Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-08-2004, 19:27   #1
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Pytanie Lagi. Mecze sie z tym od roku.

Witam!
Od roku mecze sie z jednym problemem. Mianowicie gdy gram w jakas gre online (nie wazne czy to Tibia, Medal of Honor, Enemy Territory czy Soldier of Fortune II) mam dziwne lagi. Gra chodzi calkiem ladnie gdy w jednym momencie (ulamek sekundy) gra zatrzymuje sie na 3-5s. (np. w MoHAAS z pingu 60 w ciagu ulamka sekundy skacze na 1000, a po 4 sekundach znowu mam ping 60). Jest to dla mnie wielkie utrudnienie. Jesli gram w MoHAAS szlag mnie trafia bo gine. A w Tibii ostatnio zaatakowal mnie ghoul, a ja nie bylem przygotowany ( malo nie zginalem). No i mam wlasnie pytanie : Dlaczego mam takie lagi i czy da sie je jakos zlikwidowac?

Kiedys (zaraz po zalozeniu internetu) bylo wszystko ok, ale po przeinstalowaniu systemu wlasnie zaczely sie takie lagi. Przed przeinstalowaniem systemu zmienialem tez karte graficzna.

Moj internet to lacze radiowe. (u mojego wujka ktory ma tego samego dostawce internetowego nie ma lagow)

Moj komputer to :

Duron 900MHz
GeForce 3 Ti/200
384MB RAM (SD ram)

Prosilbym o pomoc. Juz nie wiem co robic. Przeinstalowywalem system juz z 15 razy i nic.

Dziekuje za przeczytanie posta z moim problemem.

Pozdr.Kajulec
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-08-2004, 19:39   #2
silia
Użytkownik forum
 
silia's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2004

Posty: 8
silia ma numer GG 7143014 silia ma login Tlenu silia1@tlen.pl
Domyślny

przede wszystkim, kiedy grasz wylacz wszelkie programy, ktore moga przeszkadzam w dzialaniu gry: gg, internet explorer i inne przegladarki, kazaa etc. poniewaz one czesto sa przyczyna lagow. nigdy nie mozna calkowicie pozbyc sie lagow, ale jezeli zostosujesz sie do tego powinno byc troche lepiej. poza tym to jak dziala tibia i inne gry online zalezy tez od serwera- jezeli jest on przeladowany trudno o to zeby gladko chodzilo... a jesli chodzi o kompa warto zadbac zwlaszcza o pamiec operacyjna, bo jak jest minimalna to net bardzo wolno pracuje. a przeinstalowanie systemu nic cie nie da, wiec nie masz po co sie meczyc... mam nadzieje ze ci chociaz troche pomoglam
silia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 19:50   #3
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

Dzieki za checi, ale to nic nie pomaga. Podczas grania wylaczam wszystko !! Doslownie. A przeciazenie serwerow na pewno nie, bo nawet na pustych serwerach w MoHAAS tak mam :/
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 19:53   #4
silia
Użytkownik forum
 
silia's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2004

Posty: 8
silia ma numer GG 7143014 silia ma login Tlenu silia1@tlen.pl
Domyślny

w takim razie nie mam pojecia; moze to po prostu wina twojego operatora i nic nie mozna z tym zrobic... ja ostatnio mialam lagi przez 3 dni z rzedu, ze grac prawie nie moglam, a dzisiaj nic; dziala bez zarzutu! badz cierpliwy- moze wreszcie bedzie ten lepszy dzien

Ostatnio edytowany przez silia - 23-08-2004 o 19:54.
silia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:11   #5
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

Czekam tak juz od roku. Nie wiem czego to wina... moze zmienie karte graficzna na ta stara. Moze to wina karty graficznej Ale watpie. Juz nie wiem co robic. Nic nie pomaga. Ale to chyba cos z moim kompem, bo jak robilem test lacza to nie trace wogole pakietow. 100% przesylu !

Tylko co to moze byc. ( pozniej sie okaze, ze to prez jakies jedno male pier****** ustawienie )
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:25   #6
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

Mam nerwostrade, kompa cienkiego (P166, 64 ramu karta graficzna to jakas zabytkowa i tez mam cos takiego, tj gram se normalnie, zadnych lagow i nagle freeze na 3-5 sek. Wkurza mnie to tym bardziej, ze gram palkiem.

PS: of korz wylaczam wszystko co sie da, ale i tak to guzik daje :/
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:34   #7
Misiek-Coralgol
Użytkownik Forum
 
Misiek-Coralgol's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2004

Posty: 40
Domyślny

Ja wiem co trzeba zrobić! Załatw sobie zewnętrzne ip. Jeżeli już je masz to zastanów się nad zakupem neostrady
__________________
Nie mam nicka Misiek-Coralgol w tibi!!!
Misiek-Coralgol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:35   #8
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

Takie lagi to ty masz, bo masz slaby sprzet. To juz tego wina. Po prostu komp nie unosi internetu
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:38   #9
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

No to fakt. Mam wewnetrzne IP. Ale tak bylo zawsze.

