PDA

Pokaż pełną wersje : Nowy dzial + wyzwanie dla grafikow


Gimlos
02-11-2004, 12:58
Nie bede pisal przydlugawego wstepu o tym ze strona sie rozwija , mamy coraz wiecej userow itp. itd. , przejde od razu do rzeczy http://tibia.pl/forum/images/smilies/wink.gif

Otoz na forum i stronie powstanie nowy dzial Gazeta Tibijska ( nazwa moze sie jeszcze zmienic http://tibia.pl/forum/images/smilies/wink.gif ) . Bedzie to dzial w ktorym pisac beda mogly tylko uprawnione osoby ( czyt. modowie ) , beda umieszczane tam newsy ze swiata ( swiatow ) tibii, jak wojny, wywiady z najslawniejszymi graczami, krotko mowiac , rzeczy ktore zazwyczaj znajduja sie w codziennych gazetach . Dzial bedzie podzielony na ~30 suboforow, osobne subforum dla kazdego serwera.
Jezeli pojawi sie grupka stalych "dziennikarzy" to dostana oni prawa do pisania tematow w tym dziale, ale na to trzeba bedzie solidnie zapracowac http://tibia.pl/forum/images/smilies/wink.gif
Chce napisac artykul dla gazetki na tibia.pl, jak to zrobic?
Nic prostszego, przesylasz gotowy artykul ktoremus z moderatorow, ten po oczyszczeniu go z ew. bledow ortograficznych czy wulgaryzmow decyduje czy nadaje sie do umieszczenia na stronie. Wymagane jest zrodlo na podstawie ktorego piszesz artykul .
Chce zostac "dziennikarzem" tibia.pl, i miec prawo do pisania tematow w dziale gazetki, co musze zrobic?
Jezeli przeslesz duzo tekstow do gazetki, i beda one umieszczone na stronie ( czyli beda na odpowiednio wysokim poziomie ) to kto wie, moze juz niedlugo dostaniesz nominacje na newsmana tibia.pl http://tibia.pl/forum/images/smilies/smile.gif

Nie zrazaj sie jezeli twoj tekst nie zostanie umieszczony na stronie, moze akurat ten nastepny tam sie znajdzie.

Wszelkie teksty umieszczane w tym dziale przez modow beda podpisane nickiem tego ktory napisal i przyslal artykul.

P.s
Prosimy nie przeprowadzac wywiadow w imieniu tibia.pl , maja do tego prawo tylko moderatorzy i stali korenspondenci ( ktorzy, mam nadzieje, niedlugo sie pojawia )



A teraz druga czesc newsa :
Jako ze strona sie rozwija ( blablablabla... ) , byc moze zdecydujemy sie na sprzedaz koszulek i/lub kubkow zwiazanych z tibia.pl. Utalentowani graficy moga skladac swoje propozycje Tu (http://tibia.pl/forum/showthread.php?p=160636#post160636) , najlepsze z nich beda umieszczone na naszych kubkach i koszulkach, a chyba nie ma wiekszej nagrody dla takiego artysty, by spotkac na ulicy kogos ze "swoja" koszulka czy zobaczyc kogos pijacego z kubka na ktorym widnieje twoja praca. Liczymy na was http://tibia.pl/forum/images/smilies/smile.gif

Shinjix
02-11-2004, 13:03
Dobry pomysł. tego tu właśnie brakowało ;]

Zagan
02-11-2004, 13:07
Fajnie, że zespół Tibia.pl nie siedzi z założonymi rękoma tylko wysówa wciąż nowe pomysły. Pomysł dobry, na dużą skale, jeśli sie uda to będzie QL :)

Manorus
02-11-2004, 13:10
Hmm...ciekawe, czy ktoś przeprowadzi wywiad z Bubble... ;)

Esseath_Evelienn
02-11-2004, 13:25
Hardy krasnal :) Dobry pomysl Kuba&Rest.

Dr.Unknown
02-11-2004, 13:30
Chętnie spróbuje swoich sił w gazecie(tę graficzną część już zrobiłem:P)

roland
02-11-2004, 13:52
Po pierwsze Szczecin rulez!!!!
Po drugie pisać to ty gimli nie umiesz:) I sam musisz to przyznać
Po trzecie komercjalizacja??
Po czwarte, którzy z modków są odpowiedzialni za gazetkę(wszcy chyba nie?)?

