Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-09-2004, 16:09   #1
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny Precz z UH i SD!

Moim zdaniem to bez sensu, że istnieją runy UHów i SDów. W ten sposób jakiś koleś (nawet taki prymitywny troglodyta - knajt) bierze sobie 5 bp uhów i rusza na hunta. To właściwie daje mu nieśmiertelność. Jedyny kto może go pokonać, to jakiś Czarownik co mu wyskoczy z 5 bp of SD.

UH i IH powinien być tylko jako czar spontaniczny. (niech sie męczą z Life Fluidami!) UH i IH bylyby takze w wersji 'heal other'. Ponadto czary 'leczenia kumpli' powinny byc dostepne takze dla facc (no moze poza 'UH other')

SD tylko dla Sorców. (zęby nie było, że jakiś buc mi tu 20 sd wpakowuje w smoka czy inną paskudę i sie chwali, że jest hardy)

I jeszcze drobny szczegól - runy powinny być policzalne (jak kasa albo zarcie) skoro i tak sie je po 20 kupuje. Przynajmniej by porządek był w plecaczku.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-09-2004, 16:17   #2
Mati Crusher
Użytkownik Forum
 
Mati Crusher's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Daleeko...
Wiek: 33

Posty: 178
Mati Crusher ma numer GG 4702679
Domyślny

LOL?? me noob plx?? i co by zrobil taki pallek jak do niego niespodziewanie gs wyskoczy??? ucieczka nie wchodzi w gre albo sorc jak by zarabial na zycie jak nie sd sprzedawac HMM?? nie sadze a knajta wcale nie jest taki niesmiertelny navet z uhami davaj mojego (starego sorca) laduje sd do yellowa a potem UE i papa i uhy tez sie przydaja i nie musze kupowac
__________________
Znów jestem sam i smutno mi....
Mati Crusher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:19   #3
Afinor
Użytkownik Forum
 
Afinor's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Mithrilowa Hala

Posty: 361
Afinor ma numer GG 2349632 Afinor ma login Tlenu groomowladny@tlen.pl
Domyślny

@re Khan
Właśnie dzięki tym runom te postacie są wyjątkowe, bez nich była by za duża przewaga naprzykład między Knightem a Paladynem (Knight całkiem by już nie miał szans).
Wyobrażasz sobie jak Knighci byli by tępieni przez Paladynów?
Life fluidy uzdrawiają tyle co IH lub mniej. Pozatym jaką moc miałbym Sorcerer czy Druid? Waliłby tylko z HMM? Wtedy w Tibii byli by tylko i wyłącznie Paladynowie. Zastanów się nad tym.
__________________

www.grzes.prv.pl
Grzesiu przeprowadza sie i postanawia zostac blokersem
Afinor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:26   #4
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Moim zdaniem to bez sensu, że istnieją runy UHów i SDów. W ten sposób jakiś koleś (nawet taki prymitywny troglodyta - knajt) bierze sobie 5 bp uhów i rusza na hunta. To właściwie daje mu nieśmiertelność. Jedyny kto może go pokonać, to jakiś Czarownik co mu wyskoczy z 5 bp of SD.

UH i IH powinien być tylko jako czar spontaniczny. (niech sie męczą z Life Fluidami!) UH i IH bylyby takze w wersji 'heal other'. Ponadto czary 'leczenia kumpli' powinny byc dostepne takze dla facc (no moze poza 'UH other')

SD tylko dla Sorców. (zęby nie było, że jakiś buc mi tu 20 sd wpakowuje w smoka czy inną paskudę i sie chwali, że jest hardy)

I jeszcze drobny szczegól - runy powinny być policzalne (jak kasa albo zarcie) skoro i tak sie je po 20 kupuje. Przynajmniej by porządek był w plecaczku.
Przerażasz mnie! UH i SD to sa podstawy rynku. Bez nich knight i drut byli by nieprawdopodobnie beznadziejni
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:37   #5
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Moim zdaniem to bez sensu, że istnieją runy UHów i SDów. W ten sposób jakiś koleś (nawet taki prymitywny troglodyta - knajt) bierze sobie 5 bp uhów i rusza na hunta. To właściwie daje mu nieśmiertelność. Jedyny kto może go pokonać, to jakiś Czarownik co mu wyskoczy z 5 bp of SD.

