Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-04-2009, 17:35   #41
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Osoby od dzieciństwa wychowywane surowiej mają o wiele "sztywniejszy" kręgosłup moralny.
A teraz zdefiniuj "surowsze wychowane". Czy wlicza się w nie lanie dzieciaka po dupie kablem od telewizora za nieodrobienie zadania domowego?
Wychowanie może być albo dobre albo złe. Jeśli dzieciak nie popełnia przestępstw, ani sami rodzicie nie popełniają przestępstwa znęcania się nad dzieckiem (np. bicie kablem przez łeb) to wychowanie można uznać za dobre. Natomiast jeśli chodzi o to, czy dziecko chleje, ćpa, prostytuuje się czy jest gejem - to są rzeczy zmienne i względne w odbiorze przez społeczeństwo. Ja np. bym chciał (i będę w miarę możliwości do tego dążył), żeby moje dziecko zamiast alkoholu (jeśli już coś musi ćpać) paliło trawę. Czy wg Eeriona to wychowanie jest "dobre", czy nie?
Myśl na dzisiaj jest taka: jeśli rodzice nie znęcają się nad dzieckiem, ani samo dziecko nie popełnia przestępstw, to bardzo proszę, nie wtryniajcie się w cudze życie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
jak byłem mały to groźba stłuczenia była dla mnie ważniejsza od jakichkolwiek argumentów.
No cóż. Mnie rodzicie nie bili (ani chyba nawet nie grozili "pobiciem"; nikt też niech nie mówi, że klaps to znęcanie się nad dzieckiem) a jakoś wyrosłem na "człowieka ze sztywnym kręgosłupem moralnym".
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-04-2009, 18:13   #42
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Ja bym nie chciał by moje dziecko wpadło w takie towarzystwo.
To nie zależy od towarzystwa, tylko od asertywności dziecka . Tak sobie ostatnio z kumplami jeździmy na mecze w ~6 osób. Jeden zawsze kupuje piwo na legitymacje ze zdjęciem z 1 klasy gdzie ma napisane szkoła podstawowa nr 4 i rok urodzenia 1990 i mu wszędzie na nią sprzedadzą bo to zysk... Piwo kupują "karpackie" bo ma wow wow 9% i jest super. Ja jako jedyny z nich nie pije, bo nie chce. I szczerze to mam to w dupie co kto o mnie gada
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 18:13   #43
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

''No cóż. Mnie rodzicie nie bili (ani chyba nawet nie grozili "pobiciem"; nikt też niech nie mówi, że klaps to znęcanie się nad dzieckiem) a jakoś wyrosłem na "człowieka ze sztywnym kręgosłupem moralnym".''

No nie wyrosłeś, skoro chcesz dawać swojemu dziecku narkotyki.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 18:23   #44
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
''No cóż. Mnie rodzicie nie bili (ani chyba nawet nie grozili "pobiciem"; nikt też niech nie mówi, że klaps to znęcanie się nad dzieckiem) a jakoś wyrosłem na "człowieka ze sztywnym kręgosłupem moralnym".''

No nie wyrosłeś, skoro chcesz dawać swojemu dziecku narkotyki.
O bosz. Gdzie on napisał, że chce mu dawać narkotyki? tępota ataquje
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 18:24   #45
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
No nie wyrosłeś, skoro chcesz dawać swojemu dziecku narkotyki.
Łahahaha, no oczywiście. Słowo-klucz: narkotyk. Synonim zepsucia, zgnilizny, dziwkarstwa, szatanów, upadku moralnego i końca cywilizacji białego człowieka. Sorry, na mnie to nie działa.
Ciekawe, czy Serious wie, i czy podzieli się z nami wiedzą, czym jest narkotyk?
Jak rozumiem, Serious Sam woli, by jego dziecko ćpało nie-narkotyk o nazwie alkohol i leżało schlane pod mostem?

Nigdzie nie napisałem, że włożę swojemu synowi lola do gęby i mówił: "zaciągaj się, albo zabiję!".
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 18:41   #46
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Wybacz, nie wiedziałem, że to o Twoich dzieciach...
A tak na poważnie, mieszkam na osiedlu gdzie co tu dużo mówić, 50% rodzin jest tak patologiczna, że w tym momencie powinienem leżeć gdzieś schlany, jednak jestem całkowicie trzeźwy, właśnie wróciłem ze szkoły i raczej nie mam zamiaru się dzisiaj zalać. Jeżeli się potrafi wychować dziecko, i nie jest one konformistyczne/totalnie tępe to nie ma się o co martwić.
Nawet kara śmierci nie odciągnie debili od wódy.
Ja mieszkam w okolicy takiej, że kto nie chodzi na "melange" ten nieziom. Ja lubie zaszaleć, ale nie tak by na końcu wymiotować jak kot a następnego dnia zdychać. Zgodze się, iż dobre wychowanie do podstawa, Ale widziałem jak żałośnie zachowują się czasem ludzie z dobrych (nie chodzi mi tu o bogatych) domów właśnie przez społeczeństwo.

