Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-01-2007, 15:02   #1
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny kasa na pacc arena

witam,
od niedawna mam pacc. na forum wszyscy wychwalaja tobmy i scaraby. ze super kasa i exp. poszedlem wiec sprawdzic. zaczalem od tombow. poszedlem na oaza tomb. expilem przed telportem. pozniej na stone tomb za teleportem z 2 dsami. exp szedl swietnie, niestety jezeli chodzi o oplacalnosc obywdu huntow nie zadowolila mnie. w obydwu przypadkach bylo delikatne waste. postanowilem sprobowac szczescia na scarabach. poszdlem na mieszany resp z larvami. stracilem bp manasow a zyskalem 900gp. czyli i w tym przypadku waste. powiedzcie mi co robie zle. nie wiem jak ludzie robia po 20k/h. a moze po rostu zle miejscowki wybralem ??
bartii10 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-01-2007, 15:11   #2
Xzonixek
Użytkownik Forum
 
Xzonixek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2005
Lokacja: 3miasto
Wiek: 33

Posty: 845
Stan: Na Emeryturze
Świat: Real
Poziom: 154
Domyślny

Druidem na scarabach kożystasz z 2 monkow/dsow. Hunt z summonem powinien nie trawać 1h tylko 2-3 aby wynieść 3-5k kasy + klejnoty.
Stone tomb za tp z 2 dsami ZAWSZE mi sie zwracał lub wychodzilem na 0 druidem 43 lvl i expilem tam do 50+. Expi sie w prawo od wejscia za tp pozniej na dol i na lewo. Jest tam resp 4 vampow+ds i w za tym respem jest 1 odnoga w lewo. Spotkasz tam slimy beho vampy i mumie które zwracają ci hunt. Expiąc na wyżej podanych respach w tombie lapiesz 20k/h+ expa.
__________________
18:31 Master of'Candia [250]: ty nie pisales o umiejetnosciach
18:31 Master of'Candia [250]: tylko os killu
18:31 Master of'Candia [250]: skillu*
18:31 Master of'Candia [250]: nie wiesz co piszesz?

:S
Xzonixek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2007, 15:23   #3
Marian Moczymorda
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 07 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 112
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Danera
Poziom: 51
Skille: ryba!
Poziom mag.: 52
Marian Moczymorda ma numer GG 8067654
Domyślny

Cóż, poprostu potrzebujesz trochę własnego doświadczenia i delikatnego naprowadzenia... patrząc na twój profil zakładam że masz ~40 lv, więc hunt za tp jest kompletnie nieopłacalny. Na twój lv polecam -2 tarpit tomb (wychodzisz ze sporym zyskiem jeśli wiesz co robisz) - bierzesz 2bp manasów +1 na wszelki wypadek (pk/trap/overspawn/raid ancientów na wyjściu i takie tam), pusty bp na kasę, ~250+ wolnego capa, volcanic roda (tempestem jest niewygodnie). Zostawiasz liścik, stawiasz monka, jak masz poniżej 400~ many tankujesz manasy żebyś miał do 600. Najważniejsza rzecz to nie pchać się na chama - wielu lepszych od ciebie padło w ten sposób, uwierz mi ;] Jedziemy z exori vis i volcana (monk służy głównie do bloczenia nadmiaru potworków), gdy mana zjedzie poniżej 300 tankujemy manasa. Staramy się nie zużyć więcej niż 2 bp, gdy zużyjesz już te 2 powinieneś mieć ponad 2,2k (akurat się zwróci razem z vialkami za które możesz wygrać addona), jak masz fuksa to pociągniesz jeszcze kamyczki pokroju black pearl, czasem nawet black shield, a jak naprawdę będziesz osczędnym sknerą z manasami możesz na 2 bp wyciągnąć 3k+ ;]

Na tar tomb -3 sytuacja wygląda znacznie groźniej; zalecam co najmniej 45 lv, prawdopodobnie i tak tam padniesz na wyższych. Anyway potrzebujesz 7+ bp mf, bp GFB. Wbijamy się, upewniamy się że piętro wolne, stawiamy DS'a (zalecam 2). Tutaj ściśle stosujemy się do zasady niepchania się na chama. Jak hp DS'ów zejdzie do reda walimy Mas Resa. Pamiętaj żeby cały czas trzymać palec na hotkeyu Exura Sio "twój nick". Pamiętaj żeby cały czas trzymać DSy z przodu, nieraz nam wyskoczą 2 vampy. GFB najlepiej mieć na hotkeyu (use with crosshairs), używamy go gdy zrobi się za gorąco, ale nie nadużywamy, staramy się przynajmniej 1 zostawić na wyjście. Waste zawsze będzie, chyba że poleci Vampirka albo necro zrzuci coś ciekawego.
Marian Moczymorda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2007, 17:15   #4
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

ekhm.. jaki liscik ?? nie jarze ;p
bartii10 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2007, 18:10   #5
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bartii10 Pokaż post
ekhm.. jaki liscik ?? nie jarze ;p
Liścik że ty tam expisz, żeby nikt inny Ci się nie wbił, choc i tak się nooby wbijają. Wileu ludzi je zostawia.

