Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Pokaż wyniki sondy: Ile pkt uzyskales/as?
Opcja nr.1 37 27.01%
Opcja nr.2 13 9.49%
Opcja nr.3 9 6.57%
Opcja nr.4 23 16.79%
Opcja nr.5 9 6.57%
Opcja nr.6 11 8.03%
Opcja nr.7 4 2.92%
Opcja nr.8 5 3.65%
Opcja nr.9 6 4.38%
Opcja nr.10 20 14.60%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-04-2006, 21:19   #1
Sifu M.S.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Wołomin
Wiek: 37

Posty: 102
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Domyślny Czy tibia uzaleznia!?

Na fali ostatnich zawirowan o tibii min w TVN przedstawie sonde o tibii ktora niegdys zamiescilem na konkurencyjnym forum ;)

05-01-2006, 19:12
Otóż test nie jest w 100% mój, jednak jest on przeróbką pewnego tekstu, także traktującego o nałogu. Test jest w 100% anonimowy więc zapraszam do wypełniania, a następnie do przemyślenia wyników Proszę jeszcze tylko o udział w głosowaniu, oraz o to żeby zobić to szczerze, ponieważ i tak nikt nie nakryje że to wy akurat głosowaliście, a wyniki mnie bardzo ciekawią

1. Czy przebywając w pracy/szkole etc. Myślisz o tym, że wrócisz do domu i włączysz Tibię i…
a) często - 10
B) zdarza się - 5
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

2. Czy siadając do Tibi czujesz ulgę, radość, euforię etc.
a) często - 5
B) zdarza się - 3
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

3. Czy gdy przez parę dni nie możesz grać w Tibię, czujesz pustkę, frustrację, przygnębienie, nie umiesz zorganizować swojego czasu?
a) często - 5
B) zdarza się - 3
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0
d) nie mogę wytrzymać 2-3 dni bez kompa! - 10

4. Czy zdarza Ci się włączyć Tibię bez powodu; czy czasem najpierw włączasz Tibię, a dopiero potem zastanawiasz się co będziesz na nim robić?
a) często - 10
B) zdarza się - 5
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

5. Czy dla Tibii zrezygnowałbyś z np. obejrzenia filmu, na który długo czekałeś, ważnego meczu etc.
a) wiele razy… - 5
B) zdarza się - 3
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

6. Czy nie poszedłeś na imprezę/randkę, bo zacząłeś grać i wszystko inne stało się nieważne?
a) często - 10
B) zdarza się - 5
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

7. Czy odkąd grasz w Tibię twoje oceny w szkole pogorszyły się?
a) oj tak… - 5
B) hm, czy ja wiem - 3
c) nie - 0
d) wprost przeciwnie! (*)

(*) – ej, kogo Ty kantujesz, co? To maił być UCZCIWY test!

8. Czy czujesz pieczenie oczu, bóle pleców, karku, nadgarstka, palców po zakończeniu gry w Tibię?
a) zawsze - 15
B) często - 10
c) zdarza się - 5
d) nigdy lub bardzo rzadko - 0

Uwaga: do uzyskanego wyniku dodaj 2 pkt., jeśli czujesz, co najmniej dwa opisane objawy naraz lub 5 pkt., jeśli czujesz minimum 3 objawy naraz.

9. Czy spędzasz grając w Tibię - w swoim czasie wolnym - więcej niż 25 godzin tygodniowo? (*)
a) często - 10
B) zdarza się - 5
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

Uwaga: jeśli dziennie spędzisz minimum 4 h lub powyżej 30 h tygodniowo, zalicz sobie 15 pkt. Jeśli jest to co najmniej 35 h tygodniowo – 20 pkt.


10. Czy pamiętasz konkretną liczbę godzin spędzonych przed Tibią dziennie/tygodniowo?
a) z reguły - 5
B) zdarza się - 3
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

11. Czy jesz jednocześnie grając w Tibię, ponieważ szkoda Ci marnować czasu na posiłki?
a) często - 10
B) zdarza się - 5
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

12. Czy leżąc w łóżku myślisz o tym jak dziś grałeś, jak expiłeś, biłeś lvl, lub, co zrobisz jutro?
a) bardzo często - 15
B) często -10
c) zdarza się -5
d) bardzo rzadko - 3
e) nigdy - 0

13. Czy w sobotę logujesz się do Tibi przed południem?
a) często - 5
B) zdarza się - 3
c) nigdy lub bardzo rzadko - 0

14. Czy zdarzyło Ci się położyć spać po godzinie drugiej w nocy, ponieważ grałeś w Tibię?
a) hehe, zwykle gram do tej pory - 15
B) przynajmniej raz w tygodniu - 10
c) zdarzyło się parę razy w roku - 5
d) zdarzyło się parę razy w życiu - 3
e) nigdy lub bardzo rzadko - 0

15. Masz lat:
do 15 - 7
do 25 - 4
do 35 - 2
więcej - 0

16. Płeć:
męska - 2
żeńska - 1


19. Uważam, że…
Uwaga: tu możesz wybrać więcej niż jedną odpowiedź – wtedy zsumuj punkty. Mówiąc ściśle: MASZ wybrać każdą odpowiedź, z którą się zgadzasz…
a) za dużo siedzę przed Tibią - (-1)
B) …inni siedzą więcej - 1
c) to całe gadanie o nałogu to jakaś głupota! - 4
d) a mi tam, mogę być nałogowcem! - 3
e) nie jestem nałogowcem, bo kiedyś nie grałem przez xxx dni! - 2



Diagnoza:

opcja nr.1
do 20 – i tak trzymać. Grunt to korzystać z umiarem z wszelkich przyjemności…

opcja nr.2
21-27 – w porządku, nałogowcem nie jesteś. Ale nie popadaj w samozadowolenie. OK.?

opcja nr.3
28-33 – całkiem nieźle! Co oznacza tyle, że wielu ludzi świruje bardziej od Ciebie. Dla kogoś, kto nie ma kompa i tak jesteś maniakiem.

opcja nr.4
34-44 – hm hm hm… nieco przeginasz. Kontroluj się, bo dojedziesz do granicy normalności.

opcja nr.5
44-50 – to ostatnia szansa, byś się wziął w garść. Zdradzasz już pewne objawy uzależnienia! Jeśli masz silną wolę, to narzuć sobie jakieś ograniczenia i powinno być dobrze. Jeśli nie… będziesz wkrótce nałogowcem. Poczytaj, co cię wtedy czeka…

opcja nr.6
51-57 – witaj w klubie, frajerze. ”Tylko cienka czerowna linia dzieli rozwagę od szaleństwa” – powiedział Szekspir. Właśnie ją przekraczasz. Jeśli możesz – zatrzymaj się i cofnij! Dasz radę?

opcja nr.7
58-64 – stary, może nie wiesz, ale jesteś już całkiem nieźle uzależniony. A wiesz, że takie uzależnienie bardzo łatwo się pogłębia, zaś wyjść z niego trudno. Czy słyszysz te dzwonki alarmowe? Czy masz jeszcze silną i wolną wolę? No to udawaj sobie…

opcja nr.8
65-71 – oooo, ludzie popatrzcie, piękny objaw nałogowca, wszystkie objawy syndromu uzależnienia jak na dłoni. Nic, tylko zakonserwować i pokazywać studentom medycyny. Zresztą promieniowanie monitora i tak samo to zrobi na czas jakiś, zaś granie totalnie Cię odmóżdży – i preparat anatomiczny gotowy.

opcja nr.9
72-78 – bardzo niedobrze, Tibia rządzi Twoim życiem; właściwie to nie nasz już wogule życia. Cała Twoja egzystencja ogranicza się do tego, by coś zjeść, odbębnić szkołę/pracę i końcu nacisnąć magiczny guzik Login Tak naprawdę to jesteś niewolnikiem Tibi. Jeśli masz powyżej 15 lat, nosisz okulary, nie masz dziewczyny, a Twoich przyjaciół bez problemu policzysz na palcach jednej ręki… Sam pomyśl – czy to nie żałosne? Przed czym uciekasz w świat Tibijskiej iluzji? I tak nie uciekniesz, a przebudzenie będzie z każdym rokiem boleśniejsze i gorsze niż w Matrixie. Póki czas łykaj czerwoną pigułkę i walcz z nałogiem!!!

opcja nr.10
80 i więcej – Boże… miej litość nad nim, bo nie wiedział, co czyni.
__________________
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=53789

A Kaczynski to i tak nie jest moj prezydent... ^^
Sifu M.S. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-04-2006, 21:46   #2
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

1. Dlaczego przedziały wiekowe są ustawione w tak idiotyczny sposób?
2. Czemu jest wyraźne nalatywanie na ludzi, którzy siedzą albo późno wieczorem albo nad ranem? I tak źle i tak niedobrze? To odnośnie pyt. 13 - co ma piernik do wiatraka? Czemu akurat sobota?
3. Pytanie nr 3 d) - to jest test na uzależnienie od Tibii czy od kompa?
4. Odnoście pkt. 14 - to jest test na uzależnienie od Tibii czy od innych gier?

Podsumowując: test jest do dupy. Niczego nie pokazuje, pytania są źle skonstruowane, nieprzemyślane.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 21:47   #3
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Niektóre pytania są głupie.Na przykład dlaczego mam dostac 2 pkt za to, że jestem chłopakiem, albo dlatego, że myśle, że to gadanie o Tibii jako nałogu to głupoty ?
Zdobyłem 11 pkt.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 21:50   #4
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

nierozumiem tego testu -.-
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 21:57   #5
Vertenal
Użytkownik forum
 
Vertenal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2006

Posty: 10
Domyślny

Ech... jakies to glupie jakies :S
Vertenal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 21:57   #6
Nikast Shynix
Użytkownik Forum
 
Nikast Shynix's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: Płock

Posty: 646
Stan: Na Emeryturze
Adres Jabbera do Nikast Shynix
Domyślny

Jeżeli uważam, że inni siedzą więcej ode mnie, to niby jestem bliżej bycia nałogowcem? Przecież jeżeli ja siedze np. 5 godzin tygodniowo przed tibią, a mój kumepl siedzi 5 godzin DZIENNIE przed tibią i uważam, że on siedzi więcej ode mnie (co jest prawdą) to jestem bliżej do uzależnienia?

Jeszcze co do tej soboty: co to ma do czego? Jak wstaje o 8.00 rano, to co mam robić do południa, kiedy mi się nudzi, na dworze pada deszcz (telewizja mi wtedy nie działa), to mogę jedynie poczytać książkę, ale przez 5-6 godzin nie będę czytał książki!
__________________
Wpadłem na chwilę



Ostatnio edytowany przez Nikast Shynix - 23-04-2006 o 22:00.
Nikast Shynix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:01   #7
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

A co tu ma wiek do rzeczy? No i płeć? Dlaczego kobieta jest mniej punktowana od mężczyzny? Test jest beznadziejny
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:05   #8
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

9pkt za to, że jestem 17 letnim facetem, reszta po 0
(pewnie niektórzy spytają jakim cudem: po prostu nie gram już w tibię )

@Bo z reguły kobiety są bardziej dorosłe. Inny przykład?: Kobieta może się żenić po 18, facet po 21, chyba, że otrzyma zgodę sądu rodzinnego Głupie ale jest.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:09   #9
Vandoz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 03 2006

Posty: 512
Domyślny

Faza. Zdobylem 8 pktów.
Vandoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:11   #10
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok
9pkt za to, że jestem 17 letnim facetem, reszta po 0
(pewnie niektórzy spytają jakim cudem: po prostu nie gram już w tibię )

@Bo z reguły kobiety są bardziej dorosłe. Inny przykład?: Kobieta może się żenić po 18, facet po 21, chyba, że otrzyma zgodę sądu rodzinnego Głupie ale jest.
Kobiety w naszym polskim kraju mogą się ŻENIĆ? TUTAJ!? Pod władzą o. Rydzyka? oO

Pkt. zdobyłem 13. 7 za 14 lat, 2 za bycie osobnikiem płci męskiej i 4 za to, że uważam, iż gadanie o tym uzależnieniu do głupota. Jednak gdybym rozwiązywał ten test ze 2 miesiące temu zdobyłbym zapewne dużo więcej punktów...
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 23-04-2006 o 22:20.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:14   #11
chesek
Użytkownik Forum
 
chesek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 368
Stan: Usunięty
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Nie podoba mi się ten test. Za bardzo ogólnie i czasami bezesownie.
chesek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:29   #12
Sifu M.S.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Wołomin
Wiek: 37

Posty: 102
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Domyślny

natlok pytan, ale postaram sie odpowiedziec

co ma wiek do grania?

Otoz jak jest sie mlodszym to niestety latwiej popasc w uzaleznienia, dlatego wlasnie reklamy papieroswo i piwa adresowane sa do mlodych odbiorcow

dlaczego facet wiecej pkt?

Poniewaz mniej kobiet nalogowo gra w tibie, wogole mniej kobiet gra, i trudniej im sie uzaleznic od tego typu rozrywki. My czyli faceci jestesmy wzrokowcami i kolory, oraz ruchome obrazki szybciej przyciagaja nasz uwage

Dlaczego granie w soboete przed poludniem jest punktowane?

Poniewaz ja znam miliony lepszych zeczy do zrobienia przed poludniem w sobote niz granie w Tibiie, sobota to dziec wolny, nalezy sie wyspac, mozna przejsc sie na spacer, a nie wstawac z samego rana i myslec o tym ze nalezy pograc w tibie.

W sumie wiecej jakichs konkretnych pytan nie widzialem. Przyznam sie ze zeczywiscie moglem dluzej posiedziec nad tym testem, ale pamietajcie ze punktacja jest tak dobrana ze przez kilka pytan ktore waszym zdaniem sa nielogiczne nie mozecie zostac odrazu nalogowcem

Czekam na dalsze komenty, jezeli macie jakies pytania co do tresci testu, oraz uwagi do pytan postujcie tutaj, na wszystkie postaram sie odpowiedziec.
__________________
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=53789

A Kaczynski to i tak nie jest moj prezydent... ^^
Sifu M.S. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:32   #13
Vertenal
Użytkownik forum
 
Vertenal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2006

Posty: 10
Domyślny

To jest glupota z tego testu wynika ze jak ktos gra dlugo w tibie jest uzalerzniony i odlacza sie od swiata , no chyba nie , znam kolesia ktory potrafi grac nawet do 15 h dziennie a gdy niechce mu sie zachowuje sie jak karzdy inny czlowiek , nie ma zadnych problemow z kumplami i dzwieczyna < bez sens > -.-'

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sifu M.S.
uwage

Dlaczego granie w soboete przed poludniem jest punktowane?

Poniewaz ja znam miliony lepszych zeczy do zrobienia przed poludniem w sobote niz granie w Tibiie, sobota to dzieŃ wolny, nalezy sie wyspac, mozna przejsc sie na spacer, a nie wstawac z samego rana i myslec o tym ze nalezy pograc w tibie.
Moze akurat ktos nie spi w soboty , lub specialnie caly tydzien pracuje / uczy sie zeby w tobote pograc dla przyjemnosci o tym nie pomyslales ?


sorx za 2 posty -.-

Ostatnio edytowany przez Raynold - 23-04-2006 o 23:35. Powód: Edytujemy posty
Vertenal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:38   #14
Vermyn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Kathmandu, Nepal
Wiek: 35

Posty: 390
Imię: Vermyn
Profesja: Elite Knight
Gildia: Core
Świat: Lunara
Poziom: 85
Domyślny

13 punktów. Nie mogę sobie wyobrazić ludzi, którzy maja te 80 pkt.
__________________
Signed
Vermyn
† "Obsequium amicos, veritas odium parit." †
Vermyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:41   #15
Palooh
Użytkownik Forum
 
Palooh's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2005
Lokacja: In Your Brain...
Wiek: 31

Posty: 69
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 34
Skille: -/23
Poziom mag.: 37
Domyślny

Ja mam 34 pkt., no ale młody jestem, to szybko wpadam w uzależnienia i wiem, że w jakimś stopniu jestem nałogowym graczem, ale nie wpływa to negatywnie na inne sprawy (na dwór zawsze mam czas, na kumpli też, oceny nie spadły mi tak bardzo xP)
Palooh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 22:42   #16
Sifu M.S.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Wołomin
Wiek: 37

Posty: 102
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Domyślny

@Vertenal

no to jest boski w takim razie bo ja mam w swoim zyciu 24h podczas dnia, z czego 8 musze przeznaczac na sen, bo tego poprostu wymaga biologia, ktorej nie oszukasz, czyli zostaje nam 16 godzin, odliczajac u twojego ziomka 15h dziennie, ma 1h na zaltwienie potrzeb, najedzenie sie, umycie, spotkanie z dziewczyna, ziomkami, na szkole, na zycie domowe, na podrapanie sie po nosie, i wogole na normalne ludzkie zycie... a teraz odpowiedz sobie czy ten czlowiek jest normalny, moze nie ma problemow bo ich nie zauwaza??

