PDA

Pokaż pełną wersje : Podejrzane, dziwne rzeczy lub miejsca na Rooku byc moze zwiazane z Questami


Stron : [1] 2 3

First Doom
01-01-2006, 20:00
Wymiencie jakies dziwne rzeczy lub miejsca a nawet sytuacje ktore wydaja wam sie podejrzane a byc moze zwiazane z jakiemis questami. Ja na przyklad sie dziwie do czego sluza wszystkie ksiazki u seymua w bibliotece albo dlaczego na paac area w jaskini z pajakami sa ciala ratów (?) skoro ich tam nie ma nigdy zywych (?)albo co robi cialo humana w jaskini prowadzacej z mista do lasu tam gdzie sa trole... (?)

gorgi
01-01-2006, 20:37
najczęściej są one po to, żeby nadać grze klimatu RPG.

First Doom
07-01-2006, 10:50
ale to troche dziwne ze tam sa ciala rotów... skoro ich tam nigdy zywych nie ma..

Zerrotyx
07-01-2006, 20:21
Książki są, bo niektórzy lubią czytać historyjki itp. A CipSoft się wysilił wymyślając je...
Dead humany się czesto zdarzają, takie nienazwane nierozkładające się ciała.
Moim zdaniem coś takiego jak spike sword i walka z ghoulem niedaleko katana room to fikcja (w ten sposób może CipSoft chce zachować Rookstayerów)
bo wiem, że nie wszyscy by zostali na n00blandzie, gdyby nie kilka tajemnic...
Lol, ostatnio znalazłem banana, wiem że to quest, ale nie chce mi się wymieniać go na studded shield (gówno do treningów). Chyba go zachowam i kiedyś zjem :D

Imperial Destroyer
07-01-2006, 20:34
ciała są po to, żeby pokazać niedoświadczonym graczom, że jest to niebezpieczne miejsce i zeby na siebie uważali :) a tajemnice mnie i tak walą bo ja jestem na rooku żeby nabić 8 lev. a nie bawić sie w Sherlooka Holmsa (sorry ale niewiem jak pisze sie jego imie i nazwsko poprawnie) :)

Nyksus
09-01-2006, 10:51
Widzieliście taką wyspekę z Spike Swordem niedaleko wierzy trolli? Kiedyś, pamiętam, ludzie mówili że tylko wybraniec ma ten spike sword. Wybraniec ów bedzie mógł przejść przez wodę i ogień a one im nic nie zrobią. Wtedy będzie mógł wziąść SSa. Ponoć nie będzie mógł wyjść na mainland gdyż ma pomagać slabszym. Jakos tak to bylo

Crazy Mage
09-01-2006, 12:12
Ja zauwazylem za czasami gdy robie trade i sprzedaje cos robie trade
wciskam akcept i wtedy zabieraja mi mace a pieniedzy nie widac dopiero po zamknieciu i otwarciu baga jest kasa :confused: moji koledzy tez tak mieli i o niejest moja wina bo ja mialem tylko 1 baga . |||inny temat do czego prowadzi ten teleport za mino mage a wlasciwie prowadzil :P i co bylo w tej skrzynce kolo mino maga czy kto go kiedys zabil !?Od kiedy go zamnkneli????

Zito
09-01-2006, 13:56
< deleted >

Knight Patryk
09-01-2006, 14:24
Czemu dziura jest zagrodzona kamieniami(maze of evil czy jak tam w pacc arena skzieletowa jaskinia) podobno tam byla droga to spike sworda;O

Duch Guardi
10-01-2006, 21:20
UP #
Jedni mówią że to droga do maina a inni jakieś inne bzdury poprostu CipSoft Dał to dla upiękrzenia :)

Gryfek
11-01-2006, 07:21
Książki są, bo niektórzy lubią czytać historyjki itp. A CipSoft się wysilił wymyślając je...
Dead humany się czesto zdarzają, takie nienazwane nierozkładające się ciała.
Moim zdaniem coś takiego jak spike sword i walka z ghoulem niedaleko katana room to fikcja (w ten sposób może CipSoft chce zachować Rookstayerów)
bo wiem, że nie wszyscy by zostali na n00blandzie, gdyby nie kilka tajemnic...
Lol, ostatnio znalazłem banana, wiem że to quest, ale nie chce mi się wymieniać go na studded shield (gówno do treningów). Chyba go zachowam i kiedyś zjem :D
No bo Patrz:
http://img297.imageshack.us/img297/3034/ghoul1iy.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=ghoul1iy.jpg)
Wiem Ze to MOze Byc Jakos Przerobione Ale Cos W Tym Jest

Krizz
11-01-2006, 07:26
Co do mino maga, to każdy upiera się czy ktoś go już pokonał...
A z kąd wiecie, może to jest zwykły atrapowy NPC :)
I kiedyś ten quest mógłbyć otwarty i każdy noobek se brał co chciał :P

Knight mathoff
11-01-2006, 08:02
wg. mnie, to najbardziej podejrzany jest Sunrise... jak można wbić 90 lvl na rooku?!
Sadze, ze z pytaniem o tajemnicze rzeczy trzeba się zwrocic do niego. On ma chyba najwieksze doswiadczenie :)

Askara Rook
11-01-2006, 10:07
URL=http://www.thefreeimagehosting.com/]http://www.thefreeimagehosting.com/Uploads/Images/1409251925000Rook.jpg[/URL]

Gryfek
13-01-2006, 18:11
Jak dlamnie to ten Mino Mag to nie jest NPCmam przy nim battle chociarz wybite sa cale mino :p

Anterax
13-01-2006, 18:47
To zbierzmy to wszystko do kupy : ;)
1.Tunel z rooka na main
2.Ghoul
3.Mino Mag za zamkniętymi drzwiami
4.Spike Sword na wyspie
Do Ghoula i Mino Maga nieda się dotrzeć. Tunel z rooka na main nieistnieje. Spike Sword niemożliwy do zdobycia. Jak coś przeoczyłem to napiszcie ;)
POZDRO !

Dreament
13-01-2006, 18:56
Kurde ja sobie juz z tym spokoj dalem ale podejdzie do tego bardziej otsowo myslicie ze kazdy polozen ded jest tam celowo ?? Zastanowcie sie czy wy robilibyscie jakies raty na rotach by ktos domyslil sie ze trzeba zdobyc spike ??
One sa do jakiś od map je tam zucil i tyle xD co do sunrise spytaj dziewiczej ona tez ma 70 + jak zrobila hm....... chyba jej cipy softy dały bo do nich pojechala i fri items plx !!111!! xD

Warrior from Celesta
13-01-2006, 19:03
Cip soft mnie wqrza, po co bylo umieszczac mino maga na rooku?? -.- Albo spike sworda na wyspie?? Żeby denerwować rookstayerów mimo że nim nie jestem to im współczuje...

Nosso Mc'Furry
13-01-2006, 21:35
Książki są, bo niektórzy lubią czytać historyjki itp. A CipSoft się wysilił wymyślając je...
Dead humany się czesto zdarzają, takie nienazwane nierozkładające się ciała.
Moim zdaniem coś takiego jak spike sword i walka z ghoulem niedaleko katana room to fikcja (w ten sposób może CipSoft chce zachować Rookstayerów)
bo wiem, że nie wszyscy by zostali na n00blandzie, gdyby nie kilka tajemnic...
Lol, ostatnio znalazłem banana, wiem że to quest, ale nie chce mi się wymieniać go na studded shield (gówno do treningów). Chyba go zachowam i kiedyś zjem :D

Drogi chłopcze. Cip Soft nie próbuje zachowac Rookstayerów.
Gdyby zależało Im na graczach nieopuszczających Rooka ulepszyli by go
odraz dodali nowe itemy.

Był temat na www.tibia.pl pamiętam... czytałem że Cip Soft wręcz próbuje walczyć z takimi graczami.

Co to za sens grać na rooku? Ja nie widze w tym nic fajnego.

First Doom
14-01-2006, 12:05
troche zbaczamy z tematu nie mowmy tu o tym mm , ss i ghulu i tunelu na maina z rooka ale o innych rzeczach ktorych jeszcze nie bylo jakis podejzanych lub dziwnych ( nawet juz niech bedzie ta dzwignia toma)

Dweron Abyth
14-01-2006, 21:34
Zagadka nr 1:
"Dzwignia Tom'a"

Niesławna dzwignia (lever) Toma. Znajduje sie pod wiadrem (bucket). Jest za zamknietymi drzwiami na pietrze sklepu Toma. Co ciekawe podczas plagi chodza sobie tam 2 raty. To moze miec jakis zwiazek poniewaz Tom skupuje wlasnie martwe zwierzata, miedzy innym wlasnie raty.

http://i9.photobucket.com/albums/a98/Thas/dzwignia.jpg

Zagadka nr 2:
"Mino tower"
Otoz w skale na ktorej minosek smazy se miesko jest tajemnicze wejscie. Niestety nie da sie tam wejsc poniewaz jest tam kamien na ktorym rosnie piekny kwiatek.

http://i9.photobucket.com/albums/a98/Thas/wejscie.jpg

Byc moze wlasnie ta dzwignia powoduje znikniecie tego kamienia, a taka moja mala teoria B) .

Bujak
15-01-2006, 00:36
powiem ci tyle ze spostrzegawczy jestes :D Ja tam tego wejscia nigdy nie widzialem :)

Zito
15-01-2006, 00:50
< deleted >

First Doom
15-01-2006, 11:52
tylko problem jest jak sie dostac do dzwigni toma -.- moze jak mu sie sprzeda 100 ratow da ci klucz do pokoju za dobre lowy :)
A probowaliscie z luku albo speara zabic te dwa szczury w pokoju za kratami ? :) np. zabijacie szczura zakratami ale musi byc blisko krat zeby mozna bylo otworzyc jego cialo a w nim bedziesz kluczyk do pokoju?
Bo biednemu Tomowi szczur polknol kluczyk i nie moze wejsc! To mi sie wydaje bardzo prawdopodobna teoria! Sprobuje :)

Dweron Abyth
16-01-2006, 11:11
Nie widze raczej w wiezy waspów rzadnego wejscia ani nic takiego.

Danonek
16-01-2006, 21:05
Hmm z ta dzwignia Tom'a to moze by sprobowac zrobic tak ze na tym "korytarzyku" przed drzwiami ustawic w karzdej wolnej klatce graczy tak zeby niebylo zadnego wolnego pola.
I wtedy niech ktos wejdzie schodami na gore i moze pojawi sie za sciana bo juz niebedzie miejsca na korytarzu.

Jesli to niemozliwe to sorki ale dawno niegralem w Tibie i zabardzo niepamietam jak to jest jak ktos wchodzi schodami.

Mam nadzieje ze ktos bedzie wiedzial o co mi chodzi :P :baby: :baby:

First Doom
16-01-2006, 21:40
jak ktos wejdzie po schodach a juz tam bedzie stala jakas osoba to niewazne ile osob zejdzie schodami to i tak wszyscy beda stali na jednej kratce.

Crowal
18-01-2006, 10:46
Ja bym proponował żeby coś żucić na miejsce tych drzwi... Wtedy dowiedzialibyśmy się czy to jest skała, czy żeczywiście da się tam wejść... I jeżeli tak, potem popróbować z boxami... Tam po prawej chyba jest takie cos że da się tam wejść(po skosie)

Fron :)
18-01-2006, 22:01
Ej powracając do spike sworda ja znam takiego jednego gościa grałem razem z nim (niku nie powiem) sam jeszcze na rooku pokazywał mi spike sworda 8o gdy go pytałem jak to zrobił to powiedział że za młody jestesm :baby: X(

First Doom
18-01-2006, 22:44
takie bajki mozesz wnukom opowidac a nie tu -.-

Pan Klocek
19-01-2006, 11:39
Ej powracając do spike sworda ja znam takiego jednego gościa grałem razem z nim (niku nie powiem) sam jeszcze na rooku pokazywał mi spike sworda 8o gdy go pytałem jak to zrobił to powiedział że za młody jestesm :baby: X(


I jak zwykle 12 letni dzieciak ktory nie poda imienia postaci i takie tam..... dziecko mama nie uczyla cie ze nie wolno klamac?

A co do interesujacych rzeczy. Ostatnio nudzilo mi sie troche wiec postanowilem poweszyc i oto co zauwazylem:
1.
Wszyscy NPC na rooku reaguja na imie Dallheim (NPC na moscie z miasta). Twierdza ze to potezny wojownik, bohater, jeden z najlepszych rycerzy krola, pierwsza linia obrony rooka, jedyna ich nadzieja! Jak zaczalem jego wypytywac to o to co uslyszalem (przetlumaczone) "...moim wiernym spike swordem scinalem glowy cyklopow...." moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.
2.
Tak jak NPC reaguja na Dallheima tak i na imie Amber tez reaguja (NPC w trade area zwiazana jest z 2 questami). Tylko, ze mam wrazenie ze nikt jej nie lubi, wiekszosc NPCow uwaza ze jest jakas podejzana. Dallheim jej nie ufa, a Seymur uwaza ze jest z nia cos nie tak bo nikt normalny nie wraca z maina na rooka bez powodu.... moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.
3.
Wyspa ze Spike Swordem.... znajduje sie obok niej tabliczka z wiadomym napisem (...) Sword of Fury (...) (miecz furii). Moze niektorzy z was juz wiedza, ze na stronie dla pacc znajduje sie jaskinia, a w niej zawalony korytarz, do ktorego nie da sie wejsc. Przed korytarzem jest tabliczka z napisem "Maze of Fury" (labirynt furii). Pickowanie calego tego miejsca nie prazynioslo oczekiwanych skutkow, ale zauwazylem cos innego. Zeby wejsc do tej jaskini nalezy rozkopac jeden z trzech grobow (podobnych do tych na stronie dla facc na zachodniej stronie wyspy) i wskoczyc do utworzonej w ten sposob dziury. Na tabliczce tego grobu widnieje napis "You see a sign.You read: Bozo Jester and escape artist". Pytalem roznych NPC o tego Bozo, nikt nie reagowal....... ale odnalazlem samego BOZO!!!! Nie zgadniecie gdzie jest..... na mainie w Thais, na dworze krola Tibianusa (przez przypadek, akurat gralem moim main charem)! Gadalem z nim troche ale niczego sie nie dowiedzialem....... moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.

Chcialem zrobic o tym osobny temat, ale po co, skoro to idealnie pasuje do tego tematu :)
A tak przy okazji, ciagle mam wrazenie ze raptem z 4 osoby probuja cos znalezc, odkryc, a reszta to tylko potrafi krytykowac, wysmiewac, albo opowiadac historyjki wyssane z palca, nie potwierdzone dowodami..... jak dalej bedziecie tak robic to nigdy nic nie znajdziemy.

First Doom
19-01-2006, 11:48
up@

mmMMM... juz myslalem ze ten Bonzo powie cos o spike swordzie ( moze zrobil swoj wlasny grob na rookgaardzie i tam ukryl swoj miecz w bezpiecznym miejscu , bylaby bardzo prawdopodobna historyjka ) . A co do tych tabliczek 'fury' to cos jest podejrzane , sam troche powesze . A Panu Klockowi gratuluje spostrzegawosci oby tak dalej moze cos znajdziesz zycze co tego bardzo :)

Fron :)
19-01-2006, 13:26
Gdy jestem na roku postanowilem poszukac 8o grałem równe 4 h i co wam powiem ten gościu to musiał być oszust po pytałem kilku rookskyterow o spike sworda mówili że to bujda żeby uatrakcyjnić 1 mape :) potem pytałem o dźwignie ..... nie odpowiedział żaden z nich . Spytałem o ten tunel a oni powiedzieli że to kolejna bajka żeby uatrakcyjnić mape . Powiedzmy szczeże rook w sensie jest nudny ale gdy sie zobaczy taki spike sword na wyspie lub usłyszy się o jakimś tunelu to naprawde podbudowuje do gry :) Teraz zacytuje to co powiedził mój kumpel " Gra znudził mi sie po tygodniu kiedyś włączyłem ją od niechcenia i zobaczyłem spike sworda i to mnie podbudowało od razu chciałem go mieć! "
Więc widzicie to wszystko to najprawdopodobniej bujda :) aby jeszcze ta dźwignia .............
UZNANIE DLA POsTU PROSZE :cup:

Gladiator Klayman
19-01-2006, 14:22
Kiedyś na luminerze widziałem wiadro odsunięte, i dźwignie było normalnie widać. Dlatego mnie to nie zaciekawiło...

Mack Destory
21-01-2006, 10:27
A ja jednak myśle że to wszystko jest ze soba zwiazane!ten mino mag,ghoul,spike sword ta dzwignia i ten tunel! To jest jakis trudny quest!!Przeciez nie wszystki quest sa łatwe, że sobie idziesz zabijasz powtorka i wyjmujesz nagrode ze skrzynki!Przeciez jest bardzo duzo questow o ktorych ludzie nie wiedza znam miejsce na ANK ze wykopujesz nagrode z piasku.!!
RESPEKT dla ludzi ktorzy szukaja questow na rooku zycze wam odkrycia wielkich tajemnic.!!!

Pan Piwoszek
21-01-2006, 18:46
Widzieliście taką wyspekę z Spike Swordem niedaleko wierzy trolli? Kiedyś, pamiętam, ludzie mówili że tylko wybraniec ma ten spike sword. Wybraniec ów bedzie mógł przejść przez wodę i ogień a one im nic nie zrobią. Wtedy będzie mógł wziąść SSa. Ponoć nie będzie mógł wyjść na mainland gdyż ma pomagać slabszym. Jakos tak to byloHehehe bylem tam tam jest napisane ze tylko wybraniec moze dotknac SS-a.....Ciekawe...Kto jest tym wybrancem?

Pan Moczu
24-01-2006, 08:31
Wstyd mi za was.Kim wy jesteście co?????Tibijczykami, czy jakimiś tam prawdziwymi ludzmi????Grajcie.Powtarzam grajcie a wszystko sie wyjasnii.Obiecuję, że wytrwałych spotka zasłużona nagroda.

Martin92
24-01-2006, 09:25
Facet z Screena Na Tibia.Com ma clerical mace i Plate legi czy to nie jest interesujace jak. Jak Ktos wie cos o tym to niech napisze do mnie PLS! z Gory THX;) ;) :]
http://www.tibia.com/home/?subtopic=screenshots&screenshot=quest

Mistrz swiata elery
24-01-2006, 09:58
no dobra ludzie oto rozwiazanie waszych (niektorych) zagadek otoz SS jest poto aby ludzie wyszli z rooka na maina gdyz "tylko wybrancy mogom go dotknac" a ten wybraniec to gosciu kto wyszedl z rooka na maina....:p

a te raty za kratom(klucz istnieje)ja zaabilem te raty i nic sie niestalo ta plaga jest poprostu wszedzie i to niczego niedotyczy...(klucz mialem w rece i istnieje):p

ghoul otoz ghoul jest poto aby gracze na rooku mieli scale armor life ring skull czy knife i poto aby go zabili hehe(dla expa i skilla):p

mysle ze pomoglem wam jakby co moje gg 3987873 odpowiem na kazzde pytanie pozdro!!!

Kshaq
24-01-2006, 11:18
No wlasnie Pan klocek ma racje...Pomyslcie jesli Dallheim był obronca rooka czy cos takiego i mial spike sworda jest mozliwe ze on zna rozwiazanie zagadki badz sam ja rozwiazal...:D
co do tego Bozo-Na tabliczce tego grobu widnieje napis "You see a sign.You read: Bozo Jester and escape artist".
Oznacza to (wedlug mojego słownika)"Bozo żartowniś(błazen królewski) i ucieczka artysty"
Hmmm... Jak z Harrego Pottera (tylko ze tam bylo Chory portier i przemadrzala cegla) I jesli ten Bozo jest na mainie to pomyslcie on musialbyc na rooku- a skoro pisze ze ucieczka=tunel z rooka na maina??
Trzeba szukac w tej grze wszystko jest mozliwe...

Kshaq
24-01-2006, 11:23
Ktos napisal (w ten sposób może CipSoft chce zachować Rookstayerów)
bo wiem, że nie wszyscy by zostali na n00blandzie, gdyby nie kilka tajemnic...
Wlasnie nie Cipsoft nienawidzi rookstayerow i wileu dal juz bana ktorzy mu sie sprzeciwili... Sunsire i nasza duma polskiego Rookstayerstwa nie dostali chyba bana ale znam osoby ktore go dostaly... Rookgard jest po zeby jak najszybciej go opuscic i zapoznac sie z gra a nie po to zeby rookstayerzy kradli expowiska nowym graczom...

karcio 1212
24-01-2006, 12:38
ciała są po to, żeby pokazać niedoświadczonym graczom, że jest to niebezpieczne miejsce i zeby na siebie uważali :) a tajemnice mnie i tak walą bo ja jestem na rooku żeby nabić 8 lev. a nie bawić sie w Sherlooka Holmsa (sorry ale niewiem jak pisze sie jego imie i nazwsko poprawnie) :)

Ciekawie jest odkrywać tajemnice Rookgaardu, szczegulnie jeśli wie sie o Mino Magu... znowu wtrancam tą wiadomość... lepiej nie skończe...

karcio 1212
24-01-2006, 12:42
Ktos napisal Wlasnie nie Cipsoft nienawidzi rookstayerow i wileu dal juz bana ktorzy mu sie sprzeciwili... Sunsire i nasza duma polskiego Rookstayerstwa nie dostali chyba bana ale znam osoby ktore go dostaly... Rookgard jest po zeby jak najszybciej go opuscic i zapoznac sie z gra a nie po to zeby rookstayerzy kradli expowiska nowym graczom...

