Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym > Forum Muzyczne

Notki

Forum Muzyczne Lubisz muzykę inną niż w Tibii? ;-)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-11-2009, 19:42   #121
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ozurtes : może to będzie dla Ciebie łatwe i przyjemne
piosenka : http://www.youtube.com/watch?v=sSRQCMq1gB8 (chodzi oczywiście o ten główny riff)
tab : http://www.ultimate-guitar.com/tabs/...on_man_tab.htm
łatwiejszego niż to lub nothing else matters utworu metalowego raczej nie znam, jak sobie coś przypomnę to napiszę :>

@edit
małe pytanie do Ciebie Ozurtes : skoro próbujesz się uczyć melodii, a z nothing else matters Ci nie idzie to czy uczyłeś się już akordów ? Proponuję rozpocząć naukę podstawowych chwytów, ponieważ jest to bardzo pomocne w początkowym etapie gry na gitarze :>
dorzucam jeszcze link do nauki tej piosenki co Ci podałem na youtube, trochę się różni od tego taba ale chyba nawet jeszcze łatwiejsze http://www.youtube.com/watch?v=RYDuz...eature=related
Pozdrawiam
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D

Ostatnio edytowany przez Ze'To - 17-11-2009 o 19:46.
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-11-2009, 20:07   #122
Ozurtes
Użytkownik Forum
 
Ozurtes's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ozurtes Ozurtes ma numer GG 8890739 Adres Jabbera do Ozurtes Send a message via Skype™ to Ozurtes
Domyślny

Dzięki, potem popróbuję tą piosenkę.
A z akordów to umiem podstawowe: C, A, Am, E, Em, D, Dm, G, F.
Ozurtes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2009, 13:59   #123
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Seeleesee:
http://www.youtube.com/watch?v=aqjOD...eature=related

(Intro)E: 3-4-5-5-5-5-5-5 (do 1:30)

I wchodzi główna linia basu którą gramy prawie cały czas...
(1)E: 5-6-7-7-7-7-7-7

...w 2:07 przechodzimy na...
(2)E: 8-9-10-10-10-10-10-10

...i dwa razy - 1 x2, 2 x2 -zresztą, słychać.W 2:23 dajemy...
(3)E: 7-8-9-9-9-9-9-9
(4)E: 6-7-8-8-8-8-8-8

...i 3 x2, 4 x2, 1 x2 - dalej powtarzamy co powyżej...
...aż do 3:26, gdzie idzie - 2, 3, 1 x2 - przez całą solówkę (bodajże z cztery razy).
Dalej nie ma już nic nowego, wystarczy powtarzać to co powyżej.

Można też na chama wszystko grać pierwszymi progami z 1,2,3,4 - trzymając tylko rytm.
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2009, 22:05   #124
LoluU$
Użytkownik Forum
 
LoluU$'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2007
Lokacja: Rzeszów

Posty: 1,000
Stan: Niegrający
LoluU$ ma numer GG 8018677
Domyślny

Witam.
Zaczne tak :
Qmpel grający z klasy na gitarze, akustyku, jakies 5 miesięcy zakupił elektryka. Mniejsza o niego-mianowicie chodzi o to, że pozyczylem od niego akustyka i mam zamiar nauczyc sie grac. Jak polecacie zacząc ? Od podstaw...w sensie podstawowe akordy? Czy je po prostu olać i grać z tabów ?


@jest nastrojony dobrze !
__________________
Felix 19:39:59
to co
Felix 19:40:02
cicho
Felix 19:40:16
spamuje juz prawie 3 lata znam sie

// //
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać:

Ostatnio edytowany przez LoluU$ - 18-11-2009 o 22:20.
LoluU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2009, 22:08   #125
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

@Up
Jeśli pożyczyłeś akustyka to na sam początek, przydałoby się upewnić, że jest dobrze nastrojony.

Jeśli jesteś zielony, to zacznij grać ćwiczenia na palce (którymi zaczynaj każdy dzienny kontakt z gitarą), które na 100% znajdziesz w necie. Jeśli nie, pisz tutaj.
Jak zacznie Ci powoli wychodzić dociskanie strun, to naucz się podstawowych akordów. Je też znajdziesz w internecie (z opisem w postaci tabulatury)
Radzę też, zapoznać się z poradnikami zawartymi na tej stronie: http://www.chords.pl/kurs/ . Jest tam kilka przydatnych tekstów, których zapoznanie napewno pomoże Ci z grą na gitarze.
Jeśli opanowałeś już zmianę akordów, a dociskanie strun nie sprawia Ci kłopotów, pora zacząć swój 1 utwór. Powinien być stosunkowo prosty, by nie sprawiał większych problemów ale zmuszał do pracy.

