Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-09-2009, 20:08   #21
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Nie rozumiem ludzi którzy nie zgadzają się na poprawę bezpieczeństwa tibii nawet jeżeli te zmiany mają być opcjonalne. Same się nasuwają oskarżenia, że ktoś taki sam się trudni hackami i poprawa bezpieczeństwa nie jest mu na rękę.
Bo wprowadzenie czegoś takiego to koszty, wiec musi to być naprawdę porządny i dobry pomysł.

A twój odpada.
Erhion jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-09-2009, 21:05   #22
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Cytuj:
Mnie po prostu jako studenta informatyki denerwują rzeczy które są niezabezpieczone. Oczywiście doświadczonym użytkownikom nie grozi shackowanie konta, ale takie dzieci 12 letnie które grają w tibie są całkowicie bezbronne i tracą itemy na których zdobycie musieli włożyć dużo pracy. O nich powinien pomyśleć cipsoft i zwiększyć bezpieczeństwo.
DObra, panie studencie informatyki, ja studentem to nie jestem, rozumiem jesteś ode mnie dużo bardziej doświadczony, ale co nas/cipsoft obchodzą jakieś 12-nastolatki. Lol, mówisz że są bezbronne, to chyba jak je rodzice biją... Jak to bezbronne, jak już tu ktoś wspomniał do hackowania w tibii używa się prostych wirusów, którymi można zarazic się w 99% jedyni8e przez własną głupotę... głupota = w rezultacie utrata ukoffanych 'itemkow'!

Tyle na ten temat. Apeluję do innych userów - proszę, koniec z takimi tematami. Takiego rozważania są bez sensu!
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 07-09-2009, 21:32   #23
Decade
Użytkownik Forum
 
Decade's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2008

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Hornety
Świat: Elysia
Poziom: 55
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cipsoft powinien zainwestowac w jakies armadillo czy cos to by na raz rozwiazal sie problem hacków i botów wystarczyloby chronic pamiec klienta tibii.
W ogole nie wiem jak to mozliwe ze moj stary komp wyciaga duzo wiecej FPS na jakims quake 3, csie albo tonym hawku undergroundzie niz na tej smiesznej dosowsko pegazusowskiej tibji
__________________
zgadnij czego juz nie gram...

Krus pat-49 ms max/zrookowany przez upierdliwych
Krezji skejter-86 ms max/deleted za bota
Rone epso-82 rp max/deleted za bota
zeth chaos-60 ed hackniety jakiemus szwedowi:>/zrookowany okradziony

Krejzi Skeejter - 55 ms Facc, ciągle mam
Kawa ER-5 - pincet cm3, 37kW, 45Nm, dwa koła - active
Decade jest offline  
stary 07-09-2009, 21:59   #24
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Jeśli ty przejmujesz się 12-letnimi dziećmi grającymi w Tibię, to ja dziękuje...

Jak już wcześniej ktoś wspominał, w prawie 100% przypadkach, winę ponosi głównie (a nawet wyłącznie) właściciel konta. Cip Soft chroni wystarczająco Twoje konto i nie musi wprowadzać dodatkowych zabezpieczeń.

Chociaż jak ostatnio przemyślałem te wszystkie bezsensowne tematy nt. ochrony konta, to stwierdziłem, że lepiej gdyby jednak coś wprowadzili, bo naprawdę denerwuje ciągłe czytanie tematów od poszkodowanych w w/w sposób autorów.
Wylansowany jest offline  
stary 07-09-2009, 22:02   #25
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Chociaż jak ostatnio przemyślałem te wszystkie bezsensowne tematy nt. ochrony konta, to stwierdziłem, że lepiej gdyby jednak coś wprowadzili, bo naprawdę denerwuje ciągłe czytanie tematów od poszkodowanych w w/w sposób autorów.
Polacy narzekają i narzekać będą nawet jak coś już wprowadzą.
Erhion jest offline  
stary 08-09-2009, 00:26   #26
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Chociaż jak ostatnio przemyślałem te wszystkie bezsensowne tematy nt. ochrony konta, to stwierdziłem, że lepiej gdyby jednak coś wprowadzili, bo naprawdę denerwuje ciągłe czytanie tematów od poszkodowanych w w/w sposób autorów.
czytasz proposale na Tibia.com ?

tam takie rewolucyjne idee pojawiają się srednio 3 razy dziennie, w weekendy 5. A juz szczytem glupoty jest nieczytanie dublujących się tematow, tylko przylatywanie w ciemno ze "swoim" "pomyslem".
__________________
Vil jest offline  
stary 09-09-2009, 08:01   #27
RaxinMr
Użytkownik Forum
 
RaxinMr's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2008
Lokacja: Podlasie
Wiek: 32

Posty: 211
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Świat: Lineage 2
Domyślny Ja mam inny pomysl.

