Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-04-2004, 08:19   #1
KNIHT-pl
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Po co są GAME MASTERZY ???

No mam takie pytanko : po co są GAME MASTERZY ?
Chodzi mi tutaj o to co robią, kiedy i jak ?

prosze o odpowiedź. ?(
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-04-2004, 09:18   #2
Jagger
Użytkownik Forum
 
Jagger's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 91
Stan: Aktywny gracz
Świat: Secura
Jagger ma numer GG 3288196
Domyślny

Game masterzy zazwyczaj banuja ludzi za lamanie zasad tibijskich lub daja upomnienia kiedy sa w lepszym humorze. Posiadaja tez wiele roznych mozliwosci. Na przyklad biegaja najszybciej w tibii (cos jakby mieli 200lvl), moga wywalac graczy do swoich rodzinnych miast, maja mozliwosc teleportowania sie, wywalania ludzi z gry i wiele wiele innych o ktorych nic nie wiem.
Jagger jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2004, 09:55   #3
E@GLENEO
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 01 2004

Posty: 52
E@GLENEO ma numer GG 5017878
Domyślny

To co wyzej + slyszalem ze moga graczom zwiekszac skile i level? (prawda czy falsz) sam nie wiem.
E@GLENEO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2004, 10:17   #4
Maniack
Użytkownik Forum
 
Maniack's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Lokacja: zabierzow bochenski

Posty: 677
Stan: Na Emeryturze
Imię: Neust
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chair Kids
Świat: Unitera
Poziom: 154
Skille: 97/85
Poziom mag.: 9
Domyślny

ja mysle ze gm to takie cos jak modek czy op
__________________
od 8 maja 2007 siedzę w wojsku
8 maj 2007 - szeregowy
26 styczeń 2008 - starszy szeregowy
22 czerwiec 2009 - podporucznik
Maniack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2004, 13:50   #5
kotomaniak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Na wakacjach od forum ;p

Posty: 508
Domyślny

Niestety nie mogą zwiększać skilli, ani tworzyć przedmiotów. Mogą też dostać się (jako jedyni) na wyspę gamemasterów (to wyszystko zasłyszane, nic sprawdzonego ).
__________________
Już mnie na tym forum nie uświadczycie. Żegnam wszystkich.
kotomaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2004, 08:30   #6
Bofedojo
Użytkownik Forum
 
Bofedojo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2003
Lokacja: Gdansk
Wiek: 32

Posty: 466
Stan: Niegrający
Bofedojo ma numer GG 1439666
Domyślny

Teoretycznie jest tak jak mowicie ale w praktyce to troche to inaczej wyglada... Nie chce im sie russzyc du** zeby cos zrobic :/ .
__________________

Cya in another life brothers

Bofedojo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2004, 10:28   #7
Shebie-pall
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 04 2004

Posty: 28
Shebie-pall ma numer GG 4610514
Domyślny

Teoretycznie to oni tez powinni pomagac graczom ktorzy prosza o pomoc lub informuja na raporcie (ctrl+r) ze ktos ich zabil. Ale w praktyce jest inaczej, oni niestety pomagaja tylko PACCOM a dla FACCOW maja w zanadrzu tylko banu i upomnienia.
Shebie-pall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2004, 10:54   #8
Novar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 03 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 37

Posty: 125
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Novar
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Poziom: 27
Poziom mag.: 32
Novar ma numer GG 1225840
Domyślny

GM są na pszykład po to żeby banować nOObów, którzy przeszkadzają w grze normalnym graczą! Czyli na przyklad upominają tych co nagminnie spamują na kanale: trade! Są też dotego, żeby pomagać początkującym graczą (lvl 10 i niżej) jeśli jakiś pk zabije ich bez powodu, jednak tak jak napisał Bofedojo
że raczej rzadko reagują w takich sytuacjach. Bodobną mają ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się pk, ale jakie???
__________________
Polskie Centrum DotA - www.dota.battlenet.pl
Forum PCDotA - www.forum.dota.battlenet.pl
Spiegol Portfolio - www.spiegol.yoyo.pl
Novar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2004, 11:53   #9
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

PKowanie lvl 10 i mniejszych już od dawna nie jest nielegalne. Zresztą, teraz GMi mało zajmują się PK, bo nie mają potrzeby, jest od tego system czaszek i banów za nadmiar PKowania.