Btw widział dziś ktoś.. Czekajcie jak to się nazywa.. A Teleexpress? Akurat przerzucałem kanały i trafiłem. Jakiąś dziewczynka i 3 ziomów zmieszało alkohol, fete i extazy. Dwoje nie żyje, dwoje na skraju. Niby nic wspólnego nie a z tematem ale przypomniałem sobie jak zobaczyłem post kolegi nade mną.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 18:41   #47
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@Wielkimanitu

Zgadzam się z tobą. Ja również nie zostałem nigdy uderzony przez rodziców, a do tego co mi mówią potrafię się zastosować. Byłem od zawsze traktowany jak człowiek, nie jak piesek (nagrody i kary). Możecie mówić co chcecie, że to jest skuteczne, ale ja jestem dumny, z tego jak traktowali mie rodzice. Od kiedy nauczyłem się jako tako mówić (~2 lata) wszystkie zakazy i nakazy były mi tłumaczone. I zaprocentowało. Kwestia dojrzałości (czyt. zrozumienia, że oni chcą dla ciebie jak najlepiej). Wiem, że wychowam tak samo swoje dzieci.

A co do alkoholu, to póki co, wali mnie to. Sam nie mam 18 i lubie sobie wypić (chociaż to jest jeden-dwa browce dla smaku) i nie widze w tym niczego złego. A że ludzie potrafią być debilami, tego już nie zmienie...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
Trzeba wprowadzić większą dyscyplinę, rodzice powinni poświęcać więcej uwagi dziecią (chodź i to czasem nie pomaga).
Dzieciom, kurwa, dzieciom! polisz pliz
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 19:02   #48
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Btw widział dziś ktoś.. Czekajcie jak to się nazywa.. A Teleexpress? Akurat przerzucałem kanały i trafiłem. Jakiąś dziewczynka i 3 ziomów zmieszało alkohol, fete i extazy. Dwoje nie żyje, dwoje na skraju. Niby nic wspólnego nie a z tematem ale przypomniałem sobie jak zobaczyłem post kolegi nade mną.
Swego czasu gdy głupi byłem i na wiejskie dęsy jeździłem widziałem 12-letnią dziewczynkę, która po jednym piwie i po dżoincie dostała ataku epilepsji. Z tego co mi wiadomo, 2 tygodnie leżała w śpiączce. Przypadków możnaby mnożyć w nieskoczoność.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen

Zgadzam się z tobą. Ja również nie zostałem nigdy uderzony przez rodziców, a do tego co mi mówią potrafię się zastosować. Byłem od zawsze traktowany jak człowiek, nie jak piesek (nagrody i kary). Możecie mówić co chcecie, że to jest skuteczne, ale ja jestem dumny, z tego jak traktowali mie rodzice.
No widzisz, mi się zdarzało klapsa dostać (dosłownie klapsa, nie hita z łopaty, żeby niedomówień nie było) dawno temu i też nie narzekam na złe wychowanie. Z odpowiednim podejściem za pomocą obu metod można dobrze dziecko wychować.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Notopeczek Pokaż post
cipowie chyba sciagaja wszystko z podkarpackiego
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 19:32   #49
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

A co do tego "bicia". Ja dostałem w swoim życiu w tyłek moze ze 2 razy. Od tamtej pory jak coś zbroiłem ostro to rodzice sięgali po pasek a ja uciekłem jak szalony. Oni tylko gonili, coś mowili i odchodzili. Wiedzieli, ze zrozumiałem. Ale zadziałało. Do dnia dziejszego szanuje płyty jak nie wiem (niestety ten sukces wymagał poświecenia dwóch płyt ojca które połamałem z do dzis niewiadomych powodów: P)
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 19:45   #50
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

