Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-07-2004, 22:16   #1
Parys
Mytho(L)ogy Hero
 
Parys's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 928
Domyślny Wszystko o domku.

Wszystko o domku.

Kupowanie.

Aby móc kupić domek należy mieć PACC (Premium Account - więcej informacji tutaj). Cena domu zależy od wielu czynników: świat na jakim się znajduje, miasto, wygląd i powierzchnia. Możesz kupić mieszkanie już za 0gp, albo zamiast domku możesz nabyć ogromną tibijską posiadłość za kilka milionów gp. Gdy mamy potrzebne fundusze, możemy przystąpić do licytacji. Warto licytować tak z 7-5 min przed zapisem serwera w dniu zakończenia licytacji. W ten sposób inne osoby nie będą miały wiele czasu na kupno

W celu wylicytowania mieszkania wchodzimy na www.tibia.com. Następnie logujemy się na nasze konto i wchodzimy w zakładkę

Community -> Houses.


Potem wybieramy świat, na którym gramy i gdzie chcemy nabyć domek.


Następnie wybieramy miasto.


Jeżeli kupujemy domek dla gildii to zaznaczmy "guildhalls", jeśli chałupka dla siebie to zaznaczamy "houses and flats".


W Status możemy zaznaczyć aby:
- pokazywało wszystkie domki (all states),
- tylko te, które możemy kupić za pomocą aukcji (auctioned),
- oraz te, które są już wynajęte przez innych graczy (rented).


Można również określić rodzaj sortowania lokalów mieszkalnych, według:
a) nazw (by name),
b) wielkości (by size),
c) status (by rent),
d) wielkości czynszu (by bid),
e) daty zakończenia aukcji (by bid).


Całość prezentuje się tak:


Następnie wybieramy interesujący nas dom (ten który mamy zamiar licytować, lub kupić od innego właściciela [po wcześniejszym ustaleniu ceny z nim w grze itp.]) i klikamy "View".


Potem klikamy "Bid" i uzupełniamy wymagane dane.
(Your limit - cena za jaką chcemy licytować. Uwaga! Należy pamiętać, że do ceny, za którą licytujemy domek, będzie dodany czynsz. Jego kwota jest napisana na dole: "winning bid plus the rent of xxx gold". XXX to właśnie cena czynszy.)

Kupowanie od graczy.

Otóż często ludzie na trade ogłaszają, iż mają domek na sprzedaż. Również takie oferty pojawiają się na forum. Wtedy należy napisać do danego gracza w grze/forum i dogadać się z nim, za ile sprzeda swój domek. Wtedy tamten gracz musi uzupełnić formularz o sprzedaży na tibia.com. Następnie wchodzisz na tibia.com i poszukujesz swojego domku (tak samo, jak jest to opisane powyżej).

UWAGA!!!

Kupując od kogoś mieszkanko należy uważać na oszustów. Sprzedający na stronie Tibia.com przepisuje dom na kogoś innego. W specjalnym formularzu pisze kiedy domek ma "przejść" na kogoś i za jaką cenę. NIE WOLNO nabierać się na oszustów, którzy proszą o passy, albo o to żeby im dać pieniądze. Pieniądze automatycznie przejdą z twojego banku do jego. Cały proces sprzedaży lokalu może zostać przerwany z trzech powodów: sprzedający wycofa się z transakcji, kupujący nie będzie miał określonej liczby pieniędzy w banku lub nie zaakceptuje przenosin. Zanim zatwierdzisz kupno domku od danego gracza, upewnij się, czy podał cenę taką na jaką się umawialiście. Mógł podać wyższa. Nie daj się nabrać! Także po kupnie domków warto usunąć wszystkich graczy, którym stary właściciel domku pozwolił do niego wchodzić (więcej znajdziecie pod koniec artykułu, w rozdziale komendy). Dodam także, że jeżeli kupiłeś domek, a ktoś śpi w łóżku, to wystarczy dać na nie "use". On zniknie, a jak się zaloguje, to pojawi się za drzwiami.
Jeżeli nie będziemy mieli ustalonej sumy pieniędzy i wygramy aukcje dostaniemy blokadę na kupowanie domów na 30 dni. Blokada obowiązuje na całe konto, nie zaś na jedną postać.

