Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-06-2004, 21:43   #1
Xander
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2003

Posty: 16
Domyślny Lineage 2 - wprowadzenie i ogulne informacje

Lineage II :The Chaotic Cronicle .Mmorpg osadzony w swiecie fantasy.
Jest dosyc przełomowym projektem posiadajacym wiele nowatorskich rozwiazan.
Synchronized Tactical Combat System <synchroniczny taktyczny system walki> - wiekszosc mmorpg nie pozwalało na przeprowadzenie walk na poziomie taktycznym z pododu braku poziazania tego co sie dzieje na serwerze a tym co gracz obserwowal na monitorze .W lineage 2 zastosowano dosyc dobre procedury wymiany danych powmiedzy serwerem a klientem co pozwala na rozgrywanie walk na pozomie taktycznym.
Podzial na rasy i profesje - kontynet Aden < swiat gry> zamieszkuje 5 ras które posiadaja wyjatkowe charakterystyki.Kazda z ras jest zdefionowana przez bazowe wartosci takie jak Str , Dex , Con , Int , Wit , Men .Sa to wartosci bazowe i niezmienialne .Z nich wynikaja take charakterystyki ,jak obrona/atak fizyczna/magiczna ,szybkosc ruchu/rzucania czarów , uniki , szybkosc ataku , prawdopodobienstwo ciosu krytycznego i celnosc.
Ludzie - rasa posiadajaca najwiekszy potencjał i mozliwosci rozwoju .Jednak to jest też ich slaboscia bo nie sa skoncentrowani na jakiejs konkretnej umiejetnosci.
Elfy - rasa pod opieka bogini wody , ich umiejetnosci sa zwiazane z biała magiom , czyli raczej defensywne , slaba strona ich magów jest wlasnie brak powiazan z czarna magiom .Natomiast elfi klerycy posiadaja mase defensywnych/wspomagajacych czarów.
Mroczne Elfy - rasa podazajaca za Shilen boginom smierci
.Na poczatku mroczne elfy nalezały do elfich plemion .Jednak niektórzy z nich pragnac pokonac ludzi siegneli po czarna magie Kaina i Shilen .Skonczyło sie to dla nich wygnaniem z lasu i zmianami w ich zewnetrznym wygladzie.Mroczne elfy sa doskonałymi wojownikami , a ich magowie sa znani w calym Aden ze swojej potegi.
Orkowie - rasa ognia , pośród wysztkich ras Aden posiadaja najwiekszom siłe.
Dzieki temu sa poteznymi i groznymi wojownikami , znanymi ze swojej furi i nieustepliwosci.
Ich szamani posiadaja pradawnom wiedze pozwalajaca wspomagac doskonale innych czlonków grópy czy sojuszu , a do tego nie sa takimi ułomkami jak ludzcy magowie.
Krasnoludy - rasa ziemi , sa jedyna rasa posiadajaca umiejetnosc wytwarzania przedmiotów .Dotego posiadaja duza siłe fizyczna i doskonała zrecznosc.Sa jedyna rasa nie obeznana w arkanach magi ,ale rekompensuja to umiejetnoscia wytwarzania przedmiotów.Dziela sie na artystów którzy wytwarzaja przedmioty i poszukiwaczy którzy zdobywaja surowce .
Grupa i klan - Lineage II jest gra stawiajca na działanie w grupie , wiekszosc klas posiada umiejetnosci w sumie nieprzydatne dla jednostki ale duzo znaczace dla grupy.Dla przykładu ludzcy prorocy posidaja Skupienie zwiekszajace prawdopodobienstwo ciosu krzytczynego .Skupienie jest bardzo pozadane przez klasy stawiajace na zadawanie krytyków , szczegulnie uzytkownicy sztyletów.Dzieki temu grupa staje sie znacznie silniejsza od jednostki , jest w stanie pokonac przeciwników o wiele silniejszych od siebie.Na mechanike gry przeklada sie to dodatkow 7% bonus do doswiadczenia za kazdego członka grupy.To powoduje ze gra jest dynamiczna i nie polega na samotnym polowaniu.
W pewnym momencie gracze zaczynaja zawiązywac klany .Ktos musi stanac na czele a to ciezki zadanie .Lider musi poswiecac swoje punkty umiejetnosci na podoszenie poziomu klanu .Od tego zalezy ilosc członków w klanie , mozliwosci wpływu na srodowisko gry <kupwyanie siedziby klanu czy pretendowanie do zdobycia zamku> , nawiazywanie stosunków dyplomatycznych z innymi klanami < pakty , soujsze , wypowiadanie wojen>.
Obleganie zamków - klan kiedy stanie sie silny moze pretendowac do zdobycia zamku.Zamek to ogromna wladza , wysztkie towary sprzedane w sklepach w pobliskim miescie trafiaja do klanu , darmowe teleporty z zamku , mozliwosc zmieniana szybkosci respawnu potworów w okolicy zamków , zwiekszona regeneracja hp i mp w okolicach zamków dla członków klanu.Jednak takie zyski wymagaja duzego poswiecenia.Castle siege trwa 2 godziny czasy rzeczywistego , przed tym soujsz atakujacy buduje maszyny obleznicze , golemy , szukuje siły.W ciagu 2 godziny napastnicy musza sie wedrzec do zamku i zdobyc jego avatar .Jezeli sforsowanie bramy zamku nie jest trudne to sama walka w ciasnych korytarzach jest koszmarem.Nalezy wziac pod uwage ze w castle siege bierze udzial ponad 100 graczy z kazdej strony .Sa to bitwy na poziomie taktycznym gdzie liczy sie kordynacja grupy i manewry taktyczne.Jednak to nie koniec po 14 dniach od zdobycia zamku inny klan ma prawo stanac do walki i sprubowac odebrac zamek jego obecnemu włascielowi.
Gra graficznie jest dosyc soczysta , działa na engine Unreal 2004 co zapewnia przepiekne odwzorowanie swiata .
Jezeli chodzi o same wrazenia z gry , gra jest dynamiczna ale nie zrecznosciowa.Duze znaczenie ma działanie w grupie i podejscie taktyczne do gry.
Tutaj jest kilka screnów z gry :
Małe zebranie klanu
Enchated Valey
Death Knight Hunt
Mała bitwa clanów Gniazdo Orphen Sea Of Spores
Jezeli ktos wykaze zainteresowanie tym tematem postaram sie opisac gre jeszcze bardziej.Dac jakies arty na temat podziału na profesje ,lepszy opis swiata , zasady pvp , czy nawet relacje z castle siege.
Xander jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-06-2004, 19:42   #2
Xander
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2003