a ja byłem bity paskiem, i jakoś nie czuje żeby to było takie niezbędne w wychowaniu dziecka, poza tym co do samego bicia - na chłopski rozum jak dziecko dostanie dobre lanie to go oduczy robienia tego co sie tatusiowi akurat nie podoba, tylko jakoś nie widze tych "sztywnych kręgosłupów moralnych" u dzieci z patologicznych rodzin o_O
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 07-04-2009 o 19:49.
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 19:50   #51
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez semilunaris Pokaż post
@up:
Efekt Wertera nie polega tylko na samobójstwach.
Nie wiem jak nazywa się postępowanie jednostki za mediami ("Lansiarstwo"?), ale akurat EFEKT WERTERA tyczy się TYLKO I WYŁĄCZNIE samobójstw, w tym wypadku wikipedia nie kłamie - zapraszam do przeczytania literatury fachowej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Wybacz, że tak otwarcie i bezpardonowo: czy rodzice wychowywali Cię bezstresowo? Tak, to żart.
Nie, ojciec mnie bił, mama do pierogów wrzucała gwoździe. A co?
Tak, to żart.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 19:59   #52
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt
Btw widział dziś ktoś.. Czekajcie jak to się nazywa.. A Teleexpress? Akurat przerzucałem kanały i trafiłem. Jakiąś dziewczynka i 3 ziomów zmieszało alkohol, fete i extazy. Dwoje nie żyje, dwoje na skraju. Niby nic wspólnego nie a z tematem ale przypomniałem sobie jak zobaczyłem post kolegi nade mną.
News mi się przypomniał, kolejny z serii manipulacji mediów. Samo wydarzenie nieciekawe, ale tytuł zrobił na mnie wrażenie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...awie_padl.html
bo nie pojmuję, co ma wspólnego z treścią.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neopostman Pokaż post
Swego czasu gdy głupi byłem i na wiejskie dęsy jeździłem widziałem 12-letnią dziewczynkę, która po jednym piwie i po dżoincie dostała ataku epilepsji. Z tego co mi wiadomo, 2 tygodnie leżała w śpiączce. Przypadków możnaby mnożyć w nieskoczoność.
A ja znam ludzi, którzy bez piw i jointów dostawali ataków epilepsji
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 20:05   #53
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Nie wiem jak nazywa się postępowanie jednostki za mediami ("Lansiarstwo"?), ale akurat EFEKT WERTERA tyczy się TYLKO I WYŁĄCZNIE samobójstw, w tym wypadku wikipedia nie kłamie - zapraszam do przeczytania literatury fachowej.
Wojciszke B. - Człowiek wsród ludzi,
czyli: psychologia społeczna

o tym mówisz? (:

lansiarstwo [odpowiadając na tego posta] - konformizm informacyjny

Podpiąłbym e. wertera pod w/w, gdyż musielibyśmy mieć efekty Alberta Fisha, efekty Marka Davida Chapmana i +/- kilka miliardów efektów dla każdego zachowania po jednym.

@edit: tak, efekt wertera to część k. informacyjnego.

Ale masz rację, efekt wertera = samobójstwa. Rozpędziłem się przy poprzednim poście.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 20:10   #54
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Zgadzam się z tobą. Ja również nie zostałem nigdy uderzony przez rodziców, a do tego co mi mówią potrafię się zastosować. Byłem od zawsze traktowany jak człowiek, nie jak piesek (nagrody i kary). Możecie mówić co chcecie, że to jest skuteczne, ale ja jestem dumny, z tego jak traktowali mie rodzice. Od kiedy nauczyłem się jako tako mówić (~2 lata) wszystkie zakazy i nakazy były mi tłumaczone. I zaprocentowało. Kwestia dojrzałości (czyt. zrozumienia, że oni chcą dla ciebie jak najlepiej). Wiem, że wychowam tak samo swoje dzieci.
Ten sposób jest dobry, ale jeżeli dorastające dziecko jest po prostu głupie
, to nie podziała
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 20:59   #55
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez semilunaris Pokaż post
Wojciszke B. - Człowiek wsród ludzi,
czyli: psychologia społeczna
Bardziej miałem na myśli samą publikację David'a Philips'a, która potwierdza i definiuje efekt Wertera, albo chociaż o jej krótkim skrócie (takowy znajduje się chociażby na wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Samob%C3%B3jstwo).
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 21:08   #56
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

O! Dzięki, Gonzo! Z chęcią przeczytam, tzn publikację D. Phillipsa.

Człowiek uczy się całe życie
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 21:51   #57
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez semilunaris Pokaż post
O! Dzięki, Gonzo! Z chęcią przeczytam, tzn publikację D. Phillipsa.

Człowiek uczy się całe życie
Do usług. 8)
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 23:22   #58
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
A teraz zdefiniuj "surowsze wychowane". Czy wlicza się w nie lanie dzieciaka po dupie kablem od telewizora za nieodrobienie zadania domowego?
Nie wlicza. Nie będzie robić zadań, pooblewa testy, będzie musiał latać 3 dni przed wystawianiem ocen by poprawić - się nauczy. Tutaj lanie nic nie da.
Chyba, że ta sytuacja jest nagminna, wtedy będzie trzeba podjąć jakieś kroki. ale to już raczej będzie zależne od danej osoby.

