Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 25-01-2008, 18:21   #21
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

ghp ktore lecza co uhy przed upem, as co znikaja po 1 uderzeniu, sd 1x za 300gp~ troszke silniejsze niz teraz. tyle starczy zeby w miare to bylo
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-01-2008, 12:32   #22
FryzjerZenon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 01 2008

Posty: 102
Domyślny

Zart?
Moze te twoje sd jest dobre, ale reszta raczej nie.
I co jeszce dac im? 30 many na 2 sekundy?
Teraz juz wszyscy knighta miazdza jak nie ma dobrych skilli.
Knight teraz na 25 wbija skille kilka tygodni, zeby miec te 70/70, a taki pall na 25 co cieszy sie, ze mu skille o wiele szybciej leca, podejdzie z 70/70 dupnie z royal spira 2x i gowno. 0 nic po knighcie, tak samo zrobi sork i druid.
Poprostu przywrocic te walenie knight'a z przed upu.
FryzjerZenon jest offline  
stary 27-01-2008, 09:44   #23
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Odpowiedzi na pierwszy post:
@Balansacja punkty 1-4
A nie latwiej bylo napisac "plx dajcie stara tibie"?
Ogolnie bardzo slaby pomysl, po to byl update bo bylo zle (nie mowie ze jest lepiej/gorzej, tylko mowie ze bylo zle).

@20 lvl bijacy DLe i 90 lvl bijacy 2 wl
Bylem na obydwu po update i powiem ci tak:
DL 20 lvl nie sorca moze i zabije, ale ma rownie duza szanse pasc sam jak zabic DL... wave DL wchodzi teraz na wiecej niz cale zycie takiego sorca.
WL hmm bije sie je duzo bezpieczniej niz przed update, ale na pewno bicie 2 naraz przez 90 lvl sorca nie bedzie latwe, lekkie i przyjemne.

@5
Cambo zostalo usuniete zeby wyrownac szanse, takiemu rycerzowi cambo newiele robilo (no chyba ze ledwo mial lvl zeby blokowac jakiegos potwora), za to nawet bardzo wysokie lvl wsrod sorcow/druidow ginely z nieswojej winy. Pozatymnie martw sie, te naprawde mocne potwory ktore mogly zabic kazda profesje wciaz maja cambo (i to mocniejsze niz przed update).

Cytuj:
ciezko jest znalezc idealny punkt zbalansowania tibii, w ktora teraz mamy, jedynym sensownym wyjscie, hjesli cipsoft naprawde chce stworzyc wyjatkowa gre, jest powrot do starej tibii. niektorzy powiedza - tibia 7.4!, inni - tibia 7.5!, jeszcze inni - tibia 7.6!, jednak nie ma to znaczenia ktora z tych wersji zostalaby przywrocona, lub stworzona na podstawie balansacji z tychze wersji, poniewaz balansacja w nich byla mimo wszystko jak najbardziej udana.
Najbardziej to byla zbalansowana Tibia 3-4 lata temu... tyle ze powrot do niej nie robi zadnego sensu, balans wtedy byl bo gracze walczyli na 50-60 lvl a nie na 150-300.

Cytuj:
mialoby to sens, gdyz zreaktywowano by tzw 'noob pk' squady, przez co:
1. h lvl nooby nie czuliby sie tak pewnie wiedzac, ze w kazdym momencie moga polec na sd combo
Spedzilem w tej grze 5 lat na rozwijaniu postaci... czemu mam sie ciagle bac kolesia z MC i bootem ktory spedzil weekend na robieniu swoich postaci?!?

Cytuj:
tibia 7.6 - potezna sila sorkow, jednak niepozwalajaca na przekraczanie pewnych limitow zdobywania expa. w dzisiejszej tibii limity te zostaly praktycznie zniesione, przykladem sa sorkowie ktorzy wbijaja po 17 kk expa w jeden dzien na 200 lvlu.
Co to sa "pewne limity"?
I co takiego sie zmienilo na kozysc sorcow ze moga wbic tyle expa?
Kiedys UE bylo mocniejsze, bralo podobnie many i dzialalo na praktycznie wszystkie potwory... teraz ten sorc po prostu uzyl tego samego UE w nowy sposob w nowym miejscu.

