Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Pokaż wyniki sondy: Co jest dla Ciebie ważne w graniu w Tibię? (można wybrać więcej niż jedną odpowiedź)
Dobra zabawa. 121 81.21%
Poznawanie ludzi. 56 37.58%
Podwyższanie leveli, skilli - ogólnie rozbudowa postaci i czerpana z tego satysfakcja. 100 67.11%
Inne (jakie? proszę o napisanie w poście do tematu). 10 6.71%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 149. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-04-2005, 23:03   #1
_Adamo_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: W-wa
Wiek: 38

Posty: 41
_Adamo_ ma numer GG 1301511 _Adamo_ ma login Tlenu deasel@tlen.pl
Domyślny BS: 5. Tibijska kultura, część II.

Oto druga, zapowiadana, część badań dotyczących kultury tibijskiej...
Tym razem skupimy się na tym, czy i jak świat Tibii wpływa na cele graczy, na ich hierarchie różnych spraw itd. Oczywiście skupiamy się tutaj tylko i wyłącznie na rzeczach, które odnoszą się do zachowania i poglądów graczy w świecie Tibii. Moją intencją nie jest natomiast badanie tego, jak granie w Tibię wpływa na życie graczy w realnym świecie, bo to już temat na oddzielne badania.
Jak wiadomo, sonda i pytania tekstowe:

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Zapraszam i życzę miłego wypełniania . W razie pytań proszę pytać w temacie wstępnym: "Badania naukowe Tibii - Wstęp!".
_Adamo_ jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-04-2005, 23:20   #2
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
Staram sie myslec racjonalnie i wybierac opcje, ktora jest najwazniejsza w danym momencie. To zalezy od roznych wspolczynnikow, np. ile dana osobe znam itp.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
Nie. Gosc moze byc spoko i miec 8 level, a moze byc sk...."niemiły" na 100 levelu...

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).
Mam szacunek do ludzi, ktorzy na to zasluguja. Nie wynika to z levela (patrz punkt 3).
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline  
stary 16-04-2005, 23:28   #3
Wjot
Użytkownik Forum
 
Wjot's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 57
Domyślny

1. Myślę, żę poglądy ze świata realnego. Dążeń od innych raczej nie przejmuję lecz rozumiem je i liczę się z nimi.

2.NIE. Bardziej niż na level uwagę zwracam na nick

3.Szacunek to pojęcie bardzo szerokie. Abym szanował daną osobę musze ją poznać..... sam level nie wystarczy. Jednak przed wyższymi levelami (chyba jak każdy z nas) czuję respekt.

Ostatnio edytowany przez Wjot - 16-04-2005 o 23:31.
Wjot jest offline  
stary 16-04-2005, 23:31   #4
Dezerter De'War
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 11 2004
Wiek: 34

Posty: 159
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

W tibi wszystko polega na tym zeby miec jak najwyzszy lvl, sila rzeczy zalezalo mi na tym..Ponadto na poczatku mojej gry scigalismy sie w klasie o to kto bedzie najlepszy.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?

.Jak ma bardzo wysoki lvl to od razu nasuwa sie na mysl:nalogowiec myslacy tlyko o tibii.ale czesto sie mylilem wiec nie oceniam juz po tym.

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Niby czemu mam miec szacunek?By miec wysoki lvl wsytarczy po prostu dlugo grac,nie ma w tym czegos co by mi strasznie imponowalo
Dezerter De'War jest offline  
stary 16-04-2005, 23:44   #5
Robefun
Użytkownik Forum
 
Robefun's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 55
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Elysia
Poziom: 75
Skille: 87/83
Poziom mag.: 6
Robefun ma numer GG 8383834
Domyślny

1. Nie wiem co sprawia, ale jakoś tak sie dzieje. Czasami najważniejsze dla mnie jest co innego np. skile, a czasem poznanie nowych znajomości. Chyba wyniosłem to ze RL, bo nowe kontakty i tak wcześniej czy później poznam tą osobę, a ważne dla mnie są skille życiowe(np. lepsza gra w noge, lepsze oceny)
2. Pod levelem moze być ukryta osoba o zupełnie innym zachowaniem niż w Tibii. Może jakiś przestraszony, spokojny i bojący sie wyjścia z DP 8 lvl, to jakiś agresywny bloker lub może wredny, PKujący i wyłudzający h-level, moze tam być jakiś kilkunasto letni, nieumiejący się bić, kujonek w okularach. Więc nie patrze na level.
3. Mam kolesia gdzieś. Gra w tibie 3 lata i biega tam i spowrotem żeby zaszpanować szybkością. W****ia mnie to. Oczywiście nie mówie mu tego, bo by mnie zabił. Raczej jestem niekonfliktowy.
__________________
Best solo: Giant Spider
Best block: Dragon Lord

