Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-06-2008, 12:25   #1
V_E_G_E_T_A
Użytkownik Forum
 
V_E_G_E_T_A's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Głuchołazy
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 82/68
Poziom mag.: 15
Król W opresji mmorpg

Cholera . Mam straszny problem związany z tą jakże pixelową grą .
Nie pamiętam kiedy to po raz ostatni wypowiadałem się na forum tibia.pl.
Cóż... ostatnio robię naprawdę dziwne rzeczy. Chyba najdziwniejszą z nich jest pisaniu właśnie tu, ale skoro już odważyłem się wejść, odważę się i wypowiedzieć.

Może zacznę od tego, że jestem aktywnym graczem mmorpg. Grywałem w różnorakie tytuły. Wymienię trzy, do których czułem, a może nawet czuje wielki sentyment. Są to:
1. Mu Online - bożę... Zrobię tylko taką minkę :*. Grałem na globalnym serwerze około 5 miesięcy. Niestety global tak naprawdę już nie istnieje - mój post na oficjalnym forum
2. Tibia - 1,5 roku poświecenia robi swoje
3. Red Stone - tak naprawdę nie czuje do tego ścierwa nic , ale tak czy siak zasługuje na trzecie miejsce gdyż teoretycznie gra nie ma skaz

I teraz tak. Przyszedł ciężki moment dla takiego gracza jak ja. Problem polega na tym, że po prostu nie mam w co grać :S. Nudzę się ;/. Od czasu do czasu pykam z kumplami w chińczyka, bilarda, literki i inne takie na wp.pl, ale ile do cholery można :S...

Nie mogę znaleźć dla siebie nowej gierki, tak więc próbowałem wrócić do tych, które wymieniłem wyżej. W Redzie udało mi się przesiedzieć miesiąc. Do Mu nie mogłem powrócić, gdyż tam nie czekało na mnie nic. Gra upadła w moim i dziesiątkach tysięcy mniemań. Przyszedł więc czas na Tibie. Pobrałem niedawno klienta, zainstalowałem i nadpisałem w elemencie docelowym wyraz "engine" - gra już działa. Włączyłem ją 2 razy, ale nigdy nie przycisnąłem przyciska "enter game" - zawsze "x". Bo cholera... wcale nie marzy mi się granie w to dziwadło.
Wmawia mi myśli Tibii tyle samo osób co próbuje odwieść od tej myśli. Jacyś tam z gildii i parę zewnętrznych osób chcą bym wrócił. Ale szczerze powiedziawszy ich słowa/prośby nie wywierają żadnego wpływu na mnie. Mnie to po prostu "rybka" co oni sobie tam w główkach wymyślają.

Mój problem tak naprawdę polega na tym, że zostanę zmuszony go grania w Tibie przez samego siebie. Gdyż w obliczu nudy, która pojawiła się ostatnio w mym życiu, boję się, że nie będę miał innego wyjścia. Jak powrót do Tibii.

Redukcja tytułów na jakie mogę sobie pozwolić jest przerażająca. Mój zajebisty reduktor to sprzęt:
Intel Pentium III 548 mhz
Sdram 512
Geforce 2 MX 400 - 64 mb
- więcej info nie trzeba

Nawet na zasrany Metin2 pozwolić sobie za bardzo nie mogę. Bo gdy wchodzę do miasta przeżywam namiastkę męczarni wywodzących się z czeluści piekieł (ave Satan - lol).

Na szczęście inicjatywa społeczności Diabełka przyszła mi z pomocą. Jakiś rok temu wyszedł mod spolszczający ów grę. Wiele lat musiałem na to czekać, ale w końcu się doczekałem. Mam więc chwilowe wybawienie od opresji, w której się znalazłem .

Zastanawiam się jak zareagujecie na mój post. Napiszcie coś .

//Ramzaroth
V_E_G_E_T_A jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-06-2008, 12:42   #2
Fulcrum
Użytkownik Forum
 
Fulcrum's Avatar
 
Data dołączenia: 04 07 2007
Lokacja: Zza ciebie.

Posty: 134
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Xerena
Domyślny

Hehe, jeżeli chodzi co jest teraz z tibią to muszę Ciebie zmartwić, po prostu to co było kiedyś nigdy nie powróci dzisiaj, pełno noobów, thiefow, PA ludzi używających botów jest masa i w ogóle nic tylko teraz EXP się liczy. Jeżeli chcesz zacząć grać to tylko na Xerenie ze mną i kolegami ;-P Tam sobie gramy tak 4fun exp liczy się na samym końcu A polecam Ci MMO Cabal Online, Flyff ale to takie granie samemu z niczym się nie wiąże Zapraszam też do grania w Soldat (poszukaj na tym forum tematu z Soldatem) fajna gierka :d


Ps. Nie możesz dokupić czegoś do kompa? podaj ile masz pieniędzy to pomogę złożyć zestaw.
__________________
Widzisz we mnie jakieś wady?
Z tym się urodziłem i z tym chcę umrzeć.
Taki mam patent na rzeczywistość.
Masz za dobrze? Czar może prysnąć.
Lepiej ostrożnie iść z tą myślą,
Że może zdarzyć się wszystko.
Fulcrum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 12:56   #3
dybos
Użytkownik Forum
 
dybos's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2007
Lokacja: Thais
Wiek: 32
Wpisy bloga: 6