Cytuj:
dodajac smaczki takie jak trapowanie, lurowanie, thiefowanie, tamte wersje tibii wydaja sie byc wrecz idalne jednak cash$ okazal sie na tyle duza zacheta
Trapowanie - jako takie jest zabroninione regulaminem wiec nie mozesz tego dawac jako argument.
Lurowanie - gdy lurowanie jest sporadyczne i z umiarem oczywiscie jest ciekawe, jak na na expowisku dla lvl 8-20 jest wiecej smokow/GSow niz na PoH to jest po prostu nie fair w stosunku do tych graczy.
Oczywiscie wam sie wydaje fajnie jak smok rozlozy jakiegos 8 lvl "nooba" na trolach bo przeciez "mogl sie bronic". Wyobrazcie sobie ze nagle mozna na wasze smoki zlurowac HF albo na PoH jegernouta (ktore tez zabija was 1 ciosem tak jak smok tego 8 lvl). I nie mowic ze "aaa taki 8 lvl to niewiele traci", jesli chodzi o mnie i moja najgorsza smierc to bylo jak stracilem pierwszego spiked sworda na ktorego zbieralem przez dosyc dlugi okres czasu (jeszcze za czasow jak FS kosztowal 40-50k).

Cytuj:
ze zapomniano o graczach ktorzy grali w ta gre dla tych wlasnie smaczkow, uniemozliwiajac im czerpanie takiej przyjemnosci z gry na rzecz 10latkow, ktorym podstawia sie teraz hotkeye i expowiska, jak i rowniez w coraz wiekszej mierze boty
Poczules sie lepiej nazywajac innych 10 latkami?
Wyobraz sobie ze ja jestem od ciebie starszy o tyle co ty od tych 10 latkow... moze tez mam cie traktowac jak rozpieszczonego gowniarza?
Wbrew pozora wiekszosc "10 latkow" w grze zachowuje sie bardziej odpowiedzialnie od swoich o kilka lat starszych kolegow, oczywiscie po pewnym czasie tez zaczynaja byc jak oni, ale to glownie uczac sie od starszych graczy.
Hotkeye zostaly wprowadzone z prostego powodu - gracze zaczeli zdobywac za wiele poziomow i ruszac sie za szybko i zeby wogole mozna bylo ich trafic to trzeba bylo miec macro - CIP po prostu dal rowna szanse ludzia ktozy woleli nie oszukiwac.
Booty to tylko dalszy postep po macro - wiekszosc ludzi mimo wszystko chce jednak grac w miare normalnie... tyle ze wiekszosc chce tez byc lepsza od innych niekoniecznie poswiecajac na to wiecej srodkow, tak wiec mamy maly problem:
Na poczatku wystarczyl Rybik, lowilismy sobie ryby, byla z tego kasa.
I swiatlo (zeby oszczedzic na pochodniach
No ale gdy zaczeli inni to robic to nagle ryb nie mozna bylo sprzedac... wiec co zrobic?
No trzeba to zuzyc samemu, wiec klepniemy macro do robienia runek, oczywiscie inni tez to zrobio, wiec lepiej jednoczesnie robic runki na jednej postaci a druga sobie expic. No ale runki mozna robic 24/7 a expic tylko jak nie spimy... no to moze polaczyc jedno z drugim i miec farme 5-15 postaci ktore non stop robia runki a moj rycerz sobie w tym czasie bedzie tak samo trenowal.
Mamy kupe runek teraz, tylu ludzi je robi ze sa malo warte, wiec moze lepiej je zuzyc... oczywiscie jesli mamy duzo runek to mozna szybko expic na dobrych potworach... wiec czemu nie bocik na UHanie sie zeby nie pasc za latwo.
Przeklety CIP zrobil ze unieszkodliwil moje macro i teraz musze nabijac glupie soule... hmm a jak by tak macro troche skomplikowac, wybiljal bym malutki spawn kilku rotow zeby byly soule.
Hmm jak by nie patrzec to na nabijaniu souli idzie 5k/h, jak by to troche zoptymalizowac to moze byc z tego 10k/h, normalnie jak expie moim rycerzem to mam 100k dziennie, a tutaj moze wyjsc 200k+ hmm czemu by tego macra na stale nie zapuscic...
... i tak doszlismy do bota malutkimi kroczkami w oszukiwaniu.

Cytuj:
Ja tam popieram też mam dość botów oraz kiepskiego leczenia u paladyna i knighta.
Booty mozna ograniczyc (usunac sie nie uda) na 2 sposoby:
1. Wprowadzic ograniczenie elektroniczne... CIP probuje od dluzszego czasu i cos im to nie wychodzi.
2. Zmusic ludzi karami zeby przestali bootowac... co mam na mysli?
Pierwsze przekroczenie - pojechac postaci po statach (jesli boot byl na skille to do 0, jesli na exp to obciac odpowiednio duzo expa, jesli na kase to wyczyscic depo/domek).
Drugie przekroczenie wogole (nie z jakims tam wygasajacym criminal record) - kasacja.
No i przedewszystkim scigac cale towazystwo, nie jakis tam pojedynczy GM samotnie ganiajacy 3 booterow dziennie, zagonic do pracy dosyc znaczny sztab ludzi szukajacych i tylko kilku ktorzy beda banowac na podstawie zebranych dowodow (zeby nie bylo naduzyc).

