Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-07-2009, 19:11   #1
dagi12
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 09 2008

Posty: 12
Domyślny Expowiska a kasa

Siema mam takie pytanko, wbiłem już należyty lvl, ale mam bardzo mało pieniędzy i słabe eq, tak się akurat składa, że przy wszelkich expowisko-poradnikach niema żadnej wzmianki o gp'sach jest tylko lvl od jakiego na dane expowisko można się udać. I tu pojawia się moje pytanie, w którym z tych wszystkich expowisk wyniosę najwięcej pieniędzy, mile widziane uzasadnienia w postaci "xK na x godzin". Dodam, że jestem 21 druidem co znacznie ogranicza ilość potworów, które mogę zabić. Jeszcze raz powatarzam, że w ogóle nie zależy mi na expie tylko na kasie. Z góry dziękuje.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez slimacek
# + Trolle przy Carlin (8-13lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21.../_1/Carlin.png
Wejście jest w kapliczce na cmentarzu. Jest tam dosyć mało trolli, na dodatek jest to blisko Carlin i pełno tam ludzi (najczęściej noobów) - ale dla upartych można tam trenować. Aby otworzyć drzwi, trzeba użyć do tego klucza 3520. Klucz znajdziemy w skrzyni, w porcie Carlin. Od statku na północ są dwa budynki - jest to ten z lewej. Mapkę z zaznaczonym miejscem znajdziecie tutaj.
# + Trolle pod Ab'dendriel (8-15lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...Abdendriel.png
http://i2.photobucket.com/albums/y21...bdendriel2.png
To jest chyba najsłynniejsze trollowisko. Jaskinia jest dosyć duża i ma aż 4 piętra, a wszędzie aż pełno trollów (i tylko trollów). Można tu expić do 15lv, chociaż zwykle siedzą tutaj tylko rycerze i paladyni aż nie wytrenują dobrych skilli. Jeżeli szukacie trolli - polecam to miejsce. Znajdują się one na 2 poziomie pod ziemią, na mapce zaznaczyłem drogę. Poza tym potrzeba także klucz 3033, który można kupić od NPC Shirith obok za jedyne 50gp. Aby go kupić, trzeba powiedzieć hi, key, yes.
# + Trolle niedaleko Thais (8-16lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...k/_1/Thais.png
W tym miejscu znajdziemy także dużo trolli, orców (zwykłych, spearmanów i warriorów). W dalszych miejscach można także spotkać skorpiony i slime. Podobnie jak wyżej, rycerze i paladyni po wyjściu z rooka zwykle się tutaj kierują aby trochę potrenować. Pamiętajcie jednak o tym, że aby wejść pod ziemię należy wziąść ze sobą łopatę na odkopanie dziury.
# + Venore Trolls (8-15lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...noreTrolls.png
Dobre miejsce dla tych którzy dopiero co wyszli z maina i postanowili zamieszkać na bagnach. Spotkamy tutaj bardzo dużo swamp trolli i parę rotwormów i batów. W jednym z pomieszczeń spawnuje się także ghoul i 2 skeletony, trzeba więc uważać jakby ktoś chciał zlurować ghoula na biednego 8lv druida. Aby wejść do jaskini potrzebna jest nam także łopata.
# + Waspy przy Ab'dendriel (do 20lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...k/_1/Waspy.png
Kiedyś bardzo mało popularne miejsce, dzisiaj często można spotkać tam kogoś szukającego honey-combów. Niestety waspy cały czas trują, a fooda z nich nie ma, więc zbyt długo tam sobie nie posiedzimy. Exp już chyba lepszy na trollach i na pewno w kopalni na rotwormach, ale tutaj też można expić i potem dobrze sprzedać honey comby (albo je sobie zostawić na addona).
# + Kopalnie krasnoludów (11-60lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...1/Kopalnie.png
Kopalnie są bardzo dobrym expowiskiem (moim ulubionym ;]). Na -1 i -2 spotkamy mnóstwo dwarfów (zwykłych) i rotwormów, więc jest to doskonały exp do 20 lvla. Na 20 lvlu można zejść na -3 (dwarfy soldiery), lub nawet -4 (soldiery + pojedyńcze guardy). Magowie z 33lvlem lub rycerze i paladyni z dobrymi skillami mogą bardzo dobrze expić już na -5 i -6, gdzie guardów jest już dosyć dużo. Radzę także uważać na lurowane guardy i graczy którzy cię przed nimi blokują (częste na non-pvp)