Piszesz np:

(Twój nick) hunting here.

Albo cos innego w tym stylu..

Pozdro
__________________
<unknown> jak bedzie po angielsku 'Jezus Chrystus na smierc skazany'?
<kitty> 'Jesus Christ Prison Break'?
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 16:22   #6
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

dzieki za pomoc. poszedlem wyprobowac ta taktyke z monkiem i volcanikiem. super mi poszlo na jednym huncie zarabialem po 3-4k i jakies 20-25k expa. bardzo fajna miejscowka niestety czesto tam ktos jest;/. w zwiazku z tym chcialbym w godzinach szczytu przejsc sie czasem na scaraby. i tu mam kilka mozliwosci nad ktorymi sie zastanawiam, licze ze pomozecie mi rozwiac watpliwosci.
1. expic z dalej z volcanikiem czy zmienic na tempesta?
2. summonowac 1 czy 2 dsy? a moze nie summonowac wcale?
3. expic na -2 czy na -3?
bartii10 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 16:36   #7
Bourne
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 12 2006
Lokacja: Eng

Posty: 227
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: Ambush <3
Domyślny

Ja ci osobiscie polecam Vampiry ... do expa ... 47 Masterem expilem na Vamach i zawsze bylem albo na + albo na 0.

Kiedy mialem wolny czas siedzialem na Necro.

Lub z kolega 90 ed chodzilismy na Hero - ale to bardzo niebezpieczne jak na ten lvl. Ale niepamietam bysmy nie byli na + ...

PozDrO
__________________
Tak Wlasnie Mysle
Bourne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 16:56   #8
czarek1988
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Osobiscie na 27+ levelu chodziłem na tomb gdzie przechodzi się przez fire fieldy
(tj. Ancient Ruin tomb) i zarówno na -1 piętrze (10k/w ciągu ok.2,5-3h) jak i -2 (trochę gorszy loot ale lepszy exp^^) byłem ładnie na +. Dodam że na -1 piętrze wystarczył 1 summon - monk,a na -2 to były 2 monki.
Biegałem z monkami gdyż są duzo szybsze od DS, a nie było na tyle silnych potworów zeby monk często padał( na -2 FE(który jest dosyć daleko i nie trzeba go zawadzać ) jak i vampir )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 17:04   #9
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

..eeee.... gwoli scislosci pytalem o scaraby... ;p
bartii10 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 17:16   #10
Marian Moczymorda
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 07 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 112
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Danera
Poziom: 51
Skille: ryba!
Poziom mag.: 52
Marian Moczymorda ma numer GG 8067654
Domyślny

@Borune: 47 masterem na vampach bez waste? Albo cudotwórca, albo miałeś sponsora albo nieźle sobie popiłeś Oo'
@czarek1988: Na ancient ruins drutem spoko starczy 1 monk, grunt żeby omijać spawn FE... sorcem też może być 1 ale od czasu do czasu trzeba dziada uhać.
@bartii10: Na scaraby idziesz albo solo (minimalne waste w ganicach 500 gp) albo z 1 monkiem, byleś się nie wpychał na chama albo jak są lagi... na Danerze nieźle sobie zarobiłem na trupkach w scarabach jak kicki były ;s
A co do taktyki to monk + volcanic, ew. jeszcze visem poprawić... nie stawiaj DS'a, bo będziesz musiał sam go leczyć.

Ostatnio edytowany przez Marian Moczymorda - 16-01-2007 o 17:17.
Marian Moczymorda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 17:37   #11
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

expic na -2 czy na -3?
na ktorym sa acient scaraby? pasowaloby sie nie nadziac ;p.
bartii10 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 17:51   #12
Diuks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 127
Świat: Berylia/selena
Diuks ma numer GG 6666666
Domyślny

Ancienty na -4... na -2 jest wiecej larvy mniej scrabów = mniejsze waste/mniejszy exp na -3 odwrotenie, wiecej scrabów, szybszy exp ale moze byc waste... moniki na scraby? dobre sobie a jak sie scrab zesra to czekasz az minie poison czy stawiasz nastempnego?

WG mnei na dsy dobre sa ihy... bierzesz bp i na redzie leczysz a na mas resa troche many tracisz...

