Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-08-2008, 18:50   #1
Badon
Użytkownik Forum
 
Badon's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2007

Posty: 178
Stan: Usunięty
Imię: 666
Poziom: 666
Skille: 666
Poziom mag.: 66
Domyślny Egzorcyzmy Anneliese Michel

Co wy o tym sądzicie? o.0 (Jak ktoś 1 raz o tym slyszy to moze obejrzec film dokumentalny na youtube)
Anneliese Michel:
Śmierć Anneliese Michel wywołała gorącą dyskusję w mediach niemieckich i falę krytyki w stosunku do Kościoła katolickiego, kapłanów, którzy odprawiali egzorcyzm nad Anneliese, a także jej rodziców. Zarzucano im ciemnogród, wiarę w szatana i średniowieczne przesądy, których rzekomo ofiarą stała się Anneliese, na skutek wyczerpania w trakcie przeprowadzania egzorcyzmów.

Anneliese wychowała się w bardzo religijnej rodzinie. Poza swoją religijnością nie odróżniała się specjalnie niczym od młodzieży w jej wieku. Lubiła towarzystwo rówieśników, miała chłopaka. Nie stroniła od różnych form rozrywek takich jak: tańce, zabawy. Jednak po nasileniu się objawów opętania zmuszona była odizolować się od przyjaciół i przerwać studia pedagogiczne, których nigdy nie ukończyła.

W ostatnich latach życia na jej ciele w charakterystycznych miejscach pojawiły się niegojące się rany i blizny (według Kościoła katolickiego - stygmaty).

Ostatnio edytowany przez Badon - 26-08-2008 o 18:52.
Badon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-08-2008, 18:58   #2
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Badon Pokaż post
Co wy o tym sądzicie? o.0 (Jak ktoś 1 raz o tym slyszy to moze obejrzec film dokumentalny na youtube)
Anneliese Michel:
Śmierć Anneliese Michel wywołała gorącą dyskusję w mediach niemieckich i falę krytyki w stosunku do Kościoła katolickiego, kapłanów, którzy odprawiali egzorcyzm nad Anneliese, a także jej rodziców. Zarzucano im ciemnogród, wiarę w szatana i średniowieczne przesądy, których rzekomo ofiarą stała się Anneliese, na skutek wyczerpania w trakcie przeprowadzania egzorcyzmów.

Anneliese wychowała się w bardzo religijnej rodzinie. Poza swoją religijnością nie odróżniała się specjalnie niczym od młodzieży w jej wieku. Lubiła towarzystwo rówieśników, miała chłopaka. Nie stroniła od różnych form rozrywek takich jak: tańce, zabawy. Jednak po nasileniu się objawów opętania zmuszona była odizolować się od przyjaciół i przerwać studia pedagogiczne, których nigdy nie ukończyła.

W ostatnich latach życia na jej ciele w charakterystycznych miejscach pojawiły się niegojące się rany i blizny (według Kościoła katolickiego - stygmaty).
Temat jak temat- wątpię, aby ktokolwiek posiadający zdanie na ten temat zmieniłby je. Jak na moje to jest tylko parę rzeczy, które mogą to potwierdzić. Jednym z najpewniejszych jest same wzywania duchów i ewentualne prośby o opętanie- nie, że to polecam. No cóż- moherom i ateistom ten sposób raczej by nie odpowiadał. Więc mamy jeszcze starą, dobrą, zgoła bezsensowną dyskusję.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:03   #3
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Oglądałem, z początku wydawało mi się to wiarygodne i tajemnicze. Jednak z momentem usłyszenia nagrań robionych w trakcie egzorcyzmu, stwierdziłem że to bujda...
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:33   #4
Ditto
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 12 2007

Posty: 553
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Oglądałem, z początku wydawało mi się to wiarygodne i tajemnicze. Jednak z momentem usłyszenia nagrań robionych w trakcie egzorcyzmu, stwierdziłem że to bujda...
Ten growl...