# + Amazon Camp (13-20lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...AmazonCamp.png
http://i2.photobucket.com/albums/y21...zonCamp2BK.png
Są trzy Amazon Campy - dwa niedaleko Carlin, i jeden niedaleko Venore. Ten niedaleko Venore jest z pewnością większy, i na nim można by expić nawet do 25lv. Spotkamy na nich Amazonki i Valkyrie, a w niektórych miejscach nawet Witch (spokojnie, nie da się ich zlurować, więc możecie expić nie napotykając ich). Szczęściarze z Valkyrii mogą wylootować nawet plate armora. Z amazonek wypada dużo spearów, więc pallkowie mogą tu nawet skillować.
# + Dark Cathedral (15lv-50lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...arkKatedra.png
Niezłe expowisko, porównywalne do PACCowatych (szybki exp, i niezły zarobek). Niestety często jest na nim dużo ludzi. Od 7.9 popularność trochę zmalała gdyż na głównej drodze został dodany spawn GSa, ale są także inne drogi. Na -1 spotkamy smugglerów, banditów, wild warriorów, slime i etc. Na -2 spotkamy już dużo assasinów, dark monków i witchów, przez co w DK można expić bardzo długo. Dokładną mapkę ze spawnami znajdziecie w tym poradniku.
Niestety, nie podam dokładnej drogi do katedry omijając GSa i hunterów - wielu ludzi by się na mnie wkurzyło z tego forum (i nie tylko). Może kiedyś.
# + Elvenbane (15-35lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21.../Elvenbane.png
W tym zamku znajdziemy mnóstwo orców warriorów, minotaurów (zwykłych), elfów (zwykłych), przez co możemy stworzyć tu bardzo potężnego lootbaga. Na samym środku jest spawn minotaura guarda (który jest także na -3) i dwóch orców berserkerów, przez co trzeba często uważać na ich luring. Poza tym jest tu także pojedyńczy spawn huntera i mino archera. Exp zarówno jak loot, jest cudowny. Niestety nie zawsze jest tak pięknie, i często bywa tu dużo ludzi. Do zamku można dojść podziemnym tunelem, którego odkopiemy łopatą.
# + Ancient Temple (10-35lv)
http://i2.photobucket.com/albums/y21...ientTemple.png
Jest to dosyć obszerne miejsce, tuż przy Thais. Można tutaj expić na rotwormach, minosach (daleko pod ziemią jest Mintwallin, miasto minotaurów, o którym napiszę osobno), orkach, cyclopach, czy ghoulach i skeletonach. Z pewnością i niskie i średnie lvle znajdą tu coś do expa.
# + Ghostland
http://i2.photobucket.com/albums/y21.../Ghostland.png
Te tereny na zachód od carlin mają w sobie parę fajnych jaskiń gdzie się dosyć miło expi. Na ghostlandzie jest wszędzie pełno skeletonów i ghoulów (oczywiście pod ziemią), dlatego gdzie się nie wybierzemy, możemy zrobić niezłego loota. W pierwszej jaskini na -1 mamy parę respów skeletonów i nietoperzy, więc można tam expić tuż po wyjściu z maina (8-15lv). Na -2 jest dużo ghouli i skorpionów (20-40lv), a na -3 dochodzą do tego jeszcze DSy (30+lv). Jaskinia ta jest szczególnie niebezpieczna na non-PvP, gdzie DSy są lurowanie niemal co chwilę, więc radzę uważać
Jaskinia nr. 2 (20-40lv) jest niemal tak dobra jak pierwsza - dużo w niej skeletonów i ghoulów. Nie ma co prawda tutaj możliwości zlurowania DSa, ale na -2 za schodami jest jeden spawn Fire Devila, i radzę go nie próbować omijać jeżeli nie macie UHa ;]
Jaskinia nr. 3 jest dosyć duża w porównaniu do reszty - ale po rozpoznaniu terenu, również można tu expić na ghoulach, skeletonach czy slimach. W dalszych miejscach można znaleźć DSy czy Giant Spidera. Prowadzą do niego schody, a kiedy już zejdziemy na dół, powrót blokują nam kraty. Jedynym wyjściem jest wtedy zabicie GSa, więc radzę szerokim łukiem unikać to miejsce ;]
Dokładny poradnik o Ghostlandzie, razem z dokładną mapką możecie także znaleźć tutaj.
dagi12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-07-2009, 19:58   #2
neji13
Użytkownik Forum
 
