Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy Putin mądrze gada?
Dobrze, że w końcu ktoś się odwarzył! Do piachu z zachodnimi psami!! 24 26.97%
Pewnie, że ma racje, ale mógł sobie darować. Tylko niepotrzebna wrzawa. 15 16.85%
Może i ma racje, może nie. Sam nie jest lepszy. 42 47.19%
Łże! Amrykanie to nasi dobrzy przyjaciele! Kochają nas i wogle 8 8.99%
Głosujących: 89. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-02-2007, 22:51   #1
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny [polityka] Czy Putin mądrze gada?

Ostatnio Putin (szefo rosjan) splunął w twarz Stanom Zjednoczonym.
http://tvp.pl/124,20070210457914.strona
Wytknął im, że ,z przeproszeniem, wpieprzają się w nie swoje sprawy. Że próbują udowodnić jacy to są mocni i niepokonani. A przede wszystkim, że wszystko co zrobili dla bezpieczestwa narodowego WCALE go nie poprawiło, a wręcz przeciwnie!

Czy uważasz, że Putin ma rację?
Czy amerykanie to nasz przyjaciel? A może próbuje nas tylko wysykać? Może sam sie domaga (irak, afganistan, tarcza antyrakietowa), a nie obiecuje nic w zamian (wizy, pomoc gospodarcza)?

Najciekawsze fragmenty:

Nawiązując do interwencji w Iraku, skrytykował Amerykę za „bezprawne” akcje, które nie rozwiązały żadnego problemu.

Zarzucił Zachodowi, że „przy każdej okazji bombarduje i strzela”.

Skrytykował też kraje zachodnie za to, że zakazują kary śmierci u siebie, a równocześnie uczestniczą w wojnach, w których giną ludzie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest jedyną instytucją uprawnioną do podjęcia decyzji o użyciu siły – stwierdził Putin. Ani NATO, ani Unia Europejska nie mogą zastępować ONZ.

Putin odparł, że w jego kraju jest wiele konkurujących ze sobą partii politycznych, zaś najwięcej dziennikarzy ginie w Iraku, a nie w Rosji.


Jakie jest wasze zdanie?

Ostatnio edytowany przez Khan - 11-02-2007 o 23:13.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-02-2007, 22:59   #2
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Jak do tej pory Polska nie dostala nic od USA, a udzielila im juz wielokrotnie poparcia politycznego i militarnego. Czy to jest sojusz? Nie. To jest zwyczajne lizustwo ze strony Polski, ktore USA dobrze wykorzystuje.
A co do Rosji, to logiczne jest, ze jesli Amerykanie postawia im pod nosem swoja tarcze antyrakietowa, to Rosja bedzie musiala odpowiednio odpowiedziec na to.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2007, 23:03   #3
Wayne Rooney
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Przynajmiej rosja jako jedyna postanowila odwrocic sie dupskiem w strone USA.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2007, 23:07   #4
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Dobrze gada, polać Mu polskiej vódki ;]

A jeśli USMeni chcą u nas stawiać swoje rakietki, niech najpierw coś nam dadzą w zamian. Już wystarczająco wojujemy z nimi w Iraqu i Afganku.. czas na Wizy dla naszych, i nie jakieś tymczasowe duperele! Ale dopóki mamy lizoUSdup.ów w rządzie to nic z tego nie wyjdzie...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2007, 23:14   #5
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Rosja raczej od zawsze była w conajmniej "niedobrych" stosunach z USA, więc nie ma się co dziwić taką wypowiedzią ze strony nieświętszego Putina, bo i jemu można kilka rzeczy wytknąć. Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Każdy wie ile pokoju zaprowadziło USA, każdy wie jak wyglądają ich misje pokojowe i szerzenie demokracji na świecie (jakby to demokracja była jedynym słusznym ustrojem dla wszystkich państw), więc słowa Putina po części uzasadnione. Osobiście ciekawi mnie, czy po tym, jak Bush zejdzie ze stołka, Polska dalej będzie tak głęboko wchodzić państwu, którego ogromna część społeczeństwa nie potrafi nawet wskazać naszego kraju na mapie. Gdyby to jeszcze tylko z tą mapą mieli problemy, to pół biedy, ale tutaj ładnie widać, o czym mówię.

