Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-12-2007, 18:58   #1
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Pergamin Klocek Clan X-mas event

Witam.

Emocje związane z "Aferom SoFową" już powoli wygasają. Ludzie robią się coraz spokojniejsi, a liczba rookstayerów powoli wraca do normy. Chciałbym jednak jeszcze na trochę to "szaleństwo" podtrzymać.
Klocek Clan ma zaszczyt przedstawić "X-mas Rook Event"!
Na czym on ma polegać?
Otóż przez kilka kolejnych dni (nikt nie wie jak długo i kiedy) będę umieszczał kolejne zadania tu na forum. Zadania będą się ze sobą wiązać, dlatego prawdopodobnie nie wykonanie którejś części znacznie utrudni Ci przejscie do dalszego etapu. Oczywiście na osoby (pierwsze 3) które dotrwają do końca całego eventu czeka sowita nagroda... podobno przekracza 25k...

Etap pierwszy...

...ta księga jest wspaniała! Oprawiona w skóre z Minotaura, klamry wykonane ze złota, a kartki z najlepszej jakości pergaminu! I pomyśleć, że leżała sobie ukryta pod kamieniem przez tyle lat! Ilu ludzi musiało ją minąć. A wystarczyło sięgnąć...
...przeczytałem rozdział o animacji martwych. Taka armia mogłaby mi służyć do końca życia! Mógłbym ich użyć do obrony albo... TAK! One się nie męczą, mają wielką siłę i upór, mogę ich użyć do odkopania tego zawalonego tunelu, który podobno prowadzi do grobowca Bonecrusherów.
...dalsza część księgi zawiera niezbędne rytuały. Jednak aby je odczytać potrzebne jest jakiś klucz, hasło. Twórca księgi zabezpieczył dalsze teksty przed głupcami. Kluczem jest odpowiedź na zagadkę którą dawno temu ktoś wypisał na tablicy w pokoju Gatekeepera po drugiej stronie Kings Bridge.
...niech to Cyric pochłonie! Ludzie w wiosce mówią że tej tablicy już nie ma! Podobno jakiś czas temu Tom wypił przez pomyłkę butelke płynu do konserwacji skór ze szczurów i dostał napadu szału i zdarł tą tablicę. Następnie zaczął wykrzykiwać sprośne teksty w stosunku do Amber i wdał się w bójkę z tym ordynarnym młynarzem. Podobno tablica wylądowała w studni. Wszystko stracone? Może poproszę młynarza żeby mi wyłowił tą tablice, ale z drugiej strony, mam się narażać na te przekleństwa? Może będzie lepiej jeśli zlece znalezienie tej zagadki oraz odpowiedzi na nią Rookgaardianom. Niech się na coś w końcu przydadzą!

Wasze zadanie: Znaleźć tablice, odczytać i rozwiązać zagadkę.
Czas: Zadanie zaczyna się właśnie teraz.
Quest items niezbędne do przejścia do kolejnego etapu: Tablica oraz scroll z odpowiedzią.
Powodzenia.

EDIT
Oczywiście możecie sobie pomagać jak chcecie. Spoile? Czemu nie? Tylko pomyślcie? Czy warto dawać innym szanse aby was przegonili i zgarnęli nagrodę z przed nosa?

EDIT2
Niedopatrzenie z mojej strony. Świat na którym dzieje się ta akcja to oczywiście Titania. Tak dla ścisłości
Już pierwsza osoba odnalazła tablice!
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 21-12-2007 o 23:44. Powód: chochliki kurka wodna
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-12-2007, 19:28   #2
Gofin
Użytkownik Forum
 
Gofin's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006

Posty: 327
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gofin
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 24
Skille: 22/24
Domyślny

Takie szybkie pytanie: czy potrzebny do wykonania jakiejkolwiek części zadania jest PACC?
Gofin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2007, 19:38   #3
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gofin Pokaż post
Takie szybkie pytanie: czy potrzebny do wykonania jakiejkolwiek części zadania jest PACC?
Oczywiście, nie.
Potrzebna jest postać na dowolnym poziomie. Gąbczasta materia wypełniająca czachę która jest przysmakiem zombie (czyt. mózg), trochę wolnego czasu, poczucie humoru oraz wiedza o Rooku (i nie tylko).