neji13's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008
Lokacja: Pod Mostem
Wiek: 28

Posty: 207
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

21 drut i dużo kasy hmmm.
- Rotwormy na Fibuli - nawet z 5k/h z parcelami
- Elvenbane do poziomu +1 - drut ma ciężko
Nie mam pomysłów. Możę Mt. Strenum i Cyclopsy ;o?
__________________
Mój fejk:
>>>>>Essart<<<<<
(niedokończony)



>>>>>Zwiad<<<<<
W trakcie tworzenia ;]
neji13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2009, 20:36   #3
dagi12
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 09 2008

Posty: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neji13 Pokaż post
21 drut i dużo kasy hmmm.
- Rotwormy na Fibuli - nawet z 5k/h z parcelami
Za dużo osób. Jak dobrze pójdzie to 0,5k/h
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neji13 Pokaż post
- Elvenbane do poziomu +1 - drut ma ciężko
Skoro drut ma ciężko to raczej odpada
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neji13 Pokaż post
Nie mam pomysłów. Możę Mt. Strenum i Cyclopsy ;o?
Jeżeli Cyklopów leci dużo kasy to jestem MDW, a i na cyclopsy to mam za słabego neta (duże lagi) i z uciekania nici, a żeby sobie stać przy cyklopie to z 3BP IH'ów muszę mieć (w sumie to nie problem, ale wolę sobie zostawić na czarną godzinę).
dagi12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2009, 21:20   #4
neji13
Użytkownik Forum
 
neji13's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008
Lokacja: Pod Mostem
Wiek: 28

Posty: 207
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

@up.
Teraz mnie oświeciło - weś trochę jedzenia i ić na Mt. Strenum na poziom -3 tam są tylko ghoule i skeletony. Z gholi po 40 gp z jednego leci, tylko weś jedzenie.
__________________
Mój fejk:
>>>>>Essart<<<<<
(niedokończony)



>>>>>Zwiad<<<<<
W trakcie tworzenia ;]
neji13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2009, 23:33   #5
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Fibula roty 3k jak wolne 2.5k jak bot
2k jak 2 boty
a dalej se mozesz darowac , aha dobij 24 kup stalagmite i idz na cyce jak bedziesz mial szczescie to wyciagniesz tyle co na rotach przy dobrym expie.
Mozesz tez na guardach sprobowac i smieci zbierac.

