Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-10-2005, 09:59   #221
Psycholl
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

To że juz dlugo nie ma nowych światów i że kijowo treni sie palem. Zawsze lubiałem grać palem a tu taki wałek Niech beda nowe światy
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-10-2005, 12:58   #222
Orzelek
Użytkownik Forum
 
Orzelek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: Lakewood, NJ

Posty: 45
Stan: Aktywny gracz
Imię: Orzelek
Profesja: Druid
Gildia: Green Land
Świat: Askara
Poziom: 32
Skille: 21/24
Poziom mag.: 33
Domyślny

Mnie osobiscie denerwuje kilka spraw :

Nooby - nic im nie mozna zrobic, pomagac nie ma co, bo prawdziwy noobodrazu zginie i straci chcec do gry.
Laggi - No cuz ja nie narzekam nie mamic czesto, ale czasem moze to wkurzyc czlowieka.
PK - ostatnio stoje przed depo patrze na mape na Tibia.pl szukam banku w AB, przechodze do Tibii a tu ...
Skille, Levele - no i tu jest pod górke, co zrobic, zginalem to ide lvl odzyskac no i mlvl ( jakoz jestem druidem ) musze tez odrobic. Wiec ide na roty szukam respawnu, ale duzo ludzi i kicha ( zejdzie mi z dwa dni )
Malo czarow - ja nie wiem jak postac magiczna w takiej grze ma tylko tyle czrow, z czego 75 % nie sa potrzebne a 25 % sa dla PACC.
GRAFIKA - prosze nie zmieniajcie jej bo to jejst klimat ktory musi byc utrzymany. Grafika ROX !!!

Ale jest jedna mysl ktora mnie trzyma przy Tibii. Gralem kiedys w Knigh Online, za kazdy lvl dostajesz punkty ktore se dodajesz do jakiejs dziedziny. Hehe ja mam 20 lvl i okolo 20 czarow ktore naprawde cos daja. Gram dopiero 3 dni nie musze skillowac, wystarczy wyjsc poza miasto a respawn ze hej. Grafika zajefajna i wogole gra 100 razy lepsza od Tibii.
Jest jednak kilka ale... :
Troche duzo laggow, dlugo sie laduje a w ogole to klimatu nie ma dlatego wrocilem do Tibii.


Ostatnio edytowany przez Orzelek - 11-10-2005 o 13:00.
Orzelek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 14:12   #223
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 35

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Ah tak marudzicie i marudzicie, a ja jako Okrutny jak zwykle sie nie zgodze...
Ale czy te wszystkie rzeczy ktore wymawiacie to nei jest wlasnie klimat tibii?
Co byscie robili gdyby kazdy chodzil, uderzyl twojego rota i pisal" och wybacz mi, naprawde nie chciałem mój przyjacielu" Potem idziesz na np dragony, i zamiast "GO OR HANTED" uslyszysz " alez oczywiscie, ustappie ci ten respawn moj przyjacielu" albo setki osob ktore przesuwaja smieci blokujac droge aby wrzucic je do wody? Lagi... kup se neta lepszegho albo pousuwaj wirusy itd... Malo czarow? Czy ja wiem.. Malo przydatne? A co ty chcesz, super turbo klaksonowy trabant napędowy czar koszący wszystkich po 1k? Skille i levele... bez tego nei ma rpg-a, wlacz se Lego Racere ktos juzlepiej ... PK? To graj na non pvp.
I na ostatek, ktos ostatnioi napisal HACKERZY. Hmm... to nei jest tibia tlyko Internet Explorer...
No to narazie.
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 15:23   #224
Belvedor
Użytkownik Forum
 
Belvedor's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2005
Lokacja: piFpaF || Alchemicki dom cudów ||
Wiek: 35

Posty: 276
Stan: Na emeryturze
Belvedor ma numer GG 5329653
Domyślny

Dobra, wiecie co mnie najbardziej denerwuje?

