Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-11-2008, 14:42   #1
Rafal_Dudek
Użytkownik Forum
 
Rafal_Dudek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2008
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 62
Rafal_Dudek ma numer GG 4842648
Domyślny Efektywność różnych metod leczenia

Efektywność metod leczenia


Oto jeden z moich poradników opublikowanych na Pro-Tibia.com.




Knighci i Paladyni maja do dyspozycji różne sposoby leczenia. Ostatni update przyniósł Ci jeszcze większą różnorodność. Wybierasz teraz spośród trzech różnych rodzajów potków. Dodaj do tego leczenie zaklęciami i wychodzi niezły bałagan. Jakie leczenie jest najbardziej efektywne?


Jak leczyć sie najtaniej? Które leczenie zaoszczędzi najwięcej capa? Jak oszczędzać nie nosząc zbyt wiele? Można to policzyć. Właśnie zrobiłem to za Ciebie ;-)



Znane formuły obrażeń zaklęć leczących są albo za stare albo w ogóle błędne. Dlatego oparłem moc leczniczż Exury i Exury Sio na kilku testach zrobionych na 50-100 lvlach i założylem liniowy wzrost. W przypadku Paladynów i Druidów wziąłem pod uwagę wzrost mlvla.

To najdokładniejsze przybliżenie jakie jestem w stanie dostarczyć. Rozbieżność miedzy średnim leczeniem w rzeczywistości i w moim modelu nie powinna być większa, niż 10hp.





Moje obliczenia



Hp/gp jest liczone poprzez podzielenie: całkowite leczenie/całkowity koszt. Na przykład, jeśli odnawiasz manę Mana Potionami, za każde gp wyleczysz 100many/45gp=2,22many.

Jeden Mana Pot odnowi dosc many zeby uzyc Exura 5 razy. Dlatego jedno Exura kosztuje 45gp/5=9gp.

Jeśli jesteś 10lvl knightem i leczysz sie średnio za 17, hp/gp dla Exury jest 17hp/9gp=1,89hp.

Analogicznie obliczyłem hp/oz.



Life Ring odnawia 1600 many i 400hp. Oznacza to, ze kazdy pierścień pozwoli Ci użyc Exury 1600/20=80 razy.

Jeśli jesteś 30lvl Paladynem i Twoja Exura leczy srednio 31, całkowite leczenie Life Ringa przez 20 minut to 80*31hp+400hp=2880hp. Life Ring kosztuje 900gp, wiec hp/gp wynosi 2880hp/900gp=3,2hp.






Efektywność potionów



Ta tabela ukazuje Ci efektywność pod katem wagi i kosztów. Zakładam, że sprzedajesz viale i dodałem jedną dwudziestą wagi backpacka do wagi potka.







Te wartości są oczywiście stałe na wszystkich levelach. Porównaj je do zaklęć leczniczych, które się ulepszają wraz z lvlem aby znaleźć najlepszy sposób na leczenie się.




Zaklęcia




Zakładam, ze odnawiasz manę używajac Mana Potions. Oto przybliżona efektywność Exury dla Knighta i Paladyna:





Jak widzisz leczenie z Exura staje sie tańsze niz Strong Health Potion na 90 lvlu i tańsze niz Health Potion na 110 lvlu. Na 40 lvlu Mana Poty waza mniej niż Health Poty, a na 120lvlu sa lżejsze, niz Strong Health Poty.

Paladyni zawsze lecza się taniej z Exura i powinni to robić od 8 lvlu.






Life Ring, Soft Boots




Te przedmioty odnawiają manę i hp przez długi okres czasu. Są zwykle noszone przez magów ze względu na bardzo małą wagę. Zaraz się dowiesz, ze są tez dość tanie, a wiec interesujące dla Knightów i Palków. Nie uwzględniam tutaj RoHa, któ ry jest drogi i trudno dostępny.



Life ring odnawia 8 many i 2 hp co 6 sekund przez 20 minut, co w sumie daje 1600 many i 400 hp. Możesz je kupić w Edron Magic Academy za 900gp (tutaj).

Soft Booty odnawiają 3 hp i 12 many co 6 sekund przez 240 minut, co w sumie daje 28800 many i 7200 hp. Po czterech godzinach mogą być ponownie naładowane za 10k u NPC Aldo w Venore (tutaj).







