Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-01-2007, 21:45   #1
Mitrazel
Użytkownik forum
 
Mitrazel's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Thoria
Mitrazel ma numer GG 5489464
Domyślny Korzysci z PACCA dla kazdej profesji?

Otoz w najblizszym czasie mam zamiar zakupic pacca. Jednak nie wiem ktorej profesji, pacc najbardziej ulatwia gre.
Podam tutaj kilka rzeczy, ktore wiem o paccu dla poszczegolnych profesji. Nie sa to moje wlasne doswiadczenia. Sa to opinie, ktore wygrzebalem gdzies na forum, lub uslyszalem gdzies przypadkiem, dlatego moga byc one nieco przestarzale.

Knight:
Pacc daje mu przedewszystkim exori, bez ktorego nie zabije glupiego gsa, oraz mozliwosc wykonywania questow takich jak postman, ktory ulatwia zbieranie loota na mintwalin. Pacc udostepnia expowiska takie jak dworce i zolwie. Tyle wiem o knighcie.

Palek:
Mozliwosc tworzenia, boltow co troche mniejsza koszty expienia. Mozliwosci korzystania z tombow, oraz rozleglych exp place z dragami. Udostepnia "Haste" ktore pomaga w ucieczce przed potworami. Z paccem mozna tworzyc power bolty.

Sorc/Drut :
Na poczatku szybki exp na larvach, potem jeszcze szybszy na rotach/scarabach na darashi/ankh.
Mozliwosc posiadania czarow takich jak ue,exura sio, mass heal, utani gran hur itd.
Dobre expowiska z dragonami, takie jak te na edron.


Mniejwiecej tyle wiem o paccu. Jezeli to sa bzdury, lub jest tego jeszcze wiecej to prosze mi o tym powiedziec. Nie jest to poradnik, lecz ogolny zarys mojej wiedzy o paccu, ktory chcialbym poszerzyc przy waszej pomocy, aby jak najefektywniej wykorzystac pacca.
Prosze, zeby wypowiadaly sie osoby, ktore maja pacca i korzystaja z wszystkich jego zalet, a nie osoby "ktorym kolega powiedzial".
Oczywiscie nie chodzi mi o zalety takie jak addony, domki itd., ale bardziej o zalety jezeli chodzi o exp, i pvp.
Pozdrawiam!
Mitrazel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-01-2007, 23:08   #2
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Otoz w najblizszym czasie mam zamiar zakupic pacca. Jednak nie wiem ktorej profesji, pacc najbardziej ulatwia gre.
Podam tutaj kilka rzeczy, ktore wiem o paccu dla poszczegolnych profesji. Nie sa to moje wlasne doswiadczenia. Sa to opinie, ktore wygrzebalem gdzies na forum, lub uslyszalem gdzies przypadkiem, dlatego moga byc one nieco przestarzale.
pacc daje bardzo duzo wszystkim, jednakze kazdej z profesji daje cos innego