Zeby kazdy posiadacz konta w tibi otrzymal karte jednorazowych kodow [sa one wykorzystywane w banku np PKO].
I przy kazdym logowaniu wpisal kod ktory system poprosi.
Np"Wprowadz 19 kod z karty jednorazowych kodow"
Na karcie bylo by 40 Kodow i ostatni kod ktory nie zostal wykorzystany po przez niego aktywowalo by sie nastepna karte jednorazowych kodow.
Przy kazdym logowaniu prosilo by Cie z listy wpisac ktorys kod [kazdy kod jest jednorazowy]
Troszke pieprzenia ale zabezpieczenie bylo by dobre bo ktos Ci nie wkradnie sie do chaty i nie podpieprzy 40 kodow ?
__________________
2009-XXXX
Lineage 2 RuOff Lancer
I will not return to the Tibia.
RaxinMr jest offline  
stary 09-09-2009, 10:21   #28
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RaxinMr Pokaż post
[sa one wykorzystywane w banku np PKO].
w banku chronia one pieniadze.

w Tibii chronilyby pixele o minimalnej bądź zerowej wartosci.
__________________
Vil jest offline  
stary 10-09-2009, 19:12   #29
Tibijczyk222
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk222's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 546
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@up

Teoretycznie tak. Ale są ludzie którzy dzięki botom potrafią zarobić nawet 800+zł miesięcznie poprzez ustawienie mc i botów + wystawienie aukcji na allegro.


@topic

Ja uważam że nie jest to jakoś bardzo potrzebne. Grałem w tibię 2 lata(jak zaczynałem mialem 12 lat:>) i nie zostałem schackowanym więc nie rozumiem dlaczego ktoś inny by miał być. Sukcesem tibii jest jej prostota. Do tibii nie ma hacków , są tylko boty. A nawet na bocie w tibii nikt nie zrobi tego co robią głupi cheaterzy np. w maple story. Tam są cheaty pozwalające na atakowanie wszystkich potworków na mapce. Cheater w 3 dni osiągnie to co przeciętny gracz w 2+ miesiące.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ?
żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.
Tibijczyk222 jest offline  
stary 10-09-2009, 20:38   #30
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk222 Pokaż post
Teoretycznie tak. Ale są ludzie którzy dzięki botom potrafią zarobić nawet 800+zł miesięcznie poprzez ustawienie mc i botów + wystawienie aukcji na allegro.
zareczam Ci, ze jesli ktos sie bawi w klepanie realnej kasy na Tibii, to umie sie zabezpieczyc samemu.

Poza tym nie zmienia to faktu, ze Tibia jest regulaminowo dla kazdego gracza zabawą non-profit, wiec wszystko co zgromadzisz w grze nigdy nie bedzie traktowane jako posiadające realną wartość.
__________________
Vil jest offline  
stary 10-09-2009, 22:03   #31
rentonB
Użytkownik Forum
 
rentonB's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2009
Lokacja: Sverige
Wiek: 33

Posty: 296
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Autor tematu chyba nie ma pojecia na czym polegaja tibijskie keyloggery, noob
rentonB jest offline  
stary 11-09-2009, 14:43   #32
Tibijczyk222
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk222's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 546
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
zareczam Ci, ze jesli ktos sie bawi w klepanie realnej kasy na Tibii, to umie sie zabezpieczyc samemu.

Poza tym nie zmienia to faktu, ze Tibia jest regulaminowo dla kazdego gracza zabawą non-profit, wiec wszystko co zgromadzisz w grze nigdy nie bedzie traktowane jako posiadające realną wartość.
Wiem o tym. Ale tylko powiedziałem że mają wartość i to nie taką małą , szczególnie jeżeli chodzi o wkład pracy.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ?
żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.
Tibijczyk222 jest offline  
stary 12-09-2009, 09:57   #33
grefusshio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 12 2008

Posty: 14
Domyślny

Dobry sposob. ING BANK ONLINE od dawna tak ma i jak widac jest to skuteczne. ;D Ale zapewne takie zabezpieczenie tez kosztowne jest ;P
grefusshio jest offline  
stary 12-09-2009, 20:32   #34
Sirserega
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2008