Cytuj:
Natomiast jeśli chodzi o to, czy dziecko chleje, ćpa, prostytuuje się czy jest gejem - to są rzeczy zmienne i względne w odbiorze przez społeczeństwo. Ja np. bym chciał (i będę w miarę możliwości do tego dążył), żeby moje dziecko zamiast alkoholu (jeśli już coś musi ćpać) paliło trawę. Czy wg Eeriona to wychowanie jest "dobre", czy nie?
Nie jest to zachowanie dobre, bo dążenie by dziecko robiło cokolwiek z tej dziedziny jest negatywne. Pomijam fakt, że alkohol w małych ilościach nie robi z ludzi takiej sieczki w jakiej widziałem znajomych po paleniu trawki przez kilka dni pod rząd. Ale to nie o tym jest dyskusja. Niezależnie co młody będzie robił - trzeba odbyć z nim dyskusję. A po tym... Powiedzieć mu wprost, że jakiekolwiek "nałogi" (pozwolę sobie użyć takiego słowa. Nie próbujcie robić dyskusji co uzależnia, a co nie. Dlatego dałem "") w etapie rozwoju organizmu są niekorzystne.
Cytuj:
Myśl na dzisiaj jest taka: jeśli rodzice nie znęcają się nad dzieckiem, ani samo dziecko nie popełnia przestępstw, to bardzo proszę, nie wtryniajcie się w cudze życie.
Ja tam nie mam zamiaru nikomu patrzeć zza ramienia. Sam mam dość tego typu zachowani i "porad".
No, ale tutaj chyba można podyskutować jeśli ten temat został poruszony. Wszakże to forum.
Cytuj:
No cóż. Mnie rodzicie nie bili (ani chyba nawet nie grozili "pobiciem"; nikt też niech nie mówi, że klaps to znęcanie się nad dzieckiem) a jakoś wyrosłem na "człowieka ze sztywnym kręgosłupem moralnym".
Zależy czym dla ciebie jest bicie, a czym klaps. Bo ja katowany też nie byłem. Za jakieś przegięcia dostawałem kilka razy po dupie. Więc nie wiem jak wy to sobie klasyfikujecie. Poza tym - jeśli mówisz prawdę to trafiłeś na odpowiednie otoczenie i zostałeś odpowiednio wychowany.
aha - odpowiednie otoczenie =/= idealne.

Cytuj:
na chłopski rozum jak dziecko dostanie dobre lanie to go oduczy robienia tego co sie tatusiowi akurat nie podoba, tylko jakoś nie widze tych "sztywnych kręgosłupów moralnych" u dzieci z patologicznych rodzin o_O
Ponieważ w rodzinach patologicznych dochodzi do katowań i bicia zupełnie bez powodu. Nie podciągaj tego pod wychowywanie, bo nim nie jest.

Cytuj:
mama do pierogów wrzucała gwoździe.
A te na twój talerz wyciągała magnesem!
Tak, widziałem linijkę niżej
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2009, 23:42   #59
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Łahahaha, no oczywiście. Słowo-klucz: narkotyk. Synonim zepsucia, zgnilizny, dziwkarstwa, szatanów, upadku moralnego i końca cywilizacji białego człowieka. Sorry, na mnie to nie działa.
Ciekawe, czy Serious wie, i czy podzieli się z nami wiedzą, czym jest narkotyk?
Jak rozumiem, Serious Sam woli, by jego dziecko ćpało nie-narkotyk o nazwie alkohol i leżało schlane pod mostem?

Nigdzie nie napisałem, że włożę swojemu synowi lola do gęby i mówił: "zaciągaj się, albo zabiję!".
Trawa, czyli marihuana jest nielegalna, jest narkotykiem.
Co do alkoholu, to przecież nie mówię, żeby chlało na umór. Po prostu ani tego, ani tego. Chodzi o to, żeby dziecko wiedziało, że to i to jest złe i prowadzi do uzależnień, a to, że sobie raz wypije, czy dwa w wieku 17 lat, to jest raczej normalne.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-04-2009, 00:18   #60
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Alkohol, jest legalny, jest narkotykiem.
Chyba nie o takie wykazanie się wiedzą chodziło Sam

Skoro raczej normalne jest to, że raz czy dwa dziecko wypije to raczej normalne jest też to, że raz czy dwa zapali marihuanę. Tak, wiem, że prawo zabrania marihuany a alkoholu nie (chociaż akurat nieletnim alkoholu zabrania, więc w sumie i tak dziecko robi to i to nielegalnie).

No i skoro mowa o prawie to rzeczywiście prawna definicja narkotyku przewiduje, że jest on nielegalny, więc moje pierwsze zdanie w tym poście jest błędne biorąc pod uwagę tylko prawo.
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:15.


Powered by vBulletin 3