Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-11-2008, 22:01   #1
Grim93
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 10 2008

Posty: 14
Profesja: Elite Knight
Poziom: 75
Domyślny Poradnik ,,Jak uniknąć kłopotów?''

1. O poradniku słów kilka?...
2. Rookgard
3. Mainland
4. Oszustwo pt. ,,Zaproszenie do Gildii''...
5. Oszustwo pt. ,,Dziwna wiadomość''...
6. Oszustwo pt. ,,Ruletka''...
7. Oszustwo pt. ,,Niesamowite szczęście''...
8. Oszustwo pt. ,,Szybka zamiana''...
9. Oszustwo pt. ,,Inny handel''...
10. Oszustwo pt. ,,Party''...
11. Oszustwo pt. ,,Zaufanie"...
12. Oszustwo pt. ,,Szybkie ręce''...
13. Oszustwo pt. ,,Nic nawet nie jest za darmo''...
14. Oszustwo pt. ,,Czyżby to na pewno klon?''...
15. Oszustwo pt. ,,Lubie się chwalić''...
16. Oszustwo pt. ,,Nieuczciwy handel''...
17. Inne porady



1. O poradniku słów kilka?

Poradnik jest dla wszystkich, ale jednak jest skierowany głównie do Newbie, którzy nie wiedzą co czeka ich w brutalnym świecie o nazwie ,,Tibia''. Postaram się opisać jak ,,poruszać’’ się po tym świecie bez dodatkowych wrogów, jak i omijać wszelakich oszustów. Nie uważam się, za jakiegoś pro czy innego doświadczonego osobnika tylko chcę się podzielić moją wiedzą z Wami

2.Rookgard

Może wam się wydawać, że jest to spokojny przyczółek i nic nam nie grozi. Nic bardziej mylnego! Możemy ,,zyskać'' wrogów już tutaj, np. za zabijanie potworów czy też wchodzenie na zajętego respa. Tak więc napiszę dla Was, czego unikamy na tej wyspie albo czego nie robimy:
-ludzi
-przekleństw
-żebrania
-atakowania potwora, którego atakuje inny gracz
-wchodzenie na uprzednio zajęty respawn potworów
-blokowanie drogi ucieczki, czy też tak zwane trapowanie
Są to najbardziej denerwujące rzeczy, które irytują innych graczy, są to też powody do zabijania na mainlandzie! Jeżeli będziecie przestrzegać powyższych zasad to w 90% uda wam się wejść na mainland bez wrogów. Dlaczego w 90%? Ponieważ są też osoby, które zabijają bez przeczyny np. za nick.

3.Mainland

Opisałem w poprzednim rozdziale czego mamy nie robić lub unikać. Poprzednio napisane zasady tyczą się też Mainlandu! Tutaj opiszę wam oszustwa, które są codziennością.

4.Zaproszenie do gildii

Gracz A piszę do ciebie wiadomość:
-Hej chciałbyś do gildii?
Dopiero wyszedłeś z rooka więc czemu nie skorzystać z okazji?
-Chętnie
-Za wstąpienie w szeregi naszej gildii dostaniesz 10k. Złóż podanie na stronie http://www.www.xxx/
Oczywiście dla Ciebie 10k jest kuszącą propozycją i pod wpływem emocji, otwierasz swoją przeglądarkę i wpisujesz adres, który podał ci gracz A. Wszystko pięknie, fajnie złożyłeś podanie. Po jakimś czasie wchodzisz na swoją postać i co ujrzałeś? Pustkę, a dokładniej straciłeś wszystkie wartościowe itemy i czasami nawet poziom. Teraz już wiesz, że straciłeś więcej niż miałeś zyskać...

Wyjaśnienie:

Na stronie, na którą wszedłeś był keylogger, czyli taki program, który zdobędzie twoje passy do konta. Nie wchodź na nieznane strony!


5.Dziwna wiadomość

Gracz A piszę do Ciebie taką wiadomość:
-Ukradłeś loota (jakiemuś h-lvlowi). Wie, że to Ty zrobiłeś i teraz masz zapłacić 10k.
Zszokowany, piszesz
-Ja nigdy nic nie ukradłem!
-Jeśli nie zapłacisz to będziesz przechodził rookgard od nowa!
Nie chcesz pakować się w to samo bagno. Płacisz to co miałeś do zapłaty i możesz cieszyć się grą na mainlandzie, a gracz A jest 10k do przodu.