Hekmet
02-11-2004, 13:53
pomysl jest b dobry a koszulke kupie napewno :) licze ze wybierzecie cos dobrego aha no i aby byly tez foto w gazetce :)) oczywiscie ja bede tez sie staral na swiecie Eternia ale jak dotad jak probowalem pogadac z niektorymi to mowili zamknij sie alb ocos takiego bo mowilem ze jestem knight maly na 15 lvl :(
mam jeszcze pytanko w jaki spokob mam sie dowiedziec kto jest modkiem i jak sie z nim skontaktowac?

Ashlon
02-11-2004, 13:55
@UP : Ale jesli ktos huntuje albo jest zajety, a meczysz go, to trudno, zeby cos innego powiedzial ;). Pod nickiem moda pisze "moderator"....Wystarczy wyslac mu PW.

@Topic : A kiedy dokladnie powstanie ta "gazetka"?

brat shadow mario
02-11-2004, 13:58
tak okolo kiedy powstanie ta gazeta ze bedzie mozna ja ogladac??????????????????

Gimlos
02-11-2004, 13:58
Po pierwsze Szczecin rulez!!!!
Po drugie pisać to ty gimli nie umiesz:) I sam musisz to przyznać
Po trzecie komercjalizacja??
Po czwarte, którzy z modków są odpowiedzialni za gazetkę(wszcy chyba nie?)? lol? dlaczego pisac nie umiem? pomijajac to ze nie uzywam polskich liter , co wg. mnie bledem nie jest
komercjalizacja? nie, po prostu dostalismy sygnal ze sporo osob z checia kupiloby taki gadzet, wiec wyszlismy naprzeciw ich oczekiwan ;)
odpowiedzialny za gazetke jestem na pewno ja, co do reszty to zostanie jeszcze ustalone :)

roland
02-11-2004, 14:02
Bo takie "nie polskie" posty strasznie ciężko się czyta...

Shardzik
02-11-2004, 14:04
hehehe, nawet dobry pomysł, ale tzw."wywjady" ze znanymi osobistościami, to dość śmieszny pomysł ;)

Gimlos
02-11-2004, 14:06
ogolnie w internecie nie pisanie polskich liter zazwyczaj nie jest uwazane za blad, dla mnie osobiscie nierobi roznicy czy ktos napisal z polskimi literami czy bez, nawet tego nie zauwazam.
hehehe, nawet dobry pomysł, ale tzw."wywjady" ze znanymi osobistościami, to dość śmieszny pomysł czemu smieszny:)?

Harnaś
02-11-2004, 14:18
Super że powstanie gazetka dzieki temu mozna bedzi kilk i jusz wiesz co sie dzieje wszędzie a te wywiady... o tak. A koszulki :)

Rahim
02-11-2004, 14:29
Mamo, Ja Chce ZostaĆ Dziennikarzem :D

Shin Chan
02-11-2004, 14:32
przeciez to bedzie to samo co artykuly tak mi sie wydaje.
Ale z Pomysl z Bordami dla poszczegolnych serverow nie jest zly.

Po za tym nigdy nie kupie koszulki z Tibia I tak juz sie ukrywam z tymnalogiem
macie cos takiego ze wyjdziecice na pole do kolegow a oni

" Aaaa wkoncu zeszedl z kompa , co tam w tibi zabiles kogos " bo ja mam.
Jeszcze jak bym wydzel w koszulce tibia pl to chyba zlinczowali by mnie.

Gimlos
02-11-2004, 14:35
przeciez to bedzie to samo co artykuly tak mi sie wydaje.
Ale z Pomysl z Bordami dla poszczegolnych serverow nie jest zly.

