Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-02-2005, 21:38   #161
Shardzik
Użytkownik Forum
 
Shardzik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sanok
Wiek: 16

Posty: 501
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shardzik
Domyślny

Wszystko fajnie, ale po co odgrzewac temar sprzed prawie pół roku?
__________________
Shard, the Legend
retired
Shardzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-03-2005, 20:48   #162
Royal_Knight
Użytkownik Forum
 
Royal_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Lokacja: W Venore.
Wiek: 36

Posty: 36
Wyślij wiadomość przez ICQ do Royal_Knight Royal_Knight ma numer GG 3420298
Evul Katana? That is name of meal??

Kurrrdee!!! Zawracasz glowe o jakis durny patyk ktorym mozna polaskotac! A zreszta w tibii mamy raczej magiczne bronie nie? Jakos nie widzialem zeby jakis miecz plonal. A co do tego to zrob temat o fire swordzie! Zauwazyliscie ze to rapier ktory plonie?? Fire sword zostal urazony i nie powinien byc przez panienki elfy wykuty tylko przez fire devilce
__________________
Nick: Morian Kaipeia
Guild: Tibia Underworld
Level: http://www.tibia.com/ <---CHECK
Protected by Imagation and Tibia Underworld.
Strongest in solo:
Strongest in group:
>>>TRIMERA RULEZZZ<<<
Royal_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2005, 21:10   #163
Micki
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 03 2005

Posty: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Król Pchel
@Topic
Ehh...niewiem o co ci chodzi Tibia to tylko gra, a nie Rl life.Więc co cię obchodzi jakaś tam Katana?

Co ty masz do katany na rooku najlepsza bron.
Micki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2005, 21:11   #164
Micki
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 03 2005

Posty: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Król Pchel
@Topic
Ehh...niewiem o co ci chodzi Tibia to tylko gra, a nie Rl life.Więc co cię obchodzi jakaś tam Katana?

Co ty masz do katany na rooku najlepsza bron.
Micki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-03-2005, 21:51   #165
Royal_Knight
Użytkownik Forum
 
Royal_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Lokacja: W Venore.
Wiek: 36

Posty: 36
Wyślij wiadomość przez ICQ do Royal_Knight Royal_Knight ma numer GG 3420298
Domyślny

omg
ile ty masz lat??
katana to gowno demona (tm)
nie wiem jak tym mozna atakowac wiec sie odwal
__________________
Nick: Morian Kaipeia
Guild: Tibia Underworld
Level: http://www.tibia.com/ <---CHECK
Protected by Imagation and Tibia Underworld.
Strongest in solo:
Strongest in group:
>>>TRIMERA RULEZZZ<<<
Royal_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2005, 15:33   #166
Bobi
Użytkownik Forum
 
Bobi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Wiek: 32

Posty: 141
Domyślny

Witam. Popieram autora tematu. Ja sam jestem wielkim fanem historii/kultury japońskiej. Sam się przyznam, że nie wpadło mi do głowy aby ulepszyć katane ale popieram ten pomysł. Katana była w pewnym sensie (odważe się użyć tego słowa) duszą samuraja. Proces jej tworzenia był za***iście długi porównując z czasem tworzenia normalnego miecza. Katana powinna być conajmniej lepsza od serpent sworda. A dla zainteresowanych. Zanim taki samuraj szedł se na bitwe robił coś co porówując z rycerzami europejskimi było całkiem nie do pomyślenia. Mianowicie... BRAŁ KOMPIEL. Potem nakładał bawełniane kimono, potem jeszcze jedno kimono i krótki spodenki i nakolenniki po czym nakładał zbroje która składała się z wielu pojedyńczych części. Samurajowie byli daleko bardziej honorowi niż rycerze europejscy. Jeśli taki statystyczny Kowalski był samurajem i przegrał bitwe/zawiódł swojego pana popełniał seppuku czyli rozcinał se brzuch. I jeszcze jedno! Nie pieprzcie mi tutaj, że samurajowie walczyli jedną kataną. Wielokrotnie walczyli dwoma! Wogóle samurajom zależało aby przestraszyc przeciwnika wiec zakładali odpowiednie- straszliwe masko-hełmy. I na koniec. Gdyby nie *******eni amerykanie i ich rządza interesów piękna tradycja samurajska przetrwałaby dłużej. To by było na tyle. Mam nadzieje, że dowiedzieliście się czegoś dzięki mnie a ja się ciesze, że mogłem sie z wami podzielic moją wiedzą. Prosze nie krytukujcie Khana za ten temat bo zgadzam się z nim i jest mi smutno gdy miesza sie z błotem jedną z najpiękniejszych rzeczy na świecie- kulture japońską....
Bobi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2005, 15:45   #167
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny

Tak, fajnie, tylko jak poszłoby z osobami, które mają już katanę? Nagle na rooku ludzie zaczęliby powalać minosy dwoma ciosami?
Jest wiele marzeń, jednak większości po prostu nie da się spełnić...
__________________
TheNatoorat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-03-2005, 18:18   #168
Kendrek
Użytkownik forum
 
Kendrek's Avatar
 
Data dołączenia: 13 02 2005
Lokacja: NS RULEZZZZZZZZ
Wiek: 39

Posty: 15
Domyślny

Ale pomyślcie. Katana to "dusza" samuraja. Gdyby miał ją stracić prędzej popełnił by seppuku. Ciekawe co by sie stało, gdyby do Cipów wpadł "Ostatni samuraj "......

Szczerze mówiąc juz od kilku lat interesuję się samurajami, ich sposobem bycia i walki.... dodatkowo po obejrzeniu "Ostatniego samuraja" szukałem Kodeksu Bushido w necie ale nie znalazlem . Jeśli ktoś zna jakąś stronkę z tym Kodeksem to prosze o podanie jej.........
Kendrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2005, 13:05   #169
Mały1
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 03 2005

Posty: 8
Domyślny

ludzie o mnien to nawet w tibi z galtin geana mogom zrobic qlocka]i tak na to samo wyjdzie
Mały1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2005, 22:40   #170
wembley
Użytkownik forum
 
wembley's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2005
Wiek: 32

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Poziom: 9
Skille: 64
Poziom mag.: 7
wembley ma numer GG 5000168 wembley ma login Tlenu imcore@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pihorinio
Khan za dużo Dragon ball-a czy innej bajeczki wpływającej na dzięcięcy czesto mózg! Juz nie raz widziałem ja małe brzdące chodza i sie nawalaja z jakies kame... cos tam albo za dużo anime czy coś tam... żenada
ty jesteś sam jak żenada, normalne prawda że dzieci bawią się w jakieś seriale? DragonBall to najlepsze anime jakie wyszło kiedyś na rynku, nie znas zisę na DB, siedziałemw Db 2 lata i znam jego całą hisotrię -.-

ps. zapwne ty bawiłeś się w yatamana czy pokemony..
wembley jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2005, 10:02   #171
Valai
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2005
Lokacja: Przed Sedesem w Sulu
Wiek: 32

Posty: 71
Valai ma numer GG 1290818
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Taa.. Katana w Tibii to syf jakich mało. Ci, którzy się znają zdają sobie sprawę, że miecze samurajskie były jednymi z najlepszych broni siecznych w dziejach. Zarówno piękne jak i zabójcze. Wykorzystywane nawet w dzisiejszych czasach (Equilibrium, Matrix, Pulp Fiction). Według legend przecinały jednym cięciem 7 ludzi. (badania dowodzą, że 3). Tworzone przez najlepszych płatnerzy czasem nawet przez całe życie. Ech..

Ale dlaczego piszę o tym. Cóż, nie podoba mi się, co z Kataną zrobili CIPowie w Tibii.
Po pierwsze "You see a katana" już brzmi bez sensu. Poza Japonią Katana jest nazwą własną więc powinno być "You see Katana".
Po drugie - te statsy.. Katana jedynie na rooku ma jakies znaczenie. Na mainie nawet do treningow nikt ich nie chce tylko walają się po ziemi. Troche też boli, że jest jednoręczna, no ale cóż - samuraje walczyli oburącz bo taki mieli styl. Sam miecz jest wystarczająco lekki by władać jedną ręką.
Po trzecie - Cena... Oryginalna Katana kosztuje w przeliczeniu na dolary od 150-50k$. A na Tibii nie mozna jej ani kupic, ani sprzedac. (pomijając rook) Jedynie na Campie ponoć zchodzi za mniej niz 10 gp.
Po czwarte - wygląd Katany na Tibii tez pozostawia wiele do życzenia. Wygląda powiedzmy jak Carlin Sword - tyle, że z obciętą gardą. Widzieliście kiedyś na oczy Katanę? Bo CIPy chyba nie!
Po piąte - dostępność. Katana wypada z Vampirów? (chyba o jedno Anime za dużo..) Z rotwormów? Skąd niby? Swordy i Mace to jeszcze, bo to prawie jak smieci.. Powinna wylatywać z Hero, WW lub BK.