Wyjaśnienie:

Nie przejmuj się tym, że możesz mieć doczynienia z h-lvlem, bo to jest nie prawda. Gracz A nie zna żadnego h-lvla i to on może mieć większe kłopoty niż Ty.


6.Ruletka

Gracz A krzyczy:
-Loss 1k! Win Crown Shield.
Myślisz, że to może być dobre okazja na wzbogacenie. Dzisiaj masz szczęscie i obstawiasz liczbę 6. Ku twojemu zdumieniu, wylosowałeś tą samą liczbę co obstawiłeś. Niestety gracz A za szczęście nie płaci, i zamiast crown shielda jesteś 1k w plecy

Wyjaśnienie:

Gracz A jest zwykłym oszustem. Zarabia na naiwności innych graczy. Nie daj się kolejny raz nabrać!


7.Niesamowite szczęście

Gracz A piszę do ciebie taką wiadomość:
-Jesteś nowy i na pewno chciałbyś 200k?
Oczywiście chcesz się szybko wzbogacić i odpisujesz...
-Tak jestem nowy i chcę te pieniądze.
-Choć za mną
Idziesz za graczem A, a w pewnym momencie...
-Napisz kilkanaście razy słowo F*ck, a dostaniesz w nagrodę wspomniane pieniądze
-F*ck F*ck F*ck F*ck F*ck F*ck F*ck F*ck F*ck
Zanim się z orientowałeś, a już jesteś w świątyni...

Wyjaśnienie:

Nie przeklinaj! Pisałem w rozdziale pod tytułem ,,Rookgard’’, że nie używamy wulgaryzmów. Zapamiętaj to sobie! Strażnicy miasta nie lubią przekleństw i podpalą Cię za każde wulgarne słowo.

8.Szybka zamiana

Chcesz kupić Knight armora, ale sprzedawca jest w innym mieście. Sprzedawca, czyli gracz A piszę:
-Muszę zaraz zejść z kompa, wyśle ci parcelem knight armora do Carlin, a ty mi wyślesz pieniądze do Venore, ok.?
Chcesz szybko zdobyć swoją wymarzoną zbroję, tak więc odpisujesz:
-Ok., już wysłałem
Wysłałeś pieniądze, ale w zamian nie dostałeś Knight armora. Co jest??!!

Wyjaśnienie:

Gracz A nie wysłał Tobie żadnego Knight armora. Jest zwykłym oszustem. Nie wymieniaj się już w taki sposób nigdy więcej!

9.Inny handel

Gracz A jest w mieście Venore, a Ty jesteś w Carlin. Chcecie przeprowadzić szybką wymianę. Gracz A proponuje:
-Spotkajmy się na dwarven bridge, ok.?
Ty myślisz, że jest to najlepsze rozwiązanie i odpisujesz:
-Ok., będę tam za 5min.
Podziwiasz pięknie krajobrazy wokół Kazoordon i dotarłeś na Dwarven Bridge, i ujrzałeś kilka osób. Zaczynają Cię atakować. Respawnujesz się w świątyni i straciłeś pieniądze.

Wyjaśnienie:

Gracz A czekał na Ciebie ze swoją ekipą. Miał przewagę liczebną i pewnie także poziomową tak więc nie miałeś większych szans. Na przyszły raz dokonuj wymiany w mieście i nie noś ze sobą pieniędzy. Skorzystaj z usług banku!

10.Party

Gracz A zaprasza Cię do party pod pretekstem treningu. Ty przyjmujesz zaproszenie i zamiast podwyższenia skilli otrzymujesz ciosy po łbie. Respisz się w świątyni...

Wyjaśnienie:

Nie trenuj, nigdy, ale prze nigdy z osobą, której nie znasz! Trenuj tylko z zaufanymi osobami.


11.Zaufanie

Gracz A krzyczy w depo:
-Kończe z grą i oddam itemy za zaufanie!
Widzisz w tym szybki zarobek i jakimś cudem udało ci się dopchać do gracza A. Za tobą stoi multum graczy i masz niesamowite szczęście, że udało Ci się dojść do najbliższej skrzynki. Gracz A pisze:
-Połóż swoje wszystkie itemy na środku, jeżeli to zrobisz uznam, że mi zaufałeś i oddam ci wszysktkie moje itemy!
Gracz A pokazuje dsm, rh, mms, g-legs, bohy i royal axe. Już sobie przeliczasz ile za to dostaniesz pieniędzy, ale zapomniałeś wyłożyć swoich itemów na środek. Robisz to z pośpiechem. Ku twojemu zdumieniu, nie otrzymałeś Eq, ale straciłeś swoje!