Po za tym nigdy nie kupie koszulki z Tibia I tak juz sie ukrywam z tymnalogiem
macie cos takiego ze wyjdziecice na pole do kolegow a oni

" Aaaa wkoncu zeszedl z kompa , co tam w tibi zabiles kogos " bo ja mam.
Jeszcze jak bym wydzel w koszulce tibia pl to chyba zlinczowali by mnie.przeczytaj jeszcze raz newsa, porownaj to z artykulami, i wroc...
Gratuluje kolegow ^^

Catrishia
02-11-2004, 14:48
Dobry pomysl z ta gazetka. Mam nadzieje, ze powstanie juz niedlugo. Bardzo chetnie pomoge w dostarczaniu newsów z Galany.

Behemut
02-11-2004, 14:57
Zamiast pisac rzeczy typu: "Ja chce/musze zostac dziennikazem w tej gazetce..." to wezcie sie do roboty i robcie te wywiady jak sie spodoba modkom to was przyjma :P

A teraz na temat:
mam pomysl ale nie wiem czy sie przyjmie...
mozna wrocic do systemu oceniania, ale tylko w tym dziale tzn. ze jak ktos by zrobil wywiad z jakims slawnym playerem na danym swiecie to zeby mogl go wkleic, a inni by go ocenili i w ten sposob sami bysmy wybrali dziennikazy na poszczegolnych swiatach.
System oceniania... hmmm mozna by zrobic jakies glosowanie/propozycje lub cos w tym stylu... moja propozycja to np oceny powiedzmy ze w skali od 1 do 10 (nie od 1 do 6 bo sie ze szkola kojazy :D)

Sory ze troche niezrozumiale pisze ale jestem w szkole :( i nie mam zabardzo jak...
Niech szef tego dzialu przemysli to i prosze o odpowiedz :D

Rankor
02-11-2004, 15:01
Hmm jednak mysle ze lepszym rozwiazaniem byloby zrobienie dzialu "Swiaty"
i tak jak w dziale "Handel" na poczatku nazwy topica umiescic nazwe serwera

Gangrel
02-11-2004, 15:05
Hmmm, dzieki temu forum bedzie duzo ciekawsze. Nie wiem tylko czy Starczy odpowiednich ludzi do odpowiednich swiatów, sam moze cos napisze o Isarze:)

Hegemmon
02-11-2004, 15:16
Po trzecie komercjalizacja??
Chyba żartujesz. Nie komercializacja tylko raczej popularyzacja serwisu. W którąś stronę się trzeba rozwinąć i zaoferować więcej niż konkurencja ^.-
Odnośnie gazetki.. to może być to całkiem niezły pomysł o ile znajdzie się na tyle dużo osób aby zawsze coś nowego było w wydaniu ^.-
Może i ja coś skrobnę ^.-
P.S. Postujcie, postujcie. Ja i tak niepotrzebne posty potem skasuje i srogo ukarze ^.-

By$iu
02-11-2004, 15:42
Ja pier.dziele, ale tibie.pl zasuwa w rozwoju. Gratulacje, ciekawe kiedy ów dział powstanie.

ghiron
02-11-2004, 15:48
Spokczko :)
Ja oferuje pomoc na Mytherze
Co do koszulek i kubków to ja raczej nie kupie ;)
Sorka ale taka prawda koszulka bedzie koło 20 zeta a to już jest troche do nowego pacca ;)
Już mam pomysł na 1 artykuł ;) Biore się za skrobanie :P

Scream
02-11-2004, 15:53
pomysl swietny, ale na niektorych swiatach bedzie problem ze znalezieniem osob ktore mogly by pisac artykuly do gazetki.

Harnaś
02-11-2004, 15:58
Postanowiłem sie tym zając na poważnie i jusz mam przygotowany wywiad.
Ludzie nie czekajcie tylko szykować palce i pisać. :)

PiXik
02-11-2004, 16:29
świeże i fajne pomysły macie konkurencja też nie śpi:)
Gazetka jest spoko pomysłem myśle że koszulki też:)
pps.Ciekawe ile zroi się nieprawdziwych wywiadów z bubble hahaha:)

sesaj
02-11-2004, 16:33
Mnie osobiscie bardzo ciekawi jedno, jak to bedzie wygladac:)
Naprawde swietny pomysl:) Rowniez wyzwanie dla nowych modkow;)