EQ:
Crown Armor
Crown Legs
Royal Helmet
Bright Sword
Demon Shield
Boots of haste
Robefun jest offline  
stary 17-04-2005, 00:11   #6
mr.marm
Użytkownik forum
 
mr.marm's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2005
Lokacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 38

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 35
Skille: 70/69
Poziom mag.: 5
Domyślny

1. Raczej poglądy z RL - choć nie zawsze. Np. ostatnio w Tibii moim głównym dążeniem jest rozwijanie postaci, skillów, levelu itp. W RL rozwijanie siebie idzie mi "różnie" - raczej stawiam głównie na zabawę Natomiast postępowanie, kultura i przestrzeganie pewnych zasad traktuję w Tibii BARDZO serio, może nawet często bardziej niż w RL. Ale po prostu tutaj te zasady są potrzebne i sensowne, a niestety wielu je łamie...

2. Raczej tak - jeżeli ma wyższy level to uważam go od razu za bardziej doświadzonego i obeznanego w świecie Tibii. No i oczywiście za silniejszego. Ale i tak najważniejsze jest zachowanie - nawet high level może być noobem (lurerzy, złodzieje etc.). A levelom niższym zawsze bardzo chętnie pomagam, najczęściej poprzez tłumaczenie im że zachowują się jak nooby i wbijanie im do głów zasad tej gry...

3. Szacunek mam na pewno na pierwszy rzut oka - w końcu osiągnęli coś, do czego ja dążę. Różnica jaka musi być? Może w tej chwili to dla mnie +10, +15 leveli. Obawiać się raczej nie boję bo żyję na świecie non PvP Ale niestety high levele często są bezczelni (lure, przeszkadzanie w treningu itd.) więc jest to obawa przed psuciem mi i innym zabawy...
mr.marm jest offline  
stary 17-04-2005, 00:35   #7
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

1. W grach liczy sie dla mnie dobra zabawa i to przez jej pryzmat patrze, chodz o swiecie realnym nie zapominam, dlatego bardzo nie lubie jesli ja ktos psuje mi/innym
2. Troche, ale oceniam dopiero jak poznam. Jesli nie znam a widze high-level to czuje jedynie szacunek bo mi sie nigdy tak nie powiodlo.
3. Mam szacunek do wszytkich graczy dopoki nie dadza mi powodu zeby bylo inaczej.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 17-04-2005, 00:54   #8
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

Poprzez grę można na pewno wymieniać poglądy i uwagi, ale raczej ciężko jest znaleźć kogoś do porządnej dyskusji... Pozatym, ciężko jest mnie namówić do czegokolwiek, zatem bardzo rzadko przejmuję czyjeś dążenia.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?

Jeżeli jest to postać poniżej +/- 20 lvlu, to liczy się pierwsze wrażenie. Z miejsca podchodzę do tej osoby jak do newbie, a jeżeli pierwsze pytanie z tamtej strony to coś w stylu "fri itans", to delikwent ląduje na liście idiotów i raczej niemożliwe jest wydostanie się z niej. W innym przypadku Gracz dostaje plakietkę "normalny". Jeżeli zaś jest to postać o wysokim lvlu, to wiadomo, pierwsze wrażenie-doświadczony. Jeżeli również wyskoczy z czymś pokroju "fri itans" to ląduje na liście ignore z dopiskiem "nie zbliżać się za wszelką cenę"

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Szacunek wynika jedynie z tego co dany człowiek reprezentuje swoim postępowaniem, a nie stanem posiadania. Przecież każdy może kupic postać...
Co do respektu, to w moim przypadku jest to raczej podziw, że chciało im się siedzieć tyle przy kompie. O respekt ciężko, to musiałby być ktoś naprawdę wyjątkowy, ktoś, kto jest naprawde ciężkim przeciwnikiem w dyskusji. lvl nie ma tu nic do rzeczy (pzdr 4 Kald ).
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 17-04-2005, 00:56   #9
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

1. W tibi nie zalezy mi na tym zeby byc dobrym czy bardzo dobrym. Zalezy mi na tym zeby byc najlepszym.
2. Tak. do gracza o wiekszym lv napewno czuje wiekszy respekt, pozatym mam wieksza pewnosc ze to co mowi jest prawda.
3. Mam szacunek dla kazdego gracza, ale im lv wiekszy tym i szacunek wiekszy
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 17-04-2005, 01:13   #10
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

Hmmm, chyba właśnie poglądy ze świata realnego. Jakoś się nie zdarzyło, by pod wpływem namowy jakiegoś gracza zmienił swój światopogląd.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?

