Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-01-2005, 21:49   #1
99ogonowy lis demon
Guest
 

Posty: n/a
Brak ikony Sceptycyzm wobec Tibii (dosyć długi text) czy sensowny nie wiem

Początek jest w wersji drugiej (beta) ponieważ mi się wykasował (komp się zawiesił). W moim mieście (szkole) 50% tematów rozmów pochłania Tibia. Ja osobiście nie uczestnicze w tych jakże nudnych konwersacjach. Ja jestem sceptycznie nastawiony i nie uważam żeby omawianie/chwalenie się zabiciem jakiegoś potwora czy wysmiewanie się jakichś n()()bów z powodu ich "DEDA" było cośkolwiek "na miejscu". Pozwolę więc sobie nazwijmy to: zcharakteryzować ów grę: Tibia jak każdy z łosi wie jest grą MMORPG. To jest niewątpliwie jej zaleta. Ale zaraz zaraz... ludzie to nie jest wcale taka rewolucja przecież było dużo gier MMORPG począwszy od "prehistorycznych" MUDów kończąc na EverQuescie II (bagatela 7 GB na HDD) i nadchodzącym LoTR: Middle Earth Online. Więc rozważmy: wiadomo żę Everquest czy Ultima online jest lepszy(a) od tibii (au! mógłbyś nie rzucać tym jajkiem!) no dobrze ale nie wszystkich stać (tak tak nie bójmy się tego słowa ) na dobry komp i łącze przynajmniej 500 kb/s. No więc może MUDy przecież to nic innego jak gra MMORPG tyle że bez grafiki, dźwięku(no tutaj Tibia też przegrywa) ale za to nie trzeba tyle łazić co w Tibii (jeszcze jakby to była rozbudowana gra z różnorodnym terenem, umiejętnościami itd itp. to bym to zrozumiał (mowa tu o Tibii ofkorz) niektóre z MUDów są bardziej rozbudowane niż Tibii i jeszcze ten klimat napewno bliższy książkowym grom RPG niż Tibia, następna rzecz te okropne nicki (zaraz się zacznie gadka że ja też mam głupi (niekoniecznie usprawiedliwiona) i że jeszcze może mój awatar nie pasuje do nicku (ten kto oglądał czytał anime/mangę Naruto to wie o co chodzi)) ja używam wielu różnorodnych nicków) (pokićkały mi się nawiasy ) te okropne nicki znane z Tibii nie pasujące do realiów gry w MUDach napewno takich gości prędzej czy później by zbanowali. Podsumowując: plusy i minusy:
+TIBIA JEST DARMOWA
+TIBIA TO MMORPG (ludzie, handel itd.)
+Przystępny interfejs
+Grafika jakaś tam jest przynajmniej mało zajmuje na dysku
+popularność wśród Polaków
+i jeszcze parę innych których nie wymieniłem (są jakieś)

-brak klimatu (m. in muzyki dźwięków)
-Tibia jest darmowa więc jest trochę uboga (nawet wykupienie pacca tylko tymczasowo poratuje sytuacje)
-głupie nicki (szczególnie pl)
-mało klas
-mało wszystkiego
-brak fabuły
-trzeba długo łazić (jest to nudne)
-i jeszcze parę innych nie zdążyłem wymienić

Biorąc pod uwagę konkurencję i w ogóle:5.6/10
Biorąc pod uwagę cenę: 7.9/10

Nie wiem co by tu jeszcze napisać wiele jest w necie ciekawszych rzeczy niż siedzenie na Tibii przez całe dnie jak to robi wiekszość dzieciaków (10-16 lat)
i jeszcze tak się tym rajcować a sprawa n()()bów też jest przesadą głupota n()()bów to głupota n()()bów ale bez przesady. I takie tam *******enie pozdro all itd. no nara nara pierwszy mój post fajnie co poznaliśmy się a tak wogóle mam was wiecie gdzie.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-01-2005, 21:57   #2
Vaxxia
Użytkownik Forum
 
Vaxxia's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Wiek: 36

Posty: 310
Stan: Tutor
Domyślny

W sumie racje masz ale jakos tibia i tak rzadzi ;p Poprostu mimo wszystkich roznorakich zalet np. Ultimy, to i tak pogralam w nia zaledwie ~miesiac i mi sie znudzilo... a tibia? mija poltora roku i sie nie zapowiada na koniec... Nie wiem moze to jakis przekaz podprogowy ale tibia i tak rulez.

Nie zgodze sie z paroma fragmentami:

Cytuj:
-głupie nicki (szczególnie pl)
Owszem jest duzo glupich polskich nickow - ale sadze ze nie duzo wiecej niz np. nickow z brazyli, czy np hiszpani (poprostu nie rozumiemy dokladnie ich znaczenia), najmniej glupich nickow jest angielskich - ale to wcale nie znaczy ze amerykanie, anglicy etc. wymyslaja mniej glupich nickow - tylko poprostu GM'y szybciej to zauwaza i zbanuja.