Wyjaśnienie:

Gracz A jest oszustem i jakby kończył z grą, oddałby itemy osobom, które bardzo dobrze zna. Nigdy nie dostaniesz nic za darmo od nieznanej osoby, a przynajmniej nie w ten sposób... Nie daj się już na to nabrać!

12.Szybkie ręcę

Gracz A proponuje ci grę w szybkie ręce. Zabawa polega na tym, że raz gracz A, a raz Ty wykładasz item na środek i próbujecie przełożyć wyłożony item na swoją skrzynkę. Gracz A uczynił to pierwszy i nie udało Ci się zgarnąć itemu na swoją skrzynkę. Teraz Twoja kolej. Położyłeś item na środek i zanim spostrzegłeś, a już go nie było...

Wyjaśnienie:

Gracz A zaproponował Ci grę w szybkie ręce. Dlaczego był szybszy? Najprawdopodobniej używał bota... Nie graj w tą grę nigdy więcej!



13.Nic nawet nie jest za darmo

Nagle otrzymujesz wiadomość od gracza A:
-Gratulacje! Zostałeś wylosowany sposród 10tys. tibijczyków! W nagrodę otrzymasz pacca na 30 dni. Jedynie musisz nam podać swoje dane potrzebne do zalogowania w celu aktywacji konta.
Jesteś szczęśliwy, nigdy nie miałeś pacca... Pod wpływem emocji podajesz swoje passy
-Proszę oto one! 071997 05ZUST.
Wylogowało Cię, ale to Cię wcale nie dziwi, bo gracz A uprzedził Cię o takiej możliwości. Po 10 minutach wchodzisz na konto i co widzisz? Jesteś bez pacca i bez EQ...

Wyjaśnienie:

Gracz A to zwykły oszust, pod pretekstem kupna pacca wyłudził od ciebie passy. Rozmowa mogła przebiegać inaczej, ale nigdy nie podawaj passów, szczególnie nieznajomym!


14.Czyżby to na pewno klon?

Gracz A krzyczy w niebo głosy...:
-Umiem klonować!!
Patrzysz na niego, a raczej na jego kupkę pieniędzy leżących na skrzynce. Ku twojemu zdumieniu pieniądze podwoiły swoją wartość. Piszesz do gracza A:
-Naucz mnie klonować pieniądze! Plz!
-Połóż pieniądze na swojej skrzynce. Gdy już to wykonałeś wciśnij CTRL+L.
Po wciśnięciu wspomnianej kombinacji klawiszy, Twoją postać wylogowało. Po 5 sekundach logujesz się ponownie, ale Twoich oszczędności na skrzynce już nie ma...

Wyjaśnienie:

Gracz A to zwykły oszust! Kombinacja klawiszy CTRL+L lub CTRL+Q prowadzi do wylogowania postaci! Zamiast sklonować pieniądze, Twoja postać opuściła świat Tibi, ale bez sklonowanych pieniędzy... Nie daj się więcej już na to nabrać!

15.Lubie się chwalić

Kupiłeś Crown armor. Zawsze o nim marzyłeś i wystawiasz go w depo na skrzynce. Gracz A piszę do Ciebie:
-Chodź po za miasto.
Nie zobaczyłeś w tym żadnego podstępu. Wychodzisz za miasto i gracz A proponuje:
-Wyrzuć armor koło siebie, jestem 5 kratek od Ciebie, chcę go tylko zobaczyć i tak go przecież nie zabiorę...
Myślisz, że 5 kratek to dużo tak więc wyrzucasz armora. Już masz go chować do plecaka, ale zamiast armora schowałeś worek, a sprytny oszust cieszy się nowym armorem...

Wyjaśnienie:

Gracz A miał zaplanowaną akcję. Kiedy wyrzuciłeś armora, oszust rzucił na niego kilka worków. Gdy Ty brałeś worki, on wziął Crown Armora, a Ty zyskałeś worki... Nigdy nie chwal się itemami!

16.Nieuczciwy handel

Chcesz sprzedać Dragon shield'a i Crown helmet'a. Gracz A piszę do Ciebie wiadomość:
-Dam Ci za 10k
Myślisz, że jest to suma, która przekracza wartość oby dwóch itemów, tak więc zgadzasz się na wymianę:
-Ok
Gracz A proponuje ci trade, ty wystawiasz w bagu Dragon shield'a i Crown helmet'a, a gracz A wystawia 1cc, jednak się rozmyślił:
-Te itemy są maks. warte 5k
Nie chcesz stracić kupca i odpisujesz:
-Nie, właśnie one są warte około 10k.
-Ok, no to się wymieniamy
Jesteś szczęśliwy, że uda Ci się zarobić dodatkowe 5k. Akceptujesz wymianę, ale zamiast 1-ego cc, otrzymałeś 0,1k... Jak to możliwe ??!!

