Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-01-2007, 21:04   #41
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

pf. Dzisiaj rano, lekcja chemii, nauczyciel cos tlumaczy, ja tak srednio rozumiem, ale ok. Kolega za chwile sie mnie pyta, czy rozumiem. No to ja odpowiadam ze srednio, a on na to ze nie 'bo nie slucha jej'. Rotfl. A pozniej narzeka ze nic nie rozumie z chemii. ;ppppp
Najgorsze jest to, ze tacy ludzie beda niedlugo rzadzic naszym krajem. :O
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-01-2007, 21:12   #42
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Większość dys~ to wymysł dla usprawiedliwiania idiotów. Jako przykład podam swojego brata, który miał rzekomą dysortografię (nie była ona oficjalnie stwierdzona, ale miał na pewno), ale po prostu pracował nad sobą i z tego "wyszedł". Trzeba chcieć i już. No i rodzice powinni się tym zająć.
ripper jest offline  
stary 22-01-2007, 21:51   #43
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NervGal Pokaż post
Kolejny beznadziejny wymysł głupich i leniwych dzieci.
no pewnie naukowcy też debile i na dodatek leniwi i do tego dzieci!xD
@topic:znowu temat zszedł na dysortografię,a dokładniej to 99% odwiedzających pisze o dysmózgowiu,idiotyzmie,lenistwie i czuje spełnienie , jedna nawet osoba chwali bohaterski wyczyn brata który nie ma problemów z dys~~to napewno nie o to chodziło mi w tym temacie;/
PiXik jest offline  
stary 22-01-2007, 21:59   #44
(nie)normalna
Użytkownik Forum
 
(nie)normalna's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 32

Posty: 141
Stan: Na Emeryturze
Wyślij wiadomość przez ICQ do (nie)normalna (nie)normalna ma numer GG 1459767
Domyślny

Co do tego dys~ opisanego w topicu... Nie każdy musi być orłem z matematyki i przedmiotów ścisłych i, oczywiście, nie ma bardzo wielu takich osób. Jednak z łaski swojej mogliby troszkę w domu posiedzieć, zrobić jedno czy dwa zadania, zamiast grać w jakieś gry i pogłębiać swoją dys~.
Co do np. dysortografii, uważam, że gdyby tylko osobom dotkniętym tym zechciałoby troszkę posiedzieć, poczytać kilka książek, chociażby lektur + jedną wybraną pozycję, mieliby mniej kłopotów z ortografią. Słowników nikt nie każe czytać, wystarczy trochę chęci...
Pozdrawiam
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Mark Twain
Nołt
(nie)normalna jest offline  
stary 22-01-2007, 22:00   #45
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

Może i tak, ale chyba wszyscy są ze sobą zgodni czym naprawde są w większości te wszystkie DYS - idiotyzmem. (nie mówię że w 100 procentach przypadków) To samo się tyczy dyskalkulii.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline  
stary 22-01-2007, 22:10   #46
Ultros Calimari
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2005
Lokacja: Nigdzie
Wiek: 34

Posty: 21
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Domyślny

Ja sam mogę się "pochwalić" dysgrafią. Jest to takie cuś, że nie mogę czytelnie pisać. Moje pismo wygląda, jakby ktoś pisał znaki kanji będąc pod działaniem psychotropów . Opis co prawda troszeńkę przesadzony, ale jednak oddaje mój styl pisma. Na szczęście, umiem jeszcze w miarę czytelnie pisać znakami drukowanymi, ale niestety coraz gorzej mi to idzie . Staram się jak mogę, ale nie udaje mi się to, mimo moich najszczerszych chęci
Na szczęście, nie mam dysortografii ni też dyskalkulii. Nie popełniam błędów ortograficznych, a jeżeli jakieś popełniłem, to staram się je jak najszybciej poprawić. Mam co prawda czasami "lekko" spaczoną gramatykę, ale myślę, że to już wynika z mojego wrodzonego lenistwa .

