Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-08-2008, 09:21   #1181
loonyxd
Użytkownik Forum
 
loonyxd's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2007

Posty: 237
Stan: Niegrający
Imię: Haer Isaac
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 64
Poziom mag.: 50
Domyślny

Ja też mam problem,
Gdy oglądam jakiś film, obojętnie czy z dysku czy z youtube to komp sie po jakimś czasie resetuje. Według mnie (nie znam sie ale tak myśle ;s) karta muzyczna sie przegrzewa i komp resetuje. Dlaczego mówie że przegrzewa ? Ponieważ jak włączam kompa rano i chce oglądać jakiś film to oglądam z 20minut.
A jak komp sie resetował i po ressecie dalej oglądałem to wtedy co 5 minut sie resetował.

Procesor : 2 Ghz
Pamięć Ram : 512 DDR RAM
Karta Grafiki : Ati Radeon X1300 128mb 64bit
Jak znacie jakiś program który wyświetla wszystkie dane o kompie to powiedzcie.

PS : Przypomniało mi sie że kiedyś jak grałem w "Hard Trucka 18 Wos across america" to także po jakimś czasie komp sie potrafił zresetować, grałem na wysokich detalach jak i na niskich detalach.

Prosze o pomoc.
loonyxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-08-2008, 12:45   #1182
Emok
Użytkownik Forum
 
Emok's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: UK/Łódź
Wiek: 33

Posty: 1,369
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herbi_Oxyna Pokaż post
@Emok
Hmm... daj logg z Hijacka i wstaw na http://wklej.org
http://wklej.org/id/0da4007d1c

Proszę.
Emok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 14:13   #1183
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

@emok
Cytuj:
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck*****
Prawdopodobnie nie jest to prawdziwy plik uruchamiany przez Nero (i po konsultacją z google okazało sie, że to wirus)
Otwórz hijacka zrób ponowny log, zaznacz tą linijke (kwadracikiem po lewej stronie) i kliknij przycisk Fix cheched


Dodatkowo Hijack wykrył więcej niepokojacych loggów, ale są to toolbary do IE, więc statystycznie nie są niebezpieczne, ale w razie czego również dam ci te linijki:
Cytuj:
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://g.msn.com/0SEENUS/SAOS01

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.yahoo.com/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://us.rd.yahoo.com/customize/ie/defaults/su/msgr8/*http://www.yahoo.com

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://us.rd.yahoo.com/customize/ie/defaults/sb/msgr8/*http://www.yahoo.com/ext/ search/search.html

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://us.rd.yahoo.com/customize/ie/defaults/sp/msgr8/*http://www.yahoo.com

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Yahoo! IE Services Button - {5BAB4B5B-68BC-4B02-94D6-2FC0DE4A7897} - C:\Program Files\Yahoo!\Common\yiesrvc.dll

O3 - Toolbar: MSN Toolbar - {BDAD1DAD-C946-4A17-ADC1-64B5B4FF55D0} - C:\Program Files\MSN Toolbar\01.01.2607.0\pl-pl\msntb.dll

O9 - Extra button: Yahoo! Services - {5BAB4B5B-68BC-4B02-94D6-2FC0DE4A7897} - C:\Program Files\Yahoo!\Common\yiesrvc.dll

O16 - DPF: {0EB0E74A-2A76-4AB3-A7FB-9BD8C29F7F75} (CKAVWebScan Object) - http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan_unicode.cab

O16 - DPF: {30528230-99f7-4bb4-88d8-fa1d4f56a2ab} (Installation Support) - C:\Program Files\Yahoo!\Common\Yinsthelper.dll

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{5416DC97-BBFD-485D-ABA3-5BA7BD305C08}: NameServer = 195.116.185.58,195.116.185.59

Ostatnio edytowany przez Herbi_Oxyna - 13-08-2008 o 14:19.
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 14:26   #1184
Emok
Użytkownik Forum
 
Emok's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: UK/Łódź
Wiek: 33

Posty: 1,369
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Titania
Domyślny

@up
Nie pomogło. Dzięki za chęci. : /

@down
Thx.

