Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-01-2004, 11:15   #1
Alhall
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 10 2003

Posty: 115
Alhall ma numer GG 3045483
Domyślny Przeliczniki defa??

Zastanawiałem sie dlaczego sprzęt typu k-set, skull stuff, golden helmet itp. są takie drogie mimo, że czasami różnica między sprzętem który właściwie leży na ziemi może wynosić nawet czasami tylko 2 punkty obrony. Np. taki Scale Armor kosztuje 100 gp (Isara), a k-armor mający może z 3 wiecej obrony kosztuja 12k!! Może jest jakiś przelicznik, przez który nawet najmiejsza ilość defa jest na wage złota. Jeśli tak, to czy te wskaźniki są różne dla każdej części uzbrojenia inne?
Może ktoś się w tym orjęntuje? Wiem, że wskaźniki co do siły czarów są już powszechnie znane (CAT), więc i może ze sprzętem też jest tak?
__________________
Gniew Inosa>>>Solera>>>Thais
Spowrotem uzalezniony
Alhall jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-01-2004, 11:32   #2
Iglasty
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2003

Posty: 20
Domyślny

Zadales dosc glupie pytanie ale na nie odpowiem jakby wszstko bylo tanie to kazdy by mial g seta itp. i wtedy tibia nie miala by sensu a kosztje to tyle poniewarz ludzie traca runki i czas na zdobycie czegos a 3 arma to jest bardzo duzo sam to widze
Iglasty jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2004, 18:10   #3
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Jesli nie widzisz roznicy w tych 3 arm to stan miedzy 8 trolami najpierw w brass set + soldier helmet a pozniej w K albo C set... w drugim wypadku cie nietrafiaja a w pierwszym tracisz po 400 hp na minute, czyz nie?

Jesli nie mac K/C set to zamiast troli uzyj szczurow i armory odpowiednio lether i plate - rezultad bedzie podobny.

W sumie sam armor niby nie duzo daje jak podniesiemy go o 1 czy 2, ale jak przejdziemy z brass set, lether boots i soldier helmet (arm 21) do royal helmet, DSM, c legs, steel boots, platinum amulet (arm 37) to roznica sie juz robi duza.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2004, 07:15   #4
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

@Alhall - pytasz czemu ceny tychze zbroi sa tak rozne.
Aby zdobyc scale arma wysteraczy zabic kilka ghouli, co nie jest zbyt wielkim osiagnieciem nawet dla niskich leveli. Wystarczy kika ciosow meczem, czy hmm'em. Ale zeby zdobyc samemu przykladowo knight armor musisz zabic wiele GSów (z tym juz gorzej, zwlaszcza po updacie) albo solowac BK (odradzam) .
Zatem odpowiedz na pytanie "skad ceny" nasuwa sie sama.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2004, 07:27   #5
Watto
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

moj kolega trenowal ze szczurami z legion helmet leather armor i studded legs i leather boots i po 12 minutach afk zabily go mial 25lvl knight
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2004, 07:35   #6
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

To jest pytanie podobne do pytania o to po co komu red wand/koksy/t-book. Bo po pierwsze jak cos w domku wystawisz to ladnie wyglada a po drugie naprawde roznica jest oczywista nawet jesli wynosi 1-2 def. doradzam sprawdzic samemu tak jak Gremlin sugerowal.

@Watto: Czy mi sie wydaje czy on zapomnial o waznej czesc trenowania: mianowicie tarczy ?( Ale to jest narawde glupia smierc... wynikajaca z glupoty ze twoj kolega nie zobaczyl ile te szczury mu energi odbieraja.
Sam bym kiedys zgnal przez szczura jak stalem pod new depo w venore i wlasciciel zaparkowanego(z lurowanego) kolomnie szczura wszedl do depo, a ja nic nie mialem na sobie tylko buty i SDki w plecaku. Jak spojrzalem na tibie(ogladalem cos) to bylem zolty a wlasciciel szczura mnie przepraszal .
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2004, 03:53   #7
Alhall
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 10 2003

Posty: 115
Alhall ma numer GG 3045483
Domyślny

No dobra, chciałem się przekonać czy naprawde ludzie widzą tak wielkie różnice między k-setem a p-setem i są gotowi kupe kasy wydać żeby mieć ten lepszy sprzęt. Ja póki co mam dragon hammera, beholder shield, scale armor, plate legs, soldier helmet. Mam zamiar jeszcze dokupić scarf, a reszte samemu zdobyć. No może jedynie sobie Blue Robe kupie, bo jednak tak szybko nie dam rady iść na Warlocki

No i sorki za głupie pytanie, jak to pare osób zwróciło uwage
__________________
Gniew Inosa>>>Solera>>>Thais
Spowrotem uzalezniony
Alhall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2004, 04:15   #8
Mefi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 09 2003

Posty: 208
Mefi ma numer GG 3140258
Domyślny

ja jak se kupiłem c set t zauważyłem coś dziwnego...
..naprzykład bh jak miałem p set zabierał mi max 20hp a jak mam c set zabiera mi czasami nawet po 40 nie wie ktoś o co tu chodzi??
__________________
Mefi Del'Impro - Royal Palladin - lvl 60 - 83/61
17 M lvl
Mefi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2004, 05:07   #9
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

1. może błąd
2. jeden beho mocniej wali, a inny słabiej- tak to już jest
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2004, 19:48   #10
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Mefi
Moze to ze P set miales przed update, teraz beholdery staly sie duzo mocniejsze.
Moj druid na 25 lvl chwile zagapienia sie omalo nie przyplacil smiercia, a przed update summonowalem mino archera i bilem na balance bo beholder i tak mi prawie nic nie robil.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2004, 06:09   #11
Veress
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 10 2003

Posty: 6
Domyślny

W: k-secie , crusader helmecie, c-shieldzie, fsie knight , palek ze skilem ok 60-65 praktycznie nic mi nei zrobi (23 shieldinga) a gdybym mial na sobie powiedzmy juz p-set , d-shield , c-helmet obrywalbym ze 3 razy czesciej ) Czyli te kilka pkt def daje jednak duzo
Veress jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:54.


Powered by vBulletin 3