Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-07-2010, 14:19   #1
czesiek32a
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny usunięcie konta

Witam, chciałem się poradzić was graczy w sprawie takiego dość denerwującego problemu. Pewna osoba dość natarczywie nawala w tą gierke od ~3 lat (bez 1 miesiąca) w sumie już sam sie pogubiłem. Nadeszły wakacje a następny rok jest dla tego gnojka czasem w którym powinien pisać mature. Czy ją napisze ? tego właśnie jeszcze nie wiem bo w tym roku otrzymałem pare telefonów od wychowawcy który oznajmił mi ze jeśli dalej tak będzie (chodzi tu o nieobecności na zajęciach) to wystąpi do dyrektora z wnioskiem o skreślenie z listy uczniów.
Komputerek jest mi dość mocno potrzebny, nie mam go gdzie indziej trzymać jak w domu. To właśnie na nim wiecznie widze zainstalowaną tibie (odinstalowywanie tej gierki nic nie daje bo podobno konta trzymane są na serwerze). Założyłem hasło na komputer to gnoj przeinstalował mi system. Szlaban na komputer ? no właśnie sęk w tym że musze isc do roboty a gdy mnie nie ma syneczek ~~~~~~~~ ze szkoły i gra, właśnie wtedy. Nie potrafie go kontrolować, nie znam jego haseł do tej gry a nawet jakbym znał to pewnie i tak nie widział bym jak to usunąć. Stąd pytanie do was: jakie mam możliwości ?.
Czytałem o tych wszystkich keyloggerach, ale każdy jeden jaki znajde jest wykrywany przez moj antivirus i prawdopodobnie jest w ogole po prostu zwykłym złośliwym programikiem który nie robi tego co robić powinien. Poświęciłem ze 2 razy komputerek (co mu na dobrze nie wyszło) jest taki jeden na tej stronie: http://mmo-toys.xx.pl gdzie poprosiłem o wersje demonstracyjną zgodnie z instrukcją i faktycznie jakieś tam znaczki które wpisze w login i hasło idą na mojego maila, ale ten program jest wersją demo i wywala wielki komunikat że keylogger został zainstalowany. Syn w życiu sie na to nie złapie. Autorzy każą sie targować w sprawie ceny tego programu. Nie za dobrze znam sie na komputerkach ale podejżewam ze każdy program to kupa forsy dlatego najzwyczajniej w swiecie boje sie rzucić im jakąkolwiek cene.
No i tutaj wpadłem na pewien pomysł. Zależy mi na tym, by to konto znikło, zostało usunięte albo zmienione zostały hasła. Dlatego po prostu jestem gotów odpalić na swoim komputerku wszystko co mi tylko poślecie. Z autorami powyższego programiku ustalałem na jaki dokładnie adres email ma być wysyłane login i hasło. Jeśli macie taki program u siebie, skonfigurujcie go jakoś tam na własną skrzynke email. I podeślijcie mi ten programik a ja go uruchomie. Dostajecie wtedy darmowe konto pod warunkiem ze obiecacie mi, ze sie go pozbędziecie. Sądze ze jak syn nie będzie miał do czego wracać to nie zacznie od nowa.

Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-07-2010, 14:41   #2
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Po 1, wspolczuje ze ma pan takiego syna : D Po 2-gie na tym forum raczej nie da rady, bo rozmawianie o tych programach jest nielegalne na tym forum. Po 3. Oczywiscie ze antywirus wykrywa keyloggera, bo keylogger to jakby nie bylo jest wirus, wiec jest wykrywany. Synowi mozna zawsze powiedziec ze cos sie tam kombinowalo, i jest to niegrozny wirus
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 14:43   #3
Shivek
CS Tibia.pl Team
 
Shivek's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 1,017
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Shivek ma numer GG 1086148
Domyślny

jednak gdy nie zajmnie się tym "ekspert", to syneczek i tak wróci do Tibii :/
Wysłałem do pana Prywatną Wiadomość (PW) na forum, proszę się zalogować
__________________
Z13 - Oddział tibijskich GM'ów
-------------------------

-------------------------
Rzehój
Ukryty tekst:
tekst przymiotnik lub rzeczownik określający niespecjalnie inteligentną osobę. Rzechóje zazwyczaj zawalają forum głupimi pytaniami i/lub głupimi odpowiedziami.