Cytuj:
Jeżeli Cyklopów leci dużo kasy to jestem MDW, a i na cyclopsy to mam za słabego neta (duże lagi) i z uciekania nici, a żeby sobie stać przy cyklopie to z 3BP IH'ów muszę mieć (w sumie to nie problem, ale wolę sobie zostawić na czarną godzinę).
Od paru upow leci wiecej zauwazylem .A jak masz lagi to mozesz se w ogole podarowac expienie na czym kolwiek co walic 20+ ;p
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 26-07-2009 o 23:36.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2009, 02:46   #6
dagi12
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 09 2008

Posty: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Fibula roty 3k jak wolne 2.5k jak bot
2k jak 2 boty
Zagraj se na Harmonii między 18:00 a 21:00 to zobaczysz o czym mówię.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
a dalej se mozesz darowac , aha dobij 24 kup stalagmite i idz na cyce jak bedziesz mial szczescie to wyciagniesz tyle co na rotach przy dobrym expie.
Expienia mam już po dziurki w nosie, a z takim eq to tylko debil poszedł by na cycyki bo by mnie cyc wziął na 2 hity.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Mozesz tez na guardach sprobowac ite smieci zbierac.
Lootbagi jakoś mnie nie kręcą, a capa druidzi mają mało.

--- dagi12 dodał 3 minut i 44 sekund później ---

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neji13 Pokaż post
@up.
Teraz mnie oświeciło - weś trochę jedzenia i ić na Mt. Strenum na poziom -3 tam są tylko ghoule i skeletony. Z gholi po 40 gp z jednego leci, tylko weś jedzenie.
No właśnie w tym problem mam takie eq, że przy BP z pickiem, łopatą i liną zostaje mi 150 capa. Zrozum nie za dużo tego jedzenia wezmę, jeszcze musi na gp zostać.

Ostatnio edytowany przez dagi12 - 27-07-2009 o 02:50. Powód: Automerged Doublepost
dagi12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2009, 09:00   #7
Typhoon
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 07 2009
Lokacja: Dębica
Wiek: 35

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Poziom: 25
Skille: 63.63
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dagi12 Pokaż post

Lootbagi jakoś mnie nie kręcą, a capa druidzi mają mało.
Przykre, ale prawdzie jest to, że lootbagi to ogromne źródło zarobku nawet na wysokich lvl, fakt faktem złodzieje nie śpią, ale jakoś trzeba to przeboleć i kombinować - zwłaszcza jeżeli to serw non-pvp.

Ewentualnie możesz też poprosić jakiegoś h-lvl żeby kupił Ci brown muschrooms, 100 grzybków zajmuje 20oz., a starczają na bardzo bardzo długo (nie grałem ponad rok i dawniej te grzybki były najbardziej ekonomiczne, czy tak jest teraz po updateach to nie wiem).

Koszt 100 to 1K i na pewno będzie też chciał żebyś zwrócił mu za podróż na Edron. Ja na Obsidii nie miałem problemu żeby uprosić kogoś aby poszedł i mi je kupił zupełnie bezinteresownie. Z tym, że zawsze chcą kasę z góry, przynajmniej mi inaczej się nie zdarzyło
Typhoon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2009, 09:40   #8
MuLtI_^of^_HeLL
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 07 2008
Wiek: 28

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 65
Skille: 72/69
Poziom mag.: 6
MuLtI_^of^_HeLL ma numer GG 6653629
Domyślny

@topic
Aa mam druta co prawda z pacciem!! Ale po*******aj tak jak ja na minosach robiąc odrazu qesta , można wyjść dobrze na +! Możesz dwarfy bić zwykłe i soldki albo na fibuli roty
MuLtI_^of^_HeLL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2009, 20:48   #9
dagi12
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 09 2008

Posty: 12
Domyślny

Jakieś pomysły
dagi12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2009, 22:45   #10
neji13
Użytkownik Forum
 
neji13's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008
Lokacja: Pod Mostem
Wiek: 28

Posty: 207
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

@up
Co do tej Tomby:
Nad tobą są cyklopy - bierz po 2 - 3 hamy i wracaj się od czasu do czasu na cyce.
__________________
Mój fejk:
>>>>>Essart<<<<<
(niedokończony)



>>>>>Zwiad<<<<<
W trakcie tworzenia ;]
neji13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 01:56   #11
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Domyślny