Life ringi sa tańsze niz potiony do 60 lvlu. Później stopniowo stają się droższe. Do około 100 lvlu różnica w cenie nie jest jednak zbyt duża i warto ich używać aby zaoszczedzić capa.

Na wyższych lvlach używaj tylko jeśli bardziej zależy Ci na capie niż na kosztach. Szczególnie przydatne Paladynom, którzy muszą dzwigać amunicję i maja mniej capa do dyspozycji.



Soft Booty to najtańsza i najlżejsza forma leczenia, którą dysponuje Knight i Paladyn. Aby dać Ci pewne wyobrażenie, Softy są ponad 2 razy tańsze niż Strong Health Potion i 80% tańsze, niż Mana Potki. Oszczędzasz naprawdę dużo używając ich.


Exura Sio



Exura Sio Druida jest tańsze niż jakiekolwiek leczenie Knighta. Dlatego właśnie Druidzi są często wynajmowani do leczenia w niebezpiecznych jaskiniach. Obliczyłem koszty leczenia dla Druidów.

Na pewno będziesz im musiał zapłacić więcej. Te wartości przydadzą się jednak dla porównania z innymi metodami leczenia. Uwzględniłem odnawianie many trzema rodzajami potionów - normalne, strong i great.







Najlepsze leczenie




Biorąc pod uwagę te statystyki, oto (wg mnie) najlepszy sposób na leczenie się:


Knight
  • 8-60lvl - Health Potion
  • 60-80lvl - Strong Health Potion
  • 80-100lvl - Exura, Mana Potion + Life Ring
  • 100+ - Exura, Mana Potion
  • Always use Soft Boots


Paladin
  • 8-40lvl - Health Potion
  • 40-100lvl - Exura, Mana Potion + Life Ring
  • 100+ - Exura, Mana Potion



Oto tabela hp/gp dla różnych metod leczenia. Zamieszczam ja tutaj żeby łatwiej było Ci je wszystkie porównać.






Mam nadzieje, ze rzuci to trochę światła na metody leczenia. Powodzenia!



Rafal Dudek

Ostatnio edytowany przez Rafal_Dudek - 09-11-2008 o 11:47.
Rafal_Dudek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-11-2008, 15:07   #2
Dzony47
Użytkownik Forum
 
Dzony47's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2008
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Luminera
Poziom: 53
Skille: 74/56
Poziom mag.: 13
Domyślny

Nie każdy ma softy..

Ale bardzo ładny.Pierwszy raz widzę taki poradnik 5/5
__________________
Bielsk Podlaski
Dzony47 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2008, 15:28   #3
traws16
Użytkownik Forum
 
traws16's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2007
Lokacja: FałataStreet

Posty: 69
Stan: Na Emeryturze
Imię: .i.
Świat: Eternia
Domyślny

Heh myślałem że bardziej się opłaca palem robić exure kilka razy niż gran raz ;p
Przyda się.
traws16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2008, 22:19   #4
Mewtwo
Użytkownik Forum
 
Mewtwo's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: W domu
Wiek: 30

Posty: 63
Stan: Usunięty
Imię: Bezimienny
Profesja: Rookstayer
Gildia: Ruthless
Świat: Tenebra
Poziom: 999
Skille: 999/999
Poziom mag.: 99
Mewtwo ma numer GG 3999133
Domyślny

chyba najsensowniejszy post jaki napisales i jest tylko jedno "ale"
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafal_Dudek Pokaż post
Zawsze uzywaj Soft Bootow
8 lvl tez musi??
__________________
Umiesz liczyc??? Licz na siebie!!! Twoje szczescie innych jebie
Mewtwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2008, 00:17   #5
Decade
Użytkownik Forum
 
Decade's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2008

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Hornety
Świat: Elysia
Poziom: 55
Poziom mag.: 45
Domyślny

Zonk w tym ze tu nie ma nigdzie exury gran porownanej do zwyklej exury albo ja jestem slepy... nie wiem skad ty wziales statystyki ze exura gran jest oplacalniejsza bo nie jest.
Mam 74 palka jak sobie liczylem to duuuuzo bardziej sie oplaca leczyc exurami niz exura gran. mam z 800hp albo z 900 to do 500 lecze sie exurami pozniej vita albo san jak mam pacc, i ewentualnie strong health potion zeby przezyc

softy sa kozak, ale albo bierzesz AOL i przy kazdym deadzie tracisz 50 k albo zaciskasz zeby i patrzysz czy ci spadna jak cie zajebia pk...
jest taniej ale zanim ci sie zwroci 190- 400 k to mozesz je zgubic, chyba ze kina bo nosi aol i tak to wtedy sie oplaca.

