Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-04-2006, 00:34   #41
LaM4
Użytkownik Forum
 
LaM4's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2006
Lokacja: ÓĆ

Posty: 90
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 30
Skille: 19/25:P
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slyth
Taaa jasne grałeś na serverze blizzardu, płaciłeś abonament... znasz sie znasz

no sorry chyba ze znalazłeś server 1000000000000x exp to naprawde łatwo było Ci osiągnąć ten h lvl heh
Dodam tylko ze nie da sie pograc w wowa emulowanego bo w tej chwili emulatory wowa (nie tak jak lineage, albo ost) dzialaja w sposob co najmniej wkur...jący co chwila zwiecha, kick itd. A z tego co wiem, to lvl nie leci w ogole tak szybko jak kolo napisal (Vrael) wiec lvl sie takze powoli zdobywa.

A co do wypowiedzi o questach slytha to mylisz sie, w tibii sa questy, malo (jak dla mnie) ale są. Na dodatek są nawet ciekawe (czywiscie jak sie wie jak je zrobić )
__________________

siedziba szatana kretyn

Ostatnio edytowany przez LaM4 - 13-04-2006 o 01:54.
LaM4 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-04-2006, 03:21   #42
MaveriC
Użytkownik Forum
 
MaveriC's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Suna Gakure
Wiek: 37

Posty: 211
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Yakuza
Świat: BERYLKA
Poziom: 15
Skille: 19/24
MaveriC ma numer GG 3334300
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@

Skomentuje troche twoja wypowiedz.
TIBIA MA QESTY!!! i jak nie uczysz sie angielskiego lub kto inny to jego problem. Np taki post qest o rany....... sa qesty sa tylko trzeba pomyslec i umiec angielski na piatke. To ze noobki daja rozwiazanie qestu to moze ci psuje qesty ale jagbys troche poszukal itd to moze ????. Zastanow sie zanim cos napiszesz. Qestow mozna poszukac w bibli tibijskiej lub popytac sie NPC lub mozna tez odkrywac qesty i takie sa w tibi.

Top@
Jesli strace 10% expa to mam szczescie i sie ciesze choc mogloby sie zmienic system skillowania (przyspieszyc wrost skilli). Mozna by bylo tez zwiekszyc exp kazdego stworzenia o 10 %
Dobra a teraz moja kolej:
1: Ty nie gadaj o angielskim..naucz sie polskiego
2: W tibi jako tako nie ma questow
aktualnie wszystkie dostepne Q zostaly wykonane...reszta to tylko przypuszczenia. Nic wiecej
3: Tak jak ktos jush powiedzial Tibia nie ma nic wspolnego z MMORPG jest to zwykly H&S tylko w ijowym opakowaniu ^^
4: Tibia nie jest gra trudna...Levelki mozna zdobyc calkiem szybko jak wiesz gdzie i kiedy.
5: Przeciwnikow <PK> robisz ty sam ... ja od kilku miechow ne spotkalem zadnego....<znaczy widziec widzialem....ale nie odnioslem zadnych...obrazen>



p0zdro
MaveriC jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 07:44   #43
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LaM4
Mnie osobiscie wnerwia strasznie noobostwo wlasnie w tibii, ale najprawdopodobniej to dzieki owemu 10% "bonusowi" wracam do niej.
A andrenalinka skacze jak cholera, po ataku PK na mnie (ostatnio 2 kolesi mnie gonilo i strzelali sdkami - ucieklem) jeszcze przez jakis czas doslownie mam dreszcze
Pograj trochę dłużej, to nie będzie Cię tak Pker podniecał.

Co do strat expa, to jest to celowe posunięcie CipSoftu w celu osiągnięcia większych zysków. Teraz wiele rzeczy sprowadza się do zasady "Nie podoba Ci się? Kup pacc, nie będziesz miał z tym problemów."...
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:09   #44
Slyth
Użytkownik Forum
 