Tak. Postacie low-levelowe (1-25) uważam na początku za potencjalnych n00bów (jak ktoś woli to newbie). Ten pogląd na temat gracza zmienia pierwsza wymiana zdań.

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Nie zawaham się podskoczyć do gracza gdzieś o ~10 lev wyższym. Szacunek mogę mieć nawet do 1lev gracza, jeżeli nie będzie to totalny n00b. Wielki respekt mam do graczy o wyższych levelach, coś koło +100. Tacy gracze i tak są juz zaspammowywani wiadomościami od swoich "wyznawców" i jakoś nie mam zamiaru zmieniać się w kolejnego takowego wyznawcę. Co do graczy silniejszych, tak gdzieś o 15lev więcej, to prawda, do takiego nie zacznę fikać, jakoś odrabianie expa i skilli nie jest miłym zajęciem no chyba, że ma się bezpieczne plecy
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 17-04-2005, 01:41   #11
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

Co prawda nie jestem jeszcze w pelni dorosly i moj swiatopoglad nie jest jeszcze w pelni i na stale wyksztalcony, jednak naprawde ciezko zeby przyjal czyjs punk widzenia. Ciezko mnie przekonac na zmiane zdania na jakis temat i trzeba na to naprawde mocnych argumentow. Co do rzeczy wazniejszych i mniej waznych to ciezko powiedziec co dokladnie sprawia, to ze cos jest dla mnie wazniejsze. Mysle ze o tym co jest dla mnie wazne dycyduja te same rzeczy, ktore w prawdziwym zyciu, np. przyjazn dla mnie jest wazniejsza niz jakies tam poziomy w Tibii. Jesli byloby trzeba to potrafilbym sie poswiecic aby DOBRY przyjaciel mogl przezyc.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?

Nie ma to dla mnie prawie zadnego znaczenia. To zachowanie danej osoby wplywa na to co o niej mysle, jesli ktos jest chamski, wulgarny, niekolezenski to nawet jakby mial 200 poziom to dalej bylby dla mnie gnojem.

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Stanowczo NIE. Na szacunek trzeba sobie zapracowac, jesli nie slyszalem nic o danej osobie, widze ja pierwszy raz na oczy, ma wysoki poziom to traktuje ja jak kazda inna osobe. Jesli o kims slyszalem/widzialem i wiem ze dana osoba jest naprawde mila, kolezenska i ogolnie spox to jestem dobrze nastawiony dla tej osoby. Jesli natomiast kogos znam i ten ktos ma wysoki poziom, jesli wiem ze dana osoba spelnia pewne moje wlasne warunki do szanowania jej, to dopiero wtedy ja bede szanowal. I bede ja szanowal tylko wtedy jesli ten poziom zdobyla sama, a nie dzielac konto. Co do tych dzielacych to osobiscie nie mam nic do nich bo rozumiem troche ten caly tibijski wyscig szczorow, ale tylko do momentu gdy dana osoba nie wykorzystuje zdobytej w ten sposob przewagi. Jesli zacznie to wykrzystywac czy chwalic sie jaki z niego nie jest kosior wtedy dla mnie staje sie zerem. Moge szanowac ludzi dzielacych konta, ale ludzi, nie ich postacie.

ps. Sorry ze napisze komentarz...
@Scream: najlepszy nie oznacza wcale posiadajacy najwiekszy level, ani tez to ze ktos ma zaciecie do siedzenia 18h dziennie na larvach/rotach nie oznacza tego. Mam nadzieje ze jak dorosniesz to to zrozumiesz. Jak chcesz jeszcze podyskutowac o tym to wal na pw zeby nie smiecic.
Dr. Omader jest offline  
stary 17-04-2005, 06:32   #12
Senseal
Użytkownik Forum
 
Senseal's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 28

Posty: 261
Stan: Niegrający
Senseal ma numer GG 5921388 Send a message via Skype™ to Senseal
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).