Dlaczego warto mieć domek?

Ludzie kupują go z różnych powodów.
O to te najpopularniejsze:
a) Prestiż - chwalenie się itemami,


b) Dodatkowe pz - możliwość ukrycia się przed PK,
c) Łóżko - możliwość regeneracji many/hp podczas spania,
d) Większa ilość miejsca na przechowywanie przedmiotów,
e) Prywatne miejsce spotkań z przyjaciółmi.


UWAGA! Aby spać w łóżku należy mieć PACC. Również dobrze, gdy zjesz coś przed snem, ponieważ dzięki temu postać w nocy będzie regenerowała mane i życie przez sen. Łóżko musi znajdować się w domu, a nie np. gdzieś na mapie Tibii. Aby postać poszła spać należy kliknąć na łóżko i wybrać "use with". Oczywiście nie można mieć battle. Gdy idziemy spać, postać automatycznie się wylogowuje.

Płacenie za domek.


Podczas, gdy kupujesz mieszkanko powinieneś mieć w banku taką kwotę, jaką przeznaczasz na kupno "czterech kątów", oraz pieniądze na opłacenie czynszu. Wystarczy, że masz w banku, nie trzeba ich nigdzie wysyłać, są one pobierane automatycznie.


Co się stanie, gdy nie zapłacę czynszu?

Jeżeli stanie się tak, iż nie będziesz miał funduszy na opłacenie czynszu, to wtedy przez następne 7 dni będą przychodziły do Ciebie listy przypominające. Czynsz możesz zapłacić każdego dnia po otrzymaniu listu.

Sprawdzanie daty, do której jest opłacony czynsz.


Aby sprawdzić, do kiedy mamy opłacony czynsz należy wejść na www.tibia.com. Następnie wybieramy Community -> Characters. W pole "Name" wpisujemy swój nick i klikamy na "Submit".


W polu "House" jest napisana dokładna data, do której mamy opłacony czynsz.


Zapraszania do domku itp (komendy).


Te polecenia wpisujemy w mieszkaniu:
Aleta sio - Pokazuję nam się okienko, w którym możemy wpisać listę osób mogących przebywać w budynku.
Aleta Som - Edytujemy listę subownerów czyli osób, które mogą wchodzić domku, otwierać i zamykać drzwi, a także zapraszać innych graczy.

Na przeciwko drzwi (twarzą do drzwi):
Aleta Grav - Otworzy się nam okienko w którym możemy edytować listę graczy mogących otwierać i zamykać drzwi.

W domku jak i poza nim:
Alana Sio "nick - W ten sposób wyrzucamy kogoś z domostwa, ale nie na stałe. Tego polecenia mogą używać ownerzy i subownerzy.

Wpisując w np. "aleta sio":
*@<nazwa świata> - wszyscy gracze danego świata mogą wejść do domku.
*@<nazwa gidlii> - wszyscy członkowie danej gildii mogą wejść do domku.
xxx* - opiszę to tak. Mam dwie postacie, "Honorowy Rycerz" i "Honorowy Rycerzyk". Wystarczy, że wpiszę "Honorowy Rycerz*", to wtedy wszystkie postacie, które mają zamiast gwiazdki, losowy ciąg znaków, lecz początek nicku ten sam, mogą wejść do domku. Uwaga! Ktoś może zrobić nick podobny do twojego jeśli zastosujesz tą opcję i będzie mógł wejść do twojego domku.
!nick - Nie pozwala danej osobie wchodzić do domku.
xxx? - opiszę to na tym przykładzie. Mój kolega ma nick "Izarex". Ale np. nie pamiętam jednej literki z jego nicku, w tym przypadku "z". Więc mogę wpisać "I?arex".


Domy gildii (Guildhalls).


Dom gildii (tzw. GH) może kupić jedynie lider gildii. W GH każdy może mieć swój pokoik. Lider ustala kto może otwierać i zamykać dane drzwi, więc zawsze zamykaj drzwi do swego pokoju. W innym przypadku każdy mieszkaniec GH będzie mógł do niego wejść. Jeżeli musimy mieszkać z kimś innym, to weźmy sobie zaufaną osobę, albo nie kładźmy w pokoju pieniędzy i wartościowych rzeczy. Gdy nasz współlokator zostanie hacknięty stracimy tylko ozdoby zamiast np. 100k.

