Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-01-2008, 10:48   #1
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny Koniec z keyloggerami

Witam wszystkich

Na pewno zgodzicie sie ze mna, ze nie jest przyjemna rzecza bycie okradzionym. Czesto mozna na forum przeczytac wypowiedzi osob, ktore stracily postac, ktora tworzyly od dluzszego czasu i ktora byla dla nich wartosciowa. Dzieje sie tak za sprawa keyloggerow, ktorych ostatnimi czasy powstalo duzo, az wymienie: owntibia, Tibia Logger, Tibia Mail i inne tego typu wynalazki. Ich tworcy czerpia korzysci z udostepniania ich za pieniadze innym zlodziejom. Pora chyba zakonczyc ten proceder.

Jestem programista i niedawno w mojej glowie powstal pomysl programu, ktory bedzie potrafil skutecznie zabezpieczyc przed tego typu programami. Oczywiscie najlepszym zabezpieczeniem jest zdrowy rozsadek (czyt. nie otwieranie zadnych podejrzanych plikow), ale powiedzmy sobie szczerze: jestesmy tylko ludzmi i kazdemu moze zdarzyc sie wpadka. Czasem ta wpadka moze byc bardzo kosztowna (np. utrata postaci z high lvl).
Do realizacji mojego pomyslu potrzebuje waszej pomocy. Przesylajcie do mnie znalezione przez was keyloggery. Ja, analizujac sposob ich dzialania, stworze program, ktory bedzie skutecznie zabezpieczal komputer przed keyloggerami. Cos jak FindIt, tyle ze nie bedzie dzialal on "po fakcie", gdy key bedzie juz na kompie, ale bedzie skutecznie zabezpieczal przed przedostaniem sie zlosliwego programu do Waszego systemu.
Juz wkrotce ruszy strona projektu, na ktorej bedzie mozna przesylac znalezione keyloggery.

Licze na Wasz odzew i Wasza pomoc.

pozdrawiam

//edit:
strona gdzie mozna zglaszac znalezione keyloggery juz dziala
killowntibia.ovh.org
dodane zostalo wykrywanie owntibii w wysylanym pliku, wyswietlane sa rowniez informacje o złodzieju.
img235.imageshack.us/img235/8832/scannn2.png
to jest wersja testowa strony wiec bledy prosze zglaszac na PW
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików

Ostatnio edytowany przez killOwnTibia - 17-01-2008 o 23:24.
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-01-2008, 10:56   #2
Zelux
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 02 2007

Posty: 3
Profesja: Elite Knight
Zelux ma numer GG 5132754
Domyślny

Hehe, widzę, że twoja działalność jest widoczna też na innych forach No, mam nadzieję, że to się uda. Skończyła by się era, kiedy dziecko kupuje keyloggera i "hakuje" innych. Powodzenia!
Zelux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 10:59   #3
Kamilloo90
Użytkownik Forum
 
Kamilloo90's Avatar
 
Data dołączenia: 12 11 2007
Wiek: 25

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Kamilloo90 ma numer GG 11892014
Domyślny

Moim zdaniem masz extra pomysł o ile dasz radę zrobić coś takiego. Czy dobrze myślę, że będzie to jakaś zaporka do najpopularniejszych keyloggerów...? Jeśli temat się rozwinie, to razem wspólnie pomożemy Ci...
__________________
Kamilloo90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 11:03   #4
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny

Dokladnie to okresliles, zaporka
Projekt wymaga czasu i testow wiec musicie uzbroic sie w cierpilwosc. Narazie wszsystko dopiero rusza...
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 11:11   #5
Ditto
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 12 2007

Posty: 553
Domyślny

haker.com.pl

@Edit

Tu nie lubią Tibii.
Ditto jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 11:21   #6
Raxev
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 11 2004
Lokacja: Ruda Śląska

Posty: 612
Stan: Niegrający
Domyślny

Póki co sam preferuje hijack this'a/własnoręczne sprawdzanie procesów.