No to mi powiedz jeszcze jak sobie zalatwic to zewnetrzne IP to Ci dam + do reputacji =)
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:03   #10
Bati
Użytkownik Forum
 
Bati's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003

Posty: 25
Domyślny

Ja mam lagi od opnad roku... codziennie.... PRZEZ CAŁĄ DOBE.... i to bardzo duże :/ Grałem wcześniej na eterni... ale kiedy to się zaczeło spadłem z 29 lvl na 23... i zakonczyłem swoją Tibijską karierę :| traz znowu gram na titani... ale to jest praktycznie rzecz biorąc bezsens bo nie moge na nic huntować ani nic pożądnego zrobić (oprócz runów ;P) ALE jakiś tydzień temu prawie serce mi stanęło kiedy okolo godziny 0.30.. NAGLE ni z tąd ni z oąd.... lagi ustały KOMPLETNIE.... nic... 0 lagów... już skakałem ze szczęścia.... niestety kiedy obudziłem się rano .. lagi znowu były.... i takie odlagowanie mam jak narazie co kilka dni..... tak więc podejrzewam że to operator COŚ wyłancza bądź włancza (?) i lagi idą daleko ...
PS. O co chodziło z tymi "pakietami" ?? wiem że jest taka "opcja" która pokazuje ile zostało pakietów wysłanych i ile odebranych... czy to o to chodzi ?? i czy pakiety wysłane powinny być w tej samej liczbie co odebrane ??
__________________
And remember, the respect is everything...
I am watching U.... You cant hide aneything from me...

TITANIA WORLD
Bati Volti
The only not Portugeese member of Volti's family
Bati jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:11   #11
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

ech ludzie ludzie... u mnie w szkole sa p100, 16MB ramu. dyski po 1,2GB i dziala jakos... lagi sa spowodowane tym, ze proc nie uciaga z deczka i kuleje, ale jest to spowodowane tym, ze nikt tam o to nie dba ( w tle gg, tleny, jakies winampy -> nie maja karty dzwiekowej , winzipy w tle... i windows 95... nawet nie osr2 jak ktos wie o co chodzi...)
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:30   #12
Blind Guardian
Użytkownik Forum
 
Blind Guardian's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: nie rozumiem pytania
Wiek: 36

Posty: 263
Stan: Aktywny gracz
Imię: Veneos
Profesja: Elite Knight
Gildia: Perly Lotry
Świat: Calmera
Poziom: 75
Skille: 82/81
Poziom mag.: 6
Blind Guardian ma numer GG 3206657
Domyślny

to na 99% wina admonistratora sieci twej. Te q**a je**ne w d*pe chu*e, nawet im sie nie chce zrobic internetu porzadnie. Masz 2 wyjscia ^^:

1. Zgłosic to do administratora (jesli juz zglaszales wielokrotnie patrz pkt.2)

2. Zebrac jeszcze 3 kumpli i zalozyc sobie neostrade (tak ja mam ). To kosztuje 33zl za podlaczenie / osobe + abonament 139zl/3 osoby (gwarancja 0 lagow i staly dostep (tylko umowcie sie w jakich godzinach zalaczcie kazee itp.)
__________________
Linux is like a wigwam - no Windows, no Gates, Apache inside.


Blind Guardian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:45   #13
keicaM
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Nowa Sarzyna
Wiek: 36

Posty: 37
keicaM ma numer GG 4069853
Domyślny

Kajulec zanim napiszesz glupoty to sie zastanow piec razy - Internet pojdzie nawet na P90, 16ram i windowsie 95. Lacze radiowe... no jakby nie patrzec nie jest to najlepsze polaczenie z internetem. Jesli czytasz CD Action to przeczytaj w ostatnim, lub przed ostatmin (juz nie pamietam, a mam remont w domu i nie mam na razie dostepu do wszystkich numerow) jest artykul pt. "Pogoda na internet", artykul traktuje wlasnie o twojej radiowce... Moze gdy grasz sa niesprzyjajace warunki atmosferyczne(snieg, deszcz, burza, silny wiatr) etc.. Kuzyni maja wlasnie taka radiowke i borykaja sie z podobnymi problemami, prawdopodobnie tu lezy twoj problem. Chyba najlepszym rozwiazaniem jest podlaczenie sie do jakiejsc lokalnej sieci LAN(ja sie tak lacze z internetem i nie narzekam, przez cala dobe mam rowne i bardzo niskie pingi, czasem lagi sa tylko w godzinach szczytu podczas weekendu, gdy siedzi duzo osob przed komputerem). Jelsi nie ma mozliwosci podlaczenia sie do sieci LAN to chyba pozostaje neostrada, fakt, jest duzo drozsza od radiowki i sieci LAN, ale za jakosc sie placi (A jak sie zdecydujesz na neostarde to uwaznie przeczytaj cala umowe, bo nieraz jest tak ze jak sie przekroczy limit megabajtow sciagnietych z internetu to drastycnzie spada jakosc polaczenia... jest wtedy niewiele lepsza od modemu 28.8k a placisz tyle samo)

PS. Osoba ktora powiedziala, ze to przez to, ze nie ma zew. IP niech poprze to jakimis argumentami albo zamilknie na wieki bo nie wie co mowi...

