Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz, że zajęcia z WF-u są w szkole potrzebne?
tak 98 55.37%
nie 33 18.64%
tak, ale w zmienionej formie..(?) 46 25.99%
Głosujących: 177. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-04-2009, 23:39   #41
Giorio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 03 2009

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: ;P
Poziom: 57
Skille: 82 ->>
Poziom mag.: ;P
Domyślny

Wszyscy czepiają sie nauczycieli wuefu tylko, że nikt nie bierze pod uwagę co taki nauczyciel myśli. WF to też lekcja, na której powinniśmy się starać i robić to co nam nauczyciel powie. Każdy narzeka, że xły plan, że mało miejsca. A co ma powiedzieć nauczyciel, który musi prowadzić w takich warunkach zajęcia? Ten człowiek codziennie zmaga się z bandą wypyskowanych młodych i rozżalonych gówniarzy, którzy cały czas narzekają. A niby czym różni się wuef od polskiego? Dlaczego niby na polskim ma być cisza i skupienie, a na wuefie brak kontroli nad hormonami? Więcej szacunku dla tych ludzi, bo to oni mają najbardziej przerąbane w szkole.


...No może bardziej przerąbane mają katechetki

Ostatnio edytowany przez Giorio - 08-04-2009 o 23:40.
Giorio jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-04-2009, 23:55   #42
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ambaro Pokaż post
Ja osobiscie kocham sport, ale nienawidze WF-u...
Czlowiek sie wyperfumuje do szkoly i takie tam.. A potem sie poci na WFie... to jest do dupy... Gram po szole po 4 godziny w pilke az do wieczora i mi to wystarcza.. Poco komu ten zakichany WF... Tylko dodatkowe zeczy trzeba tragac...
WF jest po to, aby promowac aktywność fizczyną, aby odciągać dzieci od monitorów.
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 00:05   #43
Faytah
Użytkownik Forum
 
Faytah's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2008
Lokacja: Kalisz
Wiek: 33

Posty: 1,296
Imię: Pan Fayter
Profesja: Elite Knight
Gildia: GoB~!~
Faytah ma numer GG 9161169
Domyślny

WF jest wbrew pozorom jednym z najwazniejszych przedmiotow szkolnych. Nie uczeszczajac na niego,czesto odbierasz sobie jedyna aktywnosc fizyczna w swoim codzinnym zyciu(nie liczymy wejscia po schodach itd.) Byly argumenty dot. higieny,co to za problem zabrac klapki,recznik itd. i isc pod prysznic? Forma zajec jest oparta o podstawe programowa,w ktorej wf'ista co moze miec zawarte? Pare biegow,gimnastyka,dwutakt (...) a co z pozostalymi lekcjami? Wtedy przewazaja rzeczy proponowane przez uczniow czyli sporty zespolowe. Oczywiscie sam bardzo bym chcial grac w tenisa na wf,ale co robilaby reszta klasy gdy my bysmy we dwoch ew w deblach grali? Szkol nie stac na zbudowanie 10 kortow zeby mlodziez miala frajde,ma zagwarantowac minimum,a to co dzisiaj mozna zaobserwowac to poprostu raj. Orilki rosna jak grzyby po deszczu,tuz obok nich powstaja boiska do kosza,do siatkowki,a nawet siatkowki plazowej.
__________________
Just Bob,just human.
Mam Uzi ziomek,a ty?

Lipka Felix
Ukryty tekst:


temat roku
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=212441
Faytah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 01:07   #44
Pix888
Użytkownik Forum
 
Pix888's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2008

Posty: 146
Domyślny

W-F wspominam miło nawet u nauczycieli "macie" piłkę i grajcie. Bo zawsze sale się nadawały do gry jako tako, albo klasa była na tyle zawzięta, że graliśmy nawet na śniegu. Płaczki typu nie chce nosic mi się stroju grały w pingla, albo robiły sobie co chciały i też były zadowolone. Kompletne nogi grały ,kiedy tylko chciały. Piłka nożna często występuje na wfie ze względu na większosc , która lubi w nią grac.
Tak naprawdę nie da się obiektywnie ocenic wfu.
Bo można trafic na takiego "nauczyciela" że nic tylko się załamac.
Pix888 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 01:38   #45
Snopeczek
Użytkownik Forum
 