Ze w Tibi, okolo 70% Polakow nie zna elementarnych podstaw pisowni.
Ok 60% graczy, to dzieci, ktore ledwo wyszly z podstawowki, ktore lapia slang uzywany w tibi i potem w rzeczywistosci mowia miedzy soba: "Siema, masz jakis food? Bo zglodnialem. Nie, zjadlem wszystko w domku. A trenowales cos wczoraj? Taaaa Zrobilem 70sworda. To mozemy juz isc huncic! Ok, tylko musze "bujnąć" troche manasow i uhow.
Albo. "Cze! Masz troche gp? Bo kupie sobie jakas bulke. Niee, wszystko wydalem na soczeqa.
Zenada. Wpadnie mu to w nawyk i chlopak bedzie mial problemy w przyszlosci.

Denerwuje mnie tez glupota i jakas antypatia do rodakow. Dla przykladu dodam, ze wbilem sie kiedys na server Saphira i zapytalem o godzine i droge do thaisu. Na to rodak mi powiedzial "s*******aj". Nastepnego dnia wbilem sie ponownie i zapytalem nastepnego, ktory gadal po polsku, czy wie gdzie moge sprzedac guardian shielda, bo mam przy sobie a potrzebuje pieniedzy. Na to koles mowi: Oddawaj tarcze, albo zginiesz! ( I zaczal mnie atakowac ).
Polacy to jednak spolidarny narod -.-`
__________________
Czasem boje sie, gdy ide ulica, ze jakis psychol mnie zabije a ja nie zdaze sie pozegnac...
Belvedor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 15:46   #225
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Toomek
nom to mnei najbardziej wkurzaja ludzie którzy luruja potworki itrapuja na serverach non-pvp dzisiaj mialem torch ewolnego to se mysle kumpolwi na expie (10 level Piotrekk) nom expie sobei mysle moze slima schodze nadol jakis duren mnei wypchnol i dedlem. ok ale ide znowu expic 100 exp do nastepnego levelu wychhodze z jaskini na powierzchnie a tam 5 slimów= ded
no ale jecze mowie ok sprobuje na dwafach spokojnie sobie trenuje 12 exp do nastepnego levelu nagel przychodzi 2 kolesi a za nimi dwarf guard maklo tego ***ani polacy rodac i jak tu sie nei mozna w****ic?? mam juz dosyc tibi. caly dzien grania bez dedow naexpilbym mu do 14-16 lvl...
To idz na potwory które mozesz latwo u***ac a nie w*******asz sie w expowisko i myslisz ze wszystko wymiecisz . Czasami jak skiluje na slimach kolo rotów to patrze jak te 10-12 lv ida na slimy i mysla ze uda im sie ale zawsze konczy sie na red hp i poisonie co sie równa DEDEM
Evil Maul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 16:12   #226
stars
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ludzie macie pozjeżdżane w garach !!! Pytacie co to za mmorpg że niby mówicie kolegom że to nie jest !!! Odbija wam noobki sprawa jest taka jest to czystej klasy mmorpg i do tego trudny a chodzi w nim o to że istnieje świat tibia w który ty wkraczasz są strasznie silne potwory same wezwanie przygody (kuesty) a ty jako populacja tego świata stawiasz wyzwanie co jest nagrodą: prestiż !!!!!!!!!!!! Wszyscy na serwie będą mówili o tobie ty będziesz na językach wszystkich twa gildia twa siła, po wojnach które przetrwasz zostaniecie najlepsi !!! A co do noobów co piszą że ta gra się zamieniła w jakąś nawalanko skilanke i jakąś chack-anke (hehe) chłopie co ty gadasz po prostu nie znasz się na kompach i nie potrafisz zainstalować jakiś anty wir i firewoll i go dobrze ustawić!!! Ludzie mam Hortona 2005 i Horton firewoll 2005 (najlepsza z wszystkich wersji nie muli kompa jak poprzenie wykrywa trojany itp.) i żaden śmierdzący wirus od prawie roku mi na kompa nie wlazł raz miałem atakowanego na meila przez chyba 2 tygodnie i gówno z tego wszystko wykrywa i usuwa żadna postać nie hacknieta !!!