A jednak masz racje :( Rookgaard jest dla nowych i trzeba go szybko opóścić.

Ale N00by nie chodzą na mino ani na szkielety. Więc można zostać.

PS. Sunrise czy Sunsire? Bo już sie pogubiłem! :)

karcio 1212
24-01-2006, 12:47
Wiecie co... Zaczynam bardziej sie interesować zagadkami w rookgaardzie po zapisaniu sie na forum i czytaniu tych wszystkich nie rozwiązanych tajemnic

Mistrz swiata elery
24-01-2006, 13:47
po 1.kto wam powiedzial ze jest jakis quest z ghoulem?-niema takiegoX(

po 2.moze i quest z mm zostal rozwiazany ale kto wie?? :confused:

po 3.ten gosciu z 90lvl to podeejrzane w niecale 4 miesiace 90lvl i to na rooku? ja mysle ze on oszukiwal byc moze cipy daly mu taki lvl aby rozwiazaltego questa z mm gdyz moze gdy sie go rozwiaze to przestanie istniec?:baby:

po 4.ta dzwignia tamnieda sie juz wiejsc czemu?? to byla dzwignia to questu na mm a klucz do tamtych drzwi od mino maga nieistnial poniewaz to dzwignia otwieralate drzwi...(jak na katana room)B)

po 5.jesli oczyms zapomnialem dajcie mi znac na gg 3987873 a w razie watpliwosci tez mozecie napsiac odpowiem i wyjasnie pozdro

po 6.sorry zapomnialem hehehehttp://www.tibia.com/home/?subtopic=screenshots&screenshot=quest otoz moze goscia zaabijali i z maina to wziol? bo tunelem raczej nie...

po 7.wiem czemu quest zostal zamkniety (mm) otoz z mm wypada ruzdzka a na rooku niema profesji wiec niemoze byc ruzdzek ja bym zadal pytania cipom

po.8. o matko zaraz bedzie "10 tajemnic tibi..." czeba z cipami porzadek zrobic zato co robiom jak ludzie majom isc na maina gdy zazgadki ich ciekawiom? no jak?X(

po 9.poco tym sobie zawracac 4 litery???

po10 pisac domnie na gg 3987873 jakbyscie jakies tajemne dzwignie znalezli... na antice moze ten quest istnieje lub na premii czy ost.?(niewiem co to ost bo niegram natym pozdro!)

Hakuoh
24-01-2006, 14:38
po 3.ten gosciu z 90lvl to podeejrzane w niecale 4 miesiace 90lvl i to na rooku? ja mysle ze on oszukiwal byc moze cipy daly mu taki lvl aby rozwiazaltego questa z mm gdyz moze gdy sie go rozwiaze to przestanie istniec?:baby:Jedynie co Cipy mu dali to Brass armor. Za zasługi. 90lvl to sobie sam nabił.

Kshaq
24-01-2006, 14:49
Mistrz swiata elery
Bardzo prosze wypowiefdz 8 letniego chlopaka..
po 1.kto wam powiedzial ze jest jakis quest z ghoulem?-niema takiego
po 1. A kto tobie powiedzial ze nie ma
po 2.moze i quest z mm zostal rozwiazany ale kto wie??
po 2. tak jak napislaes skad wiesz czy to jes tquest ... :D
po 3.ten gosciu z 90lvl to podeejrzane w niecale 4 miesiace 90lvl i to na rooku? ja mysle ze on oszukiwal byc moze cipy daly mu taki lvl aby rozwiazaltego questa z mm gdyz moze gdy sie go rozwiaze to przestanie istniec?

po 3. i tu mnie najbardziej dobiles... jesli grasz w tibie na mainie to ,moj kolega z bratem nabijal 100 lvl pol roku a pomysl ze na rooku jest trudniej nabic 50 lvl niz na mainie 100X( koles wiesz ile sunrise czy sunsire nie wiem jak to sie pisze gra 4 miesiace na rooku...bye... a pozatym jak uest moze przestac istniec jak ktos go zrobi... nad cala tibia decyduje cipsoft a nie gracze to tak jak zrobic quest na combat knife i co i juz go nie bedzie??
po 4.ta dzwignia tamnieda sie juz wiejsc czemu?? to byla dzwignia to questu na mm a klucz do tamtych drzwi od mino maga nieistnial poniewaz to dzwignia otwieralate drzwi...(jak na katana room)

yhmmm...co jeszcze ciekawego powiesz...interesuj sie tibia i sluchaj co mowi cipsoft "klucze zostaly zniszczone" klucze do mino maga... przed chwila widzialem posta jak koles mowil ze tam byl pociagnal dzwignie i byl napis ze drszwi do mini maga sie otworzyly...jak tak mozna mowic jak po mino hellu chodza n00by to jesli quest jest aktywny to mozna robic trapy na mino magu...pozatym skad ty to mozesz wiedziec chyba ze ci cipsoft powiedzial
5 nie komentuje
po 6.sorry zapomnialem hehehehttp://www.tibia.com/home/?subtopic=screenshots&screenshot=quest otoz moze goscia zaabijali i z maina to wziol? bo tunelem raczej nie...


po 6. o tym zdjeciu juz byla mowa i z maina tego nie mogl wziazc bo jak padasz na mainie to tracisz wszystko....mozliwe ze tunelem tylko wiesz co najpierw znaajdz ten tunel...a pozatym to bylo juz cos pisane ze ten koles nie istnieje (w jakims poscie)
po 7.wiem czemu quest zostal zamkniety (mm) otoz z mm wypada ruzdzka a na rooku niema profesji wiec niemoze byc ruzdzek ja bym zadal pytania cipom

po 7. jesli ten quest o ile on byl zostal zamkniety to jeszcze o wiele przed rozdzkami prawdopodobnie wtibi 7.1 wiec ci rozdzka nie mogla wypasc bo wyypadaja dopiero po swiatecznym update na tibi 7.6
po.8. o matko zaraz bedzie "10 tajemnic tibi..." czeba z cipami porzadek zrobic zato co robiom jak ludzie majom isc na maina gdy zazgadki ich ciekawiom? no jak?
po 8. ja nie rozumiec co ty do mnie rozmawiac... a tak serio to niby te bazgroly maja byc tajemnicami tibi... koles idz i nie wracaj a zagadki sa po to zeby je rozwiazac i to jest wybor rookstayerow ze zostaja na roku bo tak naprawde to moze ma tylko zachecac graczy do gry na mainie
po 9.poco tym sobie zawracac 4 litery???

po 9. to po co ty to pisales...??
po10 pisac domnie na gg 3987873 jakbyscie jakies tajemne dzwignie znalezli... na antice moze ten quest istnieje lub na premii czy ost.?(niewiem co to ost bo niegram natym pozdro!)
po 10. raczej jesli ktos ma do ciebie napisac to po to zeby ci powiedziec ze jestes n00bem...a dlaczego niby tylko na antice ...ty nie rozumiesz ze swiaty nie roznia sie mapami i questami i potworami nie wszysko jest takie ssame... oprocz pvp, pvp enforced czy non pvp niczym sie nie roznia... no moze iloscia graczy...ten twoj post byl poprostu zalosny ale mam pytanie co tym nam chciales wyjasnic bo ja sie w tym pogubilem co ty tu napisales...wogle bezsensu...aha sry za bledy


@up:
byles minute wczesniej ale ile ja to pisalem :D

dr zlo
24-01-2006, 19:11
tylko problem jest jak sie dostac do dzwigni toma -.- moze jak mu sie sprzeda 100 ratow da ci klucz do pokoju za dobre lowy :)
A probowaliscie z luku albo speara zabic te dwa szczury w pokoju za kratami ? :) np. zabijacie szczura zakratami ale musi byc blisko krat zeby mozna bylo otworzyc jego cialo a w nim bedziesz kluczyk do pokoju?
Bo biednemu Tomowi szczur polknol kluczyk i nie moze wejsc! To mi sie wydaje bardzo prawdopodobna teoria! Sprobuje :)
wrzucilem tam cialo szura kolo kraty i prubowalem go otwarzyc aleusluszalem tylko there its no weay czy cos w tyum stylu
_______________________
mam problem czy na roku ist nieje depo bo gosciu mi muwił ze ma w depo 2 k ???

Hydro
25-01-2006, 19:38
1 mino quest i spike sword byl post o tym ze cipy zniszczyly WSZYSTKIE klucze
zreszta patrzylem i nawet jakby ktos wlazl to musialby zaliczyc od razu 2 energy fieldy za drzwaimi i dobilby go mag nawet jakby jakims cudem dalej przeszedl to jeszcze portal i fire filed juz spika bierze
2 co do tego pomyslu z szczurami u npc to raz byl atak elfow na venore i byly elfy wszedzie nawet w niedostepnych miejscach
3tunel do maina nawet gdyby sie znalazl to glupim pomylsem byloby przez niego przejsc bo nie mialoby sie profesji i koles na 2 by byl na mainie zginal by tam
bardzo szybko .

Yqq
25-01-2006, 20:23
jest jescze cos a dokladniej tunel (pokoj pomiesczenie) pod minosem pieczącym meata na ogniu. Widac to bo kwiatki ''wcinają'' sie w skałe. Niestety na pólce skalnej jest kamien! :(

Pomagacz
27-01-2006, 10:09
Wymiencie jakies dziwne rzeczy lub miejsca a nawet sytuacje ktore wydaja wam sie podejrzane a byc moze zwiazane z jakiemis questami. Ja na przyklad sie dziwie do czego sluza wszystkie ksiazki u seymua w bibliotece albo dlaczego na paac area w jaskini z pajakami sa ciala ratów (?) skoro ich tam nie ma nigdy zywych (?)albo co robi cialo humana w jaskini prowadzacej z mista do lasu tam gdzie sa trole... (?)



hmm... mówi ci coś słowo Veroth? Czy jakos tak... jesli tak albo cchesz zobaczyc naprawd bardzo dziwną niepokojącą rzecz na rooko to looknij do tematu ''Pomyłka, czy klucz do wszystkich sekretów rooka?'' :p

Ervan
28-01-2006, 15:27
Pamiętam, że gdy w katana room zaczniesz chdzić tak jak Ghoul i pomylisz się to on zacznie wariować - będzie się bardzo szybko leczył.

Oryginalnie napisane przez Instynkt
PS Jest jeszcze jedna, kto wie czy nie najwieksza Tajemnica Rookgaardu, o ktorej nikt niewspomnial i nie wspomni =]


:>

@Mistrz swiata elery
Mistrzu, lepiej już nic nie pisz...

xarksan
28-01-2006, 22:40
te wszystkie rzeczy pewnie sa po to zeby nadac charakteru i klimatu grze.
ksiazki w bibliotece sa tam, bo to biblioteka :D :D :D :D
zastanawia mnie tylko jak jestescie w Mino Hell to looknijcie, w ostatnim pomieszczeniu za zamknietymi drzwiami jest mino mag, a za nim(jakies dwa pomieszczenia dalej) teleport !

Zala Milis
29-01-2006, 00:19
dobra czas obalic (niektore) plotki:
1. pokoj z mino magiem- kiedys mozna bylo tam isc (a long time ago kiedy Bubble miala nizszy lvl niz 50) trzeba bylo miec klucz potem sie wchodzilo do pokoju trzeba bylo walczyc z minomagiem co nie bylo latwe (eq, skille, lvl) po pokonaniu mino maga (lub ucieczce jak sie zdazylo) przechodzilo sie przez portal ktory przezucal do jakiegos pokoju z kilkonastoma minosami a potem nie wiem co sie dzailo bo chyba nikt nie przezyl... oficjalnie mino mag room jest zamkniety przez cipy, zamkneli bo byl za trudny...

2.Ghoul- kiedys mozna bylo go pokonac i miec scale armor ale cipy to zamknely i teraz inni sie podniecaja ze go widza na rooku. chyba byl tez za trudny.

3.Spike sword- na rooku nazywa sie on Sword of fury. a droga po niego zaczyna(ła) sie na PACC arena (co najlepsze zawsze platne ;)) zamkniete z powodu tego ze newbies mogli miec za dobra bron, no i bylo za trudne. teraz sluzy jako przedniot dzieki ktoremu newbies sie podniecaja ze go widza i jako wabik by wyjsc na maina i dobyc tej broni.

jedyna osoba jaka (oficjalnie) ma I scale armor I Sword of fury jest nie kto inny jak Sunrise.

Dark Alphadron
29-01-2006, 08:59
Teleport u Minomaga prowadzi do Mintwalin. Widziałem to raz w książce którą znalazłem w mino hell. Pisało tam że "teleport jest niestabilny więc posiłki z Mintwalin rzadko tu dochodzą". A teleport przenosił kiedyś do pokoju z Ghoulem, skrzyniami, drzwiami(klucz był w jednej ze skrzyń) i teleportem do Spike Sworda. Ale quest zamknęli spory czas temu.

dr zlo
29-01-2006, 10:02
mam pytanie czy na roku jest depo bo gosciu muwil mi że ma 2 k w depo
pytam sie o to drugi raz

Kshaq
29-01-2006, 11:09
@zala milis
dobra czas obalic (niektore) plotki:
1. pokoj z mino magiem- kiedys mozna bylo tam isc (a long time ago kiedy Bubble miala nizszy lvl niz 50) trzeba bylo miec klucz potem sie wchodzilo do pokoju trzeba bylo walczyc z minomagiem co nie bylo latwe (eq, skille, lvl) po pokonaniu mino maga (lub ucieczce jak sie zdazylo) przechodzilo sie przez portal ktory przezucal do jakiegos pokoju z kilkonastoma minosami a potem nie wiem co sie dzailo bo chyba nikt nie przezyl... oficjalnie mino mag room jest zamkniety przez cipy, zamkneli bo byl za trudny...

2.Ghoul- kiedys mozna bylo go pokonac i miec scale armor ale cipy to zamknely i teraz inni sie podniecaja ze go widza na rooku. chyba byl tez za trudny.

3.Spike sword- na rooku nazywa sie on Sword of fury. a droga po niego zaczyna(ła) sie na PACC arena (co najlepsze zawsze platne ) zamkniete z powodu tego ze newbies mogli miec za dobra bron, no i bylo za trudne. teraz sluzy jako przedniot dzieki ktoremu newbies sie podniecaja ze go widza i jako wabik by wyjsc na maina i dobyc tej broni.

jedyna osoba jaka (oficjalnie) ma I scale armor I Sword of fury jest nie kto inny jak Sunrise.

po pierwsze....Skad wiesz co bylo za mnio magiem w telporcieTeleport u Minomaga prowadzi do Mintwalin."teleport jest niestabilny więc posiłki z Mintwalin rzadko tu dochodzą". Sam widzisz co jest z tym teleportem a dla osoby ktora to pisala to teleport za mino magiem nie prowadzi do mintwalin tylko z mintwalin przeciez sam to napisales cytujac kawalek ksiazki z mino hella....pozatym kto ci powiedzial ze ten quest jest zamkniety chyba ze jestes wyslannikiem cipsoftu...
po drugie...skad wiesz ze tam byl quest na scale armor i ze cipy go zamknely chyba ze tak jak mowilem jestes wyslannikiem cipsoftu....
po trzecie...skad wiesz gdzie sie zaczynal quest na spike sworda mimo tabliczki w labiryncie na pacc area...moze tej drogi tam nigdy nie bylo..a moze ona poprsotu prowadzila do miejsca ktore kazdy zna i znajduje sie gdzies na facc area gdzie kazdy mogl dojsc bez pacca...i znowu to samo kto ci powiedzial ze ten quest zostal zamkniety chyba ze jestes wyslannikiem cipsoftu...
@alphadron
sam sobie zaprzeczyles podajac cytat z ksiazki i mowiac co innego wiec nastepnym razem dokladniej poczytaj...
@dr zlo
on mial 2k w swoim charze depo czyli postaci najczesciej rookstayera ktora sluzy jako depo i tam trzyma swoje rzeczy...

Wisyrz
29-01-2006, 12:39
propo dziwnych rzeczy mam ss-a krew nigdy nie znika a fire dalo by sie usunąć jak by był desroy field ale na rooku nie ma:(

http://i25.photobucket.com/albums/c93/Wisyrz/inne/UO0009.jpg

Zala Milis
29-01-2006, 14:34
@zala milis


po pierwsze....Skad wiesz co bylo za mnio magiem w telporcieSam widzisz co jest z tym teleportem a dla osoby ktora to pisala to teleport za mino magiem nie prowadzi do mintwalin tylko z mintwalin przeciez sam to napisales cytujac kawalek ksiazki z mino hella....pozatym kto ci powiedzial ze ten quest jest zamkniety chyba ze jestes wyslannikiem cipsoftu...
po drugie...skad wiesz ze tam byl quest na scale armor i ze cipy go zamknely chyba ze tak jak mowilem jestes wyslannikiem cipsoftu....
po trzecie...skad wiesz gdzie sie zaczynal quest na spike sworda mimo tabliczki w labiryncie na pacc area...moze tej drogi tam nigdy nie bylo..a moze ona poprsotu prowadzila do miejsca ktore kazdy zna i znajduje sie gdzies na facc area gdzie kazdy mogl dojsc bez pacca...i znowu to samo kto ci powiedzial ze ten quest zostal zamkniety chyba ze jestes wyslannikiem cipsoftu...
@alphadron
sam sobie zaprzeczyles podajac cytat z ksiazki i mowiac co innego wiec nastepnym razem dokladniej poczytaj...


1. jestes glupi.
2. na PACC arena jest tablicza gdzie pisze "costam costam SWORD OF FURY"
3. scale armor to nie quest tylko mozna bylo zlootowac tak jak studded legi z orca spearmana.
4. nie ma teleportu ktory prowadzi DO maina.
5. nie jestem wyslannikiem cipsoftu.

Kshaq
29-01-2006, 15:07
1. jestes glupi.
2. na PACC arena jest tablicza gdzie pisze "costam costam SWORD OF FURY"
3. scale armor to nie quest tylko mozna bylo zlootowac tak jak studded legi z orca spearmana.
4. nie ma teleportu ktory prowadzi DO maina.
5. nie jestem wyslannikiem cipsoftu.



po pierwsze....sam jestes glupi

po drugie....jesli juz to na pacc AREA a nie arena bo arena to walk i wlasnie mowie ze mimo tego ze tam jest ta tabliczka nie wiadomo czy tam byl tunel do spike sworda czytaj uwazniejmimo tabliczki w labiryncie na pacc area...

po trzecie...Skoro mozna bylo zlootowac to po co piszesz ze to byl quest bo raczej ci o to chodzilo bo napisales2.Ghoul- kiedys mozna bylo go pokonac i miec scale armor ale cipy to zamknely i teraz inni sie podniecaja ze go widza na rooku. chyba byl tez za trudny
zamkneli ghula ale chyba byl tez za trudny
czyli quest byl za trudny albo ghul ale czy ghul moze byc za trundy...jak juz to naucz sie odmieniac i dopiero cos pisz...

po czwarte....Nastepny...mowie czytaj uwazniej i ja mowilem ze nie ma teleportu do mainateleport za mino magiem nie prowadzi do mintwalin tylko z mintwalin
."teleport jest niestabilny więc posiłki z Mintwalin rzadko tu dochodzą".
czytaj ze zrozumieniem uzyj mozgu to nie boli naprawde...

po piate.... Wiem ze nie jestes...ale po co piszesz ze jakis quest jest zamkniety skoro ty o tym nie wiesz bo tylko cipy wiedza co jest otwarte a co zamkniete...

Dark Alphadron
29-01-2006, 15:45
sam sobie zaprzeczyles podajac cytat z ksiazki i mowiac co innego wiec nastepnym razem dokladniej poczytaj...
Heh, teleport prowadził zarówno z mintwalin do Minohella jak i odwrotnie bo posiłki musiały się jakoś zmieniać, nie? Np. 7 minosów z Minohell do Mintwalin na odpoczynek a kolejne 7 z Mintwalin do Minohella jako zastępstwo. Poza tym musieli jakoś zapasy uzupełniać, a to był najbezpieczniejszy pomysł, bo:
"Nie możemy wyjść na powierzchnię, ponieważ są tam ci ludzie. Trzeba zniszczyć ich osadę, lecz będzie to trudne ponieważ świątynia teleportuje ich coraz więcej. Królewski Mag próbuje obmyślić sposób na zniszczenie jej. Zamknął się w swojej komnacie i rozkazał żeby mu nie przeszkadzać.".
Dla mniej inteligentnych: kolejny cytat z tej księgi. A co do teleportowania się do Ghoula to jest wina niestabilności tego teleportu. Przynajmniej tak to obmyślił CipSoft :P. Co do questa to on był ale go wycofali. Byłem tam z kumplami(8 blokerów, 9 shooterów z łukami i, ofkors, ja jako shooter) ok. 2 lata temu i wykonaliśmy ten quest. Co prawda Spike Sworda zwinął ten koleś który prowadził na quest(wlazł jako pierwszy w teleport, bo "w razie potworów za silnych ostrzegę was") ale byłem tam. Ja i 17 kolesi. Nicków nie pamiętam, a dostałem na ten charek bana za spamowanie więc vipa nie sprawdzę. SSów też nie mam bo nie wiedziałem jak się je robi.