Ostatnio edytowany przez Shivek - 26-07-2010 o 17:38.
Shivek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 15:05   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Są programy które działają w tray'u (tam koło zegara), nie widać ich specjalnie i zapisują wszystko co się dzieje na komputerze, włącznie z wklepywanymi klawiszami. Większość z nich jest zupełnie legalna. Proponuje poszukać i zainstalować sobie taki program, odpala się on przy włączaniu kompa, jak osoba wpiszę hasło to będzie jak na tacy.

Ale imho to i tak jest głupi pomysł i nie zadziała. Trzeba było wychowywać od dziecka to by teraz problemów nie było, ale nie wpadać z jakąś pierwszą lepszą ;<
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 15:51   #5
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

A niech sobie gra, jak nie zda matury to wyrzucisz go na ulicę i tyle. Każdy powinien mieć prawo do zmarnowania sobie życia.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 16:13   #6
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Dobra ludzie, to troll.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez megaflax Pokaż post
Witam otoz kupilem nowy twardy dysk (stary mi sie jarał) a wiec , zainstalowalem wszystkie sterowniki do karty graficznej itp (ATI Radeon 3650 HD) i tak to bylo wczoraj, gralem sobie normalnie jak zawsze w tibie i tata poprosił mnie abym zszedl z kompa (bla bla bla) no to zeszlem mu i po godzinie wchodze i nie moge wejsc na tibie klikam 2 razy na ikone (probowalem ze wszystkimi ikonami np ,start->programy->tibia , nawet na c/program files/tibia i nic , a jak klikam caly czas na ikone to wyswietla mi sie error

A Tibia client is alread running. (Error Code 29)
You can run only one a Tibia client at once.

to rozumiem ze mam tylko raz wlaczyc tibie no ale jak klikam raz zeby sie zalaczylo to nic ...
ktos wie oco chodzi ? szukalem tego cale wczorajsze popoludnie i dzisiejszy ranek (od 6 rana) z gory dziekuje za pomoc



Aaa i jeszcze jedno jak macie misac zal uzyj szukaj to wogole nie piszcie bo jak wspomnialem wczesniej SZUKAŁEM ! ale nie znalazlem

To post megaflaxa, ktory dolaczyl dzisiaj. Nawet niezla prowokacja
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 16:19   #7
Shivek
CS Tibia.pl Team
 
Shivek's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 1,017
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Shivek ma numer GG 1086148
Domyślny

pomysliły ci się tematy, lawl!
__________________
Z13 - Oddział tibijskich GM'ów
-------------------------

-------------------------
Rzehój
Ukryty tekst:
tekst przymiotnik lub rzeczownik określający niespecjalnie inteligentną osobę. Rzechóje zazwyczaj zawalają forum głupimi pytaniami i/lub głupimi odpowiedziami.
Shivek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 16:26   #8
Dobiel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2005

Posty: 7
Domyślny odpowiedź

Witam

Troszkę myślałem nad Pańskim problemem i proponuję następujące wyjścia:

1.
Ustawienie hasła na komputer jest dobrym rozwiązaniem, i na pewno mniej czasochłonnym niż format i reinstalacja windowsa, w związku z czym można spróbować ustawiać hasło jak tylko zrobi formata, powinno mu się w końcu znudzić, jeżeli hasło będzie ustawiane konsekwentnie tego samego dnia co format.

2.
Druga opcja jest łatwiejsza na co dzień, ale może wymagać zakupu nowej obudowy komputera, otóż plan polega na zakupieniu takiej obudowy z możliwością zamykania jej na kluczyk i przełożeniu wszystkiego ze starej do nowej. Nie jest to skomplikowane, jednak jeżeli nie robił Pan tego wcześniej lepiej poprosić kogoś kto się lepiej zna albo nawet zanieść do pierwszego lepszego sklepu z komputerami. Taka przekładka to około 30min pracy za co mogą Pana skasować około 30zł. Nowa obudowa z możliwością zamykania na kluczyk też nie powinna być droga powiedzmy +/- 80zł. Prosi Pan osobę, która będzie przekładać zawartość obudowy aby pokazała jak odłączyć i podłączyć płytę główną z zasilaczem.
Po wykonaniu powyższych czynności Pańska praca polega na tym, że przed wyjściem z domu otwiera Pan obudowę, odłącza płytę główną od zasilacza i zamyka ją na klucz(oczywiście komputer musi być wyłączony). Komputer się nie uruchomi, i puki kabel będzie odłączony nie ma szans aby to zrobić i niema tu żadnego znaczenia czy syn zna się na komputerach czy nie. Jedyne co może zrobić to otworzyć obudowę siłą, w sensie łomem albo czymś podobnym ale na to ciężko coś poradzić.
Można też nie wydawać żadnych pieniędzy tylko obwiązać komputer jak prezent łańcuchem po czym zapieczętować kłódką, na pewno bardziej wytrzymałe ale mniej estetyczne rozwiązanie.