Proste szukasz wymagającego mmorpg i trudnego znalazłeś to zdobądź w nim sławę !!!

A co do skilowania to po to one są żeby były najlepsze a ja znowu wole zrobić skile 80/80 i maksymalny exp bo sam urośnie więcej mi nie potrzeba kolesie z np.100/100 mi to nie potrzebne kolega z skilami 80/80 z lvl 40 zaczoł expić teraz ma 78lvl i skile 86/80 jak ktoś chce mieć 100 to niech robi a wy tu nie sapać!!!

A cipy muszą z czegoś żyć czyli z pacca ;] a bez pacca możesz bez problemu zrobić niezłe skile i lvl ten kumpel u góry nie ma pacca z 78 lvl palladyna też można niezle wytrenić ;] no i tyle


TIBIA RULES czekam tylko na nowy serwer ;]

Są to odpowiedzi do tych nobów co pisali i czytałem ich płakania ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 17:02   #227
yattaman
Użytkownik Forum
 
yattaman's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2005

Posty: 52
Stan: Niegrający
yattaman ma numer GG 6511864
Problem

Najbardziej wkurza mnie PK.Dlatego zrobilem sobie postac na Pacerze.Cwaniaki z PKs'u nie dają mi nawet chodzić po mieście.Skandal!!!
yattaman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 19:24   #228
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mnie denerwuje tylko jedna rzecz...
Czas .Bez przesady nie każdy ma cały dzień żeby siedzieć przed kompem.
To prawda. Tibia jak i inne gry są po to by zająć i urozmaicić nam wolny czas ale nie pochłonąć nam go całkowicie.

Co najciekawsze trzeba zadać to najważniejsze pytanie...
Czy to ja gram w tibie ,czy to tibia gra we mnie ?????

Dlatego do gier trzeba podchodzić z umiarem. Są ważniejsze rzeczy.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 20:03   #229
Knight mathoff
Użytkownik Forum
 
Knight mathoff's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2005
Wiek: 34

Posty: 212
Profesja: Elite Knight
Gildia: Ndrangheta
Świat: Antica
Poziom: 80
Poziom mag.: 6
Knight mathoff ma numer GG 2183802
Domyślny

mnie najbardziej wkurzaja zdesperowani polany, ktorzy uwazaja sie za mistrzow nad mistrzami...
procz tego kicki... glupie deady... lagi... wolno rosnanca mana... i ceny run
__________________
"Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, urzeczony tym dużym, pięknym, nieregularnym budynkiem krytym gontem. Była to rzeczywiście wspaniała konstrukcja i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu."

Paragraf 22, uczymy sie czytać.
Knight mathoff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 20:32   #230
Fish3r
Użytkownik Forum
 
Fish3r's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 25
Stan: Na emeryturze
Fish3r ma numer GG 1346767
Domyślny

Mnie denerwują cwaniaki... oraz PK którzy wyżywają się na o wiele słabszych lvl (typo 20 lvl atakuje dopiero co przybyłego na main). Hmmm... również to jak o Tibii u mnie w szkole gadają... "Masz HMM of BP... ?", "A byłeś dzisiaj na dragu ?...", "Ile masz K ?...", ale najbardziej dobił mnie tekst jak się dwóch kolesi z 1 klas (gimnazjum) biło to jeden do drugiego "Zaraz dostaniesz z SD...". Nie wiem czemu, ale mnie to strasznie denerwuje...

