Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Ptakuba

Notki

Oceń

Magiczne bestie i im podobne - wykład pierwszy: smoki

Napisane 28-10-2007 21:13 przez Ptakuba
Aktualizowano 30-10-2007 15:36 przez Ptakuba
Zainspirowany wykładami magicznymi Dwimenora, pozwoliłem sobie założyć podobny ciąg wykładów, prawdopodobnie będę z nim współpracował, o ile się zgodzi.
Mam nadzieję, że będzie mi się chciało to ciągnąć...

Tak więc zacznę od moich ulubionych, ukochanych - smoków.
Te słodkie zwierzątka... no dobrze, bez rozczuleń - te bestie wbrew powszechnej opinii gadami nie są. Należą do osobnej gromady smokopodobnych (niestety, nikt nie wymyślił lepszej nazwy), do której zaliczają się również gryfy i im podobne. Mają bowiem cztery łapy, a do tego skrzydła. Zawężmy trochę tematykę i zajmijmy się tylko tym, co naprawdę jest smokiem. Smoki więc możemy podzielić na kilka rodzin, czyli:
-ogniste - potrafią ziać ogniem, i to jest właśnie ich specjalność
-magiczne - zwykle posługują się magią, choć mogą też używać innych umiejętności, więc ognisty oddech też większości nie sprawia wielkiego problemu
-kolczaste - nie potrafią ziać ogniem ani używać magii, zaś ich całe ciało pokrywają ostre kolce, które w zwarciu są śmiertelną bronią
-bagienne - nie jest tych gatunków wielu, jednak ze względu na specyfikę trzeba było je umieścić tu. Nie potrafią bowiem latać, ich ogień jest toksyczny, zaś ich główną bronią jest plucie kwasem, jadowite kły, i wydzielanie toksycznych oparów z paszczy.
-mroźne - smoki zamiast ogniem ziejące mrozem, potrafiącym zmienić wszystko co żyje w kostkę którą można sobie wrzucić latem do Coca-coli
Teraz mogę wymienić podstawowe rodzaje, a są to między innymi:
-czarny smok ognisty
-czarny smok kolczasty
-złoty smok
-zielony smok ognisty
-zielony smok bagienny
-zielony smok kolczasty
-czerwony smok ognisty
...a także sporo innych, wymieniłem najczęściej spotykane.
Według badań najczęściej spotykanym gatunkiem jest zielony smok leśny, pochodzi on z rodziny ognistych, jest co prawda niewieli w porównaniu do innych, lecz jego rozpiętość skrzydeł sięga nawet 13,5 metra.
Teraz zabawa z liczbami:
najdłużej żyjący smok - Gerandis Wielki - 134 lata i nadal leci!
najdłuższy (metrycznie) ogień - Farenus - 28,64 m
najdłuższy (czasowo) ogień - Herelin - 2,45 min
największa rozpiętość skrzydeł - Herintis - 14,34 m

@Edit na prośbę Dwimenora:
Miałeś częściowo rację, lecz prawdopodobnie za pomocą ich magii, w okolicach płuc tworzy się siarka i wodór, które w jamie ustnej ulegają reakcji chemicznej i tworzą dość wybochowy siarkowodór. Choć nie jest to potwierdzone.
W przypadku zaś ataków mrozem z paszczy prawdopodobnie smok pobiera azot z powietrza, który w paszczy skrapla się (większe ciśnienie - większa temperatura wrzenia), no i powstaje ciekły azot. Oczywiście w osiągnięciu takiego ciśnienia również pomaga im magia.
Komentarzy 11

Komentarze

stary
Dwimenor's Avatar
Tak, bardzo ciekawym aspektem badań nad smokami jest sposób w jaki zioną. Nie jest to czysta magia ani problemy gastryczne. Przypuszczam iż w jakiś naturany sposób wydzielają pewien rodzaj gazów w swoim żołądku a następnie w magiczny sposób dokonują w nim modyfikacji. Tyle teorii, niestety badania na martwych okazach nic nie powiedziały a żywe nie są skłonne do współpracy. Także w warunkach laboratoryjnych nie udało się nikomu perfekcyjnie odtworzyć warunków powstawania oddechu smoka.

Czy szanowny profesor Ptakuba zechciałby się podzielić wiedzą na temat najnowszych osiągnięć w tej dziedznie?
Napisane 29-10-2007 19:24 przez Dwimenor Dwimenor jest offline
stary
Diablczek's Avatar
Dwimenor
"Tyle teorii, niestety badania na martwych okazach nic nie powiedziały a żywe nie są skłonne do współpracy"
Smoki nie istnieją w realnym świecie a Ptakuba ten artykuł o smokach mi się spodobał.Też uwielbiam smoki.
Napisane 01-11-2007 17:12 przez Diablczek Diablczek jest offline
stary
"Smoki nie istnieją w realnym świecie"
Hahaha, ty to masz poczucie humoru! Na serio, dobry żart!
xD
Generalnie, jak się nauczę rzucać fireballami od Dwimenora to potem idę szukać w lesie jakiegoś ładnego smocka
Napisane 01-11-2007 18:46 przez Ptakuba Ptakuba jest offline
stary
Nikast Shynix's Avatar
Skoro smoki zioną ogniem przy użyciu siarki, to jak siarka może im zaszkodzić (patrz: smok wawelski)?

Jak smoki zieją mrozem? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić...
Napisane 02-11-2007 13:51 przez Nikast Shynix Nikast Shynix jest offline
Aktualizowano 02-11-2007 13:53 przez Nikast Shynix
stary
1. Nie wiem! Przecież mówię, że to niepotwierdzone.
2.Właściwie to one plują ciekłym azotem.
Napisane 02-11-2007 19:30 przez Ptakuba Ptakuba jest offline
stary
Diablczek's Avatar
Smocza krew robi z ludzi świrów!Sam próbowałem! xD
Napisane 02-11-2007 19:53 przez Diablczek Diablczek jest offline
stary
Nikast Shynix's Avatar
@diabliczek: widać
@ptakuba: w takim razie trzeba to sprawdzić, czemu gadać ludziom jakieś niepotwierdzone ploty?
Napisane 02-11-2007 22:39 przez Nikast Shynix Nikast Shynix jest offline
stary
Bo pytają. Ja im mówię najprawdopodobniejszą, najbardziej uznaną teorię.
Napisane 03-11-2007 13:03 przez Ptakuba Ptakuba jest offline
stary
Nikast Shynix's Avatar
A może mają coś jak układ pokarmowy, tylko że z siarką?
Napisane 03-11-2007 15:23 przez Nikast Shynix Nikast Shynix jest offline
stary
Również możliwe. Ja smokowi do paszczy jednak nie wchodziłem, a uniwersytet nie ma żadnego ducha do usług.
Napisane 03-11-2007 18:20 przez Ptakuba Ptakuba jest offline
stary
Diablczek's Avatar
Ja mogre wejść i sprawdzić!xD
Napisane 17-11-2007 20:33 przez Diablczek Diablczek jest offline
 

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:30.


Powered by vBulletin 3