Viperiusz
02-11-2004, 16:44
POMYSŁ POPROSTU SUPER!!!!Długo czekałem na cos takiego , nareszcie informacje z tibi nie bedą się mieszać! :)
Mam nadzeję ,ze ten pomysł wypali , więc wiernie kibicuje temu pomysłowi ,
i nie wykluczone ze przesle raz za czas jakies informacje z Eterni...:)

blejz
02-11-2004, 16:45
Nic prostszego, przesylasz gotowy artykul ktoremus z moderatorow, ten po oczyszczeniu go z ew. bledow ortograficznych czy wulgaryzmow decyduje czy nadaje sie do umieszczenia na stronie.
haha, dobre! modki maja usuwac bledy z tekstow ;DDDD moze najpierw niech zajma sie swoimi tekstami i swoja ortografia? bo z tym czesto slabo ... no doprawdy, przesmieszni jestescie ;DD

Adaras
02-11-2004, 16:46
Hm..Pomysł ciekawy. =]
Polskie tibia.news ? =P
Kto wie, może coś skrobnę.

Question:
Mam rozumieć, że CAŁA gazetka będzie w j. polskim?

Jacoo
02-11-2004, 16:48
@ up :
nie jestesmy polakami ale bedziemy pisac po portugalsku (br?)

Gimlos
02-11-2004, 16:50
haha, dobre! modki maja usuwac bledy z tekstow ;DDDD moze najpierw niech zajma sie swoimi tekstami i swoja ortografia? bo z tym czesto slabo ... no doprawdy, przesmieszni jestescie ;DD Doprawdy, wydaje mi sie ze moja ortografia jest conajmniej bdb, blad zdarzy mi sie bardzo rzadko, no chyba ze ty tez jestes milosnikiem polskich liter
p.s spojrzalem na twoj post, nie jestes :p
Question:
Mam rozumieć, że CAŁA gazetka będzie w j. polskim?
poki nie bedzie angielskiej wersji strony to raczej tak =)

Adaras
02-11-2004, 16:54
moze najpierw niech zajma sie swoimi tekstami i swoja ortografia? bo z tym czesto slabo ...
Jestem na tym forum dość długo i jak narazie nie widziałem wielu błędów u moderatorów. Jeżeli się jakiś zdarzy, to oczywiście katastrofa, potop, powódź, trzęsienie ziemi, terroryzm, WTC, kalashnikov i koniec świata. Najlepiej strzelić sobie w łeb.

Shardzik
02-11-2004, 16:58
@Gimlos
Bo..tak, nie wyobrażam sobie, jak mogą wyglądać wywiady, np:
Gimli_Dżornalist:Panie, Znana_Osobistość dlaczego pan tak szybko zdobywa levele?
Znana_Osobistość:Gra się po 24h....
G_D:Dziękuję za rozmowę
Z_O:Ja również

Right?? ;)

mysiupysu
02-11-2004, 17:02
Sporo było już pytań apropo tego kiedy ten dział powstanie wieć prosze niech ktoś wreszcie odpowie bo nie wiem czy już zaczynać pisaź coś o dan00bce :p

roland
02-11-2004, 17:27
Skoro mam nie pisać w imieniu tibia.pl, mogę tak zacząć wywiad
-Witam piszę DLA tibia.pl?
Nie piszę w imieniu tylko do:P

Gimlos
02-11-2004, 17:30
@Gimlos
Bo..tak, nie wyobrażam sobie, jak mogą wyglądać wywiady, np:
Gimli_Dżornalist:Panie, Znana_Osobistość dlaczego pan tak szybko zdobywa levele?
Znana_Osobistość:Gra się po 24h....
G_D:Dziękuję za rozmowę
Z_O:Ja również

Right?? ;) no coz, jesli zadaje sie glupie pytania i nie jest sie dociekliwym to na pewno tak wlasnie rozmowa wyglada . ale mozna ja przeprowadzic ciekawiej . dobrym przykladem jest wywiad makolo, ktory kiedy matkus stworzy dzial gazety bedziecie mogli prawdopodobnie tam zobaczyc

