Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-05-2006, 20:43   #1
matekk fst bolt
Zbanowany
 
matekk fst bolt's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: Nowa Sól
Wiek: 33

Posty: 421
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 84
Domyślny Expienie na Elfach!

Siemka mam pytanie

Jak expic na elfach zeby szlo dobrze jakkim sposobem walczyc ??

2 handed weapon czy moze 1 handed a moze 1 handed i balanced ? prosze o szybką odpowiedz

PS: Wale z Fire Axa i Gh jak cos ;p
matekk fst bolt jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-05-2006, 21:43   #2
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 33

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Najpierw podaj jaki masz lvl skile eq itp. a później ci odpowiem
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2006, 21:50   #3
matekk fst bolt
Zbanowany
 
matekk fst bolt's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: Nowa Sól
Wiek: 33

Posty: 421
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 84
Domyślny

30 lvl skills 70/70
matekk fst bolt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2006, 22:14   #4
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Najlepiej bic z f-axe i jakims shieldem dobrym (np. Vampire) ale na full offensive, jak nie masz zamiaru pakowac sie na respy scoutow po 3+ to lepiej wziasc g-hally. Ogolnie g-hally bendzie chyba lepszym rozwiazaniem (szybszy exp) tylko musisz znac teren EF i biegac tak, aby nie pakowac sie na duze respy. Ja potrafimel expic ze skilami 71/71 bez straty uhow osiagajac do 20k/h.
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2006, 22:35   #5
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

1-hander+tarcza+full att.--->wolniejszy exp, ale mniej UHow schodzi.
2-hander--->szybszy exp, ale na niskim lvl niebezpieczne-Scouty potrafią ostro trafiać-zwłaszcza jak jest ich więcej niż 2.

Sama EF w moim mniemaniu jest niebezpieczna dla low-lvl. Ja tam zacząłem expić po 50 lvl z skillami 80/80 i mimo wszystko często ostro zbierałem od scoutów. Skurczybyki potrafią ładnie zaspamować i w dodatku uciekają. Jak są w grupie to jest bardzo niebezpiecznie.


Podsumowując aby tam expić trzeba mieć spory zapas HP aby nie paść goniąc jakiegoś scouta. Na loot także nie ma co liczyć (longswordy po 50gp, łuki sporadycznie, kasa marna).

Obecnie na EF wyciągam do 25k expa/h-ale koszę wszystko jak leci- scouty, arcana i cyclopy.

Pozdrawiam
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2006, 23:32   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

ech..

-z dwureczna bronia na elfach nie expi sie szybciej ( gdzie indziej moze tak, ale na elfach _NIE_ ).

-z dwureczna bronia znacznie szybciej schodza uhy.

-przy odrobinie rozeznania w terenie i niezlym eq mozna spokojnie robic 2-3k expa na 1 uhu ( co jest chyba najlepszym wynikiem wsrod expowisk 20+k/h expa ), co zazwyczaj zwraca sie ( przynajmniej mi sie zwracalo praktycznie zawsze ) z lootu ( luki wbrew pozorom wypadaja dosc czesto ).

-skille na EF zaczynaja sie od 65/65, wieksze nie sa potrzebne z prostego powodu: scouty zwykle atakuja 2x na ture, elfy im jeszcze pomagaja, wynika z tego ze 2 scouty + 2 elfy ( czyli standardowa paczka ) naszpikuja nas strzalami niezaleznie od skillow ( ile atakow naraz mozna blokowac kazdy wie ).

-expic mozna zaczynac, gdy spokojnie mozna dogonic scouta na dystansie 1/2 ekranu ( czyli ok. 25-30 level ). Ja zaczynalem na 22 lev z bohami i bylo fajnie.