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Knight:
Pacc daje mu przedewszystkim exori, bez ktorego nie zabije glupiego gsa, oraz mozliwosc wykonywania questow takich jak postman, ktory ulatwia zbieranie loota na mintwalin. Pacc udostepnia expowiska takie jak dworce i zolwie. Tyle wiem o knighcie.
jesli bys chcial zabic gsa za pomoca exori, to bys chyba zbankrutowal - manasy jednak kosztuja. owszem daje on bardzo duzo, ale nie wykorzystuje sie go tak czesto jak dajmy na to vis. postmana moga robic wszystkie profesje. roty, larvy scaraby no i tomby to sporo miejscowek do expienia. dla kazdego leva cos sie znajdzie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Palek:
Mozliwosc tworzenia, boltow co troche mniejsza koszty expienia. Mozliwosci korzystania z tombow, oraz rozleglych exp place z dragami. Udostepnia "Haste" ktore pomaga w ucieczce przed potworami. Z paccem mozna tworzyc power bolty.
boltow nie oplaca sie za bardzo robic bo nie dosc, ze potrzeba duzo many, to 200 souli starcza na zrobienie 1/4 bpka bolcow ( 200 souli starcza na zrobienie 2k arrowow ). niestety wraz z wprowadzniem zmian w systemie many, wzrosla tez ilosc many potrzebnej na wykonanie power bolca do 800 ( wymagany jest tez 59 level ).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Sorc/Drut :
Na poczatku szybki exp na larvach, potem jeszcze szybszy na rotach/scarabach na darashi/ankh.
Mozliwosc posiadania czarow takich jak ue,exura sio, mass heal, utani gran hur itd.
Dobre expowiska z dragonami, takie jak te na edron.
lepszy exp jest na rotach. na scarabach i w czesci tombow exp sie waha pomiedzy 16 a 25k expa/h. ida runy i mfy. na scarabach odpadaja summony - monki nie przejda przez poison fielda, a dsy sa wolne, poza tym exp z summonami na scarabach jest mniejszy niz bez summonow na... rotach.
czary, czary i jeszcze raz czary. sorcem/druidem bez pacca nie da sie uzyskac szybkiego expa, poniewaz nie maja czarow.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Mniejwiecej tyle wiem o paccu. Jezeli to sa bzdury, lub jest tego jeszcze wiecej to prosze mi o tym powiedziec. Nie jest to poradnik, lecz ogolny zarys mojej wiedzy o paccu, ktory chcialbym poszerzyc przy waszej pomocy, aby jak najefektywniej wykorzystac pacca.
Prosze, zeby wypowiadaly sie osoby, ktore maja pacca i korzystaja z wszystkich jego zalet, a nie osoby "ktorym kolega powiedzial".
Oczywiscie nie chodzi mi o zalety takie jak addony, domki itd., ale bardziej o zalety jezeli chodzi o exp, i pvp.
Pozdrawiam!
o pvp praktycznie nic mi nie wiadomo ( gram na celce ). najwiecej dostaje sorc i druid, bo to oni dostaja najpotezniejsze czary ( exori *, wave, sio itp ). najmniej dostaje chyba palek - nie liczac tu szybszej regeneracji many i hp - bo on w zasadzie z uzytecznych rzeczy dostaje tylko haste, magic rope i levitate. tworzenie bolcow wykorzystuje sie zadko.
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2007, 10:11   #3
mah2002
Użytkownik Forum
 
mah2002's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Wiek: 36

Posty: 68
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Domyślny

Najdluzej na paccu gralem uzywajac knighta. Dlatego skupie sie na nim.
Nie bede dyskutowal z przydatnoscia berserkera, gdyz ten czar wypada miec. Jednak nie uzywa sie go tak czesto. Osobiscie za bardziej przydatne uwazam dwa czary, Haste i Challenge. Przyspieszenie jakby trzeba bylo uciekac, a challenge fantastycznie sprawdza sie jakby czasem przy blokowaniu potwor sie przerzucil.
Kolejna fantastyczna zaleta pacca jest ilosc expowisk. Sam przepadalem za skarabami (larvami rowniez, ale to jest dobre na niski level i skile), fajny exp, przy dobrym eq i skilach (~75) mozna expic dwureczna bronia z niezlym zyskiem, i praktycznie bez strat (pare manaskow co najwyzej). Oczywiscie lepsze skile i eq to wiekszy zysk.
Dworce wbrew pozorom tez sa dobrym expowiskiem, jednak wole wciaz skaraby od nich
Na jszczury, malpy czy zolwie nie chodzilem, nie starczylo czasu, w sumie nowych terenow jeszcze nie widzialem.
Pozniej oczywiscie dochodza olbrzymie expowiska smokow... jednak do tego etapu nie doszedlem
O promocji mowic nie musze? Zmniejszenie czasu regeneracji zycia i wiecej soul pointsow
Dostep do lozka i domkow to juz standardowe korzysci ...

Gralem rowniez druidem, tutaj procz standardowo larv , tombow w Ankrahmun expilem rowniez w troll ,rot,goblin caves na edronie,(na poczatkowych levelach) a w pozniejszym czasie roty na darashi, troche spacerow po port hope. W sumie najbardziej lubilem ankh, ale to przywiazanie plynace z knighta.
Czary dla druida nie znam Jakos mnie to nie interesowalo (procz heal friends oczywiscie)
__________________
Finlandia jest piękna...
mah2002 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:52.


Powered by vBulletin 3