Bambuko
02-11-2004, 18:28
Nic prostszego, przesylasz gotowy artykul ktoremus z moderatorow, ten po oczyszczeniu go z ew. bledow ortograficznych czy wulgaryzmow decyduje czy nadaje sie do umieszczenia na stronie. haha, dobre! modki maja usuwac bledy z tekstow ;DDDD moze najpierw niech zajma sie swoimi tekstami i swoja ortografia? bo z tym czesto slabo ... no doprawdy, przesmieszni jestescie ;DD
Powiem więcej, jeśli modkowie mają wszystko poprawiać to będą wam przysyłać nawet ciekawe artykuły, ale napisane po polskiemu i z dopiskiem "aha noo spieszyyło mnie sie ale wy i tak macie to chyba poprawiadz tak?".

szoz
02-11-2004, 18:40
Dobry pomysł z tym działem ;)
Ronald do roboty , harmonia czeka http://www.tibia.pl/forum/images/smilies/cool.gif

@Dr.Unknown
plz zmień obraz w podpisie bo to naprawde w****ia jak ten napis do złudzenia przypomina SZOZupak

Grathan
02-11-2004, 19:38
Dobry pomysl z tą gazetą i wywiadami B) Ale czy odpali ?Mysle ze tak chociaz zalezy z kim sie gada xD Jeden ci powie Spier***** a inny chętnie udzieli odpowiedzi :) mnie mozecie "przesluchiwac" tylko nabije lvlq :baby:

]v[ichal
02-11-2004, 20:04
Jak dla mnie bomba , tylko trzeba to dokladnie rozplanowac...jakies działy (wojny,newsy etc.) .

Bartas mag
02-11-2004, 20:42
COOL musze mieć taka koszulkę i kubek (bende szpanował przed klasą hihih) ale pomysl cool tylko jak zdobyć koszulkę :tongue:

Makolo
02-11-2004, 21:15
Wy tu gadu gadu, a ja się wziołem do roboty . Jeden artykuł napisany i bede sie zabierać za drugi :]

matecki
02-11-2004, 21:52
Wow ... nienawidzę tibia.pl, ale chyba mogę kilka wywiadów i reportaży z Solery porobić :D już szykuję sobie wywiad z Javadu - vice-liderem DOL :]

Piecyk11
02-11-2004, 22:05
Hmm.. tak jak większości czytelników pomysł na gazetkę bardzo mi się podoba(nie tyle na samą gazetkę co na wywiady- o ile bedą prawdziwe), ale bardziej interesuje mnie ten konkurs z koszulkami. Z tego co zrozumiałem mamy wam wysyłac grafiki stworzone przez nas na kompie?? Czy grafiki znalezione przez nas i nadające sie do umieszczenia na koszulce?? Czy wysyłania pocztą gotowych projektów( teraz zastanawiam się czy prowadzicie korespondęcje listowną :D)?? Bardzo bym prosił o odp.

dam007
02-11-2004, 22:13
Dobra, to ja już zamawiam kubek :D Do gazetki raczej nie napisze (może jedynie z gościem, który od 11lv siedzi na DSach :P) ale chętnie sobie poczytam. Możnaby też przygotować wersję gazetopodobną, wydawaną np. co tydzień lub miesiąc, w której znajdowałyby się najważniejsze informacje ze świata Tibi.

Cymcymek
03-11-2004, 07:02
! ! ! !
Bardzo dobry pomysl :).
Spodobala mi sie ta propozycja... widze ze duzo sie zmienia na tibia.pl.
Gratuluje :)

A co do gazetki to mozliwe ze uda mi sie cos wyskrobac http://tibia.pl/forum/images/smilies/biggrin.gif


<Edit by Vanessa>
Edytuj posty :).

Catrishia
03-11-2004, 12:07
No dobra, ale czy ktorys z moderatorow jest w stanie powiedziec kiedy ta gazetka powstanie???

gorgi
03-11-2004, 16:25
Ok dałem już jeden wywiad , maybe one more?! A i no właśnie kiedy powstanie wreszcie te forum?

Galnor
03-11-2004, 18:45
Nie no super...Wysłałem 35 godzin temu artykuł do Gimiliego a on mi nawet nie odpisał...chyba wyśledo iinnego modka bo nigdy sie nie doczekam...