Cytuj:
niech zrobia nowy potion dla prawdziwych hlvl megahp- 1200 hp tutaj mozna by dac jedynie ograniczenie lvlowe 80 lvl.
Prawdziwe "mega hlvl" wsrod sorcow wciaz zadaja max ~300 w pvp, wiec jesli rycerz by sie leczyl 4x tyle (i do tego szybciej niz mozna strzelac z SD) to znowu byli by forteca nie do ruszenia.

Cytuj:
Powinna byc mozliwosc nadania zywiolu we wszystkie bronie.
Nie wiem czy zaowazyliscie cos... otoz zywioly z gemow to tylko taka zabawka, tak naprawde liczy sie bron ktora ma enchant na stale... cip w ten sposob mowi ze zolwie, scaraby i jeszcze kilka potworow tego typu sa przeznaczone dla rycerzy na lvl 35-60

Cytuj:
Mnie najbardziej zadowalałaby decyzja o utworzeniu paru serwerów tibii 7.6...ciekawe czy wypaliłoby...pewnie 80% z tych co mówią "tibia 7.6 plis back!!1" zostałaby na tibii 8.1+...
CIP probowal juz tego z PvP Enforced (powrot do czasow sprzed skulli). I co? Obydwa servery PvP enforced swieca pustkami, a kto nawet tam probuje grac to go zaraz taki PA dostanie od panujacej gildi ze jesli chce aktualnie grac a nie sluzyc im to idzie gdzie indziej.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 28-01-2008, 17:51   #24
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Potion leczący 1200hp może nie. Jednak potiony powinny leczyć więcej wraz ze wzrostem lv (i ew. mlv) knajta. Powinna być jakaś różnica w leczeniu między 80lv ek i 300lv ek. I nie mam tu na myśli wycofania strong i great potionów. Po prostu każdy z nich niech leczy za określoną ilość hp + bonus od lv, mlv.
mezowski86 jest offline  
stary 28-01-2008, 17:58   #25
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

@topic - napisałeś że 90 mag bierze 2 warlocki na klate i leczy sie exurom.... tylko że on jest na utamce wienc po co mu exura na warlockach?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 28-01-2008, 19:44   #26
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Monsword Pokaż post
@topic - napisałeś że 90 mag bierze 2 warlocki na klate i leczy sie exurom.... tylko że on jest na utamce wienc po co mu exura na warlockach?
Br?dziesiona
Salarigoth jest offline  
stary 28-01-2008, 20:42   #27
Xzonixek
Użytkownik Forum
 
Xzonixek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2005
Lokacja: 3miasto
Wiek: 33

Posty: 845
Stan: Na Emeryturze
Świat: Real
Poziom: 154
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Odpowiedzi na pierwszy post:
Trapowanie - jako takie jest zabroninione regulaminem wiec nie mozesz tego dawac jako argument.
Lurowanie - gdy lurowanie jest sporadyczne i z umiarem oczywiscie jest ciekawe, jak na na expowisku dla lvl 8-20 jest wiecej smokow/GSow niz na PoH to jest po prostu nie fair w stosunku do tych graczy.
Ale poty na boty, poty na wojnach i kiedyśniejsze trapy były czymś, co dawało tibi klimat...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Hotkeye zostaly wprowadzone z prostego powodu - gracze zaczeli zdobywac za wiele poziomow i ruszac sie za szybko i zeby wogole mozna bylo ich trafic to trzeba bylo miec macro - CIP po prostu dal rowna szanse ludzia ktozy woleli nie oszukiwac.
Tylko wtedy co mi daje szybkość?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Prawdziwe "mega hlvl" wsrod sorcow wciaz zadaja max ~300 w pvp, wiec jesli rycerz by sie leczyl 4x tyle (i do tego szybciej niz mozna strzelac z SD) to znowu byli by forteca nie do ruszenia.
Chyba o to chodzi, aby rycek był 'czołgiem' a nie free fragiem, a tym bardziej palek 120+ lvl leczy sie max 700 na swoje 1.2k+ hp, bardzo śmieszne...