Mam nadzieję, że taka odpowiedź Cię zadowala.
__________________

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 18-11-2009 o 22:17.
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2009, 00:45   #126
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

A ja powiem inaczej niż Ghernie (chociaż tak naprawdę jego rada jest lepsza ; )) - nie zaczynaj od nudnych, żmudnych i smętnych ćwiczeń. Po prostu wybierz sobie piosenkę, którą lubisz (w miarę prostą), znajdź taba/chwyty i jej się ucz. Ja tak zacząłem i nie żałuję - pewnie gdybym zaczął od ćwiczeń na paluchy bym się szybko znudził.

Moją pierwszą piosenką było Rise Against - Swing Life Away. Drugą - Stairway to Heaven. Z oboma dałem radę (oczywiście wtedy bez solówek). A paluchy i akordy wpadają 'mimo woli' ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2009, 17:19   #127
Arenthor
Użytkownik Forum
 
Arenthor's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2009
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Niejadek
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 45
Skille: 76/65
Poziom mag.: 14
Arenthor ma numer GG 13920286
Domyślny

Tutaj masz uproszczonego taba do nothing else matters

E1--------0---------------0----7----7-----------7--8--7--5--7--5--0--0---------
H2------0---0-----------0---0------------0---------------------------------1---
G3----0-------0-------0----------------0------0-------------------------2------
D4----------------------------------------------------------------------------
A5-------------------------------------------------------------------0---------
E6-0---------------0----------------0-------0---------------------------------


E1---0--------------------0----------------------0-----------------2----------
H2----------1----------1---------------------1-------1----------3-----3--------
G3------2-----------2---------------------0--------------0---2----------2------
D4-----------------------------------------------------------------0----------------
A5---0------------0-----------0---2----3-------------------------------------------
E6----------------------------------------------------------------------------


E1-----------0--------------0-------------0--------------0---7--------2------0---------
H2--------0-----0---------0---0---------0---0----------0-----8--------3------1------------
G3-----0----------0-----0-------0-----0------0-------0-------------2-------0------------
D4---------------------------------------------------------------0-------------------
A5-----------------------------------------------------------------------3------------
E6---0---------------0--------------0--------------0---------0-----------------------



E1-------0--7--------2--------0---------0--7-------2-------0--------0-------3-----------
H2-----0----8--------3--------1------0-----8-------3-------1--------1-------0-----------
G3---0------------2--------0-------0-------------2------0---------0-------3-----------
D4--------------0------------------------------0--------------------------------
A5----------------------3-----------------------------3-------------------------
E6--0-------0--------------------0---------0--------------------3------3------

e-moll(przez wszys. struny)
E1---------2----------0-------------0--------------0------------------------------
H2---------0-------0----0--------0----0------------0--------------------------------
G3------2--------0--------0----0-------------------0-------------------------------
D4-------------------------------------------------2---------------------------
A5--2----------------------------------------------2----------------------------
E6-------------0-------------0-------------3--2----0-------------------------------
__________________
Najlepsze forum terrarystycznehttp://www.terrarium.pun.pl
Arenthor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2009, 17:50   #128
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
A ja powiem inaczej niż Ghernie (chociaż tak naprawdę jego rada jest lepsza ; )) - nie zaczynaj od nudnych, żmudnych i smętnych ćwiczeń. Po prostu wybierz sobie piosenkę, którą lubisz (w miarę prostą), znajdź taba/chwyty i jej się ucz. Ja tak zacząłem i nie żałuję - pewnie gdybym zaczął od ćwiczeń na paluchy bym się szybko znudził.