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez keicaM - 23-08-2004 o 21:50.
keicaM jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2004, 11:02   #14
Sorcers of titania
Użytkownik Forum
 
Sorcers of titania's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Nowa Sól
Wiek: 34

Posty: 150
Stan: Aktywny gracz
Imię: Latimerid
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Titania
Poziom: 60+
Skille: PoCoMi
Sorcers of titania ma numer GG 1804170
Dumny

Ja mam takie lagi od prawie 2 miechów ... teraz czekam na megowe łącze i rozłoże to na 7 osób w sieci wtedy nie będzie nigdy lagów
__________________
Take care about yourself...
Back off ! Before you die...

Lati~
Sorcers of titania jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2004, 20:25   #15
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

@keicaM

Chyba nie przeczytales/przeczytalas dokladnie mojego pierwszego posta. U wujka, ktory ma takie samo polaczenie z internetem nie ma wogole lagow !
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2004, 11:02   #16
Druids of Titania
Użytkownik forum
 
Druids of Titania's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2004

Posty: 7
Szczęśliwy Lagi :)

A ja prawie nigdy nie mam lagow
Druids of Titania jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2004, 11:19   #17
Master Of Dragon
Użytkownik Forum
 
Master Of Dragon's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2004
Lokacja: Barlinek
Wiek: 31

Posty: 71
Master Of Dragon ma numer GG 1906892 Master Of Dragon ma login Tlenu voltex200
Domyślny

Popros admina aby zwiekszyl przepustowosc na ip twojego serva ja tak zrobilem i nie mam ANI JEDNEGO LAGA
__________________
Yo ziomale !
Gram na Hamonii xP
Master Shen , Sorcek mam zamiar wybrac sie na cos mocniejszego(Banshee),jak chcesz isc to wal w grze ;d do Master Shena
Cya
Master Of Dragon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2004, 21:22   #18
Seban PL
Użytkownik Forum
 
Seban PL's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: * Polska *

Posty: 37
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Król

A ja mam neta droga radiowa i co dziala tak samo jak moim qmplom (ten sam dostawca tyle ze ja niemoglem miec kablem bo Spuldzielnia Mieszkaniowa sie niezgadzala na cos tam... niewiem co ale mniejsza), slowo taksamo oznacza ze mam takie same lagi jak oni mimo ze oni maja kabel a ja nie (dodam ze ten dostawca jest najlepszy w moim miescie bo mam neta 512 kb/s za praktycznie free) Mam kompa srednij klasy kupionego 3 lata temu (wtedy to bylo cos ) i niewiem czego wina sa takie lagi ale napewno nie polaczenia radiowego (chociaz zgodze sie ze wczasie buzy odczywam ruznice w predkosci) ale to chyba tylko wina...
No wlasnie czego to wina???
__________________
Semi-Retired!




Best Noob! Dead Noob!

PS. Nieoceniaj mnie za ortografię... Szkoła Óczy.
Seban PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2004, 17:03   #19
Repizor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 20
Repizor ma numer GG 2394131
Domyślny Pomoc!

Ja ci powiem tak::::::::::

MAM KOMPA:

pentium II 366 Mhz
128 sdram
karta nvida riva tnt 2 32 mb agp 4x i................................
MAM NEOSTRADE i nie ma mowy o lagu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
są lagi wtedy gdy Cip ma przeciążony Hardware i wtedy wszyscy maja lagi z całego servera (ostatnio cześto tak na novej:mass kicki etc. ;/ )

Powinieneś se kupić neostrade ale jako 1 użytkownik ,nie tam grupowo
bedziesz miał transfer 128 kb/s i 6 Gb miesięcznie i zapłacisz tylko 59 zł miesiecznie,a aktywacja wyniesie cie tylko 1,22zl + vat ........................................i to wg mnie najleprze rozwiązanie......

POMYŚL NAD TYM
Repizor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2004, 17:31   #20
jefrey nieumarłz
Użytkownik Forum
 
jefrey nieumarłz's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004

Posty: 20
Domyślny Pytanie co do Neostrady 129kb/s

Czy jak gram w tibie, czy otwieram strony to 6 GB zmiejsza sie az dojdzie do 0 i wtedy spada szybkosc??? Prosze o szybka odpowiedz bo zastanawiam sie czy kupic ta Neostrade
jefrey nieumarłz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:19.


Powered by vBulletin 3