Snopeczek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Eudezet

Posty: 515
Snopeczek ma numer GG 3120165
Domyślny

WF w szkole nie jest potrzebny jak DLA MNIE. Dlatego, że po prostu mam dużo ruchu poza szkołą. Siłownia, od kiedy zrobiło się cieplej - bieganie, jazda na rowerze. Po co mam siedzieć w stroju 45 minut i na*******ać w ping-ponga albo obijać się o ściany na sali grając w piłkę ''do pierwszej strzelonej brami''?
Przez kilka lat trenowałem piłkę ręczną. Juz nie trenuję, a mimo wszystko bardzo ją lubię. Nie ma jej w programie... Mimo wszystko na wf chodzę. Ta 6 na świadectwie jednak średnią podnosi.
Dla mnie, żeby mieć z WFu mniej niż 5, to jest trudne. No ludzie, bez przesady, co to za problem zrobić 30 brzuszków, 40 pompek czy przebiec kilometr? ...

@zapomniałem dodać.
w*****ają mnie WFy w środku dnia.. Nie ma pryszniców w szkole przecież.. Niby jest ten antyperspirant, ale i tak do końca dnia szkoły czuję się nieświeżo.
__________________
signed.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Dr. Snopeczek i Dr. Gonzo polecają tanią wódkę - otwiera punkty widzenia, i stwarza nowe drogi w życiu.

Ostatnio edytowany przez Snopeczek - 09-04-2009 o 01:47.
Snopeczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 02:00   #46
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

WF w szkole jest niezbędny, jeżeli patrzeć przez pryzmat ogółu - kiedy zabrakłoby tych kilku godzin tygodniowo względnie przymusowego wysiłku, to część osób kompletnie nie miałaby jakiegokolwiek ruchu. Zwolnienia całoroczne powinny być wypisywane tylko w uzasadnionych przypadkach. Do takich wniosków dochodzę, widząc niemal codziennie wszystkie te otyłe dzieci z podstawówki w mojej szkole, które z reguły stanowią około połowę każdej klasy - kiedyś na jedną klasę znalazłby się może taki jeden bardziej puszysty, nie więcej, który zresztą najczęściej był wyśmiewany i niezbyt lubiany (taki wiek), dzisiaj taka postura nie jest niczym nadzwyczajnym dla uczniów na tym etapie edukacji.
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 02:45   #47
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja zaznaczylem tak i jak czytam posty(przeczytalem pierwsza strone tylko) to mi sie zrobilo zal ludzi tutaj, ponad polowa narzeka na wf. W moich klasach 80% klasy srednio lubilo wf, regularnie nie cwiczylo okolo 3. Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 03:02   #48
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Ja zaznaczylem tak i jak czytam posty(przeczytalem pierwsza strone tylko) to mi sie zrobilo zal ludzi tutaj, ponad polowa narzeka na wf. W moich klasach 80% klasy srednio lubilo wf, regularnie nie cwiczylo okolo 3. Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....
Kocham Cie za ten post, 100% agree.

Nie rozumiem jak można nie lubić wf...


@Pacz

A ja mam wf z dziewczynami Najlepsze, że ćwiczymy w 2 klasy jako, że jestem w technikum ekonomicznym i mam zajęcia z klasą turystyczną w której jest 16 dziewczyn, większość całkiem ładnych .

Fajnie jest jak wykonują skip A, pajacyki albo skłony to jest na co popatrzeć
__________________
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 07:49   #49
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....
Bo nie każdemu odpowiada taka forma ruchu, jaką serwują wuefiści.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:13   #50
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Najbardziej mnie dobija to, że wszystko rozbija się o:
"Jesteśmy za grubi".
No tak, ale jeśli u mnie w klasie ponad 10% jest za gruba (czyt. 2 osoby), to trzeba coś z tym zrobić...

