Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-02-2009, 00:04   #1
Goggo
Użytkownik Forum
 
Goggo's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2007

Posty: 80
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Domyślny Nemal - Hall of Fame

Po pierwsze , wiem , istnieje już temat do tajemnic Deserta , ale z powodu że raczej nikt się już nie interesuje , a po drugie że ta tajemnica jest naprawdę rozległa , postanowiłem założyć ten temat.

Pouczony ostatnim razem , kiedy przekonałem się że Podziemia skrywa wiele tajemnic , postanowiłem znów tam zawitać. Oprócz dobrze znanej Biblioteki , pułapki , Nemala , Teleportów , wejścia do innych questów , rzeki lawy odnalazłem , przypominającą z wyglądu , gwiazdę z Fire Devilami , kilka ciał oraz poukrywane księgi.Większość z nich traktowała o niebezpieczeństwach pustyni , ale dwie (tak mi się wydawało) skrywały tajemnice.Pierwsza, którą znalazłem w otoczonej przez field-y skrzynce , niezbyt mnie interesowała(mimo ciekawej treści) na rzecz drugiej , gdzie znalazło się nawiązanie do tyt. Nemala.
Zaciekawiony , przeprowadziłem podobną rozmowę do tej , która znajduję się tutaj : http://tibia.wikia.com/wiki/Nemal .
Po krótkim zapoznaniu się z sprawą przez ,,szukaj'' , zdołałem ustalić , że za przyniesienie róży , dostajemy klucz do pewnej lokacji , znanej jako ,,Hall Of Fame''. Podobno (tu jest niewiadoma , niezbyt wierzę w te informację) jest tam do wykonania zadanie łudząco podobne do ,,Demonical Oak".
Czy tak sprawa została już rozwiązana? Czy raczej jest to zagadka z typu : ,,Spike Sword''?

Pozdrawiam
Ewe/Goggo

*Przepraszam za słabe przygotowanie (brak chatlogów , zawartości ksiąg , screenów) ale nie mam w tej chwili dostępu do gry.
__________________
http://www.eweimages.blogspot.com/

Moja Galeria Prac
Goggo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-02-2009, 10:00   #2
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Z tego co pamietam, jak zrobisz Nemalowi miksture na przywrocenie wzroku ten w zamian da ci klucz do hotld. Moge ci jedynie powiedziec ze hotld nie ma nic wsplnego z wykonywaniem pelnego desert questa, a i nie wzoruj sie konkretnie na tym co pisze na wiki bo to nie zawsze jest prawda.


/leik
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"

Ostatnio edytowany przez Leik~ - 06-02-2009 o 10:43.
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2009, 11:57   #3
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Hall of the lost doors nie "hall of fame", i jest to zadanie nie przypominające demon oaka ale raczej zagadki z paradox tower...Książka ze skrzynki z energy fieldami zawiera przerobiony cytat z Monthy Pythona, i jest nawiązaniem do hugo który znajduje się przy dc quest lub tutaj druga teoria zawiera spoila do deserta, holy spin i liczba 3 to ciekawe przenośnie... Dodam że ostatnimi czasy npc na desercie zostały ZMODYFIKOWANE, i prawdopodobnie quest został dokończony w ostatnim update i pewne jest to że wychodzi daleko poza desert, aż na samej północy możemy szukać wskazówek w pewnym elfickim mieście...

Pozdrawiam.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2009, 13:09   #4
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Prawdopodobnie ten "quest" jezeli mozna to tak nazwac, mogl byc ZAWSZE dokonczony, a wskazowki umieszczone pod tajemniczym piaskiem zawsze wybiegaly poza pustynie.


/leik
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2009, 13:29   #5
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Nie sądzę aby był wcześniej bo dopiero po kilku zmianach u starych npc fabuła się zgadza. Oczywiście pewności nigdy nie ma, lecz jeno jest pewne mechanizm został zaprojektowany dawno temu. I oczywiście pustynia zawsze nawiązywała do innych regionów ale po ostatnim update są to bardzo pewne powiązania. Jedno mnie ciekawi jakundaf desert powstał w 2000 roku a banshee wprowadzono do gry chyba około 2003, nigdzie nie mogę znaleźć wyglądu tego miejsca gdzie jest banshee z roku 2000-2003, może taki screen dał by odpowiedź na kilka pytań.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2009, 13:53   #6
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Najlepsze jest to, ze za kazdym razem cos dodaja ale i odejmuja, a i kocham takie zwiazki jak Monty Python, takich metaforycznych polaczen zdarzylem poznac od groma. Moze screen dalby nam odpowiedz ale lepiej nie zawracac sobie tym glowy tylko skupic sie czyms wazniejszym, z mojej teori wynikalo, ze pomieszczenie z banshee albo nie ma w sobie nic "znaczacego" albo jest tylko punktem przejsciowym zagadki. Pol roku nie gralem, czas nadrobic zaleglosci i poskladac fakty na nowo...
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2009, 15:45   #7
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Wg mnie pomieszczenie z banshee to po prostu zasypane wejście lub wyjście awaryjne z pustyni... Void który można zobaczyć przy pomocy bot a tym miejscu nie jest przypadkowy... Problem tkwi w tym że nadal nie wiemy czy na 100% quest jest ukończony, ja już zmarnowałem miesiące pod pustynią i znalazłem całą masę związków choćby to że Hall of the lost door jest osadzoną w tibi zagadką logiczną skopiowaną wprost ze strony z takimi zagadkami, o dziwo zagadka z podróżnikami też znajdowała się na tej stronie tylko trochę zmieniona. Odnalazłem już wiele źródeł na których oparł się cipsoft ale jednak należy pamiętać że deserta nie stworzył cipsoft tylko 2 zwykłych graczy a później zmieniał go knightmare ( z moich źródeł tak to wygląda). Po dodaniu ghost landu również został zmieniony desert bo w końcu dodali banshee dlatego ta zagadka logiczna może trochę pomieszana skoro ma 3+ autorów.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.


Powered by vBulletin 3