Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-09-2006, 23:25   #1
Trzynasty
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Crazy Fruits
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny Jaką nagrodę wybrać na "Anhilator Room" (Poradnik)

Witam!
"Anhilator Room" jest to quest, którego można wykonać dopiero po osiągnięciu pewnego levela. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że wymaganym levelem jest setny, a nagrody warte są grubo ponad 1kk (1000k)...

Mamy do wyboru jedną z czterech nagród:

1. Magic Sword: (Atk.48, Def.35, Waga 42oz.) Nazywany również "Sword of Valor" (SoV) Z pewnością jest celem wielu rycerzy którzy "nie walą z axa". Miecz ten ma więcej ataku od Giant Sworda (Atk. 46) oraz sporą obronę.
Profesje, które decydują się na Magic Sword'a:
Przede wszystkim knight. Ja osobiście nie znam rycerza który nie posiadając tego legendarnego miecza, nie wybrał by go.
Średnia (orientacyjna) cena: 2000k.

2. Stonecutter Axe: (Atk.50, Def.30, Waga 99oz.) Wybór wielu knightów którzy jako swoją broń wybrali topory. Ma więcej ataku niż Sov lecz mniejszą obronę, przez co tarcza jest tutaj niezbędna!
Profesje, które decydują się na Stonecutter Axe:
Również knightci. Tych axów mimo wszystko jest trochę więcej niż mieczy więc są odrobinę tańsze, oczywiście wszystko zalerzy od świata na którym gramy. Istnieje również spore zapotrzebowanie na tą broń (podobnie jak w przypadku miecza) i jest ona wybierana przez magów i druidów oraz paladynów którzy posiadają już swój własny Demon Armor (lub lepszy) ale o tym pare linijek niżej...
Średnia (orientacyjna) cena: 2000k (W większości tyle samo co Sov).

3. Demon Armor: O tej wspaniałej zbroi wspomniałem już wyżej. Wielu graczy którzy "są przy kasie" decydują sie już przed osiągnięciem 100 poziomu na zakup Magic Plate Armora (MPA) najlepszej zbroi w Tibii. Demon Armor jest wybierany w większości przez magów, druidów oraz paladynów którzy nie posiadają tego, lub lepszego "armora".
Profesje, które decydują się na Demon Armor'a:
Paladyni, magowie oraz druidzi. Rycerze rzadko ale zdarza się. Opłacalna sprzedaż tej zbroi jest tylko w wypadku sprzedania jej komuś kto chcę ją mieć "dla szpanu" lub komuś kto zbiera demon seta (lol).
Średnia (orientacyjna) cena: MPA kosztuje około 700k. Demon Armor jest odrobinę słabszy. Jest rarem i dlatego jego cena może dochodzić do 1500k.

4. Następnej nagrody nie sposób opisać. Jest to o ile dobrze pamietam "prezent" lub jakiś miś. Nie wiem dokładnie więc się nie udzielam .


Mam nadzieję że chociż trochę Wam pomogłem w wyborze nagrody dla Was.
Komentujcie, pytajcie, analizujcie, krytykujcie lub chwalcie. Jeśli ktoś spotkał się z zupełnie innymi cenami które tu podałem to niech j poda tutaj a wezme je pod uwagę. Proszę zgłaszać literówki itp. Pozdrawiam i czekam również na Wasze komentarze co do misia...

Ostatnio edytowany przez Trzynasty - 08-09-2006 o 16:15.
Trzynasty jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-09-2006, 23:45   #2
pavelek
Użytkownik Forum
 
pavelek's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Wiek: 31

Posty: 129
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 45+
Skille: dist 73
Poziom mag.: 13
pavelek ma numer GG 9027111
Domyślny

Omgf! koleś chcesz zrobić temat w którym będzie dużo postów to napisz poradnik a nie jakieś niewiadomo co, każdy bierze to co chce a ty z tego co widze masz 20 lvl i do 100 ci daleko więc co cie to wogole obchodzi?
__________________
TibiaSpy.com
pavelek jest offline  
stary 07-09-2006, 23:50   #3
DR.UTi
Użytkownik Forum
 
