Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-07-2004, 19:08   #1
Oxygane
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2003
Wiek: 34

Posty: 915
Stan: Niegrający
Oxygane ma numer GG 4384632
Domyślny Teorie dotyczące skilli..........

...koniec z wszelkimi teoriami. Zamieszczam tu pewien artykuł pochodzacy z www.tibianews.net., przetłumaczony przez pewnego uprzejmego moda z gery.pl. Tekst ten powinien rozwiac wszelkie wątpliwości

1. Założenia
W roku 2003 niewiele wiedziano na temat awansów w magic levelu oraz jak dokładnie system awansów w skillach funkcjonował. Wszystkie istniejące wtedy kalkulatory szły w dobrym kierunku jednak myliły się (szczególnie dla wysokich wartości). Będąc głodni wiedzy zdecydowaliśmy że był to właściwy czas by zmienić istniejący stan rzeczy. Niestety sama gra nie ułatwia zadania a CIP jako firma ma bardzo ścisłą politykę dotyczącą wyjawiania informacji na temat systemu na jakim działa gra. Jest kilka problemów, które powodują że obliczenie właściwej ilości many do spalenia żeby awansować, staje się trudne. Na przykład nie ma żadnego widocznego licznika dla many, ani tym bardziej nie jest jasna czy każde spalenie many wlicza się do awansu.

2. Właściwe kalkulacje na temat many
Parę podstawowych pytań.
Czy ilość many do spalenia żeby awansować na 1mlvl jest taka sama dla każdej klasy?
Czy każda spalona ilość many przez zaklęcie wlicza się do awansu?
Czy jest zawarta w tym jakaś formuła?

Na pierwsze pytanie łatwo było znaleźć odpowiedź, wymagało to tylko odrobiny czasu. Graliśmy paroma testowymi postaciami i kupiliśmy im zaklęcie „Światło” (utevo lux). Później używaliśmy tego zaklęcia aż do awansu na 1 mlvl. Odkryliśmy że na pierwszy mlvl potrzeba spalić 400 many dla każdej klasy używając „utevo lux” (20 razy rzucono czar światło). Później sprawdziliśmy jak awansuje się na 1 mlvl używając innego zaklęcia – tworzenie jedzenia (exevo pan). To zaklęcie potrzebuje 30 pkt. many. Odkryliśmy że używając exevo pan potrzebujesz spalić 600 pkt. many aby awansować na 1 mlvl. (rzucasz je 20 razy). To dowodzi teorii że mana jest licza w paczkach po 20.

Dla potrzeb doświadczenia, dzięki któremu odkryliśmy naszą podstawową formułe, używaliśmy tylko zaklęcia światło (utevo lux). Druid byl „karmiony” mana fluidami aż nie osiągnął 20 mlvl. Później, kiedy mogliśmy już używać lepszej formuły, na pierwsze 1000 mana puntków mogliśmy używać ultimate healing rune (adura vita) a ostatnie 100 spalić przy pomocy utevo lux, w celu osiągnięcia jak najlepszej dokładności.

Związana jest z tym prosta formuła. Trzeba zauważyć że nie jest ona całkowicie prawdziwe bo są jakieś dziwne odchyły od niej, które trzeba włączyć do całości. Podstawowa formuła jest następująca A2=A1*1,1, dla druidów i magów. A2 jest następnym mlvlem, A1 jest aktualnym mlvlem, A0 powinno być równe 400 mana. Procent dla Druidów i Sorcererów jest 110%, dla paladynów 140% a dla rycerzy 300%.

Bazując na tej formule byliśmy w stanie stworzyć podstawy do dalszych testów. Na przykład doprowadziliśmy rycerza do 4 mlvlu w celu udowodnienia formuły. Okazała się być prawdziwa.

3. Właściwy kalkulator skilli
Parę pytań na początek

Jak testować?
Bazować na czasie czy na ilości uderzeń?
Czy każda klasa potrzebuje takiej samej ilości uderzeń (czasu) żeby awansować z 10 na 11 w danym skillu.
Czy jest możliwy szybszy awans w shieldingu ( w sensie szybciej niż być trafianym raz na 2 sec).
Czy awans w distance liczy się inaczej?