Cytuj:
Jakie jest wasze zdanie?
A Twoje?
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 11-02-2007 o 23:44.
- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2007, 23:45   #6
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

putin przypomina troche eminema pokazujacego fuck you na okladce bravo, a wy 13-latki kupujace te czasopismo.
(wy - ci ktorzy popieracie putina;p)
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2007, 23:49   #7
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Ale gwiazdy robią to dla komerchy; by pokazać jaki jest ZUY, pr0, emo thru itp itd.

A za zachowaniem putina (które jest, jakie jest) stoją obiektywne FAKTY (a tych nie możesz podwazać!)
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:05   #8
Nelanther
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2007
Wiek: 34

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bisclavert
Profesja: Elite Knight
Świat: Nova
Poziom: 71
Nelanther ma numer GG 8522761
Domyślny

jak dla mnie to sa zwykle chwyty polityczne... putin chce w swoja strone zwrocic twarze innych panstw i zaczac przekonywac ze matka rosja jest najlepsza. zaraz bush tez cos wymysli jestem pewien ; p.

a jesli juz o polityce mowa... przejmuejmy sie tym co mowia na zachodzie a sami mamy przesrane : |... zdzierzylbym jeszcze te ich 4 lata panowania gdyby mi ku... nie budowali "swiatyn" ktorych i tak jest... sorry za stwierdzenie - jak psow, i trudniej nie znalezc kosciola niz znalezc salke do gry dla kapeli. a szpitale niee maja pieniedzy : <.

ja juz zaczynam odnosic wrazenie ze kazde slowo kazdego polityka to gra, proba kupienia elektoratu itp itp itp.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gufat III
01:58:45 Gufat : ja jeztem trzeźwty tylkjoo T się mnie czepiasz
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DratrisDxx
Idz weź łopate z domu daj mamie, mama da ci cukierka którego trzeba włożyć do kibla a po chwili dostaniesz teleportacje do NPC od bogody i jak dasz mu 1k to będzie padał śnieg. Pozatym u mnie w kołobrzegu jest śnieg ;P
Nelanther jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:12   #9
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Taaa
Najlepsze jest to:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Putin Pokaż post
Przypomniał wypowiedź z 1990 roku ówczesnego sekretarza generalnego sojuszu Manfreda Wörnera, że struktury wojskowe nie będą przesuwane na wschód od RFN
A przeciez kazdy kto uczy sie geo. wie, ze NRD i RFN juz nie istnieja od 1991 poniewaz sie polaczyly i stworzyly Niemcy. Dlatego granica juz nie istnieje.

Taa
Albo:
".. A równocześnie uczestniczą w wojnach, w których giną ludzie. Zarzucił Zachodowi, że „przy każdej okazji bombarduje i strzela”

"Przygonil kociol garnkowi" -.-

USA przynajmniej "walczyla"/walczy o demokracje. Jednak prawda jest, ze polityka Busha negatywnie wplywa na stosunki miedzynarodowe. Badz co badz Bush ma racje zeby trzymac all panstwa pod butem. ("Gdy dzasz psu dlon on wezmie cala reke")

P.S.
Trudno wyowiedziec sie w tej sprawie.
Lepiej trzymajmy sie z USA, poniewaz z doswiadczenia historycznego wiemy
jaki wspanialy szojusz mielismy z Rosja w XVIII w. (w Rosji niewiele sie zmienilo)

@down
W sumie. To tez dobry pomysl. XD

Ostatnio edytowany przez janek@ - 12-02-2007 o 00:19.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:17   #10
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Lepiej trzymajmy sie z USA, poniewaz z doswiadczenia historycznego wiemy
jaki wspanialy szojusz mielismy z Rosja w XVIII w.
A już chciałem powiedzieć, że mądrze piszesz
Tak się składa, że nasz "sojusz z USA" jest niewiele lepszy. Trup, upadek gospodarczy, nóż w plecy, kłamstwo i obłuda, chamstwo.

