Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-09-2003, 20:12   #21
Diamentowe Ostrze
Użytkownik Forum
 
Diamentowe Ostrze's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Wiek: 37

Posty: 191
Stan: Na emeryturze
Imię: Kael Alon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Valandux
Świat: Celesta
Poziom: 52
Skille: 78/74
Poziom mag.: 6
Diamentowe Ostrze ma numer GG 1161136
Domyślny

Twoj kolega buchnie ue i many juz nie ma, knight na 80lvl ze skilami 90/90 pucuje poha idzie i niszy wszystko na swojej drodze
__________________
Diamentowe Ostrze jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-09-2003, 21:38   #22
Draago
Użytkownik Forum
 
Draago's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003
Lokacja: Płock
Wiek: 37

Posty: 90
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 209
Draago ma numer GG 6967140
Domyślny

Mi sie wydaje ze najlepszą postacia jest sorc poniewarz w przykladowym starciu z knightem sorc zawsze ma runy (SD lub HMM) a knight nie zawsze ma UH.
Draago jest offline  
stary 23-09-2003, 22:34   #23
tristanian
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 09 2003

Posty: 7
Domyślny

Zdecydowanie palladyn.dlaczego?
Gram aktualnie rycerzem,(to moja pierwsza postac a zarazem najlepsza),gralem palladynem.Doszedlem do wniosku ze rycerz wymieka przy palladynie.Pallce leca szybciej skille,maja exury vity z dobrym shieldnigiem moga sie pokusic o blokowanie np:smoka,bedac znacznie lepszym blokerem.
W praniu wyglada to tak:
SMOK(tylko blokowanie)
Rycerz XX/60 Palladyn XX/60
2-3 uhy 2-3 vity
strata 200/3 zl nic(mana )
**********
Rycerz musi uderzac bezposrednio przeciwnika,palladyn nie musi.
Sorc/Druid to juz inna historia
tristanian jest offline  
stary 24-09-2003, 00:17   #24
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 44

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Pytanie tylko komu oni tego smoka mają zamiar blokować? Bo chyba nie magom, bo ci mają od tego summony zwane DSami.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 24-09-2003, 08:24   #25
tristanian
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 09 2003

Posty: 7
Domyślny

Matkus,zalozmy ze na tego smoka idzie popularna ekipa,2 palladynow i rycerz,
tristanian jest offline  
stary 12-10-2003, 08:27   #26
Main Vegeta
Użytkownik Forum
 
Main Vegeta's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2003
Lokacja: Wroclaw
Wiek: 35

Posty: 207
Main Vegeta ma numer GG 2511386
Domyślny

Na dobry poczontek zeby sie obeznac z mainem ,mapka,i PK trzeba grac knightem bo to nie jest tak skomplikowane -po prostu chodzisz trenojesz napierniczasz.I jak juz pograsz knightem to prosonuje sorca.Sorce najlepsi.Ale musisz byc obeznany bo kopowanie czarow trzeba to robic z rozwaga bo na poczontku sorce maja porblemy z kasa.Ale jak dobrze juz rozwiniesz swojego sorcia to masakracje szerzysz.
__________________
Me noob plx plx
Main Vegeta jest offline  
stary 14-10-2003, 11:34   #27
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Każda profesja jest dobra, jeśli potrafisz grać daną postacią i dobrze ją wytrenujesz. Natomiast jeśli chodzi o osobiste preferencje, to wolę paladyna ponad inne profesje. Jest dość silny, ma dużo życia, nie musi stykać się z wrogiem, tylk oz daleka do niego naparzać. Jedeynym minusem są podziemia i lagi. Rycerzyka mam na 25 lev, ale granie nim jest dość ubogą rozrywką. Nie ma zbyt wielkiego urozmaicenia. Pal może strzelać zarówno z kuszy, jak i z łuku, ale także walczyć wręcz (skile nieźle rosną; wiadomo, że to nie jest to samo, co rycerz, ale...). No i to świetne połączenie wojownika i małego czarodzieja - idealna postać jak dla mnie.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 17-10-2003, 10:01   #28
Blood-Rain
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 28
Blood-Rain ma numer GG 1490910
Domyślny Ktura najlepsza?

Nie ma lepszych czy gorszych, każda jest inna każda specjalizuje się w czymś innym i nie można porównywać profesji na takich czy innych podstawach...