DR.UTi's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 409
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Isara
DR.UTi ma numer GG 4790821
Domyślny

Hmmm, to jest nielogiczne. SOV Chodzi średnio po 2kk, a według Ciebie SCA, jest o marne 1 k tańszy? To właśnie SOV jest wybierany częściej, bo większość rycerzy ma ten oldschoolowy sentyment do mieczy. Pozatym, jest on jakoś bardziej porządany. SCA jednak przez niską obronę, nie wykracza ceną poza wartość SOVa, i są brane jako sobie równe cenowo. MPA 1,5kk? Na serverach o średniej żywotności, jego cena nie wykracza ponad 700k. Demon zaś sięga ceny rzędu 1.5kk, i większość bierze go tylko dla szpanu, bo uzbierać na MPA przez powiedzmy 120 lvl'ową postać ( Średnio tak chodzi się na anni, dla pewności. ) to nijaki wyczyn. Nie tyczy się to nowych serverów, na których to MPA jest rarytasem (Ale średnią, lepiej liczyć na serverach, o średniej żywotności )
DR.UTi jest offline  
stary 07-09-2006, 23:50   #4
giersz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006

Posty: 157
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 64
Skille: 76/74
Poziom mag.: 6
Domyślny

Poradnik w sumie nie potrzebny. Ale ja też jest bardzo ciekawy co jest w tej 4 nagrodzie. Mówisz miś? To do czego on służy?
@up no właśnie mpa za 1.5kk??

Ostatnio edytowany przez giersz - 07-09-2006 o 23:53.
giersz jest offline  
stary 07-09-2006, 23:50   #5
wildzia pyta
Użytkownik Forum
 
wildzia pyta's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2006
Lokacja: Dolnyśląsk

Posty: 58
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Epoca
Poziom: 186
Skille: 103/100
Poziom mag.: 23
Domyślny

annihilator teddy bear mozna ponoc sprzedać nawet za 2.8 kk ale to tylko dla kolekcjonerów
wildzia pyta jest offline  
stary 08-09-2006, 00:00   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Trzynasty Pokaż post
Co do obrony mogę powiedzieć tyle, że jeśli nie posiadacie Shield of Mastermind lub lepszej tarczy to porostu nie opłaca się Wam jej nosić.
Powodzenia w chodzeniu z samym mieczem 1H.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Trzynasty Pokaż post
Średnia (orientacyjna) cena: MPA kosztuje około 1500k. Demon Armor jest odrobinę słabszy. Jest rarem i dlatego jego cena może dochodzić do 2000k.
widywalem oferty MPA za polowe lub mniej tej ceny, nie na Antice.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Trzynasty Pokaż post
Mam nadzieję że chociż trochę Wam pomogłem w wyborze nagrody dla Was.
Wybor nagrody jest prosty - albo bierzemy to czego bedziemy uzywac ( i dla magow odpadaja zabawki typu SCA ) albo to na co znajdziemy chetnego kupca. Jakie zapotrzebowanie taka decyzja.
__________________
Vil jest offline  
stary 08-09-2006, 07:59   #7
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Fajny poradnik... Taki 100 knight, który bije swordami, na 100% weźmie sca jeśli nie przeczyta twojego poradnika -.- żal.
ripper jest offline  
stary 08-09-2006, 08:44   #8
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Dziwne, bo ja walcze "z aksa" a wziąłem sov'a.......
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline  
stary 08-09-2006, 09:19   #9
Gagagigo
Użytkownik Forum
 
Gagagigo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2005

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

to ma byc poradnik ?
człowieku co to za pierdoły ( za przeproszeniem) ?
SoV to bron JEDNO RĘCZNA, wiesz co to oznacza ? ze WARTO nosic tarcze mając ten miecz. Nawet wooden shielda (zakładając ze niema sie innej -.-) bo to zawsze wiecej defa.