Przykładowy GH.


Polecenia przydatne w gh:


W domach gildii działają polecenia ze zwykłych domków, a także dodatkowe, bardziej przydatne:
*@Nazwa gildii - pozwala zaprosić do gh postaci wszystkich z gildii.
Nazwa rangi@Nazwa gildii - Pozwala zaprosić do gh ludzi z jednej z rang.

Jak sprzedać domek?


Aby go sprzedać na początek musimy wejść na www.tibia.com. Następnie klikamy na Community -> Houses.

Tam szukamy naszego lokalu (wybieramy nazwę serwera i miasto). Następnie klikamy "Submit". Pokaże nam się lista domków. Następnie klikamy "Move out". Zaznaczamy pierwszą opcję (etc. Yes I....). Później wybieramy datę kiedy to ma nastąpić, zaznaczamy kwadracik, a w nim wpisujemy komu chcemy sprzedać domek i za jaką kwotę. Kupujący musi wejść na stronę z mieszkaniami, wybrać te, które sprzedajemy i kliknąć "Accept". Domy są automatycznie przepisywane, po SS, w dniu, jaki ustalamy sprzedając go. Dla ułatwienia:


1. Zaznaczamy tą opcję i wpisujemy datę kiedy domek ma zostać sprzedany.
2. Zaznaczamy kwadracik.
3. Wpisujemy komu chcemy go przepisać/sprzedać.
4. Tu wpisujemy cenę.
5. Tą opcję zaznaczamy jeżeli nie chcemy sprzedać domku.
6. Tu wpisujemy hasło z konta na którym jest postać.


Uwagi:
1) Na jednym świecie można mieć tylko jedno mieszkanie.
2) Na jednym koncie można mieć maksymalnie trzy domy na różnych serwerach.
3) Można mieć jednocześnie domek i gh.

Zaktualizował Hono.
__________________
Their fight is your fight, their freedom- your freedom WARSAW 44'


Miasto, które przeżyło własną śmierć!

Regulamin
Zbiór poradników Wystaw notkę! Pajacyk

Ostatnio edytowany przez Slythia - 19-06-2009 o 23:50.
Parys jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-09-2006, 00:43   #2
Parys
Mytho(L)ogy Hero
 
Parys's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 928
Domyślny

FAQ: Domek

Kupno, sprzedaż oraz płatności.

Pyt: Jak działa system przebijania ofert?
Odp: Jeżeli pierwsza osoba zaoferowała 10k to i tak na początku jest napisane, że postawiła 1 gp. Gdy następny gracz zaoferuje np. 8.5k to cena domu będzie wynosiła 8,5 i dopiero gdy ktoś postawi więcej niż 10k to jego imię będzie widniało na aukcji. Pokazane będzie wtedy, że kwota za domek wynosi 10k i 1gp.

Pyt: Czy mogę się wycofać z aukcji?
Odp: Nie, nie ma takiej możliwości. Musisz czekać, aż ktoś Cię przebije lub kupić domek. Jeżeli nie będziesz miał odpowiedniej ilości gp w banku, dostaniesz blokadę na kupowania domków na wszystkie postacie na danym koncie na okres 30 dni.

Pyt: Czy mogę dać domek na licytację, aby dostać z niej kasę?
Odp: I tak i nie. Na licytację na Tibia.com, dać domku nie możesz, ale za to możesz sam urządzić licytację np. na forum.tibia.com. Tworzysz nowy topic w, którym piszesz, że chcesz sprzedać domek XX i czekasz na oferty.

Pyt: Kupiłem domek, kiedy go dostanę?
Odp: Tuż po restarcie serwera.

Pyt: Jak często płaci się czynsz?
Odp: Raz na miesiąc.

Pyt: Co się stanie gdy nie będę miał pieniędzy za czynsz?
Odp: Jeżeli nie będziesz miał pieniędzy za czynsz, przez kolejnych 6 dni będziesz otrzymywał listy z przypomnieniem o płatności (gp musisz mieć kolejnego dnia w banku), zaś 7 dnia domek stracisz.

