Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-09-2008, 14:30   #1
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny Co rozumiesz pod słowem "klimat w grze" ?

Temat może stać się w dyskusji trochę kontrowersyjny, ale...
Co rozumiecie z tym "klimatem"? Słowo często wykorzystywane, szczególnie wykorzystywanie podczas zapowiedzi updatów (wg mnie texty typu "ta gra coraz bardziej traci swój klimat..." są totalnie idiotyczne) i temat kłótni, gdzie poszło o to, że jedna osoba nie zrozumiała drugiej.
Ale w czym ten klimat się objawia? Dla mnie klimat w grze to gra (powtórka sorry), która jest zrobiona zgodnie z jej przeznaczeniem, bez zbędnych dodatków (może jednak, któryś z tych banków ma rację, że banki od wszystkiego są do niczego?). Chociażby Tibia, skoro to MMORPG 2D, to powinna być robiona na MMORPG 2D. Po co piłki? Od tego są Simsy. Po co samochody? Od tego są samochodówki itp. A po postach widzę, że omawiany "klimat" jest jeszcze bez dobrej definicji.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-09-2008, 14:57   #2
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Tibia ma klimat. Tylko gracze dbają o lvl, a nie o odczuwanie klimatu, który tibia już "straciła" przez takie właśnie dzieci, które mają niezwykłe zdolności krytykowania na poziomie przedszkola (ew. podstawówki).

Ostatnio edytowany przez Alanus Lutinum - 29-09-2008 o 14:59.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 15:02   #3
Darke'en
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

"Klimat"... mhm...

Tutaj chodzi o to, że jak jest dajmy na to Dark Cathedral to są Assassiny i Dark Monki, jak są Tomby, to są i umarlaki, a jak są kwiatuszki to zwierzątka ;>

Teraz prawie nikt nie zwraca uwagi na klimat... ale mimo to jest ważny. Np. głupio by było uciekać na otwartym terenie przed dragiem, a tu nagle wyskakuje Rat -.-
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 15:36   #4
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

Klimat budują ludzie,ale co to za klimat jak zamiast powiedzieć (klimatycznie)"bardzo prosze u wspomożenie mnie pewną ilością złotą" wolą mówić "gold plx",tak samo sytuacja z outfitami,jak ma być klimat skoro goście biegają po darmie(czy innych pustyniach) w outficie norsemana,powinni dla klimatu dać inny outfit ale po co?Nistety w Tibii niema klimatu co nie znaczy że nieda się go zrobić,ale póki są dzieci neo co spamują keylogami,głupimi tekstami itp.to każda próba zrobienia klimatu będzie niszczona przez noobki,taka prawda
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 16:19   #5
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Co do nazwy tematu; "klimat w grze", to chyba nie słowo ;\;\

Co do treści tematu: TIBIA MA KLIMAT. Niestety klimat tworzą gracze.

Nigdzie indziej nie mam możliwości poprzez kliknięciu parę razy myszką, połączeniu się z serwerem, dostąpić zaszczytu dołączenia do świata NOOBÓW! Gdzie średnia IQ waha się w granicach 20, słowo "kultura" nie istnieje, tak samo jak "proszę" czy "dziękuję" - to jest klimat, w tym wypadku Tibii.

Dlatego też NIENAWIDZĘ tamtejszej społeczności, rozmawiam w grze (jeśli już się zaloguje, co przez narastającą głupotę nie zdarza się często) tylko z baardzo wąskim gronem osób, nie przyznaje się, że jestem PL, i że jestem "ryba z tibia.pl".

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 29-09-2008 o 16:21.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 16:40   #6
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

w grze offline klimat to wypadowa fabuły, nastroju stworzonego grafiką i dźwiękiem oraz po części wygodą grania. Jest to raczej subiektywne odczucie bo nie każdy dla przykładu musi lubić strategie typu Medievall czy Silent Hilla.

W mmo w znacznej mierze klimat tworzą inni gracze. Wystarczy sobie porównać serwery UO gdzie za samo użycie skrótów typu LOL, GFB czy słowa noob leci ban. Tam nie mówi się "hi" tylko "witaj wędrowcze"

Czy Tibia ma klimat? Gdy wywalimy graczy to tak, ale licząc się z nimi ta gra klimat straciła parę ładnych lat temu.

p.s. jak to Rybzor mądrze (sic!) zauważył, nie "klimat w grze" ale "klimat gry"... Bo jak mowa o "klimacie w grze" to Tibia ma ich aż 3! Umiarkowany, równikowy i polarny...

Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 29-09-2008 o 16:41.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 16:55   #7
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
W mmo w znacznej mierze klimat tworzą inni gracze.
To od gapił ode mnie.
Cytuj:
Czy Tibia ma klimat? Gdy wywalimy graczy to tak, ale licząc się z nimi ta gra klimat straciła parę ładnych lat temu.
Ładnych parę lat temu też byli gracze, więc ocoho?:\

@down
TAK! TAK!

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 29-09-2008 o 17:13.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 17:00   #8
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
[...]
Ładnych parę lat temu też byli gracze, więc ocoho?:\
O to, że w ciągu tych paru ładnych lat średnia wieku, kultury oraz IQ graczy spadła na łeb na szyję...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 17:28   #9
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Ładnych parę lat temu też byli gracze, więc ocoho?:\
porownaj sobie liczbe online'owych slubow, dance contestow, music contestow, czegokolwiek co jest zwiazane z game activities teraz i 4 lata temu, majac na wzgledzie to ze liczba graczy znacznie wzrosla.

Fakty sa takie ze procentowy udzial ludzi traktujacych ta gre jako rpg maleje liniowo, udzial ludzi traktujacych ja jako HnS rosnie wykladniczo. W HnS klimat jest zbedny, bo spowalnia zdobywanie kolejnych leveli czy itemow.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 17:30   #10
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
porownaj sobie liczbe online'owych slubow, dance contestow, music contestow, czegokolwiek co jest zwiazane z game activities teraz i 4 lata temu, majac na wzgledzie to ze liczba graczy znacznie wzrosla.

Fakty sa takie ze procentowy udzial ludzi traktujacych ta gre jako rpg maleje liniowo, udzial ludzi traktujacych ja jako HnS rosnie wykladniczo. W HnS klimat jest zbedny, bo spowalnia zdobywanie kolejnych leveli czy itemow.
Wiem wiem, znam te realia, przecież nie gram od wczoraj. Chciałem sprawdzić, jakich użyjecie argumentów.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 17:37   #11
Mapa_Europy
Użytkownik Forum
 
Mapa_Europy's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: pl?

Posty: 335
Domyślny

Rybciu :\ Zaczynasz...
@topic
Kiedyś człowiek logował się z myśla o gadaniu z kumplami czy nawet wspólnym huncie. Teraz ludzie maja gdzies innych. W depo jest tylko sell i buy... Gdybym mógł pogadac ze starymi przyjaciółmi
__________________
Ostrzegam Cię...
Mówię Ci nie wchodź tutaj
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@Yoh: a za 2k lat ludzie będą nosili moje figurki na szyi!
Mapa_Europy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2008, 17:44   #12
Kurczakos
Użytkownik Forum
 
Kurczakos's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006
Wiek: 17

Posty: 705
Domyślny

Początki tibji, kochane uhy, farma druidów, sork królem peka.
Kurczakos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2008, 11:30   #13
Kaczan____
Użytkownik forum
 
Kaczan____'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2008
Lokacja: ...

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Narazie brak
Świat: Refugia
Poziom: 25
Skille: 60/59
Poziom mag.: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Kiedyś człowiek logował się z myśla o gadaniu z kumplami czy nawet wspólnym huncie. Teraz ludzie maja gdzies innych. W depo jest tylko sell i buy...
Dokładnie , gracze wogóle nie przestrzegaja żadnych zasad. (nie mówie że wszyscy ale większość)

Myslą tylko jak zaszkodzic drugiemu graczowi ; /

Dlatego Tibia nie ma dobrego klimatu .
Kaczan____ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2008, 21:32   #14
Wiedźmin
Użytkownik Forum
 
Wiedźmin's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2005

Posty: 122
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sammen
Profesja: Sorcerer
Świat: Balera
Poziom: 21
Poziom mag.: 25
Wiedźmin ma numer GG 9966402
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Dla mnie klimat w grze to gra (powtórka sorry), która jest zrobiona zgodnie z jej przeznaczeniem, bez zbędnych dodatków (
A ta gra jest wręcz przystosowana do tworzenia sprawnej społeczności, opartych na zasadach moralnych i przedsiębiorczości jak u nas, przeniesionych na realia tibijskiego świata. Między graczami, miastami czy danymi grupami powinna powstać głębsza symbioza, powstała w wyniku tylko i wyłącznie naszej dobrej woli, co jest ciężkie do zrobienia, ale na małą skalę możliwe Ale fakt - co nie jest materialnie praktyczne rzadko bywa praktykowane.