Może powinniśmy zaproponowac Chinom odsprzedaż terenu pod budowę bazy w Polsce? I USA i ROSJA zaczeliby nas szanować, bo nie odważą się targnąć na tą nową wielką potęgę. A Chiny bardzo chętnie zdecydowałyby się płacić grubą forsę, która z kolei załatała by budżet.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:21   #11
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nelanther Pokaż post
jak dla mnie to sa zwykle chwyty polityczne... putin chce w swoja strone zwrocic twarze innych panstw i zaczac przekonywac ze matka rosja jest najlepsza. zaraz bush tez cos wymysli jestem pewien ; p.

a jesli juz o polityce mowa... przejmuejmy sie tym co mowia na zachodzie a sami mamy przesrane : |... zdzierzylbym jeszcze te ich 4 lata panowania gdyby mi ku... nie budowali "swiatyn" ktorych i tak jest... sorry za stwierdzenie - jak psow, i trudniej nie znalezc kosciola niz znalezc salke do gry dla kapeli. a szpitale niee maja pieniedzy : <.

ja juz zaczynam odnosic wrazenie ze kazde slowo kazdego polityka to gra, proba kupienia elektoratu itp itp itp.
To, że putin wyszedł z takim tekstem nie uczyni mnie wielkim fanem Rosji, ale to i tak nie zmienia faktu, że USmeani są zadufani w sobie i uważają siebie za pępek świata...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:25   #12
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Wieszok - słuszna uwaga.

Tematem nie jest:
Czy uważasz Putina za bohatera wszechnarodowego i zbawcę ludzkosci?

tylko:
Czy uwazasz, że to co mówi ten akurat człowiek, o USA to prawda, czy oskarżenia wyssane z palca.

Wasz stosunek do rosji jest sprawą drugorzędną, bo na ławie oskarżonych zasiadaja STANY.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 00:34   #13
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Putin jest niespełna rozumu . A jak w wiadomościach było o huraganie który nawiedził europę,gdy nadchodził do Rosji Putin powiedział,że zmieniają z jakieś tam nazwy tego huraganu(było to słowiańskie imie bodajże)na John czy coś takiego(to słowiańskie to było imię świętego)
Co do jego słów : przyganiał kocioł garnkowi. Wladimir nie ma szans w wyścigu zbrojeń.
Mięsa nie możemy sprzedawac Rosjii, następnie zakręcą kurek z gazem a potem co?
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 01:11   #14
NORMALY OBYWATEL RP
Użytkownik Forum
 
NORMALY OBYWATEL RP's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2004

Posty: 432
Domyślny

Wg. mnie i Bush i Putin to pojeby, nie chce mi sie rozpisywac na ten temat. Ale polacy w oczach amerykanow robia z siebie tylko frajerow lizac im tak dupe. To samo pewnie mysla o nas Rosjanie.
__________________

http://www.pajacyk.pl <--- Kliknij...
NORMALY OBYWATEL RP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 01:12   #15
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiXik Pokaż post
Co do jego słów : przyganiał kocioł garnkowi. Wladimir nie ma szans w wyścigu zbrojeń.
Tia, ten arsenal nuklearny, zloza i zasoby ludzkie...