Pyt: Co się stanie z moim rzeczami, gdy stracę domek?
Odp: Zostaną one przeniesione do dp w mieście, w którym zbudowany jest domek.

Pyt: Czy jeżeli pan "x" z PACC kupi sobie domek, to będzie mógł go przepisać na pana "y" z FACC?
Odp: NIE! Facc może do domku tylko wchodzić i wychodzić. Nie może go mieć na własność.

Pyt: Czy sprzedając domek innemu graczowi, ma on mi dać kasę osobiście czy przejdzie automatycznie?
Odp: NIE! Nigdy nie dawaj kasy osobiście za domki. Jeżeli ktoś jest uczciwy to nigdy nic takiego nie zasugeruje. Musisz mieć kasę za domek w banku.

Pyt: Czy mogę kupić domek, mając już inny na innej postaci?
Odp: Sprawa ukazuję się następująco: Możesz posiadać jeden domek na jednym świecie, a także 3 domki na całym koncie.

Pyt: Jak stracę domek na PACC area, to gdzie będą moje rzeczy?
Odp: W mieście, w którym był domek czyli na pacc area.

Pyt: Gdy miałem niski lvl to kupiłem mały domek. Teraz mam o wiele większy lvl i chce sobie kupić lepszy domek, a niestety nie mogę bo mam ten stary i niestety NIKT nie che go kupić. Co robić?
Odp: Możesz po prostu się z niego wyprowadzić (tibia.com -> Houses -> znajdujesz swój domek -> klikasz "move out" -> zaznacz opcję "Yes, I want to leave my house(..)" i wpisujesz datę kiedy chcesz opuścić swoje mieszkanko -> wpisujesz hasło do swojego konta -> potwierdzasz rezygnację klikając "OK" lub "Submit")

Pyt: Co się stanie z itemami, jak przepiszę (sprzedam) komuś domek?
Odp: Itemy zostaną w domku.

Pyt: Czy jak skończy mi się PACC, to mam parę dni szansy na kupno nowego, czy natychmiastowo tracę domek?
Odp: Niestety, ale od razu tracisz mieszkanko.

Pyt: Jak mam postać zakwaterowaną w np. Thais, to czy mogę kupić domek np. w Ankrahmun?
Odp: Tak, zakwaterowanie nie wpływa na kupno domku. Jedynie trzeba mieć "PACC".

Pyt: Czy jak opuszczam dom/gh to coś za to płacę?
Odp: Nie.

Pyt: Co się stanie z domkiem jak ktoś przepisze go na mnie, a ja mam FACC ? Będę mógł go mieć czy mi go odbiorą ?
Odp: Jeśli masz FACC, to zapewne nie będzie można przepisać na Ciebie domku.


Spanie

Pyt: Jak szybko odnawia mi się mana i życie podczas snu?
Odp: Odnawia się 1mp/hp, co 10 min.

Pyt: Czy w GH (Guildhall) lub domku można spać bez PACC'a?
Odp: Nie. Spać mogą tylko osoby, posiadające PACC.

Pyt: Jak szybko odnawiają się soul pointy podczas snu?
Odp: Jeden soul point, co 15 minut.


Różne


Pyt: Czy życie i mana odnawia się w domku lub ogródku koło domku?
Odp: Nie. Życie odnawia się tylko poza PZ, a takim czymś jest niewątpliwie domek lub ogród przylegający do niego.

Pyt: Czy jeżeli stracę domek, bo skończy mi się PACC, to czy po ponownym zakupieniu Premium Account będę miał ten domek?
Odp: Oczywiście, że nie. Domek nie powraca tak jak np. czary.

Pyt: Mam domek z dwoma łóżkami. Czy mogę usunąć jedno z nich?
Odp: Nie. To nie są "Simsy", że usuwasz i dodajesz łóżka.

Pyt: Ile osób może mieszkać w jednym domku?
Odp: Nie ma ograniczenia.

Pyt: Jeśli ktoś rzuci fire fielda przed drzwi domku, ktoś mnie wywali z domku, to wpadnę w fire fielda?
Odp: Z PZ nie da się wyrzucać. (Chyba, że jesteś właścicielem domku, przez co możesz użyc komendy Alana Sio.)