1.No...nie, mam te same poglądy co w RL.
2.No troche go szanuje, ale czasami highlvlowcy zachowują sie jak idioci, bo myślą, że są najlepsi(Nie oceniaj ludzi po levelu )
3.E,tam może trochę się boję, żeby mnie nie zabił.
__________________

Senseal jest offline  
stary 17-04-2005, 08:15   #13
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
Poglądy z życia realnego
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
zależy w jakiej sytuacji jeśli 100lvl powie frin iten to wiem że to żart.natomiast 8 rzeczywiście oczekuje na te itemy;p i myśle że jest głupi
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).
Szacunek dla każdego chyba,że w przeszłości on mnie nie szanował to ja jego też nie ;p
PiXik jest offline  
stary 17-04-2005, 08:51   #14
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
Jesli juz cos jest mniej wazne - bardziej wazne, to przez moje poglady, ktore nabylem w swiecie realnym.
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
Nie. Dla mnie kazdy gracz jest rowny, jesli potrafi normalnie sie zachowywac.
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).
Dla kazdego gracza mam szacunek, niezaleznie od lvlu, wygladu, pochodzenia, wyznania...Respekt czuje, jesli zrobi / powie cos, z czym sie zgadzam, a nie to, jak dlugo siedzial przy kompie i tlukl lvle.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 17-04-2005, 09:08   #15
Pacek
Użytkownik Forum
 
Pacek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 37

Posty: 603
Stan: Niegrający
Imię: Pacek man
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Julera
Domyślny

1 to co w tibi jest wazne to kasa i lvl
2 w sumie to tak, jak widze kolesia co ma 80lvl to myśle sobie że ten buc naprawde chyba nie ma co zrobić z czasem w RL, albo nauczył sie niespać po nocach
3 szacunek?? szacunek to ja mam dla mojej mamy za to co robi a nie do jakiejś zasiedziałej przed kompem fujary, pewno że sie troche obawiam czy ten koles mnie nie zabije bo mi spadnie exp który biłem przez dłuższy czas, ale to tylko gra i jak każda gra sie kiedyś skończy więc wedłóg mnie nie warto poświęcać pół życia dla jakiejś gry
Pacek jest offline  
stary 17-04-2005, 11:01   #16
Filthy
Zbanowany
 
Filthy's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Lokacja: Sanok

Posty: 455
Imię: Sephiroth
Gildia: SOLDIER
Świat: Promised Land
Wyślij wiadomość przez ICQ do Filthy Filthy ma numer GG 2652863
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _Adamo_

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).
1. Pytam sie moich bardziej zaawansowanych kolegów co jest lepsze, a co gorsze. Przez to poznaje nowych ludzi.
2. Tak. Im wiekszy gracz ma level, to musi miec wieksze doswiadczenie w graniu. Im wieksze doswiadczenie w graniu, tym osoba jest starsza. Im osoba jest starsza, tym lepiej sie z nia rozmawia (nie zawsze).
3. Tak. Oczywiscie. Szanuje lepszych graczy. Różnica musi byc co najmniej 20 leveli.
Filthy jest offline  
stary 17-04-2005, 12:55   #17
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny

1.Nie nabieram nowych perspektyw, ludzi szanuje po tym jak ich poznam i wiem, że mogę na nich polegać.
2.Nie, wydaje mi się że nie. Po prostu daje mi informacje na co mogę sobie z daną osobą pozwolić.
3.Nie czuję obawy, bo wiem, że mam bardzo silnych kolegów na których mogę polegać. Znam w miarę dobrze układy polityczne na serwerze i wiem kto może coś znaczyć a kto nie. Po prostu gracz z niższym lvl ode mnie ma zazwyczaj słabszy ekwipunek i mniej przydatnych przedmiotów dla których wartoby go zabić, a z pewnością mniej życia/many

~inne: Wczuwanie się w swoją postać ! Czy nie cudowne jest wziąć ciężką halabardę, ubrać się w czarną zbroję i zrobić rzeźnię na przykład w zamku Elvenbane albo obozie amazonek? Czy innym, bardziej niebezpiecznym miejscu? Uruchamiam swoją wyobraźnię, to jest najcenniejsze.