Chcesz zarobić? Idź na roty -.- tam na 100% nie bedzei waste... bijesz z wh + robisz runy z many soule ci sie nigdy nie skoncza ;]

Albo necro tez jest dobre ja tam od 40 lev moim MS siedzialem... każdy 5h+ hunt sie zwraca KAŻDY!

Dobre tez beholdery albo minosy do zarobienia, potem idziesz wastowac na vampy i wychodzisz na 0 lub jesli spadnie vampirka to te 15k+ do przodu ^^
Diuks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 18:07   #13
Striperq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 10 2006
Lokacja: Daleko, daleko, może jeszcze dalej

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lord Cywek
Profesja: Elder Druid
Świat: Berylia
Poziom: 46
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 48
Domyślny

Jezżeli chodzi o scaraby to ja zawsze wychodziłem na plus (ed 40+) chodziłem na -3 z 1 monkiem używająć destroy fieldów, jezeli monk nie moze przejść (ds jest wolniejszy i to znacznie). Vis + volcanic rod i jazda - z samego hajsu sie zwróci + kryształki i scarab coinsy Jeżeli nachodzi zbyt wiele scarabów (np 3-4) to luruj po 1-2, załatwiaj i potem bierz się za nastepne. Exp taki sobie. Jezeli chodzi o tomby to tar, peninsula, shadow i ancient ruins ofc -2 (bez summonów). Na -3 nie chodzę bo wiem z doświadczenia że przed 50 lvl jest to niebezpieczne i nieopłacalne, chyba że ktoś ma farta i duże doświadczenie
Powodzenia
Striperq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 18:09   #14
druidek12
Zbanowany
 
druidek12's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Solo style
Świat: Celesta
Poziom: 43
Poziom mag.: 51
Domyślny

Scaraby i Tomby... Nie lubię :/ Nie wiem czemu... Uwielbiam necro Zwłaszcza, kiedy otwieram ciało...
Na Drefii, kilka DSów, stlkerów i ghouli po drodze.
druidek12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 18:27   #15
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Ja polecam ten tomb koło tych kamieni na zachodz od ank, nazwy nie pamietam. Expilem tam kilka mies temu 45 Elderem, za tp. Tam robisz 2 Dsy i idziesz TYLKO na lewo od tp (na prawo jest hardcore czasem, 3 slimy, kazdy po 3 klony + 2x ds i 3 vampy). Jak DS ma red, to leczysz exurą gran mas res. Dużo mummi, więc dużo kasy, dużo slimów, więc dużo expa . Troche dalej 1 vamp. Są tam 4 "pokoje" jak lecisz po kolei to możesz wkółko chodzić i serv będzie nadążał z respem. Expa dużo idzie, kasy też nieźle. Na 2h leci około bp manasów, run wogule. Czasem poleci jakieś coś fajniejszego . Najgorsze jest to, że leci tam tyle kasy, że brakuje capa .
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 15:06   #16
sebastiankotek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Wy wogule macie pacca?!

Ale wy jestescie dziwni. Na scaraby długo trzeba być, bierzesz 7 manasów i jakiś mieczyk z defem dużym, robisz monka, i rozwalasz scaraby na -2 tam gdzie są ukryte obok oazy. Jak jest więcej niż 2 scaraby to najpierw z visa tych co ciebie biją a potem tych co monka. Możesz dowalić fe albo fd. Wszystko jedno czy stawisz monka czy dsa ponieważ zanim ds zdechnie będziesz miał mane na następne dwa! Kasy jest full! Czasem błyskotyki.
Na shadow tombie bp manasów 0 summonów przelatujemy po całym respie na -1 następnie tankujemy manasy żeby mieć 400many, schodzimy na -2 w dół i w prawo następnie pierwsza w dół mamy 4 crypty 2 mummie i 2 ghule naraz uciekamy gdy tylko zobaczymy cokolwikek, w ten sposób unikniemy niepotrzebnych strat. Jak to wybijemy skręcamy w prawo idziemy dalej aż do scarabów wybijamy 4 bodajże i wracamy na -1. Robimy to tak długo jak starczy nam manasów mi zawsze się zwracało czyli bp manasów 1100gp a dostawałem 1143gp xD, jak znam życie nie wszyscy będą mieli takie szczęście. W tej tombie można również piostawić fd i fe razem mają combo co rozwala mumie/scaraba w ciągu 1 sek. Ten bez summonów to szybki hunt 15 minut a z fe i fd jest jak macie czas 3h~ wtedy wynosi sie 3-4k w kasie, jak mamy ochote zbierać mace to zbieramy w ten sposób mamy dodatkową kasę

Ostatnio edytowany przez sebastiankotek - 31-01-2007 o 15:17.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.


Powered by vBulletin 3