Pierwsze pytanie wydaje się dziwne, ale jest powodem dla którego inne kalkulatory działałyu błędnie. Wszystkie formuły, za wyjątkiem naszej, bazowały na czasie, co jest bezsensem gdyż nigdzie w tibi czas nie jest liczony. Uderzenia są liczone.

Zaczęliśmy od podstaw, grając postaciami od nowa – używając losowej umiejętności walki w zwarciu oraz nie używając tarczy. Testowaliśmy także postacie bez klasy – w zakresie awansu w skillach (za wyjątkiem mlvlu). Taka postać okazała się sorcererem. Oznacza to że trening na Rookgardzie jest bezsesnsowny z tego powodu iż sorcererzy awansują najwolniej ze wszystkich klas.

Odkryliśmy że istnieje określona ilość uderzeń dla pierwszego awansu, niezależna od klasy. Pierwszy awans dla skilli do walki w zwarciu oraz dla fistfighting jest zawsze po 50 uderzeniach. Jest to tylko prawdziwe jeśli przynajmniej jedno z 30 uderzeń zadaje obrażenia. Jedyną rzeczą jak jest inna to procent dla każdej klasy. I tak dla rycerzy jest to 110%, dla paladynów 120%, dla druidów 180%, a dla sorcererów 200% - i tak znaczy to że druidzi awansują szybciej w walce w zwarciu. W fistfightingu jest to odpowiednio 110%, 120%, 150%, 150%. Już z tych małych faktów można wyciągnąć dużo informacji. Dla przykładu, jeśli sorcerer twierdzi że ma więcej niż 26 w jakimkolwiek skillu z walki w zwarciu, powinien być zawsze potraktowany ze sprawdzianu z magic lvla. Jeśli nie ma odpowiedniego mlvla do swoich umiejętności, znaczy się że przesadza. Oczywiście może kłamać nawet jeśli teoretycznie (zgodnie z mlvlem) mógłby mieć takiego skilla. Przyjżyjmy się temu przykładowi: sorcerer z skillem w swordzie 26 spędził przynajmniej 1820h na treningu (o ile nigdy nie zginął i nie spadł mu skill). To oznacza że wypalił przynajmniej 1092000 pkt. many (jak każdy normalny sorc który odnawia 600 many na każdą godzinę i rozporządza nią mądrze), co równa się 58 mlvlowi lub 63 mlvlowi w przypadku master sorca. Pczywiście te obliczenia bazują na przypuszczeniu że nie używał mana fluidów i nigdy nie zaliczył zgona, pomimo wszystko wystarczają jednak na to żeby przyłapać łgarza.

Następnym punktem na liście jest shielding. Rzecz która nas ciekawiła to nie podstawowa ilość uderzeń do pierwszego advanca, która okazała się trywialna po paru minutach i wyniosła podwójną ilość uderzeń walki w zwarciu. Chcieliśmy sprawdzić ile uderzeń/trafień jest wliczanych do skilla jeśli atakuje cię więcej niż jeden przeciwnik. Ustalenie tego było trochę trudne jednak w końcu znaleźliśmy dobre rozwiązanie. Testowaliśmy dwóch przeciwników i trzech przeciwników w tym samym czasie i okazało się że trafienia maksimum dwóch przeciwników są wliczane – nie robi różnicy jeśli więcej cię bije. Mając więcej niz dwóch przeciwników na raz, otrzymujesz obrażenia z pominięciem shieldingu. wynika z tego, że jeden z przeciwników zadaje obrażenia ignorując shielding (najczęściej trzeci/najsilniejszy).

Procent potrzebny doawansu na następny poziom shielda jest 110% dla rycerzy i paladynów, 150% dla druidów, sorcererów oraz tych bez klasy. Mamy różne rodzaje uderzeń: poofs (chmurki), trafienia w zborje (iskry), trafienia z kwią oraz dla broni dystansowej – nie trafienia w ogóle. Wcześniej było bardzo dużo dyskusji o tym co jest a co nie jest wliczane do awansu. Sprawdziliśmy to. Każda chmurka, trafienie do krwi ORAZ trafienie w zborję jest wliczana do shieldingu.

