Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-10-2009, 17:00   #1
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny MMORPG (albo coś via www)

Błagam, ludzie, pomóżcie xD
Mam dość gapienia się w moje wioski w plemionach
Szukam jakiejś ciekawej, wciągającej gry MMORPG, albo jakiejś gry przez przeglądarkę byleby miała ,,klimat" - o co mi chodzi? Chodzi mi o to by setki dzieciaków nie biegały i nie pisały : ,,fri itens plax0r".

a.... i jeszcze jedno, może znacie jakieś stare RPG, albo ciekawą strategie? (odpadają baldury, icewinda dale i palescape [czy jak to sie tam pisze], gdyż je ukończyłem, a lionhearth też ;] Jakieś pomysły?
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-10-2009, 17:25   #2
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

zagraj w tibie ;p
Res Khmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 17:30   #3
Szmnmaj37
Użytkownik Forum
 
Szmnmaj37's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2009

Posty: 22
Domyślny

zagraj w wow'a ;p
Szmnmaj37 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:09   #4
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

ad. Tibia - znowu??
ad. WoW - dorzuć mi jeszcze parę złotówek to zagram.

--- Smoczek8228 dodał 34 minut i 34 sekund później ---

właśnie instaluje WarRocka - grał może ktoś?
__________________
http://bash.org.pl

Ostatnio edytowany przez Smoczek8228 - 12-10-2009 o 18:09. Powód: Automerged Doublepost
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:44   #5
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ostatnio też zastanawiałem się w co grać. W tibie już dawno nie gram (już z 2 lata), guild wars mi się trochę znudziło dodatkowo zepsuł mi się mic (pretekst do próby oduzależnienia się od venta ^^). Dlatego mogę ci podać moje typy.

World of Warcraft - jeśli nie masz kasy zawsze możesz zagrać na trialu 10 dni tak jak ja. Chyba najbardziej klimatyczna gra mmorpg w jaką grałem. Aha i warto dodać, że podstawkę można kupić już za 40zł (razem z trialem 40 dni gra więc nawet nawet). Aha i trial pozwala na wbicie 20lvl co moim zdaniem pozwala na niezłe poznanie klasy, którą się gra.

Guild Wars: niesamowite pvp, pve zresztą też niczego sobie jednakże to nie to samo co wow bo przecież do dwie zupełnie inne gry (wow to mmorpg a gw to corpg). Bardzo polecam jak nie masz za wiele czasu co prawda średnia wieku graczy grających pve to ok. 15 lat ale za to średnia wiekowa środowiska pvp to 18 lat+. Polecam zacząć grę od factions z dodatkiem guild wars: eye of the north moim zdaniem najbardziej klimatyczne kampanie. Trial tez istnieje ale jest mocno ograniczony(factions+gwen kosztuje ok. 100zł).

Lord of The Ring Online - co prawda nie wiele wiem o tym mmo ale dochodzą mnie słuchy, że gra jest wręcz zarąbista. Warto dać jej szansę szczególnie, że 10 dni jest za free tak (samo jak w przypadku wowa). Na pewno po testowaniu przez siebie wowa na pewno dam jej szansę!

Runes of Magic: Grałem 5 min, na dłużej sprzęt mi nie pozwolił. Gra ma dosyć dosyć wymagania sprzętowe ale z moich obserwacji (widziałem grę w akcji u kumpla) mogę powiedzieć, że jest najlepszy free2play mmo obecny na rynku. Mechanika gry jest wręcz zerżnięta z wowa jednakże moim zdaniem świat przedstawiony w grze ma się niczym do universum warcrafta.

Podsumowując jeśli nie masz kasy i nie lubisz się bawić w triale to radzę ci dorwać gw (najlepiej cały komplet) może nie ma takich możliwości jak rasowe mmo ale fabuła, świat i pvp są warte swojej ceny! Do największych zalet tej gry można zaliczyć filmiki opowiadające na fabułę (w mało którym mmo są takowe). Dodatkowo gra jest nastawiona na grę w party czy to z botami czy z prawdziwymi graczami ale nigdy nie walczysz samemu. Ogólnie gra warta świeczki (mi starczyła na 2k godzin w tym 1.5k spędzone na pvp ^^). Co do roma to najtańsze rozwiązanie jednakże także warte uwagi (nie każdemu odpowiada styl gw, bo gw to nie mmoprg). Rom na pewno oferuje stale rozwijający się świat (niedawno wyszedł dodatek do roma), sporą bazę graczy (już na becie miał 1mln użytkowników). I bogate korzyści powiązane z tym, że jest to mmo (crafting, rasy, otwarty świat). Największym minusem jest to, że rom ma dosyć spore wymagania sprzętowe.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:13   #6
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