Posty: 16
Domyślny Ant Queen Raid

Widze ze temat został oceniony pozytywnie wiec bede dalej tu postowac.
Na poczatek dam opis z zabicia jednego z boos monsterów.
Kilka dni temu mój klan <Shadows Of Carnage> urzadził Ant Queen Raid .W lineage 2 wystepuja tak zwane epic eventy .Sa to potwory o respie 30-36h .Tutaj przedstawie jak sie przeprowadza ant queen raid .Królowa matka <1> jest chroniona przez strazników i leczona przez mrówki pielegniarki <2> .W sumie nie da sie zabic matki poniewaz pielegniarki sa w stanie uleczycz ja w 0,5 sekundy.Dlatego na raid stosuje podejscie strategiczne.Potrzebne sa 4-5 grupy których dzialanie bedzie skordynowane.Na poczatek jedna grupa odwraca uwage pielegniarek atakujac larwe <3> pielegniarki zaczynaja ja leczyc.Wtedy druga grupa rzuca na pielegniarki poisona .W tym czasie 1-2 grupy eliminuja pojawiajacych sie strazników nie pozwalajac na zabicie pozostałych grup.Gdy pielegniarki sa prawie martwe nadchodzi najwazniejszy moment , jeden mag atakuje je czarem obszarowym zabijajac wszystkie , dzieki temu sie pojawia 4 sekundowa przerwa zanim pielegniarki sie zrespiom .Wtedy grupa zadajaca dmg < głównie uzytkownicy sztyletów>zaczyna atakowac matke .I tu jest najwiekszy haczyk , jezeli bedą atakowac ja zbyt dlugo nowe pielegniarki to zauważa i wylecza ja .Wiec trzeba wszystko idealnie zgrac w czasie.Grupa zadajaca obrazenie pod czas tej luki zabiera matce około 20% hp , wiec cala operacje nalezy wykonac 5-6 razy .Dotatkowo jezeli w dowolnym punkcie sie popelni blad , pielegniarki wyleczą matke na max .Ogulnie taki event to wspanialy pokaz pracy zespołowej i umiejetnosci dowodzenia ludzmi.
Xander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2004, 19:09   #3
morderca_zwierzat
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

o.O oglądając screena, i czytając twego posta mam chęć w to pograć, to sie da sciągnąć z kądś albo cuś ?
Ta gra napewno bardziej by mi sie spodobała niż Tibia, bo Tibia jest strasznie liniowa -.-
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2004, 12:45   #4
Xander
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2003