Cytuj:
+TIBIA JEST DARMOWA
Pograj pol roku to przestanie byc darmowa (chyba ze zaczniesz lamac zasady i placic za pacca kasa w tibii)

Cytuj:
+i jeszcze parę innych których nie wymieniłem (są jakieś)
Cytuj:
-i jeszcze parę innych nie zdążyłem wymienić
To sie wysil i wymien... Jak juz piszesz takie przemyslenia to zrob to starannie.

BTW. - BYŁO!! ()
__________________
Blank signature.
Vaxxia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2005, 22:16   #3
elite
Użytkownik Forum
 
elite's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 484
Imię: Tizon Jeon
Profesja: Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 44
Poziom mag.: 15
Domyślny

-głupie nicki (szczególnie pl)


Polskie nicki wydaja Ci sie glupie bo je rozumiesz ale zauwaz- Dragon Slayer- ale wypasny nick co nie - Zabujca smokow- JAKI NOOB mialby taki nick?- tylkoze oba znacza tak samo... Anglicy czesto maja jeszcze glupsze nicki ale ladnie brzmia po angielksku...
__________________
elite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2005, 22:59   #4
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 99ogonowy lis demon
+popularność wśród Polaków
to raczej nie zaleta
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 99ogonowy lis demon
a tak wogóle mam was wiecie gdzie.
nawzajem

Ps. Na kij ten temat? jak Cię język świerzbi to mamie się wygadaj a nie bez sensu piszesz na forum ... zbyt dużo razy dyskutowaliśmy o zaletach i wadach tibii
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2005, 23:42   #5
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

niby tak... ale jesli ludzie wybieraja tibie majac do wyboru half life 2, doom 3, the sims 2, nfsu2 i mase innych swietnych,nowych, wspanialych graficznie gier, to cos w tym musi byc......
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 00:11   #6
Gollum
Użytkownik forum
 
Gollum's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004

Posty: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 99ogonowy lis demon
Ja jestem sceptycznie nastawiony i nie uważam żeby omawianie/chwalenie się zabiciem jakiegoś potwora czy wysmiewanie się jakichś n()()bów z powodu ich "DEDA" było cośkolwiek "na miejscu".
Popieram w 90% Rzeczywiście to żałosne że co każdy skill/level msg do kolegi: You advanced in shielding, odpowiedź: gratz...

Cytuj:
No więc może MUDy przecież to nic innego jak gra MMORPG tyle że bez grafiki, dźwięku(no tutaj Tibia też przegrywa)
Pewno, ale fani tibi i tak mówią że jest wyczesana grafika. Z dźwiękiem to idzie tak, że zawsze można coś wrzucić na winampa i z tym się zgadzam

Cytuj:
-Tibia jest darmowa więc jest trochę uboga (nawet wykupienie pacca tylko tymczasowo poratuje sytuacje)
Tu tibia przegrywa, po 1-2 miesiącach grania można stwierdzić, że tibia nic Ci więcej nie zaoferuje, ludzie i tak grają, cóż...

Cytuj:
mało klas
Knight, Paladin, Sorcerer czy Druid to wcale nie jest dużo klas...Ale i tak ludzie mają wielkie rozważania przed wejściem na mainland i dlatego taki spam się robi na forum...

Cytuj:
-brak fabuły
W tym momencie tibia traci swoje "ego", w tym przypadku to klimat rpgowy. Więc czym jest tibia? To zwykła akcja ;P tylko, że w klimacie fantasy, ciekawe...

Cytuj:
wogóle mam was wiecie gdzie.
My ciebie też....

C.D
Cytuj:
Owszem jest duzo glupich polskich nickow - ale sadze ze nie duzo wiecej niz np. nickow z brazyli, czy np hiszpani (poprostu nie rozumiemy dokladnie ich znaczenia)
I w ten sposób obrażasz ich narodowość. Jeśli nie wiesz co znaczy nick "BRowski" to nie komentuj...

Cytuj:
W sumie racje masz ale jakos tibia i tak rzadzi ;p Poprostu mimo wszystkich roznorakich zalet np. Ultimy, to i tak pogralam w nia zaledwie ~miesiac i mi sie znudzilo... a tibia? mija poltora roku i sie nie zapowiada na koniec... Nie wiem moze to jakis przekaz podprogowy ale tibia i tak rulez.
Czemu takie skupisko przy tibi? To problem finansowy...