Skille mogli by zedytować tylko CIPowie, ale i tego pewnie nigdy nie będą robić, bo po co? Chyna, że robią jakąś postać specjalnie do jakiegoś celu, robią np. od ręki lvl 200 sorca, który ma 300 mlvl i moze se wszystko summonowac.

Mogą się teleportować i graczy też mogą.

GMi mogą też tworzyć przedmioty. Nie przyznają się do tego, bo ich nooby spamują "ej, daj mi cośtam" , więc im się nie dziwię, ale jak jeszcze grałem, to widziałem kilkukrotnie takie przypadki.

Przypuszczam też, że mogą stworzyć potworki, bo często robią to na testwerwerach, ale czy na normalnych mogą, to nie wiem.

A oficjalnie są po to, żeby karać graczy łamiących zasady. Różnie z tym bywa, ale w sumie, to nigdy zbytnio nie nazekalem na ich działanie. Nie mogą banować każdego, kto kogoś zabił, bo z doświadczenia wiem, że 90% PKnięć ma jakis powód, chociaż ludziom się wydaje, że byli grzeczni, a tak naprawdę wkurzali dość mocno hi-lvlowców.

Tak prawdę mówiąc, to wśród normalnych graczy niewielu jest taich, którzy wiedzą z całą pewnością co GM może, a czego nie.

Aha, i GMi nie są po to, żeby pouczać newbie jak grać. Od tego są tutorzy, ewentualnie C'si.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2004, 18:25   #10
medevial
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004

Posty: 72
medevial ma numer GG 7883662
Domyślny

Zgadzam Sie!! Gm mają za obowiązek wyłączniieee....... NIC! hehehe
medevial jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2004, 20:29   #11
Drenix_Druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 02 2004

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez KNIHT-pl
No mam takie pytanko : po co są GAME MASTERZY ?
Chodzi mi tutaj o to co robią, kiedy i jak ?

prosze o odpowiedź. ?(


Oni poprostu mogą wszystko i wiedza wszystko ... ale najgorsze jest to, ze do postaci FACC sie nigdy nie odzywają :evil:
Drenix_Druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2004, 17:44   #12
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez matkus
(...)GMi mogą też tworzyć przedmioty. Nie przyznają się do tego, bo ich nooby spamują "ej, daj mi cośtam" , więc im się nie dziwię, ale jak jeszcze grałem, to widziałem kilkukrotnie takie przypadki.

Przypuszczam też, że mogą stworzyć potworki, bo często robią to na testwerwerach, ale czy na normalnych mogą, to nie wiem.(...)

Aha, i GMi nie są po to, żeby pouczać newbie jak grać. Od tego są tutorzy, ewentualnie C'si.
Wydaje mi się, że gamemasterzy nie mogą tworzyć przedmiotów. Są to przecież zwykli gracze, chociaż wybrani przez CIPów. Ale oprócz postaci oznaczonych jako GMy, mają też zwyczajne postacie. Logiczne, że gdyby mogli tworzyć przedmioty, to zaraz daliby je swoim zwykłym postaciom.

A C`si nawet nie czytają wiadomości które dostają. Mój kolega spamował do nich wielokrotnie i nie dostał nawet upomnienia.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2004, 21:24   #13
cankel
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2004

Posty: 44
cankel ma numer GG 2996560
Domyślny

Mam pytanie: Czy ci GM pomogą np. kolesiowi w potrzebie jak np. dopriowadzic do depo nowych albo coś w tym rodzaju????
cankel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2004, 08:16   #14
Fallorian Thennars
Użytkownik Forum
 
Fallorian Thennars's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: Wołomin (respekt)
Wiek: 33

Posty: 90
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fallorian Thennars Fallorian Thennars ma numer GG 5367727 Adres Jabbera do Fallorian Thennars
Domyślny

GM'y mogą tworzyć przedmioty. I potwory. Tak mi sie wydaje. Świat jest dla nich jak OTServ. Mówią !i 2465 i pojawia sie Magic longsword, zaliczany do przedmiotów niedostępnych. Grałem troche na OTServie, także wiem coś o tym.