Zauważam iż nie porównałeś tutaj kosztów expienia teraz ryca/pala/magów.
136 ED: No ja mam softy i life ringi, to mi 4 bp GMP stykną na jakieś półtorej, do 2h (frosty arena)
125 RP: No ja mam plecak pb i softysie, pobije troche respy...
150 EK: No ja mam softysie i 20 plecaków mf, ide na kopy, bo na moim lvlu frosty waste...

<3 balance

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Salarigoth Pokaż post
Br?
Sim XD

Ostatnio edytowany przez Xzonixek - 28-01-2008 o 21:24.
Xzonixek jest offline  
stary 30-01-2008, 02:56   #28
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Powinna być jakaś różnica w leczeniu między 80lv ek i 300lv ek.
Jak najbardziej za... niech roznica bedzie taka jak miedzy magiem na 80 lvl a 300 lvl... jakies 10-15%

Cytuj:
Ale poty na boty, poty na wojnach i kiedyśniejsze trapy były czymś, co dawało tibi klimat...
Poczytaj sobie regulamin na Tibia.com i co tam pisze o ustawianiu przedmiotow w taki sposob zeby inni gracze nie mogli ich przesunac.

Cytuj:
Tylko wtedy co mi daje szybkość?
Mozesz uciec, przy przewadze 30-40 lvl wyjscie za zasieg atakujacego zajmuje kilka sekund.

Cytuj:
Chyba o to chodzi, aby rycek był 'czołgiem' a nie free fragiem, a tym bardziej palek 120+ lvl leczy sie max 700 na swoje 1.2k+ hp, bardzo śmieszne...
Oczywiscie ze rycerz moze byc czolgiem... pod warunkiem ze BPP (odsylam do Wiedzmina po rozszyfrowanie tego skrotu) dostanie bazuki.
Jako ze bazuki odebrali sorca/druida to i trzeba bylo rycerzy przesadzic z koni na cos innego - nie jest zle, przy lvl 100+ wciaz potrzeba 4-5 sorcow zeby zabic rycerza na podobnym lvl.

Paladyn obecnie ma: HP jak rycerz, shielding jak rycerz, atak jak sorc... jeszcze moze by mial miec leczenie lepsze od rycerza?!?

Cytuj:
Zauważam iż nie porównałeś tutaj kosztów expienia teraz ryca/pala/magów.
136 ED: No ja mam softy i life ringi, to mi 4 bp GMP stykną na jakieś półtorej, do 2h (frosty arena)
125 RP: No ja mam plecak pb i softysie, pobije troche respy...
150 EK: No ja mam softysie i 20 plecaków mf, ide na kopy, bo na moim lvlu frosty waste...
ED - same softy to mozna sobie pobic smoki (same smoki bez DL) w Venore przy ilosci luda jaka tam jest, jak chcesz powaznie expic to trzeba sie wspomagac mana fluidami i to dosyc powaznie.
RP - albo mam bag AS i softy, chwile to ja tu pobede.
EK - Jakos PG wsrod rycerzy wcale nie zwolnili po tym update... a wrecz przeciwnie przyspieszyli.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 30-01-2008, 16:56   #29
Xzonixek
Użytkownik Forum
 
Xzonixek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2005
Lokacja: 3miasto
Wiek: 33

Posty: 845
Stan: Na Emeryturze
Świat: Real
Poziom: 154
Domyślny

@Gremlin:
Ta, wezme swoim palem asy (czytaj sorc:sd) i pojde bic ci frosta, 100 as to 20 min hunta na moim lvlu, czyli w praktyce nic... Ostatnio taki elo pro loot jest ze 6h i rh spadl, wiec napewno mi sie zwroci... Tak samo jak lataja 130 ms na warlo po tym patchu, 3h 5 ssow

Mówiąc o 130 ed, wspominam tu o ARENIE na FROSTACH a nie na d lairze ven, przeczytaj dokładnie... softy+4 gmp+lry i widziałem jak typ bil arene przez ponad 1.5h...

A co do leczenia... A CO SORC MA SIE EXUROWAC ZA 300? Paladyn miał być średnio zaawansowany w magi, a nie upośledzony i ślepy... Mam tyle hp co 70 ryc, a nie co rownoległy knight, daj mi chociaż leczyc sie normalnie za polowe hp z mas sana ZAWSZE a nie 350-650...

15:29 Hullah [147]: who cares that now paladin have waste eveywhere ;s
akurat rozmowa na tutor chanell... 45 sorc ice witch tower 100k/h, gdzie ja palkiem tyle zrobie wychodzac na 0?

Co do wiedzmina czytałem wszystko oprócz pani jeziora (3 lata temu) i nie pamietam szczegolowych nazw

@Down:
Co ma nowy system leczenia do 10h huntow ryców? Głównie chodzi o przywrócenie siły uha, lub edytowanie potionów...