Moją pierwszą piosenką było Rise Against - Swing Life Away. Drugą - Stairway to Heaven. Z oboma dałem radę (oczywiście wtedy bez solówek). A paluchy i akordy wpadają 'mimo woli' ; )
Stairway to Heaven NIE jest piosenką dla zupełnie zielonego. Musisz mieć podstawową wiedzę i umiejętności, by móc zagać cokolwiek. Inaczej będzie Ci nie wychodzić i również szybko się znudzisz. W takim razie spróbuj pójść na kompromis, wszystko po trochu. Ważne też jest, żebyś nie przesadził, bul na pewno nie pomaga w graniu!
__________________
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2010, 23:01   #129
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

To ja pozwole sobie odswiezyc temat.
Kiedys pisalem, ze po uzbieraniu sumki kupie gitare. No, mam juz troszke pieniedzy (aktualnie 300zl, sprzedam plaszcz mamy i psp, takze +600/700zl, bede mial okolo 1k zl, moze tata cos dolozy). Zrezygnowalem z akustyka (nienawidze dociskania strun + slucham malo muzyki takiej, no, granej na akustyku) i klasyka. Bass jak dla mnie jest taki troche, no moze nie powiem "nudny", ale nie ciagnie mnie do niego. Pozostal elektryk, o ktorym zawsze marzylem. No i tutaj wkraczacie wy. Chcialbym sie od was dowiedziec (szukalem cos tam na forach, ale jak oni o jakichs wah-wahach gadaja czy innych cudach, a ja nic nie rozumiem) CO POTRZEBUJE ABY GRAC. Moze glupie pytanie, ale jak dla osoby, ktora z gitara ma zle wspomnienia (akustyk z czasow dinozaurow) - bardzo pomocne. Tak, wiem tyle, ze ofc potrzebna jest dobra gitara, koszt okolo 600/800zl (za taka sumke cos sie nawinie, nieprawdaz?), jakis wzmacniacz...
Wlasnie! Wzmacniacz. Wytlumaczcie mi jedno. Moj kolega, ktory gra na elektryku juz dluuuuuugo (niestety pojechal sobie na biala szkole i nie moge go o nic zapytac ) ma taki wzmacniacz juz z tymi pokretlami, guzikami i innymi. Ale widzialem takie i bez tego, same takie glosniki, no ale jak sie ustawia jakis efekt? No tak, efekt, o co w tym chodzi? To jest np. efekt akustyka na elektryku i innych roznych dzwiekow? Dobrze to zrozumialem?


Ok, czyli zalozmy, ze mam gitare i wzmacniacz... co teraz? Musze dokupic jakies efekty do tego wzmacniacza? Czy one beda juz tam jakos super-mega wbudowane? A, wlasnie - taki piec, zebym mogl grac tylko w domu i czasem z kolega, nie chce dawac jakichs koncertow ogromnych, to ile W?


No, i chyba najwazniejsze - jest jakikolwiek sens kupienie takie sprzetu, jezeli nie mam zamiaru isc do szkoly muzycznej, ani brac zadnych prywatnych lekcji? Kupilbym jakas ksiazke z filmami, ale czy tam sie dowiem, co to sa te wszystkie tonacje D i inne cuda?
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 00:43   #130
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maldoryz Pokaż post
No, i chyba najwazniejsze - jest jakikolwiek sens kupienie takie sprzetu, jezeli nie mam zamiaru isc do szkoly muzycznej, ani brac zadnych prywatnych lekcji? Kupilbym jakas ksiazke z filmami, ale czy tam sie dowiem, co to sa te wszystkie tonacje D i inne cuda?
Ja może ograniczę się do tego: owszem, jest sens. Sam nie chodziłem i grać umiem (i cały czas widzę progres ^^). Do tego nie wpadłem w znienawidzoną rutynę (czyli granie wtedy, kiedy mam lekcję, a nie wtedy, kiedy mam ochotę), co tylko zwiększa zapał. Chociaż skal mi się nie chce uczyć, bo to pamięciówa, i raczej odtwarzam niż tworzę - pewnie po szkole muzycznej byłoby w tej kwestii inaczej.

Co do gitary, szukam utworów w tym stylu:

http://www.gametabs.net/playstation/...ers/kabukibear

http://www.gametabs.net/playstation/...zon/kabukibear

http://www.gametabs.net/playstation/...2/reminiscence

(ten ostatni dostępny w moim wykonaniu na PM)

Jak znacie coś zaj*bistego i podobnego, dawać ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 07:26   #131
B3K0N
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2009

Posty: 86
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maldoryz Pokaż post
Ok, czyli zalozmy, ze mam gitare i wzmacniacz... co teraz? Musze dokupic jakies efekty do tego wzmacniacza? Czy one beda juz tam jakos super-mega wbudowane? A, wlasnie - taki piec, zebym mogl grac tylko w domu i czasem z kolega, nie chce dawac jakichs koncertow ogromnych, to ile W?
Po pierwsze to ciężko Ciebie zrozumieć, no ale spróbujmy.