4 Kalkulator dista
Żeby mieć dobre pojęcie o tym ile strzałów było potrzebnych do awansów używaliśmy strzał, które były wystrzeliwane w postać bez żadnego ubrania na sobie z odległości dwóch kwadratów. Kiedy zaczęliśmy testować awanse w diście utknęlismy z powodu wielu dziwnych rezultatów. Dla przykładu wydaje się że nie istnieje żadna podstawowa ilość trafień do awansu z 10 na 11. Parę razy zdarzyło się że awans z wyższego skilla następował szybciej niż awans z niższego. Najśmiesznijesze jest to że druid był tą klasą która potrzebowała najmniej strzał do awansu z 10 na 11.

Już wcześniej trochę dyskutowaliśmy o klakulatorze dla dista, zanim nawet zaczęliśmy prawdziwe testy. Z naszych wcześniejszych doświadczeń byliśmy niemal pewni że ta podstawowa ilośc trafień na awans z 10 na 11 był ustawiona na 30. Okazało się że do tego awansu potrzebne było mniej niż 30 strzał – dla wszystkich klas.

Parę rewolucyjnych informacji na temat dista. Istnieje różnica między trafieniami/trafieniami w zbroję a chmurkami/nietrafieniami w diście. Trafienia i trafienia na zbroje są liczone za 2 natomiast chmurki oraz pudła są liczone jako jeden.

Trafienia i trafienia w zbroję pozwalają ci awansować szybciej (tylko przy diście). Jesteśmy prawie pewni że zostało to wprowadzone po katastrofie ze śnieżkami (kiedy to ludzie wykorzystywali śnieżki do darmowego treningu). To oznacza iż nie ma żadnej stałej wartości dla awansu w diście. Jeszcze raz: wszystkie dotąd istniejące kalkulatory mylą się!

Napotkaliśmy tu problem, ponieważ chcieliśmy jednak przewidzieć awans. Nasza formuła była prawidłowa od samego początku, ale nie mogliśmy jej dostosować. Formuła bazowałą na 30 strzałach. Procent dla palladyna to 110% dla rycerza 140%, dla druida 180%, dla sorca 200%. Oczywiście rozwiązaliśmy ten problem po krótkim namyśle. Interesującą rzeczą jest dla awansu w diście maksymalny i minimalny czas. Zdefiniowaliśmy czas minimum jako 90% trafień do krwi oraz 10% pudeł, redukujący czas awansu do 55% wartości z kalkulatora. Czas maksimum zdefiniowaliśmy jako maksymalną ilość chmurek oraz minimalną ilość trafień (1/minutę). Wtedy jest to 97% wartości wskazanej przez kalkulator. Zauważcie że najgorszy przypadek jest prawie niemożliwy (nawet ze spearami które mają znacznie mniejszą szansę na trafieni % niż strzały/bełty) dla każdego kto posiada przynajmniej podstawową wiedzę na temt distance fighting (skill 30+). Każda broń w dist ma pewną szansę na trafienie %, która zależy od poziomu skillu dista. Tak więc są dwa rodzaje broni: „rzucana” – spears, gwiazdki, kamyki, śnieżki, noże do rzucania oraz pociski – strzały, bełty i pochodne które wymagają dwóch rąk i kuszy/łuku. Szansa na trafienie broni „rzucanych” jest znacznie niższa niż pocisków. Dokładne testy nie zostały jeszcze wykonane ale wydaje się że bronie „rzucane” mają maksimum 50% szansy na trafienie a pociski 90%. Oczywiście nie mogliśmy wykonać testów z postacią mającą skilla w diście równego 1000 albo coś w tym guście, jednak Lord Xavy pomógł nam a on powinien być bardziej niż wystarczający dla maksymalnego poziomu testu.

Paladyni mogą użyć tej wiedzy do zredukowania czasu treningu o prawie 50%. Chcielibyśmy móc zrobić to samo dla rycerzy.

5 Publikacje
Ricochet, wykonał kalkulator skilli ,Skill Oracle, bazujący na naszych formułach. Jako że nie mamy strony internetowej, opublikujemy go na stronie domowej Ricocheta oraz na WoT najszybciej jak to będzie możłiwe.