Pyt: Czy jeśli zostawię itemy w pokoju GH i leader mnie wywali z GH, to co się stanie z moimi itemami?
Odp: Zostają w pokoju.

Pyt: Czy muszę mieć gildię (własną), aby kupić GH?
Odp: Tak, musisz mieć własną gildię (I musisz być jej liderem).

Pyt: Jak zrobić żeby wszyscy mogli wejść do domku?
Odp: Wpisać "Aleta Sio", a tam "*".

Pyt: Czy jeżeli dostane pokój w GH, to będą mogli tam wchodzić wszyscy?
Odp: Nie. Tylko Ty i Lider. Chyba, że zostawisz drzwi otwarte, wtedy będą mogli wszyscy.

Pyt: Czy ogródek i balkon też mają PZ?
Odp: Tak, więc nie licz na to, że w nim odnowi Ci się manna/hp.

Pyt: Mam status "PK". Mogę wejść do domku?
Odp: Nie, nie możesz. Domek to PZ, więc "PK" nie ma tam prawa wstępu.

Pyt: Czy "subowner" działa tylko dla "PACC".
Odp: Tak.

Pyt: Miałem w domku więcej itemków niż się mieści w DP i go straciłem. Czy wszystkie itemki, które zostały automatycznie przeniesiony do dp zmieszczą się w nim, czy istnieją jakieś ograniczenia?
Odp: Nie, nie ma ograniczeń, lecz nie będziesz mógł nic wkładać do dp dopóki nie będziesz mia:
a) dla pacc - poniżej 2000 itemów w dp,
b) dla facc - poniżej 1000 itemów w dp.

Pyt: Jak zmienić kolor łóżka?
Odp: Musisz kupić w sklepie "bed kit" w wybranym kolorze, a następnie użyć go na łóżku. Do wyboru masz niebieski, żółty, zielony oraz czerwony.

Pyt: Kupiłem "bed kit", dałem "use" na paczkę, potem na hamak i nic. Co robię nie tak?
Odp: Otóż zmieniać możesz pościel tylko w łóżkach. Stosy siana, hamaki oraz prycze są nie do zmienienia.

Zaktualizował Hono.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 20-06-2009 o 12:18.
Parys jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2006, 22:17   #3
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Właśnie zdziwiłem się, że temat ma tylko jedną stronę
Ja mam pytanko, którego nie ma w faq. Mam domek na jednej postaci, ale chce go przepisać na inną. Czy w takim przypadku rzeczy i wystawka pozostanie w domku czy teleportuje się do dp tego pierwszego chara? Pytam bo sporo tych rupieci mam i jeśli musiałbym wszystko znowu przenosić to już wolę, żeby było jak jest =/

@down:
na całe konto

Ostatnio edytowany przez Helixaw - 18-10-2006 o 18:09.
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2006, 16:13   #4
mEEEh
Użytkownik Forum
 
mEEEh's Avatar
 
Data dołączenia: 29 09 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 183
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Rubera/Secura
Domyślny

Bardzo fajny poradnik. Mam tylko pytanie, którego nie zauważylem w FAQ :
czy jeśli wygram aukcje i nie zapłace pieniędzy to dostaje bana na kupowanie domków tylko na jedną postać czy na całego chara?
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZenNeron Pokaż post
znaczy odtworzy go idzie ale pada po kilku minetach
mEEEh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 23:27   #5
Slovik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2006

Posty: 904
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Wszystko o domku

A jak strace domek poprzec czynsz to przez ile nie bede mógł licytować domków ??
Slovik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2006, 13:59   #6
Funosek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006

Posty: 457
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Parys Pokaż post
FAQ: Domek
Spanie

Pyt: Jak szybko odnawia mi się mana i życie podczas snu?
Odp: Odnawia się 1mp/hp, co 10 min.
Czy mi sie wydaje, czy tutaj jest błąd?
Mi sie wydaje, że to będzie około 5 many/hp na minute. Ale nie wiem :>

A z tego co wyczytałem..
MP i HP rośnie cztery razy woniej, niż normalnie. SP rośnie co 15min.