-nie mialem okazji expic tam teraz, gdy exury mozna uzywac 4x czesciej, logiczne ze wyjdzie jeszcze taniej i przewaga EF nad guardami, mint i pohem jeszcze sie powiekszy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 00:10   #7
Arut
Użytkownik Forum
 
Arut's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005
Lokacja: Arkadia

Posty: 216
Stan: Początkujący
Arut ma numer GG 5617877
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
-nie mialem okazji expic tam teraz, gdy exury mozna uzywac 4x czesciej, logiczne ze wyjdzie jeszcze taniej i przewaga EF nad guardami, mint i pohem jeszcze sie powiekszy.
Czyli chcesz powiedziec ze tylko na terenie Fortrecy elfow 4x szybciej sie mana regeneruje ? bo nie rozumiem jak ta przewaga sie moze zwiekszyc. Elfy sa dobre na dosyc malych skillach (60-75) w pozniejszych lvlach expienie tam to poprostu glupota. Jedyna zaleta tego miejsca jest to ze bardzo malo osob tam expi, przewaznie jestes tam sam. Jest jeszcze jedno ciekawe expowisko, przy update z Dark catedrą powstalo powiekszenie Outlaw camp, miedzy dwoma rzekami jest dosyc duzy obszar obfity w bandity, smugglery i wild warriory. Trzeba jedynie uwazac na huntera na moscie ale mozna go spokojnie ominac.

Ostatnio edytowany przez Arut - 03-05-2006 o 00:16.
Arut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 10:50   #8
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arut
Czyli chcesz powiedziec ze tylko na terenie Fortrecy elfow 4x szybciej sie mana regeneruje ? bo nie rozumiem jak ta przewaga sie moze zwiekszyc.
Chodzi o to, ze Vil expil tam przed updatem grudzien 05' kiedy to mana regenerowala sie 4x wolniej.

Cytuj:
Elfy sa dobre na dosyc malych skillach (60-75) w pozniejszych lvlach expienie tam to poprostu glupota.
No tutaj mnie rozwaliles! Ja zaczynalem expic tam na okolo 30-25lvlu, teraz expi sie lepiej i szybciej, pozatym zarabiam na tym! Kolega z gildi ze skilami 85/85 i lvl 44 poszedl tam raz ze mna, bo chcial questa zrobic... Normalnie expil na guardach i mint, a jak obejrzal EF to teraz go nie moge spotkac na innym expowisku!

Raz wybralem sie na guardy: skile 75/75 lvl 46.. i co? Stracilem ponad 4k gp a wyciagalem gora 20k expa/h. Na elfach taki exp to norma a zarobek zawsze jest.
Oczywista przewage daje wykonanie postmana, bo mozna zbierac wszystko (brass shieldy, longswordy) i wysylac to na sprzedarz.
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 13:38   #9
matekk fst bolt
Zbanowany
 
matekk fst bolt's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: Nowa Sól
Wiek: 33

Posty: 421
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 84
Domyślny

""UP""
ale z czego waliles gs/d lanca ?? fire axe/bs ?? a moze 1 handed i balacned ?
matekk fst bolt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 15:02   #10
skryhull
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Inferno

Posty: 126
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Julera
Poziom: 21
Skille: 22\25
Domyślny

na elfach się słabo expi, loot badziewny i wogule no ale jak już to radze wziąść tarcze i unikać większych grup elfów, jako że mogą wtedy wpaść dość ostre obrażenia, no i bić je na full atak, podbiegając na full def. i jak co to w pierwszej kolejności wybijać arkanistów, potem scoutów, a na końcu zwykłe elfy, chociaż można też się schować za zatrętem żeby musiały podejść, i wybić te które podejdą pierwsze...
skryhull jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 16:11   #11
Mihash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2005
Lokacja: Jasło

Posty: 61
Stan: Na Emeryturze
Mihash ma numer GG 666
Domyślny

"Skryhull"
Na elfach expi sie lepiej niz chocby na guardach i pewnie porownywalnie jak na mintwalin. Co do loota - jak chce zarobic ide na Senje
__________________
Why should I go where everyone goes?
Why should I do what everyone does?
I don't like it when you get too close,
I don't wanna be under your thumb.