Posty: 49
Domyślny

jak czytam te posty tutaj to dochodze do wnisku ze nauka w szkolach podstawowych informatyki to mit, dzieci takich glupot to ja dawno nie czytalem -.-

po 1 taki dodatkowy kod to glupota pare zalogowan wiecej i masz juz pelny ciag znakow
po 2 te metoda o ktorej mowicie nazywa sie metoda "brutal force" i jest panowana po jakis 5 minutach ahh ci hakerzy z tibia.pl ^^
po 3 zaden keyloger robiacy s/s nic tu nie da bo hasla masz "pod gwiazdkami"
po 4 najbardziej gowniany antywir wykryuje takie gowno
po 5 chcesz grac bezpiecznie ? sciagaj tylko z zaufanych source
po 6 kup router i mniej w dupie all wirusy
po 7 uczcie sie bo tragedia jak sie czyta takie posty

edit

btw mozemy wprowadzmy hasla hexagramowe + binarna zmieniarke hasel i zeby sie zalogowac bedziemy musieli obliczyc algorytm podajac dane znane tylko nam * np godzina w ktorej sie chcemy zalogowac ^^ ?

edit 2

albo wiem zrobmy tak ze za kazdym logowaniem chipsoft zanim nas zaloguje bedzie do nas dzwonil i sie pytal czy to my sie logujemy ^^

Ostatnio edytowany przez Sirserega - 12-09-2009 o 20:34.
Sirserega jest offline  
stary 12-09-2009, 20:53   #35
Decade
Użytkownik Forum
 
Decade's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2008

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Hornety
Świat: Elysia
Poziom: 55
Poziom mag.: 45
Domyślny

jak juz to mozna za dodatkową kasę na miesiac zrobic hasla SMSowe jak sa w Mbanku... przychodzi ci kod na komorke i przepisujesz go i mozesz zrobic przelew.. ja mam to zamiast listy hasel jednorazowych
__________________
zgadnij czego juz nie gram...

Krus pat-49 ms max/zrookowany przez upierdliwych
Krezji skejter-86 ms max/deleted za bota
Rone epso-82 rp max/deleted za bota
zeth chaos-60 ed hackniety jakiemus szwedowi:>/zrookowany okradziony

Krejzi Skeejter - 55 ms Facc, ciągle mam
Kawa ER-5 - pincet cm3, 37kW, 45Nm, dwa koła - active
Decade jest offline  
stary 12-09-2009, 20:58   #36
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Sirserega: z tego co piszesz to widać, że ty masz gówniane pojęcie o tym co piszesz.
mezowski86 jest offline  
stary 12-09-2009, 21:04   #37
Sirserega
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2008

Posty: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Sirserega: z tego co piszesz to widać, że ty masz gówniane pojęcie o tym co piszesz.
aahahah dzieciaku rozwalasz mnie =] napisz jak skonczysz cokolwiek poza szkola podstawowa ^^ a w czym niby mam takie gowniane pojecie dzieciaku ?
Sirserega jest offline  
stary 12-09-2009, 21:27   #38
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 34

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sirserega Pokaż post
po 2 te metoda o ktorej mowicie nazywa sie metoda "brutal force" i jest panowana po jakis 5 minutach ahh ci hakerzy z tibia.pl ^^
Tibia nie jest podatna na atak tą metodą. Od dawna.

Cytuj:
po 6 kup router i mniej w dupie all wirusy
Bądź łaskaw nie pisać takich głupot, bo jeszcze dzieci wezmą sobie Twe słowa do serca i ruszą masowo do sklepów kupować routery, "bo chronią przed all wirusami". W tym miejscu rozwiewasz jakiekolwiek wątpliwości na temat Twojej rzekomej wiedzy z tej dziedziny.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline  
stary 13-09-2009, 00:49   #39
Sirserega
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2008

Posty: 49
Domyślny

widze ze bardzo malo wiesz a duzo szczekasz jest 5 powodow przez ktore router ustawiony prawidlowo daje 100% bezpieczenstwa ale widac taka wiedze przerasta cie no chyba ze mowisz o routerze firmy krzak za 9zl z biedronki

naprawde bardzo malo wiesz i to widac

aha i to ze tibia nie jest podatna to to wlasnie napisalem ale czytanie ze zrozumieniem to dalej sztuka dla wielu
Sirserega jest offline  
stary 13-09-2009, 01:56   #40
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 34

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Szczeka to pies, a nie człowiek. Zachowuj się albo pożegnasz się z tym forum.

100% bezpieczeństwa? Mit z serii "zainstaluj Linuksa to nic ci nie będzie grozić". NIC nie zapewnia czegoś takiego. Tak długo jak najsłabszym ogniwem pozostaje użytkownik, żadne systemy nie zapewnią 100% ochrony. Uwzględniwszy dodatkowo fakt, że większość (wszystkie?) tibijskich hacków wynika z ludzkich błędów, router przed niczym ich nie uchroni.

No ale skoro masz zamiar tak uparcie obstawać przy swoim to proszę oświeć mnie, o wielki, w kwestii rzekomego bezpieczeństwa gwarantowanego przez dobrze skonfigurowany router. Chyba, że jedyne co potrafisz to rzucać słowa na wiatr i bezpodstawnie się wywyższać.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin 3