Slyth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Wiek: 34

Posty: 194
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Kyra
Slyth ma numer GG 8339652
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@
Skomentuje troche twoja wypowiedz.
TIBIA MA QESTY!!! i jak nie uczysz sie angielskiego lub kto inny to jego problem. Np taki post qest o rany....... sa qesty sa tylko trzeba pomyslec i umiec angielski na piatke. To ze noobki daja rozwiazanie qestu to moze ci psuje qesty ale jagbys troche poszukal itd to moze ????. Zastanow sie zanim cos napiszesz. Qestow mozna poszukac w bibli tibijskiej lub popytac sie NPC lub mozna tez odkrywac qesty i takie sa w tibi.
Angielskiego sie uczę, ba nawet do klasy językowej chodze...
a co do Twojej wypowiedzi, questy ? są pomyśleć i umieć angielski ? na piątke ? o czym Ty gadasz, jeżeli według Ciebie pomyśleć to znaczy np kto wchodzi pierwszy i kto puszcza UE albo kto będzie blokował to sorry . Pewnie sporo ludzi myśli tak jak Ty, ze jest od cholery questów wystarczy pytać się NPC, czytać książki, tylko dlaczego nikt tych questów jeszcze nie znalazł. Ja osobiście znam 2 takie questy, które można nazwać jako tako questami Postmana i Paradoxa. Może jest ich troche więcej, ale niewiem bo nie grałem dużo.
Pozdrawiam
__________________
Slyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:19   #45
Thorin-Debowa Tarcza
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 11 2005

Posty: 145
Stan: Na emeryturze
Thorin-Debowa Tarcza ma numer GG 6299545
Domyślny

Kto tam @Up powiedział, ze tibia dostarcza mu adrenaliny i checi zdobycia jak najwiekszego lvlu. Ok zgadzam sie, ale przez pierwsze 3 lata gry, potem to juz jest zmudne expienie i expienie i expienie i expienie i expienie i expienie....
Zresztą jakies 4 lata temu fajnie sie grało, tera te wszystkie zabezpieczenia, anty botowe zeczy itp. Z kazdym updatem pierdolą tibie....

A co do questów to jest pare:
-postman
-paradox
-banshee
-serpent spawn
hmm to na tyle, reszta to poprostu ubicie potworow i zabranie nagrody....

Ostatnio edytowany przez Thorin-Debowa Tarcza - 13-04-2006 o 11:24.
Thorin-Debowa Tarcza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:48   #46
Gensioorek
Użytkownik Forum
 
Gensioorek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2005
Lokacja: Wolsztyn
Wiek: 32

Posty: 40
Stan: Aktywny gracz
Imię: Pitakon
Profesja: Druid
Gildia: Sayans
Świat: Trimera
Poziom: 33
Skille: 21/26
Poziom mag.: 43
Gensioorek ma numer GG 1147759
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MaveriC
jako jedyny ze starych forumowiczow... musze przyznac im <SIC> racje...
tibia....a zreszta wszystkie gry MMORPG....spadly na psy.....choc niewiem czy kiedys ...bylo lepiej...
Zadna gra mmorpg nie powoduje u mnie tego drgniecia....
A to przez te dzieciaki...nooby ...nie newbie..< tym da sie wyjasnic>
pozatym to co mnie cisnie.....TO TO ZE W ZADNEJ GRZE MMORPG NIE ISTNIEJE PRAKTYCZNIE ZADNA GILDIA KTORA TRZYMALA BY SIE ZASAD RPG!
NIE SPRZECZAJCIE SIE TYLKO ZE MNOM!! PODAJCIE NAZWY CHOCBY KILKU GILDI KTORE WYMAGAJA OD GRACZY ODTWARZANIA SWOICH POSTACI!
DLatego teraz przenioslem sie na Ryl`a 2......tam istnieje taka szansa...
i zaczolem widziec swiatelko w tunelu.....moze jednak ludzie dorastaja?
...........................
Nie raczej nie....jak byles glupi to taki pozostaniesz


My Point IS...
Grasz w MMORPG...staraj sie w to troche wczuc....inaczej zapraszam do szachow.....

Jestem tego samego zdania o Tibii-ona schodzi na psy... Gdy zaczynałem grać wszyscy moi znajomi byliśmy małymi n00bkami. Pamiętam nasze pierwsze wyprawy na PoH (wszyscy padli...), skilowanie pod dp, akcje typu "Aaa! PK na górce! Dyd ratuj"(oczywiście chodziło o pana Huntera). Kiedyś Tibia była grą, która zaskakiwała graczy. Wszyscy odwzorowywali swoimi postaciami swoje prawdziwe zachowania i cieszyli się z ciszy, spokoju, wspólnych huntów na potworki typu Dragon. Ja osobiście w Tibii osiągnąłem mało, bardzo mało. Znałem tę grę raczej od teorii, której nie potrafiłem przełożyć na praktykę. Po wprowadzeniu Skull Systemu CipSoft zapewniał, że gra będzie bezpieczniejsza, a jednak stało się całkiem innaczej-widzisz kolesia z Red Skullem=Uciekamyyy!!!(nawet jak miał mniejszy lv niż ty). Na prawdę wierzcie mi, że są inne MMORPGi, które są dużo bardziej rozwinięte. Ja skończyłem z Tibią-teraz gram w Conquer Online, tam polityka nie opiera się na zasadach takiech jak "Haha! Jakiś n00b zaraz go wytnę niech sie zdołuje i przestanie grać!" tylko "O jakiś newbie. Wezmę go do teama i przyleveluję. Przecierz słabszym trzeba pomagać."
W sprawie utraty itemków z eq czy bp, CO team całkiem ładnie to rozwiązał: przy deadzie stracisz tylko część sprzętu z bp, a jeśli jesteś wrednym chamem i PKujesz to gdy dorwie cię guard lub h-level to tracisz wszystko i trafiasz do więzienia.
__________________
_____________
Tibia jest świetna i okropna jednocześnie, ale i tak trudno z nią skończyć... Pozdro dla Karmazyna Juniora, który mnie huntuje z powodu najlepszych hitów z sd na mnie...
Gensioorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:58   #47
MaveriC
Użytkownik Forum
 