Co w przyszłości
- Następną rzeczą za jaką się weźmiemy to właściwy kalkulator obrażeń dla broni. Zaczęliśmy już to robić i odkryliśmy parę ciekawych rzeczy, jednakże te ciekawe rzeczy wstrzymują nas przed skończeniem go szybko.
- Zkompletowanie listy pt. jak dużo arm mają potwory. Np. Smok ma arm równego 24.
- Opublikowanie sekretów jak do cholery działa ten arm? Skończenie listy obrażeń/leczenia dla wszystkich run oraz zaklęć włączając w to które zaklęcie może być częściowo zredukowane przez arma.Prosze o powstrzymanie sie od komentarzy nie wnoszących nic do tematu.
Oxygane jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-07-2004, 21:41   #2
MayGyver
eX Moderator
 
MayGyver's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: z zarzecza

Posty: 1,089
Domyślny

ciekawa teoria
awans w mlvl jakos tak dziwnie jest podany,
zgonie z danymi podanymi w tej teorii
gdyby istnial czar ktory wymagalby spalenia 39 pkt many
i gdybysmy na 0 mlvl uzyli go 20 razy to do mlvl liczylo by sie tylko 20 pkt z kazdego uzycia czaru
czyli zamiast 780 pkt many do osiagniecia mlvl zostalo by wziete pod uwage tylko 400, troche to dziwne
nie sprawdzalem czy tak jest rzeczywiscie ale moze kiedys robie test do 1 mlvl
jesli rzeczywiscie tak jest to dobra rada - uzywac tylko czarow ktore maja parzysta liczbe dziesiatek many (20, 40, 60, 80 ... itd)

odnosnie dista
tutaj jestem sklonny sie zgodzic z autorem
sam zauwazylem ze trening na 45 zajmuje wiecej czasu niz expowanie na awans 46 w discie
male zastrzezenie co do stwierdzenia ze nie ma stalej liczby do awansu
wydaje mi sie ze jest stala wartosc tylko zalezna od ilosci trafien - nietrafien
kalkulatory podaja zapewne ilosc maksymalna w przypadku kiedy wszystkie hity sa liczone jako chmurki
i dlatego czas treningu moglby sie roznic
i tlumaczylo by to takze dlaczego po takim samym czasie treningu pall ma wyzszy skill dista niz knight w zwarciu
i mozna by takze pokusic sie o stwierdzenie ze lepiej expowac niz trenowac pallem bo czas awansu moze sie roznic ok 20 - 30% a ile expa wtedy zdobyc mozna
__________________
MayGyver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2004, 23:51   #3
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 33

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Interesuje mnie ten fragment:
Cytuj:
5 Publikacje
Ricochet, wykonał kalkulator skilli ,Skill Oracle, bazujący na naszych formułach. Jako że nie mamy strony internetowej, opublikujemy go na stronie domowej Ricocheta oraz na WoT najszybciej jak to będzie możłiwe.
Mianowicie, skąd można dostac ów kalkulator ??
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 02:58   #4
Cainghorn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Troche mi sie dzisiaj nudzilo/lagi sa, i w oparciu o podane w teorii dane zaczalem robic tabele awansu w skillach melee dla poszczegolnych profesji (na razie gotowe sa skille knighta od 10 do 100, pozniej skoncze reszte, moze jeszcze tabele mlvlu). Oto link: http://members.lycos.co.uk/cainghorn/texty/skills.txt
Troche topornie to sie robi korzystajac z notepada i kalkulatora

Edit: Dolaczylem juz skille palka i sorca

Edit2: Ogolne wzory na skille wedlug tej teorii sa takie:
*Melee (Axe/Club/Sword):

t=a^(x-11)*(5/3), gdzie:

t = czas w minutach na awans z poprzedniego skilla
a = wspolczynik (1,1 dla rycerza; 1,2 dla palka; 2 dla sorca; 1,8 dla druida)
x = skill na jaki chcemy awansowac

na przyklad: dla awansu rycerzem ze skilla 39 na 40 potrzeba: t=1,1^(40-11)*(5/3)=~26 minut

*Fist fighting

t=a^(x-11)*(5/3), gdzie:

t = czas
a = wspolczynnik (1,1 dla rycerza; 1,2 dla palka; 1,5 dla sorca i druida)
x = skill na jaki awansujemy