Ostatnio edytowany przez mejlun - 17-04-2005 o 12:58.
S.P.M jest offline  
stary 17-04-2005, 13:02   #18
Gunir
Redaktor
 
Gunir's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 797
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

Pewne rzeczy sa mniej cenne, a inne sa cenniejsze - sa to poglady wyniesione z mojego doswiadczenia w grze.
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
Nie wplywa.
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Na swiatach Pvp trzeba szanowac hlvli, bo kazdy wie co taki moze zrobic, na non pvp nie musze miec do nich szacunku.
__________________
Gunir jest offline  
stary 17-04-2005, 15:07   #19
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?

To samo co w swiecie realnym. Owszem, grajac w Tibie, nauczylam sie roznych rzeczy (nei mowie o umiejetnosci grania samego w sobie). Tibia to gra, swiat wymyslony, ale ja ciagle jestem taka sama. I to sprawia, ze pewne rzeczy sa wazniejsze inne zas mniej.

2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?

hehe, jak na razie jedyne hlvl, jakie znalam, to rozwydrzone dzieci, albo tez 3 osoby w 1 postaci. To wplynelo na moj sposob widzenia takiego hlvl. I jest to dla mnei dzieciak, ktory stara sie pokazac, co to nie on, ze jest najlepszy, bo ma taki wysoki lvl. I byle szybciej, byle wiecej. Ale byc moze jest wielu hlvl normalnych. Niestety nie poznalam.

3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).

Lvl nie wplywa na moj szacunek do danej osoby. raczej jej charakter. Lvl ma tu najmniej do rzeczy. Ale w sytuacji, gdy mi mowi: leave, to zapytam: why? cos pomarudze, ale wyjde... taka smutna prawda. ale co mi tam.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia
Pupilka jest offline  
stary 17-04-2005, 16:13   #20
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

1. Co sprawia, że w świecie Tibii pewne rzeczy są dla Ciebie bardziej, a inne mniej ważne? Czy są to poglądy wyniesione ze świata realnego, a może grając w grę i spotykając się z innymi graczami nabierasz nowych perspektyw, przejmujesz dążenia od innych graczy?
Pytanie "dlaczego akurat to, a nie coś innego jest ważne dla mnie" jest dość trudne. Nie mam pojęcia. Ale powiem ci, że kiedyś, kiedy uważałem lvl 20 za high-lvl, poziom był dla mnie ważniejszy o wiele, niż teraz. Przez te 3 lata grania moje poglądy na to, co jest wazne, zmieniły się trochę.
2. Czy level posiadany przez gracza wpływa na to, co o nim myślisz? Jeśli tak, to jak?
W niewielkim stopniu, ale tak. Kiedy widze druida lvl 11-20, to jestem przekonany, że to jakiś uh-maker czyjś, więc zastanawiam się, czy wogóle jest sens z gościem gadać. Podobnie kiedy widzę kogoś na wysokim poziomie (100+), to jestem niemal pewien, że gość za byle co może mnie zaatakować, więc jestem szczególnie ostrożny w tym, co mówię.
3. Czy masz szacunek do graczy mających wyższy level niż Ty? Jak duża musi być ta różnica, żebyś ewentualnie poczuł respekt dla takiego gracza? Czy taki respekt wynika z pewnej obawy przed silniejszym graczem? (Jeśli tak, to nie wstydźcie się do tego przyznać - to normalny mechanizm u każdego człowieka...).Respekt tak, ale tylko ze względu na strach. O ile wyższy lvl, to ciężko powiedzieć. Bo co innego, jeśli gracza znam, a co innego, jeśli go nie znam, a widze, że jest z silnej gildii. W sumie, to właśnie nie tyle poziom ma wpływ na strach, co gildia. Jak widzę kogoś z gildii, która jest znana z PA, to wolę czasem obejść go szerokim łukiem, niż narażać się na śmierć "bo blokowałem mu drogę na moście". Natomiast co myślę o bardzo wysokich poziomach? Raczej mam o nich przeważnie niskie mniemanie. Prawdę mówiąc nie wiem, czy choćby 30% ludzi 150+ jest w miarę uczciwa. Każdy ma stado druidów, kupił/sprzedał jakąś postać, próbował hackować, kradł, wymuszał haracze itp. itd. Dlatego często wolę gadać z nawet dużo niższymi poziomami odemnie, o których po 5 minutach rozmowy wiem, że raczej są uczciwi i normalni, niż gadać z jakimś gościem 150+, który za to, że przekląłem po godzinie fajnej rozmowy przybiegnie z całą grupą kumpli zabić mnie (bo sam by nie dał rady pewnie )
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:56.


Powered by vBulletin 3