Na szczęście tylko sprzętowe O to nie muszę się martwić jak na razie. Mam Guild Wars Nightfall, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale jakoś mnie nie wciągnęło ;]
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:43   #7
Zokar
Użytkownik Forum
 
Zokar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Lokacja: Anglia
Wiek: 27
Wpisy bloga: 15

Posty: 322
Stan: Aktywny Gracz
Zokar ma numer GG 10510933
Domyślny

Zagraj w Warcrafta III TFT na Battle.net w dote, to ci da zabawy na następne pare miesięcy, potem będziesz się nudził ;S Ale rly polecam.
__________________
...Yeah whatever, Just give me a break...
Zokar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 20:16   #8
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smoczek8228 Pokaż post
Na szczęście tylko sprzętowe O to nie muszę się martwić jak na razie. Mam Guild Wars Nightfall, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale jakoś mnie nie wciągnęło ;]
No nightfall mnie też na początku (początek jest imo najgorszy ze wszystkich kampanii) nie wciągnął ale końcówka fabuły jest już ok (epickie zakończenie etc.). Imo nightfall ma najlepsze high endowe pve (doa jest najbardziej opłacalnym farmem).

A co z romem? Może warto dać mu szansę? Aha i imo nie opłaca się teraz grać w jakieś darmowe shity typu metin etc. już lepiej kupić sobie jakąś dobrą gierkę single albo zainwestować w fpsy.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 20:33   #9
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

Metina? Buah, Skończyłem z tym xD
Rom.... 5,2 gb ;/
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 22:29   #10
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
Heh ciekawe czy z patchami czy bez ^^ bo jak z to 5gb~ już zaczyna być normą...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 23:51   #11
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
wow to mmorpg a gw to corpg [...] bo gw to nie mmoprg
Bzdury. Twórcy wymyślili niby nowy gatunek i myślą, że są fajni. To jest po prostu MMORPG, tyle że nie z otwartym światem, ale setkami instancji. CORPG. Tez mi coś.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
średnia wieku graczy grających pve to ok. 15 lat ale za to średnia wiekowa środowiska pvp to 18 lat+.
A średnia wieku w Lineage II to 126 lat, też mogę wymyślać :] Podaj źródło - uwierzymy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
Dodatkowo gra jest nastawiona na grę w party czy to z botami czy z prawdziwymi graczami ale nigdy nie walczysz samemu.
Samemu, bo inaczej nie idzie ;p
Ale niestety, GW straciło to coś, co było kiedyś. Pamiętam epickie próby przejścia misji w Shiverpeak Mountains, w ośmiu graczy próbowaliśmy każdą misje po kilka (w krytycznych sytuacjach kilkanaście) razy. Ale jaka satysfakcja i radość za ukończenie!
A teraz? Ludzie biorą sobie henchów i mają w dupie. GW stało się grą solo. Obawiam się, że to "solo-friendly" w Star Wars: The Old Republic źle wpłynie na rozgrywkę...

@autor tematu
Jeśli nie szkoda ci kasy - kupuj World of Warcraft, nawet się nie zastanawiaj. Ale jeśli nie chcesz tracić kasy na abonament - kup w/w Guild Wars. Nadal warto, pomimo że gra schodzi powoli na psy - brak należytego supportu NCSoftu robi swoje. Ogólnie robi się z tego Metin 2 (tyle że z wyższej półki), bo dzieci neo oblegają świat.

EDIT: Tfu, pomieszały mi się trailery. To solo-friendly to w GW2, oczywiśce ;)

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 13-10-2009 o 07:54.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2009, 09:33   #12
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post

A średnia wieku w Lineage II to 126 lat, też mogę wymyślać Podaj źródło - uwierzymy.
Grając półtora (konto mam 4 lata ale prawie 3 wegetowało na samym propie) roku pvp nie spotkałem osoby młodszej niż 15 lat a i te były dosyć dojrzałe. Najwięcej moich znajomych z gw ma wałśnie 17-19 lat więc chyba to wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie o średniej wieku graczy gw. Może i w spamadanie są dzieci ale nikt nie każe ci tam siedzieć. Wystarczy spojżeć na tematy rekrutacyjne na forum guildwars.pl większość gildii rekrutuje 18+ mało która schodzi z tego cenzura.

Co do solo friendly:
Znajdź sobie gildię pvp albo doa to wtedy zobaczysz na czym polega ta gra...(uzależnisz się od venta i poznasz naprawdę spoko ludzi). Może i kampania jest strasznie solo-firendly ale wystarczy, że pujdziesz na amerykańskie distrcty i znajdziesz jakiegoś puga na misje, w szczególności w HMie.