Ostatnio edytowany przez Emok - 13-08-2008 o 15:10.
Emok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 14:39   #1185
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

W takim razie moge cię jeszcze skierować na http://forum.idg.pl/bezpieczenstwo_k...sieci-f84.html tam prawdopodobnie rozwiążesz swój problem.

@loonyxd
Może to ci chociaż w części pomoże
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...oprogramowania
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Ostatnio edytowany przez Herbi_Oxyna - 13-08-2008 o 14:40.
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 16:04   #1186
loonyxd
Użytkownik Forum
 
loonyxd's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2007

Posty: 237
Stan: Niegrający
Imię: Haer Isaac
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 64
Poziom mag.: 50
Domyślny

No więc jak już mówiłem, podczas oglądania filmu (obojętnie czy z dysku czy na youtube) komp potrafi sie zresetować.

Inna Sytuacja : Podczasz grania w gre np. Hard Truck, komp potrafi sie zaciąć, a dźwięk stoi w miejscu ( nie umiem tego opisać, po prostu gram gram i "tryyyyyyy" i tak aż do naciśnięcia RESET), komp gdy sie tak zatnie to nie pomoże CTRL + ALT + DELETE, nic sie nie da zrobić gdy sie tak zatnie, jedynie reset.

No więc o co tu może chodzić ?




Pomocy please !
loonyxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 16:17   #1187
Illya_von_Einzbern
Użytkownik Forum
 
Illya_von_Einzbern's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2008

Posty: 391
Domyślny

Jak włączam jakikolwiek program do torrentów ( uTorrent np ) to mam internet , moge gadać przez gg nic się nie zatrzymuje jeśli chodzi o ściaganie oraz gry przez neta działają. Ale jeśli chodzi o przeglądarke , to zaczyna działąć tak jakbym niemiał internetu i wyskakuje DNS error ew white page.

Wut do i do with that?
Illya_von_Einzbern jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 16:30   #1188
JestemZRoku2050
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 08 2008

Posty: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Illya_von_Einzbern Pokaż post
Jak włączam jakikolwiek program do torrentów ( uTorrent np ) to mam internet , moge gadać przez gg nic się nie zatrzymuje jeśli chodzi o ściaganie oraz gry przez neta działają. Ale jeśli chodzi o przeglądarke , to zaczyna działąć tak jakbym niemiał internetu i wyskakuje DNS error ew white page.

Wut do i do with that?
Spróbuj ustawić te torenty tak żeby nie blokowały 100% łacza tylko np 80% i wtedy sprawdź strony, możesz również spróbować na innej przeglądarce aby upewni się gdzie leży błąd, jak również zaglądnąć do firewalla jeśli takowy posiadasz.
JestemZRoku2050 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 16:38   #1189
Illya_von_Einzbern
Użytkownik Forum
 
Illya_von_Einzbern's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2008

Posty: 391
Domyślny

Cytuj:
Spróbuj ustawić te torenty tak żeby nie blokowały 100% łacza tylko np 80% i wtedy sprawdź strony, możesz również spróbować na innej przeglądarce aby upewni się gdzie leży błąd, jak również zaglądnąć do firewalla jeśli takowy posiadasz.
Próbowałem już dawno temu z firewallami ( windowsowy , własny ) i nawet jak nic nie ściagam to i tak przeglądarka pada jak martwa.

P.S. Mam Router
Illya_von_Einzbern jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 19:52   #1190
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

@loonyxd

No cóż, karta wideo może nie należy do tych "wysokodźwigowych" ale nie jest tez tak słaba aby przestawać działać. Ja w takim momencie skontaktowałbym sie z producentem
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 22:34   #1191
loonyxd
Użytkownik Forum
 
loonyxd's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2007

Posty: 237
Stan: Niegrający
Imię: Haer Isaac
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 64
Poziom mag.: 50
Domyślny

Hmm czyli sądzisz iż karta graficzna jest troche słaba ? ja myslałem że to dzwiękowa nie tegos ;s
Komp był składany w częśchiach, u jednego kolesia naraz kupowałem płyte główną następnie k. grafiki.