MaveriC's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Suna Gakure
Wiek: 37

Posty: 211
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Yakuza
Świat: BERYLKA
Poziom: 15
Skille: 19/24
MaveriC ma numer GG 3334300
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gensioorek
Jestem tego samego zdania o Tibii-ona schodzi na psy... Gdy zaczynałem grać wszyscy moi znajomi byliśmy małymi n00bkami. Pamiętam nasze pierwsze wyprawy na PoH (wszyscy padli...), skilowanie pod dp, akcje typu "Aaa! PK na górce! Dyd ratuj"(oczywiście chodziło o pana Huntera). Kiedyś Tibia była grą, która zaskakiwała graczy. Wszyscy odwzorowywali swoimi postaciami swoje prawdziwe zachowania i cieszyli się z ciszy, spokoju, wspólnych huntów na potworki typu Dragon. Ja osobiście w Tibii osiągnąłem mało, bardzo mało. Znałem tę grę raczej od teorii, której nie potrafiłem przełożyć na praktykę. Po wprowadzeniu Skull Systemu CipSoft zapewniał, że gra będzie bezpieczniejsza, a jednak stało się całkiem innaczej-widzisz kolesia z Red Skullem=Uciekamyyy!!!(nawet jak miał mniejszy lv niż ty). Na prawdę wierzcie mi, że są inne MMORPGi, które są dużo bardziej rozwinięte. Ja skończyłem z Tibią-teraz gram w Conquer Online, tam polityka nie opiera się na zasadach takiech jak "Haha! Jakiś n00b zaraz go wytnę niech sie zdołuje i przestanie grać!" tylko "O jakiś newbie. Wezmę go do teama i przyleveluję. Przecierz słabszym trzeba pomagać."
W sprawie utraty itemków z eq czy bp, CO team całkiem ładnie to rozwiązał: przy deadzie stracisz tylko część sprzętu z bp, a jeśli jesteś wrednym chamem i PKujesz to gdy dorwie cię guard lub h-level to tracisz wszystko i trafiasz do więzienia.

Madrze prawisz;]
Conquer to fajna gierka....tyle ze grafika taka nijaka...
http://www.ryl2.com.my/ to sprubuj;]
MaveriC jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 14:31   #48
Zatinek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 03 2006

Posty: 7
Domyślny

Jeżeli według ciebie tibia żądzi się "głupimi zasadami" to znajdź wytłumaczenie na to czemu tak dużo osób w nią gra. Ale z drugiej strony masz racje. wWszędzie słuchać blużnierstwa i teksty typu "hunted"

Ostatnio edytowany przez Zatinek - 13-04-2006 o 14:34.
Zatinek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-04-2006, 08:45   #49
LaM4
Użytkownik Forum
 
LaM4's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2006
Lokacja: ÓĆ

Posty: 90
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 30
Skille: 19/25:P
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper
Pograj trochę dłużej, to nie będzie Cię tak Pker podniecał.
Gram 4 lata (z przerwa roczna ) ale za kazdym razem mi skacze andrenalina no, a od podniecania mam dziewczyne hyhy, taki offtop <lol>

i IMHO za texty typu hunted powinno sie bany dostawac.
__________________

siedziba szatana kretyn
LaM4 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-04-2006, 23:39   #50
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