Ostatnio edytowany przez Mihash - 03-05-2006 o 16:12.
Mihash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 22:53   #12
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mihash
"Skryhull"
Na elfach expi sie lepiej niz chocby na guardach i pewnie porownywalnie jak na mintwalin. Co do loota - jak chce zarobic ide na Senje
Ja robie to samo od 25-30levela, elfy/senja i jade tak, moze teraz bende czasem na tomby wpadal.
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 00:00   #13
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek
Ja robie to samo od 25-30levela, elfy/senja i jade tak, moze teraz bende czasem na tomby wpadal.
Nauczyli sie, nauczyli !

__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 00:23   #14
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Nauczyli sie, nauczyli !

Lepiej późno niż później. >.<
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 13:50   #15
Zygfryd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 07 2004
Lokacja: Gdzieś w Otchłani..
Wiek: 34

Posty: 92
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
ech..

-z dwureczna bronia na elfach nie expi sie szybciej ( gdzie indziej moze tak, ale na elfach _NIE_ ).

-z dwureczna bronia znacznie szybciej schodza uhy.

-przy odrobinie rozeznania w terenie i niezlym eq mozna spokojnie robic 2-3k expa na 1 uhu ( co jest chyba najlepszym wynikiem wsrod expowisk 20+k/h expa ), co zazwyczaj zwraca sie ( przynajmniej mi sie zwracalo praktycznie zawsze ) z lootu ( luki wbrew pozorom wypadaja dosc czesto ).

-skille na EF zaczynaja sie od 65/65, wieksze nie sa potrzebne z prostego powodu: scouty zwykle atakuja 2x na ture, elfy im jeszcze pomagaja, wynika z tego ze 2 scouty + 2 elfy ( czyli standardowa paczka ) naszpikuja nas strzalami niezaleznie od skillow ( ile atakow naraz mozna blokowac kazdy wie ).

-expic mozna zaczynac, gdy spokojnie mozna dogonic scouta na dystansie 1/2 ekranu ( czyli ok. 25-30 level ). Ja zaczynalem na 22 lev z bohami i bylo fajnie.

-nie mialem okazji expic tam teraz, gdy exury mozna uzywac 4x czesciej, logiczne ze wyjdzie jeszcze taniej i przewaga EF nad guardami, mint i pohem jeszcze sie powiekszy.
Tak sie sklada, ze mam teraz rycka na 22 lvlu z bohami.. Sprzecik mam ogolnie dobry. Jako ze zaczynales tam tak samo to czy ciezko tam jest majac tak stosunkowo mala ilosc hp? Bo planowalem pojsc na guardy z lancka i kolega ktory by mi tylko blokowal.. Ale skoro sie zwracaja koszty uhow na elfach to bardziej sie oplaca na elfach. Pytam sie bo nigdy tam nie expilem i nie wiem czy nie bedzie zbyt goraco Ah.. i od kiedy bede mogl zaczac tam bic arkany?
__________________
Wkurzyłem? Pomogłem? Napisz to! http://forum.tibia.pl/usernote.php?do=newnote&u=6802
Cytuj:
Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę.
Zygfryd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2006, 17:00   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zygfryd
Tak sie sklada, ze mam teraz rycka na 22 lvlu z bohami.. Sprzecik mam ogolnie dobry. Jako ze zaczynales tam tak samo to czy ciezko tam jest majac tak stosunkowo mala ilosc hp?