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 36
Poziom mag.: 35
dybos ma numer GG 1719214
Domyślny

Kurcze no faktycznie ale mój brat pykał w Metina no i w sumie to napisz ile masz cashu to coś ci pomożemy zrobić z tą twoją kupką złomu. Co do Tibi: Tibia jest jak narkotyk nie grasz w nią ale gdy już wrócisz to znowu grasz baardzo dużo.
__________________
Dopóki nie korzystałem z internetu nie miałem pojęcia, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zagrałem w tibie nie wiedziałem, że można być takim nOObem.

dybos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 12:59   #4
EdwardMatiz
Użytkownik Forum
 
EdwardMatiz's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007
Lokacja: 3miasto, Gram: Soldat tibia.pl klan!
Wpisy bloga: 5

Posty: 662
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 63
Skille: 75/72
Poziom mag.: 5
EdwardMatiz ma numer GG 5507601
Domyślny

Zapraszam ciebie do soldata, w dziale o wszystkim i o niczym mamy własny temat, codzienie gramy mecze, nawet powstał pomysł ligi.
EdwardMatiz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 13:21   #5
ErAgOg
Użytkownik Forum
 
ErAgOg's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 2006
Lokacja: . . .okolice Szczecina Ilość postów: 8
Wpisy bloga: 21

Posty: 883
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Mayhem
Świat: Silvera
Poziom: 40~
Skille: 100/200
Poziom mag.: 1
ErAgOg ma numer GG 7360116
Domyślny

Rób co chcesz. Jak Ci się chce grać w Tibię to graj, a jak nie to nie... Ja tam Ci najwyżej polecam to co Edward i Fulcrum, tzn. Soldata. Wbij na OwioN i tam się wszystkiego dowiesz, lub kliknij na link u mnie w podpisie.
__________________

Ostatnio edytowany przez ErAgOg - 27-06-2008 o 13:22.
ErAgOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 13:32   #6
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

World of Warcraft.
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 15:12   #7
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Nie kupuj Wowa, bo trzeba płacic cholernie długo. Jak chcesz już w niego grac to zagraj na servie zrobionym przez fanów gry.
Ja polecam Counter strike Source, team fortress2(steam gry wymiatają)
Starcraft, World in Conflict, Lineage II(Wrath, dex)Darm Messiah, Wiedźmin, Kotor1, 2, Mass Efect ;]
@Down
ta, guild wars jest świetne xD
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD

Ostatnio edytowany przez Lechista - 27-06-2008 o 15:20.
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 15:16   #8
ErAgOg
Użytkownik Forum
 
ErAgOg's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 2006
Lokacja: . . .okolice Szczecina Ilość postów: 8
Wpisy bloga: 21

Posty: 883
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Mayhem
Świat: Silvera
Poziom: 40~
Skille: 100/200
Poziom mag.: 1
ErAgOg ma numer GG 7360116
Domyślny

Zamiast WOWa polecam GW. Płacisz jednorazowo za grę i kod aktywacyjny, później nie ma żadnego co miesięcznego abonamentu i ogólnie GW wydaje mi się lepsze od WOWa.
__________________
ErAgOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 15:23   #9
Ladoh
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 06 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 11
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Domyślny

WoW, GW... ludzie spójrzcie na jego kompa xD żeby se w WoW-a można zajebiście pograć to trzeba mieć dobry sprzęt to samo GW...
@topic : Cabal online na najniższych wymaganiach by Ci poszedł. Lepiej tak jak panowie up powiedz ile masz kasy, ile możesz dać to Ci skompletujemy fajny secik
Ladoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2008, 00:26   #10
V_E_G_E_T_A
Użytkownik Forum
 
V_E_G_E_T_A's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Głuchołazy
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 82/68
Poziom mag.: 15
Król Answer

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fulcrum
po prostu to co było kiedyś nigdy nie powróci
. A szkoda... Zresztą pochodzę z Tibii 7.6. We współczesnej wersji Tibii nie ma już miejsca dla takich ludzi jak ja.

Pozwolę sobie umieścić fragment mojej wypowiedzi z pewnej gildii na Securze: - post ten dotyczył mojego nagłego odejścia (całość można przeczytać TUTAJ)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ramzaroth/Niezwyciezony Elf
2. Polityka Cipsoftu, poddanie się w walce z cheaterami.
Nie ma co tu dużo gadać. To temat na osobny post. Powiem krótko: zaimplementowany light hack, a także późniejszy
boto-hotkey jest w moim mniemaniu niewybaczalny. Gra przez to została dramatycznie odmieniona. Chyba nie muszę mówić czy
na lepsze, czy na gorszę.
A także pogłębiająca się z up na upa przepaść pomiędzy graczami zamożniejszymi (których stać było na wydanie pieniędzy w
błoto), a graczami nieco uboższymi (którzy sobie na to pozwolić nie mogli).