Ostatnio edytowany przez Xzonixek - 30-01-2008 o 18:18.
Xzonixek jest offline  
stary 30-01-2008, 18:08   #30
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

A wedlug mnie wszystko jest tak jak powinno byc, update roox thx kochany CipSofciku :*

Teraz to ja bije sobie dragi na venore lair kazdemu naabowi palkowi i ja mam wiecej exp,loot a on ma gowno, a nie jak przed upem, kazdy kozak paleczek wypinal sie na ed/ms. Ale do rzeczy, 90 master zorg na pewno nie bije sobie 2 wrl bez utamy, zaden 20 sorc nie zabije dla na loozie... pomyliles ots z tibia? A moze jestes jednym z tych co rozplakali sie i przestali grac juz po upie zamiast sprawdzic?

Combo nadal jest uwierz mi ;p
A co do nowego systemu leczenia to naprawde przykre ze knajcik nie moze sobie huncic 10h na samych softach ojeju

Ostatnio edytowany przez Askaral - 30-01-2008 o 18:56.
Askaral jest offline  
stary 30-01-2008, 18:21   #31
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Najbardziej denerwuje mnie w tym wszystkim to , ze nikt nie pomysli o innym czlowieku tylko o wlasnej dupie nawet jak chodzi o glupia gre.

@up
Powiem ci szczerze jestes samolub , typowy polak "Ja mam zle to czemu ktos inny nie ma miec?" Tu nasuwa sie moje kolejne pytanie , ze politycy w polsce zarabiaja "miliony" to myslicie ze oni za darmo to maja ? Myslicie ze to tak prosto zostac takiej skali politykiem co zarabia gruby szmal ? Myslicie ze oni poprostu rano wstali i powiedzieli " Tak ! dzisiaj bede politykiem ! bede zarabiac ! ide szukac sobie pracy w sadzie jakiejs partii czy gdzies !" bull shit oni do tego doszli ciezka praca , zostan prof. nadzwyczajnym politologii i strac na to 10+ lat i gwarantuje ,ze bedziesz zarabic gruby hajs. A ze oszukiwac sie oplaca to jest iwylacznie wina prawa. Powiem wam cos bylem na wakacjach u ojca to jak tam przekroczysz niedozwolana predkosc to za miecha ci przychodzi zdjecie do domu i masz 3 warianty 1) 29 dni zaplacisz 80 Euro kary i dostaniesz 2 pkt karne 2) 29-58 dni 120 Euro i 4 pkt karne 3) 58+ dni wpada ci policja do domu i masz sprawe w sadzie po tygodniu od przyjscia policji i mozesz isc 2 lata do wiezienia. Co robi osoba co dostala zdjecie z przekroczeniem predkosci ? W zebach idze na poczte wplacic kase bo mu sie to wogole nie oplaca , a w polsce panuje tak naprawde bez prawie mozna prawie wszystko ... Wy nawet nie wiecie ze liga polska w pilce noznej to wygrywa ta druzyna co ma najwiecej hajsu , chcecie przyklad ? Wisla krakow 10 lat gry 8 zwyciestw wlasciciel bogaty jak Sku***** i mu sie za ten klub nie zwraca nawet bo on tyle zarabia , ze niezuwazalne sa dla niego sa te wydatki na zawodnikow , na praiwe kazdym meczu marynarke sedzia zostawia i kto da wiecej kasy ten ma pewne zwyciestwo , przekupuje sie zawodnikow i juz , teraz zapytacie "jak to a w ang czemu tak nie jest" bo to sie nie oplaca jak kols dostaje 500,000.Euro tygodniowo to ile tu mu dasz zeby sprzedal mecz ? 100 patoli ? Zaduzo traci wtedy zespol , tam sie gra do konca jak taki Manchaster przegrywa 3:0 i jest 80 min spotkania to oni walcza do konca choc wiedza ze juz nie wygraja a 40 tysiecy ludzi stoi i bije brawa im... Tutaj jak chcesz zostac musisz uczyc sie do 25 roku zycia i bedziesz nadziany albo nie uzcyc sie wogole bo w polsce tak jak w tibi nie ma zlotego srodka....