Cytuj:
niby tak... ale jesli ludzie wybieraja tibie majac do wyboru half life 2, doom 3, the sims 2, nfsu2 i mase innych swietnych,nowych, wspanialych graficznie gier, to cos w tym musi byc......
Co w tym jest? hmm...zawsze dużo ludzi grało w onlinówki, ze względu też tego, że jego kumple albo nawet polscy rodacy grają w to...Problem "dla czego właśnie wybierają tibię" tkwi w tym też, że nie każdy ma komputer na wymagania gier których zapodałeś. Dla przykładu podam historię kumpla: Dotychczas grał w tibię, ale gdy dostał nowy komputer to zaczął grać w normalne gry o dużych wymaganiach Ja np. też cierpie na słaby sprzęt ;P

Coraz wolniej chodzi mi saper albo pasjans ...
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Gollum - 15-01-2005 o 00:13.
Gollum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 00:32   #7
ALBERT
Użytkownik Forum
 
ALBERT's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Moria
Wiek: 33

Posty: 249
Domyślny

wszystko już było omówione na forum.... niepotrzebnie się trudziłeś!
ALBERT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 00:44   #8
Hengar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 11 2004

Posty: 172
Domyślny

A dla mnei to + ze nie ma muzyki...
Nie wyobrazam sobie ze rano/w nocy sie zakradam do pokoju wlaczam tibie a tam BUM! BUM! ***UDUB! BUM! BUM! GLOSNIKI NA FULL BUM BUM!! KTOS CIE ATAKUJE!! BUM BUM!!
Hengar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 00:54   #9
Gollum
Użytkownik forum
 
Gollum's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004

Posty: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hengar
A dla mnei to + ze nie ma muzyki...
Nie wyobrazam sobie ze rano/w nocy sie zakradam do pokoju wlaczam tibie a tam BUM! BUM! ***UDUB! BUM! BUM! GLOSNIKI NA FULL BUM BUM!! KTOS CIE ATAKUJE!! BUM BUM!!
Istnieją dwa rozwiązania: Podłączyć słuchawki lub użyć regulatora głośności
Gollum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 07:46   #10
Monk of Dark Society
Użytkownik Forum
 
Monk of Dark Society's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005

Posty: 30
Domyślny

moim zdaniem tez dobrze ze nie ma muzyki, jakos mi sie lepiej gra, moge w tedy TV posluchac tibia rzadzi, zawsze gralem w cs'a ale jak uslyszalem o tibi sprobowalem i cs poszedl na odstawke a zagoscila tibia ;]
__________________
20:32 You lose 274 hitpoints due to an attack by a demon rabbit.
Monk of Dark Society jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 12:35   #11
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 38

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Role Playing Game - Gra w odgrywanie postaci.

Kto w Tibii bawi sie w takie głupoty? wszyscy tylko expia, skilluja, uzywaja skrotow itd.. Z tego wynika też brak klimatu.

Historia jest, trzeba jej tylko poszukać, a nie pisać na pałe.

Polacy są w większości są wadą, ale czasami mogą być zaletą (to zależy jak stary nasz Polak jest)

A tak wogóle, to przez te ostatnie słowa pokazałeś, że niczym się nie różnisz od tych, których tak bardzo krytykujesz.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 12:47   #12
99ogonowy lis demon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Sorry za te ostatnie słowa ale wiecie no napisalem tak zeby bylo ciekawiej bo ogolnie jak sami mowicie temat dosc oklepany o wadach i zaletach tibii
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 12:55   #13
Saku de'war
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mi sie podoba poczatek tekstu bo mowi co z ludzi robi tibia ( je^^bnie^^ta glupia i inne podobne synonimy) Tylko o nie gadaj zyja w tym swiecie bo na rl sobie nie radza.Pólowa graczy zamyka sie w tym wirtualnym swiecie bo sobie nie radza na rl
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 14:00   #14
Podpalacz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 03 2004
Wiek: 40

Posty: 170
Domyślny

A mi sie zdaje ze synek jest uzalezniony od tibi i ma slaby net -.- dlatego sie wyzywa na tych co graja bo sam nie moze, lub gral w cafe i go schakowali


A tak o Tibi: Ta gra nie wciaga juz tam bardzoi jak grasz ponad rok,. po roku to zwykle klepanie lvli, gnebienie n00bow, i zabawa w wojny jednym slowem kaszana:/


Pozdro
__________________
We are Podpalacz's
Podpalacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 17:08   #15
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Przy ocenianiu gier jest jeszcze coś takiego jak grywalność, a skoro cała masa ludzi codziennie w to gra i to długimi godzinami, to chyba coś w tym musi być...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2005, 21:03   #16
Saku de'war
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podpalacz
A mi sie zdaje ze synek jest uzalezniony od tibi i ma slaby net -.- dlatego sie wyzywa na tych co graja bo sam nie moze, lub gral w cafe i go schakowali


A tak o Tibi: Ta gra nie wciaga juz tam bardzoi jak grasz ponad rok,. po roku to zwykle klepanie lvli, gnebienie n00bow, i zabawa w wojny jednym slowem kaszana:/


Pozdro
1.Nie schakowali mie
2.Mam w miare dobry net
3. Juz nie gram w tibie jak zobaczylem co tibia robi z ludzi mowia tylko o niej tez wczesniej prawie caly dzien spedzalem przed tibia a teraz loguje sie raz na miesiac na pare minut
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.


Powered by vBulletin 3