Posty: 16
Domyślny

Co do specyfikacji gry .
Całkowicie płatna , na start 50$ ,za pudełko z gra i subskrybcje an 1 miesiac ,potem 15 $ za kazdy miesiac .
I dla osub narzekajacych ze to duzo , to standardowa stawka za mmorpg w USA .Dzieki takim opłatom dostaje sie doskonale serwery < lag praktycznie nie istnieje > i GM`ów ktorzy sa pracownikami firmy .Oznacza to ze 24h na dobe na kazdym serwerze jest 2-3 gmów online .A jezeli jakis GM nie wykonuje sie swojej pracy należycie , daje sie posta na forum , co moze sie skonczyc zwolnieniem z pracy.
Grficznie l2 jest oparte na engine Unreal 2004 , muzyka do gry jest komponowana przez orkiestre symfoniczną < cos pomiedzy OST do Lotr a SW > .Jednakze taki engine ma duze wymagania sprzetowe :
Minimalne : CPU Pentium 3 800MHz albo lepszy
RAM 256mb
Karta Graficzna GeForce2
Zalecane : CPU Pentium 4 1GHz albo lepszy
Ram 512 mb albo wiecej
Karta Graficzna Geforce4 Ti albo lepsza
Nie wspominam o 4 giga dysku wirtualnego < ponizej 2 gra uwielbia sie wieszac> ale przy takim engine takie wymagania nie powinny dziwic .
Zainteresowanych odsylam na strone gry Clicky .
Jestem w trakcie obrabiania fotek z gry i ladowania ich na serwer i za kilka h powiny sie pojawic nowe.
Xander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2004, 13:37   #5
Xander
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2003

Posty: 16
Domyślny

Executioners Ground

Solo z Drakiem

Enchanted Valey

Wejscie do Curma Tower lv 2

Taka klimatyczna fotka
Xander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2004, 13:38   #6
Xander
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2003

Posty: 16
Domyślny

Hangman`s Trees Hunt

Stworek o najlepszym desing w calej grze Death Knight

I jescze raz

Kurczak skrzyzowany z alienem

Kilka Stworków z Dragon Valley


Jak sie spodobaja to dam wiecej :>
Xander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2004, 12:07   #7
bqn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

o.0 te skreeny KICK ASS
dawaj wiecej!
gra tesh zajebista ... szkoda ze taka droga bym se pogral

Moj pierwszy post ^^
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 20:36   #8
Rooster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 09 2004

Posty: 9
Imię: Lenro
Profesja: Royal Paladin
Świat: Menera
Poziom: 70+
Domyślny

Powstał nowy serwer tej gry NooBWarS, bezpłatny oto adres http://212.251.31.9/ gra na nim bardzo duzo polakow. Wystarczy sie zarejestrowac, sciagnac gre z tamtego serwera (ok. 1.5 G update i grac. Mam kilka screenow http://www.rooster.tivi.net.pl w folderze images. Gra jest bardzo dobrze zrobiona i wciagajaca. Pytania na gg 3111771

Instalacja:
1. Sciagasz gre/clienta z noobwars
2. Sciagasz patcha z noobwars.
3. Instalujesz klienta. Po zainstalowaniu NIE URUCHAMIAJ GRY!!!! Albo czeka Cie reinstalka Usun skrot z pulpitu albo najlepiej podczas instalacji nie zaznaczaj/odznacz opcje dodania skrotu na pulpit
4. Rozpakowujesz/kopiujesz patcha z noobwars do folderu z gra zastepujac stare pliki
5. Uruchamiasz gre z pod folderu "System" w ktorym masz gre. Jest tam bodajze plik l2*****. Nie uruchamiaj gry z glownego katalogu tylko z tego podfolderu. Najlepiej utworz sobie do niego skrot na pulpicie.
6.GRAJ! ;]
Rooster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2005, 12:29   #9
Transparent Ghost
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 11 2004
Lokacja: Żary
Wiek: 58

