Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Pokaż wyniki sondy: Gothic III twoim zdaniem odniesie:
Prawdziwy sukces 75 84.27%
Okropna porazke 14 15.73%
Głosujących: 89. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-04-2006, 21:54   #1
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny Gothic III- Wielkie oczekiwanie

Przypominam ze w tym temacie sie dyskutuje a nie tylko oddaje glosy w ankiecie !!!

GOTHIC III- WIELKIE OCZEKIWANIE

Stworzylem ten temat, abysmy porozmawiali o premierze nadchodzacej, wspanialej gry, jaka jest Gothic III. Osobiscie jestem fanatykiem (jesli tak to mozna nazwac ) Serii gier Gothic. Jedynke przeszedlem pare razy, dwojke takze, z dodatkiem noc Kruka. Uwazam, ze gra duzo przewyzsza najwieksza konkurencje Gorhica, a mianowicie Morrowinda, przedewszystkim epicka fabula. Ale dosyc z moja opinia, bierzmy sie do roboty.

Okladka, lub jak kto woli, pudelko, gry Gothic III ma wygladac tak:



A tu reszta niezbednych informacji:



------------------------------------------------------------

To już trzecia część gry, której autorem jest niemiecka firma, "Piranha Bytes".
Jak widac z wyzej pokazanej tabelki, polska premiera gry ma sie odbyc 20.06.2006, chociaz miala ona miec miejsce juz w Lutym tego roku, ale niestety, cos sie "pochrzanilo" xD. Świat oferowany w tej części, jest kilkakrotnie większy, niż w poprzedniku. Teren jest bardziej zróżnicowany. Przemierzymy nie tylko równiny, ale między innymi, także góry i pustynne pustkowia. Więcej jest także miast i niezależnych postaci. Są i nasi starzy przyjaciele z poprzednich części. W końcu sami ich przetransportowaliśmy na kontynent. Tu zaczyna się gra. Naszym celem jest uratowanie królestwa ludzi, atakowanego przez chordy orków. (Ach te orki, patrzac na poprzednie czesci, mamy nie male z nimi problemy xD). Fabuła kontynuuje historię opowiedzianą w Gothic II. Zamieszkiwane przez ludzi królestwa Myrtany są okupowane przez orków. Armie króla Rhobara II zostały pokonane przez najeźdźców oraz zbuntowanych książąt. Orkowie nie zabili jednak wszystkich ludzi, lecz postanowili rozbić swoje obozy na obrzeżach miasta Verrnat. Najwyraźniej czegoś tam szukają. Tymczasem główny bohater przypływa jednym ze statków wysłanych z kolonii górniczej. Postanawia dowiedzieć się, o co chodzi zielonym potworom zagrażającym ludzkiej rasie. Bezimienny heros może liczyć na pomoc swoich przyjaciół – nekromanty Xardasa oraz generała Lee.
Gothic III oferuje zaawansowany system dialogów. Teraz od tego, jak poprowadzimy rozmowę z napotkaną postacią, w dużej mierze zależą nasze postępy w grze. Ogromny, baśniowy świat stał się jeszcze większy, oferując nowe gildie, przeciwników i bronie. Postacie niezależne w różny sposób reagują na nasze zachowanie. Zrezygnowano przy tym z prostych skryptów, dzięki czemu każda spotkana przez nas osoba zyskała większą inteligencję.
Podobnie jak w poprzednich częściach, oprawa wizualna stoi na bardzo wysokim poziomie.

------------------------------------------------------------

Screeny:

Zapraszam do galeri zdjec na stronie gry.wp.pl:
http://gry.wp.pl/filtr;1,0;x;gra,28,...ic_3;core.html

Jak widac, po grafice takze mozemy spodziewac sie bardzo wiele. O wymaganiach systemowych Gothica III narazie duzo niewiemy. Ja osobiscie kochal bym ta gre, nawet gdyby pozostala przy grafice jedynki, chodzi o grywalnosc i fabule xD

------------------------------------------------------------

A co wy uwazacie na ten temat? Zapraszam do goracej dyskusji. Mam nadzieje, ze temat szybko nie wysiadzie. Wiem, ze na forum ejst wieeeele fanow Gothica xD
__________________
-

Ostatnio edytowany przez Stefan12341 - 16-04-2006 o 08:33.
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-04-2006, 23:38   #2
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

