Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-03-2006, 12:49   #1
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny Wybory na Bialorusi a Polska.

Dzisiaj odbywaja sie wybory prezydenckie na Bialorusi. Chcialbym poznac wasza opinie na temat "wtracania" sie Polski (a szczegolnie mlodziezy) w sprawy innego narodu, ktory sam zbytnio nie probuje zmienic obecnego stanu rzeczy. Jak myslicie, kto wygra te wybory?




Ps. Ostatnio w OWION troche zastoj, moze tutaj sie jakas ciekawa dyskusja rozwinie
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-03-2006, 13:46   #2
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

To nie jest wtrącanie sie. Część ludzi chce zmian, niektorzy sie boją albo nie są pewni co będzie potem (dziś w TV słyszałem, ze kobieta na wsi zapytana, dlaczego głosuje na Łukaszenke, odpowiedziala "bo wypłaca emerytury". Nie wiedziala, ze otrzymuje je dlatego bo kiedyś pracowała; myśli ze otrzymuje je od prezydenta. Tak dziala propaganda).
Ja bym sie cieszył, gdyby obcokrajowcy "wtrącali sie" w sprawy polski kiedy była w podobnej sytuacji.

Wygra oczywiście Łukaszenka.

Ostatnio edytowany przez Pogromca pk - 19-03-2006 o 15:18.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 14:04   #3
Woda Sedesowa
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Na poczatku powiem jedno, wygra Lukaszenko

Zgadzam sie z Pogromca pk da sie im 5 dolarow wiecej albo i 15 jednorazowo i pojda za tym kto im to da, albo da wiecej, na rosji bylo to samo wszystkie post komunistyczne panstwa takie benda i to sie niezmieni raczeczej przez jeszcze wiele, wiele lat.....

A to niby "wtracanie" sie to raczej duzo nie da bo po 1: kto by ogladal telewizje w miejscach gdzie na chleb ludzi niestac a na bialorusi takich miejsc jest pelno, a po 2: Gowno to da bo osoby ktore pojda za lukaszneka to i tak niezmiania pogladaow
Pozdrawaim
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 16:31   #4
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pogromca pk
To nie jest wtrącanie sie. Część ludzi chce zmian, niektorzy sie boją albo nie są pewni co będzie potem (dziś w TV słyszałem, ze kobieta na wsi zapytana, dlaczego głosuje na Łukaszenke, odpowiedziala "bo wypłaca emerytury". Nie wiedziala, ze otrzymuje je dlatego bo kiedyś pracowała; myśli ze otrzymuje je od prezydenta. Tak dziala propaganda).
Ja bym sie cieszył, gdyby obcokrajowcy "wtrącali sie" w sprawy polski kiedy była w podobnej sytuacji.

Wygra oczywiście Łukaszenka.
Nic dodać nic ująć.
To jest moje zdanie.Ale w sumie mam to wszystko w dupie (może nie ten wiek )To jest moje zdanie.
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 16:35   #5
Gromnjir
Zbanowany
 
Gromnjir's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Lokacja: Susz

Posty: 282
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Eternia
Domyślny

Wy mówicie o Białorusi, ja chcę wolnej Polski...

Tak czy inaczej, wygra Łukaszenko...
Gromnjir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 17:24   #6
Dez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2006

Posty: 34
Domyślny

@up
A gdzie ty nie masz wolnej polski??

Lukaszence, choc jest komunistycznym chamem, nie mozna jednak odjac tego ze po tym jak bialorus powstala i miala strasznie nieustabilizowana gospodarke z wysoko inflacja itd. itp., to po jego pojawieniu sie tam jednak zaczelo sie zmieniac na lepsze. Wiadomo ze bialorus jest na niskim poziomie ale jakos tam sie trzyma.
I to chyba to sprawi, ze lukaszenka nie bedzie musial nawet falszowac tych wyborow.

Ostatnio edytowany przez Dez - 19-03-2006 o 17:26.
Dez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 19:24   #7
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dez
to po jego pojawieniu sie tam jednak zaczelo sie zmieniac na lepsze. Wiadomo ze bialorus jest na niskim poziomie ale jakos tam sie trzyma.
Na wsi panuje bieda, dochody wynoszą tam nawet 15-20 dolarów miesięcznie (sic!). Prędzej czy później i tak wszystko sie rozsypie.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 20:21   #8
Dez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2006

Posty: 34
Domyślny

Teraz zgadzam sie - powinien zlecieć.
Ale jak przejmowal wladze (94?) w czasie gdy byl chaos i przestepczosc pojawil sie jako wyzwoliciel i ktos kto zaprowadzi porzadek.(jego opozycja to tez byli wtedy komunisci) i tak sie stalo. wiec wcale sie nie dziwie ze wygrał.