Przede wszystkim zależy jaką muzę chcesz grać, bo od tego zależy dobór nagłośnienia. Ale to tak na marginesie, a teraz tak:

Nagłośnienie do gitary (kolokwialnie):

a) - head (czyli sam wzmacniacz), ale to tego potrzebna jest paka (głośniki).
b) - combo inaczej "piec" (head+paka w jednej obudowie),

do punktu a i b dodam jeszcze, że sprzęt może być na pełnej lampie, na tranzystorach, albo hybryda.

W zależności od typu, na rynku są dostępne wzmaki bez efektów lub z efektami.
Do domu na początek proponuję moc około 20-30 W. Dobry piecyk VOX AD30VT (30W). Cena (około 900 pln) jak na jego możliwości cena niewygórowana. Potrafi zaryczeć. Jest to hybryda, czyli lampowo-tranzystorowe i ma już wbudowane efekty. Gra bardzo ładnie.

Jeśli natomiast decydujesz się na wydanie kasy na wzmacniacz bez efektów, no to tu już musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie dokupić "kostki" lub "procek".
kostka - efekt gitarowy, analogowy, bądź cyfrowy (w zależności od wymagań). Dobra kostka kosztuje około 200 pln (daje konkretne brzmienie, które można modyfikować).
"procek" - cyfrowy. Najprościej mówiąc urządzenie, które ma wbudowane w sobie kilka do kilkunastu efektów gitarowych (ma głównie zastępować pojedyncze kostki), które można ze sobą łączyć, tworząc brzmienia. Ceny różne - od ~200 za używane do kilku tysięcy pln.

Do tego wszystkiego dochodzi okablowanie - im lepsze tym końcowy efekt będzie bardziej zadowalający. Nie wspominam tutaj o gitarze bo wiadomo, że musi być i to nie jakiś chłam .

To tak pokrótce, żeby tylko przybliżyć co z czym się je. Ogólnie to temat rzeka i każdy gitarzysta ma inne wymagania, inne patrzenie na kreowanie własnego brzmienia, własnego stylu itd.
__________________
KONIEC ŻALĄCYM SIE DZIECIOM FACC!!! CHCECIE WIĘCEJ ??? KUPCIE PACC !!!

Ostatnio edytowany przez B3K0N - 13-01-2010 o 07:32.
B3K0N jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 19:44   #132
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

Kiepsko. Chyba nawet bardzo.
Niedawno powiedzialem tacie o moim zamiarze, no i w sumienic przeciwko nie mial. Dzisiaj mi oswiadczyl, tzn przyszedl do mojego pokoju i pokazal mi jakis piec na allegro (kosztowal ok. 400zl, ale jezeli ty podajesz 15W za 900... :|), i wbrew mojemu gadaniu, ze ja sie jeszcze wole zastanowic i takie tam, ze nic nie potrafie i tylko bedziesz na mnie potem zly, kupil go :|.
Baaaaaardzo sie martwie czy to w ogole ogarne. No i teraz tylko poczekam troche i popytam kolegow o jakas dobra gitara, ale juz no taka lepsza, zeby znowu nie bylo to takie szajskie. Ale nie o to mi chodzi. Chcialbym sie od was dowiedziec, czy znajde jakis nie wiem, jakas ksiazke, w ktorej bedzie jakos opisane, jak szybko zmieniac palce na gitarze? Napisalem to troche chaotycznie, ale w sumie to sam nie wiem jak to opisac. CHodzi mi o taby - mam np. cos trudniejszego do zagrania, nie tylko na pojedynczych strunach, no i skad mam wiedziec, jak ulozyc palce? Tzn ktory uzyc do ktorego progu, bo to jest chyba moj najwiekszy problem.

@edit
jeszcze jedno, takie pytanie prosto od amatora - skad moge wiedziec, czy moj swietny piec ma efekt np. piosenki granej przez metallice czy inny zespol? Gdzie sie dowiem, jakiego uzywali w swojej piosence?



Naprawde dzieki za wytlumaczenie, bardzo mi pomogliscie.