W Gothicu III pokładam ogromne nadzieje.Pocichu licze,że będzie lepszy od OblIViona który zresztą zły nie jest.Ale po screenach wiem,że Gothic będzie miał lepszą grafikę (moim zdaniem) niż ta "plastikowa" z OblIViona.
I jeszcze jedno - WIEDZIAŁEM,że będzie spory poślizg w premierze,bo Piranha i CD Project nie zabardzo się lubią
@Edit:
Mam także cichą nadzieje,że będzie można tę gre kupic przez internet,sporo czasu przed premierą
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 15-04-2006 o 23:46.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 08:25   #3
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura
W Gothicu III pokładam ogromne nadzieje.Pocichu licze,że będzie lepszy od OblIViona który zresztą zły nie jest.Ale po screenach wiem,że Gothic będzie miał lepszą grafikę (moim zdaniem) niż ta "plastikowa" z OblIViona.
I jeszcze jedno - WIEDZIAŁEM,że będzie spory poślizg w premierze,bo Piranha i CD Project nie zabardzo się lubią
@Edit:
Mam także cichą nadzieje,że będzie można tę gre kupic przez internet,sporo czasu przed premierą
widze, ze zgadzamy sie w 100% Ale o tej "klotni" ze tak powiem miedzy Piranha Bytes i CD Project to nie wiedzialem. No coz, nawet jak by to zamieszek doszlo, nie maja wyboru, musza widac Gothica III, za duzo fanow na niego czeka xD
__________________
-

Ostatnio edytowany przez Stefan12341 - 16-04-2006 o 08:30.
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 11:51   #4
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

* Tana patrzy na zapowiedzi i dostaje ślinotoku *_*

Przeszlam obie gry na wszystkie mozliwe sposoby
Uwielbiam Gothica. Czy są jakieś przecieki jakie beda klasy postaci? (niesamowicie spodobal mi sie pogromca smokow i miło by było, gdyby ponownie pojawiła się klasa z takim klimatem)
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 13:02   #5
Edek Rozprowacz
Użytkownik Forum
 
Edek Rozprowacz's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Wiek: 35

Posty: 155
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: AvE MoR
Świat: Aurea
Poziom: 44
Skille: xx/xx
Poziom mag.: xD
Send a message via Skype™ to Edek Rozprowacz
Domyślny

Ja równiez przeszedlem Gothic I i II na wszystkie mozliwe sposoby a te kilkumiesięczne opuźnienie w wydaniu III częsci tej kultowej gry doprowadza mnie do istnej furii. Mam tylko nadzieje że nie wygóruja aż za natto wymagań.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Oczywiście, on jest małe zakompleksione bobo a ty jesteś wielkim ogromnym dorosłym i masz potężnego h*ja.
Nic dodać nic ująć N/C
Edek Rozprowacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 13:40   #6
Dabek
eX Moderator
 
Dabek's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004

Posty: 865
Imię: Dabeek
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tana
* Tana patrzy na zapowiedzi i dostaje ślinotoku *_*
To tak jak ja, boje sie tylko pomyśleć czego dostane (krwotoku z mózgu?) jak się jednak okaże że nawet na minimalnych ustawieniach nie będzie mi to działać/będzie działać w sposób uniemożliwający granie (co jest niestety bardzo prawdopodobne:|). Gothic to była moja pierwsza gra cRPG, i znów sprawdziła się zasada że "pierwszy raz" jest najlepszy:P. Przez dobre pare dni grałem w demo które obejmowało zaledwie Stary Obóz, wyobrażając sobie co to może być za niewidzialną ścianą otaczającą teren dema - a to uczucie po dorwaniu się do pełnej wersji i w końcu przekonaniu się co tam naprawdę jest, poezja:P. Pewnie się nie znam, pewnie mało widziałem, ale jak dla mnie to jest najbardziej klimatyczna gra w jaką dane mi było zagrać... i trójka też na pewno będzie conajniej dobra, bo tego się po prostu nie da zepsuć:P.
Dabek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 17:29   #7
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Jeśli będzie lepsze od TES IV: Oblivion aka "ej, czemu 66 postać mówi mi to samo?", to kto wie, może kupię.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 18:02   #8
Gorzki
Użytkownik Forum
 
Gorzki's Avatar
 
Data dołączenia: 07 03 2006
Lokacja: Siedlce
Wiek: 34

Posty: 49
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Augan
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 113
Skille: zal/pl
Poziom mag.: 7
Domyślny Ja tagże czekam z niecierpliwością...