Rozumiem ze 15h to byl skrajny przypadek, powiedzmy ze siedzi przed tibia polowe tego, czyli 7h, juz zanizam na jego korzysc, czyli liczmy jeszcze raz, 8h sen, 7h czyli 9h pozostaje mu na zycie, zakladajac ze 4-5h dziennie spedza w szkole, poniewaz szkoly nie lubi i nie na wszystkich zajeciach musi zostac, czyli do zycia zostaje mu 4-5h na wstanie rano zrobienie sobie sniadania, umycie sie, na przeprowadzenie normalnych zyciowych czynnosci, na dojazd powrot ze szkoly, na spotkanie z dziewczyna, na spotkanie z przyjaciolmi, na zajecia w domu/mieszkaniu a takie zawsze sie jakies znajda czy tego chcemy czy nie, i powiedz mi czy to jest normalne. Pozatym skoro tak latwu mu z tego zrezygnowac niech przestanie grac w tibie na 1 tydzien... nie podola, bo puki wie ze obiekt jego porzadania jest w zasiegu reki nie musi sie niczym martwic, ale jakbys mu kompa zabral, albo cos w ten desen to by chyba ze zlosci wyszedl z siebie i stanal obok.

Zapomnialem o jeszcze jednym pytania.

Dlaczego jezeli mowie ze ktos gra wiecej to dostaje pkt. ?

No moze zeczywiscie troche zle okreslilem, chodzi o to ze jezeli gram duzo w tibie, a mowie sobie ze inni graja wiecej to niedobrze, poniewaz ja nie jestem innym, ja jestem soba, latwiiej zrzucic na innych, w sytuacji podbramkowej szukamy sojusznikow, ktorymi sa inni uzaleznieni, a pozatym jezeli ktos nie czuje ze gra w tibie duzo, to nie porownuje sie do innych.
__________________
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=53789

A Kaczynski to i tak nie jest moj prezydent... ^^

Ostatnio edytowany przez Sifu M.S. - 23-04-2006 o 22:47.
Sifu M.S. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 23:59   #17
Slyth
Użytkownik Forum
 
Slyth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Wiek: 34

Posty: 194
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Kyra
Slyth ma numer GG 8339652
Domyślny

21 punktów chyba jeszcze nie jest ze mną aż tak źle
a test nawet mi sie podoba
__________________
Slyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 08:08   #18
Vertenal
Użytkownik forum
 
Vertenal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2006

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sifu M.S.
@Vertenal

A teraz odpowiedz sobie czy ten czlowiek jest normalny, moze nie ma problemow bo ich nie zauwaza??
Zle mnie zrozumiales chodzi mi oto ze raz on gra jak nie normalny a raz zachowuje sie calkiem normalnie potrafi siedziec przy kompie 15h
( niechadzac do szkoly ) a potrafi tez nie grac w tibie np pol roku to chyba uzalerzniony nie jest
Vertenal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 08:08   #19
Nikast Shynix
Użytkownik Forum
 
Nikast Shynix's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: Płock

Posty: 646
Stan: Na Emeryturze
Adres Jabbera do Nikast Shynix
Domyślny

To nie tibia uzależnia, tylko ludzie się uzależniają. Znam taką osobę, która raz gra, a raz nie gra. Np. gra tydzień, tydzień nie, gra tydzień, dwa tygodnie nie itd.
Ale jeżeli już gra, to robi to bardzo długo (poświęca około 80% swojego wolnego czasu). Ale nie trzeba go siłą odciągać. Jak przegnie, to on zdaje sobie z tego sprawę i potrafi odejść od kompa bez żadnych skutków ubocznych przy tej okazji. Więc można powiedzieć, że według twojego testu, miałby 1 punkt mniej niż maksymalna ilość (uważa, że za długo gra w tibie) gdyby go zrobił podczas okresu grania. I 6 pkt. gdyby go zrobił podczas przerwy w graniu.
Człowiek słaby psychicznie już byłby uzależniony, a mój kumpel nie jest.
__________________
Wpadłem na chwilę


Nikast Shynix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 09:24   #20
Wald_Kerius
eX Moderator
 
Wald_Kerius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: www.tibiaspy.com
Wpisy bloga: 2

Posty: 847
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 170
Skille: 96/75
Poziom mag.: 23
Domyślny

O kurcze 100+ pkt Ten test jest chyba trochę przesadzony. Jestem uzalezniony od Tibii ale mam jeszcze duuuużo wolnego czasu dla siebie i przyjaciół. Fakt dzień bez Tibii to dzień stracony, ale po dłuższym okresie da się przyzwyczaić.
__________________

Nowa strona o Tibii w profesjonalnym wydaniu


Mój temat ze zdjęciami



Pacc Secura - 400k. Wiadomość do Wald Kerius - Secura/Ankrahmun (list).
Wald_Kerius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:26.


Powered by vBulletin 3