Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Już śniłem świadomie i uważam, że:
Świadomy Sen daje lepszy efekt niż jakikolwiek narkotyk. 105 44.68%
Narkotyk jest lepszy od Świadomego Snu. 27 11.49%
Nie brałem, nie mam porównania (możesz nie zaznaczać nic). 103 43.83%
Głosujących: 235. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-05-2008, 23:21   #181
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez vuxes Pokaż post
Ja wczoraj zrobiłem we śnie RT (popatrzyłem na dłonie), po czym się obudziłem. Chyba coś nie tak robię.
Prawdopodobnie zachwyt z LD był tak wielki, że cię wybudził. To częste za pierwszym razem. Ja jeszcze LD nie miałem ale dużo o tym czytałem. Wielu osobom zdarzało się w ten sposób wybudzić. Następnym razem opanuj chwilowo emocje
Już nie mogę doczekać się własnego LD, tylko nie wiem czy robie właściwy RT. Gdy patrzę na zegarek (wskazówkowy), to mój RT polega na drugim sprawdzeniu godziny i sprawdzeniu, czy wskazówki są w tym miejscu co były.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-05-2008, 12:43   #182
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Umm... Już kiedyś ćwiczyłem LD, jeszcze kiedy był możliwy podział na grupy (paranormalni ) na tibia.pl, i jakoś mi się nie chciało. Mam nadzieję, że teraz mi się uda.

Czy LD trwa tyle ile śpimy? Czy da się dostosować szybkość upływania czasu? Ponoć ogranicza nas tylko wyobraźnia, nie?
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 12:49   #183
vuxes
Użytkownik Forum
 
vuxes's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2006

Posty: 404
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vuxes
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Homerun
Świat: Selena
Poziom: 130
Skille: 95/68
Poziom mag.: 20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Umm... Już kiedyś ćwiczyłem LD, jeszcze kiedy był możliwy podział na grupy (paranormalni ) na tibia.pl, i jakoś mi się nie chciało. Mam nadzieję, że teraz mi się uda.

Czy LD trwa tyle ile śpimy? Czy da się dostosować szybkość upływania czasu? Ponoć ogranicza nas tylko wyobraźnia, nie?
Czas we śnie upływa tak samo jak w realnym świecie.
__________________
Signed,
Vuxes aka Kogut.




Cruoris the Movie
vuxes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 13:20   #184
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

A mi się nie udaje :<

Leżę sobie wieczorem przed snem, w domu cicho, oczyszczam umysł (chyba, to nie jest takie proste) i w myślach powtarzam sobie "zaraz zasnę i będę pamiętał swój sen", ale nie zasypiam (znaczy zasypiam, ale kilkanaście minut później), a tym bardziej nie pamiętam snu. Dacie jakieś wskazówki co do afirmacji i w ogóle całej tej "operacji" ? Bo bardzo chciałbym taki sen przeżyć

Dodam, że próbowałem już 3 razy (3 noce).
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 15:27   #185
Komandos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 05 2005

Posty: 118
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora/Arcania
Domyślny

@CytrynowySorbet
Z tym zapamiętywaniem snów to różnie bywa.
Moje myśli zetknęły się z tym tematem ok. 2 tyg temu. Od poniedziałku zabrałem się do sprawy z większym zaangażowaniem. Tzn tak jak w twoim przypadku - afirmacja, oczyszczanie umysłu.
Efekty są takie:
wtorek - 2 sny zapisane
środa - nic
czwartek - 1 sen
piątek po juwenaliach bez żadnej afirmacji - 2 sny, najlepiej zapamiętane odkąd zacząłem się w to bawić
sobota - prawie 5 snów! co prawda o krótszej fabule, ale liczba ładna
niedziela - nic

Więc różnie to bywa.
Ponoć po przebudzeniu warto nie robić gwałtownych ruchów, jak na początku nic nie pamiętasz, to próbuj się ułożyć w pozycji, w której spałeś.
Obowiązkowo musisz prowadzić dziennik snów, w końcu będziesz miał co w nim napisać.

