Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-01-2005, 17:02   #1
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
Pytanie Mana Fluidy ...

Mana Fluidy ... Witam.
Jest to mój pierwszy temat a więc może dużo rzeczy źle zrobionych, więc jak znajdziecie jakieś błędy to napiszcie. Dosyć tego wstępu, chciałbym poruszyć temat Mana Fluidów. Co powiecie na to żeby całą kase którą masz i którą zarobiłeś inwestować w Mana Fluidy ??? Czy to jest dobry pomysł żeby dojechać do 30 mlvl'a i iść expić ??? Niewiem co mam robić i prosze o wasze wypowiedzi i porady.
Mile widziane wypowiedzi graczy z Trimery.
No a teraz moge być z siebie dumny że wszystko mi się udało
P.S. Jeżeli coś źle zrobiłem to niewyjeżdżajcie na mnie że jestem nobem czy co ... bo się pogniewam
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-01-2005, 17:18   #2
ro0t
Użytkownik Forum
 
ro0t's Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2004
Lokacja: Niech cie to nie interesuje!
Wiek: 32

Posty: 355
Stan: Na emeryturze
Domyślny

O ile widac jestes druidem/sorcem, nie radze wydawac pieniedzy na Mana Fluidy lecz na coraz lepszy sprzet i na runy jesli potrzebujesz [zwykle uh lub sd].

P.S. Oby wiecej takich nowych co sa kulturalni i umieja napisac cos z sensem.
__________________
Signed ¬¬

Ostatnio edytowany przez ro0t - 22-01-2005 o 17:18. Powód: literowka
ro0t jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 17:28   #3
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
Oczko

Aha spoko
Dzięki za wypowiedź
Zobaczymy co inni powiedzą ... o ile tacy jeszcze będą.
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 17:34   #4
Pitagolik
Użytkownik Forum
 
Pitagolik's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Wiek: 32

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Imię: Pitagolik
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 33
Skille: 20/23
Poziom mag.: 47
Żarówka Ja sam ich nie pije...

Ja sam ich nie pije, zupelna strata kasy (no chyba że potrzebuje runek na hunta), słyszalem o kolesiu który zainwestowal w to 50 k i dobil 40 mlvl, ale prawdopodobnie to tylko plotki . tak mówie: jesli masz duzo kasy <np. brat który gral i jakis noob go blocknol na demon huncie i w rozpaczy oddal ci wszystkie rzeczy i cala kase>mozesz kupic, ale pamietaj ze 1 mana fluid daje zwykle 30-50 many a 1 punkt many chodzi na rynku po ok 1 gp <Uh =100 many srednia cena 100 gp>. Rób jak uważasz


Pitagolik
lvl 20 <czekam na ludzi chętnych do vocc questa >
mlvl 30
19/ 21
k-axe p-set i inne duperelki


...I niech śmoc będzie z wami...
Pitagolik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 17:51   #5
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Mana Fluidy nie opłacają się magom/druidą(no chyba, ze masz do wydania naprawdę górę kasy..powiedzmy bp platyny). Kiedyś, nie maiłem co zrobić z 10k więc wydałem je na mfy. Dostałem w sumie awans z 27 na 28mlv.
Wydywania dużych sum na mfy to sposób na dobicie do 6(Explo, f-bomb) dla knighta, albo 15mlv (SD niewidka) dla palla.

@Pitagolik
Wiesz, na staszych światach Bp Uhów potrafi dość do 3k za sztukę. Wtedy jeden Uh-150gp.
Zresztą, nie można generalizować, ze 1mp=1gp. Wszystko zależy od tego, jakie runy robimy, i ile ich robimy.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 17:59   #6
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
Strzałka Ale ... ?

Ale mówicie wszyscy "Jeżeli masz dużo kasy to możesz kupować mana fluidy", "Lepiej inwestować w staff". Poco inwestować w staff jak zawsze nawalasz z Hmm, SD, GFB i innych runek. Przykładowo zrobiłeś bp Uh'ow na Trimerze i zarobiłeś 2,5k. bierzesz z tego 220 gp na 20 blank runek i bp. to co zrobić resztą 2,28 ??? Przecierz niebęde kolekcjonował kasy to chyba lepiej ją wydać na Mana Fluidy. Będziesz miał wysoki MLvl np.(30) to idzesz expić. Wtedy to juz wszystko z górki, będziesz robił Qesty i chodzil na większe hunty. Moje zdanie jest chyba narazie takie
Jeżeli coś znowu nie tak prosze o poprafki i komentarze.
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 18:07   #7
Pitagolik
Użytkownik Forum
 
Pitagolik's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Wiek: 32

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Imię: Pitagolik
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 33
Skille: 20/23
Poziom mag.: 47
Domyślny Srry za niedocigniecia...