@Topic : Wydaje mi sie, ze Putin gra ostro, ale przyniesie mu korzyści. Raz, ze tarcza bedzie bronila USA przed atakiem (btw - nie Polske ani Czechy), wiec potega Rosji nieco zmaleje. Dwa, ze taki ruch jest jawnym zachwianiem rownowagi. Trzy, teraz jest odpowiedni czas na takie akcje (protesty Polakow i Czechow). Cztery - Putin sobie w kasze dmuchac nie da, trzyma Rosje twardo. No i na koniec wyraze swoje ubolewanie nad tym, ze nasza kochana wladza lize dupe USA, chociaz nasi "wielcy sojusznicy" nie tak dawno (bo 60 lat temu) sprzedali nam kopa w tylek. Ktorego skutki odczuwamy do dzisiaj.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 07:44   #16
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Nekromanta dobrze gada, jak już pisałem, niech USA da nam coś teraz w zamian za naszych w iraQ/Afganistanie a potem pogadamy o tarczy i o tym, co dostaniemy w zamian... Nie róbmy z naszego kraju jakiegoś pieska na posyłki Busha...

@PiXik: ale tu nie chodzi o to jaki jest Putin ale o to o czym ostatnio gadał...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 09:31   #17
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Polityka USA to takie typowe "coś za coś", tylko szkoda, że to "coś" to nic. Na obietnicach się skończyło.

Polityka Ruskich jest jeszcze gorsza, bo na siłę chcą się wpierdolić w inne kraje żeby mieć nad nimi "kontrolę". Sam nie wiem po co, chyba chcą pokazać, że są "mastah".
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 09:33   #18
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan Pokaż post
A za zachowaniem putina (które jest, jakie jest) stoją obiektywne FAKTY (a tych nie możesz podwazać!)
Co nie przeszkadza w tym, że po lewej stronie mamy amerykańskich idiotów, a po drugiej pajaca, który próbuje nam robić koło dupy w równie wielkim stopniu, co USA.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
No i na koniec wyraze swoje ubolewanie nad tym, ze nasza kochana wladza lize dupe USA, chociaz nasi "wielcy sojusznicy" nie tak dawno (bo 60 lat temu) sprzedali nam kopa w tylek. Ktorego skutki odczuwamy do dzisiaj.
Na jedno wychodzi w zasadzie. W każdym razie, występuję o nadanie Bushowi i Putinowi Orderów Orła Białego - w końcu każda porządna szumowina, która naszczała na Polskę, dzielnie nosiła te legalnie zdobyte odznaczenie na piersi.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 10:07   #19
Nelanther
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2007
Wiek: 34

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bisclavert
Profesja: Elite Knight
Świat: Nova
Poziom: 71
Nelanther ma numer GG 8522761
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
To, że putin wyszedł z takim tekstem nie uczyni mnie wielkim fanem Rosji, ale to i tak nie zmienia faktu, że USmeani są zadufani w sobie i uważają siebie za pępek świata...
ja przez to co napisalem chcialem stwierdzic ze nie przepadam ani za jednymi ani za drugimi... szkoda tylko ze polska nie moze sobie radzic sama i zawsze musi komus lizac dupe : /
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gufat III
01:58:45 Gufat : ja jeztem trzeźwty tylkjoo T się mnie czepiasz
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DratrisDxx
Idz weź łopate z domu daj mamie, mama da ci cukierka którego trzeba włożyć do kibla a po chwili dostaniesz teleportacje do NPC od bogody i jak dasz mu 1k to będzie padał śnieg. Pozatym u mnie w kołobrzegu jest śnieg ;P
Nelanther jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2007, 10:08   #20
Iron
Użytkownik Forum
 
Iron's Avatar
 
Data dołączenia: 11 10 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 643
Iron ma numer GG 1080629
Domyślny

Niech się Ruski z Amerykańcami nawzajem powyrzynają Polaków w tej bitwie nie trzeba , jednakże znając polski rząd jakby co polecą lizać tyłki swoim kochanym sojusznikom i tyle z tego będzie. A wtedy to już kaczorom ich księżyc nie pomoże.Albo teraz ruszą swe dupska i coś zrobią z tym krajem, bo jak nie to nasza zagłada jest już blisko..
__________________
Pijesz?- Nie pisz!!



Iron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:14.


Powered by vBulletin 3