A w kraju gdzie panuje wielka bieda, korupcja i wszystko co im zostalo po zsrr to jasne jest ze nawet jakby wladze przejela opozycja to w 12 lat nie zrboia z bialorusi slowacji.
Dez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 20:35   #9
Bofedojo
Użytkownik Forum
 
Bofedojo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2003
Lokacja: Gdansk
Wiek: 32

Posty: 466
Stan: Niegrający
Bofedojo ma numer GG 1439666
Domyślny

Wedlug mnie Polska sie niestety nie wtraca, bo jesli grupka mlodziezy wyjdzie na ulice Warszawy z transparentami "anty Lukaszenkowskimi" to raczej nic nie zmieni. Gdyby UE wymusilo na Bialorusi przeprowadzenie demokratycznych wyborow, by cos sie zmienilo, ale tak to nic nie da...
__________________

Cya in another life brothers

Bofedojo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 21:01   #10
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bofedojo
Wedlug mnie Polska sie niestety nie wtraca, bo jesli grupka mlodziezy wyjdzie na ulice Warszawy z transparentami "anty Lukaszenkowskimi" to raczej nic nie zmieni. Gdyby UE wymusilo na Bialorusi przeprowadzenie demokratycznych wyborow, by cos sie zmienilo, ale tak to nic nie da...
Nic by sie nie zmienilo bo lud popiera Lukaszenke. Na Bialorusi nie ma duzych protestow jak to mialo miejsce w Polsce. Skoro chca Lukaszenke to trzeba ten wybor uszanowac bo to w koncu ich kraj.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 21:16   #11
M@rcin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 12 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 131
Stan: Niegrający
Pergamin

Ich kraj ich problem .To całe interweniowanie Polski na gówno się zda -.- . My też mamy bardzo dużo problemów w swoim kraju , którym trzeba byłoby się jak najszybciej zająć . Od białorusinów moglibyśmy nauczyć się frekwencji na wyborach .
pozdro ;d
__________________
Za dużo KB
M@rcin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2006, 23:01   #12
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Proponuje wyslac im kontyngent wojska do pomocy przy zaprowadzaniu demokracji..

Generalnie roztrzasalbym raczej sprawe Iranu i Korei Pln, zza wschodniej granicy ani zagrozenie, ani konkurencja ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 07:46   #13
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Generalnie roztrzasalbym raczej sprawe Iranu i Korei Pln, zza wschodniej granicy ani zagrozenie, ani konkurencja ..
Iranem i Koreą płn. niech sie zajmuja kraje nadające sie do tego, bo tutaj Polska może co najwyżej pomachać szabelką ew. pogrzebać palcem w du*ie.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 08:06   #14
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok
Nic by sie nie zmienilo bo lud popiera Lukaszenke. Na Bialorusi nie ma duzych protestow jak to mialo miejsce w Polsce. Skoro chca Lukaszenke to trzeba ten wybor uszanowac bo to w koncu ich kraj.
Dokladnie. Wlasnie niedawno w "KczH" byl wywiad z kolesiem: on stwierdzil jasno, ze wybory wygralby Łukaszenko nawet gdyby nie byly zmanipulowane. Wiec co tu mowic?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 13:31   #15
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Dzisiaj odbywaja sie wybory prezydenckie na Bialorusi. Chcialbym poznac wasza opinie na temat "wtracania" sie Polski (a szczegolnie mlodziezy) w sprawy innego narodu, ktory sam zbytnio nie probuje zmienic obecnego stanu rzeczy. Jak myslicie, kto wygra te wybory?




Ps. Ostatnio w OWION troche zastoj, moze tutaj sie jakas ciekawa dyskusja rozwinie
Widzisz... Jakby u nas rozstrzeliwali za próbę sprzeciwu to też komuna trwałaby do dziś, więc nie gadaj głupot, że nie próbują.
Wybory wygrał Łukaszenko co było do przewidzenia. Czyżbyś myślał, że w komunistycznym państwie dyktatorskim wygra kto inny niż dyktator?
Co do wtrącania się Polski nie mam zdania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gromnjir
Wy mówicie o Białorusi, ja chcę wolnej Polski...

Tak czy inaczej, wygra Łukaszenko...
Polska jest teoretycznie wolna, jednak w praktyce jesteśmy państwem marionetkowym kierowanym przez USA i Rosję...

