Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-08-2009, 09:23   #1
Ganci.
Użytkownik Forum
 
Ganci.'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2006
Lokacja: Piła

Posty: 605
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lord Jax
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brak :<
Świat: Danubia
Poziom: 103
Skille: 97/76
Poziom mag.: 19
Domyślny Dragonica

O dziwo zauważyłem że nie ma jeszcze tematu o Dragonice.

Ogólnie o grze :
Gra jest nastawiona na mangowe klimaty przy czym grafika zdecydowanie cieszy oczy. Jest całkowicie darmowa (co prawda jest sklep ze specjalnymi przedmiotami jednak nie trzeba z niego korzystać żeby nie tracić nic z gry) i polega na wzmacnianiu swojej postaci a także wykonywaniu zadań które pozwalają nam śledzić i brać udział w historii świata gry. Na każdym poziomie doświadczenia będą czekać na nas najróżniejsze zadania i różnorodni przeciwnicy.











Ważną rolę w grze odgrywają mapy misyjne (mission maps - to tam spędzimy najwięcej czasu i najwięcej misji będzie z nimi związanych) i combo. Na mapach misyjnych zależnie od tego jak nam poszło otrzymujemy rangę. Od rangi zależy ile dostaniemy przedmiotów :
D i C - 1
B - 2
A - 3
S - 4

Na rangę najważniejszym ze składających się czynników takich jak zadane i otrzymane ciosy oraz czas jest combo. Za 30 ciosów pod rząd dostaniemy 1 punkt combo, ale jeśli zadamy 60,90,120 lub 150 ciosów pod rząd otrzymamy kolejno 2,3,4 i 5 punktów.

Zadania w grze są różne : od zabicia xx danych potworów,przed zdobycie przedmiotów z besti które napotkamy aż po uzyskanie odpowiedniej rangi na mapie.

W grze już na początku musimy dokonać ważnego wyboru : Jaką wybrać profesję. A są ich cztery i się zupełnie różnią.
2 profesje są krótko i 2 daleko dystansowe : wojownik,złodziej,łucznik oraz czarodziej.

Wojownik i złodziej atakując uderzają wszystkich wrogów w zasięgu natomiast łucznik i mag pojedyńcze mogąc w zamian zachować bezpieczną odległość. Wybór profesji powinien zależeć kim chcecie grać powyżej 20 poziomu, wtedy mamy możliwość wyboru kierunku dalszego kształtowania.
wojownik - rycerz lub gladiator
łucznik - tropiciel lub arbalista (grenadier)
czarodziej - kapłan lub mag bitewny
złodziej - zabójca lub pajac

Nie powiem wam która profesja początkowa jest najlepsza ale zaleciłbym maga lub łucznika. Wojownicy zadają porządne obrażenia dużym ilością wrogów choć tak samo jak złodziej sporo obrywają będąc blisko a co więcej dopóki nie zbudujemy "kilku" umiejętności złodziej jest naprawdę słaby.
Z kolei największa zaletą złodzieja jest to że na 20 poziomie możemy zostać pajacem. Mimo że nie brzmi zachęcająco jest uważany za najlepszą postać w grze. Ma naprawdę potężne skile które w dodatku atakują dużą ilość wrogów.
Łucznik ma dłuższy czas przerywnika combo (łatwiej się robi combosy) a magiem można atakować będąc w ruchu.
Jak to często bywa w RPG za każdy wbity lvl dostajemy punkty umiejętności (20 na poziom) które możemy wydać na trening różnych umiejętności aktywnych lub pasywnych. Zależnie od skila podniesienie umiejętności na wyższy poziom może kosztować od 10 do 20 punktów.

Na koniec oprócz polecenia Dragonici wspomnę również o mniej istatnych rzeczach którymi są market i pvp. Market można otworzyć będąc w mieście, pozwala on kupować od innych lub wystawiać przedmioty na sprzedarz. Pvp z kolei to chyba oczywista sprawa : możemy zmierzyć się z innymi graczami o różnych poziomach i doświadczeniu w pvp.

Pisany w całości przeze mnie, nieco chaotyczny ale zawiera najważniejsze informację. Fotki pochodzą z google żeby wstępnie zaprezentować grafikę.

Mam nadzieję że zarówno artykulik jak i sama gra się spodoba i życzę powodzenia czytelnikom.
__________________
There's a flame, that leads all souls astray.
No ones safe, from its tender touch of pain.

Dresy- najtroskliwsi ludzie. Zawsze pytają czy masz jakiś problem

Ostatnio edytowany przez Ganci. - 15-08-2009 o 09:23. Powód: dodałem spację między screenami
Ganci. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-08-2009, 11:37   #2
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Grałem - kolejny MMOGrind. Praktycznie od 15 lev tłucze się kolejne dungeony X razy. Nuuuuda. I jeszcze ta grafika :f
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 11:52   #3
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Mnie osobiście po 16 lvlu gra znudziła, grałem łucznikiem. Ale fakt faktem, że do tego 16 poziomu bawiłem się dość dobrze, niszcząc pieńki i inne barany kombosami ;p
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2010, 12:47   #4
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Fajna gra, może i nudna ale można się przyzwyczaić jeżeli się troszczy o eq.
Fajny system bonów plusów itd, fajne klasy, a pvp jest jak na taką gre na prawdę dobre oparte 50% na umiejętnościach gracza i w 50% na eq (w przeciwieństwie do innych gier gdzie lvl to wszystko..).

Gram arbailestem.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:53.


Powered by vBulletin 3