No wiesz... niezbyt dlugo gralem na starszych światach <dokładnie 0 sekund >. ale z tego co narazie zauwazylem to mniej wiecej 1 gp mozna uzyskać za "przetrewiony" na runke 1 mp. BTW napisalem OK <~>nie dokladnie 1 gp na mp. Jeszcze raz sorka za niedociagniecia. <czy mi wybaczycie? >


Pitagolik
Druid
20 lvl <czekam na ludzi chętnych do VOCC questa >
30 mlvl
19/21

Eq: k-axe p-set scraf i inne duperelki
Pitagolik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 18:09   #8
Padman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 12 2004
Wiek: 32

Posty: 32
Stan: Aktywny gracz
Imię: Datriana
Profesja: Royal Paladin
Świat: Kyra
Poziom: 52
Skille: 81/42
Poziom mag.: 15
Domyślny

wg. mnie mana fluidy to nie glupstwo, baaardzo szybko szedl mi mg lvl jak je pilem a rebilem to tak:
1.mam 5k na poczatek interesu
2.kupuje za to mana fluidy
3.pije i robie sd'ki ktorych zrobi sie okolo pol bp
4.reszte sd'kow dorabiam sam sprzedaje bp sd za 5k
5. i tak w kolko od poczatku

PS. super szybko z 25 mg lvla na 34 wskoczylem
Padman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 18:10   #9
Lord-Nitro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2004

Posty: 63
Pergamin

Moim zdaniem to jest tak ... : jak masz 0 many to ci doda z 30 - 50 many a jak okolo 100 to juz 40 - 70 .. ..

Mana fluid oplaca sie. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Lord-Nitro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 18:17   #10
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
Król Tak!

Oto mi chyba chodziło !!!
Miałem ciągle dylemata co mam robić ale jednak dalej jestem przekonany do ocji Hi. Mana Fluid. Yes. Ahhh.... Flask. Yes.
I tak aż nam wskoczy niezły MLvl.
Takie coś to poprostu skarb.
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 18:45   #11
Abraham2
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Wiek: 34

Posty: 34
Domyślny

Ja sam osobiście używam MF.Ostatnia zdobyłem troche kaski i wydałem 35 k na nie, i skoczyłmi 36mlv i brakowało 12% 37.Dla mnie MF są spoko ponieważ szybko mozna mlvl zrobic, ale niestety nieopłacalne , trzeba być naprawde przy kasce!!!!
Abraham2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2005, 21:09   #12
ro0t
Użytkownik Forum
 
ro0t's Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2004
Lokacja: Niech cie to nie interesuje!
Wiek: 32

Posty: 355
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sharkii
Ale mówicie wszyscy "Jeżeli masz dużo kasy to możesz kupować mana fluidy", "Lepiej inwestować w staff". Poco inwestować w staff jak zawsze nawalasz z Hmm, SD, GFB i innych runek. Przykładowo zrobiłeś bp Uh'ow na Trimerze i zarobiłeś 2,5k. bierzesz z tego 220 gp na 20 blank runek i bp. to co zrobić resztą 2,28 ??? Przecierz niebęde kolekcjonował kasy to chyba lepiej ją wydać na Mana Fluidy. Będziesz miał wysoki MLvl np.(30) to idzesz expić. Wtedy to juz wszystko z górki, będziesz robił Qesty i chodzil na większe hunty. Moje zdanie jest chyba narazie takie
Jeżeli coś znowu nie tak prosze o poprafki i komentarze.
No wiec tak, runki nie sa dozywotnie i znikaja. Co zrobisz jak runek nie bedzie? pojdziesz na rotwormy z leather setem? Miej wytrwalosc a porzadany magic zrobisz bez Manasow
__________________
Signed ¬¬
ro0t jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 12:09   #13
Caspius
Użytkownik Forum
 
Caspius's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Na końcu drogi życia..
Wiek: 34

Posty: 240
Domyślny

Ja starym pijaczem manasow nie jestem, ale ostatnio coraz czescie mysle o tym zeby wydac cala moja kase na mfy. Kazdy z was mowi ze mfu sie nie oplacaja, lepiej kupic stuff... A powiedz mi, po cholere mam wydawac na stuff, skoro kolo 20 lvla juz mam wszystko czego mi trzeba?
Cytuj:
Miej wytrwalosc a porzadany magic zrobisz bez Manasow
Tiaaa, wiem cos o tym (56 mlvl bez manasow...). Ale wez sie postaw w mojej sytuacji i wysiedz kolejne 2 tygodnie zeby mlvl nabic...
Cytuj:
Będziesz miał wysoki MLvl np.(30) to idzesz expić
Mam dziwne wrazenie ze jedyny twoj kontakt z magami to jak miales makera/postac kumpla.
Cytuj:
Mana Fluidy nie opłacają się magom/druidą(no chyba, ze masz do wydania naprawdę górę kasy..powiedzmy bp platyny).
Bp platyny to wcale nie jest tak duzo. Ja swego czasu mialem ok 3 bpkow platyny~~ (nie, nie przechwalam sie. Razem z bratem doszlismy do wniosku ze bedziemy trenic, wiec sprzedalismy caly stuff i tyle kasy wyszlo z grubsza~~). Coraz czesciej slyszy sie o magach (znam kola z rl np) ktory na mfy wydal 2 mln (terazma najwyzszy magic na ktorymstam swiecie)
__________________
Kiedy umrę, pochowajcie mnie twarzą do dołu, aby wszyscy mogli pocałować mnie w dupę
Helmut Ottenburger
-----------
Koncze z tibia... Ciekawe ile wytrzymam
Caspius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 13:00   #14
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
Dumny