Co do corpg to twórcy nie wymyślili sobie tego tak po prostu, żeby było gra zupełnie różni się od innych mmo i zasługuje na nowy gatunek...

Ostatnio edytowany przez Ghard Lage - 13-10-2009 o 09:35.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2009, 16:17   #13
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

teraz już naprawdę nie wiem co wybrać... GW: Nightfall nie jest zbyt ciekawe, może inne tak ale to jakoś takie dziwne... xD
Zresztą jak na razie usunąłem wszystkie postacie i zacząłem od nowa, 7 LvL Monk.
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2009, 16:31   #14
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

No bo racja, Nightfall to najgorsza kampania jaką mógłby wybrać nowy. Kup Prophecies (czyli "podstawkę").
Nightfall jest ciekawy jak się gra na nim postacią z innej kampanii ;p

edit: Ludzie, ruszył 7-dniowy darmowy trial do Age of Conan! Mi zaraz się skończy patchowanie i zobaczymy, co takiego ten Funcom wykreował.

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 13-10-2009 o 16:33.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2009, 18:16   #15
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
No bo racja, Nightfall to najgorsza kampania jaką mógłby wybrać nowy. Kup Prophecies (czyli "podstawkę").
Nightfall jest ciekawy jak się gra na nim postacią z innej kampanii ;p

edit: Ludzie, ruszył 7-dniowy darmowy trial do Age of Conan! Mi zaraz się skończy patchowanie i zobaczymy, co takiego ten Funcom wykreował.
No propa bym raczej na początku nie ruszał. Może i jest najdłuższy ale imo jest także najtrudniejszy (ofc bez hero). A jak wiadomo jak jest coś nudne, długie, dosyć trudne, a na dodatek pusto w outpostach to aż się odechciewa grać... Najlepiej jak zrobić jak już pisałem factions+gwen a potem ewentualnie nightfall czy prop. Jak już grasz w nfa to mogę cię pocieszyć, że tylko początek jest taki jak już wyjdziesz z wypsy to już potem jest ok.

Co do Age of Conan jakoś nigdy nie darzyłem sympatią tego barbariana. Trochę zbyt sztywny (miałem tylko raz do czynienia z tą grą) świat i w ogóle nie widzi mi się latać w jakiś szmatach. Po za tym spore wymagania sprzętowe nie pozwalają mi na grę... (ale to nie powód do płaczu). Ofc to tylko moje zdanie, pewnie jakbym pograł dłużej to bym miał inne bo gra wydaję się być dosyć rozbudowana.

Ostatnio edytowany przez Ghard Lage - 13-10-2009 o 18:18.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2009, 18:28   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

odnosnie RoM - jesli od czasow open bety nie zmienili diametralnie gry, to zdecydowanie odradzam - na tyle na ile mi sie udalo w nia pograc moge powiedziec, ze gra nie jest niczym wiecej niz uboga wersja WoWa.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2009, 17:36   #17
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

... a jakieś gry via www? Takie dosyć ciekawe, grałem ostatnio w The Crims, ale tam trzeba zacząć na początku rundy, inaczej to nie ma sensu, a także w gladiatusa ale staje się monotonny.
Napiszę gry, które odpadają:
-Dark Orbit
-Gladiatus
-*********
-Monsters
-Ogame (i jej mutację)
-Menelecośtam
-Plemiona (gdyż wciąż w to gram )


Jakieś propozycję co do tego? Często wyjeżdżam, nie na długo lecz tak dla zabicia czasu pograć w coś bez ściągania - mój laptop nie wytrzyma zbyt dużo
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2009, 17:41   #18
Joomcio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 05 2009

Posty: 71
Domyślny

Travian
Joomcio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2009, 18:11   #19
Ruuszek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 10 2009

Posty: 28
Domyślny

Ground operations. Na pewno cię wciągnie. Spróbuj, sam gram.
Ruuszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2009, 18:26   #20
Smoczek8228
Użytkownik Forum
 
Smoczek8228's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2007
Lokacja: Kalisz
Wpisy bloga: 3

Posty: 323
Stan: Na Emeryturze
Imię: =-=
Świat: HellGround
Poziom: 72
Skille: 95/35
Domyślny

@2up
Chyba plemiona są ciekawsze ;p

@up
link plax? cokolwiek? W tym momencie google mi nie wystarczają xD
__________________
http://bash.org.pl
Smoczek8228 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:10.


Powered by vBulletin 3