*Shielding

t=a^(x-11)*(5/3)

tutaj podam tylko wspolczynnik (1,1 dla rycerza i palka; 1,5 dla sorca i druida)

*Mlvl
(przy zalozeniu ze postac nie ma i nie miala promocji, korzysta tylko z naturalnie zregenerowanej many i spala mane uzywajac czarow zuzywajacych wielokrotnosc 20 many)

t=a^(x-1)*(400/z)

t = czas w minutach
a = dla knighta 3; dla palka 1,4; dla sorca i druida 1,1
x = wymarzony mlvl
z = dla knighta 5; dla palka 7,5; dla sorca i druida 10
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 06:53   #5
Volficzek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 07 2004

Posty: 29
Volficzek ma numer GG 1775899
Domyślny

Z tego co wiem to kaukulatorki na tej stronie sa podane według tych formuł...

www.chojrak.host.sk/tibia/index.php

Spoko nie ma trojanów anie innych pierduł... strona kolegi i nie chce mu sie jej już robić
__________________
:: Life is nothing without friends...
Volficzek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 10:55   #6
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 35
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Po przeczytaniu tego artykułu(b.ciekawy), przypomniała mi się pewna historia z miom Pallkiem w roli głównej. Otórz wychodze z rook i ide se potrenić na Trolach. Awans z 10 na 11 lv w discie nastąpił po CZTERECH rzótach spearem.(wszystkie w tarcze).
Artykuł podsunoł mi myśl, że ilość potrzebnych rzótów jest losowa dla każdej postaci i poziomu(w pewnych granicach). Np dla lv 11 w przedziale 4-30.

P.S
Jak poprawnie pisze się rzót, bo nie mogłem znaleść słównika.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 14:19   #7
Externus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 31

Posty: 167
Externus ma numer GG 7295742
Domyślny

w sumie ten fragment dotyczacy treningu pallkiem ma troche sensu... zawsze sie zastanawialem czemu tak ciezko mi wsoczyc na poczatkowe pkt. dista zara zpo wyjsciu z rooka (10 na 11, 11 na 12 itd.) i czego pozniej zamiast coraz wolniej jest coraz szybciej... po prostu przy tak malych skillach jak 10, 11 itp. trafienie nastepuje tak zadko ze prawie kazdy rzut liczy sie za 1 a przy skillu 16 zwieksza sie szansa trafienia wiec czesciej zyskujemy trafienie za 2.
__________________
Jak wam się nudzi to możecie mi napisać notke
Externus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 18:44   #8
Froggerr
Użytkownik Forum
 
Froggerr's Avatar
 
Data dołączenia: 01 04 2004
Lokacja: Stolica
Wiek: 35

Posty: 84
Froggerr ma numer GG 1297372
Domyślny Popieram stanowczo post up

Cainghorn przez te twoje obliczenia matematyczne to aż mnie poproztu ponieważ jakmożna myśleć podczas wakacji , a tak na poważnie 8) jak przeczytałem twojego posta to poprostu aż mnie odebrało mowe :evil: i jeśli możesz to uprość jakoś te swoje obliczenia ponieważ one są jakby troszeńke zagmatfane ?( :| :O i oczywiśćie jakby się Tobie to udało to by były one bardziej jaśniejsze do przeczytania .
P.S Postaraj się też umieśćić czas advencowania dla sorca i druida !!
__________________
Nic do nikogo niemam ale jak mi ktoś daje - to płacze.
A może by tak + to bym się ucieszył i pobłogoslawił tego kogoś +
Froggerr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 22:41   #9
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