A i coś ważnego CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 20-12-2007 o 19:42.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2007, 21:22   #4
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

heh, glowie sie i glowie... nawet salmony zrobilam.
wlasnie nie wiem skad scrolla wziac. a ogolnie to fajny pomysl choc kasy nie potrzebuje (moje skromne 5k mi wystarczy - i tak duzo na wormy idzie, niedlugo cie przegonie klocku jeden)


=Pjuz mam scrolla

teraz reszta zagadki
@down usun, bo podpowiadasz. I NIE MA ZABAWY


lol zagadka jest prosta ! rozwiazalam w niecala minute po jej otrzymaniu


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dindsuk Pokaż post
Nawet sprytnie to wymysliles ;] i trdna ta zagadka
PS. nie oceniaj mnie po moich postach
od razu jak przeczytalam to napisalam "czy moge na pm odpowiedziec", no i odpowiedzlam. nie dam podpowiedzi no moze mala - zapiszcie to jako rowanie




mimo ze zwrocilam uwage nie zmieniles nazwy tematu... nadal jest Kocek.
musisz chyba kliknac edytuj/zaawansowane zeby zmienic

prosze o usuniecie posta ponizej. kazdy glupi wie jak to sprawdzic. szkoda ze spoil.
a co do zagadki to k.... jakie w yproblemy macie ? Trza bylo chodzic do szkoly i ksiazki czytac (to juz jest podpowiedz, ale nie spoil)

JAKO PIERWSZA SKONCZYLAM PIERWSZA ETAP (Z ZAGADKA)

edit:
juz rozumiem po co chciales tak bardza ta amphore ode mnie



ta zagadka jest very easy. wystarczy zapisac to jako rowanie


lolce, ja chodze dopiro do 2 gim ;p, i chyba wiecej zadan nie rozwiaze bo nie bede miala dostepu do kompa od jutra....


Cytuj:
Wstawaj! Szybko Micheaszu obudź się! Nie mamy czasu, musimy uciekać! Słyszysz! Micheaszu, zbudź się! - krzyczała wśród ciemności zrozpaczona kobieta.
Maaaaaaaaamo, nie krzycz, przecież wstaję – ziewając szepnął do matki. Która jest godzina? – dodał. Nie ma teraz na to czasu, ubierz się prędko i weź jak najszybciej jakiś prowiant! Prędko, oni już tu idą! – rzuciła pospiesznie. Było ciemno. Chłopak słysząc ostatnie słowa rzucił się do wykonania polecenia, niczym strzała która została wystrzelona z łuku. W chwilę był już gotowy do drogi. Na szafce stała bułka. Schował ją do kieszeni. Mamo!? MAMO?! Gdzie jesteś!? – krzyknął. Tutaj synu, prędko! – usłyszał z ciemności. Gdy podszedł złapała go za ramiona – Jak tylko wyjdziemy na ulicę, musimy biec ile sił w nogach! Rozumiesz!? Powiedz, że zrozumiałeś! Nie możemy się zatrzymywać, jeżeli nas dopadną niech Bóg ma nas w swojej opiece! – z lękiem do niego rzekła. Słychać już było niemieckie krzyki. Otworzyła drzwiczki. Alejką z lewej strony szła uformowana w kwadrat grupka hitlerowców. Mieli szansę. Było ciemno i mglisto. Teraz – rzuciła w stronę syna i ile sił w nogach pobiegli między kamienicami w prawą stronę. Tupanie słychać było po całej ulicy, ktoś krzyknął, nagle kroki powieliły się, znowu krzyk, ktoś puścił serię strzałów. Dłoń matki na moment zacisnęła się mocniej ale nie zwolnili. Biegli jeszcze szybciej. Kolejne strzały. Odnajdując drogę w labiryncie kamienic, w końcu wbiegli w las, nie było słychać już kroków zza ich pleców, ale biegli jeszcze dobre parę minut zanim się, ostatecznie zatrzymali. Chłopak czuł, że coś się złego stało, musiał ponaglać matkę, żeby biegła szybciej aż upadła na ziemię. Z jej obojczyka ciekła krew. Z pomocą chłopca podczołgała się pod wielkie dębowe drzewo, kobieta bladła z chwili na chwilę. Mamo, jak się czujesz? – ze łzami w oczach, w końcu wyszeptał Micheasz. Synu, obiecaj mi, że będziesz dobrym człowiekiem! – załkała matka. Ten, jedynie odważył się potrząsnąć głową i rzucił się ku niej ściskając najmocniej na świecie. Nie mógł powstrzymać płaczu i żalu jaki go otaczał. Czuł jak uchodzi z niej życie, czuł, że ściska już martwe ciało, czuł, że stracił najważniejszą osobę w jego życiu. Nie chciał puścić, chciał pozostać przy matce jak najdłużej, chciał aby coś jeszcze powiedziała, aby pocałowała go w policzek, chciał się obudzić z tego koszmaru. Aż w końcu zrozumiał, został sam, opuszczony, osamotniony, porzucony. Został sam, zupełnie sam na tym nieszczęsnym globie, musi podołać wyzwaniu, musi się zmierzyć z losem, już nikogo przy nim nie ma, nikt go nie kocha, już nie cofnie czasu, nie ma się gdzie udać, nie ma gdzie się ukryć, pozostał tylko on, jego żal, jego smutek, jego płaczące serce, jego tęsknota. Nagle na niebie pojawiły się promienie słońca i zdał sobie sprawę, ze swojej beznadziejnej sytuacji i wstał pozostawiając martwe ciało matki. Szedł chwiejnym krokiem, jakby miał nogi z waty. Płacząc i dławiąc się, obijał się od drzewa do drzewa, nie miał już siły, zbierało mu się na wymioty, w dodatku był bardzo spragniony. Po kilku dniach wędrówki upadł. Był już bezsilny. Odgłos zwierząt zamieszkujących las był już nie do zniesienia, żołądek skurczył mu się do rozmiarów orzeszka, a usta tęskniły za wilgocią. Upadł. Dosyć! – krzyknął. Mnie też zabierz! Poddaje się! – z bezradnością wykrzyczał niebu. Nie chciał już żyć, chciał tylko żeby uszło z niego życie. Zrozumiał jak wiele stracił, jaki jest bezradny, kim naprawdę była dla niego matka. Była jego podporą, jego ostoją, filarem jego życia, nie mógł opisać jak ważną osobą ona dla niego była, jak marnował czas idąc pograć w piłkę niż zostać z nią podczas gdy oczekiwała od niego pomocy, kiedy zamiast wieszać pranie, szedł łowić ryby, teraz zamieniłby wszystkie te cenne godziny żeby jeszcze przez chwilę poczuć ciepło rodzinnego domu który stracił.
Leżąc tak, otoczenie zaczęło się rozmywać, jego oczy gubiły ostrość, coraz głębiej zanurzał się w swoją beznadziejność, czuł, że to już koniec, tak bardzo tego pragnął. Gdy zamykał oko zapamiętując ostateczny obraz świata, zobaczył zstępującego ku niemu anioła, ale nie był to taki anioł o jakim mu opowiadano, ten miał na głowie orła , coś do niego powiedział...
to moje dzielo z polskiego ktore musialam napisac ;S









LOLZ tak dzis patrze i nic nie widze :S dajcie mi cos z eventa

Ostatnio edytowany przez Xny - 07-04-2008 o 13:22.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2007, 21:38   #5
Tando
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2007

Posty: 3
Domyślny

Ja już dzisiejszego questa skończyłam

Easy! Wystarczy kojarzyć > niedobry Młynarz > studnia

Rook ma tylko jednego niedobrego mlynarza i akurat obok niego jest studnia

Wygram


Tylko teraz ta zagadka :S Klocek mówił mi że mamy czas do jutra.
EDIT
OKI OKI usunelam podpowiedzi a i tak latwo przeciez go znalezc skoro wiadomo ze tablica wpadla do studni!

Ostatnio edytowany przez Tando - 21-12-2007 o 00:28.
Tando jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2007, 23:33   #6
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

Nawet sprytnie to wymysliles ;] i trdna ta zagadka
PS. nie oceniaj mnie po moich postach
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 00:10   #7
Tando
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2007

Posty: 3
Domyślny

O ja też już odgadłam

Nie mogłam zasnąć i mi przyszło samo do głowy po tym jak mi się jedna bajka przypomniała.

Już nie mogę się doczekać co jeszcze przygotował nam autor książki!