Wniosek - trzeba być pozytywnie nastawionym i wytrwałym. Takie jest moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Komandos - 18-05-2008 o 15:32.
Komandos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 18:00   #186
Lafa
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 07 2006
Lokacja: Cieszyn

Posty: 388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Gildia: Ormo
Świat: Arcania
Poziom: 63
Poziom mag.: 69
Król

LD to wspaniala zabawa ;d. Dzieki temu zaoszczedzilem duzo czasu np. zawsze chcialem miec 200 lvl (wiem glupie ;d) i w czasie LD wyobrazilem sobie ze taki mam. Pogralem troche i poszedlem latac. Praktycznie dzieki temu mozna sprawdzic czy oplaca sie cos kupic. Wczesniej duzo myslalem nad kupnem ps3
ale we snie zrobilem sobie konsolke i nie podobala mi sie gra na niej i dzieki temu moglem spozytkowac hajs w inny sposob. Co do nauki polecam metode WILD bo jest najlatwiejsza (bynajmiej dla mnie). PO tygodniu pamietalem juz 2-3 sny a LD mialem po 10 dniach. RT nalezy cwiczyc na realu jezeli chce sie szybko miec LD dobra metoda to zegarek albo lustro. Btw. jak bedzie was cos gonilo np. mnie ostatnio gonil chrupek Lays nalezy zatrzymac sie i spytac co chce. Moze Ci dac prezent a moze zaatakowac ale skoro to twoj sen to rozwal go szybko i obowiazkowa popros o prezent. Przydaje sie do dzienniczka snow.
PS. Wiem ze duzo osob uzywa LD do byzkania sie ale jest wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia wiec w 1 LD polecam cos czego nigdy nie zrobicie jak latanie bo na sex w rl przyjdzie kiedys czas (no moze nie z doda czy kogo sobie wymazycie)
Lafa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 18:16   #187
Darkk'Horseman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez vuxes Pokaż post
Czas we śnie upływa tak samo jak w realnym świecie.
Przestan klamac xP
Mozesz w rl przespac 5 minut, spedzajac we snie 5 lat. ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 22:11   #188
Athelas
Użytkownik Forum
 
Athelas's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 286
Stan: Niegrający
Athelas ma numer GG 8978189
Domyślny

@up a ty ban, i nowe konto dobry ziomal ^^

@topic ech, 3, no ale się nie przykładam, więc dobrze. Technika nie ruszania się po obudzeniu działa, wróciłem do snu, z czego raz na rl to było, a raz w fałszywym przebudzeniu (xD).

@Cienius nie mam takiego problemu. Po prostu sen ciągnie się nadal, a ja gdy chce mnie wyrzucic, krzyczę "Ostrośc x1000" i spoks. spróbuj po uświadomieniu, nie wiem, mocno chciec zostac, lub się afirmowac "będę miał długi świadomy sen". Na większośc problemów działa afirmacja, więc z problemem zgłaszajmy się do naszej podświadomości, która afirmację wyłapie ^^

kombinacja alt + c mi nie działa, nie rzucac się
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma, różnie to bywa
Masz o mnie zdanie? Nie lubisz mnie? Lubisz? Notka! KLIK!!!
A może masz jakiś problem? Nie krępuj się! Pisz na PW! PW!!!
Może przed wpisaniem notki chcesz przejrzeć "stopień inteligencji" moich postów? Przejżyj je! POSTY!!!
Cytuj:
87% osób niepełnoletnich na tym forum zachowuje się jak debile. Jeśli uważasz, że należysz do tych 13%, Przemyśl to jeszcze 3 razy...
Mam 13 lat.

Ostatnio edytowany przez Athelas - 18-05-2008 o 22:12.
Athelas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 10:47   #189
Komandos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 05 2005

Posty: 118
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora/Arcania
Domyślny

Kiedyś czytałem historię pół żartem pół serio.
Komuś śnił się mecz piłkarski, akurat ta osoba miała strzelać karnego. Rozbiega się, uderza lecz od razu się budzi, bo uderzył stopą w ścianę. Coś takiego.

Ja natomiast miałem coś takiego.
Jakiś agresywny pies się do mnie przyczepił, pierwszy atak odparłem, za drugim razem mnie ugryzł, natomiast przy trzecim razie złapałem go lewą ręką za głowę, a prawą pięścią miałem wymierzyć cios, jednak nagle się obudziłem i uderzyłem ręką w ścianę : D
Jestem niemal pewny, że to uderzenie w ścianę to nie był dalszy ciąg snu.