@down:
No mówię, póki co sprawdzam procesy przed wpisaniem passów po ściągnięciu jakiegoś pliku, ale Twój program będzie wygodniejszy po prostu, więc czekam ;]

Ostatnio edytowany przez Raxev - 17-01-2008 o 13:01.
Raxev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 12:27   #7
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny

hijackthis jest dobry tyle ze dziala juz po fakcie, gdy keylogger bedzie w twoim systemie. Moj program bedzie blokowal instalacje oraz odczyt pamieci (czyli numeru i hasla)
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 13:30   #8
Skurka
Użytkownik Forum
 
Skurka's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2005
Lokacja: Płock/Toruń
Wiek: 36

Posty: 173
Skurka ma numer GG 1552544
Domyślny

Tak już to widzę, jakby do tej pory było mało zdolnych programistów co by sami takie coś zrobili. O ile cokolwiek zrobisz to i tak nie nadążysz z całą masą takich czy siakich ulepszonych wersji syfów, pojawiających się co jakiś czas.
Nawiąż współpracę z Kaspersky Lab albo Symantec i od nich załatw sobie fragmenty kodów od keyloggerów, będziesz miał roboty aż ci się odechce rotfl
__________________


\o/Monstrum\o/
Do walki stań
I w górę unieś miecz
Niech zabrzmi znów, metalu dźwięk
I niech nas porwie szalony wir
Heavy Metalu zwycięski krzyk!

Ostatnio edytowany przez Skurka - 17-01-2008 o 13:33.
Skurka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 14:21   #9
Cyber Mech
Użytkownik Forum
 
Cyber Mech's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 188
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny Niezły pomysł, ale czy wart zachodu?

Skórka, ja wiem, że zazdrość jest silniejsza od Ciebie i nie możesz się powstrzymać od swoich komentarzy, a to, że chłopak jest ambitny i chce się tego podjąć, to zamiast pogratulować pomysłu, chęci do roboty, od razu naskakujesz i zniechęcasz go do tego, proszę Ciebie, zastanów się zanim zaczniesz chlapać ozorem na prawo i lewo z negatywnymi tego skutkami.
Cyber Mech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 14:31   #10
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny

takie opinie wyrazaja ci, w ktorych ten program uderzy czyli uzytkownicy keyloggerow (zlodzieje mowiac dosadnie)
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 17:25   #11
psajdak123
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 11 2007

Posty: 45
Strzałka Pukni sie w czolo

Ja mysle ze poprostu jestes hakierem ktory niewie skad zassac keyloggera

gut lak
psajdak123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 17:29   #12
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny Sam sie puknij

Keyloggerow jest mnostwo a ja nie szukam generatorow tylko utworzone nimi programy...takimi hakowac sie nie da, fool (glupcze)
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 17:29   #13
Rukahs
Użytkownik Forum
 
Rukahs's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2007
Lokacja: Unisław

Posty: 146
Stan: Niegrający
Rukahs ma numer GG 8025029
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez psajdak123 Pokaż post
Ja mysle ze poprostu jestes hakierem ktory niewie skad zassac keyloggera
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDD





@autor
Życzę powodzenia w projekcie.
__________________
The Hate U Gave Little Infants Fuck Everybody.
Rukahs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 17:48   #14
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 30
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez psajdak123 Pokaż post
Ja mysle ze poprostu jestes hakierem ktory niewie skad zassac keyloggera

gut lak
nie no idziesz do mojego podpisu BUHAHAHA xD

@top

zycze sukcesow (to nie byla ironia)

@Skurka

ta jest wiele programistow ale ilu z nich chce takie cos zrobic??
ilu jest takich co wyszli i pokazali swoja "inspiracje,,?? podaj nick chociarz 1 (oprocz autora tematu)

ps.lubia tu tibie
pps.sam stracilem chara przez glupote ^^
ppps.co czytasz?
pppps.lubie pisac ps'y
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 18:12   #15
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

na haker.com.pl nie lubią tibi.
@
Ale wy jesteście naiwni, podajecie mu strony z keyloggerami.. To jest zwykły haker, nie wie gdzie znaleźć keyloggera, i was o to poprosił. Myślicie, że programista, nie poradziłby sobie ze znalezieniem różnych programów. Gratuluje dostarczenia mu wirusów do hakowania ^^,, nie zdziwię się jak za jakiś czas zamieści tu link i powie, że to ten właśnie program...
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 18:25   #16
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny

o bosz, ty to chyba jestes naiwny. po co zadawalbym sobie trud robiac strone (z uploadem w dodatku) kiedy by wystarczylo wpisac w googlach "keylogger tibia" wynik mialbym ten sam. I co mi da posiadanie keya bez konfiguratora ? Zeby autorowi dane wysylac ? Wez pomysl chlopcze bo sie osmieszasz (jak kolega wyzej wspomnial)
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 18:27   #17
Smerf.Secura
Zbanowany
 
Data dołączenia: 06 10 2007
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 32

Posty: 480
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Gildia: Ruthless
Świat: Harmonia
Poziom: 346
Poziom mag.: 86
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez killOwnTibia Pokaż post
Keyloggerow jest mnostwo a ja nie szukam generatorow tylko utworzone nimi programy...takimi hakowac sie nie da, fool (glupcze)
Po tym poście widze,że koleś nie ma najmniejszego pojęcia na temat programowania...
Wystarczy edytor hexów i z wygenerowanego pliku przez keylogger można zrobić własnego keya.
Smerf.Secura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 18:36   #18
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

Zgadzam sie z poprzednikiem. Wg mnie autor tematu nie ma zbyt wielkiej wiedzy o programowaniu. Juz w pierwszym poscie jest za duzo sprzecznosci...