Kshaq
29-01-2006, 20:06
Prowadzi tylko z mintwalin bo te oddzialy przybywaly po to zeby zabijac ludzi ale ludzie wciaz je zabijaly dlatego te oddzialy nie mogly odpoczywac bo ginely po spotkaniu z ludzmi...

Gallar
29-01-2006, 21:34
@Kshaq: Z tego co JA kojarze teleport działa w obydwie strony.. ale dawno nie "bawiłem" sie na rooku w czytanie książek itp. więc może nie pamiętam.
@2UP: Gdyby tak było.. raz więcej osób by pewnie ten quest zrobiło.. dwa - ludzie by o tym wiedzieli..
Więc S T F U

Zala Milis
30-01-2006, 15:12
@Kshag: 1.a czy ja gdzies pisalem ze ghul byl do pokonania na quescie??
2.z ta areNa to byla tzw. literofka, kazdemu sie zdarza.
3.nie badz zarozumialy i wszystko bo tylko wzbudzasz litosc o co nie ktorych.
4. pewnie teraz chcesz mi wytknac bledy w pisowni? napisalem je specjalnie.

Kshaq
30-01-2006, 15:44
@up
dobra moze przesadzilem z ta literowka i nie wzbudzam jakiejs litosci tylko cos proboje wyjasnic... a co do ciebie to ja bym odrazu za wytlumaczenie czegos nie wyskoczyl na gosia od razu go wyzywajac wiec sory ale sam widzisz... ale sam musisz przyznac ze to twoje sprostowanie jednak troche od prawdy odbiegalo i o to mi chodzilo zeby je jeszcze bardziej sprostowac...

Zala Milis
30-01-2006, 22:30
@up
dobra moze przesadzilem z ta literowka i nie wzbudzam jakiejs litosci tylko cos proboje wyjasnic... a co do ciebie to ja bym odrazu za wytlumaczenie czegos nie wyskoczyl na gosia od razu go wyzywajac wiec sory ale sam widzisz... ale sam musisz przyznac ze to twoje sprostowanie jednak troche od prawdy odbiegalo i o to mi chodzilo zeby je jeszcze bardziej sprostowac...

dobra dobar troche mnie ponioslo, przyzje i przepraszam

btw. to wszystko to offtop.

Dark Alphadron
31-01-2006, 08:42
@kshaq i zala milis
Co to ma być? Czat czy forum? Dobra rada dla obydwu:
1: Używajcie polskich fontów bo mało kto was zrozumie
2: Poduczcie się ortografii bo np. próbóje pisze się przez "u" a przednioty przez "m". Mógłbym tak długo wymieniać.
@Gallar
Raz: Mało kto to zrobił bo mało kto wiedział jak;
Dwa: Ludzie o tym nie wiedzieli dlatego że jak ktoś te looty dorwał to nie rozgłaszał drogi na cały rook, tylko szpanował itemkami.
Więc (jak to sam powiedziałeś) STFU n00b

Kenicram
31-01-2006, 10:18
Mam taka prosbe niech ktos rozkopie wszystkie expowiska wilków na PACC Arena. Kiedys znalazlem ksiazke za drzewem i tam pisało ze Klucz do drzwi ktory kazdy pragnie sa w miejscu gdzie sa wilki. Pomyslalem ze to klucz do mino maga bo do ghoula niema drzwi. Rozkopalem juz wszsytkie expowieska na FACC arena z wilkami i znalazlem tylko 1 dziure - było tam zaledwie 3 wilki i rzeczka jakas. Prosze rozkopcie :)

Wisyrz
31-01-2006, 11:52
Mam taka prosbe niech ktos rozkopie wszystkie expowiska wilków na PACC Arena. Kiedys znalazlem ksiazke za drzewem i tam pisało ze Klucz do drzwi ktory kazdy pragnie sa w miejscu gdzie sa wilki. Pomyslalem ze to klucz do mino maga bo do ghoula niema drzwi. Rozkopalem juz wszsytkie expowieska na FACC arena z wilkami i znalazlem tylko 1 dziure - było tam zaledwie 3 wilki i rzeczka jakas. Prosze rozkopcie :)

byłem na all expowiskach wilków ale chyba trzeba kilofem pokopać bo na ziemi nie leży

Kenicram
31-01-2006, 13:07
No rozkopywałem kilofem kratke po kratce. Ale tylko znalazlme 1 zakompana dziure. Nie mam PACC'a wiec nie moge rozkowac expowiska na pacc arena wiec jak ktos ma to niech beirze kilofa do rak i nie rozkopuje :)

Wisyrz
31-01-2006, 18:43
No rozkopywałem kilofem kratke po kratce. Ale tylko znalazlme 1 zakompana dziure. Nie mam PACC'a wiec nie moge rozkowac expowiska na pacc arena wiec jak ktos ma to niech beirze kilofa do rak i nie rozkopuje :)

wiesz ja mam pacc ale gram na mainie na rooku to czasami jak mi sie nudzi :p więc jak mi sie ponudzi to pokopie:D

Pan Klocek
31-01-2006, 21:40
Mam taka prosbe niech ktos rozkopie wszystkie expowiska wilków na PACC Arena. Kiedys znalazlem ksiazke za drzewem i tam pisało ze Klucz do drzwi ktory kazdy pragnie sa w miejscu gdzie sa wilki. Pomyslalem ze to klucz do mino maga bo do ghoula niema drzwi. Rozkopalem juz wszsytkie expowieska na FACC arena z wilkami i znalazlem tylko 1 dziure - było tam zaledwie 3 wilki i rzeczka jakas. Prosze rozkopcie :)

Pick hole na respie wilkow?? a na dotatek ksiazka o ktorej w zyciu nie slyszalem. Sorki czy mozesz dac namiary jakies na to miejsce z dziura?? Tak dla potwierdzenia, dla dowodu.

Gallandier
01-02-2006, 16:19
A mianowicie powiedzcie do Amber 'minotaur' ona wam odpowie Horrible monsters czy cos takiego spytajcie sie 'monster' i tu dopiero niespodzianka They are orcs, minotaurs, cyclops (!!!!) and even \green dragon (!!!!!!!!!!!!!!!!!) 8o
A i jeszcze w notatniku Amber sa imiona NPC z Thais i gwiazdki (*) nie wiem co to znaczy bo w thais nikt nie reaguje na slowo Amber

Wisyrz
01-02-2006, 18:51
[QUOTE=Gallandier]A mianowicie powiedzcie do Amber 'minotaur' ona wam odpowie Horrible monsters czy cos takiego spytajcie sie 'monster' i tu dopiero niespodzianka They are orcs, minotaurs, cyclops (!!!!) and even \green dragon (!!!!!!!!!!!!!!!!!) 8o
green dragon jest martwy w quescie z copper shieldem a cyc był podobno kiedyś jak jeszcze był otwarty ghoul

Pewna Osoba
06-02-2006, 22:04
Myśle jak wile osób że wszystkie questy na Rooku są dostępne.
Niedawno samam widzialam na kanale trade jak ktoś (nie pamiętam jaki to był nick) mowił "sell Spike Sword Rook" 8o lub jakoś tak ale nie jestem pewna czy nie wciskał kitu X( bo bylam wtedy swoją postacią na mainie.
Zachęcam Rookstayer'ow do dalszych poszukiwań.

Krizz
07-02-2006, 09:12
Książki - są tam odpowiedzi na różne pytania jeżeli nooby znają ang.,
są opisane różne bzdurne przygody itd :P
Co do zabitych ratów w jaskini spiderów to wydaje mi się że to dla nadania klimatu, albo może trza użyć picka i można znaleść jakąś dzióre z ratami :P

mattiz
09-02-2006, 15:27
Vitaycie! To ja, wasz cudny, wspaniały MATTIZ! Dobra, przesadzam.
Więc tak. Właśnie sprawdzam, co różni NPC mówią o sobie nawzajem. Gdy wszystko uzbieram do kupy, to zedytuję tego posta.

Ghoree
11-02-2006, 20:31
mnie zastanawia tylko jedno czemu osoby ktore sa na tibia.com maja 1lv i biegaja po maindlandzie to cie nie zastanawia?? a chodza na za***ioza fajne potwory zastanow sie dobrze...:)

Arcan17
11-02-2006, 21:12
Powiem tyle jest taki programik dzięki któremu morzemy podejrzeć co jest niżej bez konieczności schodzenia można by go urzyć koło "labiryntu Furji " ja jednak niemoge tego zrobić bo nie mam PACC'a ! Nieh ktoś sprubóje i powie czy coś znalazł! 8o ! mam jakieś przeczucie :] a co do Ghula jest on Qestem na 1000% jestem tego pewien!!

FanGrek
11-02-2006, 21:40
Ja zauwazylem za czasami gdy robie trade i sprzedaje cos robie trade
wciskam akcept i wtedy zabieraja mi mace a pieniedzy nie widac dopiero po zamknieciu i otwarciu baga jest kasa :confused: moji koledzy tez tak mieli i o niejest moja wina bo ja mialem tylko 1 baga .
To po prostu zwykły bug, błąd, lub chwilowe opuźnienie w wczytaniu grafiki.

Topic:
Mnie bardzo interesuje dzwignia przykryta wiadrem w zamknietym pokoju nad NPC kupującym raty, oraz ta wysepka ze Spike Swordem. może jedno z drugim ma coś wspólnego? Słyszałem kiedyś też o zniknięciu Spike Sworda oraz ognia, ale podobno to tylko żart GMów. Słyszałem też że w soft boots można chodzić po wodzie, ale jeszcze nikt ich nie miał więc to tylko mit. Co wy o tym myślicie?

wizu
12-02-2006, 09:47
Ja znalazłem 2 dziwne rzeczy. Przynajmniej moim zdaniem są dziwne. Pierwsza jest w tym miejscu gdzie jest klucz do pokoju z questem z chiain armor. Jest tam taka dziwna skała. Nie wiem może to tylko tak zrobiona ale wydaje mi się dziwne. Drugą rzecza jest dwarf tree. Jest to drzewo któro znajduje się tam gdzie są owce w mieście i jest przy sklepie chyba toma. Drugiego takiego nie widzialem i to mnie zaciekawiło.

HubertPol
12-02-2006, 11:44
1. Ghoul byl kiedys questem. Był to quest katana room gdzie byl tylko ghoul i nie bylo rota i skielka.
2. Mino mag byl tez questem CIPsoft zamknal ten quest poniewaz ludzi zabijal i byl to quest na carlin sword fishing rod i te strzaly.


3. Znalazlem albo błąd na stronie tibia.org.pl (sory za reklame)
z questem Mino hell
cytat:

Skrzynki z nagrodami znajdują się pod ścianą, na lewo od wejścia.
Nagrody

Carlin sword, fishing rod, 40 gp, 12 arrows, 4 poison arrows

jescze nie zauwalylem tych 40 gp nigdzie

jakby ktos widzial ta skrzynke z 40 gp to mowic

pocokomunick
12-02-2006, 22:08
Ktos napisal Wlasnie nie Cipsoft nienawidzi rookstayerow i wileu dal juz bana ktorzy mu sie sprzeciwili... Sunsire i nasza duma polskiego Rookstayerstwa nie dostali chyba bana ale znam osoby ktore go dostaly... Rookgard jest po zeby jak najszybciej go opuscic i zapoznac sie z gra a nie po to zeby rookstayerzy kradli expowiska nowym graczom...


Ekhem czy nowi gracze expią na rotwormach a moze na minotaurach?? po pierwsze nie musieli za to ze jest rookstayerem dac bana tylko za to ze go nawyzywal albo (jak duzo rookstayerow robi) zrobil trapa albo blokowal cos trza troche pomyslec... ludzie myslcie ja kiedys tez sie bawilem w odkrywce i znalazlem salamon i znam teraz jezyk orkow szukalem tez kilku innych rzeczy niestety na pacc sidzie nie bylem na facc znalazlem przypadkiem jaksnie w wolfami a nie ma dziury zaznaczonaje na mapie... i o dziwo nigdy nie spotkalem sie zeby w tej dziurze(na kazdym servie ktorym gralem) ktos byl a mimo to jest dosc spory exp albo martwe wolfy tylko po mnie zostaja jak czasem tam expie... wiele rzeczy sie slyszalo a wiele jak ktos pisze to wymysla wiec mysle ze polowa osob co tutaj pisze sie nie nadaje :] pozdro for people who want to know a truth!!!

master's
13-02-2006, 09:55
album...



mam pytanie dotyczace albumu rodziny kockow;)

po 1 jak mozna zrobic ten wyglad
a po 2 rokguardian gra na isara a tyy na titani (zdjn nr4:confused: )

Gold Raven
13-02-2006, 14:34
album...
mam pytanie dotyczace albumu rodziny kockow;)
po 1 jak mozna zrobic ten wyglad
a po 2 rokguardian gra na isara a tyy na titani (zdjn nr4:confused: )
Hmmm .. a Gold Raven na Danubii :) btw. nice fake :P

Duch Guardi
14-02-2006, 22:00
1. Dźwignia toma
2. Dźwignie do dojścia na goblin quest
3. Mino mag i Ghoul
4. Jakiś tam NPC ktury uważa że króliki to piekielne stwożenia

Ktoś coś pisał o NPC Bozo w thais on właśnie sprzedaje Mace of the Fury ktury okazuje sie zwykłym wałkiem za 250 gp

Pan Klocek
15-02-2006, 11:43
Hmmm .. a Gold Raven na Danubii :) btw. nice fake :P

Nie przypominam siobie zebym dal jakiegos fake'a :p
Mam screen shot'a z Rookguardian de'Bove bo odkrylem tunel z rooka z Titani na rooka na Isari 8o :D B) <-- joke
A tak na serio, test server :P

Lord Patrious
19-02-2006, 07:50
lul
teraz mi sie nie chce gadać o tym co napisaliście ale zastonowiło mnie jedno- ktoś dał ta fota http://www.tibia.com/home/?subtopic=screenshots&screenshot=quest
zobaczyłem http://www.tibia.com/community/?subtopic=character ze kolo z foty ma rl 1 lvl i to taki fake CIPow żeby zachęcic do gry więc nie trujcie o takim queście. Bo ktoś już zaczął gadać;p
//Pozdro\\

Agusiek
19-02-2006, 18:01
Samotny mino na skale nie posiada żadnego klucza:( Zabiłam go dzisiaj i nie było z niego żadnego lootu:( Weszłam tam po skrzynkach i krzesłach. Myślę, ze to po prostu minosek dla "upiększenia" i urozmaicenia gry. Pozdrawiam

rookstayerek
19-02-2006, 21:19
lul
teraz mi sie nie chce gadać o tym co napisaliście ale zastonowiło mnie jedno- ktoś dał ta fota http://www.tibia.com/home/?subtopic=screenshots&screenshot=quest
zobaczyłem http://www.tibia.com/community/?subtopic=character ze kolo z foty ma rl 1 lvl i to taki fake CIPow żeby zachęcic do gry więc nie trujcie o takim queście. Bo ktoś już zaczął gadać;p
//Pozdro\\
ej typie ty naprawde jestes tutorem czy tylko sobie tak napisałeś bo po tym poście zaczynam wątpić w ciebie.
To jest quest idźcie se do niej i powiedzcie
1.hi
2.mission albo quest
To jest quest jak ktos chce to dam info na gg (7451338) jak go zrobić ale odrazu mówie że nagroda nie jest za fajna.

alien111
21-02-2006, 18:20
Nie sadze aby na rooku byly jakies super sekrety chociaz troche ciekawostek tam jest i znalazlem taka ksiazke a chyba nic o nie tu nie bylo :

Hardek *
Bozo *
Sam ****
Oswald
Partos ***
Quentin *
Tark ***
Harsky ***
Stutch *
Ferumbras *
Frodo **
Noodles ****

Wielcy Rookslyerzy powiedzcie co to znaczy ;)

Kajt
21-02-2006, 19:03
W tej książce są imiona różnych NPC z gry np Hardek jest z thais. Książka nie ma nic wspólnego z wielkimi zagadkami tylko z questem na rooku więcej nie powiem bo QS. O ile to wogóle ta ksiązka o której myślę.

alien111
21-02-2006, 19:55
Zapewniam Cie ze to nie jest ta ksiazka co chce Amber te ksiazke znalazlem w jakiejs jaskini a to ze sa to NPC to ja wiem bo nie gram pierwszy raz ale co oznaczaja te gwiazdki ?

Pan Klocek
21-02-2006, 20:26
Zapewniam Cie ze to nie jest ta ksiazka co chce Amber te ksiazke znalazlem w jakiejs jaskini a to ze sa to NPC to ja wiem bo nie gram pierwszy raz ale co oznaczaja te gwiazdki ?

Na milosc Boska prosze nie!! To juz bylo walkowane na tym forum chyba ze 100 razy!!! I to jest ta ksiazka co chce ten wlasnie NPC a znalazles ja w innej jaskini bo ktos ja tam najzwyczajniej w swiecie wyrzucil.
I poszukaj na forum, bo caly temat walkowali o tej ksiazce.

Kshaq
22-02-2006, 20:03
Na Rooku mozna wymieniac strasznie duzo zagadek bo jak ja to mowie caly Rook jest zagadka... Temat juz zchodzi na dno-dlaczego? bo kazdy bez przerwy powtarza te same rzeczy do ktorych rozwiazan nie widac i nie slychac i tak bedzie pewnie jeszcze dlugo.. wszystkie zagadki rooka byly chyba juz tu wymienieone wiec jak ktos cos nastepnym razem bedzie pisac to niech najpierw zobaczy czy to nie jest juz napisane... A teraz do wszystkich zamiast znajdywac co raz to nowe histroie zwiazane z zagadkami powinnismy szukac rozwaiazan do nich ale nie jakis durnych ze zabijesz mino maga i dostajesz mpa, dsl... to jest bezsensu bo to jest tylko przypuszczanie a nie potwierdzone fakty... no wiec dalej i szukac rozwiazan... :p

Gigus!
22-02-2006, 23:12
LoL wszyscy sie kłucą może wybrańcem bendzie ten ktury osiongnie 200 level a moze gościu na 20 wejdzie na wieże z mino wezmie te buty do hodzenia po wodzie :P a może to ( jak czesto w życiu bywa ) żart cipStofu ( nap Dwarf Ring) :P Można by tak gdybać w nieskonczoność ja podziwiam ludzi szukających odpowiedzi na te pytania naprawde hetnie bym poszukał ale jak widze rooka to wiecie co mi sie chce :P I tu sie zgodze z pewnym kolegą niekoniecznie to może byc żart to może być bardzo trudny Quest !! Szukajcie Dalej !! Napewno cos znajdziecie !!

Raverphy
23-02-2006, 15:44
Słyszałem ze co roku w tłusty czwartek na Rooku pojawia się szczurzy król- wygląda jak zwykły rat, jednak w przeciwieństwie do innych stworzonek tej rasy kryje w swym wnętrzu jakieś rare... Trudność w ustaleniu jego miejsca pobytu polega na tym, że pojawia się tylko na moment, wydaje rozporządzenia odnośnie rozwoju szczurzej populacji na Rooku po czym znika...(prawdopodobnie odpływa na jakiejś łajbie ukryty w transporcie mąki zbożowej)...

PS. Joke r0X!

Radament Hellfire
23-02-2006, 18:44
zauwazcie ze w ksiazce ktora trzeba dac amber (ta z dziwnymi gwiazdkami).
Sa 2 imiona Hursky i Stuch. Jak sie zamieni H na St i odwrotnie wyjdzie stursky i hutch. Byl taki i film. :P:P

Kshaq
23-02-2006, 20:24
zauwazcie ze w ksiazce ktora trzeba dac amber (ta z dziwnymi gwiazdkami).
Sa 2 imiona Hursky i Stuch. Jak sie zamieni H na St i odwrotnie wyjdzie stursky i hutch. Byl taki i film.

Mogę cie akurat o to zapewnić ze nie ma to zwiazku z tym filmem bo raczje nic z takich rzeczy nie ma zwiazku z tibia i na odwrot...

Gigus!
23-02-2006, 23:05
Jutro bende miał troszke czasu poszukam jakiś żeczy na roku :) ale wątpie w istnienie króla rat'ów to jakieś dziwne 8o

styku
24-02-2006, 15:45
Na wstępie wspomnę, że należę do tych którzy twierdzą, że każdy quest jest do zrobienia.
Chciałbym też zaapelować do obozu przeciwnego: Temat, który miał być w całości poświęcony na rozwiązywanie tajemnic Rooka składa się w większości z głupich postów o treści: "nie ma", "nie da się", "dajcie sobie spokój" czy "i tak wam się nie uda". Jeżeli naprawdę jesteście tak ograniczeni, to zróbcie sobie osobny temat pt. "tu możesz zbesztać tych debili, którzy chcą zdobyć SSa na Rooku" i tam kopiujcie na wzajem swoje opinie.

@Topic:
I ja chcę wnieść swój udział co do rozwiązywania owych Rookowych tajemnic, a oto parę spostrzeżeń dot. wymienionych w tym topicu "rzeczy dziwnych". Wnioski generalnie pochodzą z uważnego czytania, a nie z doświadczenia na Rooku.

1. Dźwignia u Toma
Oczywiście łączenie jej z drzwiami do Mino Maga jest jak najbardziej uzasadnione, ale czy ktoś nie myślał czasem w bardziej przyziemny sposób?
Weźmy naprzykład to: Dźwignia podnosi kratę w pokoiku obok, a tam w skrzynkach, albo będzie quest, albo będzie respiło się jakieś wykwintne jedzenie (w końcu o ile się nie mylę, to Tom jakieś uczty organizuje, czy cuś?). Dlatego dźwignia może mieć jakieś kluczowe znaczenie, ale może to być część jakiegoś bardzooo malutkiego i niewdzięcznego questa.

2. Portal z/do Mintwallin
Pytanie:(nie wiem, pytam się was, bo jak wspomniałem u góry nie jestem zbyt doświadczonym Tibijczykiem - bynajmniej nie newbe) Czy w Mintwallin jest jakiś portal, do którego nie można się dostać? Bo jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby portal od Mino Maga rzeczywiście prowadził na maina do Mintwallin. Po prostu byłby to jakiś zamknięty obszar, z którego jedyne wyjście prowadzi spowrotem do jakiegoś miejsca na Rooku (być może nawet do wysepki ze Spikiem?;]), a który (obszar) byłby przeznaczony dla śmiałków, którzy odważyli się stawić czoło MM.

3. Niestabilność portalu
W księdze respiącej się na Mino Hellu wspomniane chyba było o niestabilności portalu. Być może aby dodać questowi smaczku, raz na "ileśtamrazy" portal przenosiłby nas w inne miejsce (tak jak z wyprawą na ghostship). Jak dla mnie, najlepiej nadającym się do niego miejscem byłby ghoul. Zapytacie dlaczego? Przecież graczowi, który poradził sobie z MM Ghoul raczej kuku nie zrobi. No tak, ghoul kuku nie zrobi, ale jak wyjść z tego małego pomieszczenia, he? Ano właśnie, teraz możecie zapytać po co w takim razie jest tam ghoul. W moim mniemaniu, ghoul byłby wtedy jedyną drogą ucieczki. Bo gdyby nie było tam ghoula, nie mielibyśmy szans się stamtąd wydostać (no, chyba że vial of slime, ale kto przy zdrowych zmysłach nosi przy sobie takie rzeczy?).

4. Ghoul
Tu chciałbym obalić teorię, że "jak będziemy chodzić po szkieletach i się pomylimy, to ghoul zacznie wariować itp., itd., etc". Według mnie (nikomu takiego toku myślenia nie zarzucam, to moja subiektywna opinia) to jest zwykła niedoróbka w skryptach SI monsterów jakich w tibii pełno (niedoróbek), a nie jakiś tam znak, czy ewenement.

To tyle ode mnie. Przynajmniej narazie.

Magik van Kamikadze
24-02-2006, 16:21
Albo spike sworda na wyspie?? Żeby denerwować rookstayerów mimo że nim nie jestem to im współczuje...


no wiec na rooku dawno dawno temu mozna bylo miec ss :faceoff: (a tak w nawiasie to po co byl mino mag , gul i teleport i inne rzeczy )

moje zdanie to tak;
- qest na spike + key do mm
- zabijasz mm i tp do gula
- zabijasz gula i tp na main'a
no to tylko wytlumaczenie
:D:D pozdro dla PK (free running)

HubertPol
24-02-2006, 22:42
Myśle, że trzeba pomeczyc Sunrise tlyko trzeba go zlapac
jak sie dowiem to nie powiem;)

@topic
Jezeli ten teleport prowadzi do ghoula a z tamtad na main to jak Sunrise sie tam dostawal xD


B) B) B)
Pozdro dla tych co rozwiazua tajemnice rooka

Gigus!
24-02-2006, 23:02
Przestańcie swanzolić głupoty tylko do roboty może sie uda odnaleść nowego questa ba roku a lenie to nich chociaż popytają Rocksyterow na wysokich levelach :P

bananita
25-02-2006, 00:21
nie wiedzialem gdzie to zamiescic wiec wrzucilem tutaj


swiat: askara, godzina: 22:30, data: 24.02

nie ma spike sworda

http://img89.imageshack.us/img89/5923/tibia3gg.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=tibia3gg.jpg)

Kajt
25-02-2006, 07:31
Czasem sof znika z wysepki i nikt chyba nie wie dlaczego , już kilka razy widziałem ze go tam niema

maciek mike
25-02-2006, 12:16
Kiedys Kupiłem Klucz Do Drzwi , (katana room) i jakos tam doszlem takim korytarzem , ide schodze na dół patrze 6 Rotów X(
I Bylo Nastepne Zejscie Schodze Patrze gdzies ze 10 - 15 Hatchetow lezy
I jeden Szkilelet idzie (zabiłem) Oczywiscie Red Jestem - (I Mam ten Kluczyk)
I Mysle Co Tu Zrobic Ide Dalej A TU Drzwi (Myśle Moze Mpa) Schodze A tam 8 Szkieletów I Gohul :dance:
Mysle Ze Zabije :D , A Szkielet Zabil Mnie :( , Niepamietam Ale Chyba Jak Zeszlem Była Jakaś Skrzynka...


-- < Pisać> --

Todix Dain
25-02-2006, 18:24
to po to by upieksza gre i by gracze tworzyli nowe mity

Rycerski Cinek
25-02-2006, 23:48
o co w tym temacie chdozi o to by kazdy noo...(yhym) poczatkujacy se wymyslil miejsce ktore nie istnieje i opowiedzial o tym??czy o to by mowic o rl miejscach na rooku X( X(

a tak wogule powracajac do strony 3 (przy domyslnych ustawieniach :D)
powiem wam ze slyszlaem keidsy ze jak sei wepchlo mino do ognia on spadal na dol a skala znikala i dalo sie wejsc i wziasc klcuz do min maga... neich ktos za mnei dokonczy moja historie ;)

Hakuoh
26-02-2006, 07:13
schodze na dół patrze 6 Rotów X(


I Mysle Co Tu Zrobic Ide Dalej A TU Drzwi (Myśle Moze Mpa) Schodze A tam 8 Szkieletów I Gohul


LoL? Może mi jeszcze powiesz że masz SoF?

wojownik hubert
26-02-2006, 10:27
Ludzie mowia ze na tym quescie jest nieskonczony pacc i ze dalej idac jest qhul z ktorego wypada scale armor.
Nie wiem czy w to wierzyc. :]
Nick: wojownik hubert
Level: 24
Profesja: knight
Swiat: berylia
Skile: 60/59

Kshaq
26-02-2006, 12:20
X( X( X( X( Ludzie przestanie rozmyślać i wymyślaćX( X( X( X(
Nikt nie wie czy jakiś quest jest aktywny czy zamknięty a moze wogle nie jest questem... Ten temat miał być po to aby pisać rzeczy które są na Rooku dziwne a potem mielismy je rozwiazycwac czuli ci co chca sie dowiedziec prawdy o Rooku... A tu lipa. Zaczeliscie wymyslac ze pojdzie sie tam zrobi sie to i dostanie sie tamto... A to wszytsko jest nie prawda... Nikt oprocz cipow nie wie jakie na Rooku sa naprawde questy... -Jesli takie n00bki beda sie wypowiadac w tym temacie to to bedzie nastepny bezsensowny teamt ktory tylko zasmieca forum... Tutaj macie mowic o rzeczach dziwnych i probowac je rozwiazac a nie pisac co by bylo gdyby...X(

Raverphy
26-02-2006, 12:23
Słyszałem ze co roku w tłusty czwartek na Rooku pojawia się szczurzy król- wygląda jak zwykły rat, jednak w przeciwieństwie do innych stworzonek tej rasy kryje w swym wnętrzu jakieś rare... Trudność w ustaleniu jego miejsca pobytu polega na tym, że pojawia się tylko na moment, wydaje rozporządzenia odnośnie rozwoju szczurzej populacji na Rooku po czym znika...(prawdopodobnie odpływa na jakiejś łajbie ukryty w transporcie mąki zbożowej)...

PS. Joke r0X!
Jutro bende miał troszke czasu poszukam jakiś żeczy na roku :) ale wątpie w istnienie króla rat'ów to jakieś dziwne 8o

:dance: Dla niekumatych- to był ŻART!8o

..::QRAS::..
26-02-2006, 13:03
up

jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?

Mystical Skull Knight
26-02-2006, 13:07
Mi sie wydaje że król ratów istnieje8o Podobno można go zlokalizować, zostawia na ziemi odchody w kształcie kulek z resztkami jagód i innych łakoci8o

Raverphy
26-02-2006, 13:17
up

jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?

:o a co ma zart do madrosci? napisalem to, bo smiesza mnie te rozwazania typu: "jest ghoul czy nie ma", "tunel na maina" itp., itd. wg mnie ghoul, spike sword to iluzja- zart cipow stworzony po to, by dodac troche kolorytu grze na rooku... I wyluzuj troche... ;) a o to, ze nie wylapales zawartej w moim tekscie ironii, miej pretensje do siebie... ;)

Nostradamo Mocny
02-03-2006, 17:54
Wiem że jestem noobem skoro tego nie wiem ale co to jest ten tunel z rooka na maina??prosze o odp[owiedz!!!

wizu
02-03-2006, 18:12
Jeju jakbyś przeczytał chociaż pare postów więcej to byś wiedział że nie ma czegoś takiego jak tunel z rooka na maina. Przynajmniej nikt go nie znalazł...

Kshaq
03-03-2006, 16:21
jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?
a co ma zart do madrosci? napisalem to, bo smiesza mnie te rozwazania typu: "jest ghoul czy nie ma", "tunel na maina" itp., itd. wg mnie ghoul, spike sword to iluzja- zart cipow stworzony po to, by dodac troche kolorytu grze na rooku... I wyluzuj troche... a o to, ze nie wylapales zawartej w moim tekscie ironii, miej pretensje do siebie...
CO WY SOBIE Z FORUM CZATA ROBICIE...X( X( X( X( X( X(
JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU NIKT NIC CIEKAWEGO NIE NAPISAŁ TYLKO WSZYSCY SIĘ KŁÓCĄ I WYZYWAJĄ... NIE PISZCIE TU NICZEGO DOPÓKI NIE STWIERDZICIE, ŻE COŚ JEST GODNE NAPISANIA NP: DZISIAJ CHODZILEM POSZELDEM TU PATRZE A TU JEST DOJSCIE DO SPIKE SWORDA WIEC SE POSZEDLEM I GO WZIELEM...
KONIEC ROZMYŚLANIA NAD TYM CO BY BYŁO GDYBY COŚ TAM I COŚ TAM I TAK DALEJ... TU MACIE PISAĆ FAKTY A NIE PRZYPUSZCZENIA...X( X(
Jeju jakbyś przeczytał chociaż pare postów więcej to byś wiedział że nie ma czegoś takiego jak tunel z rooka na maina. Przynajmniej nikt go nie znalazł...
Nikt go nie znalazł, ale nikt nie ma 100% pewności, że on nie istnieje. Tibia jest grą, w której wszytsko jest możliwe.
Wiem że jestem noobem skoro tego nie wiem ale co to jest ten tunel z rooka na maina??prosze o odp[owiedz!!!
Temat był właśnie po to żeby o czymś takim pisać, ale radze ci go najpierw przeczytać i nie zadawać pytani, które były już zadawane setki razy...

Raverphy
04-03-2006, 16:10
CO WY SOBIE Z FORUM CZATA ROBICIE...X( X( X( X( X( X(
JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU NIKT NIC CIEKAWEGO NIE NAPISAŁ TYLKO WSZYSCY SIĘ KŁÓCĄ I WYZYWAJĄ... NIE PISZCIE TU NICZEGO DOPÓKI NIE STWIERDZICIE, ŻE COŚ JEST GODNE NAPISANIA NP: DZISIAJ CHODZILEM POSZELDEM TU PATRZE A TU JEST DOJSCIE DO SPIKE SWORDA WIEC SE POSZEDLEM I GO WZIELEM...
KONIEC ROZMYŚLANIA NAD TYM CO BY BYŁO GDYBY COŚ TAM I COŚ TAM I TAK DALEJ... TU MACIE PISAĆ FAKTY A NIE PRZYPUSZCZENIA...X( X(

Temat był właśnie po to żeby o czymś takim pisać, ale radze ci go najpierw przeczytać i nie zadawać pytani, które były już zadawane setki razy...

Moim zdaniem nikt od dłuższego czasu nic wartego uwagi nie napisał, bo temat został niejako wyczerpany... Myśle, że byłoby ciekawiej, gdybyśmy opierali się także na przypuszczeniach (oczywiście nie wyssanych z palca, tylko mających jakieś podstawy)... Bo z niezaprzeczalnych faktów co mamy: jest ghoul, jest spike sword. Czymże jest przeświadczenie, że istnieje dostęp do ghoula / względnie spike sworda, jeśli nie przypuszczeniem? Na tym się to wszystko opiera- na przypuszczeniach...

wizu
05-03-2006, 15:59
mam jedno pytanie. Nad sklepem toma są 2 pokoje i w jednym jest krata. Czy widzieliście gdzieś na minie taką kratę. Nie wime bo na manie nie gram za często. Dzięki za odp.

Arcydemon
06-03-2006, 08:47
Już nie pamiętam czy ktoś zwrócił uwage na to, bo temat dawno czytałem. Ale czy tylko mi się wydaje, czy pod fire fieldem w mino hell jest dziura ? tzn. taki kopiec co można rozkopać. Jeśli tak, to czy jest możliwość zgaszenia ognia w jakiś inny sposób niż DF ? wiem, że wodą się nie da :/ może tak bedziejakiś tunel, a na końcu np. skrzynia z brass armorem, albo butami do chodzenia po wodzie. :confused:

Lebu
06-03-2006, 14:57
duzo jest takich krat.
jedna z nich jest na cycach kolo thais z dwoch stron wejscia...
a pomiedzy nimi jest wejscie na gore-mozna sie po nmi ropnac
tam moze jest jakis klest...
:p

Seru
06-03-2006, 16:42
Już nie pamiętam czy ktoś zwrócił uwage na to, bo temat dawno czytałem. Ale czy tylko mi się wydaje, czy pod fire fieldem w mino hell jest dziura ? tzn. taki kopiec co można rozkopać. Jeśli tak, to czy jest możliwość zgaszenia ognia w jakiś inny sposób niż DF ? wiem, że wodą się nie da :/ może tak bedziejakiś tunel, a na końcu np. skrzynia z brass armorem, albo butami do chodzenia po wodzie. :confused:

Weź sobie przegladnij mapke i zobacz co jest pod tą nimby-dziurą.
Podpowiem- zonk :) Nic nie ma

Rolas el'Baq
07-03-2006, 18:55
Witam
Dzis przepowdzilem rozmowe z moim niemickim kolegą czyby wiedział coś wiecej od nas?
18:34 Nero Blood: on what lvl you can kill them ?
18:34 Rolas el'baq: It;s legend i dont know where is tp to they or door
18:34 Nero Blood: k
18:36 Nero Blood: tp go to ghoul, is a door
18:36 Rolas el'baq: It's legend nobody kill ghoul
18:37 Nero Blood: :/
18:38 Nero Blood: i have some informations about ghouls in rook
18:38 Nero Blood: you want ?
18:38 Rolas el'baq: Yes
18:39 Nero Blood: Rookgaard ghoul room This key spawns in a dead skeleton at the north end of theRotworm cave past the poison field under the graveyard. This room is located in the Rotworm caveafter the poison fields. There is a Rotworm and two skeletons in this room wh
18:39 Rolas el'baq: O.O
18:39 Rolas el'baq: wHERE FORM you have this info~~?
18:39 Nero Blood: ere a Katana and a Viking helmet spawns.
18:39 Nero Blood: internet page
18:39 Rolas el'baq: site?...
18:40 Nero Blood: the is has the number 4603
18:40 Nero Blood: www.tibiajon.tk

Matjas
07-03-2006, 19:36
te kraty moze mozna bylo by kiedys rozbic spike swordem. :cygaro:

Pan Klocek
07-03-2006, 19:45
Witam
Dzis przepowdzilem rozmowe z moim niemickim kolegą czyby wiedział coś wiecej od nas?
18:34 Nero Blood: on what lvl you can kill them ?
18:34 Rolas el'baq: It;s legend i dont know where is tp to they or door
18:34 Nero Blood: k
18:36 Nero Blood: tp go to ghoul, is a door
18:36 Rolas el'baq: It's legend nobody kill ghoul
18:37 Nero Blood: :/
18:38 Nero Blood: i have some informations about ghouls in rook
18:38 Nero Blood: you want ?
18:38 Rolas el'baq: Yes
18:39 Nero Blood: Rookgaard ghoul room This key spawns in a dead skeleton at the north end of theRotworm cave past the poison field under the graveyard. This room is located in the Rotworm caveafter the poison fields. There is a Rotworm and two skeletons in this room wh
18:39 Rolas el'baq: O.O
18:39 Rolas el'baq: wHERE FORM you have this info~~?
18:39 Nero Blood: ere a Katana and a Viking helmet spawns.
18:39 Nero Blood: internet page
18:39 Rolas el'baq: site?...
18:40 Nero Blood: the is has the number 4603
18:40 Nero Blood: www.tibiajon.tk

Wie tyle samo co polowa ludzi tutaj. On podal ci droge do pokoju na quest z katana. Nie do ghoula. Kolo tego jest Ghoul ale ten klucz nie otwiera do niego drogi.

Kajt
07-03-2006, 20:18
Po pirwsze nie piszcie o rzeczach oczywistych jak to jak dośc na katana quest(pozatym to QS).
Po drugie nie piszcie "a ponoć jest tunel z roka na main jak zdobedziesz 70level dostaniesz SOF ale musisz zabic mino maga i 3 ds'y" bo tak sie tworza ploty i mity.
Po trzecie nie piszcie "ja widziałem mino maga , ghoula i SOF tak one naprawde są na rooku".
Po czwarte klocek , first doom i inni mega rookstayerzy niewiem czy uda wam sie utrzymać ten dział w porządku od dawna rzeczywiście nikt nie pisał tu nic godnego uwagi , za to jest pałne postów bez sensu. :((
Nic nowego prócz waszych poszukiwań :((

ADRIANECZEK
09-03-2006, 20:50
Trzeba mieć pudelka i tam wejść

Rolas el'Baq
09-03-2006, 21:54
Trzeba mieć pudelka i tam wejść
No co ty?
Kurde nie wiedziałem :/
Jak do tego doszedłeś?
Hmm no fakt to jest tajmnica i podjarzana rzecz.
Wyjdz

Pan Klocek
10-03-2006, 01:15
Po czwarte klocek , first doom i inni mega rookstayerzy niewiem czy uda wam sie utrzymać ten dział w porządku od dawna rzeczywiście nikt nie pisał tu nic godnego uwagi , za to jest pałne postów bez sensu. :((
Nic nowego prócz waszych poszukiwań :((

A skad wiesz czy czegos nie znalezlismy?? Moze cos wiem, ale czy naprawde sadzisz ze bede zdradzal informacje ktore zdobywalem przez na prawde szmat czasu ludziom ktorzy tu pisza?? Masz racje ten temat juz dawno nie jest kontrolowany. Pelno tu noobow ktorzy nie wnosza nic nowego. Same plotki, domysly, historie wyssane z palca. Moze jestem samolubny ale nigdy w zyciu nie zdradze takim osoba jakichkolwiek tajemnic! Juz od dawna nie zagladam do tego forum i nic w nim nie pisze, bo jak czytam posty jakie tu przechodza to mnie skreca!
Przyjrzyj sie jaki poziom reprezentuja tutejsze tematy, ten poziom tworza ludzie. Moze dlatego nikt nie pisze tu nic nowego.
(nie wspomne o poziomie prywatnych wiadomosci ktore dostaje od niektorych ludzi. Jezeli nie odpowiedzialem na jakas wiadomosc to znaczy, ze osoba ktora to napisala musi poczekac az dorosnie, zastanowic sie jeszcze raz i ewentualnie napisac)

Pozdrowienia dla nielicznej grupki prawdziwych rookstayerow.
(Przepraszam za ton tej wypowiedzi, ale powoli mi nerwy puszczaja)

Kajt
10-03-2006, 13:11
W pełni sie z tobą zgadzam Klocek i sam chyba też bym się nie dzielił jakbym odkryl jak dojsc do mino maga np. Ale tym prawdziwym rookstayerom można powiedziec ( przyklad wg mnie prawdziwego rookstayera : instynkt , klocek , first doom itd , a nie osoba która niewie nawet jak dojsc do katana questa.)

Zito
11-03-2006, 00:07
< deleted >

heir of evil
11-03-2006, 11:08
Ostatnio grałem swoja postacią na antice i ide szukac Sunrisa.Znalazłem oczywiście expił na spider hel.ostro zatruty przedrłem sie do niego i powiedzialem tylko to "I died for you"no i umarłem.Jestem znowu w światyni i napisał Sunrise do mnie.Najpierw gadalismy o *******ach, az w koncu zapytałem o Spike i o tej pogłosce ze trzeba zabic minotaura na przeciwko na skalce z fista.On odpowiedziałze ta pogłaska nadal istnieje?i poradzil mi zebym nabil skile 20 fista i zabil minosa.Dalej juz nic nie udalo mi sie wyciagnac.Jezeli was to interesuje to sunrise gra od 1 do 3 w nocy i mowi po niemiecku i poangilesku.powiedzial mi ze jest Nemcem.