Ostatnio edytowany przez Jerkov Thundersword - 20-03-2006 o 13:34.
Jerkov Thundersword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 15:55   #16
szametu
Użytkownik Forum
 
szametu's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2006
Lokacja: z reklamy Plusa :P

Posty: 50
Domyślny

zyjemy w kraju raczkujacej demokracji. jednak slowo demokracja obliguje nas do czegos. inne kraje, nie potrafia zrozumiec naszego poswiecenia lda sprawy wolnego panstwa. ale to nie inne kraje byly pod zaborami. to nie w innych krajach narodzila sie solidarnosc. nasze "wtracanie sie miedzy wodke a zakonske" ma swoje uzasadnienie. i tak dlugo jak bedziemy walczyly w sposob demokratyczny o demokracje innych panstw, bedzie to zgodne z naszym wyobrazeniem. a wiec ... na parady rownosci, roznosci, demokracji. i walczcie o to, o co kiedys walczyli wasi rodzice. bo jak widze, czesc z Was, nie potrafi odcenic tego, ze maja net, forum, tibie. a to zasluga demokraji. bando hipokrytow !!!
__________________
Dla mnie myslenie jest jak orgazm ... dlatego tak zadko doznaje przyjemnosci
szametu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 16:15   #17
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jerkov Thundersword
Widzisz... Jakby u nas rozstrzeliwali za próbę sprzeciwu to też komuna trwałaby do dziś, więc nie gadaj głupot, że nie próbują.
Te 15 tys. ludzi na Placu Pazdziernikowym to chyba z armat rozstrzelali
Cytuj:
Wybory wygrał Łukaszenko co było do przewidzenia. Czyżbyś myślał, że w komunistycznym państwie dyktatorskim wygra kto inny niż dyktator?
Co do wtrącania się Polski nie mam zdania.
Jakos Polacy popedzili komuchow od wladzy.
Cytuj:
Polska jest teoretycznie wolna, jednak w praktyce jesteśmy państwem marionetkowym kierowanym przez USA i Rosję...
Moze nie kierowanym przez USA, ale probujacym sie temu panstwu podlizac
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 18:03   #18
Bofedojo
Użytkownik Forum
 
Bofedojo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2003
Lokacja: Gdansk
Wiek: 32

Posty: 466
Stan: Niegrający
Bofedojo ma numer GG 1439666
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Dokladnie. Wlasnie niedawno w "KczH" byl wywiad z kolesiem: on stwierdzil jasno, ze wybory wygralby Łukaszenko nawet gdyby nie byly zmanipulowane. Wiec co tu mowic?
Wiec dlaczego Lukaszenko ogranicza demokracje skoro bez tego powinien wygrac?? Wedlug mnie gdyby opozycja mogla prowadzic normalna kampanie i wybory by nie byly zmanipulowane to szanse byly by wyrownane... Ale wedlug mnie za to, co robi Lukaszenko w tym kraju powinien zostac potepiony...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szametu
zyjemy w kraju raczkujacej demokracji. jednak slowo demokracja obliguje nas do czegos. inne kraje, nie potrafia zrozumiec naszego poswiecenia lda sprawy wolnego panstwa. ale to nie inne kraje byly pod zaborami. to nie w innych krajach narodzila sie solidarnosc. nasze "wtracanie sie miedzy wodke a zakonske" ma swoje uzasadnienie. i tak dlugo jak bedziemy walczyly w sposob demokratyczny o demokracje innych panstw, bedzie to zgodne z naszym wyobrazeniem. a wiec ... na parady rownosci, roznosci, demokracji. i walczcie o to, o co kiedys walczyli wasi rodzice. bo jak widze, czesc z Was, nie potrafi odcenic tego, ze maja net, forum, tibie. a to zasluga demokraji. bando hipokrytow !!!
lol? Demokracja u nas byla od dawna... kiedy w innych krajach tron byl dziedziczony u nas szlachta wybierala krola...
Z reszta Twojej wypowiedzi sie zgadzam.
__________________

Cya in another life brothers

Bofedojo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 18:08   #19
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bofedojo
lol? Demokracja u nas byla od dawna...
Zapominasz o czasach PRLu. Taka sama demokracja byla jak teraz na ukrainie.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2006, 18:12   #20
Tasior
Użytkownik Forum
 
Tasior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Rubber City

Posty: 952
Tasior ma numer GG 4749077
Domyślny

@up
LOL, ta szlachta stanowiła 10% Polakow i do tego była tak skorumpowana, ze az szkoda słow (zgadnij komu zawdzieczamy rozbiory).

@topic
Wynik wyborów nie był dla mnie zaskoczeniem. Oni beda musieli poczekac na swaja rewolucje, ktora predzej czy póxniej przyjdzie.
__________________
"People like Coldplay and voted for the Nazis. You can't trust people, Jeremy" - Super Hans
Tasior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin 3