Ostatnio edytowany przez Komandos - 20-05-2008 o 10:49.
Komandos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 14:55   #190
Darkk'Horseman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Up

Czasami tak jest... Np ja mialem tak ze snilo mi sie ze mnie typo kopnal, i sie obudzilem i to poczulem xP, chociaz w nic nie walnalem ;d
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 17:09   #191
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

Pewnie przez emocje wybudzacie się lekko ze snu i "spada" z was blokada. Po takim uderzeniu w ścianę musisz się obudzić xD
__________________
"...zasiedli przy stole szkła pełnego pieczeni soczystej i kielichów wina pełnych, nie tykając jedzenia ni picia każdy wyciągnął małe, metalowe, błyszczące pudełeczko. Otworzyli i nabrali na palce szczyptę brązowego proszku. Przyłożyli palce do nosa i pociągnęli trochę mocniej niż zwykle."
Xantro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 18:41   #192
Athelas
Użytkownik Forum
 
Athelas's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 286
Stan: Niegrający
Athelas ma numer GG 8978189
Domyślny

To już lepiej tak, niż jakby miała ta klatka zostać na was po obudzeniu ;d choć to nie problem, można się wystraszyć.
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma, różnie to bywa
Masz o mnie zdanie? Nie lubisz mnie? Lubisz? Notka! KLIK!!!
A może masz jakiś problem? Nie krępuj się! Pisz na PW! PW!!!
Może przed wpisaniem notki chcesz przejrzeć "stopień inteligencji" moich postów? Przejżyj je! POSTY!!!
Cytuj:
87% osób niepełnoletnich na tym forum zachowuje się jak debile. Jeśli uważasz, że należysz do tych 13%, Przemyśl to jeszcze 3 razy...
Mam 13 lat.
Athelas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 19:26   #193
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

W końcu zapamiętałem swój sen Wszystkie szczegóły (chyba)... Naskrobałem trochę w zeszycie, dziś mam nadzieję na następny krok - obym pamiętał zrobić RT...
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2008, 16:03   #194
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

O.o przedwczoraj 2 sny, raczej 1.5, a dziś 1, ale calutki i długi I jeszcze dawniej miałem to, że przypominały mi się sny co dopiero po obudzeniu. A ten dzisiejszy to normalnie śniłem, szkoda, że nie do końca świadomie.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2008, 10:34   #195
Athelas
Użytkownik Forum
 
Athelas's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 286
Stan: Niegrający
Athelas ma numer GG 8978189
Domyślny

Je, je, je, je!!! 4 LD. Ktoś z was nie ma full kontroli? ja już mam. I wiem jak ją uzyskać. Należy pomyśleć:

"Chcę xxx. To mój sen, i ja jestem tu panem." Po czymś takim na pewno to się pojawi

btw. LD co cztery dni to dobry wynik? co sądzicie?
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma, różnie to bywa
Masz o mnie zdanie? Nie lubisz mnie? Lubisz? Notka! KLIK!!!
A może masz jakiś problem? Nie krępuj się! Pisz na PW! PW!!!
Może przed wpisaniem notki chcesz przejrzeć "stopień inteligencji" moich postów? Przejżyj je! POSTY!!!
Cytuj:
87% osób niepełnoletnich na tym forum zachowuje się jak debile. Jeśli uważasz, że należysz do tych 13%, Przemyśl to jeszcze 3 razy...
Mam 13 lat.
Athelas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2008, 13:53   #196
Komandos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 05 2005

Posty: 118
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora/Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Athelas Pokaż post
Je, je, je, je!!! 4 LD. Ktoś z was nie ma full kontroli? ja już mam. I wiem jak ją uzyskać. Należy pomyśleć:

"Chcę xxx. To mój sen, i ja jestem tu panem." Po czymś takim na pewno to się pojawi

btw. LD co cztery dni to dobry wynik? co sądzicie?
Wydaje mi się, że dobrze, tym bardziej, że każdy z trenujących marzy o takim wyniku.
Ja pamiętam dzisiaj tylko zarys jednego snu, a wiem/lub mam przeczucie, że był bardzo ciekawy, rozbudowany.
Jedyne co mi utknęło w pamięci to strach przed śmiercią, instynktowa chęć przetrwania (sen był o a jakiejś apokalipsie).
Komandos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2008, 09:11   #197
Athelas
Użytkownik Forum
 
Athelas's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 286
Stan: Niegrający
Athelas ma numer GG 8978189
Domyślny

@up też tak mam czasem, ale później mi to minęło, i sny zapamiętywałem (4-5 mi się udaje).

