PDA

Pokaż pełną wersje : Pytanie odnośnie Rookstat.com


darushu
17-04-2007, 22:45
Witam. Chcialbym sie dowiedzieć, jaką funkcje na stronie www.rookstat.com pelni "evolution rate". z czego widze, jest to ilosc expa/dzien. Moze jakas srednia.
Tylko w jaki sposob to dziala, ze jeden gracz ma od np. 16april do 30april, a inna od 3may do 6november?
Poprostu: jak to jest liczone, i w jaki sposób, kiedy konczy sie data w evolution rate, a kiedy zaczyna (bo to mnie myli w liczeniu sredniej expa/dzien, dlatego juz niejestem pewien niczego)

Od kilku dni niemoge tego pojac, wiec wkoncu zwracam sie do Was :)
Nieznalazlem tego w FAQ'u - by Vial Dlatego pozwalam sobie umiescic nowy temat.

Pan Klocek
17-04-2007, 23:19
Postaram się to wyjaśnić jak najprościej.

Jest to "teoretyczny" rekord doświadczenia który jest liczony w następujący sposób. Skrypt rejestruje awans na poziom danej postaci, np mój na 44 poziom. Następnie "widzi", że po 2 dniach mój lvl wynosi już 45. Na poziom potrzebowałem 90400 doświadczenia, czyli "teoretycznie" wbiłem 45200 expa w ciągu jednego dnia.
Tak to jest właśnie liczone.

Edit
Zaraz pewnie będzie ktoś pytał:
"a ja wbiłem raz 30k i nie ma mnie na liście"
Odpowiadam, jest to całkiem logiczne. Wbiłeś 30k jednego dnia, później zrobiłeś sobie 7 dni przerwy a następnie dobiłeś lvl. Czyli cały twój przyrost jest dzielony przez 7, czyli według skryptu twoj przyrost wynosi 5k (powiedzmy 35k na lvl, 7 dni to duziłeś 35/7=5).

Czaicie? :D

darushu
17-04-2007, 23:28
Postaram się to wyjaśnić jak najprościej.

Jest to "teoretyczny" rekord doświadczenia który jest liczony w następujący sposób. Skrypt rejestruje awans na poziom danej postaci, np mój na 44 poziom. Następnie "widzi", że po 2 dniach mój lvl wynosi już 45. Na poziom potrzebowałem 90400 doświadczenia, czyli "teoretycznie" wbiłem 45200 expa w ciągu jednego dnia.
Tak to jest właśnie liczone.

Edit
Zaraz pewnie będzie ktoś pytał:
"a ja wbiłem raz 30k i nie ma mnie na liście"
Odpowiadam, jest to całkiem logiczne. Wbiłeś 30k jednego dnia, później zrobiłeś sobie 7 dni przerwy a następnie dobiłeś lvl. Czyli cały twój przyrost jest dzielony przez 7, czyli według skryptu twoj przyrost wynosi 5k (powiedzmy 35k na lvl, 7 dni to duziłeś 35/7=5).

Czaicie? :D

czaimy, czaimy.
I dziekujemy Panie Klocku :]
Poniekad twierdze, ze dostalem odp. na moje pytanie, i niesadze zeby ktos wiecej cos madrego napisal.
Dlatego: Temat do zamkniecia.

Pozdrawiam