Wyjaśnienie

Jest to możliwe, ponieważ nie patrzyłeś co Ci gracz A zaoferował. Ty wystawiłeś Dragon shielda i Crown helmet, a gracz A wystawił platynkę i nawet nie zauważyłeś różnicy. Zawsze patrz co Ci oferują inni gracze!

17.Inne porady

W poprzednich punktach opisałem najpopularniejsze oszustwa, ale niestety oszuści są coraz bardziej przebiegli i powstają nowe przekręty. Jeżeli ktoś wybrał sobie Ciebie jako ofiarę, od razu w prezencie podaruj mu ignora i zawsze przed wykonaniem jakiejś czynności pomyśl 2 razy, bo nie będzie odwrotu. Mam nadzieję, ze po przeczytaniu tego poradnika, przestaniesz być ofiarą oszustw, a nawet jeżeli staniesz się ofiarą oszusta, nie martw się, człowiek uczy się na własnych błędach i na pewno już na to samo się nie nabierzesz...


W niedalekiej przyszłości dodam screeny i jeszcze więcej informacji

Ostatnio edytowany przez Grim93 - 02-11-2008 o 20:48.
Grim93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-11-2008, 22:44   #2
Freezy Eddie
Użytkownik Forum
 
Freezy Eddie's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006

Posty: 142
Domyślny

Siedzialem w takim czyms kolo roku grania, caly czas na FACC, oszukiwanie i noobienie znam szczerze mowiac na wylot takze dla mnie slabe, ale moze komus sie to przyda, sam mysle o napisaniu takiego czegos, ale troche obszerniej. xd
Freezy Eddie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2008, 22:57   #3
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

W sumie to może się przydać, ale zapomniałeś też o jednej ważnej rzeczy... Mam na myśli "chodź za miasto i wyrzuć na ziemie armor, będę stać daleko, nie zabiore"...
Tak w ogóle to na prawdę fajnie to napisałeś.
"Na stronie, na którą wszedłeś był keylogger, czyli taki program, który zdobędzie twoje passy do konta. Nie wchodź na nieznane strony!"
- To tak, jakby czytający to newbie już uczył się na swoich błędach, których tak na prawdę nie popełnił. Łatwo wchodzi w pamięć.
Gratulacje
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2008, 23:06   #4
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Przydatne dla newbie, ale mam nadzieję, że będziesz to kontynuował, to co napisałeś to tylko część tego co czeka ich w grze. Pominąłeś chociażby popularne "kto mi zaufa dostanie nagrodę".
Podoba mi się sposób w jaki to napisałeś, estetyczny podział na opis sytuacji i wyjaśnienie, dobra robota.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2008, 23:38   #5
Eyent__
Użytkownik forum
 
Eyent__'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2008
Lokacja: Rookgaard

Posty: 4
Stan: Początkujący
Imię: Eyent
Świat: Askara
Domyślny

fajny poradnik

Ostatnio edytowany przez Eyent__ - 01-11-2008 o 23:46.
Eyent__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2008, 18:43   #6
Grim93
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 10 2008

Posty: 14
Profesja: Elite Knight
Poziom: 75
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Freezy Eddie Pokaż post
Siedzialem w takim czyms kolo roku grania, caly czas na FACC, oszukiwanie i noobienie znam szczerze mowiac na wylot takze dla mnie slabe, ale moze komus sie to przyda, sam mysle o napisaniu takiego czegos, ale troche obszerniej. xd
Tak jak napisałem wyżej, ten poradnik jest przeznaczony głównie dla newbie. Dodałem screeny i opisałem kolejne oszustwa.