Ostatnio edytowany przez Salarigoth - 30-01-2008 o 18:59.
Salarigoth jest offline  
stary 30-01-2008, 18:47   #32
Vicious
Użytkownik Forum
 
Vicious's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2006
Lokacja: Ursus

Posty: 47
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 85
Skille: xx/24
Poziom mag.: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xzonixek Pokaż post

Co do wiedzmina czytałem wszystko oprócz pani jeziora (3 lata temu) i nie pamietam szczegolowych nazw
chyba chodzi o "Biedna Pierdolona Piechota"
Vicious jest offline  
stary 30-01-2008, 19:03   #33
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Askaral Pokaż post
A wedlug mnie wszystko jest tak jak powinno byc, update roox thx kochany CipSofciku :*

Teraz to ja bije sobie dragi na venore lair kazdemu naabowi palkowi i ja mam wiecej exp,loot a on ma gowno, a nie jak przed upem, kazdy kozak paleczek wypinal sie na ed/ms. Ale do rzeczy, 90 master zorg na pewno nie bije sobie 2 wrl bez utamy, zaden 20 sorc nie zabije dla na loozie... pomyliles ots z tibia? A moze jestes jednym z tych co rozplakali sie i przestali grac juz po upie zamiast sprawdzic?

Combo nadal jest uwierz mi ;p
A co do nowego systemu leczenia to naprawde przykre ze knajcik nie moze sobie huncic 10h na samych softach ojeju
Tak, wszystko jest, jak powinno byc.

Mam dwie postacie. ED i EK.

Druidek jest moja zabawka. Chodze sobie na ice golemy, male frosty, barbarzyncow.. Niedlugo bede expila na dragach, co najciekawsze - bez waste. Najczesciej wychodze na 0.

Rycerzem o ice golemach moge zapomniec, podobnie jest z malymi frostami.. Zostaja guardy, tortise etc... I inne smieci. Exp na nich polega na kliknieciu, zabiciu. Raz na jakis czas potionek, no bo przeciez exura sie nie dolecze za nic.

Nadal chcialabym grac rycerzem, lecz staje sie to powoli nieoplacalne. Druid moze chodzic tam, gdzie rycerzem nie dalabym rady.

Teraz najsmieszniejszy fragment...
Druid ma 26 lvl i beznadziejne eq, rycerz 52. Balansacja?

Moze wreszcie przestancie patrzec na swoje "super genialne" hlvl, lecz spojrzcie na innych... Kazdy chce dla siebie jak najlepiej, lecz nie o to tu chyba chodzi, nieprawdaz?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 30-01-2008 o 19:06.
Slythia jest offline  
stary 31-01-2008, 23:39   #34
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Nadal chcialabym grac rycerzem, lecz staje sie to powoli nieoplacalne. Druid moze chodzic tam, gdzie rycerzem nie dalabym rady.

Teraz najsmieszniejszy fragment...
Druid ma 26 lvl i beznadziejne eq, rycerz 52. Balansacja?
Na tym polega gra, każda profesja ma swoje miejsca gdzie może huncić. Ice golemy nie nadają sie dla knighta, ale za to knight spokojnie poexpi na Barbarian Camp, nawet jak leci 3 Bloodwalkery i kilka Brutercharmerów do tego Ice Witche na wieży, a druid nie ma tam szans
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 01-02-2008, 02:40   #35
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Ta, wezme swoim palem asy (czytaj sorc:sd) i pojde bic ci frosta, 100 as to 20 min hunta na moim lvlu, czyli w praktyce nic... Ostatnio taki elo pro loot jest ze 6h i rh spadl, wiec napewno mi sie zwroci... Tak samo jak lataja 130 ms na warlo po tym patchu, 3h 5 ssow
Szczeze mowiac nie wiem jak to jest dokladnie z AS i paladynem... po prostu moj paladyn nie ma dosc wysokiego lvl zeby efektywnie expic z AS. Na forum za to jest mnustwo marudzenia jak to high lvl RP "expia za free z AS na frostach teraz non stop".

Cytuj:
Mówiąc o 130 ed, wspominam tu o ARENIE na FROSTACH a nie na d lairze ven, przeczytaj dokładnie... softy+4 gmp+lry i widziałem jak typ bil arene przez ponad 1.5h...
Poczytaj dokladnie co ja mowie. Same softy to wystarcza na bicie smokow na ograniczonym spawnie... Jak dorzucimy do tego lr + kilka mp + softy to wychodzi ze na ten 1.5h i tak wydal 10k

Cytuj:
A co do leczenia... A CO SORC MA SIE EXUROWAC ZA 300? Paladyn miał być średnio zaawansowany w magi, a nie upośledzony i ślepy... Mam tyle hp co 70 ryc, a nie co rownoległy knight, daj mi chociaż leczyc sie normalnie za polowe hp z mas sana ZAWSZE a nie 350-650...
Hmm
Bije podobnie jak ty, bije za podobna cene jak ty, mam polowe hp mniej niz ty... i jeszcze mial bym tez miec limitowanie leczenie jak reszta do 1/3 zycia?
Wyobraz sobie ze mimo wszelkich "ogromnych" leczen druida w gruncie rzeczy lecze sie zwykle mniej niz rycerz/paladyn... po prostu mam za malo HP zeby sie leczyc na raz wiecej.
Tak wiec poniewaz strzal rycerza nic nie kosztuje a moj tak wiec jego leczenie jest drozsze niz moje.

Cytuj:
A co do nowego systemu leczenia to naprawde przykre ze knajcik nie moze sobie huncic 10h na samych softach ojeju
Czemu nie?
Zamiast zwyklej exury uzywa wound clensing i po sprawie.

Cytuj:
Rycerzem o ice golemach moge zapomniec, podobnie jest z malymi frostami.. Zostaja guardy, tortise etc... I inne smieci. Exp na nich polega na kliknieciu, zabiciu. Raz na jakis czas potionek, no bo przeciez exura sie nie dolecze za nic.
Piraty, barby, lizardy, orki, exura daje wiecej niz myslisz... tak pozatym z tego co mowisz tutaj wynika ze twoj rycerz ma skille ~55 i/lub strasznie kijowy eq.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 03-02-2008, 03:27   #36
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Piraty, barby, lizardy, orki, exura daje wiecej niz myslisz... tak pozatym z tego co mowisz tutaj wynika ze twoj rycerz ma skille ~55 i/lub strasznie kijowy eq.
Piraty sa troche za silne (zrazilam sie do nich dosc szybko), barby... Wszystko jest dobrze, do czasu az ta kobieta podbiegnie. Lizardy za silne i za duzo ich tam (net, probowalam, skonczylo sie follow za kumplem)...
Rycerz ma skille gdzies po 70 a eq mam dosc dobre jak na pvp-enfo.
Cytuj:
Na tym polega gra, każda profesja ma swoje miejsca gdzie może huncić. Ice golemy nie nadają sie dla knighta, ale za to knight spokojnie poexpi na Barbarian Camp, nawet jak leci 3 Bloodwalkery i kilka Brutercharmerów do tego Ice Witche na wieży, a druid nie ma tam szans
Na moim poziomie nie dam rady na duzym obozie.. I o wiezy moge zapomniec, wiem ile czasu trwa ubicie jednej ice witch. Troche za dlugo, by bylo to choc w najmniejszym stopniu oplacalne.

Moze i marudze, lecz zdziwilo mnie to, ze druidem moge sobie chodzic na lepsze potworki niz najtem...

Byc moze zwyczajnie nie umiem grac ta postacia . Lecz wiem jedno o niej - dwoch dl'i nie zablokuje ;P.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 03-02-2008 o 03:33.
Slythia jest offline  
stary 03-02-2008, 10:34   #37
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Mi się wydaje, że Hotkeye były wręcz potrzebne. Dość trudno było trafić wtedy 100 lvla, chociaż bardzo doświadczonym to się udawało. A teraz? 150lvl + utani hur + bohy + time ring = chmurka, przy użyciu runy (no chyba, że z gfb bijemy), i praktycznie taki 150lvl po prostu przebiega sobie na twoim ekranie, nawet jeśli ty masz taką samą prędkość.

Wg. to palladyn ma za dużo. Hity ma zabójcze, nie musi skillować (tzn. może, ale niekoniecznie i tak szybko 70 wbije). Grałem trochę palladynem i mogę stwierdzić, że granie nim było banalnie proste, nawet nie skillowałem, a 30lvl wbiłem w ~3 tygodnie (oczywiście w dniach szkolnych) na samych zakichanych rotach na darashii na zapchanym non-pvp bez skillowania przy czym wpadły mi skille po 65/40.

Z resztą 45 sorc, moze zabić bez większego problemu 30lvl knighta(515hp). wystarczy SD (~140)+czar exevo mort hur (~140) knight zużyje potionka (~100hp) i następna fala, wystarczą dwie tury, żeby 45 sorc zabił 30 knighta! (no chyba, że knight będzie uciekać tak, żeby go trafić się nie dało).

No ale co mamy zrobić? Mamy udupić palladyna bo reszcie źle? Wg. mnie to tak, ale nieznacznie tylko jak?