Troche teorii:

-scout na trawie ma szybkosc porownywalna z 20-25 levelem.
-scout na wiezy jest nieco szybszy.
-w odleglosci 2-3 kratek scout atakuje rzadko, wiec im szybciej na taki dystans dobiegniemy tym lepiej.
-sredni resp to 2-3 scouty, elfy mozemy pominac bo praktycznie nic nie robia. Da sie ( przy odrobinie praktyki ) ganiac scouty w taki sposob, zeby praktycznie zaden z nich nie strzelal, przy dobrym eq zabijemy je na tyle szybko, ze znacznie spadna koszty.
-nalezy dobrze poznac teren, zeby nie ladowac sie w trudno dostepne ( czyli takie, gdzie na samo dobiegniecie zejdzie 1-2 uhy ) respy

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zygfryd
Ah.. i od kiedy bede mogl zaczac tam bic arkany?
Bez wybijania arcanow nie bedziesz w stanie ( do ok 60+ levela ) wybic calego respa zanim pojawi sie nowy, wiec po co sie tam pakowac ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2006, 08:54   #17
Zygfryd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 07 2004
Lokacja: Gdzieś w Otchłani..
Wiek: 34

Posty: 92
Stan: Niegrający
Domyślny

@Vil
Dzieki za pomoc.. Mysle, ze dam sobie rade


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Bez wybijania arcanow nie bedziesz w stanie ( do ok 60+ levela ) wybic calego respa zanim pojawi sie nowy, wiec po co sie tam pakowac ?
Chce sie tam pakowac po.. yellow gemy. ^_^ Wiec jak.. napiszesz na ktorym lvlu bede miec wystarczajaca ilosc hp? I bic to pewnie lancka, prawda?
__________________
Wkurzyłem? Pomogłem? Napisz to! http://forum.tibia.pl/usernote.php?do=newnote&u=6802
Cytuj:
Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę.
Zygfryd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2006, 09:39   #18
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zygfryd
Wiec jak.. napiszesz na ktorym lvlu bede miec wystarczajaca ilosc hp? I bic to pewnie lancka, prawda?
na jednego 25-30 level i na pewno cie niczym nie zaskoczy.

Jesli chce ci sie zmieniac z tarczy na lance i vice versa co kilka minut to wez lance. Na glownym terenie i tak bedizesz latal z shieldem.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2006, 09:49   #19
Arut
Użytkownik Forum
 
Arut's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005
Lokacja: Arkadia

Posty: 216
Stan: Początkujący
Arut ma numer GG 5617877
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek
No tutaj mnie rozwaliles! Ja zaczynalem expic tam na okolo 30-25lvlu, teraz expi sie lepiej i szybciej, pozatym zarabiam na tym! Kolega z gildi ze skilami 85/85 i lvl 44 poszedl tam raz ze mna, bo chcial questa zrobic... Normalnie expil na guardach i mint, a jak obejrzal EF to teraz go nie moge spotkac na innym expowisku!

Raz wybralem sie na guardy: skile 75/75 lvl 46.. i co? Stracilem ponad 4k gp a wyciagalem gora 20k expa/h. Na elfach taki exp to norma a zarobek zawsze jest.
Oczywista przewage daje wykonanie postmana, bo mozna zbierac wszystko (brass shieldy, longswordy) i wysylac to na sprzedarz.
taak, i jeszcze sie dziwisz ze na takich skillach Ci sie niezwrocilo? Czyli chcesz powiedziec ze taki 80~ knight, ze skillami 90~ bedzie chodzil na Elfy bo guardy ew. mint sa bardzo zlymi expowiskami bo jakims 30 lvlom ze skillami po 70 sie nie zwraca?
Arut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2006, 12:41   #20
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arut
taak, i jeszcze sie dziwisz ze na takich skillach Ci sie niezwrocilo? Czyli chcesz powiedziec ze taki 80~ knight, ze skillami 90~ bedzie chodzil na Elfy bo guardy ew. mint sa bardzo zlymi expowiskami bo jakims 30 lvlom ze skillami po 70 sie nie zwraca?
taki knight na 80 lev ze skillami po 90 bedzie na guardach wyciagal tyle expa ile ja w bohach na elfach, zarobi odrobine wiecej ( zakladajac typowy loot ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.


Powered by vBulletin 3