Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-10-2004, 20:14   #1
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny Durny quest spolling .

Według mnie to quest spolling jest głupi i to nawet bardzo. Podobno nie można rozmawiać o questach w samej Tibi !! Przecież to jest chore!!
Gdyby każdy tego przestrzegał to wykonanie choćby desert questa było by praktycznie niemożliwe , no bo niby jak, jak nikt by nie wiedział gdzie co i jak zrobić .
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-10-2004, 20:17   #2
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Straszne. Wizja odkrywania wszystkiego na własną ręke wydaje się wręcz chora!!! Przeciez po co się starać, lepiej użyć solucji...

Kiedyś zrozumiesz, jak bardzo się mylisz ;-)
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:24   #3
Leo
Użytkownik Forum
 
Leo's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Titania, Venore, Łódź
Wiek: 33

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Leo ma numer GG 7184087
Domyślny

Niestety, nie moge cię poprzeć. Quest spoiling to dobra rzecz. Ja popsułem sobie zabawę, wchodząc na pewną stronę [(NIE tibia.org.pl)zresztą teraz już tam questów nie ma] Zrobiłem wszystkie questy (nie te dla PACC) - ale co to za zabawa? Kiedyś, newbie zasuwał po rooku i obszukiwał wszystkie skrzynie, z nadzieją, że coś będzie. To był fun! (a jak carlina i wędkę znalazłem to imprezę urządziłem) Może cię przekonałem, może nie - TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJA DECYZJA CZY ŁAMIESZ QUESTSPOILING CZY NIE. Papa.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lololol Pokaż post
http://i3.tinypic.com/7w7nuvd.jpg
ja pierdole, to przechodzi ludzkie pojecie.
Leo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:29   #4
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Ale przecież odkrycie jak zrobić np. desert questa jest cholernie trudne , nie wiem jak to można zrobić wogóle nic nie wiedząc . Przecierz trzeba pojść w x miejsce w x osób wziąć x rzeczy i jeszcze z tymi rzeczami coś tam zrobic .
Eh nowedług mnie to nie do zrobienia Zresztą desert quest to jest łatwy. A np. taki Banshe quest to juz kompletnie nie wiem jak to można by było wykonać nic nie wiedząc ( heh troche to zagmatwałem )
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:31   #5
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Angel of Death
Ale przecież odkrycie jak zrobić np. desert questa jest cholernie trudne , nie wiem jak to można zrobić wogóle nic nie wiedząc . Przecierz trzeba pojść w x miejsce w x osób wziąć x rzeczy i jeszcze z tymi rzeczami coś tam zrobic .
Eh nowedług mnie to nie do zrobienia Zresztą desert quest to jest łatwy. A np. taki Banshe quest to juz kompletnie nie wiem jak to można by było wykonać nic nie wiedząc ( heh troche to zagmatwałem )
No ale ktoś musiał być pierwszy right? Czyli się da ;-)
A radocha wtedy nieprzeciętna...
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:32   #6
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Eh Leo może masz trochę racji ale mi chyba nie powiesz że byś sam (znaczy nie sam ) zrobił tego wspomnianego Banshe questa

No niby ktoś jako pierwszy zrobił te qesty albo i nie Może na początku Cip Soft na stronie albo gdzieś opisał jak je wykonać

Ostatnio edytowany przez Angel of Death - 28-10-2004 o 20:34.
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:32   #7
Dziki Joe
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo
Straszne. Wizja odkrywania wszystkiego na własną ręke wydaje się wręcz chora!!! Przeciez po co się starać, lepiej użyć solucji...

Kiedyś zrozumiesz, jak bardzo się mylisz ;-)
Dobo nie masz racji. Ja popieram gościa w 100%, a Ty, Dobo, może sam wpadłeś "Jak wykonać Desert Qesta", co??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:33   #8
Walrock
Użytkownik Forum
 
Walrock's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 295
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Tyria
Poziom: 20
Walrock ma numer GG 2462960 Send a message via Skype™ to Walrock
Domyślny

Cóż mogę powiedzieć, czytaj książki w tibii, znajdziesz tam bardzo dużo cennych informacji.
Walrock jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:38   #9
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dziki Joe
Dobo nie masz racji. Ja popieram gościa w 100%, a Ty, Dobo, może sam wpadłeś "Jak wykonać Desert Qesta", co??
Poszedłem z grupką przyjaciół, "przywodca" usłyszał że trzeba wziąść takie itemy, jak na starego G-arm quest, potem zablłądziliśmy pod pustynią, szukając "charaterystycznego" pomieszczenia, następnie nie wiedzieliśmy co gdzie ustawić by zadziałało - było to niedługo po update'cie z questami. Zabawa była przednia WIęc mogę powiedzieć że zrobiłem ów quest sam, bo nie potrzebowałem żadnych solucji, poradników idiot-friendly itd
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:41   #10
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo
"przywodca" usłyszał że trzeba wziąść takie itemy, jak na starego G-arm quest
Czyli jednak wiedzieliście już jedną z ważniejszych rzeczy no i wiedzieliście że trzeba isć na pustynię.