Hmm... Czyli sądzisz żeby zmienić k grafiki ?
loonyxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 01:13   #1192
JestemZRoku2050
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 08 2008

Posty: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez loonyxd Pokaż post
Hmm czyli sądzisz iż karta graficzna jest troche słaba ? ja myslałem że to dzwiękowa nie tegos ;s
Komp był składany w częśchiach, u jednego kolesia naraz kupowałem płyte główną następnie k. grafiki.

Hmm... Czyli sądzisz żeby zmienić k grafiki ?
pobaw się sterownikami, zobacz na starsze lub nowsze, potestuj różne wersje (oczywiście do płyty, karty graf. i dźwiękowej itp. - nawet do hdd jak znajdziesz), możesz też podać temperatury, być może pasta termoprzewodząca wywietrzała i trzeba dać nową albo masz mało wydajny radiator

No i niepodoba mi się, że nie podało nazwy procesora bo co jak co ale powinno rozpoznać, co do płyty jeśli nie podaje nazwy to musi być słaba :/ i to ona może stwarzać konflikty sprzętowe. Ja tak swego czasu miałem z grami, a wszystko przez zintegrowaną kartę dźwiękową, jak kupiłem normalną i wyłaczyłem w biosie dźwiękową zintegrowaną to wszystko grało. Może wyłącz ją w biosie i popróbuj grać bez dźwięki w celu sprawdzenia czy dalej będzie się komp wieszał.

Dobry program do sprawdzania temperatur to Speedfan, od razu jak go uruchomisz to w pierwszej zakładce będą temperatury.

Ostatnio edytowany przez JestemZRoku2050 - 14-08-2008 o 01:15.
JestemZRoku2050 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 01:23   #1193
JestemZRoku2050
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 08 2008

Posty: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Emok Pokaż post
@up
Nie pomogło. Dzięki za chęci. : /

@down
Thx.
Szczerze to jeszcze za czasu win2000 miałem ten sam problem i w dodatku nie mogłem zmieniać żadnych ustawień IE i innych. Za każdym razem pojawiało się okienko, że tylko Administrator może to zmienić tylko, że jedyne konto które było to moje i właśnie administratora. najszybciej będzie niestety format, a po instalacji systemu radzę zrobić sobie obraz dysku jakimś programem np Norton Ghost i w przyszłości co jakiś czs sobie robić takie obrazy i jak coś nie tak to przywrócić i po kłopocie.

Też szukałem pomocy na różnych forach ale kilka programów antywirusowych nic nie wykryło, anty spyware/malware chyba wszystkie zainstalowałem jakie znalazłem i żaden nic nie wykrył. Grzebanie w rejestrze też nie pomogło tak jak mi radzili na forach. Format najszybszy, niestety.

@nie zauważyłem, że 2 pod rząd :/
JestemZRoku2050 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 12:18   #1194
wstydzesie
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 16
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JestemZRoku2050 Pokaż post
pobaw się sterownikami, zobacz na starsze lub nowsze, potestuj różne wersje (oczywiście do płyty, karty graf. i dźwiękowej itp. - nawet do hdd jak znajdziesz), możesz też podać temperatury, być może pasta termoprzewodząca wywietrzała i trzeba dać nową albo masz mało wydajny radiator

No i niepodoba mi się, że nie podało nazwy procesora bo co jak co ale powinno rozpoznać, co do płyty jeśli nie podaje nazwy to musi być słaba :/ i to ona może stwarzać konflikty sprzętowe. Ja tak swego czasu miałem z grami, a wszystko przez zintegrowaną kartę dźwiękową, jak kupiłem normalną i wyłaczyłem w biosie dźwiękową zintegrowaną to wszystko grało. Może wyłącz ją w biosie i popróbuj grać bez dźwięki w celu sprawdzenia czy dalej będzie się komp wieszał.