Co do Soldata . Gdy zaproponowaliście mi ów multiplayer shooter, uśmiechnąłem się . Z Sodatem mam styczność bodajże od wersji 1.2. Choć nie wykluczam, że mogło to być 1.1.x. Mam tą grę na dysku już od chyba 5-iu lat . Czasem dla odprężenia pozabijam paręset botów ze snajperki. Z grą przez net zerwałem jakieś 2 lata temu (choć zdarza się czasem pyknąć z kumplami przez LAN/Hamachi) - kiedy to uznałem, że prawdziwa gra zaczyna się właśnie ze snajpą w ręce, w trybie realistic. Tyle, że MM skrzywdził graczy korzystających z tej broni. Ja nie godzę się na opóźnienie wystrzału. Ponad to korzystam z ustawień broni z wersji 1.4 lub wcześniejszej. Absolutnie odrzuciłem wszelkie autoamty i tryb normal (wyłączony realistic). Nawet moje boty posługują się snajpą - uważam, że jedynie ta broń wymaga jakiegoś zaangażowania od gracza. Skupienie, lub jak kto woli poświęcenie sie połączone ze spokojem umysłu to klucz do zwycięstwa .

@edit zapomniałem dodać, że mój reduktor redukuje również najnowszą wersje gry. 1.4.2 mi nie chodzi. Odpowiadają z to sterowniki karty graficznej, które po prostu nie trawią Soldka.

Cabal Online:
Ze screenów gra nie prezentuje się najgorzej. Może spróbuje, lecz najpierw pooglądam parę filmików na youtube.

Wow, Gw:
W World of Warcaraft kiedyś grałem . Było to ze 2-3 lata temu. Niestety w owym czasie w grę nie wchodziło płacenie miesięcznego abonamentu. Bawiłem się na parunastu prywatnych serwerach. Tyle, że co to była za rozgrywka jak może 1/3 drzewka talentów działała, a część questów była zbugowana . Przypomniał mi się druid, który to nie był w stanie korzystać ze skillów pod postacią jakiegoś zwierzęcia, hehe - to była chyba najbardziej niedopracowana postać.
Nie mam pojęcia jak na dzień dzisiejszy wyglądają prywatne serwery, ale tak naprawdę mało mnie to obchodzi . Powiem więcej. Po przykrych doświadczeniach z prywatnych serwerów wowa zaprzestałem gry na jakichkolwiek prywatach, w jakiejkolwiek grze. Miałem wielki uraz ;].

Co do mojego zajebistego reduktora by Ramzi .
Zastanawiałem się już jakiś czas temu nad zmianą PC`ta. Dokupienie jakiejś lepszej części było by marnotrawstwem środków. Ta maszyna nie obsłuży już niczego lepszego. Zapewniam. Ten szmelc nie jest w stanie nawet w pełni wykorzystać potencjału geforce 2.
Mój zabytek - 1 Pc jaki dostałem, który żyje już 10 lat i nawet podróżował ze mną do Szwecji jest o wiele lepszy .

Intel Celeron 300 mhz (na podkręceniu 450 - zawsze był podkręcony)
nvidia riva tnt2 model 64 - 32 mb
Sdram 256 mb

O wiele lepiej radził sobie z grami. Przykładowo w takim nfs4- High Stakes miałem dwa razy więcej opcji w ustawieniach grafiki niż mam teraz (z obecnym reduktorem). Zabytek osiągał gdzieś o połowę lepszą grafe przy czym nie ciął się tak bardzo.

Jednak wybór nowego sprzętu nie jest tak prosty. Nie chodzi już tak bardzo o markę, a o to czy kupić jedno rdzeniowy procesor czy dwu. W przypadku jedno rdzeniowego wybór jest prosty-> athlon, w dwu jeszcze prostszy ->intel core 2 duo ze względu na swą niesamowitą zaletę - podkręcanie taktowania.

3ghz penitum 4 kosztuje koło 500-600+- set zł wraz z jakimś tam w miarę dobrym sprzętem, athlon o nieco gorszym rdzeniu też oscyluje w podobnych granicach cenowych.

Quatro to zupełne już nieporozumienie - to tak naprawdę dwa procki core 2 duo - hehe. Największą zmorą procków wielu rdzeniowych jest problem z kolejkowaniem zadań. Nie jestem informatykiem, ale wiem, że w wielu przypadkach core 2 duo wypada o wiele gorzej niż jedno procesorowy komp. Gdyż mają one na ogół małe taktowanie. Stąd mój dylemat pomiędzy 1, a dwu rdzeniowym prockiem. Wiadomo... najnowsze gry spokojnie radzą sobie z nowszą generacją procków, gdyż są pod nie pisane, ale co do cholery ze starszymi grami ?

Na 1 procesorowy komp ze średnią konfiguracją jestem w stanie wydać jakieś 500-700 zł. Na 2 procesorowy od tysiąca do 1,5 :O - z bólem, ale jak już kupować to porządnie!
V_E_G_E_T_A jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:44.


Powered by vBulletin 3