Jednakowoż, muszę powiedzieć, że nie ma tylu osób z tymi chorobami. Nie neguję istnienia ich, ale myślę, że większość "odkryła" u siebie tą/te chorobę/choroby tylko po to, żeby mieć +15 minut na testach/usprawiedliwić swoje lenistwo.*

*Wykreślić w zależności od osoby z domniemaną dyskalkulią, jak też z dysortografią i czymkolwiek zaczynającym się na "dys".
Ultros Calimari jest offline  
stary 22-01-2007, 22:22   #47
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Wszelkie dysmózgoffia to dla mnie jeden wielki kit... To jest po prostu lenistwo a nie choroba... I wiedziałem, że kiedyś w końcu pojawi się dysmatma... Czekam z niecierpliwością na dyswf, dyschemie, dysbiologie, dysfizę, dysinfe a w ogóle to oszczędźmy sobie czasu - czas na dysszkołę...

Mam do was wszystkich Dysmózgów pytanie - czy jak skończycie tą je..ną szkołę, zaczniecie pracować i szef będzie miał do was wąty o styl pisma (nie może odczytać waszych notatek) czy o kupę ortów w raportach itp to nadal będziecie się zasłaniać dyspapierkiem? Jeżeli jakiś pracownik by mi zaczął tym syfem wywijać to bym parsknął mu śmiechem w twarz...

@down: No ba Nie muszę już kopiować przez Worda
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 22-01-2007 o 22:33.
Vanhelsen jest offline  
stary 22-01-2007, 22:28   #48
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
dyswf
To ja to mam chyba ; )
Wieszok, Firefox 2 jest pewnie dla Ciebie zbawieniem, co ? ; )))
Dr.Unknown jest offline  
stary 22-01-2007, 22:36   #49
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

A ja zostanę raperem i będę batlował w radyjo - będę nagrywał "dyse" na innych ziomali, yo! MC Błażej ded!
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline  
stary 22-01-2007, 22:47   #50
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Większość dys~ to wymysł dla usprawiedliwiania idiotów. Jako przykład podam swojego brata, który miał rzekomą dysortografię (nie była ona oficjalnie stwierdzona, ale miał na pewno), ale po prostu pracował nad sobą i z tego "wyszedł". Trzeba chcieć i już. No i rodzice powinni się tym zająć.
Bo moim zdaniem te różne dyski to nie powinny być traktowane jako wymówka. Wręcz przeciwnie. Gdy się to ma powinno się więcej pracować. I tak to powinno być rozumiane. A dzieci, jak zwykle na swoją korzyść przekręcą i sobie wymóweczki robią.
Eivrel jest offline  
stary 23-01-2007, 18:13   #51
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

@to up
Eivrel.
No fakt musza duzo pracowac by sie poprawic, ale czy to jest fair? Jednak nie bede ukrywal, ze jak dys- skonczy szkole to nikt mu nie podaruje .

Cofam sie do postu (nie)normalnej i zgodzam sie w 100%.
Nie kazdy musi byc orlem z all. Ja np nie siedze na bierzaco przy literaturze i gramatyce. Wole ten czas poswiecic przy jezyku angielskim badz przy matematyce.

Jaka czesc mozgowia odpowiedzialna jest za zdolnosci matematyczne? Jezeli to bedzie cala kora mozgowa to zapewniam, ze nigdy nie bedzie takiego czegos jak dysmatma. W przeciwienstwie do sluchu, czytania oraz um. pisania ow zdolnosci maja ustalone osrodki w korze mozgowej. Choc co badz nie bede wnikal glebiej poniwaz napewno wiecie o co mi chodzi ;p.
Powiem tylko tyle:
Ze bociana jedza motyle, a gdy motyl wycwiczony, bociana kres jest skonczony. XD
janek@ jest offline  
stary 23-01-2007, 19:30   #52
NervGal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 304
NervGal ma numer GG 6666666
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiXik Pokaż post
no pewnie naukowcy też debile i na dodatek leniwi i do tego dzieci!xD /

Nie do końca wiem, o co Ci chodzi (pewnie też masz dys~~ ), ale mogę śmiało odpowiedzieć: TAK!
NervGal jest offline  
stary 23-01-2007, 19:31   #53
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Najfajniejsze jest to, że PRAWDZIWI dyslektycy zwykle starają się ukryć swoją przypadłość i starają się po sobie tego nie poznać. A ci wszyscy wymachujący papierkami wrzeszcząc "mam dyslekcje wienc moge robic blendy" to zwyłe leniuchy, dodatkowo nie wiedzące, na czym dysleksja naprawdę polega.