@Topic

Gdyby nie "opętaciciele" (Judasz itd.), to bym uwierzył.
Ditto jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:35   #5
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja nie mogę, mogliście uprzedzić, że ta Anneliese została tak strawiona przez chorobę/demona, że wyglądała przerażająco. Film zdecydowanie nie jest na moje nerwy.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:40   #6
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ditto Pokaż post
Gdyby nie "opętaciciele" (Judasz itd.), to bym uwierzył.
Indeed, opętaciciele byli częścią manipulacji, która byłaby dowodem na istnienie postaci takich jak Judasz czy Holy Mother Virgin exept Anal
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:46   #7
qq2
Użytkownik Forum
 
qq2's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2006

Posty: 501
Stan: Niegrający
Imię: Ja
Świat: Server Polska
Skille: O_o
qq2 ma numer GG 1405933
Domyślny

Osobiście w opętania wierzę, ale filmu nie oglądałem, tylko czytałem w gazecie opis jak została opętana (cały ten "życiorys" jej osoby oraz jak została opętana) i muszę stwierdzić, że ona była jedną z tych, która doświadczyła CAŁEJ agresji szatana.
Naprawdę współczuję jej oraz osobom, które przeszły to samo. I nie mówię tu o ludziach z chorobą psychiczną, bo to inna bajka. ;\

@down
Widziałem jej zdjęcia. Na chorobę psychiczną to mi raczej nie wygląda. ;o
Kwestia osobistych poglądów :>
__________________
Ja to pierd*lę, zdejmuję kominiarę, zakładam ją wtedy, gdy idę na robotę.
499 postów i ani jednego więcej. Hya!

Ostatnio edytowany przez qq2 - 26-08-2008 o 19:50.
qq2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 19:48   #8
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@qq
A co bys powiedzial, jakbym stwierdzil, ze to i choroba psychiczna sa praktycznie tym samym?

@Topic
Wystarczy sie przejsc do psychiatryka, zeby miec to samo na zywo!
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 20:04   #9
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Kiedyś na dwójce oglądałam film dokumentalny o niej. Te odgłosy były na prawdę przerażające, wątpię, czy ktokolwiek byłby w stanie wydać z siebie takie dźwięki. Btw, na podstawie jej historii został nakręcony film "Egzorcyzmy Emily Rose".
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 20:06   #10
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Wg. mnie byla chora psychicznie + fizycznie, a to wlasnie choroba doprowadzila ja do takiego stanu. Te nagrania.. sluchalismy ich na religii, beznadzieja, jakos mnie nie przekonaly. Jako katolik, wierze w Boga, to analogicznie w szatana, moze nawet bylbym wstanie uwierzyc w opetania itp, ale na pewno nie w tym przypadku.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2008, 20:08   #11
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

A moim zdaniem, ona za dużo rzucała czarów i wiecie, w końcu Tzeentch są dorwał, dostało jej sie jakąś Katastrofalną Manifestacją Chaosu.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 10:10   #12
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

oglądałem o niej film dokumentalny, i faktycznie te dźwięki były straszne a najgorsze jak próbował z jej ciała wygonić Kaina....
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 11:29   #13
Piastol93
Użytkownik Forum
 
Piastol93's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Flahulitta
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 100
Skille: 85/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ona nawet glosem hitlera mowila
Piastol93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 11:35   #14
Dego
Użytkownik Forum
 
Dego's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2006
Lokacja: w domu

Posty: 285
Dego ma numer GG 6088579
Domyślny

fake durzo literkuff
__________________
podpisu niet
Dego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 12:40   #15
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Widziałem ten film. Jestem niewierzący i szczerze mówiąc nie wiem co mam o tym sądzić. ; ) W każdym bądź razie nagrania były efektowne. ; )
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 12:58   #16
Bardownik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 07 2007
Wiek: 33

Posty: 224
Domyślny

@Dego

Ja pierd***

Tragedia jeżeli tak ma wyglądac przyszłość naszego kraju

@Temat

"Największym osiagnięciem Szatana było to iż, że ludzie przestali w niego wierzyć"