Także, w sumie to Katana w Tibii jest kataną tylko z nazwy. (Tak zbeszcześcić, tak piękny miecz. Hańba i dyshonor!) Jedyne co trzyma mnie przy zyciu to fakt, że Nanigata już wyszła ciut lepiej.

BTW. Macie moze inne grafy Katan do Tibii?

Tibia nawiązuje do sredniowiecza i nowożytności a nie dzieji z samurajami ;/.
Niech robią jak chcą ,ich sprawa.
__________________
"I człowiek urósł i swiat ugiął się pod jego stopami ..."
Valai jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2005, 10:13   #172
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

ja uważam że siłe katany powinni podwyższyć nie o dużo ale powinni bo w końcu chyba lepszy jest jakiś magicznie wykuty miecz od honorowej katny u mojego dziadka wisi katana na ścianie i fajnie wygląda powinni tą grafike zmienić
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2005, 13:25   #173
Aried Wojtas
Użytkownik Forum
 
Aried Wojtas's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004
Wiek: 32

Posty: 50
Domyślny

katany to są najpiękniejsze miecze!!!!!!!
nie wiem jak mozna bylo ją tak zbeszcześcić!!
PETYCJĘ do CIPów!!!!!!!
Ja chcę pieknej prawdziwej katany

serialnie
interesuję sie mieczami i uwazam ze katana jest jednym z najpiękniejszych i zabójczych mieczy
__________________
Aried Wojtas


LP forever!!!!!!!
Aried Wojtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 01:06   #174
NCrash
Użytkownik Forum
 
NCrash's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Lokacja: Exiva "NCrash" :P
Wiek: 34

Posty: 532
Stan: Aktywny gracz
Imię: Freezhen
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 68
Skille: 87/79
Poziom mag.: 17
NCrash ma numer GG 9248582
Domyślny

nei wiem po co woogole taki post... jak ci sie nie podoba i ma za maly atak to np. GS'a (giant sworda dla tych co nie wiedza) zmien na katane a swoja katane ktora zrobisz w paincie i ladniejsza to wklej na miejsce GS'a i ju



CZYTAJ PORADNIK PIMP MY TIBIA
__________________

New York 1945
Nabór - wszelkie informacje co do naboru są dostępne tutaj.

Postępy Prac
Graphics - 85%
Fake - nie da się określić
NCrash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 16:19   #175
Shadow Guard
Użytkownik forum
 
Shadow Guard's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2005
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 10
Shadow Guard ma numer GG 2436396
Oczko

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Taa.. Katana w Tibii to syf jakich mało. Ci, którzy się znają zdają sobie sprawę, że miecze samurajskie były jednymi z najlepszych broni siecznych w dziejach. Zarówno piękne jak i zabójcze. Wykorzystywane nawet w dzisiejszych czasach (Equilibrium, Matrix, Pulp Fiction). Według legend przecinały jednym cięciem 7 ludzi. (badania dowodzą, że 3). Tworzone przez najlepszych płatnerzy czasem nawet przez całe życie. Ech..

Ale dlaczego piszę o tym. Cóż, nie podoba mi się, co z Kataną zrobili CIPowie w Tibii.
Po pierwsze "You see a katana" już brzmi bez sensu. Poza Japonią Katana jest nazwą własną więc powinno być "You see Katana".
Po drugie - te statsy.. Katana jedynie na rooku ma jakies znaczenie. Na mainie nawet do treningow nikt ich nie chce tylko walają się po ziemi. Troche też boli, że jest jednoręczna, no ale cóż - samuraje walczyli oburącz bo taki mieli styl. Sam miecz jest wystarczająco lekki by władać jedną ręką.
Po trzecie - Cena... Oryginalna Katana kosztuje w przeliczeniu na dolary od 150-50k$. A na Tibii nie mozna jej ani kupic, ani sprzedac. (pomijając rook) Jedynie na Campie ponoć zchodzi za mniej niz 10 gp.
Po czwarte - wygląd Katany na Tibii tez pozostawia wiele do życzenia. Wygląda powiedzmy jak Carlin Sword - tyle, że z obciętą gardą. Widzieliście kiedyś na oczy Katanę? Bo CIPy chyba nie!
Po piąte - dostępność. Katana wypada z Vampirów? (chyba o jedno Anime za dużo..) Z rotwormów? Skąd niby? Swordy i Mace to jeszcze, bo to prawie jak smieci.. Powinna wylatywać z Hero, WW lub BK.