Gdyby przywrócić stare uhy, to knight byłby i tak maszyną nie do pokonania, więc sytuacja się odwraca, moze by tylko uhy stare osłabić o jakieś 20% ich mocy sprzed update, przy czym zrobić uhyx2 lub x3 w jednej runie, to byłoby dobre rozwiązanie, gdyż knight nie miałby waste (ba! nawet miałby większy zysk), ale i w PvP byłoby to dobre rozwiązanie.
Alanus Lutinum jest offline  
stary 03-02-2008, 13:16   #38
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

wystarczy SD (~140)+czar exevo mort hur (~140)

sorc nie może tego walnąć w jednej turze
mezowski86 jest offline  
stary 03-02-2008, 19:41   #39
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

co do balansacji, jak mam isc kogos zabic to swoim 82 rp mam wiekszy dmg niz 176 ek. Wiec nie gadajcie mi to jest balansacja. Paladyn ma okolo 8 mln expa, knight 90 mln. paladynem stracilem 100 godzin na trening, knightem 1100h. Knight ma bron za 700k, paladyn w zyciu tyle nie wyda na ass stary.
Co do leczenia, pare lat temu zastanawialem sie jaka profesje wybra, paladyn byl w wojnie, znalem juz zasady gry i chcialem miec "chara 4 funn" przez glowe przeszlo mi pare mysli:
-mag expi szybciej, ale knight zarabia pelno kasy
-knight expi duzo dluzej niz mag, nie musi wracac do dp po runa
-knight moze expic solo i nie potrzebuje przydupasa nawet na najgrozniejsze stwory
-DL moze zabic 100 maga na combo, ale knighta nie
-mag musi recznie klikac zeby sie zaladowac mana, lub uzyc runki,
knight od czasu do czasu uzywa uha i klika na battle

Po przemysleniu wszystkich + oraz - stwierdzilem ze jedyna zaleta maga jest szybkie expienie wiec zdecydowalem sie na knighta. Teraz powiem co mamy na dzien dzisiejszy:
-mag nie musi ladowac many/uzywac run przez mozolne klikanie myszka, klika f1 f1 f1 f1 f1 f1 i ma zaladowana mane, na polowaniu klika f2 f2 f2 f2 f3 f2 f2 f2 f3 uzywajac vis i exury gran, troche to inaczej wyglada niz dawno temu kiedy kazdy strzal z hmm to bylo klikniecie na rune, najechanie na stwora w batle i klikniecie ataku
-stwory stracily combo, teraz niewielka jest roznica miedzy knightem 100 a 200,
-knight leczy sie strasznie zle, hp mu nic nie daje. przykladowo mag 150 i knight 150 przeciwko 4 frosta/dl. Co wolimy miec 2000 hp i leczyc sie za 600 hp czy miec 1000 hp i leczyc sie za 1000 hp (przypominam ze stwory nie maja comba i nie zadadza tych 1000 hp w jednej turze) do tego knight walczy w zwarciu a mag na odleglosc
-mag moze expic solo majac 1000 hp praktycznie wszedzie, knight albo wyda majatek na fluidy albo musi miec przydupasa w postaci druida. (np demony, wl)
-greate pointiony rozwiazuja problem maga z capem, do tego runa maja zwiekszone ilosc uzyc (gfb 4x, hmm10x, sd 3x) a cena taka sama. z kolei knight zuzywa tony mf zeby sie leczyc.
-mag expi szybciej i bardziej oplacalnie niz knight. Ja na frostach robie 170-200k/h i mam waste, ms/ed majacy 40 leveli mniej niz ja robi 250-300k/h z sd na demonie, albo soluje demony z ice hmm.

@ gremlin.
Moze pamietasz moje posty (w dziale profesje) sprzed 2 lat, kiedy wszyscy sie smiali ze mag wymiata a knight gowno moze. Wtedy bylem jedna z niewielu osob ktore pomagaly Tobie przekonywac reszte ze wcale tak wielkiej dysproporcji nie ma. I wtedy nie bylo. Teraz jest. Po 5 latach grania w tibie mam dosyc tego ze knight dominowal 6 miesiecy a madzy przez 4 i pol roku. ja juz sie poddalem i robie druida, w miesiac wbilem 80 level i nie stracilem na to ani jednego gp, zostawiam sobie kase na pg jak bede juz 120+

Ps. robiac druida nie zmarnowalem tez tysiaca godzin na trenowanie.
pps. robiac runki nie musze zebrac o monka tylko wychodze przed domek i runuje.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline  
stary 03-02-2008, 20:08   #40
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Fagaro, a pamiętaj jaki byłeś zawzięty w tym przekonywaniu, że knajt nie jest najgorszą profesją. Zdecydowanie najgorszą profesją był 2,3 updaty temu. 1 Update temu był niezłą profesją, obecnie jest nadal najsłabszą, jednak nie tak jak 2 update temu. pozdrawiam
mezowski86 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:28.


Powered by vBulletin 3