Dobry program do sprawdzania temperatur to Speedfan, od razu jak go uruchomisz to w pierwszej zakładce będą temperatury.
Blad. Mam dual core'a 2,2ghz i też nie pokazuje mi nazwy. Nie pokazuje tez nazwy plyty glownej (Gigabyte) i mikroukladu, wiec nie tutaj jest pies pogrzebany.
wstydzesie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 18:22   #1195
JestemZRoku2050
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 08 2008

Posty: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wstydzesie Pokaż post
Blad. Mam dual core'a 2,2ghz i też nie pokazuje mi nazwy. Nie pokazuje tez nazwy plyty glownej (Gigabyte) i mikroukladu, wiec nie tutaj jest pies pogrzebany.
No więc trzeba zainstalowac sterowniki jeśli takie są, ja miałem na core 2 duo problemy z grami bo chodziły za szybko okazało się, że starsze gry nie radzą sobie z kilku rdzeniowymi procesorami i intel wydał sterowniki które temu zaradziły.
JestemZRoku2050 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2008, 09:50   #1196
wstydzesie
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 16
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JestemZRoku2050 Pokaż post
No więc trzeba zainstalowac sterowniki jeśli takie są, ja miałem na core 2 duo problemy z grami bo chodziły za szybko okazało się, że starsze gry nie radzą sobie z kilku rdzeniowymi procesorami i intel wydał sterowniki które temu zaradziły.
Ja akurat nie mam z tym problemu ; ).
wstydzesie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2008, 09:45   #1197
Sza'hel
Użytkownik Forum
 
Sza'hel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2007
Lokacja: Wesoły i kolorowy świat Microsoftu
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radziwa Pokaż post
Witajcie
Razem z bratem kupiliśmy nowy komputer. Jego parametry:
procesor Intel Core2 Duo E8400 3,00 GHz
płyta główna Gigabyte GA-EP35-DS3
RAM GEIL Ultra Dual 2x1 GB DDR2 800MHz
karta graficzna Evga GF 9800 GTX 512
zasilanie Cieftec 650W
I mam problem. Kiedy uruchamiam grę pogram kilka minut to się zacina (każda gra) albo się wyłącza. Kiedy ją zminimalizuję i zmaksymalizuję
to działa poprawnie i po kilku minutach granie znowu się zacina...
Czy to wina komputera czy monitora (Hyundai Q770). Monitor ma ponad 5 lat. Kiedy wychodzę z Test Driva Unlimited pokazuje się okienko z błędem, a pisze w nim,
że ze sterownikami od monitora coś nie tak.
Jak mogę rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc.
Otóż to błąd w monitorze albo komputerze(chociaż bardziej monitor,bo te gry z 2002 na monitorze z 98 nie chcą wejść,taki sam błąd mi wyskakuje)kup lepiej nowy monitor,taniej wyjdzie
__________________

Mój pr0 dit
Sza'hel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2008, 01:28   #1198
Corgar Frizz
Użytkownik Forum
 
Corgar Frizz's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Hinamizawa
Wiek: 33

Posty: 1,247
Corgar Frizz ma numer GG 919691
Domyślny

Illya.. uTorrent już chyba tak ma... u mnie jak tylko go uruchomię przeglądarka działa gorzej niż na modemie. Nawet jeśli pobieram z 1/10 prędkości łącza.


Corgar
__________________
Ukryty tekst:

I am bone of my Keyboard
Internet is my body and Site is my blood
i have created over a thousand threads
unknown to mods nor known to spammers
have withstood the flames of many flamers
yet those flamers cant do anything
so as i create

Unlimited Topic Works

わたしのパン... わたしのパン...

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Corgar Frizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2008, 14:49   #1199
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Gdy próbuję zalogować się na konto Administratora wyskakuje komunikat "Nie można się zalogować, ponieważ konto ma ograniczenia.", czy coś takiego. Jak mogę to naprawić i wejść normalnie na konto?
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2008, 15:10   #1200
tikeblio_xd
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 08 2008

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Illya_von_Einzbern Pokaż post
Próbowałem już dawno temu z firewallami ( windowsowy , własny ) i nawet jak nic nie ściagam to i tak przeglądarka pada jak martwa.

P.S. Mam Router
masz zablokowane porty (prawdopodobnie).
tikeblio_xd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.


Powered by vBulletin 3