Także, w sumie to Katana w Tibii jest kataną tylko z nazwy. (Tak zbeszcześcić, tak piękny miecz. Hańba i dyshonor!) Jedyne co trzyma mnie przy zyciu to fakt, że Nanigata już wyszła ciut lepiej.

BTW. Macie moze inne grafy Katan do Tibii?
Mam pomysł na nową Katanę do Tibi, lecz niestety narazie do niej grafy nie mam. Plz zajrzyj do topicu "Propozycje na nową broń, armory, itd..."
Shadow Guard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2005, 18:34   #176
fire_arrow
Użytkownik forum
 
fire_arrow's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2004

Posty: 9
Problem

hmm
no tak
samuraje walczyli jedną ręką
taaaaaaak
ale była jesze jedna żęcz które jużywali
a wiecie czego?/
pewnie nei
samuraje uzywali na drugą rękę krutszego meicza jeśli byli godni i uzyskali meicz walcząc w turnieju
hmm katana w tibi to syf prawda dawno atkiego syfu niewidziałem
ja sam posiadam około 6 bokenów katane robiono przez 6 miesięcy
japoniczycy
najpierw pompowali powietrze w ziemei do smoka oczywiście tak neibyło ale onei myśleli inaczej
nastempnie zbierali metal
kiedy wysdzedł około 5-7cm kawałęk metalu
łamali go w pół i znów
zkaładali zbeuijając i tak w kółko
po zrobnbeiniu miecz niemogli go tzrymać za długo anei za krutko w piecu wypalając bo będzie metal zbyt kruchy lub zbyt gientki
(pewnie cipowie wypalają żle i im kaatan neiwyszła )
potem dawali meicz do obrupki woskowaej ap ote mwosk zcierali nastepnie obrabiali go tak dokładnie że trudno zrobić to lepiej nawet pzrez nowoczesne maszyny i ludzi
kiedy skończyli
miecz nisprzedawali byel komu
musiałbyć to młody zlowiek który zostanei samurajem
lub człowiek honoru meiczy neispzredwali żezinikom


fire_arrow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2005, 18:59   #177
Patryk :P
Użytkownik Forum
 
Patryk :P's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005

Posty: 57
Domyślny Katana

Katana w tibi jest slaba poniewasz rozne magiczne swordy napewno sa lepsze od Katany np. Fire sword coprawda katana powinna byc mieczem najlepszym z niemagicznych !!
__________________
ZARABIAJ W INTERNECIE! Wypłaty już od 0.25$ (wyklikasz w 2 tygodnie)
Wystarczy mieć konto Paypal i zarejestrować się na tej stronie :
http://www.clixncash.com/index.php?ref=Patryk567
Patryk :P jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2005, 20:15   #178
Paul Pavon
Użytkownik Forum
 
Paul Pavon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2005
Lokacja: Nisko
Wiek: 33

Posty: 36
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Elite Power
Świat: Pacera
Poziom: 41
Skille: 74/73
Poziom mag.: 4
Paul Pavon ma numer GG 3082001
Domyślny

Ale masz problebem z jakąś kataną jak chcesz cie wyżalic do CIPsoftu to podaj!!!!


__________________________________________________ _____________
Paul Pavon Lock Leath
lvl 26 lvl 10
mlvl 32 mlvl 3
Druid Palladin
Pacera Harmonia
20/25 sword 41/34

best combo 210 best combo 50
best solo dragon best solo troll
best team giant spider best team troll(smile??-.-

???
Yes. -.-
Paul Pavon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2005, 21:14   #179
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

@Up: Ja pier*ole, ludzie! Popatrzcie na datę założenia tego tematu zanim napiszecie kolejnego durnego posta!
Descartes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2005, 22:42   #180
jogurt0
Użytkownik forum
 
jogurt0's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Lokacja: Zgierz
Wiek: 32

Posty: 20
jogurt0 ma numer GG 6241517
Domyślny

prawda. byly to doskonale bronie najdzielniejszych a nie byle jakich noobow ktorzy kupili na rynku.
jogurt0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:34.


Powered by vBulletin 3