PS
Aż dziwne, że tacy ludzie jak Milan O. Prodigy czy mr madry scobel nie biara w tym udzialu. Zobaczylibysmy jak dobrze znaja rook i jak radza sobie z zagadkami.
Tando jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 08:05   #8
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

@Xny
no bo rozumiesz ja myslalem nad bardzo oryginalna odpowiedzia
Mr. Klocek najpierw chyba nie wiedzial o co biega
EDIT: Xny skonczylas drugi etap???????????????????? Chyba byl tylko pierwszy

Ostatnio edytowany przez Dindsuk - 21-12-2007 o 08:08.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 12:34   #9
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

NPC Pan Klocek znów aktywny.
Już parę osób przeszło dalej. Ludzie zapraszam do zabawy
25k to nie mała sumka (nie wspominając o fajnych bonusach)! Jako dodatkową nagrodę, dla pierwszej osoby która dobrnie do końca, oferuje miejsce w Hall of Fame na stronie Klocek Clan


Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 12:48   #10
Papa_Smerf
Użytkownik Forum
 
Papa_Smerf's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2007
Lokacja: Nad j. strzeszyńskim.
Wiek: 33

Posty: 34
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Nowy
Papa_Smerf ma numer GG 4881532
Domyślny

Rozwiązałem także pierwszą zagadkę, i już jestem w etapie drugim. Idę potowarzyszyć NPC Klockowi, bo w tej dziurze można klaustrofobii dostać
Papa_Smerf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 15:22   #11
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

NPC Klocek będzie stał do 15:30, później musi zrobić sobie przerwę, więc jeśli chcesz się włączyć pospiesz się

Do tej chwili mamy 10 dzielnych poszukiwaczy którzy przechodzą do 2 etapu gry.

EDIT
Lista trochę urosła 11 osób mamy. NPC będzie aktywny o godzinie 17:00.... po 20:00 druga część przygody!

EDIT2
Koniec, NPC już nie jest aktywny. Osoby które nadal posiadają kartkę z treścią zagadki mogą odpowiedzi wysyłać mi na PW. Odpowiedzi wysłane PO 20:00 nie będą brane pod uwagę.

O 20:00 lista szczęśliwych 12 graczy którzy przechodzą do etapu 2. Szkoda, że forumowi wyjadacze się nie włączyli w tą akcję :/
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 21-12-2007 o 19:42.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 20:08   #12
Rook_Guardian
Użytkownik Forum
 
Rook_Guardian's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2007
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Syn klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 12
Skille: 18/20
Rook_Guardian ma numer GG 7526140
Domyślny

Heh ciekawe kto przejdzie do 3-go etapu
Z niecierpliwością czekam na godzinę 20:00 kiedy to ma się ukazać kolejne zadanie
__________________

Rook_Guardian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 21:11   #13
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Lista bohaterów, którzy przeszli dalej:
Xny
Pethaf Rookstayer
Salissar
Babcia Klocek
Syn Klocek
Xiteman the Second
Event winter klocek
Papryczka of Rookgaard
Sir Ziemniak of Rookgaard
Sir Ciemnosc
War Rat
Zimmer Astral
Mass Event
Toma Umer
Milan ognia

Gratulujemy

Po długich męczarniach bohaterom udaje się odnaleźć zaginioną potrzaskaną tablice na dnie studni. Odszyfrowują zagadkę:

"Mam ich 3, zabierz mi 2 a będę mieć 5. Czym jestem?"

Odpowiedź to oczywiście: HYDRA (chodzi o głowy)

Na pochwałę zasługuje:
- Xny, która tą zagadkę rozwiązała w rekordowym czasie kilkunastu sekund.
- Penthaf Rookstayer za wymyślenie ciekawej odpowiedzi :"chodzi o starego człowieka chodzącego o lasce. Ma 3 punkty podparcia, zabierzemy mu 2 (nogi) upadnie na kolana, łokcie i laskę czyli 5 punktów"
- Kuzyn Klocek, który mimo iż nie bierze udziału (hail tele2), bawi sie offline ze mną , "Chodzi o trójkąt z kartki papieru, ma 3 rogi, odetnę mu 2 i będzie mieć 5"
- Babcia Klocek za odpowiedź "więzień który siedzi 3 lata, zabiera mu sie 2 lata życia i siedzi 5 lat "

Kontynuujmy naszą opowieść. Tajemniczy Mag dzięki pomocy bohaterów odprawia rytuał i przywołuje swoich sługusów, a oto część z jego pamiętnika:

...nieumarli odkopali tunel. Znajduje się teraz w jakiejś okrągłej komnacie. Na podłodze widzę coś w rodzaju zegara, tylko brak w nim wskazówek. Przy cyfrach znajdują się zagłębienia. Na jednej ze ścian udało mi się odczytać napis: "Sala rodzinna Polgan'a Bonecrusher'a".
Z tego co wiem to Polgan Bonecrusher był kiedyś jednym ze strażników Rookgaardu. Bronił go przed najazdami orków. Podczas jednego z tych najazdów mały oddział zielonoskórych przedostał się przez mury. Była to prawdziwa rzeźnia. Orki wybiły kilka rodzin. Polgan Bonecrusher przygarnął osierocone dzieci. Dokładnie rzecz biorąc były to 4 córki. Dziewczyny były rówieśniczkami. Urodziły się tego samego roku lecz każda w innym miesiącu.
Polgan Bonecrusher był dla nich ojcem i trenerem. Uczył każdą po kolei sztuk walki a następnie wysyłał do pewnego miasta na głównym kontynencie. Przed wysłaniem uzbrajał swe przybrane córki. I tak pierwsza która wyszła na Mainland była najbogatsza, a ostatnia najbiedniejsza.
Rozumiem, iż w tej sali mam ułożyć w tym zegarze przedmioty symbolizujące jego córki. Jednak cóż to może być?! Jako, rodzina Bonecrusherów to wojownicy domyślam się iż chodzi o metale.
Słyszałem, że Polgan swoją ostatnią córkę - tą najbiedniejszą - wyposażył w Miedzianą Tarczę. Czyli pierwszy metal już znam, teraz pora na kolejne 3. Nie wiem jeszcze w jakich kolejnościach mają być ułożone! Czy znów mam poprosić o pomoc Rookgaardianów? Będą musieli zebrać potrzebne metale i rozwiązać zagadkę kolejności. Jednak tym razem nie ma miejsca na pomyłki. Komnata naszpikowana jest pułapkami więc jeśli któryś z nich się pomyli wątpię aby dożył do drugiej szansy.
...kiedy wywieszałem ogłoszenie w mieście, zaszedłem do biblioteki Seymour'a i odnalazłem tam "spis ludności". Ucierpiał on jednak podczas ostatniego najazdu orków i jest cały poopalany. Jednak udało mi się odszyfrować trochę informacji związanych z córkami Polgana:

"Najbiedniejsza urodziła się we wrześniu i była o 3 miesiące starsza od najbogatszej, która była o 5 miesięcy młodsza od drugiej, która wyszła na Mainland. Trzecia córka która wyszła na kontynent urodziła się 5 miesięcy przed najbiedniejszą"

Wasze zadanie: Najpierw rozwiązać zagadkę kolejności oraz przedmiotów reprezentujących córki Polgana, wysłać mi odpowiedź na PW. Pierwsze 8 osób przechodzi dalej. Następnie mają za zadanie zebrać te przedmioty i dostarczyć mi je na Rookgaardzie (NPC Pan Klocek)
Czas: 24h od godziny ukazania sie tematu.

Życzę powodzenia....


EDIT

ŻEBY BYŁO JASNE:

W PW musi się znaleźć:
1. Lista przedmiotów reprezentująca dane córki
2. Ułożenie tych przedmiotów na zegarze
3. Nie można popełnić błędu bo zabije was pułapka, o.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 21-12-2007 o 23:00.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 21:58   #14
Maxpixel
Użytkownik Forum
 
Maxpixel's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Warszawa

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom mag.: 2
Send a message via Skype™ to Maxpixel
Domyślny

Witam!
Pozwolę sobie zamieścić mapkę prowadzącą do Pana Klocka w pierwszej części Eventu.
Przygotowane i opracowane przez - Zimmer Astral - Redaktor : Rookgaard News - Titania













Pan Klocek znajdował się w okolicach miejsca wskazanego jako okrąg.
__________________
Śmierć rozwiązuje cały problem - nie ma człowieka, nie ma problemu!
Śmierć jest niczym, ale życie jako pokonany i niesławny jest śmiercią codzienną.
Nie ma honorowej drogi do zabijania, nie ma szlachetności w niszczeniu.
Ten kto ma tysiąc przyjaciół, żadnego z nich nie szanuje, a ten kto ma jednego wroga spotka go wszędzie!
Wszystkie wojny są wojnami domowymi, ponieważ wszyscy ludzie są bracmi.
Maxpixel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:03   #15
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