UH i IH powinien być tylko jako czar spontaniczny. (niech sie męczą z Life Fluidami!) UH i IH bylyby takze w wersji 'heal other'. Ponadto czary 'leczenia kumpli' powinny byc dostepne takze dla facc (no moze poza 'UH other')

SD tylko dla Sorców. (zęby nie było, że jakiś buc mi tu 20 sd wpakowuje w smoka czy inną paskudę i sie chwali, że jest hardy)

I jeszcze drobny szczegól - runy powinny być policzalne (jak kasa albo zarcie) skoro i tak sie je po 20 kupuje. Przynajmniej by porządek był w plecaczku.
Zrąbany pomysł brr nie przerażajcie mnie takimi pomysłami i takiego knighta można zabić bez nieczego
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:51   #6
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Hmm... Moze i racja. ale to wszystko mozna by pewnie jakos wykalibrować. Knightom dać lepszy def, pallkom odjąć atk, druidom pozwolic leczyc siebie i innch bez większych problemow, a sorcom obciąć koszta many za sd.


Z resztą to jest tylko taka objektywnie hipotetyczna koncepcja Nie mowie ze same zalety by tego były.

Ale motyw z policzalnością runów chyba nie wyszedł tak źle, co?
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 17:23   #7
Dark Vilej
Użytkownik Forum
 
Dark Vilej's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Nowa Sarzyna
Wiek: 33

Posty: 199
Dark Vilej ma numer GG 4463885
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Afinor
@re Khan
Właśnie dzięki tym runom te postacie są wyjątkowe, bez nich była by za duża przewaga naprzykład między Knightem a Paladynem (Knight całkiem by już nie miał szans).
Wyobrażasz sobie jak Knighci byli by tępieni przez Paladynów?
Life fluidy uzdrawiają tyle co IH lub mniej. Pozatym jaką moc miałbym Sorcerer czy Druid? Waliłby tylko z HMM? Wtedy w Tibii byli by tylko i wyłącznie Paladynowie. Zastanów się nad tym.
Dodam jeszcze to:


Wyobrazcie sobie swiat taki jaki opisujesz: Wypelnienie questa "Annihilator" byloby nie morzliwe - z life fluidami wypelniac "Annihalatora"? BEZSENS, czary leczenia kumpli wedlug ciebie powinny byc dostepne dla facc - wiesz jaki wtedy by zapanowal chaos?? Kazdy by leczyl kogo by tylko chcial, i co za tym idzie bylyby rozne grozby typu "ulecz mnie albo padniesz", juz nie lepiej zostac przy uhah? Sd wedlug ciebie powinno byc tylko dla sorca - Sorc by byl najpotezniejsza postacia w Tibi i na 20 lvlu 40 royal by mu nie fiknal. Poprostu opisales CHAOS. Edytowalem tego posta 5 razy...

Ostatnio edytowany przez Dark Vilej - 19-09-2004 o 17:35.
Dark Vilej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 17:57   #8
Mati Crusher
Użytkownik Forum
 
Mati Crusher's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Daleeko...
Wiek: 33

Posty: 178
Mati Crusher ma numer GG 4702679
Domyślny

ee tam ja mojim sorcem na 24 lvl zabilem knajta na 35 z samych sd lol byl tak glupi ze padl po 10 XD
__________________
Znów jestem sam i smutno mi....
Mati Crusher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 20:22   #9
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

"W ten sposób jakiś koleś (nawet taki prymitywny troglodyta - knajt) bierze sobie 5 bp uhów i rusza na hunta."

Czyli traci na to 10-12,5k. Zeby expic na guardach i zarobic te 10-12,5k musi miec naprawde niezle skille (min 70/70), i dobry sprzet. A jakby wygladal hunt bez uhow? Stracil 150 hp w walce i czeka 10-15 min az mu sie zregeneruje? LOL.

"Jedyny kto może go pokonać, to jakiś Czarownik co mu wyskoczy z 5 bp of SD."

