Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-07-2009, 09:18   #1
arash90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 05 2007

Posty: 10
Domyślny Palek a wejście na expowiska

Witam.
Sporo przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Nie wiem też czy to dobry dział.
Zastanawiam się czy to normalne czy tylko ja mam taki problem. W jaki sposób Wy zabijacie potwory , które są zaraz kolo wejścia/zejścia na niższy/wyższy poziom ? Ja zawsze mam duży waste w takich sytuacjach ;/ np expiąc na cyclopolis schodze zabijając wszystko do poziomu -4 a kiedy wracam przy każdych schodach jest sporo potworków. 90% smp które tam wastuje schodza właśnie w tej sytuacji. Tak samo przy Ice witch tower. Jeżeli jest wybity caly resp to moge sobie tam poexpic , ale gdy trafiam na full resp to 3 barbariany + 2 Ice witche powodują spory waste ;/ Co Wy w takich sytucjach robicie ?
Podobnie mam z troche silniejszymi potworkami.. Np w jaskini Bog Raiderów na Edron. Niby w poradnikach jest ze można expic juz na niższym lvl niz ja mam , ale u mnie na 1 Bog Raidera idzie około 2-3 smp co najmniej. Z Dragami podobnie , na 1 Draga zużywam około 2-4 smp a exp nie jest jakiś cudownie wysoki. To normalne czy ja grac nie potrafie? O.o
Moja postac ma 58 lvl i skille 78/64.
arash90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-07-2009, 09:25   #2
Artur0
Użytkownik Forum
 
Artur0's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2007
Lokacja: Piła
Wiek: 30

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 135
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 8+
Artur0 ma numer GG 7866486
Domyślny

To jest chyba normalne, że musisz trochę zwaścić czyszcząc cały resp... Co mam np. ja powiedzieć kiedy czyszczę resp dl'i w darashii? Jest miejsce, gdzie są 4 na "papę" xD Ale to tylko gra wszystko 4fun, jest ryzyko jest zabawa itd itd.
Artur0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2009, 09:40   #3
Hendro
Użytkownik Forum
 
Hendro's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2008
Lokacja: Puławy

Posty: 57
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Wambas
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 55
Skille: 77/76
Poziom mag.: 5
Domyślny

Więc tak, w cyclopolis jak schodzisz na -3 lub niej to używaj czaru "utana vid", to 440many (chyba) a zmniejsza koszty smp lub kup odpowiedniego ringa. Co do dragów to moim 65 rp schodzi mi 1 smp może na 2-3 dragi, więc albo nie umiesz uciekać albo masz pecha . Ice witch tower nie jest dla palka na tym poziomie... odradzam tam expic
Hendro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 00:33   #4
arash90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 05 2007

Posty: 10
Domyślny

z tymi dragami to może serio nie potrafie ;p aczkolwiek dzięki za odpowiedzi. a tak btw , żeby nie zakładac nowego tematu , zacząłem grac swoją postacią po ponad rocznej przerwie i ku mojemu zdziwieniu na Lunarze teraz jest średnio 500- osób on-line a często mniej. Kiedy ja grałem często bywało 800+ i mało kiedy spadało. Wiecie może czym to jest spowodowane ?;p to tak z ciekawości pytam ;p
arash90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 00:39   #5
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez arash90 Pokaż post
z tymi dragami to może serio nie potrafie ;p aczkolwiek dzięki za odpowiedzi. a tak btw , żeby nie zakładac nowego tematu , zacząłem grac swoją postacią po ponad rocznej przerwie i ku mojemu zdziwieniu na Lunarze teraz jest średnio 500- osób on-line a często mniej. Kiedy ja grałem często bywało 800+ i mało kiedy spadało. Wiecie może czym to jest spowodowane ?;p to tak z ciekawości pytam ;p
Odejściem graczy od Tibii. To normalna kolej rzeczy.

@Co do tematu.
Faktycznie, tak jest, że często na początku trzeba trochę powaścić. Chociaż na 55 lvlu grając paladynem powinieneś mieć możliwość brania nawet większej grupki na odległość zmniejszając waste, nawet w dość ciasnych miejscach często daje rade, jak się umie : P. Oczywiście nie mówię tu o Bogach, ale dragi czy cyclopy to i owszem.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 01:11   #6
arash90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 05 2007

Posty: 10
Domyślny

a no z tymi cycami to różnie bywa czasami sie właśnie tak uda , ale raczej rzadko ;p musze wrócic może do wprawy
Z tym , że gracze odchodzą od tibii to wiem , tylko myślałem , że w to miejsce pojawiają się nowi. Ale prawdopodobnie mało kto zaczyna na tak starym świecie
arash90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 11:16   #7
jansar14
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 08 2008
Lokacja: tarnobrzeg

Posty: 108
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: B***O
Świat: kyra
Poziom: 62
Skille: 81/79
Poziom mag.: 45
Domyślny

lol nie slyszeliscie o tym programie anti-bot przeciez on banuje po 5000 osob botow to chyba normalne ze jest mniej "graczy" czyli botterow to chyba dobrze
jansar14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 09:59   #8
kicekk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 05 2007

Posty: 34
Profesja: Sorcerer
Świat: Chimera
Poziom: 38
Domyślny

Jeśli chodzi o Ice Witch Tower z początku też tak waściłem sporo potków,jednak jest na to metoda Na każdym poziomie(oprócz ostatniego) masz balkoniki,na których możesz pojedyńczo zamykać potwory. Witche i barby same podchodza,Ty tylko siedzisz w rogu i w odpowiednim momencie zamykasz dzrzwi Spróbuj,może akurat Ci się przyda