Kwestia druga - oceny z W-F.
Chłopak w wieku XX powinien umieć rzucić piłką XX m, dziewczyna XX m.
No dobrze, ale są chłopacy o głowę niżsi od drugich? A jakaś dziewczyna jest jeszcze wyższa od nich?

Wniosek:
W-F powinno być dużo, ale max. 2h obowiązkowego w tyg. Na nich powinny być zajęcia ogólnorozwojowe. Reszta, czyli siatkówka, piłka nożna, ręczna, koszykówka, basen, lekkoatletyka itd. Do własnego wyboru.

Z W-F nie powinno być ocen - za to powinien wpływać na ocenę z zachowania, którą można by było bardziej "rozbudować".

Nauczyciele powinni być mili, żeby W-F był przyjemną formą rekreacji, a nie morderczym wysiłkiem.

Ostatnio edytowany przez Wylansowany - 09-04-2009 o 09:14.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:24   #51
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

U mnie jak ktos naprawde nie lubil w-fu to przynosil sobie szachy albo domino i "trenowal" z kumplem, mysle ze u was tez to powinno przejsc P
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:27   #52
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Sporo ludzi zaczyna przytaczać przykłady typu "za grubi". Ja w zasadzie mam problem z 1 stawem i też nie powinienem ćwiczyć na wf-ie tylko jeździć na rehabilitację i zajmować się moim kolanem. No ale jako, iż się staram to mam w dupie ten okropny ból i 4-ka (nawet niesłuszna) mi nie przeszkadza .
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:41   #53
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

WF jak ch**owy by nie był, to i tak jest przydatny, i miganie sie od lekcji "bo mi sie nie chce", zwlaszcza przy nadwadze, nie jest zbyt dobrym pomysłem
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:45   #54
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
WF jak ch**owy by nie był, to i tak jest przydatny, i miganie sie od lekcji "bo mi sie nie chce", zwlaszcza przy nadwadze, nie jest zbyt dobrym pomysłem
Nadwaga (taka prawdziwa, nie 3 kg za dużo) jest podstawą do zwolnienia z wuefu. Przy nadwadze wiele normalnych ćwiczeń nie jest wskazanych.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 09:53   #55
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Emlo666 Pokaż post
U naszego nauczyciela Na CAŁY ROK możesz się nie przygotować 3 razy, a za każde następne jedynka.
U mnie było raz, nie narzekaj. A z reszty postu wynika, że chyba nie do końca rozumiesz przesłanie tego - to ma cie kuźwa motywować.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
prawie każda szkoła ma szatnie z prysznicami. Czyli wykąpać się można.
Właśnie, prawie każda. Dodatkowo, nie wiem jak ty to widzisz, żeby na 10 minutowej przerwie wykąpać się mogło chociaż 5 osób.

Jako że jestem nerdem, z wuefu przeszkadzają mi tylko gry zespołowe. Przez przeładowane zespoły.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 10:09   #56
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Tak, jestem ofiara losu, ktora nie chodzi na wf. Od poczatku gimnazjum zalatwiam sobie zwolnienia semestralne, a sprawnoscia fizyczna przewyzszam wiekszosc osob cwiczacych - bez problemu podciagne sie na drazku 10 razy, na klatke wyciskam 120kg, wykonam salto w przod.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 10:13   #57
Milten Magician
Inquisition Hero
 
Milten Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005

Posty: 918
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
@Cacuss
A ja mam pozytywne doświadczenia związane z wfem.

Pierwsza sprawa- targanie tych dodatkowych rzeczy. W moim liceum można wykupić sobie szafkę na rok, w której trzymamy książki, strój na wf i co tylko jeszcze ktoś sobie wymyśli. Więc problemu nie ma.