Moze go pokonac lag, masskick, disconnect, wpadniecie do dziury z ciezkimi potworami i naprawde wiele wiele innych (np moj kumpel ryc boi sie expic w cyclopolis, bo tam czesto pod wejscie luruja arcaniste, leadera i zerka)

"(niech sie męczą z Life Fluidami!) "

I niech uleczenie hp kosztuje ich 2gp (przy uhu uleczenie 1hp to mniej niz 0,5 gp)

"SD tylko dla Sorców. "

I co moglby wtedy robic pall na 80 lvlu?

"I jeszcze drobny szczegól - runy powinny być policzalne (jak kasa albo zarcie) skoro i tak sie je po 20 kupuje."

Masz 5-strzalowy run. Wystrzelasz 2 strzaly. I jak tu teraz napisac, ze wsrod tych 20 jeden ma juz tylko 3 strzaly?
__________________
*&&&**********&&&&&&**&&&
&***&********&&****&&&***&
*&***&******&&******&&&***&
**&***&***&&&***&&***&&&***&***&&&
***&***&&&*&&***&&***&&*&***&&&***&
****&*******&&******&&***&*******&
*****&*****& &&****&&*****&*****&
******&&&&&***&&&&&&*******&&&&&
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 20:39   #10
Xavery
Użytkownik Forum
 
Xavery's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: Dębica
Wiek: 37

Posty: 429
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Premia
Domyślny

wg mnie pomysl beznadziejny

w koncy rycek to bloker a co moze bloker jezeli sie leczyc nie moze
wlasnie zaczolem isc ryckiem, bez taki pomyslów bo zawału dostne :tongue:
Xavery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 13:25   #11
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

To może jeszcze dalej idące zmiany, druid tylko czary obronne, a sorc tylko ofensywne (bez leczenia oczywiście), a palek co ? Ciekawe jak by wtedy wyglądały hunty na np demony ? Atak na demona poprzez zarzucenie go czapkami ? czy może pustymi plecakami ?
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 13:39   #12
error błąd
Użytkownik Forum
 
error błąd's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Szczecin,Inferna,Ab'dendriel :P
Wiek: 35

Posty: 116
Domyślny

powiem ci jedno mozesz kupywac s(jak masz 15 m lvl) i uh (jak masz 4 m lvl) a po 2 to palladyn uzywa beltow i strzal a nie runek
__________________
eh... po co mi tibia?:/
postac: fajna
nick: nie powiem
prof: knight
lvl: 8
skille: 72/69
eq:c-armor, c-legs, c-helmet, c-shield, f-axe, BoHy(skad?, ze starej postaci ;])
swiat: pacera
error błąd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 20:04   #13
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

@error błąd no właśnie palek niby używa strzał i bełtów, ale nie tylko. Prawdziwą jego potęgą jest możliwość używania również wszystkich runów, w tym sd, i przeważnie z użyciem tychże runów huntuje na te potężniejsze potworki (waląc równocześnie i z bełtów).
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 20:33   #14
Wyzzer
Użytkownik Forum
 
Wyzzer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 178
Stan: Na Emeryturze
Wyzzer ma numer GG 3032480
Domyślny

Pomysł na miarę pytania "Br?", ale popieram go w części. Zabrać palkowi SD!! To jest przesada, z niego mozna zrobic prawie wszystko, knighta (jak kto axe lub sword fighting trenuje), sorca lub druida (znaczy hmm robi i sd uzywa) no i samego palka... To jest przesada nad przesadą, może jeszcze utani grah hur, gfb i uh (jako czary) to już wogóle przesada. Nie wiem czy ktoś pamięta, ale jak ja zaczynałem grać w Tibię (~1998 (konto Tibia.pl 14 lat (fakt faktem nie moje tylko brata, a nie chce mi się zmieniać konta bo po co, on nie gra a fajnie się gada )) to były kiedyś tzw. spellscrolle, w których m.in. były e-bomb, summon creature i ue (dla druida). Dobrze ze to wycofali...
__________________
diabel mnie dzisiaj kusil, zebym uwierzyl w boga
Wyzzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 20:57   #15
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