@topic sam nie wierze. 5 (słownie: piąte) LD miałem, a ostatnie było wczoraj. Jestem mile zaskoczony, afirmacja jednak czyni cuda. Choć moje uświadomienie jest raczej bez RT, po prostu nagle czuje, że to sen. Potem walę RT, i wiem że sen. Chwila podniecenia, ale żeby mnie nie wywaliło, od razu przystępuje do dzieła. To jest Super!!!
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma, różnie to bywa
Masz o mnie zdanie? Nie lubisz mnie? Lubisz? Notka! KLIK!!!
A może masz jakiś problem? Nie krępuj się! Pisz na PW! PW!!!
Może przed wpisaniem notki chcesz przejrzeć "stopień inteligencji" moich postów? Przejżyj je! POSTY!!!
Cytuj:
87% osób niepełnoletnich na tym forum zachowuje się jak debile. Jeśli uważasz, że należysz do tych 13%, Przemyśl to jeszcze 3 razy...
Mam 13 lat.
Athelas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2008, 10:45   #198
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Athelas Pokaż post
"Chcę xxx. To mój sen, i ja jestem tu panem." Po czymś takim na pewno to się pojawi
Rozumiem, że to taki sposób afirmacji, tak? Daaaaj jeszcze jakieś rady, bo jedyne, co mi się udaje, to czasem zapamiętać jakiś sen, a ja chcę więcej
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2008, 11:27   #199
Athelas
Użytkownik Forum
 
Athelas's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 286
Stan: Niegrający
Athelas ma numer GG 8978189
Domyślny

No wiesz, niektórzy mają tendencję do pamiętania 4 snów po pierwszej nocy ćwiczeń (ja xD), a niektórzy przez tydzień nie pamiętają nic. Polecam:
-Afirmację - to najważniejsze!
-Dziennik snów - jest on bardzo potrzebny. I nie pisz tam z jakąś składnią, czy gramatyką, nabazgraj swój ciąg myślowy co do snu.
-Wizualizuj przed snem - musisz wyobrazić sobie, co będziesz robił w LD. Będziesz to wiedział, więc nie zmarnujesz okazji na myślenie, tylko to zrobisz.
-Utrzymanie snu dłużej - jak Cię wywala ze snu, to kręć się i mów "jak się przestane kręcić, to będę we śnie". Działa, sprawdzałem.
-Kontrola - Jeśli nie masz full kontroli, to napisałem co trzeba mówić w poprzednim poście. Tak, Jest to rodzaj afirmacji w pewien sposób.
OOBE - jak nie wiesz co to, to wikiedia.pl. Jeśli chcesz to uzyskać, podczas LD nagle się oderwij, spróbuj nagle wstać. Nie próbowałem, czytałem o tym właśnie na wiki. Ja się w OOBE nie bawię, LD mi wystarczy Może kiedyś.

P.S. Dziś nie miałem LD, ale jak zawsze 4 sny zapamiętane. Od razu po obudzeniu ich nie pamiętam, ale na przykład śnił mi się sklep z lodami, to jak pomyślałęm sobie "kupię se/sobie dzisiaj loda jak wyjdę" sen mi się automatycznie przypomniał. Snów sprzed tygodnia nie pamiętam wszystkich, ale LD zawsze zapamiętuje. Bo po co mi inne sny?
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma, różnie to bywa
Masz o mnie zdanie? Nie lubisz mnie? Lubisz? Notka! KLIK!!!
A może masz jakiś problem? Nie krępuj się! Pisz na PW! PW!!!
Może przed wpisaniem notki chcesz przejrzeć "stopień inteligencji" moich postów? Przejżyj je! POSTY!!!
Cytuj:
87% osób niepełnoletnich na tym forum zachowuje się jak debile. Jeśli uważasz, że należysz do tych 13%, Przemyśl to jeszcze 3 razy...
Mam 13 lat.
Athelas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2008, 16:47   #200
Darkk'Horseman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Afirmacja>
Mozgowi trzeba powiedziec lopatologicznie czyli:

NIE "Bede mial dzisiaj LD"
tylko "Kiedy dzisiaj bede snil, bede wiedzial, ze snie"


; ]
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin 3