Ostatnio edytowany przez Funosek - 05-11-2006 o 14:02.
Funosek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2006, 07:44   #7
Starczyk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 11 2006

Posty: 18
Domyślny

Ja mam pewne pytanko, gdy mialem niski lvl to kupilem sobie fajny maly domek w blokowisku, teraz mam o wiele większy lvl i chce sobie kupic lepszy domek, a niestety nie moge bo mam ten stary i niestety NIKT nie che go kupić.
Starczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2006, 15:11   #8
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Jaka jest komenda aby kazdy mogl wejsc do domku? KAZDY
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2006, 16:08   #9
Quor
Użytkownik forum
 
Quor's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2006

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Imię: Quor
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 14+
Quor ma numer GG 4054880
Król

Keel - raczej nie ma takiej komendy...
Starczyk - jesli Ci kasy za domek nie szkoda to sprzedaj go za 1gp - napewno ktos kupi

@topic
Fajny poradnik, mam nadzieje ze dzieki niemu wiecej osob bedzie kupowalo sobie chatke, a tak pozatym dobrze ze ktos sie troche nameczyl by zebrac te wszystkie informacje do kupy...

Ostatnio edytowany przez Quor - 10-11-2006 o 16:10.
Quor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2006, 19:59   #10
Boss'iarz
Zbanowany
 
Boss'iarz's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2006

Posty: 147
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Domyślny Balkon

a jeżeli w domku jest balkon (domek na 2 pietrze) to na balkonie mozna miec pz. i np. moze odnawiac sie mana i zycie?
Boss'iarz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2006, 22:58   #11
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
a jeżeli w domku jest balkon (domek na 2 pietrze) to na balkonie mozna miec pz. i np. moze odnawiac sie mana i zycie?
Balkonik to też PZ, mana i hp sie nie regeneruje

Cytuj:
Jaka jest komenda aby kazdy mogl wejsc do domku? KAZDY
bardzo prosta zwyczejne *
wpisz * na liste osob, ktore moga wchodzic do domku
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 14:08   #12
piotrinho
Użytkownik Forum
 
piotrinho's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2006
Lokacja: Gostyń / Rookgaard ^^

Posty: 35
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Obsidia
Poziom: 40+
Skille: v.good
Poziom mag.: 0?
Pytanie

a jak ja dostalem bana na branie udzialu w licytacji to moge kupic domek??
__________________


•I Love Obsidia•
Wstaw mi "NOTKE"
piotrinho jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2006, 00:19   #13
Xeve'h
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 10 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 26
Świat: Valoria
Domyślny

Eh mam criminal record za spoiling auction, minely trzy miechy i nie chce zniknac....Czy moze ktos cos z tego rozumie ?
Xeve'h jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2006, 16:35   #14
Vampir Z Zaglebia
Użytkownik Forum
 
Vampir Z Zaglebia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2006
Lokacja: exiva "Vampir ~

Posty: 99
Profesja: Elite Knight
Świat: Furora
Poziom: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Mam inne pytanie: przypadkowo noobcharem zalicytowalem house na serwerze na ktorym nie gram (i nie mam funduszy). Kiedyś dostałem już bana za cos podobnego. Czy jesli nie zaplace to grozi mi ban na konto czy tylko na kupowanie domków również na 3 miesiące..prosze o odpowiedz!
Vampir Z Zaglebia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 20:38   #15
Avrerk
Użytkownik Forum
 
Avrerk's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 132
Stan: Aktywny gracz
Imię: Avargak
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xeve'h Pokaż post
Eh mam criminal record za spoiling auction, minely trzy miechy i nie chce zniknac....Czy moze ktos cos z tego rozumie ?
CR znikaja po 6 miechach

@UP
Patrz poczatek ;p Bedzie CR na 6 miech ;]

Ostatnio edytowany przez Avrerk - 07-12-2006 o 20:41.
Avrerk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2006, 00:01   #16
Xeve'h
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 10 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 26
Świat: Valoria
Domyślny

OMFG za taka pierdole nie moge pisac tutora przez pol roku ehhh
Thx za odpowiedz
Xeve'h jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2006, 22:12   #17
Peter of Refugia
Użytkownik Forum
 