Gobii
11-03-2006, 11:50
UP@
Srały muchy bedzie wiosna.

Dark Alphadron
11-03-2006, 18:01
@heir of evil
Wiesz co to jest ironia? Za ubicie jakimś rodzajem broni jakiegoś potwora nie ma dodatkowych itemów. A nie wypada z niego żaden klucz bo dzisiaj go ubiłem. A jeżeli mi nie wierzysz to idź i go ubij z fista. Albo idź ubij np. rota z clubem i wooden shieldem. Może wypadnie ci MPA?
@Pan Klocek
Podpisuję się pod tobą.
@topic
Trzeba się tym zająć naprawdę, bo jak słyszę teksty typu: "Ja mam spike sowrd ale niepokarze bo nie i niepowiem drogi bo to tajemnica bo cipsoft mi kazał niemuwić hyba rze dasz mi 100k to pogadamy" to aż mnie mdli. Tak więc:
1. Za ubicie mino na skale nie ma klucza do minomaga
2. Nie ma dziury w Mino Hell do wykopania pickiem. Szukałem.
3. Nie ma tunelu z maina na rook.To by było bez sensu.
4. W Rotworm Hell nie ma dziury do ghoula.
5. W żadnym z Poison Spider Nestów nie ma klucza/dziury/dźwigni/czegoś tam jeszcze prowadzącego do minomaga, ghoula itp.
6. Przy Mino na Skale(TM) nie ma tunelu
7. Nie istnieją żadne Boots of WaterWalking
8. Latająca miotła też nie.
9. Do pokoju Toma nie znaleziono klucza.
I wreszcie
10. NIE MA, powtarzam, NIE MA klucza do młyna Willy'ego ani tunelu na Paccland.

Wszystko powyżej zostało sprawdzone i/lub potwierdzone, więc nie piszcie bzdur takich jak koleś 2 posty wyżej.
@Kshaq
Oj koleś koleś, wcale nie mówiłem że klucz do Mino Maga musi tam być. Tylko mówiłem że nie ma tam dziury. Czytaj uważnie. Tunelu z maina na rook na pewno nie ma, bo każdy mógłby wrócić na rook i sprzedawać mainowe śmieci za kosmiczne ceny. Podobno był kiedyś taki bug, ale pewny nie jestem. O miotłę chodziło mi w Tibii, a szczerze wątpię żebyś ty miał takową w domu. Tak jak te buty: Wielu graczy szukało na rooku tego latami, na mainie nawet tego nie ma (też szukali latami i nie znaleźli), więc nie gadaj bzdur. Mino na skale: potrenuję fista i pójdę go ubiję. Raz na zawsze skończą się bzdury.

Kshaq
11-03-2006, 21:01
@Alphadron
EJ spoko powymieniałeś chyba wszystko co było tu juz pisane lub nie, ale co z tego, że to napisałeś...
Czy akurat klucz do Mino Maga musi być w Mino Hel... Nawet w quescie na katane klucz nie jest w pomieszczeniu z nagrodą czyli w przypadku do Mino Maga wcale nie musi być go w Mino Hel... Ale zaraz kto powiedział, że tam musi być klucz... CipSoft powiedział takie zdanie ""Wszystki klucze zostały zniszczone"" i co to oznacza (2+2=4) Oznacza to, że tam nie ma już klucza i może istnieć inny sposób otworzenia drzwi...
Z Mino Magiem na skale to sie zgodze, że po jego zabiciu nie wypada żaden klucz, ale kto powiedział, że coś musi wypaść... Może trzeba go zabić i z kimś na ten teamt porozmawiać... Ale czy próbowałeś zabić tego Mino z fista...?? Chyba nie, a mimo tych opowieści 6-latków jest prawdziwy dowód (znaczy był) na forum tibi.com... Filmik pierwszej osoby, która zdobyła Spike Sworda na Rooku... Sam nie oglądałem tego filmiku, bo nie wiedziałem jak używać programu do odtwarzani filmików z tibi (na drugi dzień post został skasowany) Moj jeden kolega to widział, ale w to nie wierzył (nie mówcie, że kolega, kolegi itd.) Jednak zamiast pisać, że coś nie jest prawdą trzeba próbować wszytskich rozwiazań...
Co do tunelu na Maina to masz absolutną 1000000% pewność, że go nie ma-nie nie masz jej możesz tylko tak uważać, bo taką pewność na tylko CipSOft i GMy...:D Nie trzeba więc pisać, że cos jest bezsensu, bo to tylko twoje zdanie może akurat dla CipSoftu to ma sens...
A co do Boots of Waterwalking to tak samo jak z tunelem na Maina nie masz pewnoście więc nie mów, że czegoś nie ma lub nie istnieje...
A co jeśli mam taką mitłe w domu... Czy to nie problem zmontować slinik antygrawitacyjny, który nie jest podatny na ziemska grawitacje... Nie to nie jest trudne jednak ludzie nie sa na tyle mądrzy pod innym względem, że dla nas proste rzeczy są trudne, a trudne wydają się banalne...
Pokoik Toma.... O tak o nim juz dużo mówiono... Ale, ale zaraz czy to napewno jest pokoik Toma... Na Rooku jest dość dużo NPC i czy wszyscy mają gdzie mieszkać np: Dalheim ten na moście to co on pod mostem mieszka...:D Nikt klucza nie znalazł, bo taki może nie istnieć natomiast może istnieć inny sposób otworzenia tych drzwi...
A co do tego pokoiku Willy'ego to tak samo jak z pokojem Toma... A pacc za free ooo to już coś kiedyś podobno był jakiś bug, że był on mozliwy do otrzymania w tibi za darmo, ale wicie kiedyś to było wszystko...

@Do wszystkich

Zanim tu coś napiszecie to pamiętacie o jednym: Tibi jest tylko grą. Grą, w której Wszystko jest możliwe i nic nie ma ograniczeń....

Gobii
12-03-2006, 18:12
Dzisiaj jak przechodzilem obok mino na skale zobaczylem ze lezy na niej jakas ksiazka wiec postanowilem to sprawdzic i o to co w niej bylo:
http://img51.imageshack.us/img51/3108/rook00141jw.jpg
Czy ktos moze to przetlumaczyc??
TO co jest w tej ksiedze.

Milan ognia
12-03-2006, 18:43
Do tego gostka co pisał o Sunrise. Że jest Niemcem wiadomo od... sam nie wiem kiedy... Wystarczy zagadać, popytać ludzi, poszukać na Tibia.de .
On naprawdę jest "bardzo żartobliwy". Jakiemuś Rookstayerowi wciskał, że jak na 20lvl wyjdziesz na maina to wrucisz normalnie. (łał... nawet użył runki, że niby uh albo coś -.-")
Na temat: Według mnie coraz więcej ludzi pisze to, co inny powiedzieli albo bzdety w stylu: Mi Mum GM. Mi Dad Sunrise. Oni mi powiedzieli, że sralalala...

Raverphy
16-03-2006, 16:46
Chętnie przeczytałbym te wszystkie książki w bibliotece Seymoura, niestety przez mój angielski (a właściwie jego brak:faceoff: ) nie mam co się za nie zabierać :confused: . Wiem że większość z nich to tutoriale, ale są też takie, których treść wygląda na jakąś legendę... Może ktoś czytał i zrozumiał więcej ode mnie ? B) . Jak dla mnie to ciekawe zagadnienie.

Farell
16-03-2006, 22:17
Ludzie... pomyslcie. Po co Cipy robily questy? taaak wlasnie po to zebyscie nad tym troche poglowkowali. Wiec troche bezsens moim zdaniem pytac czy ktos zrobil questa na cos. Rozumiem jak ktos spyta gdzie jest dany quest. Albo cos w tym stylu. Ale troche malo inteligetne jest pytanie kogokolwiek jak zrobic danego questa. Albo potrafisz pomyslec z 30 minut i wymyslic parenascie rozwiazan albo pupa z ssa. Jeju nie chce nikogo obrazac ale wkurzaja mnie tacy ludzie >.< . A co do Rooka to Rook jest spory. Ja slyszalem np ze jak sie robi te same ruchy co jakis ghoul to on cos gada czy Cie gdzies wpuszcza. ;p Chcecie to sprawdzcie ^.- . Sorcerers rox :D

Pan Klocek
16-03-2006, 23:40
Ludzie... pomyslcie. Po co Cipy robily questy? taaak wlasnie po to zebyscie nad tym troche poglowkowali. Wiec troche bezsens moim zdaniem pytac czy ktos zrobil questa na cos. Rozumiem jak ktos spyta gdzie jest dany quest. Albo cos w tym stylu. Ale troche malo inteligetne jest pytanie kogokolwiek jak zrobic danego questa. Albo potrafisz pomyslec z 30 minut i wymyslic parenascie rozwiazan albo pupa z ssa. Jeju nie chce nikogo obrazac ale wkurzaja mnie tacy ludzie >.< . A co do Rooka to Rook jest spory. Ja slyszalem np ze jak sie robi te same ruchy co jakis ghoul to on cos gada czy Cie gdzies wpuszcza. ;p Chcecie to sprawdzcie ^.- . Sorcerers rox :D

W swoim podpisie zapomniales dodac jeszcze jeden rodzaj noobow, czyli tacy jak ty. Pojawiasz sie nei wiadomo skad i zaczynasz mowic ze ci ludzie tu sa malo inteligentni bo nei potrafia zrobic questa po czym wyskakujesz z jakas biedna, wyssaca z palca, wrecz idiotyczna plotka! Czasami wrto sie zastanowic te 30 minut zanim zacznie sie spamowac na forum nie sadzisz?

Wędrowiec
27-03-2006, 16:30
Dzisiaj jak przechodzilem obok mino na skale zobaczylem ze lezy na niej jakas ksiazka wiec postanowilem to sprawdzic i o to co w niej bylo:
http://img51.imageshack.us/img51/3108/rook00141jw.jpg
Czy ktos moze to przetlumaczyc??
TO co jest w tej ksiedze.

Nie możliwe żeby respowała się tam książka. Jakiś żartowniś ją tam podrzucił, bo treść tej książki jest taka sama jak książka o rycerzach w bibliotece.

Ja tam byłem i nic niezwykłego nie zauważyłem.

http://img82.imageshack.us/img82/7600/minotower17zx.th.png (http://img82.imageshack.us/my.php?image=minotower17zx.png)

http://img82.imageshack.us/img82/1343/minotower21jl.th.png (http://img82.imageshack.us/my.php?image=minotower21jl.png)

A ten kwiat, który się wcina w ścianę to po prostu błąd graficzny. Gdyby było tam pomieszczenie to możnaby było je zobaczyć stojąc w odpowiednim miejscu na dole.

Skooon
03-04-2006, 02:37
1) Zrobiliście tu Burdel.
2) Troche ja zapodam tekstu, poczytajcie jak wam się chce.

Questa nie można zmienić, quest jest questem i Ma swoją historie tak jak wszystko w tibii.
Można jedynie ingerować w quest, na przykład niszcząc Klucze.

Sword of Fury istnial od samego poczatku Tibii, tak mi się wydaje, wtedy nie bylo demonów z tego co wiem... i jednym z najsilniejszych stworów był Demon Skeleton... (Gram od poczatku obecnej grafiki, od zmiany z tej obrzydliwej hehe).
Musi byc zachowana równowaga: Człowiek VS Monster.
Quest nie może żależeć od poziomu postaci i od szczęścia, czy przebiegnie się koło MM, musi być wykonalny.

Na Mainlandzie istnieje wieża z Geomancerem koło pustyni dla Facców.
Scianę otwiera się dźwignią na pustyni. W podobny sposób można by było otworzyć kawałek ściany do ghula, bo raczej nie da sie tam teleportowac w jaki kolwiek sposób, bo gdyby nawet, to jak stamtąd wyjść? Nie. Pick'iem a potem teleportem też nie... bo to by bylo Noob'owskie ze strony cip softu. Korytarzem? też nie, "Kij ma dwa Końce" hehe.
Być może drzwi się otwierają raz na jakiś czas, nie wazne które...
Być może raz na jakiś czas Pojawia się jakiś NPC...

Co do NPC i tego o czym oni opowiadaja... Nie tylko na Main landzie kazdy NPC ci opowie o czyms... a wiekszosc wcale nie jets powiazana z questami.
To tak jakbym poszedl do kiosku kupic bilet i mial nadzieje ze za to w autobusie dostanę Pączka albo batonika.

Amber i jej Notatnik.

Hardek *
Bozo *
Sam ****
Oswald
Partos ***
Quentin *
Tark ***
Harsky ***
Stutch *
Ferumbras *
Frodo **
Noodles ****

...Amber wróciła z Mainlandu, zabiła tam potwory.
Zastanawiaja mnie te gwiazdki przy Każdym NPC.

Zwracam uwagę na to, że wszystko w tibii jest poukładane, nie ma rzeczy które są i do niczego nie służą, tak jak tibia (kość) wszystko jest złożone z Kości.
Istnieją bogowie, wszystko jest Oparte na Mitach i legendach o ludziach, elfach i innych rasach. Więc, jeżeli coś jest, to musi czemuś służyć...
Jeśli na rooku jest cokolwiek wspomniane o main landzie, to na na mainie o rooku też Musi być.



Wszystkie klucze zostały zniszczone.


I jeszcze coś o czym Nikt nie wspomniał.
Rookstayerzy znają Salmon's questa... w skrzynce jest List w którym jest napisane, że jest to skrzynka Kapitana jakiegoś tam.... o tym napisał Niżej Pan Klocek hehe

Myślę że dobrze opisałem wszystko. baba (:

-> Furious Eve <-

...Mogli by dac Paluszki rybne zamiast salmonów hehe

Pan Klocek
03-04-2006, 12:51
I jeszcze coś o czym Nikt nie wspomniał.
Rookstayerzy znają Salmon's questa... w skrzynce jest List w którym jest napisane, że jest to skrzynka Kapitana jakiegoś tam.
Takiego Kapitana nie ma rooku z tego co wiem.
Nie wiem czy jest na mainie, niedługo edytuję posta jak sprawdzę imię tego NPC... może ktoś wie gdzie jest ten kapitan.
Myślę że dobrze opisałem wszystko. baba (:

-> Furious Eve <-

Hahahahahaha a to mnie rozbawiles!!! Nie ma takiego NPC, a wiesz dlaczego?? Bo to jest Kapitan Iglo, moze kojazysz taka reklame? Paluszki rybne Kapitana Iglo! Po prostu CipSoft tez ma poczucie humoru :D i pewnie lubia paluszki rybne......... JA WIEM TO PODPOWIEDZ!!! Jak wyslemy im paczke paluszkow rybnych to nam zdradza tajemnice rooka! Widocznei przepadaja za nimi :D

yattaman
03-04-2006, 13:37
hmmm... bardzo dziwne jest to, ze mam sunrisa w vipach,jak jest, to przeszukuje lepsze expowiska na rooku(dla facc), i nie moge go znalezc. Przeciez na pewno nie siedzi w PACClandzie caly czas, bo latwiej moglby zrobic lvl na mino hellu. Moze ma jakies expowisko o ktorym nie chce paplac, bo chce miec je tylko dla siebie? Jak moglby zrobic 80 lvl na rotach, mino itp? Jezeli macie rookslayera na Antice i zobaczycie Sunka, sledzcie go! Aha, przeczytajcie te ksiazke na mino hellu, jest tam napisane ze te mino sa z Kazo, moze na mainie jest jakies przejscie do maga? A moze klucz jest gzies ukryty pod niewidzialna dziura, tak jak ten do Bear Room?

Skooon
03-04-2006, 13:51
Jego nie da sie sledzic hehehe jak juz to przebiegnie przez ekran a newbies nawet nie zdaza zobaczyc lvlu hehe.

Ktoś pisał wcześniej że na mino hellu pod fire fieldem jest dzióra do odkopania.
Na bank nie da się jej odkopać, bo na dzióry których się nie odkopuje nie da się niczego położyć.

Vacish
06-04-2006, 16:29
Ktos mowil ze cos moze byc w dziurach na mino hell (dziura przykryta stalagmitami) to nie jest dziura nie da sie tam wejsc bo powinna byc zaznaczona na mapie zólta kropka :( :(

Ziutt
07-04-2006, 14:22
Postanowiłem odkrywać tajemnice rooka .... zyczcie mi powodzenia !!!

A co do questów - Cipki i tak już nie lubią rookstayerów . Więc pomyślmy logicznie - gdyby nie chcieli ich więcej , wogóle by usuneli SS i MM !!

Ziutt
07-04-2006, 14:51
Character Information
Name: Dallheim, will be deleted at May 13 2006, 23:38:33 CET
Sex: male
Profession: None
Level: 1
World: Celesta
Residence: Rookgaard
Last login: never logged in
Account Status: Free Account


Account Information
Created: Mar 14 2006, 22:26:45 CET


Characters
Name World Status
1. Dallheim Celesta deleted
2. Lord Markitow de Sakua Aldora


Niegdy się niezalogował..... Skasowany ......Cip się boi ?

Vacish
07-04-2006, 17:42
Co miało na celu pokazywanie opisu jakiegos 1lvlowaca ? -.-''

Kshaq
07-04-2006, 22:51
Czego niby CipSoft ma sie bac... To poprostu jakiś koles zrobił postac o nicku Dallheim i nigdy sie na nią nie zalogował... Też tak kilka razy robiłem, ale co to ma do znaczenia...

Ziutt
08-04-2006, 11:33
Ale dlaczego akurat Dallheim .......No ale fakt - troche głupie skojarzenie ... :P

BAH
08-04-2006, 22:21
;) zauwazylem jedno miejsce z kamieniem ktore byc moze jest bezuzyteczne i sobie stoi albo po jego przesunieciu jakas dzwignia sie odblokowauje czy cos ;p mam nadzieje ze to ktos to sprawdzi ja zauwazylem ze po przesunieciu tego kamienia nie da sie spowrotem wrzucic na początkowe miejsce
Screena dodam po save servie bo tylko wtedy jest na swoim pierwotnym miejscu

@edit

proszę kogos aby powiedzial mi jak sie dodaje screeny ? ... jestem nowy i nieumimem ;(

edmun
18-04-2006, 11:20
choćbym miał przekopać rooka (facc area) wzdłuż i wszerz znajdę o co w tym chodzi. nie po to gram od 3 lat w Tibię aby coś mnie teraz dręczyło. a ponieważ mam ambicje znajdę co i jak. dzięki wszystkim za podpowiedzi co można szukać a gdzie można sobie odpuścić. pozdrawiam i jak coś będę miał.. skromnie się podzielę... oczywiście bez QS.... (ps. na rachunku dodało mi 100zł za GPRS, czyli nic innego jak WAP.... nocami czytałem na swoim k300i całe forum.... zobaczymy czy to poświęcenie było opłacalne....

Stonoga
19-04-2006, 20:43
Hmm... Ziuttowi chodziło o to że na rooko jest ziomek (NPC) o imieniu Dallheim jest on zwiazany z qestem (?) na spike sworda któregonikt jesze nieodkryl wiec wiecie... ziomek chccial zabłyszczeć takim samym nickiem jak NPC. Pewnie by ustał obok niego i udawał że jest nim i wtedy newbie by sie zebrały i pokazywały by go sobie palcami rozumiecie? Hmm... tylko dlaczego był dopuszczony do logowania? Powinien nie móc nawt założyć character'u.

Knajt Zaglady
28-04-2006, 16:10
Ja sie zgadzam że to do upiększenia gry

--------------------------------------------------------------------------

BITWA

:lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :lucznik: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :2handed: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :kon: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork: :Ork:
:elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :elf: :

Poprostu Pitbul
29-04-2006, 13:24
(Nie czytałem wszystkich postów w tym temacie)
Widziałem jeszcze taką rzecz: Jak idziemy do grobów na północny zachód to jedno sign pisało o bonecrusherze(czyżby mąż Busty bonecrusher która jest w carlin?:D). Może to coś też z tajemnic rooka. Ja wymyśliłem że bonecrusherzy mieszkali na rooku i chciali wyjechać na main. Ale zbierając pieniądze na wyjazd Mąż bonecruusherów umarł(nie wiem może przez mino?). A reszta rodziny wyjechała do carlin.

Tyle mogłem się dowiedzieć.