A tak wogule to mam knighta, palka, druida i sorcerera

I wszystkie kocham tak samo
Blood-Rain jest offline  
stary 23-10-2003, 18:04   #29
Lord piccolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2003

Posty: 56
Domyślny

moim zdaniem paladyn najlepszy dobry w walce i w czarach
Lord piccolo jest offline  
stary 31-10-2003, 17:59   #30
Mowubi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 10 2003

Posty: 26
Mowubi ma numer GG 2162204
Domyślny

ja jeszcze jestem na rokguardzie ale myślę że najlepszą postacią jest Knight , dlatego że jak rozwinie swój level na 80 to potrawi się naparzać z taką siłą że h ej (oczywiście z bliska).
Mowubi jest offline  
stary 01-11-2003, 05:38   #31
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Na poczatek najlepszy jest paladyn poniewaz:
- Zrobic 30 poziom paladynem to sprawa tygodnia (exp na cyklopach leci az milo)
- Na cyklopy moze latac na golasa tylko z lukiem i strzalami, wiec nie trzeba w nic inwestowac (a jak nas zabija to najwyzej, tracimy troche expa i strzal tylko).
- do 50 poziomu mozna dojsc dosyc szybko paladynem

Jak gramy druga postacia to lepszy jest rycerz poniewaz jak juz nabijemy ten 25-30 poziom to tez mozemy b. szybko expic na cyklopach/guardach (nawet szybciej niz paladyn bo nie musimy wracac po amunicje + mozemy isc do podziemi gdzie paladyn nie moze).
- Niestety tu zanim bedziemy kims trzeba kupic k set, jaka taka bron, przynajmniej dragon shield, jakas oslone na garnek (w sumie ok 50k).

Druid/Sorcerer
- tu sprawa na poczatku wyglada nie fajnie
- do 20 poziomu expimy na orkach i minosach (mozna sie pociac)
- co chwila nas PKuja
- przelicznik exp : koszt hmm jest duzo gorszy niz strza/UH dla paladyna/rycerza.
- rozkrecamy sie dosyc pozno + powoli expimy na poczatku + magic level powoli sie trenuje
- za to pozniej na huntach jestes nie zastapiony (zwykle jest 1 bloker + 2-3 czarujacych/summonerow).

W walce pk (od najlepszego do najgorszego):
10 do 30 paladyn, rycerz, czarujacy
30-50 paladyn, czarujacy, rycerz
50-80 czarujacy, rycerz, paladyn
80+ rycerz, czarujacy*, paladyn

*Czarujacych ponad 80 lvl jest zaledwie kilku wiec ciezko ich porownywac.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 09-11-2003, 07:23   #32
karat
Użytkownik Forum
 
karat's Avatar
 
Data dołączenia: 01 11 2003
Lokacja: Iława
Wiek: 33

Posty: 357
karat ma numer GG 2179535
Domyślny

HWDPalladyn

Najlepszy jest mag
__________________
ETERNIA-przyszły sorcer

Pamientajcie 18 kwietnia o dniu moderatora i administratora
karat jest offline  
stary 09-11-2003, 16:10   #33
SC_R
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2003

Posty: 18
Domyślny

A ja zrobilem tak...
Maga do 20lvl
Palika do 17lvl
i mi sie takie zycie podoba
Magiem runki robie i czasem sie na hunt wybieram...
Palikiem tylko hunt...
Obie profesje sa spox
Co do reszty.... to... nieufam im
SC_R jest offline  
stary 15-11-2003, 15:24   #34
Thorin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 11 2003

Posty: 24
Domyślny Sorcerer is the best!!!!

Moim zdaniem najleprzy jest sorcer
Thorin jest offline  
stary 09-02-2004, 21:42   #35
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny

Dokończe temat:


Sorc-
Szybciutko leci mlv. zato strasznie wolno rosną skile no i tym samym lv., no ale już od wyzszego mlv. i nowych czarów(HMM,E-fieldy,Sd,Explozia) zaczynasz szybciej bić lv., niestety chodząc na wyprawy z innymi graczami dostajesz najmniej kasy stego ale zato możesz nieźle expa zarobić. Kase będziesz zarabiał głównie na runach no i na wyższych lv. z samotnych huntów. No ale niestety cap przyrasta ci jak na roku(10) więc zadużo nie zdobędziesz i będziesz musiał znaleść dobrą metode przeliczania cap na kase(chodzi tu o sposób wybierania przez ciebie najwartościowszych przedmiotów), Gremlin wymyślił taki sposób 1 oz. < 0.5 gc (np. Viking Helmet waży 39 oz.(cap) a sprzedasz go w sklepie po 66 gc to wychodzi że za 1 oz. dostaniesz 1,6 gc) taki przelicznik się przydaje jeżeli niewiesz co masz nieść.(Lotbagi dla nisko lvlowych sorców niesą dobrym rozwiązaniem bo Knight na tym samym lv. lub niższym nawet o 3-4 lv. może spokojnie ci odebrac lot baga. Niestety największym wrobiem Sorca są lagi

Druid-
tu już jest troche łatwiej bo szybciutko mamy mozliwość robienia opłacalnych runków(UH), więc możemy sobie pozbierac na dobrą broń i jakieś modne ubranko, najlepiej kupic sobie Skull Staff(25-30 K) Blue Robe(...-30 K[na isarce co sprzedawca to inna cena]) Warior Helmet (8 K) Dragon Shield (8[ja za tyle kupilem)-11 K)
Tu niestety też największym wrobiem tej postaci są lagi.

Palladyn- Jest to stosunkowo łatwa postać do trenowania, ale trzeba jej trochę czasu poswięcić na trenowanie skili, jest onn najlepsza do polowań na otwartym terenie, bo w jaskini może mieć troszkę problemów jak go zaatakują z klku stron. Ta profesja nigdy nie nażeka na brak kasy. Ma też ułatwienie jeżeli chodzi o lagi, jest taki przycisk który, umożliwi automatyczne oddalanie się od potwora.


Knight-
Jest to chyba najłatwiejsza postać do treningu, niestety bez pomocy Druida ta postać długo nie pożyje, no ale żeby z takiej pomocy kożystać potrzebna jest kasa no i oczywiście mlv. przynajmniej 4 no bo z Ih nikt chyba nie chodzi na silniejsze potwory. Na grupowych polowaniach ta profesja najwięcej zarabia jako bloker, no ale też najwięcej obrywa. Tą profesją najszybciej sdobywa się dobry sprzęt, robi sie lepsze hunty(przeważnie na hunty bieze się jednego ryceża potem 1-2 Druida/Maga lub 1 palka a jeżeli idzie się na lepsze potwory to liczba uczestników moze wzrosnąć ale ryceże przeważnie są pojedyńczo) ryceż ma największe szanse z Lagami.

P.S-odświerzyłem ten temat bo wydaje mi się że jest bardzo dobry.
Majen jest offline  
stary 10-02-2004, 00:37   #36
Galahard
Użytkownik Forum
 
Galahard's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 113
Stan: Na emeryturze
Galahard ma numer GG 4385781
Domyślny

Pallek rulez.

Prosty hunt, przewaga w walce (dist), brak konieczności celowania hmmami jak to u druida i sorcca jest, shielding spory no i na 8 lvl vity.

Wady: da się bić wszystko, ale na otwartej przestrzeni; lepiej chodzić tylko na potworki nie walące na dystans (typu GS, DS, cyc), a omijać wszelkich hunterów itd...
__________________
Chwalebny nasz Zakon szczęśliwie niech żyje i w krainach triumfy święci nad złem plugawym
Gloria Ordo Invictis!!

Galahard sprzedany w mam nadzieje dobre ręcę. Koniec z tibią. Trza się ukreatywniać.

The Great Journey :: The Undiscovered Celhorn :: Galahard
Galahard jest offline  
stary 10-02-2004, 05:30   #37
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Nie moge zawiesc mojego starego wielbiciela Majena:

1. Sorcerer i druid tak samo zarabiaja na poczatku (HMM), po ostatnim update gdzie w czasie grupowego hunta praktycznie nie mozna urzywac summonow HMM bardzo ida w gore.

2. Sprzet dla druida tez nielada doradziles, najlzejszy kubrak i najciezszy helm w polaczeniu z jednaj z ciezszych tarczy.
Jak juz cos to:
Crown helmet, Blue robe, knight legs (crown nie oplaca sie kupowac), tarcza crown/vampire do tego fire sword + skull staff.