Po pierwsze... POwiedz mi jak zamierzasz zablokowac mozliwosc pobrania keyloggera na nasz komputer? zablokujesz mozliwosc dodawania do rejestru wpisow? a moze zablokujesz zapis na dysku?
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 19:16   #19
killOwnTibia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 01 2008

Posty: 16
Domyślny

Niestety to wy nie macie wystarczajacej wiedzy, zeby cokolwiek sie wypowiadac. Ale postaram sie wytlumaczyc jak najprosciej potrafie:
@Jagred:
owntibia i inne syfy odczytuja pamiec procesu Tibia za pomoca funkcji ReadProcessMemory http://msdn2.microsoft.com/en-us/lib...53(VS.85).aspx
istnieje mozliwosc przechwycenia tej funkcji w momencie wywolania, przy pomocy odpowiedniego drivera (i nie chodzi mi tutaj o driver do grafiki czy innego sprzetu bynajmniej). Zabezpieczenie dziala w taki sam sposob jak programy antywirusowe, ktore blokuja plik przed uruchomieniem, gdy jest on zainfekowany.
Cytuj:
zablokujesz mozliwosc dodawania do rejestru wpisow? a moze zablokujesz zapis na dysku?
dokladnie, to tez mozna zrobic, zablokowac rejestr przechwytujac np. funcke RegCreateKey a zapis na dysk funkcje CreateFile. Np. owntibia zapisuje sie w C:\Windows\services***** (choc nie jest to regula, gdyz mozna zmienic w konfiguratorze). Ale moj program moze przeciez sprawdzic, czy plik ktory zapisuje na dysk jest owntibia czy nie. Zatem, chyba raczej Ty nie posiadasz wystarczajacej wiedzy, by zrozumiec ze jest to mozliwe...no ale, poczekacie, zobaczycie ;]
@Smerf.Secura
hehe chlopcze, tos se teraz strzelil, co mi z tego ze zmienie winhexem string w serwerze owntibii na moj nick, skoro nie mam tam nawet konta.A gdybym mial to przeciez bym uzyl konfirugatora ktory jest dostarczany przez autora.
W tym projekcie, oprocz zebrania keyloggerow, chodzi tez o zebranie danych ludzi, ktorzy je generuja, w przypadku owntibii, nick jest zapisywany w pliku. Majac odpowiednia ilosc, zawsze mozna cos zdzialac (zglosic przez wieksza ilosc osob odpowienim organom np.)
@down: dzieki za popracie
__________________
killOwnTibia for good....
killowntibia.ovh.org <= skaner podejrzanych plików

Ostatnio edytowany przez killOwnTibia - 17-01-2008 o 19:28.
killOwnTibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2008, 19:23   #20
RZal
Zbanowany
 
Data dołączenia: 09 11 2007

Posty: 223
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
na haker.com.pl nie lubią tibi.
@
Ale wy jesteście naiwni, podajecie mu strony z keyloggerami.. To jest zwykły haker, nie wie gdzie znaleźć keyloggera, i was o to poprosił. Myślicie, że programista, nie poradziłby sobie ze znalezieniem różnych programów. Gratuluje dostarczenia mu wirusów do hakowania ^^,, nie zdziwię się jak za jakiś czas zamieści tu link i powie, że to ten właśnie program...
Nie kompromituj się. Jakim cudem nie wie jak znaleźć tego typu trojany skoro sam podał nazwy i wystarczy wejść na dowolną wyszukiwarkę i wpisać nazwę?
Nie wiem o co chodzi autorowi i co ma zamiar dokładnie robić, ale wole już jak ktoś nazywa tą bandę kradnących bachorów po imieniu - złodziejami a nieżeli mam czytać komentarze gdy kogoś okradziono "wow super loot, gratz dla ciebie!". I czego tu gratulować? Złodziejstwa? Jak napadną kogoś na osiedlu i mu coś podpierdzielą też powiesz "gratz nieźle go obrobiłeś"? Jedna z rzeczy które ciężko pojąć na tym forum.
RZal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:45.


Powered by vBulletin 3