Ostatnio edytowany przez Grim93 - 02-11-2008 o 18:47.
Grim93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2008, 20:05   #7
Kliyeamsis
Użytkownik Forum
 
Kliyeamsis's Avatar
 
Data dołączenia: 01 11 2008
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 31

Posty: 50
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tyongo
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 36
Skille: 66/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Wg. mnie bardzo ładnie napisany poradnik. Estetyka pracy jest świetna, błędów ortograficznych nie znalazłem. Bardzo przejrzyście i porządnie napisane. Zapewne przyda się wielu początkującym graczom. Gratuluje
Kliyeamsis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2008, 20:35   #8
Gustek
Użytkownik Forum
 
Gustek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Wawa
Wiek: 33

Posty: 330
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: obsidia
Poziom: 9x
Gustek ma numer GG 1104284
Domyślny

Dobra robota Poradnik fajnie się czyta, są screeny... Myślę, że przyda się wielu początkującym osobom 10/10
Gustek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2008, 22:12   #9
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Wykonanie: 10/10

Uzytek: 0/10

Większość, którzy potrzebują pomocy tego poradnika nie popatrzy tutaj, a ci którzy tu spojrzą są już na tyle doświadczeni, że nie będą potrzebować twych rad.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2008, 23:30   #10
Graventer
Użytkownik Forum
 
Graventer's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Wiek: 33

Posty: 102
Profesja: Royal Paladin
Świat: Berylia
Domyślny

A w skrócie nie wierzyć w hojność tibijczyków, nie ufać nieznajomym, nie wchodzić w nieznane linki, nie kłaść przedmiotów na ziemię czy murek pomiędzy depo. No i udało mi się napisać to samo ale troche krócej.

A z tym punktem 5 nie zawsze tak musi być. Mi raz koleś z mniejszym lvlem od mojego wbił na respa. Nie chciał wyjść to go zabiłem. Potem mi groził żebym zapłacił ileś tam, a jak nie to wracam na rook. Ofc wyśmiałem go. A na drugi dzień miałem 2 dedy od 100+ :/

Chociaż podziwiam cie, że chciało ci sie tyle pisać i wklejać zdjęcia. Może niedoświadczonym się przyda. O ile ktoś tu zajrzy...
Graventer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2008, 08:46   #11
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Może być ale
Cytuj:
i możesz cieszyć się grą na mainlandzie, a gracz A jest 10k do przodu.
jak raz zapłaci to już koniec
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2008, 17:37   #12
Gustek
Użytkownik Forum
 
Gustek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Wawa
Wiek: 33

Posty: 330
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: obsidia
Poziom: 9x
Gustek ma numer GG 1104284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alanus Lutinum Pokaż post
(...)
Większość, którzy potrzebują pomocy tego poradnika nie popatrzy tutaj, a ci którzy tu spojrzą są już na tyle doświadczeni, że nie będą potrzebować twych rad.
Nie trzeba być od razu czarnowidzem . Jest całkiem spora ilość osób, która jak zaczyna w coś grać to czyta poradniki.
Gustek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2008, 20:14   #13
Alar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 110
Skille: 95/75
Poziom mag.: 19
Domyślny

fajny poradnik. Mi już nie potrzebny, ale innym tak. "+"
Alar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2008, 18:03   #14
^Trial^
Użytkownik Forum
 
^Trial^'s Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny ;)

Dodalbym jeszcze: ''Chcesz domek?'' ;d
^Trial^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2008, 19:23   #15
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

1. "zaproszenie do gildii", tam nie ma keyloggerow, ale zwykle po prostu miejsce do podania passow

2. dlaczego w polowie przypadkow oszustw w wyjasnieniach piszesz "gracz A to zwykly oszust" ? chyba wiadomo -.-
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:
Zamne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2008, 20:09   #16
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

No, no, naprawdę dobry poradnik. Jak spojrzałem na Twój nick i datę dołączenia, spodziewałem się kolejnego "poradnika gdzie ekspic sorkiem na 9 lvlu" napisanego przez newbie'ów, które myślą, że jak skrobną takie coś to staną się fajni. Ale jak widać myliłem się, porządna robota, jestem za przeniesieniem do poradników.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2008, 10:26   #17
Miuek
Użytkownik Forum
 
Miuek's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 151
Skille: 89/81
Poziom mag.: 8
Domyślny

Poradnik świetny
__________________
Nie graj zbyt długo, bo...

... BO PLECY CI PĘKNĄ!!!

Mój temat na TibiaML -> http://pl.tibiaml.com/forum/showthread.php?t=18039
Miuek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2008, 22:41   #18
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

Dobry poradnik, gratulację
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2008, 00:53   #19
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Nie jest zły, nie jest też najlepszy, ale i tak + dla Ciebie :>
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-11-2008, 10:35   #20
Ikael
Użytkownik Forum
 
Ikael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2008

Posty: 14
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ładnie opisane, gratulację pomysłu + zdjęcia
Nic dodać, nic ująć 10/10
Ikael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.


Powered by vBulletin 3