Posty: 152
Domyślny

Heh też chciałem stworzyć temat o L2 Ściągam gre od 2tyg i na tą chwile została godzina Mam nadzieje, że się opłaci, dużo o niej czytałem (przeczytałem prawie wszystkie fora) i same dobre opinie. Jak by ktoś szukał polskiego servera L2 to zapraszam na http://www.allseron.hostings.pl/
Transparent Ghost jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-03-2005, 16:16   #10
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Bardzo ładny artykuł XanderQ ale popracuj trochę nad końcówkami "-om" bo psuje nastrój artykułu i nie pasuje do ładnych zdjęć
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 03:02   #11
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 37

Posty: 172
Domyślny

@Roost, Ghost: on mówił o oficjalnym, płatnym serwerze. Wbrew pozorom jest różnica - chociażby poziom intelektualny graczy. Grałem i na oficialnym i na kilku pirackich, więc wiem, co mówię.

@Up: Wybacz mu... on jest wtórnym analfabetą... dyslektyk znaczy się ;]
__________________
Piroko Linux 2.0
now featuring LDW (Largo Desktop Enviroment) 43.4
50% cute. 50% deadly force. 100% ice cold. ph34r t3h penguin!

copyright: www.megatokyo.com
Ing jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 14:57   #12
Dragon dodo
Użytkownik forum
 
Dragon dodo's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Nova
Wiek: 30

Posty: 4
Dragon dodo ma login Tlenu dragon180
Pergamin Allseron

Piekny opis , a strona piekna , dzieki ze podales

Ostatnio edytowany przez Dragon dodo - 05-04-2005 o 07:53. Powód: Juz rozumiem :) , ale niumiem skasowac posta
Dragon dodo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2005, 20:48   #13
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny

No jeśli ktoś chce pograć w l2 to zapraszam na serwer bnb
www.bnb.gr
nie jest to żaden cienki serwer 100x expa czy coś
co do tego to jest chyba 2x exp,sp,drop
zero lagów no i do tego dużo ludzi gra
Polaków jaki Greków, bo to grecki serwer ;]
__________________
http://www.coldfire.glt.pl
Zyraf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2005, 20:53   #14
Uncle Warrior
Użytkownik Forum
 
Uncle Warrior's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Dunno :!

Posty: 435
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zyraf
No jeśli ktoś chce pograć w l2 to zapraszam na serwer bnb
www.bnb.gr
nie jest to żaden cienki serwer 100x expa czy coś
co do tego to jest chyba 2x exp,sp,drop
zero lagów no i do tego dużo ludzi gra :P
Polaków jaki Greków, bo to grecki serwer ;]
Mam pytanie, ściągnąłem L2 z oficjalnej strony :/ a tam jest chyba Chronicles 2 czy coś. Do gry na takich serwach nieoficjalnych potrzebne jest L2 Chronicles 1 i czy jest jakiś patch, który by 'zupdatował' z C2 do C1? Bo nie uśmiecha mi się ściągać drugi raz :/
__________________
Juz tylko patrze
Uncle Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-04-2005, 21:09   #15
Gomezo
Użytkownik Forum
 
Gomezo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2004

Posty: 35
Gomezo ma numer GG 1479190
Domyślny

a o to ja



jesli chcesz grac na BnB to www.bladeworx.prv.pl (strona klanowa) tam na forum masz all opisane w sprawach echicznych cyas
__________________

Ostatnio edytowany przez Gomezo - 14-04-2005 o 21:10.
Gomezo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2005, 20:29   #16
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny

hmm
grasz na bnb??

__________________
http://www.coldfire.glt.pl

Ostatnio edytowany przez Zyraf - 15-04-2005 o 20:49.
Zyraf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2005, 00:33   #17
Gomezo
Użytkownik Forum
 
Gomezo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2004

Posty: 35
Gomezo ma numer GG 1479190
Domyślny

tak gram na BnB
__________________
Gomezo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.


Powered by vBulletin 3