Ostatnio edytowany przez Angel of Death - 28-10-2004 o 21:26.
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:44   #11
Dabek
eX Moderator
 
Dabek's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004

Posty: 865
Imię: Dabeek
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Angel of Death
No niby ktoś jako pierwszy zrobił te qesty albo i nie Może na początku Cip Soft na stronie albo gdzieś opisał jak je wykonać
Czy naprawdę nie mieści Ci się w głowie, ze ktoś może być inteligentniejszy od Ciebie, i przy okazji mieć odrobinę zacięcia do zagadek? Desert quest to nie tylko pójście w x miejsce i zrobienie x rzeczy przy użyciu x przedmiotów (a przeważająca ilość graczy tylko tyle o nim wie). To zwiedzenie całego labiryntu Desert Dungeonu, wizyta w pustynnej bibliotece, poszukiwanie kluczy i NPCów, wreszcie odnalezenie w książkach właśnie tego co i jak należy zrobić aby dotrzeć do nagród. Owszem, jest to trudne (nawet trudniejsze od łamigłówek Banshee questa), ale czy nie zabawniejsze i ciekawsze...?
Dabek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 20:51   #12
Dziki Joe
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dabek
Czy naprawdę nie mieści Ci się w głowie, ze ktoś może być inteligentniejszy od Ciebie, i przy okazji mieć odrobinę zacięcia do zagadek? Desert quest to nie tylko pójście w x miejsce i zrobienie x rzeczy przy użyciu x przedmiotów (a przeważająca ilość graczy tylko tyle o nim wie). To zwiedzenie całego labiryntu Desert Dungeonu, wizyta w pustynnej bibliotece, poszukiwanie kluczy i NPCów, wreszcie odnalezenie w książkach właśnie tego co i jak należy zrobić aby dotrzeć do nagród. Owszem, jest to trudne (nawet trudniejsze od łamigłówek Banshee questa), ale czy nie zabawniejsze i ciekawsze...?
Nie Tobie rozstrzygać kto jest mądrzejszy A że Dobo jest moderatorkiem, nie znaczy, że ma rację mimo wszystko i że jest "Nadczłowiekiem", chociaż napewno należy mu się szacunek za dbanie o forum, które wymaga wysiłku
<No Vazellina>
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 21:15   #13
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Wiedział, bo odkrył to za czasów starego questa. Zresztą to co napisał Dabek w 100% wystarcza. Jedna z rzeczy która spowodowała śmierć RPG ("here lies RPG part of this game") to min. quest spoiling.
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 21:25   #14
cFaniak
Użytkownik Forum
 
cFaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2004
Lokacja: Ciemna uliczka, miedzy innymi cFaniakami =] Liczba postow: Sprzedam Ci te infromacje za... 5k
Wiek: 31

Posty: 444
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Lunara
Poziom: 9
Poziom mag.: 5
cFaniak ma numer GG 4166359
Domyślny

Hmm mnie lezy zabawa w wykonywanie questow bez pomocy tylko z orientacyjnymi wskazowkami.
"Czyli jednak wiedzieliście już jedną z ważniejszych rzeczy no i wiedzieliście że trzeba isć na pustynię." - ten tekst rozbawil mnie najbardziej. Chyba to jest Desert Quest, nie? Zreszta jednym z punktow orientacyjnych jest pustynia.
__________________
Hail Metal Militia!
cFaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 22:08   #15
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Trochę sie bawię w programowanie, więc wiem, że byłoby to trudne, a wręcz awykonalne, ale byloby wesolo, gdyby questy od czasu do czasu generowały się losowo.