Tak samo jak Dabek obawiam sie ze Gothic III nie bedzie chodził na moim blaszaku. Bardziej obawiam sie tylko komplikacji zasad gry i innych sztucznych "ulepszen" które twórcy mogą nam zafundowac.
Gorzki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 19:02   #9
Szkut
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 10 2005
Lokacja: Tczew
Wiek: 32

Posty: 680
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Thoria
Domyślny

oni zawsze podaja zawyzone wymagania ^.^ gothic jest super gra najlepsza czescia byl gothic 2 noc kruka czekam na 3
Szkut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 19:12   #10
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tana
Czy są jakieś przecieki jakie beda klasy postaci? (niesamowicie spodobal mi sie pogromca smokow i miło by było, gdyby ponownie pojawiła się klasa z takim klimatem)
Dokladnie nie wiemy. Napewno bedziemy wspolpracowac z Lee, kto wie czy z wyspy nie sciagnie swoich najemnikow na kontynent. Jak tak, podejrzewam ze mozna by bylo zostac najemnikiem, ale lowca smokow... smokow juz ni ma Ale kto wie, mzoe bedzie podobna klasa postaci "o podobnym klimacie" Wiemy z zapowiedzi, ze beda problemy z orkami. Moze lowca orkow?

@Dabek:

i wlasnie tego najbardziej sie boje. Podawali na jednej ze stron fanowskich Gothica, lub w CD Action, nie pamietam, ze gra bedzie wymagac karty graficznej z 512 ram O.o Doznajac szoku, sprawdzilem ile takowa kosztuje... ponad 2 tys zlotych. Ale z drugiej strony, w jednym bardzo slawnym sklepie internetowym, podali wymagania. MOim zdaniem napewno beda wyzsze... no chyba ze to minimalne czy cuś :


Procesor: 1 Ghz
RAM: 256 Mb
HDD: 1,2 Gb
System:WINDOWS XP

Wiemy tylko tyle na ten temat.

@down:

o sorq, nie wiedzialem. Zanim napisales tego posta, wyslalem warna xD
__________________
-

Ostatnio edytowany przez Stefan12341 - 16-04-2006 o 19:33.
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 19:24   #11
Cor Tibiarz
Użytkownik Forum
 
Cor Tibiarz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2005
Wiek: 30

Posty: 772
Cor Tibiarz ma numer GG 8630524
Domyślny

sory za ten post moj powyzej, moj brat sie bawil urztkownikiem mym jak mu sie pewnie nudzilo to pedal -.- przez niego dostaje warnedy :/


@ten co napisal pod postem mego brata(nie pamietam nicku)
taa moze i g2 jest lepszy... ale pod jakim wzgledem? Tluczesz smoki? Moim zdaniem w g1 jest lepszy klimat i w ogole wydaje mi sie ze gdy piranha robil pierwsza czesc mial zaplanowana tylko ta czesc i wydaje mi sie ze w jedynce gothica nie bylo zadnej wyspy-khorrinis bylo na kontynencie(tak mi sie wydaje) a potem pomysleli ze gra jest popularna to zrobia g2 i zrobili ale niechcialo robic im sie kontynentu to zrobili wysepke :/ ja tam chcialem miec dwojke zawsze (jak jeszcze jej nie mam bo obecnie na polce stoja wszystkei czesci gothica oprocz 3 ) bo myslalem ze polatam se po kontynencie a tu zonk :/

no to tyle pozdro

Ostatnio edytowany przez Cor Tibiarz - 16-04-2006 o 20:51.
Cor Tibiarz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 20:20   #12
Karrith
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 29

Posty: 349
Profesja: Rookstayer
Domyślny

kichakichakicha

Ostatnio edytowany przez Karrith - 03-02-2012 o 11:29.
Karrith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 20:55   #13
marecky
Użytkownik Forum
 
marecky's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005

Posty: 37
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 16
Skille: 56 dist
Domyślny

hmmm... Gothic uwielbiam tę grę jak ktoś ma jakies problemy z grą albo chce się czegos dowiedziec o premierze G3 i rozwiązaniach jakie będą w nich zawarte to zapraszam na strone http://www.gothic.phx.pl/forum/
marecky jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2006, 23:09   #14
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

Konfiguracja, która powinna już udźwignąć Gothic 3, aczkolwiek nie pozwoli się cieszyć szczegółową grafiką:


* CPU: Pentium 4 2GHz / AMD 2000+
* RAM: 512 MB
* GPU: GeForce 3 / Radeon 8500 (64 M (oprócz GF4MX)
* OS: Win2k / ME / XP / Vista
* Napęd: DVD-ROM



Konfiguracja optymalna, która zapewni grywalność na najwyższym poziomie detali: (włączone wszystkie opcje graficzne)


* CPU: Pentium 4 3GHz / AMD 3000+
* RAM: 1024 MB
* GPU: Geforce 6800 GT / Radeon X800 Pro *
* OS: Win2k / ME / XP / Vista
* Napęd: DVD-ROM