3. Idac na roty druidem bardziej oplaca sie zbierac tylko zloto zeby dluzej mozna zostac na huncie a nie wracac co 10 minut.

4. Moje najlepsze zyczenia w uciekaniu przed GS w niebieskim trybie, juz pomijajac fakt ze w tibi musi byc 2 stronna komunikacja, czyli jesli ty masz laga to postac tez wolniej idzie, przy disconect przestaje atakowac, itp.

5. Paladyni maja tyle kasy bo wiekszosc nawet tych na 40+ lvl gania dalej w plate armor czy czasem k armor ktory znalezli w GS, ich jedyne wydatki to strzaly/bolty + czasem jakies pojedyncze UH.

Jeszcze sie pochwale na temat malego zwyciestwa rycerzy nad paladynami:
Otoz dzisiaj z kolega robilismy wyscigi na 15k do 44 lvl (on royal, ja elite).
Na poczatek on sie wybil do przodu bo mi dosyc dlugo zajelo dostanie sie do dwarf guardow (full spawn na soldierach).
Jak juz doszedlem do guardow to zaczelismy sie zrownywac (on 11k do lvl, ja 15k).
Przez caly czas minimalnie go doganialem, ale za wolno, gdy w koncu sie koledze bolty skonczyly sie na 1k przed advance (ja w tym momecie bylem ok 700 exp do tylu) wygrana po stronie knighta byla sprawa formalnosci.

W czasie tych szalonych zawodow trwajacych ~35 minut ja urzylem 8 minut ze sword ring i 14 UH, mane na exori.
Kolega 500 boltow, ok 5 run HMM, cala mane, kilka UH (nie wiem dokladnie ile).

Loot z mojej strony 3800 w gratach z dwafwow, ze strony kolegi 5999 (zartowal ze ma prawie 3 plecaki zlota) (chwalil sie ze bardzo duzo steel helmet wypadlo).

Ps.
Zwykle robimy to troche bardziej ekonomicznie, ale tym razem byly to wyscigi bez oszczedzania na kosztach.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 10-02-2004, 09:50   #38
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny

1. Kto jak kto, ale Ty powinienłeś wiedzieć ze tu chodzi o najdochodowsze runy (u druida Uh, u Maga SD)
2. Na początek taki sprzęt jest dobry, jak by chciał mieć naprawde lekki sprzęt to może kupić Jacket, Leather legs, Wodden Shield, Leather Helmet a jak nawet to będzie zacięzkie to może chodzić nago. I mówię odrazu że żaden sprzęt niejest na stałe.
3. Ja nigdy nie chodziłem na roty po kase, żawsze dla Exp. dla kasy chodziłem na Trole,Skeletony,Ghoule.
4. niekoniecznie, jeżeli wyznaczam postać na mapie gdzie ma iść to nawet przy lagu idzie, i ja widze tylko co którys krok. A jak wciśniesz ten guzik, to zawsze będziesz uciekał od osoby, potwora którego atakujesz.
5. Dobra zbroja się przydaje gdy zostaniesz osaczony przez kilku przeciwników(sam dobże wiesz że trzeci przeciwnik wali w klate)
Majen jest offline  
stary 11-02-2004, 09:12   #39
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
2. Na początek taki sprzęt jest dobry, jak by chciał mieć naprawde lekki sprzęt to może kupić Jacket, Leather legs, Wodden Shield, Leather Helmet a jak nawet to będzie zacięzkie to może chodzić nago. I mówię odrazu że żaden sprzęt niejest na stałe.
mysle ze zamiast w-helm lepiej nosic jednak c-helm , roznica w armorze taka duza nie jest, a c-helm jednak lzejszy o ~40 oz .
3. druidem na ghule zarabiac kase? pokonywales je z broni? cos mi sie nie wydaje. a na roty najlepiej chodzic i po kase, i po exp ;P
5.w tym klopot, ze taktyka palkow opiera sie na tym, by potwor ich nie dotknal ( a juz na pewno kilka potworow ) . wiec wiadomo ze dobra zbroja sie przyda, ale nie jest dla nich pierwszoplanowym wydatkiem
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline  
stary 11-02-2004, 10:03   #40
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny

Mam k-set, skull staff, dragon shield, i stell henlmet no i nawet slima rozwalam.
Majen jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:54.


Powered by vBulletin 3