Co do statsów druida/sorca - nie można powiedzieć, że jakiś sorc/druid kłamie jeśli np powie, że ma 30 sword, czy coś takiego to jest teoretycznie możliwe ACZKOLWIEK ciężkie. Zapominacie bowiem, że da się od samiutkiego początku trenować swojego przyszłego sorca/druida w rookgardzie i to tak, żeby jak najmniej expa dostawać, a jak najwięcej skilli - bo szybkość awansu dla no vocation jest nawet nawet - a już zdecydowanie da się zrobić lepsze skille niż po wyjściu z rooka - np mój druid tuż po wyjściu z rooka miał 21 sword - na 8 lvl many nie spalił nic, a sword miał taki (tylko 21, bo to uhmaker - wcześniej się nim po prostu bawiłem w rookgardzie , a i to wcale nie tak strasznie długo)Adv pallka - znajomy - skończył co prawda już grę jakiś czas temu, ale skończył z 88 dista na 68 lvl, mówił, że ocenia mniej więcej czas awansu po tym ile expa zdobywa rzucając speary na full def. I mylił się przy tym o max 10-20k przy tych większych statsach.
Jako, że gramy na calmerze - więc mamy tylko potworki do dyspozycji. Drugi znajomy ma pallka na 80+ lvl i skille podobne - cos kolo 86-87. MNIEJ WIĘCEJ jest tak, że łażąc z spearami na full def awans jest początkowo (gdzieś do 70-75, moze 77) dokładnie raz na lvl (albo około - hunty i te sprawy ), natomiast awans dla palladyna nie trenującego, albo prawie wogóle nie trenującego - jest raz na 2-3 lvle, przy tych wyższych - nawet powoli bardziej 3 i 4.


Adv knighta - że tak powiem - to moja domena ^^. Zauważyłem, że przy użyciu dwuręcznej broni (konkretnie gsa ) szybciej rośnie skill w broni, niż przy używaniu jednoręcznej. Widzę trzy wytłumaczenia możliwe:
1) - bronie dwuręczne mają jakiś bonus do przyrostu umiejętności
2) - trafienia do krwi mają większą wagę, niż chmurki itp
3) - ilość robionych obrażeń robi różnicę (w sensie - walnę knife na full def za ile? a gsem na full atk za ile? - o tą różnicę mi chodzi)

Różnicę może też robić rodzaj przeciwnika - na trollach choćbym chciał, to mi shielding nie przyrośnie na 99% - raz tak czekałem z 42 na 43 przez mniej więcej 8 godzin na awans - zachowując inne reguły - i nie wzrósł - wkurzyłem się, zmieniłem na rotwormy - i awans był szybko (wtedy sobie stworzyłem teorię o "agresywności" stwora - i im bardziej agresywny - czyli więcej robi, tym lepiej na nim trenować, bo szybciej skille skaczą). Do dziś z tego korzystam - zdało egzamin na trollach, rotwormach, minotaurach, orc warriorach i war wolfach. Celowo pominąłem dwarfy, bo wg mnie one są badziewne - ale widziałem rycerzy (np Uraken - z 84 sword), który trenowali wyłącznie na dwarfach. Nie wiem więc jak je zaliczać.


Aha - i jeszcze dwie ciekawostki

1) do pewnego poziomu skilla knight może wogóle nic nie zadawać, ani nie obrywać - albo prawie nic, a wolniej, bo wolniej, ale awans dostanie, natomiast od jakichś 30 w broni - już nie da się tak. (to nie jest pewne - po prostu - kiedyś w "młodości" trenowałem na trollach - i było tak, że najpierw ja nie zadawałem i nie dostawałem obrażeń, a skille rosły i tak, a potem i ja nie zadawałem i one mi nie zadawały, a skille przestały wogóle rosnąć)
2) - wiąże się z tym co up - na początku można nie wyciągnąć z wody ani jednej ryby, a fishing i tak wzrośnie - i tak przez kilka conajmniej skilli. Potem jednak wyciagniete ryby maja znaczenie
(dwoma charami mam po 66 fishinga, zdobyte totalnie bez makro)

chyba narazie tyle - a swoją drogą - bardzo ciekawe posty sporo nowych rzeczy się dowiedziałem
Ikar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2004, 23:49   #10
Cainghorn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Re: Frogger

Bardziej tych wzorow juz uproscic raczej sie nie da I nie wiem co ty w nich widzisz zagmatwanego, wystarczy tylko wstawic dane i policzyc, nic ponad poziom podstawowki tam nie ma. Te wzory to tylko przedstawienie w sposob matematyczny tego co bylo napisane w teorii.