------------------------------

hua hua pojdzie mi ! yeah yeah ! Czuje sie jak w siodmym niebie... o jak mi ulzylo
__________________
-
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 00:42   #15
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Igomas
[color="Red"]Uwazam, ze gra duzo przewyzsza najwieksza konkurencje Gorhica, a mianowicie Morrowinda, przedewszystkim epicka fabula. Ale dosyc z moja opinia, bierzmy sie do roboty.
Pomijajac to, jak mozna duzo przewyzszac, chcialbym wyrazic opinie, ze strasznie sie mylisz Wedlug mnie Gothic mial dosc prosta fabule (o, swiat otoczony bariera, w ktorej wcielamy sie w Tego Wielkiego). To juz Morrowind mial lepsza, nie wspominajac o morrowindowskim klimacie (ah, ta Balmora). Pograj w Baldura II, tam jest epicka fabula

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Igomas
hua hua pojdzie mi ! yeah yeah ! Czuje sie jak w siodmym niebie... o jak mi ulzylo
I grafika bedzie wygladala tak jak ta w G II, a w akcji bedziesz mial 5fpsow

Cytuj:
Procesor: 1 Ghz
RAM: 256 Mb
HDD: 1,2 Gb
System:WINDOWS XP

Wiemy tylko tyle na ten temat.
Takie wymagania ma UT2003, wiec na takie nie liczmy. Swoja droga, przesadzaja juz troszke z tym...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 10:05   #16
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

@Nekromanta:

facet, wylooozuj xD To tylko, jak napisalem moja opinia, a to czy grasz w gothica czy morrowinda, to kwestia Gustu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
I grafika bedzie wygladala tak jak ta w G II
ze tak brzydko powiem, sram na to. Moze byc nawet jak w G I .... grafika akurat mnie ajmiej obchodzi. Bylbym bardzo zajarany nawet gdyby wyszedl gothic III i mial grafe z jedynki. A co do jedynki, 21 Kwietnia ponownie na rynek wchodzi Gothic I w seri "Extra Klasyka" za 20zl. (ale ze mnie "bierny obserwator" xD) Zawsze chcialem miec nowa orginalke... ale coz, juz nie wydaja, na allegro tez nowe sie rzadko spotyka, wiec ja osobiscie kupie z extra klasyki xD
__________________
-
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 12:52   #17
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

@Nekromanta:
Grałeś w Gothica I ?Bo mi się zdaje,że nie zabardzo.Otóż nasz bohater nie jest Tym Wielkim tylko nic nie znaczącym skazańcem który dopiero później zdobywa przychylnośc Tych Wielkich i staje się jednym z Nich.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 13:16   #18
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Przyznam się bez bicia... Dopiero parę dni temu zagrałem w Gothica I :} Jest całkiem fajnie... ale i tak wolę Daggerfalla ;] Mam nadzieję, że moja maszynka pociągnie tego Gothica III =p
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 13:16   #19
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura
@Nekromanta:
Grałeś w Gothica I ?Bo mi się zdaje,że nie zabardzo.Otóż nasz bohater nie jest Tym Wielkim tylko nic nie znaczącym skazańcem który dopiero później zdobywa przychylnośc Tych Wielkich i staje się jednym z Nich.
Tia, nawet oryginala kupilem... Moze kiedys zaczne w to porzadnie grac, na razie mnie nie ciagnie

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Igomas
@Nekromanta:
facet, wylooozuj xD To tylko, jak napisalem moja opinia, a to czy grasz w gothica czy morrowinda, to kwestia Gustu.
No ja tylko swoje zdanie wyrazilem, kazdy lubi cos innego
Cytuj:
ze tak brzydko powiem, sram na to. Moze byc nawet jak w G I .... grafika akurat mnie ajmiej obchodzi.
Ale dalej bedziesz mial 5fpsow Swoja droga, ostatnio tworcy RPG coraz bardziej stawiaja na grafike, niz na klimat.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 14:17   #20
pawepek
Użytkownik Forum
 
pawepek's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 33

Posty: 395
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
pawepek ma numer GG 6976708 Send a message via Skype™ to pawepek
Domyślny

ja tam pokaldam wielkie nadzieje. Po wspaniałej jedynce, gorszej części 2 no i "źle spolszczonym" dodatku G3 MUSI być the best... Gorzej z wymaganiami, slyszałem ze poand 3 GHz 512 Ram i Karta graficzna 256 Mb+ Ja neistety mam tylko 1.5 GHz, 512 Ram i karte 128 Mb
__________________
-> regulamin
pawepek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.


Powered by vBulletin 3