SCA jest wg mnie droższy od SoV'a ale to zalezy od servera, ja spodkalem sie narazie z cenami SOV-2kk , SCA 4kk
__________________
"What we've got here is... failure to communicate."
Gagagigo jest offline  
stary 08-09-2006, 13:35   #10
Hubcix Guardia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 05 2006

Posty: 6
Profesja: Elder Druid
Świat: Guardia
Poziom: 45
Domyślny -.-

ehh no comment plx
po 1 SOv i sca sa broniami jednorecznymi wiec tarcza jest niezbena chyba ze jestes taki glupi zeby tarczy niezalozyc
po 2 demon armor jest zbroja czesto wybierana przez paladynow. osobiscie znam 4 paladynow ktorzy wybrali ta wlasnie nagrode z czego 2 sprzedalo tego arma
po 3 w prezencie jest annihilation bear .. wedlug niektorych mozna go wymienic na golden helmeta ale uwazam ze to sciema
Hubcix Guardia jest offline  
stary 08-09-2006, 14:17   #11
Trzynasty
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Crazy Fruits
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pavelek Pokaż post
tego co widze masz 20 lvl i do 100 ci daleko więc co cie to wogole obchodzi?
Obchodzi mnie sporo, ponieważ to że aktualnie gram postacią z 20 poziomem nie znaczy że nie mam doświadczenia w tej grze.

Cytuj:
po 1 SOv i sca sa broniami jednorecznymi wiec tarcza jest niezbena
Sov ma 35 obrony czyli obronę równą Demon Shieldowi. Więc jeśli posiadasz tarcze z obroną równą lub mniejszą niż ma Sov to tarcza jest jak najbardziej zbędna, ponieważ liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej (tarcza lub broń).

Cytuj:
SoV to bron JEDNO RĘCZNA, wiesz co to oznacza ? ze WARTO nosic tarcze mając ten miecz. Nawet wooden shielda (zakładając ze niema sie innej -.-) bo to zawsze wiecej defa.
LOL! Każdy wie że Sov jest jednoręczny. Liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej! Czyli tarczy albo broni! Jeśli tarcza posiada mniej obrony niż miecz jest po prostu zbędnym capem. Zrób sobie test: weź Bright Sworda i Wooden Shield i idź na hunta, potem weź tylko BS'a i mogę ci zagwarantować że obrażenia które otrzymujesz będą identyczne!

Cytuj:
Dziwne, bo ja walcze "z aksa" a wziąłem sov'a.......
Ja tylko podaję większosci. Nie wykluczam że np. Mag weźmie Sov'a. Są różni ludzie...

Cytuj:
Powodzenia w chodzeniu z samym mieczem 1H.
Trzeci mądry! Żal dupe ściska...


Zmieniam trochę ceny...
Trzynasty jest offline  
stary 08-09-2006, 15:03   #12
Ricalone
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2006

Posty: 35
Domyślny

omg koles to ze demon shield ma tyle samo arma co sov to nieznaczy ze nic nie daje hahahahhahahahahha zal !!
Ricalone jest offline  
stary 08-09-2006, 15:05   #13
Trzynasty
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Crazy Fruits
Świat: Celesta
Poziom: 20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ricalone Pokaż post
omg koles to ze demon shield ma tyle samo arma co sov to nieznaczy ze nic nie daje hahahahhahahahahha zal !!
Powtarzam trzeci raz, że liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej. Jeśli broń ma więcej lub tyle samo obrony co tarcza to w takim wypadku tarcze jest niepotzrebna. Fakt, knight bez tarczy wyglądałby jak ci**... Nie mam zamiaru się kłucić o tarcza czy nie tarcze.
Trzynasty jest offline  
stary 08-09-2006, 15:10   #14
quiqqly
Użytkownik Forum
 
quiqqly's Avatar
 
Data dołączenia: 08 09 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 148
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Rubera
quiqqly ma numer GG 2877239
Domyślny