Postanowiłem, że chodzę na dwarfy
-1, -2 i -3 poziom wyrabiam na luzie kasy trochę mniej niż na rotach, ale co zrobić.
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 09:47   #12
Clockwerk
Użytkownik Forum
 
Clockwerk's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2009
Lokacja: Białystok

Posty: 438
Imię: Ciocia
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Raz Dwa Trzy
Świat: Berylia
Domyślny

idziesz na elvenbane i robisz lootbaga ale na noob-pvp raczej ci sie nie uda ...
__________________
Seereek aka Leeawe ----->http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=225194



15:06 Gengla [35]: czemu nie dziala komenda !pacc ?? przeciez mam 1 cc
Clockwerk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2009, 10:28   #13
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Clockwerk Pokaż post
idziesz na elvenbane i robisz lootbaga ale na noob-pvp raczej ci sie nie uda ...
Może przez rzeke przerzucić , chyba berka zabije....

Cytuj:
Zagraj se na Harmonii między 18:00 a 21:00 to zobaczysz o czym mówię.
Bylo nie grac na harmonii na dolerze milabys spokoj <lol> xd

Cytuj:
Expienia mam już po dziurki w nosie, a z takim eq to tylko debil poszedł by na cycyki bo by mnie cyc wziął na 2 hity.
To co ty w brass secie chodzisz ? Lecz sie exura...

Cytuj:
Lootbagi jakoś mnie nie kręcą, a capa druidzi mają mało.
Jak cie lootbagi nie kreca to se daruj granie w to albo kup chara na allegro.
Cytuj:
No właśnie w tym problem mam takie eq, że przy BP z pickiem, łopatą i liną zostaje mi 150 capa. Zrozum nie za dużo tego jedzenia wezmę, jeszcze musi na gp zostać.
zrob questa w veno na light shovela , wyj** picka bo na c*** ci on ...
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2009, 15:02   #14
Nekrofarus
Użytkownik forum
 
Nekrofarus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 31
Skille: 59/35
Poziom mag.: 8
Domyślny

Możesz se wziąść questa na zabicie 5k minosów (minosy zabijasz np. koło kazzo na górze minosów w podziemiach), a potem zabić foxa z którego pójdzie nose ring, którego sellasz i oto masz kase, dużo kasy.
Oczywiście możesz też pójść na facc tomb i tam zabijać ghoule i skelety.
Albo cyclopy na południe thais choć jak masz pecha to możesz trafić na sporą gromadke ludzi tam. No i trzeba uważać na resp 2-3 cyclop smith na najniższym piętrze.
Nekrofarus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2009, 16:09   #15
Zokar
Użytkownik Forum
 
Zokar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Lokacja: Anglia
Wiek: 27
Wpisy bloga: 15

Posty: 322
Stan: Aktywny Gracz
Zokar ma numer GG 10510933
Domyślny

Idziesz na Elvenbane, Robisz lootbagi, Zbijasz Huntery, Zerki, i Minosy, i z wase możesz zacząć dragi. I tak aż ci się znudzi i wtedy na Guardy, albo na Minosy, or Tomb.
__________________
...Yeah whatever, Just give me a break...
Zokar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 20:37   #16
anarek4
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 08 2009

Posty: 5
Domyślny

wiesz ja polecam dwarf solidy som dobre do zabijania bo z dwarfow grzyby lekkie leca dlatego potem mozna isc na te ghoule i skielety bo na ghoul to sie do 20 lvl bardzo szybko zbiera kase na ghost land tam gdzie droga na banashe quest ja hodze harmoni gram i tam zwykle malo ludzi a jak juz som to tam malo nobow hodzi i mozna kumpli duzo poznac ja mam z tamtond 3 kolesi bardzo fajni i mogom pomoc sry za blendy ale mi sie ortografi nie hce sprawdzac

Ostatnio edytowany przez anarek4 - 05-08-2009 o 20:39.
anarek4 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.


Powered by vBulletin 3