Ja o sobie moge się wypowiedzieć że to nie pierwsza moja postać na tibi. Grałem różnymi profesjami, najczęściej ryckami i sorkami. Od pewnego czasu zaczołem grać na Trimerze. Od kiedy wyszedłem z roka nabiłem 11 lvl i wziołem się za magie bo wiem że u druidów i sorkow MLvl to podstwa tak jak skille u rycka i palka. A więc całą kase którą posiadam przelewam w mana fluidy. Mam juz 28 mlvl i ciągle mi rośnie. Mam nadzieje dobić do 35-40 mlvla i wtedy sobie moge pójść poexpić. A więc wszystko wskazuje na to że mana fluidy to jest bardzo dobra rzecz.
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 13:02   #15
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
LOL P.s.

A co do wypowiedzi ro0t'a.
Jak runki mogą zniknąć ???!!!
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 13:17   #16
Kellrok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 12 2004

Posty: 32
Domyślny

no to jest tak... ja mam 25lvl i juz prawie 45mlvl(druid) i mam zamiar kupic 100bp mf'ow wiec wyjdzie mnie to 200k... nie zaluje bo 1. eq mam dobry (blue robe, vamp shield, plate legs, warrior helmet i bright sword) tak wiec kasy narazie nie bede tracil na lepszy 2. co innego moge zrobic z kasa jesli nie bede tego eq kupowal ? no proste ze na mf'y pojdzie jesli chodzi o graczy na nizszych lvl to wg mnie sie nie oplaca... bo pierwszy liczy sie eq i lvl... jesli juz jakos sie ustawisz to wtedy sie naprawde liczy mlvl no bo co ci z 100mlvl na 10lvl jak spotkasz lurnietego gsa i dead na miejscu... razem z lvl przychodzi ci HP wiec wieksze szanse masz na przezycie (prosze nie brac doslownie tego 100mlvl no bo watpie zeby ktos taki mial , jesli chodzi o konkrety to moglem podac np 30 mlvl czy nawet 40)
__________________
Kellrok
Druid
Pacera
35lvl
50mlvl
Best HMM : 88
Best GFB : 134
Best SD : 345
Best Explo : ?
Monster solo : Drag i Dwarf guard
Monster z qmplami : DL

Ostatnio edytowany przez Kellrok - 24-01-2005 o 13:19.
Kellrok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 13:34   #17
Caspius
Użytkownik Forum
 
Caspius's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Na końcu drogi życia..
Wiek: 34

Posty: 240
Domyślny

wiesz na co wydaj ta kase? NA RUNKI! i zrob 50 lvl. Wczesniej wydanie 200k na manafluidy jest paranoja, tym bardziej ze masz zaledwie 45 mlvl -.- (zrozumiem na 50+, ale bez przesady...)
__________________
Kiedy umrę, pochowajcie mnie twarzą do dołu, aby wszyscy mogli pocałować mnie w dupę
Helmut Ottenburger
-----------
Koncze z tibia... Ciekawe ile wytrzymam
Caspius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 19:13   #18
ro0t
Użytkownik Forum
 
ro0t's Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2004
Lokacja: Niech cie to nie interesuje!
Wiek: 32

Posty: 355
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Wybacz niescislosc, chodzilo mi o to ze runy zuzyjesz to juz ich nie ma. Ze sprzetem takiej sytuacji nie ma.
__________________
Signed ¬¬
ro0t jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 19:26   #19
Sharkii
Użytkownik forum
 
Sharkii's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005
Lokacja: Bezele Room
Wiek: 34

Posty: 23
Sharkii ma numer GG 1740068
LOL

No i właśnie o to chodzi żeby runki znikneły po użyciu. Jak znikną to ktoś bedzie mósiał kupić nowe, czyli wtedy zrobie bp'ka i sprzedam. No i będzie kasa na mana fluidy
Sharkii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2005, 19:43   #20
Darki Jovski
Użytkownik Forum
 
Darki Jovski's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2004
Wiek: 34

Posty: 56
Stan: Tutor
Żarówka

Mana fluidy sa sensowne jedynie na huntach , bo wtedy mana jest najbardziej potrzebna sorca/drutka no i moze pallowi . Natomiast do trenowanie mlvl zupelnie nie oplacalne . A po za tym poco masz robic najpierw 30 mlvl i potem xpic jak mozesz np . robic jedno i drugie czyli robic runki i expic na rotach , dwarfach ( pieczarki sie przydaja nie trzeba nosic ryb czy czegos innego , no i malo waza ). No i to koniec
__________________
Raynold fuck you






Darki Jovski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.


Powered by vBulletin 3