Ostatnio edytowany przez Maldoryz - 13-01-2010 o 19:53.
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 20:06   #133
B3K0N
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2009

Posty: 86
Domyślny

Co do ostatniego pytania związanego z tym na jakim sprzęcie gra jaki zespół, to raczej mało kto wie. Są to szczątkowe informacje, które na ogół biorą się z dokładnego analizowania przez fanów, materiałów video, zdjęć i innych z koncertów gwiazd. Po za tym sprzęt, który używa na przykład taka Metalica, to nie jest to sprzęt seryjny, a jeśli już to z masą modyfikacji. Przeważnie wybitni gitarzyści i muzycy mają sprzęt robiony na zamówienie. A jeśli już ktoś ze znanych muzyków gra na czymś seryjnym to są to instrumenty z najwyższej półki, więc taka na przykład gitara kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Co do ćwiczeń na gitarze, to musisz poszukać na google. Jest masa materiałów i for internetowych dotyczących gitar. Poza tym możesz na allegro znaleźć podstawy gry na gitarze. Nie licz, że od razu będziesz rzeźbił na wiośle. najpierw musisz poznać instrument i pojedyncze nutki, a potem........ i tak aż dojdziesz do jakiegoś poziomu. Droga jest trudna ale skoro chcesz grać to nie możesz się poddać. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Co do sprzętu z allegro - 100W no to będzie uszy w domu urywać . I nie przejmuj się tym, co ci kupił ojciec. Jeśli to ma ciebie pocieszyć to mój pierwszy "wzmacniacz" to był magnetofon szpulowy ARIA. Udało mi się jakoś tak podłączyć do niego gitarę, że usłyszałem przester. Byłem w niebo wzięty ze szczęścia. To było wiele wiele lat temu, kiedy zagranie prawidłowo chwytu barowego zajęło mi miesiąc Dążenie do swojego brzmienia wymaga wielu lat ciężkiej pracy, ale skoro inni potrafili to i tobie może się udać.

A na koniec podaj mi dokładnie co kupił ci ojciec to napiszę co ew. potrzebujesz. I bez obaw - każdy ma sprzęt jaki ma. Od czegoś w końcu trzeba zacząć.

A co do gitar to na początek 1500-2000 zł i możesz kupić przyzwoitą gitarę.
__________________
KONIEC ŻALĄCYM SIE DZIECIOM FACC!!! CHCECIE WIĘCEJ ??? KUPCIE PACC !!!
B3K0N jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 20:13   #134
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez B3K0N Pokaż post
A co do gitar to na początek 1500-2000 zł i możesz kupić przyzwoitą gitarę.
Na POCZĄTEK można śmiało kupić za 500-700. Używaną nawet taniej. Chłopak nawet nie wie, czy mu się gra nie znudzi po tygodniu... jeden z moich znajomych wyrzucił półtora kafla na wiosło i w ogóle nie gra.

Już pomijam, że zanim zacznie dostrzegać różnicę pomiędzy gitarą za 500 a gitarą za 10000 (poza innym logiem), trochę czasu minie.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 13-01-2010 o 20:15.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 20:17   #135
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

A to na zyczenie Ghernie:
Cytuj:
Jeśli chodzi o gitare, to pod żadnym pozorem nie kupuj sam przez allegro. Najlepiej, gdybyś wybrał się z kolegą/nauczycielem/kimś kto ma kontakt z gitarą już nie rok nie dwa do sklepu muzycznego (Riff etc.). Tam popatrzyłbyś na modele, powiedział swój przedział cenowy, określił jak ma mniej więcej wyglądać i razem ze sprzedawcą dopasował ją do twoich wymagań (ilość progów, długość i szerokość gryfu) no i oczywiście sprawdził jakość, ułożenie itp. Jeśli już koniecznie chcesz kupować przez internet, zorientuj się najpierw co kupujesz (przeglądanie wszystkich informacji jakie ci wpadną w ręce, pytania + pokaż nam oczywiście ). Tak czy inaczej SAM NIC NIE KUPUJ.

Co do piecyka, pochwal się! Mam nadzieję tylko, że twój tata nie zamówił pierwszego lepszego...

Jeśli chodzi o efekty, wszystko znajdziesz w googlach.

Mam nadzieję, że pomogłem.

@edit
ja dodam jeszcze od siebie, jak napisalem Bekonowi w pm, nie dysponuje kapitalem 1,5kzl. Myslalem raczej o gitarze za 500/700zl max.