Policzylem juz czasy advancow dla sorca i druida, mozna zerknac do tabeli( http://members.lycos.co.uk/cainghorn/texty/skills.txt ). Wyzszych wartosci nie liczylem, poniewaz bardzo watpliwe ze komukolwiek beda one potrzebne

Z tego co zauwazylem druid z poczatku 'znacznie' szybciej awansuje w skillach ale potem zrownuje sie z sorcem i na koniec moze byc od niego tylko jakies 2-3 skille lepszy. I trening na rooku wcale nie jest potrzebny bo pierwsze skille i tak dostaniemy szybko na mainie, a zeby zdobyc te wyzsze trzeba by na rooku spedzic dosc duzo czasu (~1000 godzin i wiecej) a to raczej sensu nie ma.

Co do wymienionych w powyzszym poscie anomalii z bronia dwureczna, pozwole sobie stwierdzic ze to nieprawda. Na jakiej podstawie wnioskujesz, ze czas treningu jest krotszy? Trenujesz gsem? Moze na niskim skillu mialoby to jako taki sens, a i to w celu sprawdzenia czy to prawda. Przy biciu potworkow nie da sie okreslic czasu samego 'treningu' bo m.in. odstepy miedzy kolejnymi potworkami sa bardzo nieregularne.
Poza tym wydaje mi sie ze gsa uzywasz na w miare wysokim skillu przy ktorym dokladny czas jest juz bardzo niepewny. Moim zdaniem zeby potwierdzic twoja teorie trzeba by porownac czas treningu dwoch knightow swiezo po rooku ze skillami sworda po 10 i jednemu dac bron jednoreczna i drugiemu dwureczna, ale tak zeby obaj spelniali warunki efektywnego treningu. Trzeba by potem policzyc ilosc hitow na nastepny skill przez jakis czas. Takie doswiadczenie by wszystko wyjasnilo

Edit: Re: Almost all
Nie rozumiem po co tworzycie jakies dziwne wlasne teorie skoro w pierwszym poscie macie podana ta 'jedynie prawdziwa' Skoro zostala przetestowana i potwierdzona przez kompetentnych ludzi a na dodatek jest spojna, elegancka i logiczna to tworzenie wlasnych bajeczek jest nie na miejscu. Zreszta w pierwszym poscie jest napisane:
Cytuj:
koniec z wszelkimi teoriami
Nic do dodania
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2004, 00:24   #11
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Trening 2 reczna bronia.
Musze sie zgodzic ze advance szybciej wskakuje jesli huntujesz z GS niz jesli stoisz i trenisz z knife.

Skille z 79 na 80 sworda wskoczyly mi w czasie bicia guardow (z GS) w krodszym czasie niz z 78 na 79 trenujac na dwarfach (lalem je sporo wiecej niz 2 razy na minute do krwi wiec problem ze nie mialem maxymalnej wydajnoci treningu nie wchodzi w rachube).

Koledzy z gildi ktozy tez maja 80+ skille potwierdzaja moje obserwacje.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2004, 00:38   #12
Cainghorn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Re: up

Przyznam, ze mnie to zaciekawilo. Postaram sie to niedlugo sprawdzic. Wyjde z rooka dwoma postaciami(knightami) i jednego bede trenil bronia jednoreczna a drugiego dwureczna. Policze ilosc hitow na advance przez kilka skilli i rozpisze ile bylo do krwi, ile na armor a ile na shield. Troche to czasu zajmie, ale jesli teoria z szybszym advancem z bronia dwureczna okaze sie prawdziwa mogloby sie to knightom przydac Za jakies pare dni raport bedzie gotowy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2004, 09:08   #13
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 39

Posty: 1,814
Stan: Niegrający
Domyślny

@Gremlin: wchodzi w grę efektywność. Jak ćwiczysz z potworkami dużo ciosów to nie tylko blood hity i chmurki, ale także ciosy na arma, przeczytaj sobie uwagę w moim temacie ;]

Nie mówię, że tak na 100% jest, ale zastanów się, czy tak rzeczywiście nie może być... ;>

Besides, artykuł ten jest naprawdę rewelacyjny. Chłopacy musieli się nieźle namęczyć, żeby to wszystko zbadać... Tak widzę, że mój poradnik o treningu może się okazać trochę przestarzały w związku z tym artykułem... :/ Ale mam nadzieję, że jeszcze go dokończą i zbadają to do końca. Trzeba rozgryźć tą Tibię ;P
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2004, 00:01   #14
Spider
Użytkownik Forum
 