A i jeszcze jedno softy sa za wolne na sporo expow i nie nadazaja odnawiac, wychodzi na to ze i tak trzeba brac potiony.
__________________
zgadnij czego juz nie gram...

Krus pat-49 ms max/zrookowany przez upierdliwych
Krezji skejter-86 ms max/deleted za bota
Rone epso-82 rp max/deleted za bota
zeth chaos-60 ed hackniety jakiemus szwedowi:>/zrookowany okradziony

Krejzi Skeejter - 55 ms Facc, ciągle mam
Kawa ER-5 - pincet cm3, 37kW, 45Nm, dwa koła - active

Ostatnio edytowany przez Decade - 06-11-2008 o 00:20.
Decade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2008, 16:15   #6
Prezydent_czuwa
Użytkownik Forum
 
Prezydent_czuwa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2008
Lokacja: W kancelarii
Wiek: 74

Posty: 166
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphera
Poziom: 13
Skille: 9/9
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mewtwo Pokaż post
8 lvl tez musi??
Jak cię nie stać to nie musisz a jak na 8 lvl zarobisz jakimś cudem10000000000000000000000000000000kkkkkk gp to co, będziesz w banku trzymał albo wydawał na potiony czy kupisz sobie eq + softy & ringi



Co do poradnika- bardzo fajny, interesujący. Dobra robota Przenieść
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skarabeusz323 Pokaż post
twoja mama is assshujoczita ale tylko dla tego bo cie splodzila
Prezydent_czuwa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2008, 00:15   #7
Rafal_Dudek
Użytkownik Forum
 
Rafal_Dudek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2008
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 62
Rafal_Dudek ma numer GG 4842648
Domyślny

ok, faktycznie lepiej z Exura paladynem, źle obliczyłem


A co do tego, ze nie każdy ma softy to chyba oczywiste. Używać w miarę możliwości ... nie oczekuję abyście je niepokalanie poczęli na mój apel
Rafal_Dudek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2008, 15:36   #8
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Poradnik dobry jestem za przeniesieniem
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2008, 23:06   #9
Decade
Użytkownik Forum
 
Decade's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2008

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Hornety
Świat: Elysia
Poziom: 55
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
Poradnik dobry jestem za przeniesieniem
Zeby to przeniesc musi byc w 100% poprawne. Poradnik nie ma byc kolorowy tylko przekazywac informacje, a ten wprowadza ludzi w błąd.

Tak w ogole ciekaw jestem jakim cudem life ring leczy wiecej knightowi niz palkowi, skoro wiadomo ze exura palka zawsze uleczy te kilkanascie HP wiecej... Chyba wiadomo ze z takiej samej ilosci many ktora daje Life ring palek wyleczy wiecej HP niz knight.... zreszta nawet pokazuje to powyzsza tabelka ktora akurat jest poprawna....
popraw albo skasuj caly ten poradnik
__________________
zgadnij czego juz nie gram...

Krus pat-49 ms max/zrookowany przez upierdliwych
Krezji skejter-86 ms max/deleted za bota
Rone epso-82 rp max/deleted za bota
zeth chaos-60 ed hackniety jakiemus szwedowi:>/zrookowany okradziony

Krejzi Skeejter - 55 ms Facc, ciągle mam
Kawa ER-5 - pincet cm3, 37kW, 45Nm, dwa koła - active

Ostatnio edytowany przez Decade - 07-11-2008 o 23:11.
Decade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2008, 01:48   #10
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