Stu
03-11-2004, 19:11
Robi sie coraz ciekawiej:) I mam w związku z tym pytanie (przejrzałem wątek ale jeszcze ono nie padło): czy w gazecie będzie możliwe zamieszczanie niektórych artykułów tudzież wywiadów z Tibianews? Zdarzało mi się pare razy stamtąd brać różne rzeczy (nawet na to forum), i wiem że Excessus jak go ładnie poprosić nie stwarza żadnych problemów, a nawet patrzy przychylnie byle zaznaczyć że to pochodzi z tibianews.net... I czy zrobicie na forum jakiś osobny dział z sugestiami co do gazety, czy zamieszczać je tu? Chociaż już teraz jest tu mały bajzel...

Pozdrawiam.

lolik
03-11-2004, 19:24
Ja chętnie moge pisać dla gazety. Mam w tym doświadczenie redaguje gazetkę szkolną. :D

Gimlos
03-11-2004, 21:40
Nie no super...Wysłałem 35 godzin temu artykuł do Gimiliego a on mi nawet nie odpisał...chyba wyśledo iinnego modka bo nigdy sie nie doczekam... na artykuly ktore nie maja szans sie ukazac nie odpisuje~
@stu
mamy pozwolenie na tlumaczenie i zamieszczanie artykulow/wywiadow z tibianews na naszej stronie

Rychu
04-11-2004, 07:27
Dal mnie to bardzo fajny pomysł sam juz wysłałem jeden artykuł do Vanessy
mam nadziejee ze go wrzuca na farum ;) A jak nie to mam juz pomysl na nastepny artykuł
:D :D

Cz@rny
04-11-2004, 08:35
Bardzo mi się podoba pomysł z gazetką ;) Myslę, że pomoże on wyjaśnić niektóre plotki, które chodzą na każdym z Tibijskich światów :)

Gratulacje za pomysł !

Chaosu
04-11-2004, 09:09
Już wcześniej myślałem o koszulce z motywem z Tibii, chciałbym mieć na plecach wielki napis 'br?' zwykłą czcionką : )

xozopij
04-11-2004, 13:43
super cieszę się, że nareszciekażdy serv będzie miałwłasne forum

marcinmisztal4
04-11-2004, 15:42
Nie no dla mnie pomysł jest bomba tylko mam pytanko ????

Jak macie zamiar rozprowadzic te kubki czy koszulki po całej polsce i kiedy je wprowadzicie jak juz bo ja bym chetnie kupil po kilkanascie kompletow kubkow czy szafe koszulek :D .
A i jak bedziecie je sprzedawac tylko w niektorych miastach prosze o Iławe (na mazurach) lub olsztyn :)

szoz
04-11-2004, 15:53
@ up
Wyobrażasz sobie sklepiej w centrum miasta z koszulkami i kubkami z tibii ? http://www.tibia.pl/forum/images/smilies/tongue2.gif

A jeślu już mają zrobić to Białystok plz !

Matfiej
04-11-2004, 15:58
@up Sprzedaż pewnie będzie wysyłkowa, więc nie gorączkujcie się, będzie można pewnie kupić wszędzie gdzie listonosz dochodzi.

Averus
04-11-2004, 21:04
Usuniete. Usuniete. Usuniete.

Dan the Automator
04-11-2004, 23:10
Ja już napisałem artyikuł, ale wysłalem go Dobo, to źle?
Lepiej do Gimliego. Ja *narazie* się tym nie zajmuję.

Masakratornik
05-11-2004, 13:26
Nom niebardzo chce mi sie czytac wszystkie komentarze ale część napewno przeczytałem i według mnie nalepsze z tego bedzie to,że bedą wywiady o ile będą :/ bo to bardzo ciekawy pomysł a ja tylko czekam na kubeczek bo by mi sie bardzo taki przydał :P ok to na tyle i pamiętajcie pisać pisaći jeszcze raz PISAĆ bo ja na to czasu niemam :p choruje na tibie i wole grać niz gadac :) powodzenia i miłej gry ..
Masakratornik Libera 31 knight 5 mlvl skille 70/69 i rosną ::D

Thamhed
20-12-2004, 13:44
Gazetka w sumie to fajna rzecz.
ALE CZEMU TAM NIE MA NIC O AZURZE :wiking: :glupek: