Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-04-2006, 23:49   #201
Matux
Użytkownik forum
 
Matux's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2006
Lokacja: Matrix

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Imię: Ethiell
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Bravelions
Świat: Honera
Matux ma numer GG 7852781
Oczko

Hmm... jak dla mnie lepszą bronia jest "axe" ponieważ jest wiekszy wybor i nie wysoka cena
Matux jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-04-2006, 00:12   #202
Ertil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006

Posty: 69
Stan: Na emeryturze
Imię: Top Secret
Profesja: Elite Knight
Gildia: =)
Świat: Thoria
Domyślny

Wg mnie axe są poprostu lepsze.Co prawda są gorsze do blokowania ale lepiej sie z nimi expi.A od Stonecuttera Axe niema chyba lepszego atk. :>
__________________
Ertil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 15:02   #203
cahir_the.wolf
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2006

Posty: 7
Szczęśliwy

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojko
Ice rapier to jaka ladna ozdoba sluzy a nie bron do atakowania, wolalbym warlord sword albo magic longsworda. Co do tematu to uwazam ,ze nie wybrales najgorzej prawde mowiac to axe'y nie sa zlymi broniami ale przy dobrych skillach nie warto sie przerzucac stefa przyzwyczajenia.

tak sie sklada ze ice rapier nie sluzy tylko do kladzenia na wystawce
bardzo duzo knightow go uzywa podczas wojen i pk huntow
knight ze skilami 90 w sword moze z niego walnac nawet 200+, a eternal oblivion to juz lepiej nie mowic
cahir_the.wolf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 15:44   #204
keyu
Użytkownik Forum
 
keyu's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005
Lokacja: Pacera
Wiek: 34

Posty: 168
Stan: Początkujący
Imię: Andrevas
Profesja: Elite Knight
Gildia: Polish Power
Świat: Pacera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez cahir_the.wolf
knight ze skilami 90 w sword moze z niego walnac nawet 200+, a eternal oblivion to juz lepiej nie mowic
Lol knight ze skillami 90..
Ja juz na skillu 78 z gsa walilem po 200+ (te najlepsze udezenia)
knight 90 skille + ice rapier = ~400 dmg tak mi sie zdaje

@topic
sa plusy i minuy i axe i sworda
Sword
+duzy def
+dobry dla blokera
-drogie
-ciezkie (gs)
-ringi (drogie)
Axe
+duzy atak, wiekszy niz swordy
+latwo dostepne i tanie ringi
+mniejsza cena niz miecze
-slabe dla blokera
-ciezej dostepne niz swordy
__________________
Wszystko kręci się jak pozytywka.. w kółko.. ta sama melodia..

Ostatnio edytowany przez keyu - 09-04-2006 o 15:51.
keyu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 21:54   #205
Pavelwizle
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 02 2006
Lokacja: London
Wiek: 33

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Imię: Pavelwizle
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Premia
Poziom: 62
Skille: 20/25
Poziom mag.: 54
Pavelwizle ma numer GG 2011865
Domyślny Mam Sorca ale..

Z tego co slyszalem AXE jest o wiele lepsze od swordow ale skoro mam sie wypowiedziec to koles na 150 lvl bierze sobie 70 mastera na 2 hity jak mu wejdzie hit z ice rapiera powyzej 200+ i exori ... wiec jezeli chcesz zostac pro graczem to polecam swordy na przyszlosc szczegolnie na serv PVP
Pavelwizle jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 22:50   #206
Raiderek
Użytkownik Forum
 
Raiderek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 242
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Hogwart
Świat: Kyra
Poziom: 50
Skille: XxX/xXx
Poziom mag.: 6
Raiderek ma numer GG 2838473
Domyślny

OMG,
Bezsensowny Topic,
Walisz czym lubisz, trenisz to co chcesz.
Każdy ma inny Gust.
Jeden woli więcej Defa, iny więcej Ataku.
Do porozumienia nigdy nie Dojdziecie, (wedugł mnie

Żeby nie było że się czepiam.....
-Ja tam wole axe, jakoś zawsze lubiłem odrąbywać kawałki ciał, bigać z Giga Toporem/Halabardą. Tak mi się kojarzy mój knight.

Może by Zrobić sondę:
-Czym walisz/Czym waliłbyś jako knight
Club/Axe/Sword
__________________
Monastery of Dead Always in my Heart
Raiderek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 23:17   #207
kokos@
Użytkownik Forum
 
kokos@'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 63
Stan: Na emeryturze
Profesja: Druid
kokos@ ma numer GG 4043610
Domyślny

Ludzie ale przeciesz do blokowania jesli sie klepie axe to i tak mozna brac bs'a bo i tak sam shield sie liczy wiec bedzie tak samo sie bloczylo cos jakbysmy poszli w swordy wiec tu nie widze problemu zadnego
__________________
Brak
kokos@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2006, 23:56   #208
Jacko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 09 2004

Posty: 165
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raiderek
OMG,
Bezsensowny Topic,
Walisz czym lubisz, trenisz to co chcesz.
Każdy ma inny Gust.
Jeden woli więcej Defa, iny więcej Ataku.
Do porozumienia nigdy nie Dojdziecie, (wedugł mnie

Żeby nie było że się czepiam.....
-Ja tam wole axe, jakoś zawsze lubiłem odrąbywać kawałki ciał, bigać z Giga Toporem/Halabardą. Tak mi się kojarzy mój knight.

Może by Zrobić sondę:
-Czym walisz/Czym waliłbyś jako knight
Club/Axe/Sword
Niech kazdy nie pisze ze to bez sensu topic bo i tak kazdy chce sie o takie rzeczy pytac chocby dlatego ze wydaje mu sie ze uslyszy jakiś plus który go przekona do tego typu etc, mozna by tak komentowac wiekszosc topiców tak naprawde...
Jacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 02:03   #209
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pavelwizle
koles na 150 lvl bierze sobie 70 mastera na 2 hity jak mu wejdzie hit z ice rapiera powyzej 200+ i exori ...
a koles 90+ bierze 8 levelowca na 2 hity nawet bez rapierow..

takie porownania sa bez sensu.

Myslacy master nie da sie trafic z exori, myslacy master vs 150+ nie bedzie latal bez manashielda/ ssa. Myslacy master zwieje 150ek.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 03:29   #210
Skrzat
Użytkownik Forum
 
Skrzat's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: New Jersey
Wiek: 31

Posty: 532
Stan: Niegrający
Domyślny Powiem tylko tyle

Ja wybralme sword pomyslcie:

EO wybral swordy a on jest GODem i pracuje w cipisofcie tzn zrobil ta gre i wie chyba co lepsze w tej grze co nie ? Jak by zrobil gre ze axe lepsze to by wybra axa a takto swordy rox. Pomyslcie ile znacie bajek o rycerzu z axe ??.......... no wlasnie a o rycerzu z swordem ??...... WIDZISZ !!!!



re down:

kazdy ma swoja teorie. A moze EO wybral poniewaz chcial zmylic ludzi. Moze kiedys sie dowiemy zdanie cipow co sadza o kazdej broni ;p? A wlasnie zaraz nam ktos wyskoczy i powie ze z czystej ekonomi wybral cluba xDDDDDDDDD. Ja tez mam 2 knightow jeden axe jeden z sword i teraz mam metlik w glowie

Ostatnio edytowany przez Skrzat - 10-04-2006 o 07:18.
Skrzat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 04:12   #211
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

@Skrzat, ja wybralem axe z czystej ekonomi jest tansze i mocniejsze. Wracajac do Twojej filozofi, czy ktos widzial knighta z axe, ja widzialem pozatym Tibia to nieco inna gra chyba najwiekszym kontrastem to to ze Palladyn jest lucznikiem, a nie jezdzcem na koniu
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 05:54   #212
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ardorius
Galahad Wyrmsbane on Chimera, when 100/100 with Sca, dueled me with 94/90 with Sca. I won due to my higher lvl and more hp.

Galahad dueled Sir Felipette, same lvl as me, same eq as me besides the weapon, a Sov and 102/100 skills at that time. Sir Felipette lost.

This proves that Sca is better than Sov.
To wypowiedz z forum Empery, z tematu o tym, czy lepszy jest Stonecutter Axe czy Magic Sword (Sword of Valor). Jak widać SCA jest chyba lepszy, tym bardziej, że dzięki jego większej sile ataku szybciej się nim expi.
Ogólnie to chyba większość knightów, zwłaszcza tym na najwyższych levelach używa toporów - szybciej się nimi zabija potworki a axe ringi są znacznie łatwiej dostępne niż sword ringi.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2006, 14:52   #213
Inku
Użytkownik Forum
 
Inku's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006

Posty: 19
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja należe do ludzi przepadającymi za swordami, niedawno wypróbowałem axe i mi sie podoba od dzis jade na axach. ale z czego ty będziesz waliłto tylko twoja decyzja
__________________
ortografia nigdy nie była moją dobrą stroną
http://cs-pantarhei.com/ Dla hajtów
Inku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 14:20   #214
Pogromca Królików
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 04 2006

Posty: 7
Domyślny

Ludzie! Błagam was. Zrozumcie w końcu jedną podstawową i zasadniczą rzecz: w Tibii atak fizyczny jest podzielony na dwusekundowe tury. I mówicie ciągle, że z axe'ami wiecej pojdzie uhow. :/ Otoz gowno prawda. Wystarczy troche ruszyc mozgownica (czego wiekszosc z was nie robi niestety) Tak, ze swordem bedziesz mniej dostawal. Dostaniesz od potwora z bsem za 50 a z f-axem za 52. Ale tibia to jest gra podzielona na tury, zrozumcie to. Z f-axem szybciej zabijesz potwora, bo jak z f-axa trafisz w potwora za 70 to z bsa za 65. I gowno ci to da ze bedziesz mniej obrywal w poszczegolnych turach, skoro potwor ze swordem bedzie cie uderzal powiedzmy przez 10 tur a z axem cie bedzie uderzal przez 9 albo mniej tur i w efekcie stracisz sporo mniej hp a co za tym idzie uhow walczac axem. Az mi sie w brzuchu przewraca jak slysze glosy ze z axem to musisz miec wiecej uhow. No comment! To ze w jednej turze potwor cie trafi za 52 a nie 50 to nie oznacza ze stracisz wiecej uhow bo z axem cie potwor bedzie bil mocniej ale przez mniejsza ilosc tur i w efekcie uzytkownik axa traci sporo mniej hp nawet na potworach fizycznych takich jak guardy czy cyce! Jacy wy tepi jestescie, widzicie ze dostales o kilka hp mniej ze swordem w pojedynczym hicie i juz mniej uhow pojdzie tak? Bo potwor idzie zawsze na 1 hita i ma cie tylko raz szanse uderzyc tak? I jest tylko jedna tura? No comment zalosni jestescie ci co sie wspieraja mniejsza strata uhow przy swordzie, otworzcie oczy ludzie :/ A poza tym mam skill 85 w axe i zdecydowanie fire axem wygrywam duel z kumplem 91 sword ktory ma bsa. I nie gadajcie ze przypadek, bo bilismy sie z 10 razy z ful hp do red i on nie wygral ani razu! i zalozylismy taki sam eq dla wyrownania szans. Roznica w ataku jest bardzo zauwazalna, bije go o jakies 5-10 hp mocniej niz on mnie a przeciez ma o 6 skila wiecej wiec przestancie walic bzdury, wezcie se zrobcie knighta w jednym i drugim i zobaczcie o ile jest lepszy axe zamiast chwalic sworda bo eternal oblivion walczy swordami to juz swordy sa najlepsze i koniec tak? -.-
Pogromca Królików jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 14:43   #215
Miłosz
Exotyczny
 
Miłosz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005

Posty: 756
Stan: Na Emeryturze
Imię: Exorim
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 227
Skille: 105/105
Poziom mag.: 9
Domyślny

/\up
Zgadzam się z tym że są równe szanse w stracie uhów u axe i sworda(u f.axe szybciej rozwalisz a bsem mniej będziesz dostawał, na to samo wychodzi)
Dziwie się jedynie że ten twój kolega tyle razy przegrywał, ale to nieważne.
Bierzcie co chcecie, jeżeli niemożecie sie zdecydować czy sword czy axe to bierzcie club, bardzo szanowana broń a 100 lvl z clubem przynosi duży respect. Ja mam sworda, dlaczego?bo lubie, od urodzenia słysze legendy, ucze się na hiście gram gry z rycerzami mieczami, poprostu tak se wyobrażam mnie jako rycerza, a nie dlatego że oblivion czy seromontis ma sworda to odrazu wiedzą co dobre. Napewno każdy z was zastanawia się i bęzie zastanawiał nad zmianą broni, to normalne. A jeżeli naprawde chcecie mieć sword tak samo jak axe i niemożecie się zdecydować a niechcecie nic innego to rzuczcie monetą, orzeł miecz, reszka axe. Bo każda broń ma swoje plusy i minusy lecz są dobre tak samo i nigdy poprzez szukanie wad nieznajdziecie gorszej.

Pozdro.
__________________
Miłosz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 16:19   #216
Pogromca Królików
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 04 2006

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miłosz
/\up
Zgadzam się z tym że są równe szanse w stracie uhów u axe i sworda(u f.axe szybciej rozwalisz a bsem mniej będziesz dostawał, na to samo wychodzi)
Dziwie się jedynie że ten twój kolega tyle razy przegrywał, ale to nieważne.
Bierzcie co chcecie, jeżeli niemożecie sie zdecydować czy sword czy axe to bierzcie club, bardzo szanowana broń a 100 lvl z clubem przynosi duży respect. Ja mam sworda, dlaczego?bo lubie, od urodzenia słysze legendy, ucze się na hiście gram gry z rycerzami mieczami, poprostu tak se wyobrażam mnie jako rycerza, a nie dlatego że oblivion czy seromontis ma sworda to odrazu wiedzą co dobre. Napewno każdy z was zastanawia się i bęzie zastanawiał nad zmianą broni, to normalne. A jeżeli naprawde chcecie mieć sword tak samo jak axe i niemożecie się zdecydować a niechcecie nic innego to rzuczcie monetą, orzeł miecz, reszka axe. Bo każda broń ma swoje plusy i minusy lecz są dobre tak samo i nigdy poprzez szukanie wad nieznajdziecie gorszej.

Pozdro.
Axy sa lepsze, bo przy takiej samej stracie uh, axami szybciej zabijesz potwory, a co za tym idzie szybciej expisz. A moj kolega tyle przegrywal bo widocznie 2 pkt ataku broni maja wieksze znaczenia niz 6 pkt skila melee wiecej. Zreszta nie jest to dziwne, nawet na rooku widac ze roznica pomiedzy katana a swordem jest duzo wieksza niz pomiedzy np 16 sword a 20 sword
Pogromca Królików jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 18:00   #217
Dragonit
Użytkownik Forum
 
Dragonit's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2006
Lokacja: w Sieradzu

Posty: 355
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Gildia: brak
Świat: Jamera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Skrzat
Ja wybralme sword pomyslcie:

EO wybral swordy a on jest GODem i pracuje w cipisofcie tzn zrobil ta gre i wie chyba co lepsze w tej grze co nie ? Jak by zrobil gre ze axe lepsze to by wybra axa a takto swordy rox. Pomyslcie ile znacie bajek o rycerzu z axe ??.......... no wlasnie a o rycerzu z swordem ??...... WIDZISZ !!!!
LOl
nei znam żadnej bajki z rycerzem ze swordem,znam tlyko z rycerzami z mieczami.

Co do topicu to tak jak mowiłem(a ktos sie pytal) to swordy są nudne bo grasz i widzisz wokół ciebei dziesiatki noobów ze swordami,ogladasz fak i swordy mozna oszaleć


Po za tym wzyscy walczący axe majaą dobre i bardzo dobre skile,a ci ze swordami mają raczej słąbe(tlyko niektórzy maja dobre)
Dragonit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 10:03   #218
Miłosz
Exotyczny
 
Miłosz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005

Posty: 756
Stan: Na Emeryturze
Imię: Exorim
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 227
Skille: 105/105
Poziom mag.: 9
Domyślny

/up\
Awięc sądzisz że ci co wybierają swordy są cieniasami w skillach?
Od skillów niezależy jaka broń tylko jaki gracz, no i co z tego że nooby się swordami zajmują, kogo to obchodzi.Swordy są tak samo dobre jak Axe czy Club, niewiem jak możecie oceniać jakość broni po tym kto ma jakie skile.

Ps. Ja widziałem 52 knighta ze skilami 64 axa i co z tego?
__________________
Miłosz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 20:40   #219
Osirax
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 03 2006

Posty: 15
Imię: Osirax
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: 50/50+
Poziom mag.: 3
Domyślny

Ja wale z sworda i mi good jest malo uh zlazi itd.
A wali niewiele slabjej od axe
Osirax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-04-2006, 00:01   #220
Dragonit
Użytkownik Forum
 
Dragonit's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2006
Lokacja: w Sieradzu

Posty: 355
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Gildia: brak
Świat: Jamera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Osirax
Ja wale z sworda i mi good jest malo uh zlazi itd.
A wali niewiele slabjej od axe
LOL
Z axe schodiz tyle samo albo mniej uhów/
Dragonit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin 3