Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-05-2009, 10:21   #1
Psychotata
Użytkownik Forum
 
Psychotata's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2007
Lokacja: Bruksela/Białystok
Wiek: 31

Posty: 142
Stan: Na Emeryturze
Świat: Morgana
Domyślny Janek - polski pucybut

http://www.maxior.pl/film/127470/Janek_polski_pucybut

Chcialem poruszyc temat o zyciu tego o to pana Jana Nawaski. Film dokumentalny sklada sie z dwoch czesci i opowiada o zyciu pana Janka - pucybuta na dworcu PKP w Krakowie. Film opowiada o osobie bezdomnej, pucujacej buty w celu zdobycia funduszy na mieszkanie. Strasznie sie cieszylem na natykajac sie na ten film. Po obejrzeniu zdalem sobie sprawe, ze gdyby nie ten film nie zwracal bym na takich ludzi wiecej uwagi. Ogladajac zadziwila mnie postawa Janka, ktory zna swoje wartosci zyciowe, i poprostu az mnie serce zabolalo myslac o tym, ze zyja tak potrzebujacy ludzie, nigdy nie mieli swoich cieplutkich czterech katow. Poprostu ludzie tacy jak my maja pieprzonego fuksa, siedzac sobie w zime w wygrzanym mieszkaniu, kiedy tacy ludzie jak pan Jan marzna, chociaz pracuja na siebie, w przeciwienstwie do innych bezdomnych zebrajacych pod kosciolem, i wydajacym zebrane pieniadze na piwo, aby zapic czas. Janek szanuje swoje zycie i docenia to co ma, w przeciwienstwie do nas. My mamy wszystko: kochajacych rodzicow, rodzenstwo, pieniadze na nasze potrzeby, kiedy w tym samym czasie ludzie pracujacy tak jak pan Jan po 20 godzin dziennie nie maja z tego zbyt wiele ale doceniaja to co dalo dla nich zycie. My, nie doceniamy tego co nam dano, i nie probujcie mi zaprzeczac, bo to bedzie zaprzeczanie samemu sobie. Zadziwila mnie znajomosc przez pana Jana jezyka angielskiego, jakim nie moze sie poszczycic 3/4 polskich politykow. Tacy ludzie z takim jezykiem, zaangazowaniem, zyczliwoscia i przedewszystkim ludzie uczciwi zapieprzaja za grosze. To mnie strasznie irytuje. W kilku klatkach filmu, obraz ukazuje lecacego puchawca, czyli malego Janka w wielkim swiecie. Serce mnie strasznie zabolalo w dwoch momentach filmu, kiedy to pseudo-biznesmen wyrzucil Janka z przedzialu (jak tak mozna milych ludzi traktowac?) i w momencie kiedy na koniec filmu Janek opowiada o wielkim drzewie (piekne slowa, przyznam sie, ze sie poplakalem). Wiem, ze polowa zaraz powie, jest pelno takich ludzi, ze po co sie uzalac, taki go spotkal los itp., ale gdzie wy znajdziecie uczciwego, zyczliwego bezdomnego z takim pojeciem o zyciu, i z taka znajomoscia obcego jezyka w Polsce? No wlasnie gdzie... po obejrzeniu tego filmu, moim malutkim marzeniem jest spotkanie Janka, i przeprowadzenie rozmowy, chociaz watpie, ze w najblizszym czasie zawitam w Krakowie, chociaz kto wie moze pan Jan juz ma swoj wymarzony cieplutki domek zafundowany przez pomoc spoleczna, gdyz ten film ma juz prawie 4 lata.

Male info. Film ten jest dzielem osoby odpowiedzialnej za "Galerianki".

Zachecam do wypowiedzi.
__________________
Jagiellonia Białystok

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ? żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.
GOOD NIGHT LEFT SIDE

Ostatnio edytowany przez Psychotata - 26-05-2009 o 10:37.
Psychotata jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-05-2009, 14:32   #2
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Poprostu ludzie tacy jak my maja pieprzonego fuksa
Nie nazywaj chodzenia do szkoły, nie wydawania kasy tylko na alkohol fuksem.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 14:39   #3
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Piękne... wróciłem roześmiany do domu, a teraz mi się tak jakoś smutno na duszy zrobiło. Zawsze podziwiam i będę podziwiał takich ludzi, kiedys w Magazynie Reporterów był podobny reportaż. O pijaku, który dzięki ciężkiej pracy przy koniach zarobił na taki jeden, maleńki pokoik...

Pozdrawiam Was, użytkownicy oraz pana Janka ;-)

Piternet
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 14:45   #4
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Erverse
Nie każdy jest z dobrego domu.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 15:16   #5
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Co za historia... Nie znam go, ale jedno chyba mogę o nim powiedzieć... Dobry chłop z niego... : )
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 16:05   #6
Gierubesoen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 995
Stan: Na Emeryturze
Świat: Iridia
Domyślny

zazdroszcze mu tylko motywacji, nic wiecej. nawet jeśli uzbiera na ten swój dom, to go nie utrzyma czyszcząc buty (czego oczywiscie mu nie zycze). jeden bedzie tyrał cale zycie zeby raz na 10 lat pojechac na tygodniowy urlop w góry, inny zwiedzi cały świat zbytnio sie nie przemeczajac i nie predko sie to zmieni
Gierubesoen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 16:11   #7
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mówi lepiej po angielsku, niż elyta rzondzonca. ; |
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 17:54   #8
FaJny_Spam_Bot
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Takich ludzi brakuje w Polsce.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 18:49   #9
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Chyba to lubi.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 19:47   #10
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Szkoda, że takich bezdomnych jest bardzo mało. Ostatnio pomagałem wstać jakieś bezdomnej kobiecie, która leżała jakby martwa na chodniku. Gdy podnieślimy ją z kumplami i posadziliśmy na przystanku poprosiła nas jeszcze o papierosa.

Dajcie spokój.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 19:50   #11
Maciekxd
Użytkownik Forum
 
Maciekxd's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2008
Lokacja: Kalisz
Wiek: 29

Posty: 376
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

On nie jest żebrakiem jak inni co nic nie robią tylko chlają. Widać porządny człowiek, któremu po prostu nie idzie w życiu;/. Nie jest jak uważa nikim, jest kimś i to nie byle kim. Szacunek dla takich ludzi.
__________________
Maciekxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 23:42   #12
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erhion Pokaż post
Szkoda, że takich bezdomnych jest bardzo mało. Ostatnio pomagałem wstać jakieś bezdomnej kobiecie, która leżała jakby martwa na chodniku. Gdy podnieślimy ją z kumplami i posadziliśmy na przystanku poprosiła nas jeszcze o papierosa.

Dajcie spokój.
Rzeczywiscie straszne.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2009, 23:56   #13
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Stupid poor people, stupid poor people - you can't even afford food !
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:51.


Powered by vBulletin 3