"21:07 You see a XXX.
You read: Polgan Bonecrusher"

molego szukania. ja juz mam metale i all tylko nie wiem jak je dopsaowac

no i wiem gdzie jest komnata chyba. czytac uwaznie

Ostatnio edytowany przez Xny - 21-12-2007 o 22:05.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:05   #16
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

@UP

Dzięki bardzo , te miejsce znajdowało się zaraz pod studnią młynarza prawda? Akurat tak się składa, że stał tam NPC Klocek który tą tablice odnalazł i chętnie odstępował ja bohaterom
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:08   #17
Maxpixel
Użytkownik Forum
 
Maxpixel's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Warszawa

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom mag.: 2
Send a message via Skype™ to Maxpixel
Domyślny

Nie zostało tam zaznaczone miejsce ale dla ludzi chodzących bez tzw. Light Hacka. Widać było światło ... To właśnie jest dokładne miejsce pod studnią
__________________
Śmierć rozwiązuje cały problem - nie ma człowieka, nie ma problemu!
Śmierć jest niczym, ale życie jako pokonany i niesławny jest śmiercią codzienną.
Nie ma honorowej drogi do zabijania, nie ma szlachetności w niszczeniu.
Ten kto ma tysiąc przyjaciół, żadnego z nich nie szanuje, a ten kto ma jednego wroga spotka go wszędzie!
Wszystkie wojny są wojnami domowymi, ponieważ wszyscy ludzie są bracmi.
Maxpixel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:09   #18
Tando
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2007

Posty: 3
Domyślny



Mam zegar dla wszystkich żeby łatwiej im sie rozwiazywalo. Moze poniej ktos podpowie! Bo to trudne jest! Domyslam sie tylko ze ta najbogatsza to pewnie platyna bo platyna jest najdrozszym metalem na rooku.
Tando jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:14   #19
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tando Pokaż post
http://matma4u.nazwa.pl/files/zegar_771.jpg

Mam zegar dla wszystkich żeby łatwiej im sie rozwiazywalo. Moze poniej ktos podpowie! Bo to trudne jest! Domyslam sie tylko ze ta najbogatsza to pewnie platyna bo platyna jest najdrozszym metalem na rooku.
No chyba po tej podpowiedzi już będzie łatwo co nie?

Dostałem PW od "nie grającej" osoby z POPRAWNYM rozwiązaniem zagadki. Szkoda, że nie brała udziału w 1 etapie.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 22:47   #20
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Cytuj:
PS
Aż dziwne, że tacy ludzie jak Milan O. Prodigy czy mr madry scobel nie biara w tym udzialu. Zobaczylibysmy jak dobrze znaja rook i jak radza sobie z zagadkami.
Mimo że w tytule jest "X-mas event" jestem przekonany, że podobnych zabaw będzie jeszcze sporo, tym bardziej bacząc na obecne zainteresowanie tematem i zbliżający się okres świąt oraz nie tak odległych ferii zimowych. Pan Klocek ma głowę i duszę (duszę miłośnika RPG, oczywiście ) do tego typu spraw, więc z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję pograć w tegu typu zabawy, a wtedy obiecuję, że wezmę udział.

A tak swoją drogą, gdybym mógł coś zasugerować, to może dobrze byłoby następnym razem zrobić wstępną listę osób chcących wziąć udział - pomogłoby to jako-tako dać ogólne wyobrażenie odnośnie liczby zainteresowanych, a dodatkowo inni mieliby ciut więcej czasu na rozważenie ew. przystąpienia do gry, no i uprzednio określona data wyrównałaby szanse potencjalnych zawodników . Oczywiście "wstęp" byłby wolny również i dla forumowiczów, którzy chcieliby wziąć udział bez zapisywania się na liste, bądź tych, którzy o całym evencie dowiedzieli się już w trakcie jego trwania (lecz oczywiście wystarczająco wcześnie, by móc wykonać dane zadanie).

Tyle z mojej strony - Panu Klockowi gratuluję dobrego pomysłu na niebanalną zabawę, a uczestnikom życzę powodzenia w dalszym kombinowaniu =p
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.


Powered by vBulletin 3