Chodzi mi o te balkony:

pozdro

Ostatnio edytowany przez kicekk - 19-07-2009 o 10:03.
kicekk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 12:37   #9
PUSZEKXD
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 07 2009

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 55+
Skille: 85/80+
Poziom mag.: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez jansar14 Pokaż post
lol nie slyszeliscie o tym programie anti-bot przeciez on banuje po 5000 osob botow to chyba normalne ze jest mniej "graczy" czyli botterow to chyba dobrze
wątpie :xD
mój kumpel boci juz z tydzień i nic
może ma farta albo to jakaś sciema -.^
PUSZEKXD jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2009, 22:48   #10
Arczas92
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 07 2009

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Poziom: 111
Skille: 92/75
Poziom mag.: 20
Domyślny

Radze poskillowac palkiem do 85 pójdzie łatwo wiec większe hity mniejsze obrażenia. Nie wiem jak to robisz ze tyle na draga marnujesz... stoisz na wprost ciągle? ja na 60lvl max 5-6 razy exura uzywalem
Arczas92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 12:06   #11
Brak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2007

Posty: 203
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cholernik
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 252
Poziom mag.: 83
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PUSZEKXD Pokaż post
wątpie :xD
mój kumpel boci juz z tydzień i nic
może ma farta albo to jakaś sciema -.^
bo banuja co miesiac a nie codziennie?
a co do botów to zawsze tych 200-300 bot charow respa przyspieszalo ;[
__________________
TIBIA-STATS.COM - najlepsza strona z statystykami expa , loota i o wiele więcej!
Brak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 18:01   #12
Hendro
Użytkownik Forum
 
Hendro's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2008
Lokacja: Puławy

Posty: 57
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Wambas
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 55
Skille: 77/76
Poziom mag.: 5
Domyślny

@UP
PO co odświeżasz temat przed miesiąca.

Co do botów mają dobre i złe strony...
Hendro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 23:03   #13
Macko121
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 31

Posty: 317
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Eternia
Domyślny

Dobrze, że byli, bo szybszy resp. Źle, gdy expili właśnie tam, gdzie ty miałeś zamiar poexpić ;p.
Macko121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2009, 13:19   #14
Dragostino
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2008
Lokacja: KrK

Posty: 128
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Arcania
Poziom: 188
Skille: Slabe
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez arash90 Pokaż post
Witam.
Sporo przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Nie wiem też czy to dobry dział.
Zastanawiam się czy to normalne czy tylko ja mam taki problem. W jaki sposób Wy zabijacie potwory , które są zaraz kolo wejścia/zejścia na niższy/wyższy poziom ? Ja zawsze mam duży waste w takich sytuacjach ;/ np expiąc na cyclopolis schodze zabijając wszystko do poziomu -4 a kiedy wracam przy każdych schodach jest sporo potworków. 90% smp które tam wastuje schodza właśnie w tej sytuacji. Tak samo przy Ice witch tower. Jeżeli jest wybity caly resp to moge sobie tam poexpic , ale gdy trafiam na full resp to 3 barbariany + 2 Ice witche powodują spory waste ;/ Co Wy w takich sytucjach robicie ?
Podobnie mam z troche silniejszymi potworkami.. Np w jaskini Bog Raiderów na Edron. Niby w poradnikach jest ze można expic juz na niższym lvl niz ja mam , ale u mnie na 1 Bog Raidera idzie około 2-3 smp co najmniej. Z Dragami podobnie , na 1 Draga zużywam około 2-4 smp a exp nie jest jakiś cudownie wysoki. To normalne czy ja grac nie potrafie? O.o
Moja postac ma 58 lvl i skille 78/64.
Mój kumpel expiac na poh (głównie dragi + cyce , czasami gs) na 42 lvl'u prawie nigdy nic nie wastuje na same dragi. Rzadko kiedy mu schodzi jakis mf na niego , chyba ze wbije sie na draga + gs'a to juz inna sprawa
Dragostino jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2009, 00:20   #15
dybik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2009
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zadam zapewne glupie pytanie, ale nie gralem dluuugi czas w tibie i tak czytam troszke co wypisujecie zeby troche nadrobic zaleglosci i zastanawia mnie skrot 'smp', co to takiego ?


@Mr.Punisher
Dzieki Za moich czasow czegos takiego nie bylo Sporo nie gralem ale skas mi twoj nick jakby znajomy byl ... Moze mi sie tylko wydaje

Ostatnio edytowany przez dybik - 22-08-2009 o 02:18.
dybik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2009, 01:23   #16
Mr.Punisher
Użytkownik Forum
 
Mr.Punisher's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2009

Posty: 157
Stan: Zbanowany
Domyślny

strong mana potion.
__________________
X
Mr.Punisher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2009, 10:55   #17
harios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: W okolicach

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Imię: <TAJNE>
Profesja: Rookstayer
Świat: Galana
Poziom: 64
Domyślny

moze musisz w bocie ustawic zeby odbiegal od potworka o 2 kratki? Chociaz lepiej bedzie na 3, bo zawsze musi sie zatrzymac...


Pograj knightem, wbij 20 lvl nauczysz sie choc troszke manewrowac, to samo bedzie tyczylo sie pala, nie bijesz na klate tylko mozesz unikac zeby zamiast 4 cyce, bil cie jeden...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drewno_ Pokaż post
Nie jest tak zle ziomek blenduw sie nie dopatszylem
harios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.


Powered by vBulletin 3