Powiedzmy o 9:00 gdzies w jednym z 50 mozliwych resp-placow tworzylaby sie skrzyneczka z beho-shildem. Czasem by sie pojawiala na koncu tunelu w kopalniach w kazz, czasem w szafce w domku BK w Venore, a jeszcze kiedy indziej gdzies na pohu.
Podobnie z NPC. Co bylo wczoraj? Sroda? Zagadałem kowala w ab i powiedzial, ze jak znajde mu 8 broken swordow to da mi serpenta. Szkoda, ze dzis to juz nie dziala, bo wczoraj tylko 6 znalazłem.
Itp itd.
Byloby wesolo i nikt by nie narzekał, że nuda, bo juz wszystko skonczyl co sie da. A i quest spoiling by znikl raz na zawsze.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 22:17   #16
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Angel of Death
Ale przecież odkrycie jak zrobić np. desert questa jest cholernie trudne , nie wiem jak to można zrobić wogóle nic nie wiedząc . Przecierz trzeba pojść w x miejsce w x osób wziąć x rzeczy i jeszcze z tymi rzeczami coś tam zrobic .
Eh nowedług mnie to nie do zrobienia Zresztą desert quest to jest łatwy. A np. taki Banshe quest to juz kompletnie nie wiem jak to można by było wykonać nic nie wiedząc ( heh troche to zagmatwałem )
Teraz powiem ci coś co was wszystkich może zszokować:
Desert questa (Vocation quest) wykonało tak naprawde około 1% (słownie: jeden) graczy którzy go wogule zrobili. Dlaczego??, poniewarz każdy kto "wie" jak go wykonać wykonuje tylko drugą część questa gdzie zdobywamy nasze cud itemki (money). Istnieje część pierwsza, w ów części zdobywamy pare kamyczków, i innych mniej cennych itemków oraz pewną, ważną książke. To w tej książce pisze gdzie jest ten pokojik (nie dokładnie ofkors), co trzeba mieć i w ile osób trzeba iść, a nie, ktoś przypadkiem znalazł pokojik i przypadkiem mu to się udało wykonać.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 22:40   #17
tomexx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 48
tomexx ma numer GG 3238768
Domyślny

@up racja !!

zauwazcie wszyscy ze gdyby nikt nie gadal o qlestach (czlyi tak jak powinno byc) to wszyscy by mnieli więcej zabawe z szukaniem ich a nagrody by nie tylko bardziej cieszyły ale byly by duzo cenniejsze niektore przedmioty mozna wyciagnac tylko z qlestow a ze 99% by qlestow nie znalo to kazdy przedmiot ktory nie wypada z jakiegos stworka kosztowal by znacznie wiecej
troche zamieszalem ale wszyscy wiedza chyba o czym mowie
tomexx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 22:44   #18
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Zasada ta bierze się też ze starej tibii, tzn wczesna 7.x, gdzie np demon quest można było wykonać raz na świat, więc rozpowiadanie w lewo i prawo co, gdzie, jak zmniejszało naszą szanse na nagrode. A nagrody nie byle jakie - np Horned Helmet na OC, G-arm pod pustynią itd.
Co więcej, własnie przez quest spoiling np taki paradox tower jest ciągle zmieniany
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 23:13   #19
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Ci, co grali w prawdziwe RPG wiedzą, jaką przyjemność sprawia rozwiązywanie samodzielne zagadek. Gdy człowiek musi kombinować, myśleć, i wreszcie gdy wymyśli... Nagroda jest wówczas o wiele cenniejsza nawet, jeśli nie ma materialnej wartości.
Jeśli ktoś z was pisał programy komputerowe, to wie, że samodzielne napisanie czegoś daje o wiele większą satyswakcję, niż przepisanie go z ksiązki.
Wiesz, tym się różni RPG od innych gier, że można czasami pomyśleć, wcielić się w jakąś postać, próbować żyć jej życiem. Dlatego też np. Ultimowcy często patrzą z pewną pogardą na Tibijczyków, bo w Tibii element RPG już dawno zaginął. Wszyscy tylko patrzą na skille, expa, poziom magiczny...
Prawdę mówiąc, ja byłbym bardzo szczesliwy i pewnie wrócił bym do gry w Tibię, gdyby CIPowie stworzyli nowy świat, w którym gracze byli by jakoś smuszeni do RPGowania. Za każde lol, za każde hi, ham, yes itp. odrazu byłby ban z tegoż serwera... Ale to chyba tylko próżne mażenia
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2004, 11:13   #20
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

@Khan to ma jeszcze minusy z paru powodów. Niektórzy (na przykład ja) nie mają czasu, żeby siedzieć non-stop ileś godzin przy tibii, bo quest koniecznie trzeba dziś zrobić. Drugi minus, losowe generowanie miejsc jest kiepskim pomysłem, bo muszą być jakieś wskazówki kierujące do tych miejsc (za dużo trzeba by zmieniać).

Wstyd się przyznać, ale jednym charem zrobiłem desert quest tak jak Wieszok pisał (kasę na domek potrzebowałem), ale moimi pozostałymi charami jego nie zrobiłem, a mam jeszcze chyba ze 4 chary, które by to spoko mogły zrobić (ale nie mam czasu na łażenie i szukanie wskazówek).
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:48.


Powered by vBulletin 3