P.S Jeszcze jeden przypadek mi się przypomniał... Znajomy mojej byłej dziewczyny miał postać, która została zabita przez innego znajomego mojej eks... Nie muszę mówić jak to się skończył... Koleś, który zabił tą postać nazajutrz zobaczył kilka gostków przed swymi drzwiami i dostał tak z buta, że się zgiął..., a na koniec tekst "Jeszcze raz mi postać zabijesz..., to ja zabiję Ciebie...". Aaa... i jeszcze coś... ten koleś któremu postać zabili to ponoć miał za tą postać dostać 500zł... Nom i to również mnie strasznie denerwuje... Sprzedawanie postaci za PRAWDZIWE pieniądze... różne przedmioty itp. Przecież to jest chore...

GRA ZAWSZE POWINNA BYĆ TYLKĄ GRĄ !!!
Fish3r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2005, 22:27   #231
Orzelek
Użytkownik Forum
 
Orzelek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: Lakewood, NJ

Posty: 45
Stan: Aktywny gracz
Imię: Orzelek
Profesja: Druid
Gildia: Green Land
Świat: Askara
Poziom: 32
Skille: 21/24
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fish3r
Mnie denerwują cwaniaki... oraz PK którzy wyżywają się na o wiele słabszych lvl (typo 20 lvl atakuje dopiero co przybyłego na main). Hmmm... również to jak o Tibii u mnie w szkole gadają... "Masz HMM of BP... ?", "A byłeś dzisiaj na dragu ?...", "Ile masz K ?...", ale najbardziej dobił mnie tekst jak się dwóch kolesi z 1 klas (gimnazjum) biło to jeden do drugiego "Zaraz dostaniesz z SD...". Nie wiem czemu, ale mnie to strasznie denerwuje...

P.S Jeszcze jeden przypadek mi się przypomniał... Znajomy mojej byłej dziewczyny miał postać, która została zabita przez innego znajomego mojej eks... Nie muszę mówić jak to się skończył... Koleś, który zabił tą postać nazajutrz zobaczył kilka gostków przed swymi drzwiami i dostał tak z buta, że się zgiął..., a na koniec tekst "Jeszcze raz mi postać zabijesz..., to ja zabiję Ciebie...". Aaa... i jeszcze coś... ten koleś któremu postać zabili to ponoć miał za tą postać dostać 500zł... Nom i to również mnie strasznie denerwuje... Sprzedawanie postaci za PRAWDZIWE pieniądze... różne przedmioty itp. Przecież to jest chore...

GRA ZAWSZE POWINNA BYĆ TYLKĄ GRĄ !!!



a po co go buc zabil co?
polak polaka to fopiero a jeszcze mieszkajacy kolo siebie
hehe ale zescie sa zgrani

a ze sie sprzedaje za kase
hmm no coz
gra gosciu miesiacv i se kieszonkowe robie
kasa i przyjemnosc cos w tym zlego ?
Orzelek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2005, 09:15   #232
Fish3r
Użytkownik Forum
 
Fish3r's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 25
Stan: Na emeryturze
Fish3r ma numer GG 1346767
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orzelek
a po co go buc zabil co?
polak polaka to fopiero a jeszcze mieszkajacy kolo siebie
hehe ale zescie sa zgrani
Hmm... bo w takiej dzielnicy mieszkają..., a tam mieszkają same takie durnie...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orzelek
a ze sie sprzedaje za kase
hmm no coz
gra gosciu miesiacv i se kieszonkowe robie
kasa i przyjemnosc cos w tym zlego ?
Hehe..., bo to nielegalne... i łamie dwa punkty regulaminu Tibii (bodajże sprzedaż za PRAWDZIWE pieniądze oraz dzielenie kont )
Fish3r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2005, 12:42   #233
Hadi
Użytkownik Forum
 
Hadi's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2005
Wiek: 31

Posty: 135
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Trimera
Poziom: 23
Skille: 10/10
Domyślny

Mnie denerwują kanndydaci do sejmu i sentu xD
atak naprawde to thiefy,n00bki,spamerzy,kicki,lagi,wysokość kasy na pacc'a,wolne regenerowaie many i hp ,wolne expienie i zarabianie,rook,dedy,niedkrtyte miejsca przezemnie i to chyba wszystko xDD
Hadi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 17:35   #234
kalik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Znikajace speary i chamstwo.
kalik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 19:02   #235
Virusmaxi
Użytkownik Forum
 
Virusmaxi's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: Rabka-Zdrój
Wiek: 30

Posty: 1,320
Virusmaxi ma numer GG 5004017
Domyślny

Mnie najbardziej wkurzają PK'i i przepełnione expowiska.