Kwestia tego jak to wszystko odbieramy. We mnie osobiście wzbudziło to pewien lęk, co oczywiście nie jest czymś dobrym ani złym. My powinniśmy wiedzieć o tym, że Zło na nas oddziaływuje, jednak poddawać się lękowi to naprawdę nic dobrego.
Choroba psychiczna nie atakuje tak nagle. Zresztą mamy zdjęcia Anneliese zanim została opętana. Do tego jak wytłumaczyć to, że mniemana choroba nie trzymała się jej cały czas, a właściwie atakowała w najmniej spodziewanych momentach?
Dziewczyna była jak najbardziej wierząca. Można nawet powiedzieć, że ufała swojej wierze bardziej niż ktokolwiek ze znanych nam katolików. Ale czy to oznacza, że nie mogła się ona stać celem Szatana? Ależ oczywiście. Atakuje On często właśnie takie osoby. Chce złamać w nas ufność w siłę Boga. Anneliese nawet w trakcie swojego cierpnienia zawierzała swoje życie Matce Bożej. Przypłaciła to śmiercią, ale obroniła swoją wiarę. Z tego, co mówiła, cierpiała męki za dusze potępionych, oddała życie za innych - czyli mamy tu do czynienia z poświęceniem. Z pewnością przypomina to nam męke Chrystusa. I jest ot jak najabrdziej słuszne.

W książce Tolkiena, bóg Iluvatar mówił do zdrajcy Melkora, że nic nie może oprzeć się jego woli, a nawet gdyby, to w końcu i tak zostanie to zwrócone ku boskim celom, wola zła zostanie wykorzystana do bożego dzieła.

Mamy tu pewne podobieństwo. Szatan wykorzystał dziewczynę do pokazania swojej demonicznej mocy, do uświadomienia ludziom jak wielkie potrafi zdziałać cierpienie. A jednak, porażka okazała się zwycięstwem. Anneliese odkupiła grzechy wielu dusz, byś może także i naszych.

To, co tworzy Szatan, jest jedynie czymś, co musi [!] opierać się na podstawach zapoczątkowanych przez Boga. Dlaczego? To Bóg stworzył świat, to on był pierwszym. Wszystko co istnieje jest Jego wolą. Całe zło Szatana jest jedynie "kopią", alternatywą świata dobrego. To tak jakby murarz X postawił dom ze swoich cegieł. Murarz Y pozazdrościł i zrobił to samo. Choć na pozór nie ma różnicy, to materiał i tak jest murarza X i to on wie, że przy najbliższym deszczu cegły się rozkruszą, chyba że... Właśnie ;]
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafayen Pokaż post
Po co Ci 2 komputery nie słyszałeś o MC?
Rotflol
Bardownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 14:03   #17
Zamaxan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 08 2008

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bardownik
My powinniśmy wiedzieć o tym, że Zło na nas oddziaływuje
Ale nie wiemy tego. Nauka nie zna żadnych przypadków oddziaływania na człowieka jakiegoś zewnętrznego Zła. Co najwyżej ty możesz w to wierzyć.

Cytuj:
Choroba psychiczna nie atakuje tak nagle.
Nie jestem lekarzem psychiatrą i jak sądzę, ty też nie. Skłaniałbym się jednak ku opcji, że są i choroby psychiczne atakujące nagle. Nie stwierdzaj czegoś ze stu procentową pewnością, bo tak naprawdę nie posiadasz wystarczającej wiedzy w zakresie chorób psychicznych, prawda?

Cytuj:
Do tego jak wytłumaczyć to, że mniemana choroba nie trzymała się jej cały czas, a właściwie atakowała w najmniej spodziewanych momentach?
Przecież dokładnie tak objawia się też padaczka (nie trzyma się cały czas, tylko atakuje w najmniej spodziewanych momentach).

Cytuj:
To Bóg stworzył świat
Wiesz, czy wierzysz?
Zamaxan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 16:44   #18
Piastol93
Użytkownik Forum
 
Piastol93's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Flahulitta
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 100
Skille: 85/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Buuu

Ostatnio edytowany przez Piastol93 - 27-08-2008 o 17:12.
Piastol93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 16:48   #19
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Weź to w hide, bo zawału można dostać
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2008, 16:50   #20
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Weź to w hide, bo zawału można dostać
Co w tym strasznego?XD
Yoh, jak tak Cię to rusza, to może w ogóle do tematu nie zaglądaj ; >
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin 3