Peter of Refugia's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Sochaczew...
Wiek: 30

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Peter of Refugia ma numer GG 7613577
Domyślny

Cytuj:
Error
Your account balance is too low to pay the bid and the rent for the first month.
Wtf? mam w dp 10,5k -.-
__________________
Peter of Refugia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2006, 03:17   #18
Nakaye
Użytkownik Forum
 
Nakaye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 38

Posty: 33
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 40
Skille: -/-
Poziom mag.: 57
Wyślij wiadomość przez ICQ do Nakaye Nakaye ma numer GG 3743844 Send a message via Skype™ to Nakaye
Domyślny Pytania, do których nie było odpowiedzi.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Peter of Refugia Pokaż post
Wtf? mam w dp 10,5k -.-
Jak zapewne wiesz do gry wszedł update,w którym wprowadzono bank. Bank został wprowadzony m.in. po to, aby sprawdzić czy stać cię na określony dom. Również opłacanie domków teraz odbywa się poprzez bank. Więc wpłać do banku swoje 10,5k i ciesz się licytacją (nie zapomnij, że podczas składania oferty twoja postać musi być wylogowana). Comiesięczny czynsz płacisz także za pomocą konta w banku.
__________________________________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Helixaw Pokaż post
Właśnie zdziwiłem się, że temat ma tylko jedną stronę
Ja mam pytanko, którego nie ma w faq. Mam domek na jednej postaci, ale chce go przepisać na inną. Czy w takim przypadku rzeczy i wystawka pozostanie w domku czy teleportuje się do dp tego pierwszego chara? Pytam bo sporo tych rupieci mam i jeśli musiałbym wszystko znowu przenosić to już wolę, żeby było jak jest =/
Wszystkie pozostawione rzeczy, pozostaną w domku.
__________________________________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Starczyk Pokaż post
Ja mam pewne pytanko, gdy mialem niski lvl to kupilem sobie fajny maly domek w blokowisku, teraz mam o wiele większy lvl i chce sobie kupic lepszy domek, a niestety nie moge bo mam ten stary i niestety NIKT nie che go kupić.
1. Wejdź na www.tibia.com.
2. Wejdź w zakładkę "Houses".
3. Odnajdź swój domek za pomocą nazwy serwera, miasta i statusu.
4. Kliknij na opcję "move out".
5. Zaznacz opcję "Yes, I want to leave my house(..)" i wpisujesz datę kiedy chcesz opuścić swoje mieszkanko.
6. Wpisujesz hasło do swojego konta (Your Account Password
7. Potwierdzasz, że chcesz zrezygnować z domku (Ok/ Submit).

___________________________________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrinho Pokaż post
a jak ja dostalem bana na branie udzialu w licytacji to moge kupic domek??
Nie możesz przez określony czas.
___________________________________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vampir Z Zaglebia Pokaż post
Mam inne pytanie: przypadkowo noobcharem zalicytowalem house na serwerze na ktorym nie gram (i nie mam funduszy). Kiedyś dostałem już bana za cos podobnego. Czy jesli nie zaplace to grozi mi ban na konto czy tylko na kupowanie domków również na 3 miesiące..prosze o odpowiedz!
Ban na kupowanie domków.


//Nakaye
/tibia.pl Support
__________________
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
A jednak jesteś ciekawskie jajco.
Nakaye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 21:26   #19
Zwadzik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak chce sie zamienic z gosciem chatkami i jak napiszemy ze chaty maja przejsc np. 10 stycznia za XX kasy to czy to wypali czy nie?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2007, 01:05   #20
telesim
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 01 2007

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez telesim Pokaż post
witam,
mam zamiar kupić domek na Candii w związku z tym mam pytanie. Na tym świecie mam 3 chary a tylko jeden z nich ma wystarczająca ilość gotówki na domek. Czy istnieje możliwość wyboru ownera czy odbywa się to automatycznie ? i czy domki oznaczone(auctioned (no bid yet)) będą kiedyś wystawione na aukcję ?
z góry thx za odpowiedz
proszę o pomoc i odpowiedz
telesim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.


Powered by vBulletin 3