Wyzzer: Palek moze zrobic prawie wszystko z SD? Po pierwsze, zanim zrobi ten 15 m lvl to mu minie troche czasu (ok 40 lvla). Po drugie nawet jak ma ten 40 lvl i 15 m lvl to z boltow wali bardzo cienko, max combo na pvp jakie moze komus zadac jest smiesznie niskie, ~120 z bolta + ~90 z sd, czyli ledwie 210. Palek z sd wali slabo, to nie to co mag, ktory ma 50 m lvli wiecej, a co za tym idzie jego sila czarow jest o 150% wieksza. Palek dopiero na wysokim lvlu moze cos zdzialac sdkami.
__________________
*&&&**********&&&&&&**&&&
&***&********&&****&&&***&
*&***&******&&******&&&***&
**&***&***&&&***&&***&&&***&***&&&
***&***&&&*&&***&&***&&*&***&&&***&
****&*******&&******&&***&*******&
*****&*****& &&****&&*****&*****&
******&&&&&***&&&&&&*******&&&&&
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 21:13   #16
Wyzzer
Użytkownik Forum
 
Wyzzer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 178
Stan: Na Emeryturze
Wyzzer ma numer GG 3032480
Domyślny

@marred Hmm...mówiłem ogólnie, i jakoby nie miałem też na myśli przeciętnych palków...To chyba jasne że poruszam temat DT (hail dawni DT, fuck terazniejszych!). Gralem z nimi, i wiem co potrafia, a taki palek jak Kepatugo, chyba wiesz o kim mowie, jest rzeznikiem w tych sprawach...nie dosc ze skille ma dobre, to jeszcze maglvl i lvl ma bardzo wysoki, wiec wyobraz sobie jego combo na playerze...a przecietny palek na 50 lvl i 16 mag tez potrafi pieknie spieprzyckomus zycie, a jesli nie jestes w stanie przed nim sie uchronic, to lepiej uwazaj na takich ludzi ktorzy tylko na czekaja by sie sprawdzic...
__________________
diabel mnie dzisiaj kusil, zebym uwierzyl w boga
Wyzzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2004, 04:43   #17
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
UH i IH powinien byc tylko jako czar spontaniczny.
Sprawa realnie wygladala by dla graczy na lvl 100 tak:

Rycerz z ~1500 hp moze sie leczyc ~40 przy uzyciu exury albo podobnie przy uzyciu life fluida.

Druid/sorc z ~650 hp moga sie leczyc bez problemu do pelna.

Paladyn z ~1200 hp moze sie leczyc prawie do pelna.

Teraz mi powiedz po co wogole robic rycerza skoro bez ciagniecia ze soba druida z heal friend mozna zapomniec o expieniu na czym kolwiek mocniejszym niz dwarf soldiery?
Z drugiej strony po co robic druida skoro i tak powazniejsze expienie odpada bo max co mozemy uzywac to HMM/Explo.

Czyli wedlug twojego pomyslu zostal by paladyn jako bloker i sorcerer jako koles dostarczajacy damage.

... tylko po co wtedy huntowac na cos mocniejszego skoro i tak nikt nie ma kasy na to co sprzedajesz poniewaz cala ta banda low lvl co teraz sprzedaje UH nie ma kasy wogole (pomyslec i wyjsc na trole/roty to dla niektorych potezny wysilek umyslowy).
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2004, 22:48   #18
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

ja mam jedno zastrzezenie sd po niższych kosztach mana?? załużmy że by wtedy kosztowało tylko 180 many i co już taki 13 lvl może sobie robić Sd to było by bez sensu
Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2004, 08:54   #19
djkuter
Użytkownik Forum
 
djkuter's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2004
Lokacja: Jastrzębie Zdrój Kolor skóry: Biały!

Posty: 809
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 8
Skille: 23/25
Poziom mag.: 1
Wyślij wiadomość przez ICQ do djkuter djkuter ma numer GG 3596971 djkuter ma login Tlenu laik6@tlen.pl Adres Jabbera do djkuter Send a message via Skype™ to djkuter
Domyślny

To naczym by druty i sorki robiły kasę. Druid robi UHy zwykle dla innych, a sorc SDeki żadko sprzedaje (no może czasami). A fajnie jest bić z SD, nie to co HMM ;0;0;0
__________________
djkuter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2004, 14:08   #20
MoA
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Sa dwie mozliwosci :

Zapodales taki temat bo ci sie nudzilo
A teraz bardziej prawdopodobne : pisales na kacu ... czlowieku zadna postac nie byla by grywalna bez uhow predzej czy pozniej ...
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.


Powered by vBulletin 3