Nie zgodzę się z tym że SCA dorównuje cenie SoVa.
SCA jest na wielu światach tańszą bronią od SoVa. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Osobiście wolałbym wybrać z Annihilatora SoVa, sprzedać go i kupić sobie Demon Armora. 500k na plusie i Rar. Marzę żeby zebrać kiedyś demon seta. No ale cuż... Pożyjemy zobaczymy.
quiqqly jest offline  
stary 08-09-2006, 15:10   #15
Ricalone
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2006

Posty: 35
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Trzynasty Pokaż post
Powtarzam trzeci raz, że liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej. Jeśli broń ma więcej lub tyle samo obrony co tarcza to w takim wypadku tarcze jest niepotzrebna. Fakt, knight bez tarczy wyglądałby jak ci**... Nie mam zamiaru się kłucić o tarcza czy nie tarcze.
kto ci to chłopcze powiedział? o ;
Ricalone jest offline  
stary 08-09-2006, 15:44   #16
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cóż, współczuję każdemu, kto na 100+ lev nie zna wiadomości zawartych w tym poradniku.....


Cytuj:
Powtarzam trzeci raz, że liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej. Jeśli broń ma więcej lub tyle samo obrony co tarcza to w takim wypadku tarcze jest niepotzrebna. Fakt, knight bez tarczy wyglądałby jak ci**... Nie mam zamiaru się kłucić o tarcza czy nie tarcze.
Ciekawy jestem dlaczego tak twierdzisz......To bzdura.....

Btw. to SCA jest z reguły droższe.

Ostatnio edytowany przez Kojotes - 08-09-2006 o 15:45. Powód: Wpadłem na nowy pomysl Xp
Kojotes jest offline  
stary 08-09-2006, 16:02   #17
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Trzynasty Pokaż post
Powtarzam trzeci raz, że liczy się obrona tej rzeczy która ma jej więcej. Jeśli broń ma więcej lub tyle samo obrony co tarcza to w takim wypadku tarcze jest niepotzrebna.
Tyle ze, inteligencie, uzywajac 1H nie bedziesz mial profitow z shieldingu. Zanim zaczniesz pisac ponownie tego rodzaju glupoty proponuje przejsc sie na guardy z bs i tarcza oraz bez tarczy.

Nie mowiac juz o tym ze powtarzasz w kolko klepana glupote ( " liczy sie tylko to co ma wiecej obrony ") ktora wszyscy nakrecaja a nikt nie jest w stanie ani udowodnic, ani przekonac kogokolwiek ze twierdzenie to jest chocby zblizone do prawdy.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 08-09-2006 o 17:42.
Vil jest offline  
stary 08-09-2006, 16:06   #18
Nyksus
Użytkownik Forum
 
Nyksus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 660
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 85+
Skille: 82+
Poziom mag.: 16
Nyksus ma numer GG 9762142
Domyślny Re:

20 lvl mówi jak pomóc 100 lev~ wybrać nagrodę na Anni~. Weś sie koleś schowaj w dziupli i nie wychodź. Zresztą tym poradnikiem tylko opisałeś nagrody a nie pomogłeś jak je wybrać...
__________________
Fajni Chlopacy _/
Nyksus jest offline  
stary 08-09-2006, 16:15   #19
The Shodow
Użytkownik Forum
 
The Shodow's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 242
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Błędy otrograficzne gryzą oczy!

@Emil
Bo zakupiles ScA wczesniej, a SoV na sprzedaż...

@Trzynasty
Ahahahah! Kolega z podwórka nagadal Ci o tym ze jak miecz ma wiekszego defa niz tarcza to sie nie oplaca? Rozbawiles mnie do lez
RISPEKT!

edit:
usmialem sie ;]
;]

Ostatnio edytowany przez The Shodow - 11-09-2006 o 16:12.
The Shodow jest offline  
stary 10-09-2006, 22:07   #20
giersz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006

Posty: 157
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 64
Skille: 76/74
Poziom mag.: 6
Domyślny

Dołanczam się do ludzi którzy są przeciwni twojemu zdaniu na temat chodzeniu tylko z bronią bez tarczy jeśli broń ma większy def
Kto ci naopowiadał tych głupot??
giersz jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:57.


Powered by vBulletin 3