Ciechomix
29-04-2006, 14:59
Tak jak Poprostu Pitbul nieczytałem wszystkiego!!
Ale temu Delleheimowi(czy jakoś tak) niepowinno sie dać założyć takiego konta.B)
Wiem to napewno, kiedyś tworząc drugą postać pokierowałem sie imionami
z Gothica, więc postanowiłem stworzyć Gorna, więc a tu mi wyskakuje że niemogę, i stworzyłem Okrutnego Gumisia, pewnego dnia chodzę sobie po Thais i widzę NPC Gorna i dlatego się niedało stworzyć, to jak jest taki NPC Delleheim(czy jakoś tak) to niemożliwe że on ją stworzył!!
Może autor postu se jaja robi!!!!!1X(

Dark Sorcer
30-04-2006, 09:59
Kazdy mowi ze zamkneli te questy a moze poprostu zmienili dojcie zeby ludzie grali tez na roou i meczyli sie nad rozwiazan ;]

Au'los
30-04-2006, 10:24
Hmm, mi się wydaje, że te plotki z butami "boots of waterling" to jedynie plotka. A ja nzlazłem moim rookstayerem coś dziwnego. Drzewo dwarfów w mieście. Jest ono koło sklepu "Toma", na polance z owieczkami. Może ma to jakiś związek z questem? Lub tam kiedyś był klucz do mino maga..

http://img91.imageshack.us/img91/485/dwarf8jq.jpg

wizu
06-05-2006, 18:54
też już raz o tym pisałem ale nikt nie odpowiedział...

Odyon
06-05-2006, 19:12
ta.. to patrzcie na to..........
OK... if yall want the SoF, I'll tell you how to get it.

FIRST, you've got to be damn lucky enough to log in when the sof is missing from its island.

NEXT, go to amber and say hi. then say sword. She will freak out, summon 6 skeletons,
and vanish through a teleporter that will appear. Kill the skeletons first, because they'll
bug you later. Go through the portal.

It will take you to a strange room underground with amber and Bozo there. you cant talk to either
of them or they will summon more monsters, but you've got to do this. saying hi will make amber
summon 3 of her orc spearmen friends and bozo will summon a minotaur. Kill em. Then they will
talk with you, admitting to a joint partnership to find the Sword of Fury, which is hid in a place called
the Maze of Fury. Bozo will admit to intentionally creating that grave and putting the sign before
a collapsed cave talking abotu the "Entrance to the Maze of Fury" Infact, the maze exists on
another plane of existence, only accessed through a portal that he and amber were looking for.

Now you can go through a teleporter in this small room, and it will take you to the maze of fury.

Its a 2x2 passage that twists, turns, goes up and down levels, and is filled with Firefields, poison fields,
and electric fields. This is hell guys. Every time you change floors you will be encountered with different
monsters. First its trolls, then orcs, then orcs and spearmen, then rotworms, then minotaurs, then
rotworms, minotaurs, and orc spearmen. You will likely need at LEAST 4 backpacks of lifefluids and several antidote runes (if you want, it helps, i think 8 total) if your lucky you will make it through. You'll get to a hole going down, down , down and down. Now your at a small passage in a lava cavern. there are a few firefields, but you should be able to dodge them all except the last ones. You'll see a chest with rocks on its left and right, firefields on both of them, and firefields surrounding the box. Go up, and open it. What you get... not what you think. You get a battle hammer and a note. The note sais,

"The Sword of Fury is beyond mortal hands, and none other than I shall
ever contend with its wrath."

Now go BACK through the fire and then back through the maze and to amber and bozo. Bozo will
ask for the mace of fury (hes a little confused). Give it to him, and he will give you twelve crystal coins, a BP of level 0 UE runes and a magic longsword. Congratulations! you've just done a quest noone except me has ever figured out!
Moze to ktos przetlumaczyc bo koles napisal to na Tibia.de

Kshaq
06-05-2006, 20:27
To co napisał jest trochę śmieszne, ponieważ kto zamieni Magic LongSworda za byle Spike Sworda... To by było wręcz śmieszne...

Gold Raven
06-05-2006, 21:16
@ Odyon
To jest historia wymyślona przez Sir Akaku - znanego roleplayera i rookstayera. (tu macie dokładny link do tego tematu: http://tibia.gamigo.de/forum/showthread.php?p=1157533#post1157533)

Tak przy okazji, Odyon, niepchaj się na forum z którego nic a nic nierozumiesz, najpierw naucz się języka angielskiego.

EDIT:
Właśnie zauważyłem:
Data dołączenia: 06 05 2006

Kshaq
06-05-2006, 23:00
No więc tak... Po dokładnym przeczytaniu posta Sir Akaku odnalazłem P.S. Z niego wyczytałem coś co jest zawarte w tej śmiesznej historyjce, krtóra jest oczywiście wymyślona.
Oto co ja sobie wyczytałem:
Ok.. for real now. If yall want to find anything, when the swords gone on your server, search for anything unusual. so yea, it helps to haev a good knowledge of rookgaard so you can notice when something has changed. Good luckk to all of you.

Po przetłumaczeniu na taki normalny język:
Ok.. Teraz na serio. Jeśli wszyscy chcą znaleźć cokolwiek (lub coś) kiedy miecz znika na waszym serverze, szukajcie czegoś co jest niezwykłe. Tak więc przyda się wiedza o Rookgaardzie, więc możecie zauważyć kiedy coś się zmieni. Życzę powodzenia dla wszytskich.

No więc coś w tym jest... Więc kilka wymienianych w tym temacie opcji odpada... Teraz trzeba nam tylko czekać aż miecz w końcu zniknie i biegać po Rook'u i szukać co się zmieniło, chyba że Sir Akaku znów robi nas w konia jak tą swoją mieszną historyjką....

Gold Raven
07-05-2006, 02:11
@Kshaq

Tego kawałka nie było w poście Odyon'a :)
W oryginale (na tibia.de) jest on kilka enterów pod tą historią, więc raczej nie należy już do wymyślonej historii :)

Dallheim
07-05-2006, 20:39
Wizu powiedz co wiesz o tym dwarf tree bo ja też to zauważyłem. PLX! B)

Stary Rencista
07-05-2006, 22:07
Te drzewo dwarfów zauważyłem już kiedyś dosyć dawno, gdy sobie uświadomiłem że może mieć jakieś znaczenie zaczołem o nie pytać, próbowałem zdobyć chociaż garść informacji o nim...
No ale wyszło na to że spokojnie rosnące sobie drzewko koło domku Toma nie ma żadnego znaczenia ani żadnej wartości(no ale może faktycznie kiedyś coś w "nim" było)...;)

Akane Żul
08-07-2006, 19:15
Dodatkowe informacje:

1. Kiedy robi sie ciemno szczur który łazi za kratami na gurze w sklepie toma znika poprostu rozpływa sie w powietrzu pojaiwa sie dopiero rano w tym samym czasie kiedy znika szczur w sklepie toma pojawia sie szczur w pokoju obok bramy do miasta przypadek? czemu wydaje sie ze to ten sam szczur poco wogule to zrobili?

2.Wedlug gościa ktury sprzedaje lf kiedyś bylo tu mnustwo dwarfów i sie przeniusl tam ,ale powiedzial terz ze dalheim wybil pozostalos moze z tond wzielo sie drzewo dwarfów obok sklepu toma?

3.Tajmniczy "minotaur mage" to qest ,ale dla premium account i z mainland mój kolega mial prewmium i kiedy poszed na goust land obok carlin zobaczyl portal i w niego wszedl i tam za malymi kratami obok kturych byla dzwignia lazil sobie minotaur mage niewiem czy to co powiedzial jest prawdą jak zbieralam dowody to niewiadomo czy to prawda prawda ale zawsze coś ,ale jesli to prawda poco to zrbili?

4.W jeden książce pisalo ten kto do konca grobu dojdzie tego co zyje lub nie odkryje tajemnice ktura sie nigdy nierozeszła sie w świat o mieczu kturm ktoś ocalył nasz świat(nieumiem anglika uzylam komputerowego slownika). Jeśli to prawda "tego co żyje lub nie" moze to osoba ktura jest niby pochowana ale zyje miecz kturym ktos ocalil swiat dalheim powiedzial ze zarzynal nimi cyklopy a senmour powiedzial ze daelhieim wybil wszystkie dwarfy.

5.W zagrodzie owiec plot jest normalnie przymocowany do skaly ale na polu plot wcisnienty jest w skale dlaczego?

6.u slepego orka obok na skale jest mnustwo rurznych przedmiotów czy mozna sie tam dostac ukladajonc skrzynki? mi sie to nieudalo moze trzeba jakos do tego podejsc i ujrzec tajne wejscie albo to mjejsce jest niedostępne?

7 kwiatek w skale na kturej jest minotaur to moim zdaniem zepsuta grafika ,ale jesli tam naprawde jest wejscie to moze podstawjając skrzynki trzeba poprosu wejsc na ukos?

8.wracamy do szczura lezal zabity ale niebylo sladuw krwi jak ktos to zrobil
przecierz niezdechl chyba sam?


____________________________________

narazie wszystko jeszcze moze
cos dopisze ja juz oddawna poszukuje
tajemnic rookardu ale niepodalam tu wszystkich moich
odkryc bo jest ich zaduzo i niewiem czy
wszystkie te rzeczy uznacie za prawde

Akane Żul
08-07-2006, 19:28
Character Information
Name: Dallheim, will be deleted at May 13 2006, 23:38:33 CET
Sex: male
Profession: None
Level: 1
World: Celesta
Residence: Rookgaard
Last login: never logged in
Account Status: Free Account


Account Information
Created: Mar 14 2006, 22:26:45 CET


Characters
Name World Status
1. Dallheim Celesta deleted
2. Lord Markitow de Sakua Aldora


Niegdy się niezalogował..... Skasowany ......Cip się boi ?

http://www.tibia.com/community/?subtopic=character
sami sprawdzcie niema takich postaci to bujda

Alessandro Del Piero
08-07-2006, 19:31
Nie ma, bo już jest skasowana X( . Ale owszem kiedyś była (sam sprawdzałem)

2x up

Nie zabardzo rozumiem z tym szczurem a skąd masz te informacje o dwarfach?? Wszystko to bujda oprócz tego z blin orciem ale tam sie nie można dostać.

Akane Żul
08-07-2006, 19:45
mam cos amber wrucila na rookard poniewarz (podobno) zabila kilka npc i chciala sie ukryc

postac delhima usuniento w tym roku wienc informacje ze postc zostala skasowana zniknom dopiero 1 stycznia

Alessandro Del Piero
08-07-2006, 19:54
Nie zabiła tylko płatała im figle -.-. Informacje o postaci znikają po 1 miesiącu, a nie roku -.-

Akane Żul
08-07-2006, 20:02
Informacje o postaci znikają po 1 miesiącu, a nie roku -.-

to czemu jak skasowalam postac informacja trzymala caly rok?

Alessandro Del Piero
08-07-2006, 20:16
Właśnie usunołem niepotrzebnego chara:

The character has been scheduled for deletion. It will be removed finally from your account at Sep 06 2006, 19:36:41 CET.

nie miesiąc lecz 2 ;)

@edit

Po co sie wogóle kłucimy o noobka który zrobił sobie postać o nicku Dallheim i nigdy sie nie zalogował?? ;)

(nie)normalna
08-07-2006, 20:41
@Akane Żul

Czy mogłabyś pisać bez błędów ortograficznych? Nie wiem jak innym użytkownikom, ale mi czyta się lepiej, kiedy nikt nie robi tak zwanych "byków"... Jeśli możesz... zmień to!
A co do tego, o czym napisałaś, to z tym twoim kolegą to bujda ;] Reszta raczej też, ale nie wiem, nie sprawdzałam ;]

emilok
08-07-2006, 20:58
@Akane Żul

Czy mogłabyś pisać bez błędów ortograficznych? Nie wiem jak innym użytkownikom, ale mi czyta się lepiej, kiedy nikt nie robi tak zwanych "byków"... Jeśli możesz... zmień to!
A co do tego, o czym napisałaś, to z tym twoim kolegą to bujda ;] Reszta raczej też, ale nie wiem, nie sprawdzałam ;]
Przyłączam się do prośby.
MS Office lub Open Office jeśli jesteś porażony dysortografią.

Tawer Redeye
08-07-2006, 21:00
@up i @2up ja to zrobiłem za niego i skomentowałem w. Kiedy robi się ciemno szczur, który łazi za kratami na górze w sklepie Toma znika po prostu rozpływa się w powietrzu pojawia się dopiero rano w tym samym czasie, kiedy znika szczur w sklepie Toma pojawia się szczur w pokoju obok bramy do miasta przypadek? Czemu wydaje się ze to ten sam szczur, po co w ogóle to zrobili?
Dziwne nie wiem co o tym myśleć

2.Wedlug gościa który sprzedaje lf kiedyś było tu mnóstwo dwarfów i się przeniósl tam ,ale powiedział też ze dalheim wybił wszystkie może stąd wzięło się drzewo dwarfów obok sklepu Toma? Bardzo prawdopodobne

3.Tajemniczy "minotaur mage" to quest ,ale dla premium account i z mainland mój kolega miął premium i kiedy poszedł na ghostland obok carlin zobaczył portal i w niego wszedł i tam za małymi kratami obok których była dzwignia łaził sobie minotaur mage nie wiem czy to co powiedział jest prawdą jak zbierałam dowody to niewiadomo czy to prawda ale zawsze coś ,ale jeśli to prawda po co to zrobili?

Minotaurów magów jest pełno na mainie

4.W jeden książce pisało ten kto do końca grobu dojdzie tego co żyje lub nie odkryje tajemnice która się nigdy nie rozeszła się w świat o mieczu którym ktoś ocalił nasz świat(nie umiem angielskiego użyłam komputerowego słownika). Jeśli to prawda "tego co żyje lub nie" może to osoba która jest niby pochowana ale żyje miecz którym ktoś ocalił świat dalheim powiedział ze zarzynał nimi cyklopy a seymour powiedział ze daelhiem wybił wszystkie dwarfy. Chyba ci chodzi o spike sworda?

5.W zagrodzie owiec plot jest normalnie przymocowany do skały ale na polu plot wciśnięty jest w skale dlaczego?
dlatego ,że mapperom nie chciało się poprawiać

6.u ślepego orka obok na skale jest mnóstwo różnych przedmiotów czy można się tam dostać układając skrzynki? Mi się to nie udało może trzeba jakoś do tego podejść i ujrzeć tajne wejście albo to miejsce jest niedostępne?
Kiedyś dało się tam wejść teraz już nie
7 kwiatek w skale na której jest minotaur to moim zdaniem zepsuta grafika ,ale jeśli tam naprawdę jest wejście to może podstawiając skrzynki trzeba po prostu wejść na ukos? Błąd graficzny sprawdzane

8.wracamy do szczura leżał zabity ale niebyli śladów krwi jak ktoś to zrobił
przecież nie zdechł chyba sam? Nie wiem ale można szczura zabić, potem przeżucić i nie ma pod nim krwi.

Jarassimus
13-07-2006, 21:26
Witam.

Aby nieco przewietrzyć tą już nieco zaśmierdziałą od wyzwisk i trollowania w tym wątku atmosferę, postanowiłem zebrać do kupy wszystko to, co stanowi temat tegoż wątku czyli wszelkie podejrzane miejsca spotykane na Rookgaardzie.

Uważam bowiem, że aby próbować rozwiązać te zagdki, nie należy tylko i wyłącznie siedzieć zalogowanym w Tibii, ale i też przeglądać różne dostępne zasoby internetowe, a także część "pracy mózgowej" wykonywać, ot po prostu, we własnej głowie, ewentualnie przy użyciu kartki i czegoś do pisania. Nie twierdzę jednak, że przedstawione tu sprawy łączą się wszystkie z sobą, czy choćby ze Spike Swordem lub Minotaurem Magiem. Zwyczajnie, zebrałem w jednym miejscu wiedzę napisaną przez poprzednich autorów postów, a także swoją.

Aby zachować pewien porządek, wiedzę tą przedstawiam według następującego schematu:

Nazwa obiektu, NPC-a, itemu lub zjawiska Opis: Krótki opis charakteryzujący wymienioną kwestię.


Skojarzenia:
Słowa lub inne kwestie wprost kojarzące się z omawianą sprawą.


Mój pogląd: Kilka słów o tym, co ja sam sądzę na ten temat. Oczywiście, można tego w ogóle nie brać pod uwagę.OK, no to jadziem z koksem. ;-)

Spike Sword Opis: Miecz (Atk: 24, Def: 21, waga: 50oz) leżący na kamieniach na małej wysepce nieopodal północy Rookgaardu i otoczony ze wszech stron ogniami. W miejscu, w którym go dobrze widać z Rookgaardu, stoi tabliczka z napisem: "Only the humble may touch the Sword of Fury" (ang. "Tylko skromny/pokorny/uniżony może dotknąć miecza furii."), dlatego też miecz zwany jest mieczem furii ("You see a spike sword [...]. It is a Sword of Fury."). Od czasu do czasu ognie nieco przygasają, a miecz znika - nie wiadomo kiedy i dlaczego (choć, wraz z Przyjaciółką sprawdziłem, że nie ma to związku z plagą szczurów w miasteczku). Miecz będący największą zagadką: czy jest on do zdobycia? A może jest tylko dla pokazu?


Skojarzenia:
"fury" (ang. furia, wściekłość, pasja), a wraz z tym: "Maze of Fury" (zasypany korytarz na terenie PACC), "mace of fury" (wałek do ciasta oferowany przez NPC Bozo (http://tibia.erig.net/Bozo));
"humble" (ang. skromny, pokorny, uniżony), a wraz z tym m. in. wypowiedzi NPC-ów:

Player: job
Cipfried: I am just a humble monk. [...]

Player: job
Obi: I am a merchant, just a humble merchant.

Player: Cipfried
Seymour: A humble monk with healing powers, and a pupil of the great Quentin himself.

(kurtka, skromnisie wszyscy jacyś :-P ;-)

I jeszcze samo pojęcie "spikesword":

Player: weapon
Dallheim: With my spikesword I slice even a cyclops in pieces.


Mój pogląd: Nie mam o tym na razie stałego zdania, nie potrafię więc na razie stwierdzić, czy ten miecz da się zdobyć, czy nie. Po prostu, niczym oficer śledczy, zbieram dowody. ;-)Minotaur Mage Opis: Potwór (150 exp, 155 HP) o cechach minotaura, ale umiejący posługiwać się magią, odporny na pole energetyczne. Zamknięty w komnacie zaraz za pomieszczeniem zwanym mino-hell. Zaś za komnatą z tym minotaurem jest korytarz z teleportem - nie wiadomo do/z jakiego miejsca prowadzącym. Właściwie to nie tyle istotny jest sam ten minotaur, ile same te pomieszczenia oraz teleport. Zagadką bowiem jest, czy da się do nich dostać, czy też nie.


Skojarzenia:
Teleport z Mitwalin - miasta minotaurów, z którego miały na Rookgaard przybywać posiłki w walce z ludźmi.
Klucz nr 4602.

(to tylko luźne skojarzenia!)


Mój pogląd: Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że tam się da wejść i obojętnie czy pokonując minotaura maga (w co też wierzę, że się da), czy też nie, przejść potem do teleportu. Co dalej? Nie mam zielonego pojęcia.Amber Opis: Podróżniczka (NPC Amber (http://tibia.erig.net/Amber)), która przybyła na Rookgaard z głównego kontynentu.Player: job
Amber: I explore and seek adventure.
Player: adventure
Amber: I fought fierce monsters, climbed the highest mountains, and crossed the sea on a raft.
Player: sea
Amber: My trip over the sea was horrible. The weather was bad, the waves high and my raft quite simple.Była więziona przez orków, dlatego nauczyła się kilku słów z ich języka.Player: orc
Amber: Not the nicest guys you can encounter. I had some clashes with them and was prisoner of the orcs for some months.
Player: orcish
Amber: I speak some orcish words, not much though, just 'yes' and 'no' and such basic.W swoim notatniku (ciii..., bo quest spoiling :-P) ma zapisane pewne nazwiska:Hardek * (NPC Hardek (http://tibia.erig.net/Hardek) - sprzedawca w Thais)
Bozo * (NPC Bozo (http://tibia.erig.net/Bozo) - błazen królewski na dworze króla Tibianusa III (http://tibia.erig.net/King_Tibianus_III))
Sam **** (Sam (http://tibia.erig.net/Sam) - wspomina o nim NPC Seymour:Player: Obi
Seymour: A cousin of Thais' smith Sam. He has a shop here where you can buy most stuff an adventurer needs.jest on sprzedawcą w Thais)
Oswald (NPC Oswald (http://tibia.erig.net/Oswald) - nie jestem pewny kim jest, ale znajduje się w Thais)
Partos *** (NPC Partos (http://tibia.erig.net/Partos) - złodziej z Thais)
Quentin * (NPC Quentin (http://tibia.erig.net/Quentin) - wspomina o nim NPC Seymour:Player: Cipfried
Seymour: A humble monk with healing powers, and a pupil of the great Quentin himself.jest on kapłanem w Thais, potrafi uzdrowić poważnie rannych wojowników)
Tark *** (??? - nie mam pojęcia cóż to może oznaczać)
Harsky ***
Stutch * (NPC Harsky (http://tibia.erig.net/Harsky) i NPC Stutch (http://tibia.erig.net/Stutch) - strażnicy na zamku króla Tibianusa III (http://tibia.erig.net/King_Tibianus_III))
Ferumbas * (??? - także nie wiem co to oznacza)
Frodo ** (NPC Frodo (http://tibia.erig.net/Frodo) - sprzedawca jedzenia w Thais)
Noodles **** (NPC Noodles (http://tibia.erig.net/Noodles) - pies, pudel na dworze u króla Tibianusa III (http://tibia.erig.net/King_Tibianus_III)) Skojarzenia:
notatnik z nazwiskami;
orki i ich język;
NPC Bozo (http://tibia.erig.net/Bozo), którego nazwisko występuje w notatniku, a także na nagrobku na terenie PACC ("You see a sign. You read: Bozo. Jester and escape artist.");
skarb kapitana Iglues.