Ostatnio edytowany przez Maldoryz - 13-01-2010 o 20:18.
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 21:00   #136
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez B3K0N Pokaż post
Co do ćwiczeń na gitarze, to musisz poszukać na google. Jest masa materiałów i for internetowych dotyczących gitar. Poza tym możesz na allegro znaleźć podstawy gry na gitarze. Nie licz, że od razu będziesz rzeźbił na wiośle. najpierw musisz poznać instrument i pojedyncze nutki, a potem........ i tak aż dojdziesz do jakiegoś poziomu. Droga jest trudna ale skoro chcesz grać to nie możesz się poddać. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Ja co do tych nutek. Znawcą nie jestem, ba, niewiele się znam (zawsze myślałem, że w sytuacji takiej, jak ma Maldoryz wystarczy piecyk combo + gitara), jednak uczenie się tych przysłowiowych 'nutek' nie ma żadnego sensu jeśli ktoś nie zamierza zostać zawodowych grajkiem i rozbijać się po filharmoniach. Sam od nich zacząłem co po przerwaniu szkoły muzycznej poskutkowało porzuceniem gitary na jakiś krótki okres. Potem już granie akordami i z tabów i można 'poczuć' to, co się gra.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2010, 21:31   #137
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

to ja sie teraz troszke pochwale: potrafie juz intro do ATWA, roulette (soadu oczywiscie), jestem na polowie stairway to heaven, nothing else matters jest dla mnie (nieuproszczona wersja) z deczka trudna, staram sie opanowywac te wszystkie daszki i hammery . Apropos tego, nauczylem sie w prostej piosenke Iron Maidenu 2 A.M hammera!
--3h5-3--------
---------5-3---
--------------5

i teraz pytanko: znacie jakies piosenki takie cale grane na strunach, bez grania na chwytach? Bo nauka samych "introw" juz tak nie satysfakcjonuje .

aaa, no i umiem grac Pila tango \o/
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2010, 21:54   #138
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maldoryz Pokaż post
to ja sie teraz troszke pochwale: potrafie juz intro do ATWA, roulette (soadu oczywiscie), jestem na polowie stairway to heaven, nothing else matters jest dla mnie (nieuproszczona wersja) z deczka trudna, staram sie opanowywac te wszystkie daszki i hammery . Apropos tego, nauczylem sie w prostej piosenke Iron Maidenu 2 A.M hammera!
--3h5-3--------
---------5-3---
--------------5

i teraz pytanko: znacie jakies piosenki takie cale grane na strunach, bez grania na chwytach? Bo nauka samych "introw" juz tak nie satysfakcjonuje .

aaa, no i umiem grac Pila tango \o/
Możesz poćwiczyć house of the rising sun (układasz palce na akordach ale nie bijesz tylko szarpiesz struny). Łatwe i przyjemne, zaraz ci podeślę tabulaturę jak znajdę.

Edit.

Lynk http://spiewnik.wywrota.pl/224_anima...ising_sun.html

Ostatnio edytowany przez Dupca - 01-02-2010 o 21:57.
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2010, 22:21   #139
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Łooo widzita, dobrze, że temat się odświeżył, bo mam pytanie, a nie chce mi się specjalnie zakładać kont na innych forach, żeby zadać jedno pytanie… No to tak: miał ktoś kiedyś kontakt z gitarami firmy Schecter? Konkretnie chodzi mi o gitarę basową Schecter OMEN-5 BLK, nad której kupnem się zastanawiam. Ja szczerze mówiąc osobiście jeszcze nigdzie nie spotkałem się z tą firmą (tyle co w necie o niej słyszałem…). Może mi ktoś powiedzieć, czy to solidna marka? Ew. Doradzić jakąś gitarę basową 5-cio strunową w przedziale cenowym 1000-1500zł? Wiem, że najlepiej samemu wybrać się do muzycznego i obadać sprzęt, ale w pobliskim mieście, z tego co się dowiadywałem, gitar basowych tej firmy nie mają ;p
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2010, 07:34   #140
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@Maldoryz: mogą być za trudne (zwłaszcza drugi, imho dość znacznie trudniejszy od NEM), ale masz tu dwa linki, chyba już nawet dawałem:

http://www.gametabs.net/playstation/...2/reminiscence

http://www.gametabs.net/playstation/...ers/kabukibear

Obie piosenki są śliczne : P

@topic: da się chwycić jakiś w miarę wzmacniacz koło 700 złotych (najlepiej używany)? Z jakimś przesterem, bo na razie mnie nie stać na (multi)efekty, najlepiej 30+W, bo w końcu plany założenia zespołu ruszyły i by się przydał jakiś, który usłyszę zza perkusji (no i bas+gitara+mikrofon podpięte pod mikser niestety nieco zmieniają brzmienie wokalu, no i granie na elektryku przez efekt basowy też nie brzmi do końca tak, jakbym chciał : P).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.


Powered by vBulletin 3