Idę sobie na amazonki, patrzę a tu wszystko powyzabijane.
Idę do Ab, i tutaj PK
Idę np. do Thais i ciągle mam nerwy napięte jak struny, ponieważ Boję się PK!

Itd.Itd.Itd.

Wolałbym, żeby CipSoft usunął PKowanie...

Wtedy, było by zaj********
__________________
Forum Wielotematyczne Forfunn.
Funkcji szukaj mówię NIE!!
Wiesz że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Toribash
Virusmaxi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 21:11   #236
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 35

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Virusmaxi
Mnie najbardziej wkurzają PK'i i przepełnione expowiska.

Idę sobie na amazonki, patrzę a tu wszystko powyzabijane.
Idę do Ab, i tutaj PK
Idę np. do Thais i ciągle mam nerwy napięte jak struny, ponieważ Boję się PK!

Itd.Itd.Itd.

Wolałbym, żeby CipSoft usunął PKowanie...

Wtedy, było by zaj********
Oj, blizzard w WOW zrobil to najlepiej. Wysylasz zaproszenie do walki i tyle. Wiec z przyjaciiolmi walczysz itd, a z nienacka cie nikt nie zabije...
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 22:47   #237
Obi
Użytkownik forum
 
Obi's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: a co to ja mam wiedziec??

Posty: 3
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Elysia
Poziom: 15
Skille: 19/21
Poziom mag.: 35
Domyślny Pk!!

Mnie nabardziej irytuja Pk. Koles mysli ze jak ma wysoki lvl to mu wszystko wolno, ma gdzies ciezka prace innych graczy, dla niego to jest pare sekund zeby kogos zabic , a dla ofiary kolejne dni pracy nad skillami, lvlem itd.Oni chyba zapomnieli jak to bylo na poczatku gdy nie mialo sie nic.
Obi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 23:07   #238
Jabadabadu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Bychawa
Wiek: 34

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 22
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Jabadabadu ma numer GG 2386614
Domyślny

A mnie wkurzają Pk! Moim drutem nie mogłem wyjść z 12 lvl Aż pewnego pochmurnego dnia zobaczyłem iż moja kochana postać została przygarnięta przez innego playera(zhackowali mnie!!!) Grrrrrrrr.... I po Drucie
Jabadabadu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2005, 23:15   #239
ANALIZER
Użytkownik Forum
 
ANALIZER's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2005

Posty: 122
Domyślny

Mnie w tibi wkurza sama tibia a dokładnie to że trudno jest się od niej uwolnić i zaprzepaszca życie (oczywiście jest to moje zdanie).

EDIT: Tibia to choroba ogarniająca coraz to większe grono ludzi wspułczucie dla grających i respekt dal ludzi którym udało się uwolnić od niej.

Ostatnio edytowany przez ANALIZER - 13-10-2005 o 23:17.
ANALIZER jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2005, 11:06   #240
malkolm
Użytkownik Forum
 
malkolm's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005

Posty: 275
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

1. Lagi i kicki.
2. Śmietnik na ekspowiskach : na przykład tysiąc i jeden kilofów/letterów/copper shieldów/katan i innego złomu w kopalniach, kwiatkow/legsow/kosci z vampirow i shamblerow. I za cholere nie moge zrozumiec dlaczego ludzie wyciągają z zabitych potworkow rzeczy, których i tak nie zabiorą ze sobą w lootbagu.

Ostatnio edytowany przez malkolm - 14-10-2005 o 11:07.
malkolm jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.


Powered by vBulletin 3