Mój pogląd: Amber jest w jakiś sposób powiązana z wyżej wymienionym NPC Bozo, a może pośrednio z innymi zagadkami na Rookgaardzie. Co o tym zaś wszystkim sądzić - nie wiem.Wilk w kamiennym kręgu Opis: Martwe i na wpół rozłożone ciało wilka, jednak nie prawdziwego i zabitego, tylko respawnujące się po każdym save serwera. Jego "niezwykłość" polega na innej niż normalnie wadze: 100oz zamiast 130oz. Po każdym save serwera leży ono na środkowym kamieniu (ołtarzu?) w kamiennym kręgu (świątyni?) orków. Wygląda to tak, jakby orkowie składali ofiarę swym bogom w postaci ciała wilka.


Skojarzenia:
NPC Tom (http://tibia.erig.net/Tom), który skupuje ciała niektórych martwych zwierząt (ale tego wilka nie chce odkupić, bo ciało nie jest świeże).


Mój pogląd: Ponieważ wszyscy NPC-e na terenie FACC milczą na temat wilka (oprócz Toma, który normalnie skupuje ich świeże ciała), a wstępu na teren PACC nie mam - nie wiem co mam o tym sądzić.Pokój nad sklepem TomaOpis: Niewielki pokój znajdujący się nad sklepem NPC Toma (http://tibia.erig.net/Tom), do którego nie da się dostać ze względu na zamknięte drzwi. W prawym dolnym rogu tego pokoju stoi puste wiadro przykrywające dźwignię. Do czego ona służy - nikt nie wie.


Skojarzenia:
NPC Tom - sprzedawca w sklepie poniżej;
martwy wilk.

(i znowu: to tylko luźne skojarzenia!)


Mój pogląd: Wajcha ta, moim zdaniem, otwiera tylko kratę w sąsiednim pokoju. W pokoju tym, z kolei, w jednej ze skrzynek najpewniej znajduje się coś wartego uwagi. Co: klucz czy cokolwiek innego - nie mam pojęcia. Może klucz 4602? Trudno coś na ten temat powiedzieć.Ślepy ork Opis: NPC Blind Orc (http://tibia.erig.net/Blind_Orc), jeden z orków zamieszkujący na górce na północy Rookgaardu. Zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju uzbrojenia. Ponieważ nie jest on człowiekiem, lecz orkiem i nie zna on normalnego ludzkiego języka, więc porozumiewać się z nim trzeba w języku orków (Orcish (http://tibia.erig.net/Orc_Language)). Czy może on, jako NPC udzielić jakichś ciekawych informacji - nie wiadomo.


Skojarzenia:
NPC Amber (http://tibia.erig.net/Amber), która była więziona przez orków i nauczyła się kilku słów z ich języka.


Mój pogląd: W internecie można trafić na stronę (http://www.angelfire.com/ia/orcishnations/orcishphrases.html) ze słownikiem z jęz. angielskiego na jęz. orków, lecz, co można łatwo sprawdzić patrząc np. na słowa typu łuk, strzały czy miecz, nie jest to zgodne z tym, z czym mamy do czynienia w Tibii. Nie mam pojęcia gdzie szukać innych informacji na temat języka orków. Dlatego też nie wiem, czy i jak brać pod uwagę tego NPC-a.Minotaur na górce Opis: Potwór (50 exp, 100 HP) znajdujący się na górce na północy Rookgaardu, całkiem niedaleko wysepki ze Spike Swordem. Aby się do niego dostać, potrzeba przynajmniej trzech boxów i kolegi do asekuracji (bo nie ryzykowałbym wchodzenia tam z sześcioma boxami bez asekuracji na dole - za dużo noobów i złodziei), a zabić go można tak samo prosto, jak każdego innego minotaura. Niegdyś istniało kilka pogłosek na temat tego minosa, skutecznie obalonych przez wielu ludzi (w tym z tego forum).


Skojarzenia: żadne. :-P


Mój pogląd: Myślę, że nie jest z niczym związany, to tylko "ozdóbka" Rookgaardu, którą na dodatek można bardzo łatwo zabić. Mało tego, uważam, że jest on tam po to, żeby odwrócić uwagę graczy od rzeczy znacznie istotniejszych.Ufff... wiem, że i tak to co tu napisałem nie wyczerpuje wszystkich podejrzanych rzeczy na Rookgaardzie. Z oczywistych względów bowiem, nie ująłem różnych zagadnień znajdujących się na terenie PACC (przydałoby się, żeby zrobił to ktoś kto posiada PACC). Poza tym, dla każdego co innego może wydawać się podejrzane. Ja tylko zebrałem wiedzę, o której tu pisano, a także na temat której i ja mam różne swoje poglądy. I wreszcie: swoją wiedzę zdobywam, a poglądy kształtuję na postawie obserwacji gry w Tibii, lektury forum (nie tylko tego zresztą) oraz wskutek przeszukiwania zasobów internetowych - zdaję sobie zatem sprawę z tego, że wiedza moja może być niewielka lub nieporównywalna do bardziej ode mnie doświadczonych graczy. Nie lubię jednak niedomówień lub szczątkowych informacji, dlatego zamierzam wiedzę poszerzać: obojętnie czy we własnym zakresie, czy razem z przyjaciółmi, czy też jeszcze w inny sposób.

Bardzo proszę, aby nie wyskakiwały mi tutaj z tekstami różne woreczki mosznowe lub ratlerki, że powtarzam coś o czym było już wiele razy trąbione. Zrobiłem to celowo, po to aby w jednym miejscu zebrać wszelkie dostępne informacje na temat wątku.

W każdym razie, zachęcam innych użytkowników tego forum do podzielenia się swoją wiedzą w podobny sposób jak to uczyniłem ja. Może jakoś wspólnymi siłami dało by się wówczas rozwiązać wiele zagadek dręczących Rookstayerów?

Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

Yallah
13-07-2006, 22:15
Brawo Jarra... naprawde ladny poradnik. Musze ci przyznac ze jest to jedyny poradnik w tym dziale ktory przeczytalem od poczatku do konca. Przyjemnie sie czyta, wszystko elegancko zebrane do kupy bez zbednych rzeczy. Tak trzymaj.

Lumpus12
13-07-2006, 23:49
Ja odpowiadam na temat tego "niezwykłego dead wolfa ", moze zeby go upchnac dla Toma trzeba jego wlozyc do ciala swiezego dead wolfa ?? :D to tylko "lużne skojażenie" tak jak juz ktos kiedys powiedzial;) aha i GZ poradnika Jaras... ;)

Jarassimus
14-07-2006, 10:55
Dzięks ju wery much (dużo lata tego lata ;-).

W zasadzie, w moich zamierzeniach nie miał być to poradnik, tylko zbiorczy post, w którym będą wszystkie (a przynajmniej jak najwięcej) informacje dotyczące tematu wątku :-). Ale OK, możnaby to właściwie traktować jak poradnik - taki niby poradnik dość zaawansowanego Rookstayera, poszukującego odpowiedzi na różne zagadki wyspy. :-)

A skoro w temacie tym omawiamy zagadki dotyczące Rookgaardu, nie powinno być zatem zaskoczeniem to:

Bozo Opis: Błazen królewski (NPC Bozo (http://tibia.erig.net/Bozo)) na dworze Tibianusa III (http://tibia.erig.net/King_Tibianus_III). Opowiada mnóstwo śmiesznych dowcipów (http://tibia.erig.net/Bozo_Jokes) na temat potworów, profesji, gildii i innych rzeczy:Player: hi
Bozo: Hi there, how's it hanging, Player! (zamiast: "jak leci", to: "jak wisi" :-D)
Player: help
Bozo: I am a jester, not a doctor!
Player: job
Bozo: I am the royal jes ... uhm ... the royal tax-collector! Do you want to pay your taxes?
Player: yes
Bozo: Thank you very much. I will have a drink or two on your health! (zabiera graczowi chyba z 50gp :-)
Player: Bozo
Bozo: Thats me: Bozo, the jester!
Player: jester
Bozo: Do you wish to join the fools' guild?
Player: yes
Bozo: Sorry, you already are a member.
Player: joke
Bozo: I know some 'monstrous' jokes!
Player: monster
Bozo: I know a lot of monster jokes. Just tell me a monster's name, come on. (Dowcipy te można poczytać tutaj (http://tibia.erig.net/Bozo_Jokes) :-)Milczy jednak, gdy się go spyta o Amber, Rookgaard, a nawet notatnik (notebook) oraz grób (grave) czy cmentarz (graveyard). Nie wiadomo dlaczego tak bardzo związany jest z Rookgaardem, że jego nazwisko pojawia się dwa razy na tej wyspie: na nagrobku znajdującym się na terenie PACC ("You see a sign. You read: Bozo. Jester and escape artist.") oraz w notatniku NPC Amber (http://tibia.erig.net/Amber):[...]
Bozo *
[...]I dlaczego, w notatniku Amber, przy jego nazwisku stoi jedna gwiazdka? Co oznaczają te gwiazdki? Póki co, nie wiadomo.


Skojarzenia:
Notatnik NPC Amber (http://tibia.erig.net/Amber);
nagrobek na terenie PACC.

(i to właściwie tyle - żadnych innych skojarzeń) :-(


Mój pogląd: Jak na razie ta uliczka zaprowadziła mnie donikąd, w ślepy zaułek, na manowce. Tu trop się urywa i nie wiadomo co dalej z tym Bozo. Może zadawać mu jeszcze inne pytania - nie wiem.Wczoraj, wraz z moim Przyjacielem byliśmy na wycieczce krajoznawczej w Thais (bo wcześniej tam nie byłem, a moja postać na mainie mieszka obecnie w Venore) i odwiedziliśmy wszystkich możliwych NPC-ów z notatnika Amber, włącznie z psem Noodlesem, który tylko, gdy się z nim nie przywita, warczy:Noodles: Grrrr!a po przywitaniu obwąch­uje i szczeka:Player: hi
Noodles: <sniff> Woof! <sniff>
Player: do you like that?
Noodles: <sniff>
Player: bye
Noodles: Woof! <wiggle>:-)

Pozostali NPC-e nie byli zresztą o wiele bardziej gadatliwi ;-). Oczywiście, na pytanie "job" odpowiadali czym się zajmują, ale wszyscy "jak jeden mąż" milczeli na temat Amber, Rookgardu czy notatnika. Nie wiem, może trzeba im po prostu zadawać jakieś zupełnie inne pytania? Ale jakie?

Pozdrowienia.

stonoga_wojownik
15-07-2006, 13:34
dosyc dziwne bo jak SS znika to wokol niego powinien byc ogien tym czasem pojawia sie malutki ogien i zwykle kamienie co jest
X( X( X( :confused: :confused:

Alessandro Del Piero
15-07-2006, 13:39
Tak sie dzieje zawsze kiedy SS znika nie ma w tym nic niezwykłego ;)

Brudzio
15-07-2006, 13:46
Te ksiazki w bibliotece mozna czytac i jest w nich napisane wiele ciekawych zeczy zreszta sami zobczcie B) :evul: A ten ded human to sztuczny dodany po prostu na mapie i zawsze tam bendzie (skoro muwisz ze zawsze go spotykasz) :evul: A moja może to nie bendzie dziwna zecz ale nie wiem czy kazdy wie ze wcale nie trzeba miec 2 lvl zeby isc do jaskini gdzie sa trole, orki, minotaury,itp Jest specjalne podziemne przejscie!!! ale nie zdradze wam gdzie bo nie wiem jak a po drugie nie chce zeby to było publicznie dostepne :evul: No to hyba tyle.

Bye.

stonoga_wojownik
15-07-2006, 13:51
ku**a ale jak SSa zdobyc JAK!!!!?????? jestem rookstayerem 23 lvl i maze o SS X( X( X( X( X( :confused: :confused: ;( ;(

Lizek
15-07-2006, 14:10
@up
w jednym temacie pisze, że ma ssa,a w drugim, że o nim marzy LOL

Kshaq
15-07-2006, 15:12
@Up
Widzisz TROLLE rozmnażają się w zaskakującym tępie... Potem zasiadają na forach i myślą, ze są królami... (chyba królami TROLLI ) :D

dambibi
15-07-2006, 16:12
Wy ciongle prubujecie dociekac z tym minomagiem itd. itp.
a moglibyscie hociaz pomyslec o dziwnych zeczah kture som jeszcze nieopisane
bo ktuzby hodzil na owce po meat i zobaczyłby dwarwen tree odpowiedz:nikt

a moze to hodzi wlasnie o to a moze t tym tkwi rozwionzanie nikt sie npc nie pytal o dwarven tree
pewnie twurcy gry sie z nas nasmiewajom ze to takie latwe i przejsc niemozemy;(

Alessandro Del Piero
15-07-2006, 16:17
Jakbyś użył opcji szukaj zobaczyłvyś że sprawa dwarf tree była już omawiana. Żaden NPC nie reaguje na ten wyraz.

PS. Kup sobie słownik ortograficzny -.-

dracon
15-07-2006, 19:29
elo all
jestem troche nowy :)
i niewiem gdzie jest ten bear room klucz zdobylem silver key chyba ten i potem zaczalem szukac bear room ale nie znalazlem powiedzcie gdzie jest i jak otworzyc go :)
z gory dziekuje za pomoc i za checi :D

Pan Qba
15-07-2006, 19:33
Ech... po qest spoiling o nie tu chlopcze...

Hakuoh
15-07-2006, 20:37
elo all
jestem troche nowy :)
i niewiem gdzie jest ten bear room klucz zdobylem silver key chyba ten i potem zaczalem szukac bear room ale nie znalazlem powiedzcie gdzie jest i jak otworzyc go :)
z gory dziekuje za pomoc i za checi :DJest taka opcja "Szukaj"
Użyj jej.

Szuwar_
04-08-2006, 00:06
Jesli bylo to przepraszam za odswiezanie tematu.

Przechadzajac sie po rooku zobaczyl cos dziwnego.
http://i66.photobucket.com/albums/h245/Szuwar_Rookstayer/Rookgaard/zagadka.jpg
Pierwsze zdjecie juz mnie nie dziwi ale to drugie. Kolo polanki miskow jest takie waskie prawie nazauwazalne miejsce. W tym tez miejscu znalazlem rog czegos co wydaje mi sie Listem [obok dalem dla porownania list z questu na Sledzie]. Zonk w tym ze nie da sie go w zaden sposob podniesc bo przekrywa go Kwiatek [Haeven Blossom]. Nie chce nic sugerowac ale od kiedy to kwiatki rosna na czyms innym niz ziemia? Moze kiedy znika SoF z wyspy to znika rowniez ow kwiatek, a w liscie dostaniemy kolejna wskazowke? Niemialem jak sprawdzic mojej tezy gdyz na Azurze jeszcze nie spotaklem sie z brakiem SoF'a na wyspie, wiec jesli ktos kiedys bylby w stanie rozwiac moje watpliwosci, to bylbym wdzieczny.

Po update dalej jest ten rog.

Pozdrawiam
S.

Jarassimus
04-08-2006, 00:12
Chciałbym, jeśli mogę ;-), zauważyć, że to co znajduje się tam pod kwiatkiem, to NIE JEST list. To jest coś innego (ten różowy kamień czy coś innego), ale nie list. Gdyby to był list, to przy narożniku tegoż widziałbyś to samo co przy narożniku listu, czyli ten czarny paseczek od "zaklejonej" koperty.

Ale to tylko moje skromne zdanie i, oczywiście, mogę się mylić. ;-)

Aby to sprawdzić musisz sobie zrobić fake-a (czyli taki sztuczny obrazek przy użyciu prawdziwych grafik z Tibii), na którym znajdowałby się kwiatek, a pod nim najpierw list, a potem na przykład ten różowy kamień. Ja jednak stawiam na to, że to nie jest list.

Pozdrowienia.

Kshaq
04-08-2006, 01:37
Nie musi sobie robić żadnego fake, bo taki fake był już zrobiony. jest to taki kamień śmieszny co na pustyni wyciąga się z niego klucz do jakiegoś tam questu :D

Michaello
05-08-2006, 19:01
Ja mysle, ze te zagadki sa ze soba polaczone (np. pickujemy okolice dwarf tree obok sklepu toma, tam znajdujemy klucz do jego pokoju oraz kilku krasnoludow, otwieramy pokoj, uzywamy tej dzwigni i otwiera sie krata pokoju obok. Znajdujemy tam informacje na kartce jak sie dostac ,,Labiryntu Furii''. Idziemy nim, sa tam rozne potwory, ale przezylismy. Na koncu znajduje sie portal do wysepki ze spike swordem, a na niej drugi portal, ktory przenosi nas na lad. Pozniej idziemy do minotaura, ktory na gorce piecze sobie miesko. Kiedy zabijemy go spike swordem spadnie za niego klucz do mino maga. Idziemy do niego, otwieramy drzwi, zabijamy go, bo inaczej nastepne sie nie otworza. Przechodzimy przez tajemniczy portal, ktory przenosi nas do ghoul room. Zabijamy ghoula, za niego spada klucz do nastepnego pokoju. Tam jest tunel, a na jego koncu dwa portale. Pierwszym mozna przejsc minimalnie od 8 levela i prowadzi na mainland do Thais. Drugi przenosi nas do swiatyni na Rookgaardzie gdzie wita nas Cipfried. Oczywiscie jest jeszcze tabliczka z napisem: ,,Kupujcie w sklepie Aldeego- zapraszamy!'' :) No i zadanie wykonane) w jeden quest i Cipsoft ukrywa rozwiazanie. Ujawni dopiero wtedy kiedy bedzie dostatecznie duzo wysokopoziomowych Rookstayerow albo stworzyl je dla picu by ciekawily ludzi.


P.S.: Ten quest wymyslilem, ale byc moze jest podobnie. Mysle tez ze jest z tym zwiazany Blind Orc. Koncze pisac i zycze innym Rookstayerom nowych odkryc!

Michaello
05-08-2006, 19:03
Sorki za double posta :(

Tom The Tanner
06-08-2006, 21:21
Niema tp na wyspe z SS! Jeśli SS da sie zdobyć to znaczy że jeśli coś zrobimy (opd kolejność rzeczy) to Spike znika z wyspy i pojawia się gdzieś indziej. ''Gdzie się podział Spike Sword z wyspy? Dziwne.'' a to właśnie my sprawiliśmy że został przeniesiony...

@Michaello
Taaa... równie dobrze SS można kupić od NPC Norma wpisując numer taśmy na której został wyprodukowany dzbanek z bearoom quest. 0.o' Może i prawda ale udowodnij to lub poprzyj dowodem. Nie chodzi mi tu o screen ale coś sensownego. Nie mówie że źle myślisz ale ja też moge wymyślić 100 tez i wszystkie tu wpisać. Nie żartuje :P

Diablo2
06-08-2006, 21:35
"nowych odkryc na rooku"?
czyli masz na mysli spike sworda mino maga itd?
moim zdaniem to bujdy co wszyscy opowiadaja... ze byl quest z kluczem i pierwszy ktory go zdobedzie bedzie mial dostep do mino maga, ktorego jak sie zabije to przeteleportuje go do spike sworda i happy end...

nie wieze w te bujdy moze i jest jakis sposob ale ja w to nie wieze >.<



PoZdRo Juvi Baroun

Tom The Tanner
06-08-2006, 21:43
@up
No i super, gdyby każdy wierzył to main stałby pusty a wszyscy expiliby tylko na rookgaardzie. Ale nic nie wniosłeś bo nagle wyskoczyłeś z niewieże a tak naprawde takich postów ''niewieże'' było około 20.


PS: Nie pamiętam o jakie ''nowych odkryc na rooko'' ci chodzi bo już niepamiętam co pisałem kilka miechów temu. xD Z resztą nikt się tym już niezajmuje. Rozumiem że Ten temat ma więcej niż 10 odpowiedzi. Kliknij tutaj by zobaczyć cały temat. ale chociaż ostatnie 10 kartek... :P

Dari PL
07-08-2006, 16:26
http://img243.imageshack.us/img243/2008/zrzutekranu4cp6.jpg (http://imageshack.us)
http://img121.imageshack.us/img121/5539/zrzutekranu5zr1.png (http://imageshack.us)
Loot: 7 gp
Ale mi zagadka.To zwykły minotaur na skale.X(


Pozdrowienia dla Balery:]

Freyu
07-08-2006, 17:17
@up no i co z tego ?8o

Pavel Ches
07-08-2006, 17:43
@Dari PL
To Tobie teraz powinno być łyso bo to co zrobiłeś było udawadniane już setki razy na tym forum. Ba... nawet użytkownik @Pan Klocek obalił mit, że trzeba tego minosa fist'em ubić (był do tego oddzielny temat nawet). Tylko wystarczyło troszkę poszukać, ale nie, trzeba pokazać jaki ja jestem genialny, że ubiłem tego minosa i udowniłem, że nie wypada żaden klucz. No brawo... eh...