W ogóle te tabelki jakieś dzikie, jak robisz działania matematyczne to może byś je tak tutaj zamieścił? Nie wiemy, czy na pewno te obliczenia są dobre, albo skąd w ogóle takie wyniki się wzięły? Co podzieliłeś przez co etc...
Do tego powiedz mi, jakim cudem paladyn musi wytracić więcej gp na potiony, żeby uleczyć się tak samo jak knight? Obydwoje ponoć używają exury... (tak właściwie to exura jest od 9 lvla, a nie od 8). Co do całkowitego leczenia z life ringiem wliczyłeś też przyrost HP podczas jedzenia, tak? Bo inaczej to wyniki powinny być takie same ^.- Coś mi się wydaje, że tabelki zielona i żółta u knighta powinny się znaleźć u paladina i na odwrót ;P Wracając do tych life ringów jeszcze - mimo tego, że rycerzowi szybciej odnawia się HP, to paladyn przecież szybciej dostaje MP, do tego lepiej leczy się za manę z pierścienia, więc wg mnie to paladyn powinien umieć lepiej wykorzystać ten itemek... Już się cały poplątałem, popraw ten poradnik, żeby nawet dzieciak z podstawówki mógł się połapać co i jak...
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2008, 08:19   #11
Rafal_Dudek
Użytkownik Forum
 
Rafal_Dudek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2008
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 62
Rafal_Dudek ma numer GG 4842648
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LookamZzaRogu Pokaż post
W ogóle te tabelki jakieś dzikie, jak robisz działania matematyczne to może byś je tak tutaj zamieścił? Nie wiemy, czy na pewno te obliczenia są dobre, albo skąd w ogóle takie wyniki się wzięły? Co podzieliłeś przez co etc...
Do tego powiedz mi, jakim cudem paladyn musi wytracić więcej gp na potiony, żeby uleczyć się tak samo jak knight? Obydwoje ponoć używają exury... (tak właściwie to exura jest od 9 lvla, a nie od 8). Co do całkowitego leczenia z life ringiem wliczyłeś też przyrost HP podczas jedzenia, tak? Bo inaczej to wyniki powinny być takie same ^.- Coś mi się wydaje, że tabelki zielona i żółta u knighta powinny się znaleźć u paladina i na odwrót ;P Wracając do tych life ringów jeszcze - mimo tego, że rycerzowi szybciej odnawia się HP, to paladyn przecież szybciej dostaje MP, do tego lepiej leczy się za manę z pierścienia, więc wg mnie to paladyn powinien umieć lepiej wykorzystać ten itemek... Już się cały poplątałem, popraw ten poradnik, żeby nawet dzieciak z podstawówki mógł się połapać co i jak...
W sumie mógłbym zamieścić działania...
Co do tego że exura powinna być od 9 lvla, masz rację.
Paladyn leczy się więcej z Exury bo ma wyższy mlvl.
Nie wliczałem w to jedzenia bo gdy leczysz się na huncie z potków to też jesz. Wliczanie jedzenia sprawiłoby, że nie da się dobrze porównywać kosztów leczenia l ringiem do potków.
Life ring zawsze odnawia 400 hp i 1600 many

Dziękuję za uwagi Poradnik poprawiony, ulepszony, dopieszszony, doszlifowany do-you name it

Ostatnio edytowany przez Rafal_Dudek - 09-11-2008 o 11:48.
Rafal_Dudek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2009, 21:42   #12
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Zrób coś takiego dla profesji magicznych, gdzie oprócz leczenia będzie jeszcze mana.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 22:42   #13
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Poradnik bez sensu.

Przy cenie life ringa 700gp, zawsze nawet na 400lv life ring będzie bardziej opłacalny niż mana potion (nie licząc zaoszczędzonego capu).

Przy cenie life ringa 900gp (cena sklepowa) - opłacalnośc life ringa i mana pota jest jednakowa na ok. 100-110lvlu. Później przy 200lvlu zyskujemy jakoś 200hp więcej na mana potionie, jednak licząc cap life ringa dalej są one opłacalne wspólnie z manasami na dłuższe expy, ponieważ kończą się znacznie wolniej niż manaski.
mezowski86 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2009, 16:24   #14
harios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: W okolicach

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Imię: <TAJNE>
Profesja: Rookstayer
Świat: Galana
Poziom: 64
Domyślny

A mi sie srednio podoba i uwazam ze knight powinien uzywac mana potow juz od ~30 lvla. No chyba ze jak sam napisales, to zamiast 'najlepsze' powinno byc 'najwydajniejsze' leczenie...

Cytuj:
Paladin

* 8-40lvl - Health Potion
Cytuj:
Paladyni zawsze lecza się taniej z Exura i powinni to robić od 8 lvlu.
Sam sobie zaprzeczasz
harios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:48.


Powered by vBulletin 3