@Edit
Tak sobie pomyślałem, że nie etyczne zachowania ze strony graczy świadczą o ich niskiej kulturze. Bardzo ogólnikowo rzecz biorąc myślenie większości = "jeżeli nikt nie zagrozi nam obiciem mordy to za cholerę mu nie pomogę."
__________________
"Szybkie decyzje, to złe decyzje."

Ostatnio edytowany przez Wiedźmin - 01-10-2008 o 21:36.
Wiedźmin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2008, 23:01   #15
Looon
Użytkownik forum
 
Looon's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2008

Posty: 40
Domyślny

Hmm.... klimat? Prawidziwi przyjaciele z którymi możesz zawsze pogadać, powygłupiać się, pobawić w tej grze, pohuncić jakieś ciekawe miejsca/poziwedzać.
Looon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2008, 23:46   #16
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cipsoft z update'u na update robi ta gre coraz latwiejsza coraz bardziej cukierkowa - twoja postac ma wieksze mozliwosci + wieksza moc + mniejsze waste. Nagle nasze postacie zaczely dominowac mocniejsze potwory przez co musieli zmniejszyc czestotliwosc wypadania przedmiotow z potworow. Single player: hi 500 power bolts yes, po czym wychodzimy zadowoleni i idziemy bic potwory. Idziemy do npc kupujemy co chcemy (praktycznie wszystko co potrzeba do expienia) i wracamy na swoja zajeta miejscowke. Pamietam jak to kiedys czekalo sie na oferty bps uhow od jakiegos gracza (tak tu potrzebowalismy drugiego gracza chociazby do handlu). Aimbot to druga rzecz ktora zmienila calkowicie rozgrywke na poziom/skille > umiejetnosci. Exp: Nie potrzebujemy nikogo do pomocy imho wrecz nie chcemy. Party exp to najgorsze scierwo jakie wymyslono. Jakie z tego korzysci ze bijemy potwory z kumplem? Wychodzi na to ze taki sam lub mniejszy exp. Kurwa pamietam jaka mialem frajde gdy z 4 osobowym teamem huncilismy gs'a na blood herbie. Co nas wtedy przyciagalo? Bylo waste, exp mniejszy niz na rotach. Cipsoft dodaje bezsensowne rzeczy jak PLYWALNIA (HAHAHHA) teraz zmiane account number na account name tylko teraz pomyslmy czy ktos sie skarzyl? Doczepie sie jeszcze tych power boltow ktora dotyczy single player. Kiedys jak widzialem ze koles strzela z power boltow to robil to na anni lub wojnie w ogole byl kurwa imba ze mial te 200 power boltow. Musial poczekac na bardzo droga oferte (pamietam ze sprzedalem 5 power boltow za 1k) lub sam je zrobic co zajeloby 100+h. Teraz ide sobie paladynem i kupuje bron ktora ma 20 ataku wiecej i wytrzymalosc na 3~ rzuty i co najwazniejsze! Kupuje je od npc i mam w dupie drugiego gracza. Po chuj sie w ogole loguje? Zajmuje mi expa ffs.
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2008, 09:24   #17
Aron Roar
Użytkownik Forum
 
Aron Roar's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: skuntowni
Wiek: 31
Wpisy bloga: 23

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Aron Roar ma numer GG 833224
Domyślny

Klimat dla każdego oznacza co innego. Dla mnie jest to sposób w jaki ludzie odnoszą się do siebie. To prawda, że wielu graczy rezygnuje z tej interakcji na rzecz bezsensownego expa, chociaż Tibia daje ogromne możliwości kontaktu z innymi użytkownikami. Myślę, że teraz jest już za późno by cokolwiek z tym zrobić.
__________________
Bloki mom ojczysnom
Aron Roar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.


Powered by vBulletin 3