Aynahanir
07-08-2006, 18:10
uhhhhh. ciężka sprawa przejrzeć całe 21 stron teorii i komentów. ale teraz moja kolej.
mam pytanie czy na roku jest depo bo gosciu muwil mi że ma 2 k w depo
pytam sie o to drugi raz
na zwykłej Tibii nie ma depa na rooku, ale z tego co wiem jest na OTSie (Open Tibia Serwer). ale wiele osób tworzy tzw. depochary, czyli specjalne postaci służące do przechwywania przedmiotów. przykro mi, że musiałeś czekać na odpowiedź 15 stron.
Słyszałem ze co roku w tłusty czwartek na Rooku pojawia się szczurzy król- wygląda jak zwykły rat, jednak w przeciwieństwie do innych stworzonek tej rasy kryje w swym wnętrzu jakieś rare... Trudność w ustaleniu jego miejsca pobytu polega na tym, że pojawia się tylko na moment, wydaje rozporządzenia odnośnie rozwoju szczurzej populacji na Rooku po czym znika...(prawdopodobnie odpływa na jakiejś łajbie ukryty w transporcie mąki zbożowej)...

PS. Joke r0X!
szczerze? istnieje król szczurów i nazywa się CAVE RAT.
# W swoim notatniku (ciii..., bo quest spoiling :-P) ma zapisane pewne nazwiska:
Cytuj:
Hardek * (NPC Hardek - sprzedawca w Thais)
Bozo * (NPC Bozo - błazen królewski na dworze króla Tibianusa III)
Sam **** (Sam - wspomina o nim NPC Seymour:
Player: Obi
Seymour: A cousin of Thais' smith Sam. He has a shop here where you can buy most stuff an adventurer needs.
jest on sprzedawcą w Thais)
Oswald (NPC Oswald - nie jestem pewny kim jest, ale znajduje się w Thais)
Partos *** (NPC Partos - złodziej z Thais)
Quentin * (NPC Quentin - wspomina o nim NPC Seymour:
Player: Cipfried
Seymour: A humble monk with healing powers, and a pupil of the great Quentin himself.
jest on kapłanem w Thais, potrafi uzdrowić poważnie rannych wojowników)
Tark *** (??? - nie mam pojęcia cóż to może oznaczać)
Harsky ***
Stutch * (NPC Harsky i NPC Stutch - strażnicy na zamku króla Tibianusa III)
Ferumbas * (??? - także nie wiem co to oznacza)
Frodo ** (NPC Frodo - sprzedawca jedzenia w Thais)
Noodles **** (NPC Noodles - pies, pudel na dworze u króla Tibianusa III)

no cóż... było parę stron temu coś, że na mainie zabiła paru NPC, może to jest coś w rodzaju jej biało/czarnej listy? im więcej gwiazdek, tym dla niej NPC był "lepszy". (to tylko luźna teoria, ale czytajcie dalej, to zrozumiecie.)
czyli ranking jest taki:
**** Noodles, Sam - Noodles jest psem króla, a lepiej mieć zaufanie władcy
*** Partos, Tark, Harsky
** Frodo
* Stuch, Quentin, Hardek, Bozo, Ferumbas - Bozo to błazen, to się nie dziwię :p , ale popatrzcie, co wyróżniłem na czerwono. No, właśnie, Ferumbas. Kiedyś 140lvl sorc, sterowany przez CIPSoft, summonujący demony, przeznaczony by niszczyć, a teraz krążą plotki, że powróci jako potwór. także nie wiem co to oznacza. Jeśli Amber ma coś z nim wspólnego, to może to oznacza kłopoty. Czy ona zna ferumbasa? tego nie wiemy.


dziękuję za uwagę.

P.S. (czyli @edit)
czy ktoś odważny mógłby sprawdzić to o powiedzeniu do amber sword? jeśli to prawda, to wolałbym zachować eq z tej postaci conajmniej do wyjścia na maina. :p

nieaktualne. spytałem i nic nie reagowała. niniejszym uznaję tekst Odyona za bzdurę i usuwam jego wspomnienie z mojego posta

Sorcerer of Kyra
07-08-2006, 18:22
nie gadac o spike i mino magu bo to jest niedostepne !!
CIPY dali to zeby n00bki zobaczyly co jest na mainieX(

Alessandro Del Piero
08-08-2006, 23:41
@up

A co zabronisz nam? -.-

Slayer Shaphiree
09-08-2006, 00:03
A MINO TOWER da sie wejsc . Moj kumpel ( przy mnie ) zebral 6 skrzyn i wszedl do tego minosa i go zabil ( tez przy mnie ) . Ten minos byl jakis zmutowany , lepszy od innyhc mino . Zaden loot z niego nie wylecial , ale jak moj kolega wszedl pozniej to w tym samym cuele byla plate shield . Moze to przypadek albo cos innego ???

Michaello
09-08-2006, 15:51
@Edit
Nie ważne... ;(

Kshaq
09-08-2006, 16:42
@up
Prosze opanuj się i przestań pisać głupoty. Jak chcesz sprawdzać swoje torie to biegaj i sprawdzaj, a nie spamujesz...

Tom The Tanner
09-08-2006, 23:23
@Michaello
A komu by nieopadła szczęka na po wzięciu look na taki kluczyk? :P


Hahaha, ktoś tam 3 posty up rozwaliłeś mnie z tym ''zmutowanym'' mino. xD

Minsc Of Jamera
10-08-2006, 11:41
1. Droga do pokoju treningowego (trening room). po zejściu w dziure, możemy udac się na lewo lub na prawo.Na lewo - teleport. Na prawo - Ogień z polem energetycznym (taką sobie nazwę wymyśliłem) po co one są??

2. Może to kiepski trop, ale podziemie z orcami trollami minosami... (S na mapie rooka) na poczatku schodow jest rat. Dziwne, że zawsze 1. I w takim miejscu.

3. W tym samym miejscu co 2. na 1 poziomie podziemi mamy kociol i ogien. Mysle sobie, ze trzeba położyc na ogniu kociaoł i coś do nie go wrzucic (kociol jest pusty).

XVincyl
10-08-2006, 13:13
Ludzie no dobra jesli jest ten klucz i ktos go ma to i tak zginie jak go Mino Mag walnie ponad 100 lub 200 HP skille shieldingu i tak nic nie pomoga wiec zeby zabic Mino Maga to trzeba nie lada skilli takich ktorych na mainie nabijanie zabiera duzo czasu i jeszcze jedno niech na mainie jakis knight ubije Mino Maga z katany bez uzycia IH and UH w EQ z rooka to wtedy sa szanse minimalne ze zabijecie Mino Maga

Blaszy
10-08-2006, 13:18
@Khasq: Michaell nie spamował tylko mówił jak może być, mówił swoją hipotezę. Jeżeli byś to podciągnął pod spam, to równie dobrze możnaby zabanować 3/4 osób które tu pisały za spamowanie.

@Tom czasami jest tak że jeden mino zada ci w sumie 10 obrażeń, a na drugiego musisz zużywać life fluidy. Pewnie o to kolesiowi chodziło.


@Xvincyl: Zawsze można przebiec koło minomaga do tp, niech bawi się sam ze sobą ;)

Cashtan
10-08-2006, 13:49
1. Droga do pokoju treningowego (trening room). po zejściu w dziure, możemy udac się na lewo lub na prawo.Na lewo - teleport. Na prawo - Ogień z polem energetycznym (taką sobie nazwę wymyśliłem) po co one są??

A jakbys przeczytal tam tabliczki to by cie rozerwalo?
To jest pokoj treningowy tam jest napisane ze nie wolno wchodzi w takie pola lub cos w tym stylu, albo sa 2 miejsca up, z drabina i rope spot, zeby nubki sie nauczyly z liny korzystac ;)

Tom The Tanner
10-08-2006, 21:45
Wyobraźcie sobie że Minomag jest zlurowany do Minohell. Myślicie że nieda rady go zabić? Da radę. Na każdym servie jest 100+ rookstayerów którzy tylko czekają na taki moment...

Alessandro Del Piero
11-08-2006, 00:17
Spytam sie tylko jak zagadać do "senmour" żeby powiedział, że "daelhieim" zabijał dwarfy i skąd wytrzasnąć tą książke. A na przyszłość używaj opcji edyduj, a nie pisz 4 postów pod rząd. :D

danielski2
11-08-2006, 00:30
Te ksiazki w bibliotece mozna czytac i jest w nich napisane wiele ciekawych zeczy zreszta sami zobczcie B) :evul: A ten ded human to sztuczny dodany po prostu na mapie i zawsze tam bendzie (skoro muwisz ze zawsze go spotykasz) :evul: A moja może to nie bendzie dziwna zecz ale nie wiem czy kazdy wie ze wcale nie trzeba miec 2 lvl zeby isc do jaskini gdzie sa trole, orki, minotaury,itp Jest specjalne podziemne przejscie!!! ale nie zdradze wam gdzie bo nie wiem jak a po drugie nie chce zeby to było publicznie dostepne :evul: No to hyba tyle.

Bye.

hahahahahahahahaahhahahahahahahaha jaki noobek,to miejsce znaja wszyscy a pozatym jest zaznaczone na mapie rookgardu naet na tibia.pl xD

Alessandro Del Piero
11-08-2006, 00:35
To, że nie wie gdzie jest wyjście z miasta dla 1lv (i nie tylko) nie znaczy, że możesz go wyzywać od noobów -.-

Jarassimus
11-08-2006, 00:48
Ludzie !! Jest osoba ktora zostala pochowanan a żyje !!
KTos o tym pisal ze jest strefie dla pacc grób na ktory pisze cos w rodzaju "tu jest pochowany żartownis <imię>" TO ejst błazen Tibianusa

Co powiecie ??NPC Bozo - błazen królewski u Tibianusa (the royal jester) w Thais. Szerzej rozpisywałem się na jego temat tutaj (http://forum.tibia.pl/showpost.php?p=887675&postcount=184) (w tym wątku zresztą).

Czy ktoś próbował z nim porozmawiać, aby dowiedzieć się czegoś więcej niż śmiesznych dowcipów na temat profesji, potworków i innych? ;-)

Pozdrawiam.

Hamond
15-08-2006, 21:50
Dallheim-gdy z nim rozmawiamy i powiemy słowo weapon usłyszymy ,,With my spikesword I slice even a cyclops in pieces" co znaczy że kolo miał/ma ss'a,druga nazwa ss'a to sword of fury(miecz szaleństwa,furii) a po rozmowie z hyacyntem(czy jakoś tak) usłyszałem ...Dallheim to człowiek miecza...
Taa człowiek miecza lecz w jakim sęsie ???Dallheim jest szalony??,,Uległ "mieczowi którego nikt na wyspie początkujących nigdy nieposiadał ???Cyklopy.. z kąd one na roku???Może Dallheim popłynął z(amber na maina popłynęła tratwą) amber na main i tam jej towarzyszył?????(podczas rozmowy z amber dowiaduje się że walczyła ze smokami orkami minosami i cyklopami)Może amber uciekła na maina sprowadzając wojownika Dallheima aby ocalił miasto przed cyklopami......
To ma sens :evul:
HYMm ciekawe

Miszi
17-08-2006, 19:12
Ja rozmawialem troche z cipfriendem (czy jakos tak) na temat SSa ale nic ciekawego sie nie dowiedzialem. Wspominal cos o lepszym eq i ze kazdy traveler ma wendke line lopate i pick ze soba itp....

A tak wogule to jak zrobic ten obrazek po lewej ??

Poborca_Podatkowy
18-08-2006, 16:19
To wszystko było już na forum 1000000 razy.

Jejka
18-08-2006, 16:34
Kto wie jak wejsc do tego pokoju nad Tomem? Czy to jest mozliwe??

Hakuoh
19-08-2006, 13:14
Kto wie jak wejsc do tego pokoju nad Tomem? Czy to jest mozliwe??
Kto wie jak zagłodzić Trolla na śmierć? Czy to jest możliwe??

murarz17
19-08-2006, 14:10
gdzie jest training room??? jestem troche poczatkujacy:baby: :p

Jordan rookguardion
19-08-2006, 14:29
Na tym forum ciągle ludzie piszą to samo.

Vamaxan
22-08-2006, 08:46
Na tym forum ciągle ludzie piszą to samo.
Zgadzam sie z tym.Cały czas zadawane są takie same pytania "Jak Dostac sie do Mino Maga?"Albo "Jak dostać sie na wyspe z spike swordem" Jak kogos nurtują te pytania to niech sam spróbuje je rozwiązać...i jak bedziecie wiedzieli cos nowego to napiszcie...

Damian_
22-08-2006, 11:08
gdzie jest training room??? jestem troche poczatkujacy:baby: :p

Wy trolle nie macie Ciekawszych zajeć?


za karmienie trolla dostane juz bana ale mam dobre serce

Training room jest w akademi

Cashtan
22-08-2006, 11:31
http://img243.imageshack.us/my.php?image=rookadonxo7.jpg
^ a to O.o?
Sorki ze nie wkleilem screena ale mi nie dzialaja przyciski :)
Przeciez to jest na rooku (obok spike sworda) --> www.tibia.com i on nie ma profesji O.o

darekmaciaszek
22-08-2006, 16:11
mnie takze zainteresowal ten spike sword . moze wiecie cos o nim wiecej to napiszcie... plizka :P

Kraon
22-08-2006, 16:55
http://img243.imageshack.us/my.php?image=rookadonxo7.jpg
^ a to O.o?
Sorki ze nie wkleilem screena ale mi nie dzialaja przyciski :)
Przeciez to jest na rooku (obok spike sworda) --> www.tibia.com i on nie ma profesji O.o

A to jest fake,
albo ja mam cos zwalone, jak dla mnie ten nick jest za jasny
A pozatym tych addonow nie mozna zdobyc na rooku...
A jak sie zrookuje addony zostają ? ^^
Bo mi sie widzi ze ktos z pacciem zrobil questyy na addony zrookowal sie /zrookowali go a ten facet tylko nick i wypowiedz dokleił.

L. W.
23-08-2006, 15:33
na tibia.pl kliknijcie w dziale z mapami na Rookgard, i przeczytajcie historyjkę, więc może odpowiedź jest u Tibianusa III? A co do wysepki i dźwigni to może jak się przesunie dzwignie, to może przy wysepce będzie jakiś most czy cos, albo otworzą się drzwi do MM, a klucz do drzwi z dźwignią, to może Key 3934 lub 3001? Albo może Tom, może da odpowiedź jak otworzyć drzwi lub dostać się do SS'a?

tomektrz
25-08-2006, 17:12
A może przestaniesz pisać takie pierdoły na forum?

Hajzer15
28-08-2006, 00:18
Jedna dziwna dzwignia jest nad sklepem toma w pokoiku pod wiaderkiem

Uther92
28-08-2006, 07:30
Sorki za krótki (moze dla niektórych spamerski ) post ale musze to powiedzieć...
Ile razy temat wiaderka był poruszany ?!I czy czytałeś cały teamt zanim odpowieziałęś (jak nakazuje regulamin ) i mugłbyś przynajmniej sprawdzić używając opcji "szukaj" czy ktoś już o tym nienapisał.

Hakuoh
28-08-2006, 07:42
Sorki za krótki (moze dla niektórych spamerski ) post ale musze to powiedzieć...
Ile razy temat wiaderka był poruszany ?!I czy czytałeś cały teamt zanim odpowieziałęś (jak nakazuje regulamin ) i mugłbyś przynajmniej sprawdzić używając opcji "szukaj" czy ktoś już o tym nienapisał.
Ja nie chce już być Polakiem...

druidek12
28-08-2006, 17:34
Ludzie! Zrobiłem se queścika na Book <QS chyba wszyscy wiedza o ktory book chodzi> i tam piszą nowi NPC! Wkleje całą książkę:
Hardek *
Bozo *
Sam ****
Oswald
Partos ***
Quentin *
Tark ***
Harsky ***
Stutch *
Ferumbras *
Frodo **
Noodles ****

Poborca_Podatkowy
29-08-2006, 08:56
Gdzie masz tych nowych NPCów?

Uther92
29-08-2006, 09:02
Tark to proawdopodobnie nowy sprzedawca na mainie ale Ferumbras...Jak ktoś wie kim jest/był (ja sie wczoraj dowiedziałem :cup: ) to powinien wiezieć dlaczego jego obecnośc tam jest taka intrygująca.

>Jtank<
04-09-2006, 15:31
Ej moze z tym tarkiem to chodzi o Najwiekszego zabojce smokow...
Oto rozmowa z Lectorem (sprzedawca miesa w carlin)
15:29 Fuel Vashin [28]: hi
15:29 Lector: Welcome to my humble shop, Fuel Vashin.
15:29 Fuel Vashin [28]: Dragon Steaks
15:29 Lector: Dragon steak was the favourite meal of Tark Trueblade.
15:29 Fuel Vashin [28]: Tark Trueblade
15:29 Lector: Tark Trueblade was the greatest dragonslayer of all. I heared, he died in a battle with an ancient dragon lord.

0.o moze o to chodzi ?
B)

Edytuje bo zauwazylem ze ten char Dallheim na Calmerze :
Name: Dallheim
Sex: male
Profession: None
Level: 1
World: Calmera
Residence: Rookgaard
Last login: Sep 04 2006, 01:06:02 CEST
Account Status: Premium Account
:P
Sorka jesli juz to bylo ale nie mam sily zeby czekac na ladowanie kolejnych stron...

Pietrucha865
07-09-2006, 20:17
mam pytanie.jak sie dostac do spike sworda

Volan Rookstayer
08-09-2006, 14:06
mam pytanie.jak sie dostac do spike sworda
Oł Rzesz Curva ! Ale pytanie ! mistrzu ! <<<Ironia<<<
Ile masz lat ? 2,3,4,5,1? Dziecko (mało powiedziane, powinno być idioto!) nie zauważyłeś tego, że w tym temacie próbujemy rozwiązać tę "zagadkę" (w " ponieważ nie widomo czy można sie dostac) Ehhh aż brak słów ... -.-"

Berry
08-09-2006, 15:09
@2x up. Właśnie dzięki takim jak Ty jest taki syf na forum-.-' zbędne pytania, na które odpowiedzi niema (lub jest wcześniej...) Aff.
Czytaj Ze Zrozumieniem...
@druidek12 - to jest w tej ksiązce z qestu na short sworda?:P

Solrix
08-09-2006, 16:35
zauwazylem cos dziwnego na tibia.com a mianowicie spojrzcie sobie sunrise
Dlaczego sunrise ma domek w ab i jest mieszkancem rooka, bez profesji???
Jak nie chcecie otwierac linka to macie ponizej


Name:
Sunrise

Sex:
male

Profession:
None

Level:
99

World:
Antica

Residence:
Rookgaard

House:
Treetop 13 (Ab'Dendriel) is paid until Sep 24 2006

Guild membership:
Nobody of the Order of the Light of Dawn

Last login:
Sep 08 2006, 15:02:40 CEST

Volan Rookstayer
08-09-2006, 16:50
zauwazylem cos dziwnego na tibia.com a mianowicie spojrzcie sobie sunrise
Dlaczego sunrise ma domek w ab i jest mieszkancem rooka, bez profesji???
Jak nie chcecie otwierac linka to macie ponizej


Name:
Sunrise

Sex:
male

Profession:
None

Level:
99

World:
Antica

Residence:
Rookgaard

House:
Treetop 13 (Ab'Dendriel) is paid until Sep 24 2006

Guild membership:
Nobody of the Order of the Light of Dawn

Last login:
Sep 08 2006, 15:02:40 CEST

O Jezu ! To było już chyba ze 100 razy ! Więc tak :
Sunrise na 8 lvlu wyszedl na maina, kupil pacc, kupil domek, do domku dal wejście dla kumpli, kumple przesylaja kase do niego (do depo na czynsz),zrookowal się i nabil 99lvl -.-

Solrix
08-09-2006, 16:57
jak bylo to nie czytalem to mi nie wyjezdzaj ze bylo, ja moge powiedziec ze na murze napisali DUPA i co z tego ze bylo? ciagle pisza ;p
ale thx za informacje, myslalem ze zrobil cos podobnego z dedem ;p

Volan Rookstayer
08-09-2006, 17:22
jak bylo to nie czytalem to mi nie wyjezdzaj ze bylo, ja moge powiedziec ze na murze napisali DUPA i co z tego ze bylo? ciagle pisza ;p
ale thx za informacje, myslalem ze zrobil cos podobnego z dedem ;p
Mur i napis dupa porównujesz do forum ? :P Jak już się wypowiadamy o czymś w danym temacie to powinniśmy ten temat przeczytać przed napisaniem posta ^^.

First Doom
09-09-2006, 00:51
zauwazylem cos dziwnego na tibia.com a mianowicie spojrzcie sobie sunrise
Dlaczego sunrise ma domek w ab i jest mieszkancem rooka, bez profesji???
Jak nie chcecie otwierac linka to macie ponizej


Name:
Sunrise

Sex:
male

Profession:
None

Level:
99

World:
Antica

Residence:
Rookgaard

House:
Treetop 13 (Ab'Dendriel) is paid until Sep 24 2006

Guild membership:
Nobody of the Order of the Light of Dawn

Last login:
Sep 08 2006, 15:02:40 CEST

o coorva.... czy to jest zwiazane z zagadkami lub questami na rooku????????? SPOT IDIOT!