Cankel: raczej nie. Są *bardzo* zajęci ważnymi sprawami dotyczącymi Tibii. Radze zapytać na Game-chat. Zazwyczaj równi goście tam siedzą i pomagają w questach 8) .
__________________
Fallorian Thennars jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2004, 08:26   #15
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

@Litawor : mogą tworzyć przedmioty, choć żadko się do tego przyznają. Poczytaj sobie temat "How to be GM" (czy jakoś tak) by GM Bananalot na forum Gamemasterów na tibia.com. Tam gość kilkukrotnie pisze, że chciał jakiemuś noobkowi pomóc, więc np. dał mu wooden shielda. Innym razem osobiście widziałem grając daaaawno temu na Liberze, jak GM stworzył 2 Thunderhammery, położył w domku znajomego (wówczas Cs, obecnie GM), poszpanowali, pogadali z noobkami, którzy się pozłazili, a potem wywalili młotki do śmietnika (przynajmniej tak twierdzili ).
Inna sprawa, to czy wykorzystują ten dar, żeby wspomóc swoje priv chary, ale tu już pozostaje im zaufać.
No, i jeszcze tylko pozostaje pytanie czy wszyscy GMi mogą tworzyć przedmioty, czy tylko SGMi, bo oba podane przezemnie przydkłady to akurat SGMi.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2004, 10:59   #16
Shog
Użytkownik Forum
 
Shog's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 122
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Drenix_Druid
Oni poprostu mogą wszystko i wiedza wszystko ... ale najgorsze jest to, ze do postaci FACC sie nigdy nie odzywają :evil:
LOL...Kiedys na Novie w Ab zalogowal sie GM i bawil sie z wszytkimi zmienial sobie predkosc , kazal zeby go bili itp. Oni poprostu nie maja czasu ,a jak maja to z toba pogadaja sam kiedys gadalem z GMem.
Co do tego czy oni moga tworzyc przedmioty to wydaje mi sie ze moga.
__________________
Emce Crasher~ _/
Shog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2004, 11:01   #17
Real Finuko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 03 2004
Lokacja: Radom
Wiek: 34

Posty: 169
Real Finuko ma numer GG 3772222
Domyślny

SGM to jest super game master??Bo ja jakoś nawet GM`a nigdy nie spotkałem.
A co do tego, że np na trade nic nie robia to nie prawda.
Mnie zabanowali
Real Finuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2004, 18:03   #18
Rage Fury
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 04 2004

Posty: 9
Domyślny

Mnie odwiedził jeden game master na harmoni za to że kilka słów poangilesku powiedziałem na kanale helpu zobaczyłem go i okazało się że ma 2lv na imie ma GM Lugin of Harmonia bo jakiś ciul wysłał o tym raport w dodatku niesłusznie ponieważ zostałem zmuszony do tych kilku słuw ale naszczęście żadnego bana ani tym podobnych nie dostałem tylko małą notkę kryminalną.A pozatym fajne miał wdzianko chłop ale ogulnie dobrze że oni są przynajmniej pilnuja pożadku na światach TIBI 8)
Rage Fury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2004, 18:11   #19
FROGO
Użytkownik Forum
 
FROGO's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: Chorzów

Posty: 87
FROGO ma numer GG 6637406
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Real Finuko
SGM to jest super game master??Bo ja jakoś nawet GM`a nigdy nie spotkałem.
A co do tego, że np na trade nic nie robia to nie prawda.
Mnie zabanowali
Nie super game master tylko Senior game master
__________________
Royal Frogo > Rubera > Pall 20 lvl 63/49 (Only pking :>)

Froge Shady > Arcania > Knight 16 lvl 54/54
FROGO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2004, 18:44   #20
Mr Logest
Użytkownik Forum
 
Mr Logest's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004

Posty: 145
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Drenix_Druid
Cytuj:
Oryginalnie dodany przez KNIHT-pl
No mam takie pytanko : po co są GAME MASTERZY ?
Chodzi mi tutaj o to co robią, kiedy i jak ?

prosze o odpowiedź. ?(


Oni poprostu mogą wszystko i wiedza wszystko ... ale najgorsze jest to, ze do postaci FACC sie nigdy nie odzywają :evil:

bzdura!!
po co pisać takie cos, jak się pisze głupoty...

FACC to gracze..potencjalni Pacc więc muszą i o nich dbać! Sam na Facc rozmawiałem z nimi kilkakrotnie.. fakt to lenie i razcej nieobecni ale zdarza sie ze działająi na to dowodów wystarczająco jest
__________________
Signed
~Veon Ithil~
Mr Logest jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:42.


Powered by vBulletin 3