A że algebra, trygonometria i te sprawy mogą przyprawić ucznia o dreszcze to wiadomo nie od dziś. Fakt, nigdy nie chciało mi się rozwiązywać tasiemców ale to nie oznacza od razu, że jestem dys.

Ostatnio edytowany przez Descartes - 23-01-2007 o 19:34.
Descartes jest offline  
stary 23-01-2007, 19:40   #54
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
@to up
Eivrel.
No fakt musza duzo pracowac by sie poprawic, ale czy to jest fair? Jednak nie bede ukrywal, ze jak dys- skonczy szkole to nikt mu nie podaruje .
Tak, masz racje, to nie jest sprawiedliwe. Ale nikt nie mówił, że życie jest sprawiedliwe. Jak ktoś ma te dysleksje czy coś tam to niestety musi trochę czasu poświęcić. No chyba, że wcale nie chce poprawy.
Eivrel jest offline  
stary 24-01-2007, 17:54   #55
ignac8
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 01 2007
Lokacja: Ostrów Wielkopolski

Posty: 5
Stan: Niegrający
ignac8 ma numer GG 3169481
Domyślny

Ja dyslekcji nie mam ale mam dysgrafie czyli pisze nieczytelnie. No tak racja trochę nudne jest siedzenie i wykonywanie różnych poleceń.

Ostatnio edytowany przez ignac8 - 24-01-2007 o 17:56.
ignac8 jest offline  
stary 24-01-2007, 18:03   #56
Bastash
Zbanowany
 
Data dołączenia: 05 01 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 814
Stan: Niegrający
Bastash ma numer GG 2751608
Domyślny

Dyskalkulia - jak sama nazwa wskazuje, nieumiejętność obsługiwania się kalkulatorem.

Ostatnio edytowany przez Bastash - 24-01-2007 o 22:24.
Bastash jest offline  
stary 24-01-2007, 18:31   #57
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NervGal Pokaż post
Nie do końca wiem, o co Ci chodzi (pewnie też masz dys~~ ), ale mogę śmiało odpowiedzieć: TAK!
kupe nie dyss~~chodziłem na konkursy ortograficzne w gim i podstawówce, o to chodzi,że dzieci nie wymyślają takich rzeczy jak dys~ itp
p.l coś w tym jest

Ostatnio edytowany przez PiXik - 24-01-2007 o 19:08.
PiXik jest offline  
stary 24-01-2007, 18:59   #58
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

żadna dyskalkulia tylko umysł humanistyczny i do tego leniwy.
__________________





p.l jest offline  
stary 24-01-2007, 20:01   #59
NervGal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 304
NervGal ma numer GG 6666666
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiXik Pokaż post
kupe nie dyss~~chodziłem na konkursy ortograficzne w gim i podstawówce, o to chodzi,że dzieci nie wymyślają takich rzeczy jak dys~ itp
p.l coś w tym jest

Chodzić to każdy może ;p Dzieci nie wymyślają, ale zasłaniają swoje lenistwo papierkami na chorobę, która spotyka może 0,01% rzekomych chorych.

Ostatnio edytowany przez NervGal - 24-01-2007 o 20:03.
NervGal jest offline  
stary 24-01-2007, 20:41   #60
Kolidos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: 30cm od Monitora

Posty: 418
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Zomo
Świat: Refugia
Poziom: 32
Skille: 66/33
Poziom mag.: 13
Domyślny

Hm... mam orzeczenie z poradni o dyskalkuli... Polega to na "głupich" (podobnie jak w dyslekcji, czy tam dysortografi) błędach w mnożeniu, dodawaniu itd. Wielu z Was powie "skup się", o to chodzi, że się skupiam i to bardzo, sprawdzam pracę, ale nie znajduję błędu, który jest bardzo rażący dla "normalnego" człowieka. I nie pisać mi tu, że jest to kolejny wymysł. Nie długo również i na dyskalkulie przyjdzie moda taka jak na reszte dys~~. Na egzaminach nie mam żadnych udogodnień, trzeba pracować, a wszystko da się pokonać.
Jest dzień kiedy liczę wszystko bez problemu, ale jest dzień kiedy głupie 4 x 4 muszę sobie rozpisać itd. Tylko nie piszcze, że wynika to z braku znajomości tabliczki mnożenia, bo tak jak napisałem w inny dzień potrafię ją pięknie wyrecytować.
Kolidos jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:30.


Powered by vBulletin 3