Spider's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Wiek: 36

Posty: 301
Imię: Guhav
Profesja: Elder Druid
Gildia: Hades
Świat: Secura
Poziom: 181
Poziom mag.: 77
Domyślny

Zrobilem tabele many potrzebnej na mlvle zgodnie ze wzorem A2=A1*x gdzie x to ilość % dla danej profesji, A2 to ilosc many potrzebnej na określony mlvl, A1 to ilość many potrzebnej na mlvl który juz posiadamy. Ku mojemu zdziwieniu wyszło mi nieco inaczej niż stworzona na "niby" tej zasadzie tabela na tibia.de .
__________________
kthxbye.>>>KLIK!<<<
Spider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2004, 10:42   #15
Chomikvader
Użytkownik Forum
 
Chomikvader's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2004

Posty: 87
Domyślny

Swietny temat, skopiowalem wszystko sobie na pulpit do pliku BTW. nie ma jakiegos progza ktory bazuje na tych obliczeniach ?

UP: Volficzek, te kaltulatorki na stronie myla sie o okolo 30% dmg itp. Nie sa dokladne...
__________________
Rust in pieces.
Chomikvader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2004, 09:36   #16
yon
Użytkownik Forum
 
yon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2004

Posty: 115
Domyślny

nono. swietna robota. czemu nie moge znalezc tego watku w 'artykulach'?
jeszcze jedno pytanko. czy do awansu w shieldingu trzeba raz na jakis czas dostawac bloodhita? wiem za napisaliscie ze wszystko jest wliczane.
na moja intuicje (nie poparta zadnymi dowodami), mozliwe jest ze raz na x trafien trzeba dostac blood hita zeby wliczalo sie to do awansu.
dajcie znac czy badaliscie i ta kwestie?

tylko sie pytam jakby co

------------
down: raynold
intuicja intuicja (mi mowi cos odwrotnego - ale to nie ma znaczenia). pytalem sie czy ta kwestia byla badana....
i nie mysl ze zapostowalem tutaj zanim przeczytalem artykuly o treningu..
__________________
jaja przeszkadzaja kobiecie,
jaja uwlaczaja mezczyznie,
prorocy je amputowali rane zalewajac stopionym maslem
w Babilonie zdrada, kaza nosic jaja
a jaja podnosza emocje i wywoluja wojny
yon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2004, 13:39   #17
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 39

Posty: 1,814
Stan: Niegrający
Domyślny

Intuicja właściwie to mówi, że nie trzeba obrywać, żeby awansować w shieldingu. I tak właśnie jest.

Nie trzeba obrywać, żeby awansować w shieldingu!

No i zapraszam również do mojego artykułu:
Wszystko o treningu
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2004, 15:58   #18
Shyd
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Nadarzyn
Wiek: 40

Posty: 12
Domyślny

OK, poszperałem i znalazłem, w jednym z postów, Bal Ur napisał, że tabela spalania many jest na stronce http://tibia.gamigo.de/en/library/maglvl.wot (przydatne) i mam pytanie... jeżeli robie po dwa runy jednocześnie, mój MLVL rośnie dwukrotnie szybciej? Chyba tak, bo spala się 2 razy tyle many... ale upewnijcie mnie.
Shyd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2004, 20:26   #19
Oxygane
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2003
Wiek: 34

Posty: 915
Stan: Niegrający
Oxygane ma numer GG 4384632
Domyślny

Shyd troche nie rozumie twojego pytania, jesli na dany lvl potrzeba X many to nie ma znaczenia ile run naraz bedziesz robił bo i tak musisz spalić określoną liczbe many.
Oxygane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 16:30   #20
Shyd
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Nadarzyn
Wiek: 40

Posty: 12
Domyślny

Tak, właśnie o to mi chodziło Trzymając dwa runy w rękach, wypowiadając Adori gran, spalam 140 many w sumie czy 2*70... a że są paczki 20 many to jest 7*20 czy 2*3*20... w sumie jest parzysta ilość many 20,40,60... 140... ale oddzielnie jest nieparzyście, 70 i liczy się 60 Nie ważne, zagmatwane pytanie, ale prędzej czy później awansuję w tym MLVL, zorientuję się wtedy jak to jest i napiszę
Shyd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:49.


Powered by vBulletin 3