3.
Tibia to gram MMO co znaczy że można grać jedynie on-line. Jeżeli korzysta Pan z routera - zabrać go ze sobą do pracy, jeżeli z modemu neostrady - też zabrać. Niema internetu - niema Tibii.

4.
Hasło na komputer jeszcze przed wczytaniem systemu operacyjnego. W takim wypadku format nic nie da. Rozwiązanie proste i tanie jednak jeżeli syn wie jak zresetować BIOS to wraz z nim usunie hasło i droga wolna.

5.
Na koniec pomysł na 100% pewny i niezawodny, co więcej nie wymaga żadnej znajomości komputera jednak jak zwykle w takich sytuacjach trzeba zapłacić.
Można sprzedać komputer albo oddać do kogoś na przechowanie do czasu zdania matury, a do własnego użytku kupić sobie tzw NETBOOK, nazwa tutaj jest bardzo ważna, gdyż NETBOOK od NOTEBOOK bardzo się różnią. Ten pierwszy jest dużo mniejszy i lżejszy, jednak nie posiada napędu optycznego (napęd DVD). W dzisiejszych czasach już żadko używa się płyt, ale jeżeli specyfika Pańskiej pracy tego wymaga to trzeba myśleć o notebook-u albo dokupieniu do netbooka napędu DVD na usb. Netbooka można kupić nawet za 1200zł i mam tu na myśli sprzęt standardowej klasy a nie najtańszy. Notebook to koszt 2000+. Dodatkową zaletą netbooka jest jego waga, taki sprzęt jest bardzo mały i przez to lekki, zajmie Panu chwilkę przyzwyczaić się do niego, jednak przy wychodzeniu z domu można go spokojnie zabrać ze sobą. Przykładowe wymiary netbooka 225x165x21~35mm waga: 920g
~~~~~~~~
Zakończenie
~~~~~~~~
Pomysły troszkę patologiczne, jednak patologiczna sytuacja wymaga patologicznych rozwiązań. Jeżeli miałby Pan jakieś dodatkowe pytania, albo chciał uzyskać więcej szczegółów na temat którejś z opisanych przeze mnie metod proszę o dalszy kontakt na [email protected]
Dobiel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 17:08   #9
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shivek Pokaż post
pomysliły ci się tematy, lawl!
Nie, obaj dolaczyli w tym samym czasie. Tatusiek i synek, podejrzane

--- ruszek dodał 40 minut i 57 sekund później ---

Dobra ludzie, to troll.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez megaflax Pokaż post
Witam otoz kupilem nowy twardy dysk (stary mi sie jarał) a wiec , zainstalowalem wszystkie sterowniki do karty graficznej itp (ATI Radeon 3650 HD) i tak to bylo wczoraj, gralem sobie normalnie jak zawsze w tibie i tata poprosił mnie abym zszedl z kompa (bla bla bla) no to zeszlem mu i po godzinie wchodze i nie moge wejsc na tibie klikam 2 razy na ikone (probowalem ze wszystkimi ikonami np ,start->programy->tibia , nawet na c/program files/tibia i nic , a jak klikam caly czas na ikone to wyswietla mi sie error

A Tibia client is alread running. (Error Code 29)
You can run only one a Tibia client at once.

to rozumiem ze mam tylko raz wlaczyc tibie no ale jak klikam raz zeby sie zalaczylo to nic ...
ktos wie oco chodzi ? szukalem tego cale wczorajsze popoludnie i dzisiejszy ranek (od 6 rana) z gory dziekuje za pomoc



Aaa i jeszcze jedno jak macie misac zal uzyj szukaj to wogole nie piszcie bo jak wspomnialem wczesniej SZUKAŁEM ! ale nie znalazlem

To post megaflaxa, ktory dolaczyl dzisiaj. Nawet niezla prowokacja
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.

Ostatnio edytowany przez ruszek - 26-07-2010 o 17:08. Powód: Automerged Doublepost
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2010, 20:04   #10
megaflax
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2010

Posty: 7
Domyślny

haha spoko tylko moj tata ma na imie Darek i ja chodze do 2 gimn a nie zdaje matur ;D

i dlaczego zaraz troll ?
megaflax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.


Powered by vBulletin 3