Jeśli chodzi o pocenie się i zmęczenie to powiem tak: prawie każda szkoła ma szatnie z prysznicami. Czyli wykąpać się można. Moje podejście do tego jest takie, że wymycie się po wfie jest priorytetem. Nieważne czy przez to nie zjem na przerwie drugiego śniadania, nie spiszę zadania domowego, czy nawet spóźnię się na lekcję. Przecież siedzieć spoconym na lekcjach po wfie to najgorsze co można sobie zafundować: brud, smród i do tego uczucie wielkiego zmęczenia(do tych, którzy nigdy się nie kąpali po wfie i narzekają, że potem są zmęczeni- spróbujcie się wymyć i od razu poczujecie się rześko!). Moje podejście prawdopodobnie wykształciło się kiedy chodziłem jeszcze do sportowej klasy(konkretnie piłkarskiej). Tam nie było mowy o tym, żeby po treningu się nie wykąpać, bo człowiek nie wytrzymałby dnia w szkole.
Problem polega na tym, że stan szkół jest opłakany. W żadnej szkole w promieniu 20+ km niema prysznica. Więc jak mam się wymyć? W umywalce w szkolnym kiblu ;/

Masz niesłychanie fajną szkołę.....


Sam specjalnie nie lubię wf dlatego, że mam astmę, sala gimnastyczna u nas jest w takim stanie, że gdy odbija się piłką to sypie się tynk itd, i od razu mam atak.
__________________

"I tried so hard
and got so far
but in the end
it doesn't even matter"

Ostatnio edytowany przez Milten Magician - 09-04-2009 o 10:15.
Milten Magician jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 10:19   #58
Pacz_knight
Użytkownik Forum
 
Pacz_knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Japonia
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 1,712
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 50
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koszyk Pokaż post
@Pacz

A ja mam wf z dziewczynami Najlepsze, że ćwiczymy w 2 klasy jako, że jestem w technikum ekonomicznym i mam zajęcia z klasą turystyczną w której jest 16 dziewczyn, większość całkiem ładnych .

Fajnie jest jak wykonują skip A, pajacyki albo skłony to jest na co popatrzeć
Mweeee, fajnie masz... Ja w klasie informatycznej mam 29 chlopkakow i tylko 3 dziewczyny, ktore na dodatek dochodza do wiekszej grupy dziewczat i nie cwicza z nami.
Gdyby nie to ze plan lekcji zmienial sie na poczatku roku dwa-trzy razy w miesiacu, to dziewczyny z klasy logistycznej ktore stanowia wiekszy procent swojej klasy, zostaly by z nami ;<

Ostatnio edytowany przez Pacz_knight - 09-04-2009 o 10:21.
Pacz_knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 11:05   #59
qq2
Użytkownik Forum
 
qq2's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2006

Posty: 501
Stan: Niegrający
Imię: Ja
Świat: Server Polska
Skille: O_o
qq2 ma numer GG 1405933
Domyślny

Pamiętam jak w podstawówce kumple z innych klas mieli pewnego WF-istę, który notorycznie grywał z nimi w palanta.
Nie ważne, że był już późny listopad. Na dwór i palancik. o/
Mi tam było dobrze, w podstawówce graliśmy w co chcieliśmy, w gimnazuj było podobnie. Teraz także nie narzekam.
100% na tak, szkoda tylko, że większość osób niecierpiących WF-u, to raczej mało wysportowani ludzie...
__________________
Ja to pierd*lę, zdejmuję kominiarę, zakładam ją wtedy, gdy idę na robotę.
499 postów i ani jednego więcej. Hya!
qq2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2009, 11:08   #60
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Tak, ale w zmienionej formie.

1) Program WFu powinien być taki sam w każdej szkole.
2) Jeśli mają to być zajęcia wyczerpujące fizycznie, to powinny być w każdej szkole prysznice (ja np. miałem tylko w gimnazjum).
3) Nie powinno być tylko samej gry w "coś", powinny być również lekcje TEORETYCZNE (np. jak powinno przeprowadzać się rozgrzewkę, jak powinno się rozciągać itp.).

edit:

Ja na WF chodzę od czasu do czasu, byle by 2 wycisnąć na semestr.

Ostatnio edytowany przez Gonzo - 09-04-2009 o 11:09.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.


Powered by vBulletin 3