A ja z innej beczki - do tych co mówią,że Tibia nie ma klimatu RPG:
Tak bardzo na to narzekacie,że Tibia to marny hack'n'slash,że nikt nie odgrywa ról itp,itd,et ceterum...Ale miast narzekac ruszylibyście tłuste dupska i sami zaczęli odgrywac role,próbowac chociaż stworzyc małą namiastke tego,czym jest RPG a nie narzekac i krytykowac innych !Jeżeli już krytykujecie jakieś zachowanie,to zacznijcie od swojego,bo takim czczym gadaniem niczego nie zwojujecie.Pokażcie,że chcecie zrobic z Tibii prawdziwe RPG !Zacznijcie robic jakieś akcje a zyskacie wielu zwolenników.Bardzo duża ilośc graczy zacznie robic to co Wy,widząc,że jednak jest jakaś Nowa Nadzieja,zacznie was naśladowac i wten sposób powstał choca,ee,to nie to...aha i właśnie w ten sposób Tibia stanie się RPG z krwii i kości.Nie musicie zaczynac od razu od ogromnej kampanii - wystarczy wkręcic kilka osób,zachowywac się tak jak na RPG przystało a zobaczycie,że magia i klimat wciągnie reszte dogłębnie...(of course będą chlubne wyjątki,ale zawsze jakieś odchylenia od normy się zdażają).
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 02:10   #51
MaveriC
Użytkownik Forum
 
MaveriC's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Suna Gakure
Wiek: 37

Posty: 211
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Yakuza
Świat: BERYLKA
Poziom: 15
Skille: 19/24
MaveriC ma numer GG 3334300
Domyślny

Yoh ..prubowalem...staralem sie...i nic..
W tym wypadku zrezygnowalem z tibi na rzecz RYLA p2. tam da sie cos zrobic...i na wlasne oczy widzialem ludzi polakow....a nawet brazylijczykow!
ktorzy dzialaja w ten wlasnie sposob!
ps. brazylijczycy na rylu sa do zniesienia a po prawdzie bardzo milo mi sie z nimi gra!
jeszcze raz powtarzam TIBIA TO NIE MMORPG! TO DIABLO TYLKO ZE ZWALONA GRAFIKA I BEZ DZWIEKU! no i z mniejsza iloscia potworow..
MaveriC jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 12:23   #52
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura
Tak bardzo na to narzekacie,że Tibia to marny hack'n'slash,że nikt nie odgrywa ról itp,itd,et ceterum...Ale miast narzekac ruszylibyście tłuste dupska i sami zaczęli odgrywac role,próbowac chociaż stworzyc małą namiastke tego,czym jest RPG a nie narzekac i krytykowac innych !
Tak dlugo jak w Tibii nie bedzie srodkow do odgrywania RPG, gra pozostanie h&s. Co z tego ze mozna zorganizowac slub, skoro jest on umowny ( czyt. mamy wedding ringi, udajemy ze jest slub )? Czy nie daloby sie tego jakos usankcjonowac ( odpowiedni dopisek przy nicku itp ) ? Co z tego ze sa questy do rozwiazania w grupie skoro i tak grupa jest potrzebna tylko do blokowania/ szybszego wybicia mobow ? Oczywiscie mozna dorobic ideologie ( rodem np z Kapitana Planety xD ) do takiego desert questa ale to nie jest rpg - to jest rozpaczliwa proba zrobienia czegos na wzor rpg. Konczy sie na tym, ze gracz planuje rozwoj postaci na zasadzie 'musze do piatku zrobic 60 bo potem przez tydzien nie znajde ekipy na banshee, a sprzet sie przyda'.

W rozsadnych MUDach opartych mniej lub bardziej na papierowym rpg mamy mozliwosc odgrywania kogos niekoniecznie zwiazanego z walka. W WoWie kumpel nie expi, za to wytwarza bardzo fajne przedmioty dla gildii ( leatherworking + blacksmithing + mining ). Gdzie w Tibii cos poza walka ? Lowienie ryb ? A po co ryby jesli nie po to zeby zredukowac downtime w walce ? Albo zeby robic runy do walki... Dlaczego nie ma zlecanych zdan ? Dlaczego za questy nie dostaje sie expa ? To jest wlasnie sposob promowania prymitywnej nawalanki ponad jakimikolwiek elementami odgrywania postaci, bo ograniczeniem w robeniu wszystkiego jest level, a jedyna szansa zrobienia go jest zabicie xxx mobow dajacych yyy expa..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 17:37   #53
Rascal Alton
Użytkownik Forum
 
Rascal Alton's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Zalesie Grn.

Posty: 64
Stan: Aktywny gracz
Rascal Alton ma numer GG 6345236
Domyślny

Może i Tobie sie to nie podoba, ale wiele graczy lubi gdy tak jest.
Jak Ci się nie podoba to nie graj.
Ja tibii nie traktuje jak mmorpg, bo nie ma w tej grze tego klimatu jaki jest w rpgach/mmorpgach.
PS: Każda gra rządzi się swoimi zasadami.
Rascal Alton jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 21:29   #54
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Nie podoba mi sie, dlatego przestalem grac ;o
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.


Powered by vBulletin 3